sAnyi

157 percből legalább 57 percet aludtam. Elképesztően rossz és unalmas film.

Hát ez egyre jobb :D

előzmény: wayage (#217)

Nem tudom, hogy volt-e már, de hihetetlen, hogy Tony Stark Fekete Ernőjét kérik fel arra, hogy egy másik képregényhős szinkronhangja legyen..

2011-12-16 22:30:02 Another Year (2010) / Még egy év sAnyi (5) #5

Csak tudnám, hogy ez kinek vígjáték.

2011-08-01 18:47:16 Los ojos de Julia (2010) / Julia's Eyes sAnyi (5) #1

Azt hiszem, nem véletlen az a 94%-os értékelés RT-éktől.

2011-07-28 19:39:08 A torinói ló (2011) / The Turin Horse sAnyi (3) #59

"Tarr Bélának megérkezett az új filmje, amit pont olyan hosszú megnézni, mint leforgatni."

2010-11-09 10:45:42 Üvegtigris 3. (2010) sAnyi (?) #2

A trailer már meggyőzött, hogy nem kell megnéznem ezt a filmet.

2010-08-14 13:38:00 Shutter Island (2010) / Viharsziget sAnyi (4) #103

Akinek esetleg nem tiszta, hogy DiCaprio karaktere tényleg kattant volt-e, az olvassa el bátran a film alapjául szolgáló Dennis Lehane kötetet, s egyből rájön a dolgok mikéntjére.

2010-07-23 12:38:02 Inception (2010) / Eredet sAnyi (5) #82

Szegeden? Hol? :o

2010-07-17 23:08:47 The Ghost Writer (2010) / Szellemíró sAnyi (3) #3

Nem érdekelne ha lassú folyású a történet, akkor ha ütne. Viszont az origo filmklubbos kritika után morogva jön ki a moziból az ember, mert az egész sztori igencsak gyenge lábakon áll és ráadásul amikor fény derül a naaagy titokra, akkor se hat meg igazán. Lehet velem van a baj, de inkább a Nolan-féle történetvezetés és mesélés az, ami szimpatikus és amikor azt nézem legalább nem ásítok be (tízpercenként 50 alkalommal).

2010-07-17 16:21:21 Inception (2010) / Eredet sAnyi (5) #12

Még 5 nap >.< Teljen máááár!

2010-05-16 12:57:17 Iron Man 2 (2010) / Vasember 2. sAnyi (2) #65

Képtelen marhaságok teljes tárházát vonultatja fel ez a film, ami nálam túllép az emészhető kategórián. Kezdjük az elején, hogy egy kocsival egy deszkán átvágva már benn vannak egy Grand Prix-pályán, a versenyautókkal SZEMBEN lazán szlalomoznak, a Scarlett által alakított karakter mindenkit se perc alatt ronggyá ver, a filmvégi bossfight kb. annyi, hogy összefog Stark a fekával, egyszerre lőnek szerencsétlen Rourke-ra aki egyből kifekszik (s tegyük hozzá, hogy a hosszú időn át heggesztett robotjait is levágják 2 sec alatt), továbbá főhősünk csak úgy megérzi hogy a szőke buksza még ottmaradt és azért még elugrik érte. Emellett rengeteg erőltetett poén, unalmas akciók, semmitmondó párbeszédek. Amikor meg részegen verekedtek, akkor elgondolkodtam azon hogy kimegyek a filmről..

2010-03-16 23:44:56 Köntörfalak (2010) sAnyi (5) #15

A Kaméleon után ez a film mutatta meg, hogy készülnek még minőségi magyar alkotások.

Lehet hogy egyedül vagyok vele, de a napvilágott látott trailerek alapján kicsit tele van a nadrág, hogy mégsem olyat fogunk látni, amilyet szeretnénk. Jövőhéten kiderül..

2010-02-05 12:26:10 Food, Inc. (2008) / Élelmiszeripar Rt. sAnyi (4) #1

Mostantól jobban odafigyelünk, hogy mit kajálunk?!

2010-01-12 19:34:38 2012 (2009) sAnyi (?) #107

Hancu spoileres kritikája, ami megér egy misét:

Oh noes. Ellenvélemény jön. (Nemrég jöttem ki a moziból én is.) Ja, és SPOILER ALERT, ha valakit érdekel.

