PG

Regisztráció: 2007. augusztus 18. (9 év, 7 hónap)

Nem: nem publikus

A csavargó
4 2017-03-19 4,4
Comedy Central Roast of Denis Leary

Comedy Central Roast of Donald Trump
Égessük le Donald Trumpot!
3 2017-03-19 3,6
Comedy Central Roast of Larry the Cable Guy

Comedy Central Roast of Joan Rivers

Comedy Central Roast of Jeff Foxworthy

Comedy Central Roast of Flavor Flav

Comedy Central Roast of Bob Saget

Jelzolovesek. Vagy haboru.

2017-03-02 22:40:59 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] PG #22575

Áthelyezve a(z) Repulsion topikból.

2017-03-02 22:39:58 Repulsion (1965) / Iszonyat PG (4) #42

Erdekes, hogy eltunt a spoiler utan irt resz.:-(

Akkor roviden meg egyszer:
Szerintem nagyon bravuros technikailag is a film, az operator se volt akarki, BAFTA jelolest kapott ezert a filmert. Nyilvan a film utolso jelenete a technikai csucspont, amikor a megvilagitott folyosorol gond nelkul valt a felhomalyos szobara, majd a sotet padlorol is hiba nelkul megy ra a fali fotora, amire nemcsak razoomol, de belemakrozik. Erdekes osszevetni ezt a "McCabe & Mrs. Miller" film "erdekesseg"-ben irtakkal, azt 1971-ben, szabadteren, mozi kameraval, ezt 1965-ben, londoni studiokameraval vettek fel.

előzmény: PG (#39)

2017-03-02 22:11:20 Repulsion (1965) / Iszonyat PG (4) #39

Erdekes, hogy miert most alakult ki egy vita, raadasul ugy tunik, nem igazan lattak a filmet, akik vitaznak, legalabbis ami az utolso tucatnyi hozzaszolasbol kitunik, igy leirom, amit lattam, es amire emlekszem, es igy mar a tenyek alapjan nyugodtan vitatkozhattok tovabb. :-))

A lany tobbszorosen ket tuz kozott talalja magat, ketfele eletforma utkozik a filmben, es az benne csapodik le. Adott egy gyonyoru, de felenk lany, aki betanitott munkaval robotol, megse jut semmire, es ott van a novere, aki a szeretojebol el, tole szerzi a lakberre valot is. A munkahelyen gazdag, de ronda idos noket kell kezelnie, akiktol allandoan azt hallja, hogy a ferfiaktol semmi jot nem varhat. Ezt megerositik a szemelyes talalkozasai, bar tetszik neki a srac, az mulya es nem kepes kommunikalni, alapveto bokokat se mond, amire a lany orditva vagyik. Ezt tetezi a szereto viselkedese, aki nemcsak egyre tobb teruletet foglal le a szemelyes teruletebol, de szethanyja a budos alsonemuit is, raadasul esze agaban sincs segiteni az egyre jobban repedezo lakas rendbehozasaban, igy egyre jobban utalja a ferfiakat. Ebbe a ketrecbe zarva ejjelente kenytelen rendszeresen vegighallgatni a novere elvezeset, igy eljut a szorongas legmagasabb fokara, aminek csokkentese Freud szerint tobbfele modon lehetseges. A lany azt valasztja, hogy beleszeret a gyulolt es felt ellensegbe es attol retteg, hogy az egyszercsak rator es megeroszakolja, amit viszont legalabb annyira elvezni fog, mint a novere teszi. A ferfi raadasul kislanykent kezeli, amire egyertelmu grimasszal reagal, a szereto hirtelen felindulasaban ki is boki, hogy a lanynak orvosra lenne szuksege. A kovetkezo esemenyek egyre fokozzak a lany szorongasat es a duhet eloszor a mulya sracon, majd a csak a penzben es tapogatasban erdekel berbeadon tolti ki. Amikor a szereto kicipeli, ramosolyog, mert azonnal megerti, hogy a lany vegig arra vart, hogy a karjaba vegye.

Mivel latszik, hogy nem uditot, hanem koktelokat isznak, arra tippeltem, arra megy ki a jatek, hogy belekevertek valamit az italukba, amitol megoregedtek az interju alatt.;)

Lassan lehetne arrol is versenyt rendezni, vagy felmerest kesziteni, hogy van-e valaki, aki nem azt elvezne, hogy rajta kivul a kutya se tudja, mirol van szo...

2017-02-26 21:26:13 [Megérdemelte-e az Oscart...] PG #9885

Na, ebbe a dijatadoba nagyon belerondit a politika, a tobbit meg nem neztem, csak ezt:

Welcome to The Independent’s Oscars 2017 live blog, bringing you the latest action from the 89th Academy Awards.
Talking points:
The Academy rescinds nomination day before ceremony
Donald Trump supporters call for Oscars boycott
Syrian cinematographer blocked from entering US for Oscars
Hollywood agency cancels Oscar party, hosts pro-refugee rally

Tedd hozza azt az elso mondataidhoz, hogy ez felszaz evvel, azaz szuken vett ket generacioval ezelott keszult, az akkori eletstilusnak megfeleloen.
(pl. a mai nezo nem nagyon erti, hogy miert volt kihivo az a jelenet, amikor a no "mely dekoltazsban" jelent meg, amikor manapsag a mely dekoltazs az koldokig nyitottsagot jelent.
Hasonlokeppen az esti hinta jelenet is furcsa a mai fiataloknak - a hinta vagy jatszoteren van, vagy gyerekeknek, mit keres erett es gyerektelen felnottek kertjeben.

2017-02-23 14:39:41 13th (2016) PG (5) #5

Ha elolvastad volna, az Erdekessegek koze feltettem a linket, ahol regisztracio utan ingyen megnezheto.

előzmény: Adam Taylor (#3)

Ehhez a filmhez wallace-gromit-es-az-elvetemult-vetemenyleny feltoltottem 4 kepet a filmbol.

Van meg 50 kepem, amik a forgatasrol keszultek, es par rovid video, amik elmeselik, hogyan keszult a film. Ha erdekel valakit, holnap meg fel tudom tenni valahova, utana torlesre kerulnek.