PG

Regisztráció: 2007. augusztus 18. (10 év, 5 hónap)

Nem: nem publikus

Another Year
Még egy év
5 2018-01-13 4,0
Another Thin Man
A cingár férfi újabb esete
4 2018-01-13 4,4

Angels and Insects
Angyalok és rovarok
4 2018-01-13 3,8
Nanny McPhee and the Big Bang
Nanny McPhee és a nagy bumm
3 2018-01-02 2,9
Notting Hill
Sztárom a párom
3 2017-12-31 3,4

2018-01-16 00:59:01 [Filmet keresek] PG #2236

Egy magyar rovidfilmet keresek.
A tortenet egyszeru, egy ferfi bemegy egy templomba, ami elott egy nyomorek koldul, de bent nem talalja meg, akit keresett. Duhos lesz, es a duhet a kolduson tolti ki, egyre kegyetlenebbul dobalja penzermevel.
Emlekeim szerint a Filmszemlen lattam, talan 2000-2005 kozott, azota nem hallottam rola.

The Arbor
Pszichologus hallgatoknak ajanlott film. Nemcsak az esemenyek miatt, nemcsak azert, mert a szereploket husz evvel kesobb szembesitettek a regi es akkori helyetukkel, hanem mert hihetetlenul jol mutatja be a freudi tanitast, ahogy a harom apatol szarmazo harom gyerek, egymastol teljesen kulonbozve reagalt az esemenyekre es alakitotta a sajat sorsat.

2018-01-15 00:11:39 [A film vasúti emlékei] PG #115

A the arbor film vegen egy percre latni, ahogy az 1980-as evekben hasznalt helyi (West Yorkshire, UK) vonat beerkezik egy allomasra.

Mivel nem lehet kulcsszavakat javasolni, kenytelen vagyok ide irni:
Ehhez a filmhez Arbor a depresszio, alkohol, kilatastalansag, rasszizmus, tarsadalomkritika is mehet.

A leirashoz - Portréfilm Andrea Dunbar drámaíróról és családjáról. - valami olyasmit is hozzatennek, hogy a filmben a dramairono ket dramajanak szabadteri helyszini megjelenitese kozben a lanyainak eletet es az eletkorulmenyeiket is bemutatjak, es megdobbentoen szinkronban vannak egymassal. A hatast fokozza, hogy a legidosebb lany a forgataskor 29 eves volt. (Az anyja 29 evesen, par nappal Karacsony elott halt meg.)
(Valaki fogalmazza meg pofasabban, meg a film hatasa alatt vagyok.)

PS: most latom, hogy a DVD szerint a Londoni Filmfesztivál-on a "Best British Newcomer" dijat is megnyerte.

2017-12-30 19:01:46 [In Memoriam...] PG #2237

Életének 90. évében elhunyt Cseh András rajzfilmrendező, a Frakk- és Vackor-sorozat alkotója – közölte fia a 24.hu-val.

(Nem tudom linkelni, mert a KT-n nem szerepel.)

2017-12-25 15:53:22 [Általános fórum] PG #7225

Esetleg elobb levedetni, mielott lenyuljak a fb-s "haverjaitok"? ;)

Egy jo ideje csodalkozok, hogy egyikotok se vette a faradtsagot, hogy egy kislexikont is illene csinalni az oldalra.
Legalabb azoknak, akik az "... oscar"-nak indult, majd "mindegy micsoda, csak irjunk valamit, amit rajtunk kivul senki se ert" sznobos tarsasag pletykaforumava valt alforumra latogatoknak legalabb annyi informaciot adjon, hogy mi a feszkes fene a SAG vagy AFI vagy eppen kinek van ujabb otlete, hogy valami ujabb roviditest bedobjon.

:-)))))

2017-12-25 15:40:04 [Filmet keresek] PG #2222

Nekem mas errol az emlekem.
Az 1980-as evekben lattam TV-ben, talan szovjet film, talan elsofilmes rendezoe?

Az emlekeim szerint egy kis csoport akar atjutni a tengeren vagy nagy tavon egy masik foldteruletre, ket nemet repulo meglatja oket es az egyik egy kozepkoru katona ferfi kivetelevel mindenkit lelo, asszonyokat, gyereket is, mert az a parancs, hogy senki se juthat at azon a szakaszon. A nemetek versenyben vannak a tarsaikkal, es ezzel a lovessorozattal az egyik repulo eleri a buvos 50 lelott aldozat szamat, igy ok kapjak meg este a dijat egy tarsuk elott, aki egy oraval kesobb erte el az 50. talalatot. A nemet pilota eszreveszi, hogy az egyik aldozata nem halt meg, hanem kimaszik egy jegtablara, de nem akarja atadni a dicsoseget a masik nemetnek. Viszont becsuletbeli kotelessegenek tartja, hogy kesobb likvidalja az aldozatat, ezert kesobbi bevetesekbol visszaterve mindig tesz egy kerulot, es mindig sikertelen.
Az ilyen alkalmakkor mar az atfagyott, idonkent jegen elalvo katona almaibol lehet megtudni, hogy miert indult el es hova akar visszaterni. A fegyveret se tudja hasznalni, mert a zavar befagyott, es mire hasznalhatova valik, mar csak egyetlen toltenye maradt.
A parancsnokainak feltunik, hogy a nemet rendszeresen kesve ter vissza es gyanakodni kezdenek, atvezenylik a nemet pilotat mashova, aki meg egyszer utoljara visszater a vegso leszamolasra, nem torodve azzal se, hogy radion kiadjak a lelovesere szolo parancsot, mert rendszeresen az ellenseghez megy.
A katona vegul eleri a szarazfoldet es par percnyire van a tarsaitol, amikor a gep ismet megjon, ketsegbeesetten lefekszik es szerencsejere a repulogep fegyvere beragad, igy kilovi a gep egyik motorjat, le kell szallnia.
A katona tarsai lerohanjak a gepet es elviszik a nemet pilotat, aki dobbenten csak olyasmit mond, hogy "egyetlen lovessel?"
Ara tippelek, hogy talan ez, vagy ehhez hasonlo lehetett a film cime.

előzmény: Onway (#2210)

2017-11-20 15:21:23 [Filmet keresek] PG #2193

Megint nem talalok egy filmet, pedig tudom, hogy lepontoztam korabban. :-(

Amerikai film, szappanoperakat neznek fiatalok, tv szerelo speci taviranyitot ad nekik, amikor ujra a sorozat megy, az beszippantja oket es ok is szereplokke valnak.

Valakinek ezek alapjan beugrik, melyik lehet az?

2017-11-16 01:39:26 [Általános fórum] PG #7193

Az egy dolog, hogy egy evtizede arrol abrandozik, hogy jon a falu bikaja es jol leteperi, es csak errol probal filmet csinalni. Ami zavar az az, hogy nincsen igazabol elmondva a tortenet, egyes jelenetsorokbol pont a fontos kepek nincsenek megrajzolva es az egesz az erzesekre epul - arra pedig inkabb megfelelo hanghatas lenne a megfelelo kozvetito eszkoz. Az animacionak van egy olyan kovetelmenye, hogy meg kell rajzolni a teljes jelenetsort - ha kihagysz parat, akkor "szaggat". Ugy latszik, ot - es az imadoit - nem zavarja. Engem csak azert, mert ha valoban evek ota mindig es kizarolag o a legjobb, akkor milyen lehet a tobbi?