Ez a film az egyik legszörnyűbb hulladék a mozi történelmében. Nem katasztrófafilm, filmkatasztrófa. Én a Godzillát kimondottan szerettem, a Függetlenség napján tök jókat röhögtem, még a Holnaputánt is meg tudtam nézni, na de ez, hát ez olyan szinten buta, sablonos, a legócskább klisékből építkező, elcsépelt, kiszámítható és unalmas fos, hogy az valami elképesztő. És két és fél óra.

Oké, látványosnak látványos a sok disztroj, de egyrészt az igazán jó részek 3/4-ét ellövik a trailerben, másrészt egy perc csillivilli CGI-re átlagban negyed óra halál felesleges, és irtózatosan béna nyálas lelkizés jut (és nem, nem magát a lelkizést nem szeretem, hanem a béna, nyálas lelkizést, mint az a &#8220;felhívom a fatert a hajón&#8221; borzalom).

És baszki, megismétlik háromszor a legf*szább pusztulós jelenetet, hát ez mi? Oké, dől össze a világ, de az utolsó pillanatban kirepülnek a széteső LA-ből. Tök jó. Aztán Vegasból is. Aztán Washingtonból is. És ugyanez a disztrojban száguldó limuzinnal, aztán ugyanez lakóautóval.

Ó, és azok az ordító ostobaságok. Hogy a szuperösszeesküvők mindenkit kinyírnak, aki csak egy szót szól a közelgő világvégéről. Kivéve a rádióst, aki évek óta pofázza bele az éterbe a nagy titkot, részletesen, az épülő hajókkal az egymilliárd eurós jeggyel meg minden. Hogy az egyik pillanatban még a világ teljes elektronikus komminikációja tök süket, de a másikban azért hiirtelen lesz térerő, és az 1500 méteres cunami alól felhívja elbúcsúzni az egyik szereplő a másikat. Az az elnöki beszéd, húbazmeg. Az a lelkizés, hogy engedjük be hajóról lemaradtakat, ne legyél már paraszt kedves Oliver Platt. Ja jó, akkor nem leszek.

Na és akkor mi is a fő üzenet? Hogy aki jó keresztyén/buddhista/etc, az megdöglik, de aki kőgazdag köcsög, az túlél? Az a szupernyomorult családi dráma John Cusackkel és Amanda Peettel, meg a lúzer plasztikaisebésszel, atyaúristen. A KISKUTYA baszki, ami természetesen túléli az egészet. Azok a párbeszédek. Atya. Úr. Isten. Amikor John Cusacket elnyeli a megnyíló föld autóstul, de kimászik, mert mi az neki. Azok az elbaszott sablon karakterek, akikről egy perccel az első megjelenésük után 120% biztonsággal meg lehet mondani, hogy ez tuti meg fog halni, ez fel fogja magát áldozni, ez túléli, ez túléli és összejön az elnök lányával, satöbbi.

2/10, de csak mert az összedőlő LA tényleg rohadt jól néz ki. És úgy 2/10, hogy pontosan tudtam, mit várjak tőle.

Egyikből sem. Először talán hozzanak össze valami normális magyar sorozatot és akkor utána lehet elgondolkodni a megfilmesítésén. Bár ha már itt tartunk, akkor az utóbbi pár év jó magyar filmjeit is nehéz lenne összeszedni..

Ebben a rajzfilmben minden benne van, amiért szeretjük a Disney meséket. Jó zene (ami magyarul is teljesen megfelelő), többségében az egész korosztálynak, kevesebb esetben a felnőtteknek való poénok és szerethető történet. Így kell rajzfilmet csinálni, s remélem hogy az elkövetkezendő években magyar alkotást is láthatunk a műfajban. Elég már az animációból..

2009-12-04 18:50:24 Armored (2009) / A szállítmány sAnyi (?) #3

Köszi

előzmény: metal_face (#2)

2009-12-04 18:40:52 Armored (2009) / A szállítmány sAnyi (?) #1

Itthoni bemutatóról tud valaki valamit?

