Mifi

Regisztráció: 2007. szeptember 4. (11 év, 11 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Gérard Oury, John Landis, Martin Scorsese, Miyazaki Hayao, Sergio Leone
Színészek: Amy Adams (III), Bill Murray, Brie Larson, Bud Spencer, Emily Blunt, Hailee Steinfeld, Harrison Ford, Hugh Jackman, Jean-Paul Belmondo, Jon Hamm, Kerry Bishé, Lee Pace, Leslie Nielsen, Liev Schreiber, Louis de Funès, Mackenzie Davis, Mark Ruffalo, Michael Douglas, Michael Fassbender, Michelle Williams, Rachel McAdams, Scarlett Johansson, Scoot McNairy, Steve McQueen (I), Terence Hill, Toby Huss, Tom Hiddleston, Tom Selleck
Műfajok: anime, dráma, háborús film, horror, sci-fi, szerelmi történet, thriller
Országok: amerikai, francia, japán, olasz

Születési év: 1982

3 2019-08-09 2,9

2019-06-19 09:43:35 Csernobil Öröksége: a Zóna (2011) Mifi (4) #1

Itt megtekinthető.

2019-06-05 14:14:47 Chernobyl (2019) / Csernobil Mifi (5) #38

Jared Harris már a Mad Menben is zseniális volt és aki emlékszik ott a sorsára, annak a Csernobil első részének nyitópercei már döbbenetesek voltak, mégha ez nyilván a véletlenek és a karekterek "eredménye" is.

előzmény: kaamir (#37)

2019-04-05 11:13:03 BumbleBee (2018) / ŰrDongó Mifi (4) #13

Nem akartam ismételni a többieket, de egyrészt én is pont ezt akartam írni hozzá :) Nagyon kellemes a hangulata, attól függetlenül, hogy ez valóban egy közepes filmecske.

Illetve gerbencével is egyetértek, számomra ez fényévekkel jobb, mint bármelyik Transformers film, ami ugyanakkor önmagában nem nagy művészet...

Plusz egy szavazat tőlem is a Retroshockra.

2018-08-13 10:09:33 Unsane (2018) / Tébolyult Mifi (3) #7

Összességében Dió véleményével értek egyet, de az általa is felsorolt hibák miatt én nem tudtam ezt annyira szeretni. Lehet, hogy egy nagyon gyenge 3-ast azért megérdemel az egyedibb hangvétele miatt. Az alapsztori amúgy elég dühítő és idegesítő, hogy ilyen megtörténhet valakivel, de ezen túllépve egy baromi nyomasztó hatású film lesz, Claire Foy tényleg remekelt, amikor meglátja volt zaklatóját, akkor szerintem nem nagyon lehet tudni sokáig, hogy csak képzeleg megint, vagy tényleg őt láthatjuk. Aztán a gumiszobás résztől nálam egy jókora lejtmenetbe indult a dolog és onnan "George" kiszabadulása csak tovább rontott az egészen.

2018-08-13 10:01:16 The Lesson (2015) Mifi (2) #1

Azt hiszem túl sok mindent akart ez a film felölelni és végül semmiből sem sikerült igazán elegendően és főleg jól megtennie ezt. Az alaptörténet nagyjából kiszámítható. A főszereplő srác életéből azért sikerül pár dolgot megtudnunk, hogy mi és miért történt úgy, ahogy az életében. A tanár élete, tényleges indokai viszont - főleg ahhoz képest, hogy a film felében őt hallhatjuk/láthatjuk - csak érintőlegesen kerülnek szóba. Összességében rendkívül vontatott film, amely néhány gore jelenet miatt átcsap egy amúgy nézhető horrorba is. Az elrablás alatti "oktatás" viszont döbbenetesen elnyújtott és idegőrlő, de főleg a nézőknek.

Nos, vállalom, akkor én nem vagyok igényes SW-rajongó :( Miután mindenhol azt olvasni, hogy egy celluloidhulladék, így főleg kellemes meglepetés lett, de akkor erről ennyit, mert gyanítom, én vagyok a kisebbség...

Nyílván nem lényeges, de az utolsó jelenetben miért lenne ugyanaz a golyó? Három lövés hallatszódik és a másodiknál a fejére lő.

Sziasztok!

Ezt szeretném kérni:

Köszönöm előre is!

2017-12-06 13:35:52 Going in Style (2017) / Vén rókák Mifi (3) #4

Amilyen a három öreg karakter, olyan a film: kevés kockázat, majdnem biztos siker (?). Ezzel a szerplőgárdával egy kényelmesen közepes filmet gond nélkül össze lehet hozni, ez szerintem sikerült is. Szerethetőek, kellően humorosak (főleg Alan Arkin és Christopher Lloyd), kellően szívszorítóak, de nagy izgalmakat, fordulatokat ne várjuk. Bár az "eredeti" bankrabló kiléte végül nekem kellemes kimeglepetés volt.