PG

Regisztráció: 2007. augusztus 18. (11 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

Azur et Asmar

4 2018-11-08 ?
La pirogue
The Pirogue
4 2018-11-08 ?
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief
Szcientológia, avagy a hit börtöne
5 2018-11-03 4,1

Amikor kialszik a fény
3 2018-09-12 3,0

Feher tenyer kontra
Domestic Disturbance
Nemreg kenytelen voltam vegighallgatni indulatos szulok kijelenteseit a Feher tenyer ket jelenetevel kapcsolatban, hogy szerintuk mennyire dilettans a szulok abrazolasa, igy rajottem, hogy ez is fontos.

Az egyik jelenetben a foszerelo gyerek sikertelenul probalja bizonyitani az igazat a szulei elott, igy - nagyszeru kameramozgassal tamogatva - mindig ugy modositja a tortenetet, ahogy a szuleinek megfelel, es a jelenet vegen hallhato a kritika a jovobeni bunozoi karrierjerol.

A masik jelenetben a szulok lathatjak a gyerekeik tornai tudasat es mindegyik buszke akar lenni a sajat gyerekere, es egyik kisfiu a korabbi megalaztatasok es szegyenerzet miatt kifogasokat keresve probalja elkerulni a konfrontaciot.

Az indulatos szulok szerint ez marhasag, az igazi szulo azonnal eszreveszi, hogy a gyereke valamit kozolni akar vele es melle all es megvedi.

Szerintem a film nagyszeruen mutatja be, hogy ezekben a helyzetekben a gerek kenytelen felismerni, hogy a szuloje az nem tamogatja, hanem prekoncepcioi vagy elvarasai vannak, es a gyereketol megfelelest var, es nem torodik a kifogasokkal. A szulo-gyerek kapcsolat milyenseget mutatja, hogy egyik gyerek se meri nyiltan felvallalni, hogy elmondja, mi a problemaja, mert valoszinuleg korabbi tapasztalatai alapjan tudja, hogy nem szamithat a szuleire. Az elso jelenetben a fiu megprobal harcolni, a masikban meg se probal.

Az indulatos szulok erveleset hallgatva a Domestic Disturbance film par jelenete jutott eszembe, ahol az apja es fia kozott valoban olyan bizalmi szal volt, ami lehetove tette a fiu szamara, hogy - csakis es kizarolag az apjaval - oszinte legyen.

Mindenki eldontheti, hogy a valodi eletben hany esetben talal az utobbi filmben szereplo bizalmi kapcsolatot szulo es gyerek kozott - es belathatja, hogy ennek hianyaban minden gyerekben gyorsan kialakul a "nem szamithatok a szuleimre, ezert inkabb nem is mondok el nekik semmit" viselkedes, amit a szulok sok esetben a gyerek tinedzser kori lazadasanak allitanak be. Igen, ez is egyfajta kenyelmes kifogas.

2018-10-04 11:39:32 [Filmet keresek] PG #2382

Egy sved vagy dan vagy norveg vagy finn filmet keresek, valoszinuleg 1980-as evek vegen, 90-es evek elejen keszult, ha jol emlekszem, a tv-ben 3-4 reszben adtak le.

Lenyegeben 3 csaladrol szol, 2 fiu es egy lany jar kozepiskolaba.
Egy rovid kivonat, ha valaki emlekszik ra:
az egyik fiu apja hentes, de nyugdij elott all, es kirugjak, mert egy robotot tesznek a helyere, amit eppen o segitett kifejleszteni.
A masik fiu apja elektromernok es feltalalo, es a fia is egy jegyautomatat akar feltalalni, de mire elkeszul vele, meglatja, hogy a masik srac apja a jegyellenor, es inkabb lemond a talalmanya bemutatasarol.

Masra nem nagyon emlekszem.

2018-10-01 00:14:51 [Általános fórum] PG #7648

A magam reszerol a szulinapi esemenyt informacioval tamogatom:
Sokan panaszkodtak, hogy jo nehany remekmu beszerezhetetlen.
Jeleztem, hogy egy aranybanyara bukkantam, de senkit nem erdekelt.
Aki megnezi a listamat, hogy az elmult par honapban miket neztem meg, lathatja, volt kozte jo par olyan, amire regota fajt valakinek a foga.
Aki komolyan erdeklodik valamelyik irant, meg par hetig van ra alkalmam, hogy utana nezzek, es megirjam pontosan, hogy milyen DVD kiadast keressen.

