PG

Regisztráció: 2007. augusztus 18. (10 év, 11 hónap)

Nem: nem publikus

Goya en Burdeos
Goya Bordeaux-ban
3 2018-07-16 ?

2018-07-22 15:16:22 [Általános fórum] PG #7547

Semmi ertelme beszelgetni intelligens vitarol, azt csak muvelni erdemes, aminek itt nem sok nyomat latom.

Azert, hogy kicsit lenyugodj es egy picit kinyiljon a csipad, nem artana elolvasni, hogy paran azert tudnanak ertelmesen vitazni, rovid es tartalmas megjegyzeseikkel jelzik a lenyeget, de amig csak felszines vagdalkozas a dominans, ok se mennek bele.

En se fogok belemenni, csak egy peldat irok, hatha lesz valtozas.;)

Adott pl. a "West Wing" sorozat, amit itt jo paran unalmasnak minositettek.
Ha csak a nemi szerepekkel kapcsolatos problemakat nezuk, szepen lathato, hogyan oldottak meg nehany kenyes kerdest evek alatt (direkt nem irok evadokat, weben ott a film szovege az alapjan is ra lehet keresni) pl. "rasszista" drog torveny vagy a homoszexualitas teren.
Nem a jelenlegi nagy magyar torveknyhozasi elv alapjan tettek, hogy "mi vagyunk tobbsegben, az parlamenti embereink szavazogepek", hanem a sajat "szavazogepeiket" evek alatt meggyoztek sajtokozlemenyekkel, ujsagiroknak javasolt temakkal es rengeteg belso egyeztetessel.

Visszaterve az itteni vitara:
Teljesen ertelmetlen vakkantgatni egy-egy eset kapcsan, az intelligens vita alapja az, hogy az illetok legyenek kepesek felismerni, hogy egy-egy eset bizonyos folyamatok (resz)eredmenyei.
A folyamat a lenyeg, es az, hogy minden valtozik - es fel kell ismerni, hogy van, amikor a valtozas szinte eszrevehetetlen, van, amikor radikalis.

Uff.

előzmény: kiregro (#7534)

2018-07-22 14:58:37 [Általános fórum] PG #7545

Olvasd el a kommentjeimet es mondd meg, mikor vettem reszt vitaban.

(szerk)
most lattam, valaki megszolitott, irok neki egy valaszt, hogy TE is orulj.;)

előzmény: MicaHiro (#7530)

2018-07-22 12:08:08 [Általános fórum] PG #7529

Kezdem erteni, miert lett elvetve az otlet, hogy ez a jo kezdemenyezes egy eros es stabil kozossegge valjon CRM alapon es egy sima levelezesi forumma lett silanyitva:
Sok lud disznot gyozott, az egyszeru kinyilvanitas fontosabba valt az intelligens vitanal. Gondolom, a kovetkezo lepes az lesz, hogy feladjatok a domain eves dijat is es atkoltoztok a faszbukra.:-(

Volt, meg a nagy felbuzdulas elott voltak jo megoldasok, ezek egyike volt, hogy egyben le lehetett tolteni a teljes listat. Sajnos a laptopomat osszetortek, es a kulonbozo listakat kezzel mentegetni par hetes melo lenne.:-(

előzmény: budaik (#12496)

Jol latom, hogy megszunt a lehetoseg, hogy letoltsem az altalam latott filmeket egy csv fajlba?

2018-07-16 14:35:43 [A film vasúti emlékei] PG #242

A Belle epoque (1992) film elejen hajtanyon megy valaki, majd egy kis vasutallomasra erkezo es tovabbmeno szemelyvonat lathato talan korabeli spanyol vasuti kocsikkal.

A film vegen talan ugyan azok a szemelykocsik lathatoak ugyan arrol a vasutallomasrol elmenni.

2018-07-16 14:21:38 [A film vasúti emlékei] PG #241

A francia film:
Un long dimanche de fiançailles (2004)

előzmény: PG (#239)

2018-07-16 14:10:13 [A film vasúti emlékei] PG #240

A L'avventura (1960) film kozepenel vonatra szallnak, lerobbant olasz vasutallomas belseje latszik sokaig, beerkezo masodosztalyu vaonok lathatok kivulrol es belulrol postakocsival es tehervagonokkal, majd szemelyvonaton utaznak, reszletesen mutatva a belsejet, majd Castroreale vasutallomas lathato.

Kesobb egy nagy gozos vontatta hosszu tehervonat lathato a sziklas tengerparton.

2018-07-15 18:07:25 [A film vasúti emlékei] PG #239

A film elejen 141-c-203 szamu gozmozdony vontatta szemelyvonat erkezik egy palyaudvarra regi kocsikkal, amikor minden fulkenek kulon ajtaja volt, majd egy - talan masik - gozmozdony vontatta gyorsvonatot latni atszaguldani egy mezon.