largo

Súly: 1983
Regisztráció: 2007. szeptember 27. (16 év, 5 hónap)

Hippolyt

2 2023-12-10 3,0
The Equalizer 3
A védelmező 3.
2 2023-12-10 3,2

Stílusos unalom. Az év egyik legnagyobb blöffje. Óriási csalódás.

2019-03-22 09:42:16 Captive State (2018) / Elrabolt világ largo (2) #1

Unalmas, érdektelen, semmiről nem szóló film, ami innen-onnan lopkodta össze magát. Hatásos zene, gyors vágások és sok jelentőségteljes, izgatott arc mutogatása próbálja fönntartani a figyelmet. Mérhetetlen csalódás!

2019-01-07 20:39:35 Morgan (2016) largo (3) #8

Fontoskodó unalom.

Komolykodó, üres, semmiről nem szóló unalom. Óriási csalódás! 2016-ban a titok, mint dramaturgiai vezérív egyszerűen szánalmas. Direkt semmit nem mond, hogy a végén rácsodálkozzak majd valamire, amire aztán nem tudok, mert addigra eljátszotta a film a bizalmam. Katarzis helyett hümmögés. Délibáb ez a film.

Pados Gyula szép munkát végzett. Bízom benne, hogy minőségi filmben is kamatoztatni tudja magát.

2015-10-25 22:55:10 Crimson Peak (2015) / Bíborhegy largo (2) #10

Uunaaalmaaassss

2015-10-04 13:58:53 The Martian (2015) / Mentőexpedíció largo (3) #32

"...ha nem mondanak ki valamit háromszor, akkor lemaradsz róla?" - Mért maradnék le? Ha jól időzítik nem. És igen, a szájbarágást fájlalom. (De ezek szerint te is úgy érzed szájbarágos:)) Az arányok eltolódása is zavar, ebben is megfogható az én bajom. Helyenként kimondják, amit nem kéne, ill. alulinformálnak, ahol az meg szükséges volna - gondolok itt az építkezésekre.
De félreértés ne essék nem tartom rossz filmnek. Egyértelműen a jó felé tolódik el, de így is közepes.

A fordításhoz mindemellett gratulálok! Stílusodba vágott!:D

2015-10-04 10:42:49 The Martian (2015) / Mentőexpedíció largo (3) #30

Az okot elmondja egy néhány mondatban, de utána beszúrnak egy két perces montázst. És minden építést ezzel a koncepcióval "old meg" a film. A magyarázatot követően egy hosszú bütykölést látok, és túlozva ugyan, egy-egy ilyen montázs fölcserélését lehet észre sem vennénk. Nem navigál végig minket a film a bütykölések részletein, ezért csak a célt tudom, de hogy mit csinál két percig, azt nem. Nézőként így kirekesztve vagyok. (Pl. a marsjáró átalakítása a nagy út előtt. A tető kifúrását elmondja - ami még vicces is - de az okát már nem! És ennyivel le van tudva az egész nagy fúrás faragás, aminek a végén egy totál átalakított járművel indul el - nem értem mit miért csinál, ergo súlytalan, értelmetlen, pláne, hogy percekig látom az építést.) Olyan szépen narrálhatná közben az eseményeket, amik sokkal izgalmasabbak lennének, mint a földi sajtótájékoztató bevágások, meg egyebek. Azt érzem, a film átsiklik mindenen, a súlyos vagy épp ötletes szituációkat is lenyomja a középszerűségbe, hogy akadálymentes legyen a film haladása. A rendezés/írás egyaránt egyszerű, gyors iparos munka. Mindent kimondanak, (pl. a kapitány megtudja, hogy Mark él: "Jaj, én hagytam ott". Pontosan tudom a tekintetéből, hogy ku..a szarul érzi most magát, de mégis kimondja. Háromszor!) mindenki megkapja a maga közelijét és ennyi. Egy olyan beállítást vagy ötletet nem láttam, amit egy rendező ne tudna csípőből improvizálni. Nem volt meglepetés.

2015-10-03 22:07:14 The Martian (2015) / Mentőexpedíció largo (3) #28

Amikor a tanár kihívja a diákot felelni, az pedig felmondja a leckét. Ezt érzem a fimmel kapcsolatban. Ötlettelen, szolgai adaptáció. Minden percén érződik, hogy egy részletgazdag, eseménydús, de nem filmre íródott alapanyagból készült. Egy kerek, kompakt egész feltűnő összezsugorítása.

Helyenként szórakoztatónak, korrektnek, de alapvetően egy lélektelen iparosmunkának érzem, néhol kifejezetten gagyi rendezéssel (pl. Rich Purnell rájön a felfordulással teli irodájában az optimális mentőakcióra ((melyet egyébként két hétig számol a film szerint)), vagy Rich Purnell prezentálja az ötletét Jeff Daniels előtt.) A súlyosabb jeleneteken gyorsan átsiklunk, a szereplők elszavalják soraikat, telnek a percek és nem értem, miért rohanunk át érdekes, izgalmas jeleneteken, hogy utána egy súlytalan következzen, majd azt veszem észre, hogy itt a film vége, de alig van mit felidéznem. Nincs egy erős jelenete sem. Nem értem mi történt, hova lett a játékidő? Nem is akarja belepréselni a könyvet a filmbe, ellenkezőleg, úgy szórja ki az oldalakat, mintha elszáradt könyvből ráznánk ki a lapokat. Épp csak marad valami - amit aztán meg fölhígít! A könyv ötletes, vagány egysorosaiból épp csak visszaköszön néhány. Ahelyett, hogy izgalmasan elnarrált 'így maradj életben a Marson" jeleneteket látnánk, Macgyvert lealázó bütykölésekkel, inkább zenés montázsokban látom, ahogy a szereplő ide-oda tesz tárgyakat, fúr-farag, de fingom nincs, hogy valójában mit csinál. Nem fogja meg a nézőt, távolságot tart! Ridley Scott-tól többet várok! Komolyan ba....meg Abbára vágott montázsokat kell néznem?? Egynek jó, egy percben, de kapunk belőle bőven. Tudom, hogy ezek erős szavak, de a technikai kivitelezéstől eltekintve egy tv sorozat színvonalát hozza.

Szomorú, hogy sokan azért örülnek, mert a film nem lett rossz. Én azt sajnálom (és nem értem), miért nem lett jó?

Nagyszerű alakítások kínzó unalomba ágyazva.