The Untold History of the United States
Oliver Stone hihetetlen profizmussal mutat ra lenyeges esemenyekre, a koztuk levo kapcsolatokra, valamint az egyes donteshozok erdekeire es szemleletere ugy, hogy az elozmenyekre es kovetkezmenyekre helyezi a hangsulyt.
Nemcsak tortenelem, hanem mindenfele dontessel kapcsolatos tantargyhoz kapcsolodo oktatofilm lehet, a "tipikus amerikai szemleletu" tevedeseivel egyutt. (pl. felroja az IBM-nek, hogy szamitogepeket adott el a nemeteknek, akik ezek reven menedzseltek az europai szintre kiterjesztett vasuthalozat mukodeset, valamint a zsidok deportalasat. Kellemetlen, hogy egy tortenesz nincs tisztaban azzal, hogy abban az idoben a szamitogep az legfeljebb szamologep volt, a legbonyolultabb valtozatat is legfeljebb konyveleshez tudtak hasznalni.

A film egyetlen problemaja (az idonkent idegesito hanghatas mellett) az, hogy 2010-ben amerikai gyerekeknek keszult tortenelemkonyvekbol hianyzo, vagy abban elferditve szereplo tenyekre fokuszal.

Magyar vonatkozas teren sokan meglepodhetnek, hogy mennyi olyan teny es osszefugges tarul fel, ami nemcsak a nemregen a Wikileak reven borzolta a kedelyeket, hanem az 1970-80-as evekbeli magyar tortenelemkonyvekben is olvashato volt, es amelyeket sokan csak propagandanak minositettek. Lassan talan nalunk is rajonnek paran arra, amit az olaszok regota tudnak, hogy a tenyeket tisztelni kell, akarmilyen politikai rendszer volt akkoriban - mert bizony naluk sokkal gyakrabban voltak politikai valtasok.

Erdekesseg, hogy 12 reszes TV minisorozatnak van beallitva, mig 3 DVD-n 10, kozel egy oras film szerepel. Tenylegesen csak az 1930-2012 idoszak bizonyos esemenyeivel es szereploivel foglalkozik - talan azert, mert a tobbi szerinte rendben, vagy turhetoen szerepel az amerikai tortenelemkonyvekben.

2018-09-30 23:57:52 [Filmet keresek] PG #2380

Szerintem a Rat Race az, yt-n sok reszletet lathatsz belole.
Igazabol geg-parade az egesz, mindenkinek megvan a parja es fix ideje az onallo szereplesre.

előzmény: hzol83 (#2371)

2018-09-17 21:27:46 [Tévésorozatok] PG #3336

Elvileg itt van minden resze lengyelul, de lehet, hogy csak kamu, hogy reklamokat vetithessenek:

előzmény: ArmaGedeon (#3335)

2018-09-17 21:17:30 [Filmet keresek] PG #2361

Nekem egy franci vagy holland film ugrik be errol, de abban az volt a lenyeg, hogy a fiunak volt egy autoja, amit el akart adni, es a lany meggyozte, hogy marhasag, erre osszekoltoztek, majd elvaltak, stb.

előzmény: aftur (#2356)

2018-09-17 21:14:02 [Filmet keresek] PG #2360

Talan egy evtizede latott, valoszinuleg amerikai filmet keresek. Vegigneztem az osszes filmet, amit lattam, es szerepel a golf szo a kulcsszavak kozott, de nem talalom.:-(

A tortenet nagyon egyszeru, egy volt golfversenyzo visszater a versenypalyara, majd a verseny kozepen kelepcebe kerul, es felismeri a nagy lehetoseget, ha megoldja, akkor szenzaciova valik es bejon neki.
Ha jol emlekszem, a film vegen szerepel, hogy megtortent tortenet alapjan keszult, az utessel rekordot allitott fel, es igy elete vegeig mindig talalt maganak szponzort.

Elore is koszonom a helyes megfejtest.

Megtudhatom, mi a baj az elso kettovel?

előzmény: PG (#813)

Bocsanat, most a kereso megtalalta az utolsot, hogy mar fent van, csak az elso kettot kerem.

előzmény: PG (#811)