2009-11-15 23:18:49 District 9 (2009) sAnyi (?) #87

Postázd is Michael Bay-nek az ötleted.

előzmény: Fakap (#86)

Valami más: Good Will Hunting és a történelemről való előadás

2009-10-26 18:38:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] sAnyi #5392

Miért teszel fel olyan kérdést, amire te is tudod a választ?

Áthelyezve a(z) Álom.net topikból.

Addig nem fogják, amíg bevételt termel az aktuális borzalom.

Itt egy kritika a filmről :)

Akkor ezt látni kell XD

2009-06-19 22:58:51 The Firm (1993) / A cég sAnyi (3) #3

Mert a sztori tetszett, de annyira vontatottan sikerült összehozni, hogy alig bírtam ébren maradni.. :)

előzmény: bruce (#2)

2009-06-19 19:13:54 The Firm (1993) / A cég sAnyi (3) #1

Olyan jót aludtam rajta..

"Jób összes gyerekét megölték, Michael Bay pedig még mindig forgat.. Nincs Isten!" @ South Park

Kis kritika a filmről: http://bit.ly/9LVMv

2009-05-22 12:59:07 Made in Hungaria (2009) sAnyi (1) #10

Személy szerint én is szeretem a Hungáriát, de a dalok valahogy visszasírták az eredeti énekhangokat és szinte felüdülést nyújtott a stáblistánál befigyelő öreg Fenyő Miki :)

előzmény: Leslie (#9)

2009-05-22 02:11:08 Star Trek (2009) sAnyi (2) #66

A vígjáték kategóriájában tökéletes lenne..

2009-05-22 00:46:03 Made in Hungaria (2009) sAnyi (1) #8

Olyan kíváncsi lennék arra, hogy akik ezt a filmet zseniálisra értékelték, azok mégis mit látnak benne?

2009-05-06 13:30:13 Szíven szúrt ország (2009) sAnyi (?) #1

Nagyon kíváncsi leszek rá, legfőképp a második részre ami főként az igazságszolgáltatásra fog fókuszálni

2009-04-18 19:28:34 Find Me Guilty (2006) / Védd magad! sAnyi (?) #6

Ne feledjétek: ma a Duna TV-n ;)

2009-04-14 19:39:37 Álom.net (2009) sAnyi (1) #11

Nem méltó cikk ez a zsindexhez :)

előzmény: emőke (#10)

2009-04-10 21:56:04 Álom.net (2009) sAnyi (1) #8

Van egy sanda gyanúm hogy ez egy semmitmondó film lesz tele műmájerekkel és a hozzátartozó utánfutókkal, amit a hazai ízlést ismerve ezrek fognak megnézni..

2009-03-21 19:26:04 Walk the Line (2005) / A nyughatatlan sAnyi (5) #33

Because you're mine, I walk the line.

Ennek ellenére szórakoztató de egyszer éppen elegendő alkotás

"Jobb is nála" ne nevettess már. A Karácsonyi Lidércnyomás, mind látványvilágban, karakterekben és főleg zenékben jócskán aláver a Coraline-nak. Ezt még Anne Frank is megmondhatja ;)

2008-12-07 19:02:41 Kaméleon (2008) sAnyi (5) #7

Bizony hogy elmenne egy jó amcsi filmként is - végig olyan érzésem volt mintha egy amerikai filmet néznék a minőségibb fajtából. Továbbá kicsit Dark Knight-feeling volt, abból a szempontból hogy 1 perc üresjárat nem volt és kerek szemmel s nyitott szájjal követtem az eseményeket. Nagyon jó film, dvdként beiktatandó ;)

2008-08-20 19:20:54 300 (2006) sAnyi (5) #81

/slap mchn

Na még ezt is: [link] thanks ;)

előzmény: sAnyi (#2626)

Szeretném kérni: [link]

köszi ;)

2008-07-24 03:25:20 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag sAnyi (5) #383

a Dark Knight hivatalos magyar oldala (azoknak akik még nem fedezték fel ;)): [link]

2008-07-23 21:22:02 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag sAnyi (5) #363

fincsi: [link]

2008-07-23 18:33:05 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag sAnyi (5) #357

