goromba

Regisztráció: 2007. október 10. (16 év, 5 hónap)

Knock at the Cabin
2 2017-12-22 3,2
Tékasztorik

1 2017-12-22 2,3
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
2 2017-08-10 3,0

Tiszta szívvel
Kills on Wheels
4 2017-03-17 3,9

Újranézve is szánalmas.
Bennfentes információk szerint a következő rész is Magyarországon játszódik, viszont ezúttal a Balaton környékén.
A szinopszis szerint John az új feleségével(Justin Bieber) jön nyaralni hozzánk, aztán elszabadul a pokol.
Már alcíme is van:
Életem, itt minden kurva drága!

2020-09-05 10:57:50 Tenet (2020) goromba (?) #114

Valószínűleg újra kell majd néznem ezt a filmet, mert egyelőre egy közepesen stabil kettes. Egyszerűen blöff, abból sem az erősebb fajta.
Igazából, ha nem Nolan-aki azért tudna érdekes lenni-,
akkor 30-40 perc után befejeződött volna számomra, lelkiismeret furdalás nélkül.
Bánom, hogy nem így döntöttem.
Bízom benne, másodszorra majd találok benne valamit, ami nem ennyire elitistán bazári.

Réges régen nem szóltam bele semmibe itt, csak a háttérből figyeltem.
Ennél azért be kell jelentkeznem.
ChrisAdam véleménye az, amivel leginkább azonosulni tudok.
Ha még egyszer azt olvasom valahol, JJ Star Wars rajongó, azonnal elkattintok.
Ez a takony, ami most kiömlött a kezéből, ez valami förtelem.
Nem ébredő erő vagy baljós árnyak szintű problémával van dolgunk, ez valami sokkal mélyebb. Ez az izé(szerintem)-szemben sok kritikával-nem a rajongók kiszolgálása, hanem szemen kakilása.
Az előzmény trilógia is sok homokot szórt a szemünkbe, de ez most meglocsolta vízüveggel, benyomta egy ezer fokos kemencébe, majd mikor kész lett, még kalapáccsal szét is törte.
A Skywalker -saga lezárult-legkésőbb a Last Jedi-nél(persze sokkal előbb, de gondoltam, maradjon valami az újabb generációnak is).
Aztán még megcsinálták ezt, a pénz miatt.
A kiszámított marketing olyan szintje ez, amibe csak annak szabad belekóstolni, aki szereti az effektív hullagyalázást(amire persze azt kritikusalizálják sokan, hogy "milyen ízlésesen idézték meg...-t"-lófaszt), a gyerekes humort(no jó, ebben George bácsi is erős volt-de most ezt is direkt túltolták(védekezésképp!-"de hiszen ilyen volt a régi trilógia is!"), a sok, izombólcuki új plüssfigurát meg, hát ugye, a végén volt egy apró kis csók is , amire itt, mi vidéken, a Tatooine-on nem vagyunk még felkészülve
Le vagyok taglózva.
A látvány rendben van, de Star Wars-nál (szemben a Dűzni véleményével) ez rohadtul nem elég.
A vizualitás és Driver jó volt, Daisy Ridley jó nő.Más filmnél adnék egy kettest.
Amúgy szar.
Mocskos rohadékok.

Hol írtam én,hogy még nem láttam Star Wars filmet?

előzmény: Havierez (#159)

Én a "visszasírom Lucast"- dolgot nem csak és nem kifejezetten erre a dologra értettem.
Értem ezalatt ezt is, a gyermeteg, erőltetett, sokszor felesleges humort, meg általában ezt a majd én tudom, mit akarsz látni, mit akarsz megvenni- hozzáállást, szemben az első trilógia merészségével(mert az akkor tényleg arról szólt, hogy Lucasnak eszébe jutott valami, és azt szerette volna, ha másnak is lejön), most meg patikamérlegen számított, csak és kizárólag nyereségvágyból elkövetett szórakoztatástechnikai terrorizmus van, előzetesen elemzett nézői, vásárlói szokásokkal.Amit amúgy meg tudok érteni, de ezt szerintem el kéne rejteni.És akkor a 9. rész nem indulna 280 helyett 180 milliós nyitóhétvégével.
Én úgy értettem, hogy ez még az előzménytrilógiánál sem volt ennyire pofátlanul tolakodó.

előzmény: MicaHiro (#156)

2017-12-22 11:36:41 Tékasztorik (2017) goromba (1) #11

Nekem mindegy, ki adta össze rá a pénzt, de abban biztos vagyok, hogy legközelebb ez már nem menne.
Meg kéne mutatni bemutató előtt a "befektetőknek" kész állapotban, és szerintem majdnem mindenki sorba állna, hogy követelje vissza a lóvét.
Bármennyit is.
Komolyan, nem találok szavakat-az alkotók sem nagyon találtak értelmeseket.

Minden általam negatívumnak tartott dolgot elmondtatok már.
Az első SW-filmem volt, aminél komolyan gondolkodtam bizonyos pontokon, hogy kijövök a moziból.
Cukiság, rohadt sok felesleges karakter(Finn, a pufók(csak és kizárólag piacfelszopási célzattal bekerült) kínai csaj, tulajdonképpen Snoke is, ezúttal Chewbacca is, ezúttal C3PO és R2 is, szőrpingvinek, tehénlovak(vagy piapöcs)
Értem én az árukapcsolást, piaci igények kielégítését, de hát...
Visszasírom Lucast-még az idősödő másodiktrilógiást is.
A látványon kívül le vagyok törve. Persze ez a kutyát nem érdekli, mert én is kifizettem a jegyet, de erre a sztorirparódiára ez volt részemről a legutolsó.
Adam Driver jó volt.

2017-12-22 11:20:12 Tékasztorik (2017) goromba (1) #9

Elkezdtem nézni. Elképesztő. Honnan a p...ból lehet ilyenre pénzt szerezni?!
Hihetetlenül gyenge-vannak ettől filmművészetileg és szórakoztatásiparilag sokkal erősebb családi videóim, de nyilvánvalóan, a nézők iránti kegyelemből kifolyólag, én nem bocsátom közre.
Sokan teszik ezt, önkritikából adódóan-ezen film alkotóinak is így kéne tennie.

Hihetetlen, hogy a 4. részt sikerült alulmúlni.
Wahlbergnek gratulálok a csekkhez, de alighanem ő is érzi, ez most még neki is aláment.
Sir Anthony meg úgyis már régóta csak bohóc, őt most annyira nem sajnálom.
Toldozott-foltozott alibitörténet, reménytelenül gyerekes(Lucas, Spielberg felkészül!) humorral.
Maximálisan a potenciális vevőkörre irányított filmkészítés csúcsa.
Losangelesi kultúrális pedofília.

2017-05-25 17:30:36 Alien: Covenant (2017) goromba (1) #127

Studio: -Ridley, is it possible to make a worse Alien-movie than Prometheus?
Ridley:- Hold my beer...