PG

Regisztráció: 2007. augusztus 18. (11 év, 11 hónap)

Nem: nem publikus

Code 11-14
Rémület a fedélzeten
3 2019-07-15 ?
Los diablos del mar
Tengeri ördögök
2 2019-07-15 ?
Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina
Ivan Csonkin közkatona élete és különleges kalandjai
4 2019-07-14 4,2

Rosamunde Pilcher: Blumen im Regen

Rosamunde Pilcher - Stunden der Entscheidung
Rosamunde Pilcher: A döntő pillanat

2019-07-09 21:45:27 Frances (1982) PG (3) #33

Ezzel a hihetetlenul borzalmas szinkronnal porig alazzak szegeny Jessica Lange-ot es legalabb egy jegyet rontanak a filmen.:-(((

2019-07-06 20:51:30 Chernobyl (2019) / Csernobil PG (5) #79

Probalj elobb olvasni, es csak utana irni.

előzmény: Xaos (#76)

2019-07-02 21:32:48 [Filmet keresek] PG #2488

Igen, ez egy jo idezet a filmbol.;)
Kar, hogy regi a film, dvd-n mar nem adtak ki, nem tudom ujra megnezni.:-(
Nagyon koszonom a segitseged - igen, fel van ide rakva, de leiras nelkul. :-(

előzmény: hhgygy (#2487)

2019-07-02 13:25:23 [Filmet keresek] PG #2486

Egy olasz filmet keresek, talan az 1980-90-ss evekben keszult, ugy emlekeztem, Ugo Tognazzi volt a foszereplo, de nem talalom a filmjei kozott.

A tortenet lenyege, hogy a ferfi egy focicsapat befolyasos embere, majd lapatra teszik, ettol kezdve minden rivalis csapat vele akar targyalni, hogy megegyezzenek a meccsek vegeredmenyeiben. Majd visszakerul a csapathoz, de zsebszerzodesek miatt ellensegeivel kell egyutt dolgoznia.

Ismeros valakinek?

2019-06-20 00:17:55 Chernobyl (2019) / Csernobil PG (5) #74

Le lettem hurrogva, amikor a film es a valosag termeszetes kulonbsegerol akartam szakmai vitat javasolni, most utoljara meg egyszer alahuzom ennek fontossagat, mert kozben talaltam egy nagyon jo es alig par perces osszefoglalot, hogy a sorozatban milyen elemek hogyan lettek megvaltoztatva (nem beszelve a vezenyloterem, stb. tenyleges kinezeterol)

Nos itt van, aki vegignezi, belathatja, hogy egy jo film erdekeben a dramaturgianak meg KELL valtoztatnia bizonyos elemeket, ha nem egy szaraz, unalmas dokumentumfilmet akar vegeredmenyul (kulonosen pl. a tobbek altal kiemelte jonak itelt filmbeli, illetve a valosagos (vagy altalanos) kommunikacios stilus eseteben.

UI: sajnos nem feliratos, igy angol szoveg hallas utani ertese szukseges hozza.
(Azert erdemes elolvasni az angol kommenteket is utana, ott is van par egymasnak eses.;)

2019-06-10 14:33:49 Chernobyl (2019) / Csernobil PG (5) #62

Jellemzo, hogy azonnal "A TE forumod" merul fel.

Javasoltam egy megoldast, legyen a SZAKMAI kerdeseknek fenntartott forum.

Jelen film eseteben eddig dramaturgiai megoldasok merultek fel, hogyan kell valamit ugy abrazolni, hogy a vasznon/kepernyon hatasos legyen.

Ez minden filmnel alapproblema es szakmai kerdes, igy szakmai vita eseten azonnal lehetne peldakat hozni mas filmeknel tortent hasonlo megoldasokkal, es igy szakmai szinten, tenyek alapjan lehetne erveket es ellenerveket olvasni evtizedekkel kesobb is.

Ezzel szemben az itteni vita IS mar a politikai, kulturalis es generacios kulonbsegek alapjan zajlik, amit mar az 1990-es evek elejen valaki nagyszeruen "szekertaboroknak" nevezett.

Csak sajnalni tudom a "kulturtarsasagot", hogy erdemi es szakmai vitak helyett alacsony szintre megy, es ezzel raadasul felesleges munkat ad a moderatoroknak is, akiknek az idejuket az off-ok kivalogatasara es az elfajulasok kezelesere kell pazarolniuk.

előzmény: SoZi (#58)

2019-06-10 14:22:43 [Mi a film?] PG #8

"a topik cime alapjan itt arrol lehetne beszelgetni, hogy "mi a film", az eddig ket komment pedig mindenrol szol, csak errol nem."

Rovid cimet akartam adni.

A film kapcsan dramaturgiai problemak merultek fel, ami szakmai terulet, es erra jo lenne egy helyben megvitatni, lehet latni, melyik filmmel kapcsolatban milyen SZAKMAI kerdesek merultek fel es lehetne peldalozni, hogy hasonlo megoldas mas filmeknel mit jelentett.

Az egyes filmeknel folyo vitak nem szakmaiak, altalanos marhasagok vagy szemelyeskedesek, jo - es hasznos - lenne a szakmai kerdeseket elkuloniteni.

előzmény: cucu (#3)

2019-06-10 14:16:22 Us (2019) / Mi PG (3) #40

Ok, felreerthetoen irtam.
Kepletesen szolva szerintem a film azt mondja, hogy mindenkinek van egy demona, akivel meg kell kuzdenie, es az az o esetukben egyenileg tortent. Ezert az autoban egymasra nezes mondhatja, hogy egyikuk se biztos abban, hogy a masik nem a demon.

előzmény: necksprain (#39)

2019-06-10 01:23:15 Chernobyl (2019) / Csernobil PG (5) #57

Na, latom, elkestem, de remelem, meg mentheto a helyzet, ugyhogy

FIGYELEM:

pontosan az ilyen alacsony szintu veszekedesek elkerulesere hoztam letre a Mi a film? forumot, beirtam par megjegyzest, orulnek, ha ott folytatnank ERDEMI vitat.

A szemelyes problemak pedig talan off-ba mehetnenek, es akkor a moderatoroknak kevesebb gondja lenne kesobb. ;)