goromba

Regisztráció: 2007. október 10. (9 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

Blood Father
Az utolsó emberig
2 2017-01-06 3,3

2017-02-07 11:33:07 Collide (2016) / Ütközés goromba (1) #3

Most már biztos, hogy Felicity Jones nálam nem húzónév egy filmben-ismét rohadtul ott sem volt.
Kingsley még hagyján, de Hopkins megint hozta azt, amit most már évtizedek óta csinál, egy-két kivételtől eltekintve ő a hiperokos, rohadtgeci vénember.
És tényleg Cobra 11, semmi több.

2017-02-07 11:22:13 Air (2015) / Légszomj goromba (2) #3

Én nem tudok ilyen sokat elmondani erről, szerintem csak egy rohadt unalmas film, két-három fordulattal, amiket meg már láttunk máshol.
Nagyon untam.

Jó is lehetne ez, ha érteném, mi is valójában apu tuti terve.
Végighurcolni a lányt az összes veszélyforráson, amibe apu élete során belekerült, aztán, majd lesz valahogy?!
Gibson játéka néha sajnos Gibson-osan emiliaclarke-os(ez most egy új kategória nálam)az alkeszgyűléses cucc-ra azt mondom, rendezői hiba, mert abban már tényleg csak az nem volt benne, hogy bocs, zsidók, bocs, ribancok-(bár lehet, benne volt), sok helyen viszont pont Gibson játéka menti meg a filmet a totális csődtől.
Ha ezt Nic Cage csinálja, kiröhögjük, oda-vissza, így viszont egy újabb megváltástörténet, mert úgy romantikus.
Összegzésképp:én nagyon csodálkoztam, hogy a csaj megúszta-amellet, hogy meg sem nagyon érdemelte, semmi/senki nem is játszott érte.

Asszem, bele kéne néznem lassan a GoT-ba, hogy tudjam, miért nagy szám Emilia Clarke, de kb. a Lost eleje/közepe óta csak olyan sorozatot nézek, aminek az epizód végén van egyfajta vége(ez az én hibán, nem tagadom)Szintén személyes, hogy nem tetszik a csaj(mondjuk az én koromban, családi állapotomban ez majdnem nem is faktor, de, hát mégis csak...).
De, hogy ekkora ripacskodást A-kategóriásnak szánt filmben régen láttam, azzal szerintem többen is egyet tudnak érteni.
A film maga egy betonközepes(esetleg attól picivel jobb is) romantikus cucc lehetne, ha nem Clarke tombolná végig.
Nem adok rá nézhetetlent, mert volt mostanában a TV-ben egy-egy újabb kori Seagal, Van Damme-film, és azért azok odavernek rendesen, meg Charles Dance-et is kímélném(egyébként a producerek is tehetnék ezt).

Valami TV vegye már meg a lejátszási jogokat nálunk.
Igény volna rá, és szükséges is volna terjeszteni, valami jóféle szinkronnal(sokszor nézek eredeti nyelven, de ez a kiwi angol kissé lefárasztott).
Megérdemelnénk.
Köszi.

Ja, és csillagos ötös a film.

2016-12-27 10:05:44 Arrival (2016) / Érkezés goromba (2) #48

Megint hype-áldozat lettem, annak ellenére, hogy pl. a Kritikus Tömeg pont ennek kiszűrésére hivatott.És mondjuk, többen jelezték is itt, hogy óvatosan....
Szóval, egyelőre átlendülve a részletezésen, azokkal értek egyet, akik óriási blöffnek tekintik ezt a filmet.
Igen, még az Interstellar-hoz/höz képest is az. Bőven.
A világ történelmének eddigi legnagyobb eseményét nem bízzuk minimum 1 csillagos tábornokra, elég az ezredes, nem kell több tudós, elég egy szakterületről a "legjobb", akitől elvárjuk, hogy két elektronikus böffenésből mondja meg a tutit-már itt elszakadt a cérna-de természetesen a két főhős korban, természetben, családi állapotban pont párzóképes(sőt, loszandzseleszi mértékkel: párzóKÖTELES---menjetek a picsába!--és még nem tartunk egy óránál sem.
Szóval rohadt gyorsan komolyanvehetetlenné válik az egész.
Tudom, én vagyok a barom, deamikor a legszigorúbban őrzött bázison mindenki szarik a biztonságra, többször is, mikor a világ legfakabátabb idiótája mondja meg, ki, kivel, mit, mikor, ha elmegy a kép a monitorról, nincs egy telefonszámunk, és mégegyszer: mikor a világ/ismert emberi történelem eddigi legfontosabb problémájára ráállítunk USA-ban(más úgysem számít) összesen kb. 20 embert,
(BAZMEG!),

