goromba

Regisztráció: 2007. október 10. (10 év, 9 hónap)

Nem: nem publikus

Star Wars: The Last Jedi
Star Wars: Az utolsó Jedik
2 2017-12-22 3,3
Tékasztorik

1 2017-12-22 2,2
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
2 2017-08-10 3,0

3 2017-03-13 3,3
Logan
Logan - Farkas
4 2017-03-13 4,0

Hol írtam én,hogy még nem láttam Star Wars filmet?

előzmény: Havierez (#159)

Én a "visszasírom Lucast"- dolgot nem csak és nem kifejezetten erre a dologra értettem.
Értem ezalatt ezt is, a gyermeteg, erőltetett, sokszor felesleges humort, meg általában ezt a majd én tudom, mit akarsz látni, mit akarsz megvenni- hozzáállást, szemben az első trilógia merészségével(mert az akkor tényleg arról szólt, hogy Lucasnak eszébe jutott valami, és azt szerette volna, ha másnak is lejön), most meg patikamérlegen számított, csak és kizárólag nyereségvágyból elkövetett szórakoztatástechnikai terrorizmus van, előzetesen elemzett nézői, vásárlói szokásokkal.Amit amúgy meg tudok érteni, de ezt szerintem el kéne rejteni.És akkor a 9. rész nem indulna 280 helyett 180 milliós nyitóhétvégével.
Én úgy értettem, hogy ez még az előzménytrilógiánál sem volt ennyire pofátlanul tolakodó.

előzmény: MicaHiro (#156)

2017-12-22 11:36:41 Tékasztorik (2017) goromba (1) #11

Nekem mindegy, ki adta össze rá a pénzt, de abban biztos vagyok, hogy legközelebb ez már nem menne.
Meg kéne mutatni bemutató előtt a "befektetőknek" kész állapotban, és szerintem majdnem mindenki sorba állna, hogy követelje vissza a lóvét.
Bármennyit is.
Komolyan, nem találok szavakat-az alkotók sem nagyon találtak értelmeseket.

Minden általam negatívumnak tartott dolgot elmondtatok már.
Az első SW-filmem volt, aminél komolyan gondolkodtam bizonyos pontokon, hogy kijövök a moziból.
Cukiság, rohadt sok felesleges karakter(Finn, a pufók(csak és kizárólag piacfelszopási célzattal bekerült) kínai csaj, tulajdonképpen Snoke is, ezúttal Chewbacca is, ezúttal C3PO és R2 is, szőrpingvinek, tehénlovak(vagy piapöcs)
Értem én az árukapcsolást, piaci igények kielégítését, de hát...
Visszasírom Lucast-még az idősödő másodiktrilógiást is.
A látványon kívül le vagyok törve. Persze ez a kutyát nem érdekli, mert én is kifizettem a jegyet, de erre a sztorirparódiára ez volt részemről a legutolsó.
Adam Driver jó volt.

2017-12-22 11:20:12 Tékasztorik (2017) goromba (1) #9

Elkezdtem nézni. Elképesztő. Honnan a p...ból lehet ilyenre pénzt szerezni?!
Hihetetlenül gyenge-vannak ettől filmművészetileg és szórakoztatásiparilag sokkal erősebb családi videóim, de nyilvánvalóan, a nézők iránti kegyelemből kifolyólag, én nem bocsátom közre.
Sokan teszik ezt, önkritikából adódóan-ezen film alkotóinak is így kéne tennie.

Hihetetlen, hogy a 4. részt sikerült alulmúlni.
Wahlbergnek gratulálok a csekkhez, de alighanem ő is érzi, ez most még neki is aláment.
Sir Anthony meg úgyis már régóta csak bohóc, őt most annyira nem sajnálom.
Toldozott-foltozott alibitörténet, reménytelenül gyerekes(Lucas, Spielberg felkészül!) humorral.
Maximálisan a potenciális vevőkörre irányított filmkészítés csúcsa.
Losangelesi kultúrális pedofília.

2017-05-25 17:30:36 Alien: Covenant (2017) goromba (1) #127

Studio: -Ridley, is it possible to make a worse Alien-movie than Prometheus?
Ridley:- Hold my beer...

No, de legalább lesz valami.
Csak megint az a baj, hogy van egy minőségi alkotás, és tulajdonképpen csak az látta, aki véletlenül belebotlott. Nyálas vackok meg Oscart nyernek.

Látványra nagyon jó, történetre is elmegy(habár szerintem az a Jackson verziónál erősebb volt).
A castingot meg nem értem. Larson meg Hiddleston beválogatását nem tartom indokoltnak, Jackson újabb elborult badass szerepe meg már végtelenül unalmas számomra.
És nagyon nem értem, amit több helyen is olvastam, hogy miért kéne lef...nom a bokámat John C. Reilly-tól?
Bírjuk az embert, meg volt pár jobb beszólása, de azért nem mozitörténelem ez.
Szegény John Goodman meg minden szempontból fele akkora, mint a szokásos.
De most legalább a majom nem akarta megdugni a nőt

Volt ennek a filmnek olyan pontja, amikor azt gondoltam, nem elkeserítően betonszar alkotás.
Aztán tovább néztem...
Értékelem a bele fektetett energiát(azért látszik az igyekezet), csak számomra ez olyan, mint amikor finggal fújjuk a vitorlát, hátha sikerül.
Nem nézhetetlen, csak megterhelően watafakkosan danedehaan.