Magamra értettem az elvakultságot nem pedig Rád ;)

2008-07-23 17:48:16 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag sAnyi (5) #351

naná h elvakultam azt gondoljuk :)

előzmény: bengeeno (#348)

2008-07-23 13:26:43 Presto (2008) sAnyi (5) #14

kösz baby

előzmény: Timon (#10)

2008-07-23 02:33:46 Presto (2008) sAnyi (5) #9

This video is no longer available due to a copyright claim by The Walt Disney Company -.-

előzmény: Timon (#1)

2008-07-23 00:26:59 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag sAnyi (5) #330

Téged miért zavar a film sikere?

előzmény: Jugendlich (#326)

2008-07-21 13:47:05 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag sAnyi (5) #284

Téged is mentőben üthetnének lapáttal :D

előzmény: Jugendlich (#280)

2008-07-19 00:47:28 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag sAnyi (5) #206

nem bírom mááááááááááááááááááááár

2008-07-13 22:09:11 Hancock (2008) sAnyi (4) #15

Szerintem is 4-es, bár a legjobb ebben a mozizásban a Hancockot megelőző Dark Knight trailer volt ;)

előzmény: Pedro (#14)

Akkor most szépen kivesézem Batman-rajongó szemmel hogy milyen lett ez a kiadvány:

1.) Kezdjük is az első résszel ami szerintem iszonyatosan gagyi lett - Batman mint egy hatalmasra nőtt denevér aki mint az árnyék képes mozogni? Nekem valahogy ezt nem vette be a gyomrom - a másik az ellenfele akit úgy vert el ahogy nem szégyellt : Ez a robot-Batman valami Vasemberes vicc, a pókhasú meg kész röhej (>_<)

2.) A második történet igencsak tetszetős volt, bár a rövid idő ellenére is sikerült egy szimpatikus részt és egy normális Batmant összehozni. Tudom-tudom hogy anime, de akkor is ez a Bruce Wayne az ami kell! Mondjuk az őrültek által belepett szigetből több mindent is ki lehetett volna hozni..

3.)A harmadik sztori egyszerű és unalmas: Fox kifejleszt egy lövedék visszapattintós cuccot amitől az egyik rendrakás alkalmával megsebesül az egyik bűnöző, akit végülis még időben elkapnak a zsaruk és ennyi - ennél azért többet várnánk O_O

4.) Krok és a Madárijesztő utáni nyomozás már alapból beindítja a fantáziát :) Ennek a résznek a végén éreztem az igazi Batman-feelinget ami valóban emlékeztet a régi misztikus hősre. A gondom továbbra is az hogy a zene és a látvány akarja eladni a részeket nem pedig az ötletek és/vagy a jó történet.. S könyörgöm: legyen már egy olyan ellenfél aki megszorongatja a Denevérember tökeit, hiszen mindig mindenkit simán kiüt - ergo egy percig nem izgulok.. (._.)

5.) Végre egy ötletes rész, amiben Batman le akarja győzni a fájdalmait miután egy súlyos sérülést szenved. Jó lélektani történet amely kis betekintést enged Batman-lelkivilágába - ez kell ide ;)

6.) Az utolsó résznél is sikerült eltalálni a történetet: Gordonra pályázik egy akár 2 km-ről is sikeres sniperes bérgyilkos. Végre kis izgalmak a végére.. :)

Összességében felemás érzelmeim támadtak a Gotham Knight kapcsán. Az előzetesből egy egyedi látványvilágú, hangulatos és ötletes terméket vártam, s hogy mi lett ebből? Az egyedi látványvilág sokszor csorbított Batman-karakterén s az epizódok felét ez valamint a nagyszerű zene akarta eladni. Elvakult rajongóknak kötelező - másoknak nem igazán ;)

2008-06-16 22:25:06 Once (2007) / Egyszer sAnyi (5) #15

Egyszerű & nagyszerű ;)

2008-06-05 19:22:12 300 (2006) sAnyi (5) #72

szívemből szóltál Pretty

előzmény: Scarface (#70)