nos, akkor ne kelljen azt gondolnom, hogy ez egy mérföldkő a sci-fi történelemben.
Ahogy Balog Tibi(pedig az se volt egy okos ember)mondaná:
-Az apátok...
Amúgy, a képek szépek, Amy Adams kedvencünk, Sólyomszemmel és Whitaker-rel meg épp csak annyira basztak ki megint, mint mostanában szokás.

Nekem is van gondom a teljes elemzéssel, egyelőre néhány gondolat:

-a főszereplő csaj semmilyen
-meglepetésemre a kínai karakter volt az egyik, amely a legjobban működött
-nem lepődtem meg: a robot volt a másik
-a mellékszereplők semmit nem érnek-Cassian egy nulla, Mikkelsentől nem sajnálom a lóvét, arra nem mondok semmit, Whitakerről meg tudjuk, hogy már valaki legalább látta harcolni, vagy legalább ő látott már valakit harcolni, mert mi nem nagyon
-Tarkin CGI néha elnagyolt, de azért nem semmi munka lehetett-Leia CGI viszont kilógó lólábas
-még mindig Vader a FŐNÖK(habár nekem kissé kevés volt most a szélessége)
-az utolsó kb. fél óra nagyszerű

Érdekes ötlet vígjátékot csinálni poénok nélkül.
Nem is sikerült.

Első körben sikerült bejelölni vagy 13-at, aztán lesz ebből több is.
És, ha a végén lesz 4-5 db 4-es ebből, meg 1-2 ötös, jövőre boldog leszek.
De attól tartok, máris fölé lőttem...

Általában leszólnak a barátaim/családtagjaim, miféle cinikus barom vagyok én, de csak elmondom a véleményem, miszerint az első három HP írója már nagyon nagy messzeségben van tőlünk.
Évekkel ezelőtt is megszellőztettem véleményem, ami szerint itt már nagyon régen csak a pénz irányít.
Ötletben, kivitelezésben egyaránt.
Én ebben nem találtam semmi könnyedséget, játékosságot, érzelmet.
Csak és kizárólag a korábban megálmodott univerzum konzumizálását.
Értem én, hogy Redmayne, meg megemlítjük Dumbledore-t is, nehogy ne tudjuk már hova kötni a cuccot, de itt nem volt bájnak meg kecsnek nyoma sem, csak egy rohadt nagy erőlködés.
Tetszettek a teremtmények, igazából(talán most először)Redmayne-nel sem volt gondom, de a mindenkire/senkire való koncentrálás magasiskolája betette a kaput.
Jó a látvány, nem rosszak a szereplők(Fogler-ből egyszer még színész lesz), de én nem bántam volna, ha a más helyszínre való adaptáció valami maradandóbbat hoz.
Külön kiemelném a Farrel/Depp féle "minőségi" cserét, amely nagyszerűen jellemzi a filmet-komolyan, itt csaknem felsírtam.
No, de ne csüggedjünk, jöjjön a következő rész, ami várhatóan minden hibát kijavít, és ráadásul lesz benne Donnie Yen, Michelle Yeoh vagy esetleg Freida Pinto vagy Dev Patel, egyelőre nem tisztázott férfi illetve női(esetleg ez-az-amaz) szerepben, aktuális irányvonaltól függően.