Mifi

Regisztráció: 2007. szeptember 4. (12 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Nem vagyok filmszakértő, sem kritikus, de imádom a filmeket szinte minden műfajban. A lélekemelő vagy éppen romboló drámáktól a könnyű, sírva nevetős vígjátékokon és a pszichológiailag megterhelő horrorokon át a több órás háborús filmekig. A Kritikus Tömegre élmény volt rátalálni: jó közösség egy profi és szerethető oldalon - még egy olyan konfliktuskerülőnek is, mint én.
Napjaimat fordítással töltöm, hosszú órákon át, amint kilépek belőle akkor pedig a kosárlabda játssza a főszerepet a filmek és sorozatok világa mellett.

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Gérard Oury, John Landis, Martin Scorsese, Miyazaki Hayao, Quentin Tarantino, Sergio Leone
Színészek: Adam Driver, Amy Adams (III), Ana de Armas, Bill Murray, Brie Larson, Bud Spencer, Charlize Theron, Emily Blunt, Gary Oldman, Hailee Steinfeld, Harrison Ford, Hugh Jackman, Jean-Paul Belmondo, Joel Edgerton, Jon Hamm, Keri Russell, Kerry Bishé, Lee Pace, Leonardo DiCaprio, Leslie Nielsen, Liev Schreiber, Louis de Funès, Mackenzie Davis, Mark Ruffalo, Michael Douglas, Michael Fassbender, Michelle Williams, Rachel McAdams, Scarlett Johansson, Scoot McNairy, Steve McQueen (I), Terence Hill, Toby Huss, Tom Hiddleston, Tom Selleck
Műfajok: anime, dráma, háborús film, horror, sci-fi, szerelmi történet, thriller
Országok: amerikai, francia, japán, olasz

Születési év: 1982

2 2020-01-29 2,2
Zombieland: Double Tap
Zombieland: A második lövés
3 2020-01-26 3,2

Egy jó kis cyberpunk világba, hm, az finom lenne:)

2019-12-20 11:27:35 Chugyeogja (2008) / Az üldöző Mifi (4) #29

Elképesztően erős film, bevallom őszintén valamiért nagyon kimaradt nekem és csak a Goksung után a rendezőre rákeresve került rá a KT-s kívánságlistámra (számos távol-keleti filmmel együtt), de ismét nem kellett csalódnom. Újrázni kellene hamarosan, de egyelőre azt hiszem érthető okból még nem vesz rá a lélek...

Szerintem senki sem írta, hogy az övé az objektív igazság, miként ez a nem tud filmeket élvezni sem tudom, hogy honnan jött, de hát lehet ezt is cukinak minősíteni biztos. Véleményem szerint korántsem akkora trágyadomb, mint amekkora utálat övezi, néhány dologban nem értek egyet az úgy tűnik többséggel, mert én tudtam élvezni a hibái ellenére is (mint, ahogyan például a klasszikus trilógiát is, amely természetesen jóval jobb, mint a 9. rész, de szintén van logikátlanság azokban is). És szerintem azt is írtam, hogy egyelőre az utálat miatt inkább adok rá 5-öst, mint egy jó 4-est, amelyet talán szerintem egyelőre érdemelne, de majd az újranézés, amelyet tervezek, eldönti a végső eredményt. Úgy látszik ez már nevetséges, meg mit érsz el vele, meg cuki stb.

az igen...

előzmény: VVega (#52)

Élveztem a filmet nagyon a hibái mellet, és egy klasszikus 4-esre értékelném, de egyelőre az érdemtelen gyűlöletzuhatag miatt szintén megkapja az ötöst. És amúgy is volt egy-két pillanata, amikor jó értelemben kirázott a hideg. A két ünnep közötti újranézés majd eldönti a "végső" értéket.

előzmény: miraculum (#49)

2019-06-19 09:43:35 Csernobil Öröksége: a Zóna (2011) Mifi (4) #1

Itt megtekinthető.

2019-06-05 14:14:47 Chernobyl (2019) / Csernobil Mifi (5) #38

Jared Harris már a Mad Menben is zseniális volt és aki emlékszik ott a sorsára, annak a Csernobil első részének nyitópercei már döbbenetesek voltak, mégha ez nyilván a véletlenek és a karekterek "eredménye" is.

előzmény: kaamir (#37)

2019-04-05 11:13:03 BumbleBee (2018) / ŰrDongó Mifi (4) #13

Nem akartam ismételni a többieket, de egyrészt én is pont ezt akartam írni hozzá :) Nagyon kellemes a hangulata, attól függetlenül, hogy ez valóban egy közepes filmecske.

Illetve gerbencével is egyetértek, számomra ez fényévekkel jobb, mint bármelyik Transformers film, ami ugyanakkor önmagában nem nagy művészet...

Plusz egy szavazat tőlem is a Retroshockra.

2018-08-13 10:09:33 Unsane (2018) / Tébolyult Mifi (3) #7

Összességében Dió véleményével értek egyet, de az általa is felsorolt hibák miatt én nem tudtam ezt annyira szeretni. Lehet, hogy egy nagyon gyenge 3-ast azért megérdemel az egyedibb hangvétele miatt. Az alapsztori amúgy elég dühítő és idegesítő, hogy ilyen megtörténhet valakivel, de ezen túllépve egy baromi nyomasztó hatású film lesz, Claire Foy tényleg remekelt, amikor meglátja volt zaklatóját, akkor szerintem nem nagyon lehet tudni sokáig, hogy csak képzeleg megint, vagy tényleg őt láthatjuk. Aztán a gumiszobás résztől nálam egy jókora lejtmenetbe indult a dolog és onnan "George" kiszabadulása csak tovább rontott az egészen.