A sorozat jó volt de filmet felesleges csinálni belőle ;)

kellemes szórakozást nyújtó vígjáték, amit akár még dvdn is beiktat az ember ;)

az egyik dvdrendelős oldalon szavazásra bocsájtották a film dvdborítóját - szavazzatok Ti is: [link]

2008-04-26 10:14:39 Funny Games (1997) / Furcsa játék sAnyi (?) #9

"megajándékozlak emőke..." :D

hallod (vagyis látod ~.~) én ugyanígy vagyok vele :) nemsokára negyedjére fogom megnézni hiszen lehetetlen megunni! annak ellenére hogy a soundtrackeket már én is kívülről fújom ;)

előzmény: Magnificat (#52)

2008-04-15 00:40:38 Gone Baby Gone (2007) / Hideg nyomon sAnyi (5) #15

jó aláírom hogy ez egy jó döntés abból a szempontból hogy nem szakította el a gyermeket az anyjától - igen ám de ettől függetlenül anyuka nem változott meg és ugyanakkora alkoholista szar alak maradt mint amilyen volt. Ő viszont nem vigyázhat a gyerekre élete végéig, és azt korántsem hiszem hogy majd pont ő vállalna érte felelősséget.. mégha megmentette is ez túl nagy áldozat lenne a részéről.. a csaj meg hogy elhagyta az valóban hülyeség - mondjuk ez róla állít ki szegénységi bizonyítványt ;)

Figyi fából nem lesz vaskarika.. és milyen nagyobb színészt tudnál elképzelni helyette egy ilyen "szuper" szerepben?

Igazán elvont film, de a bőven kimeríti a szórakoztató kategóriát ;)

háát.. aki a hipervándorra 4est ad...

talán Edward Norton megmenti ezt a filmet..

2008-03-15 10:04:53 Jumper (2008) / Hipervándor sAnyi (3) #9

sok titok :DDDDD

2008-03-13 16:58:36 Jumper (2008) / Hipervándor sAnyi (3) #7

egyet mondok: nem nézitek meg ha jót akartok magatoknak, max csak akkor ha másnak akartok kedvezni ;)

2008-02-23 22:43:16 Misery (1990) / Tortúra sAnyi (5) #7

Ez az a film, amit először regényformájában sikerült megismernem. Mit ne mondjak a legjobb Stephen King regény, amivel valaha találkoztam. A film megnézése előtt féltem hogy lerombolják az olvasás által nyújtott "elképzeléseimet" de szerencsére nem így történt: kellően hatásos flim, amit egyhamar nem felejt el az ember. A másik ilyen a Dolores, amit ugyancsak ajánlok mindenkinek, hiszen akinek ez tetszett annak az a remekmű is tetszeni fog ;)

2008-02-22 23:47:36 Gone Baby Gone (2007) / Hideg nyomon sAnyi (5) #9

Nem érted mi motiválja? Talán az hogy akármennyire is egy ócska alkesz lotyó Amanda anyukája, akkor is ő felel a saját gyereke életéért. A másik meg szerintem az, amikor a végén ott ül a kislánnyal és nem szól egy szót sem csak némán nézi a tv-t, na akkor döbben rá hogy mégis rosszul döntött.. a történet szempontjából meg milyen barátnő az aki ezért elhagyja a szerelmét? na de ez már más tészta ;)

A film kétségkívül zseniális szerintem, annak ellenére hogy nehezen emészthető és biztos nem akkor nézném meg ha rossz lenne a kedvem. Elgondolkodtató többszörösen is és egyben le is köti az ember figyelmét az egész játékidő alatt. Ehhez hozzájárulnak mind a színészek, mind a lebilincselő történet. Aki erre fogékony annak be fog jönni, de egyáltalán ne egy szimpla krimit képzeljenek el némi drámai hatással fűszerezve. Ez az a film amit akár többször is meg fogok nézni, és idővel a polcomon is virítani fog ;)

Élvezhetőnek valóban élvezhető, de csak kevés ember számára ;)

2008-02-08 00:39:34 Saw IV (2007) / Fűrész IV. sAnyi (3) #11

choice is yours

2008-01-27 00:12:55 Phantoms (1998) / Fantomok sAnyi (5) #1

Affleck a Fantomokban állat volt!