PG

Regisztráció: 2007. augusztus 18. (11 év, 7 hónap)

Nem: nem publikus

Upgrade – Javított verzió
4 2019-03-07 3,9
Tomb Raider

3 2019-03-07 3,0

Most merult fel bennem ar kommentet olvasva, hogy talan erdemes lenne "Hasonlo" cimmel belinkelni egy filmhez a hozza hasonlo tartalmu filmeket.

pl. Most kereste valaki a "Words" cimu filmet, ahol az iro mas irasat hasznalja sajatjakent, majd kesobb talalkozik a szerzovel.
Emlekszem egy hasonlo filmre, az iro szinten alkotoi valsagban volt, es kinjaban a felesege irasait adta be sajatjakent.

2019-03-17 20:21:49 [Filmet keresek] PG #2465

Egy amerikai filmet keresek, talan 1980-as evekben jatszodik.

Egymas utan zaratjak be a videki varosok kis gyarait a holding vezetoi, az egyik beosztott fellazad, mire ultimatumot kap, hogy menjen oda es tegyen javaslatot.
Odamegy, beleragad a sarba, egy no segitsegevel minden kerdesere valaszt kap, de hazugsagba keveredik, igy mindenki kiutalja.

Visszamegy a kozpontba, kozlik, vele, hogy ki van rugva, legfeljebb a kis ceg vezetoje lehet, igy kenyszeredetten visszamegy es bejelenti, hogy holnaptol atveszi a ceget es a no lesz a helyettese.
Raadasnak kiderul, hogy a helyi idosek otthonaban van az evtizedek ota eltunt apja, aki honapokig lopkodott, hogy ev vegen ajandekokkent visszaadhassa a tobbieknek.

A film cimet keresem, valoszinuleg kozepkategorias film, kozepszeru szereplokkel, dijat nem nyert, vagy legalabbis nem talaltam eddig nyomat.

Elore is koszonok minden tippet.

2019-03-16 00:18:25 [Megérdemelte-e az Oscart...] PG #11119

A vago eseteben nem tudom, de mas esetben gyanitom, most erett be a tavalyi "szinesborueknek is adjatok dijat" balhe.

előzmény: Ágó (#11118)

Eddig abban a hiszemben voltam, hogy trivialis, ezek szerint (meg egyszer) le kell irni:
Az USA elnoke csak szuletett amerikai lehet.

Nem o volt korrupt, nem tudta a korrupt hivatalt megjavitani, ahogy Eastwoodnak se sikerult egy sokkal kisebb onkormanyzatot tisztaba tennie.

Ausztriaval nem "probalkozott", hanem rendszeresen tamogatja oket kulonbozo modon.

Amugy ez itt off, ugyhogy itt a .

előzmény: pietro (#12835)

Eleg regota nem valaszol a szerzo, igy ezuton javaslom Arnold Schwarzenegger-rol szolo leiras korrekciojat.
Mivel nem szuletett amerikai, igy az elnokjelolese csak kampanyjellegu akcio volt, raadasul 2011-ben korrucios es penzugyi botrányok miatt lemondott a kormanyzoi hivatalarol es korabbi felrelepesei miatt a felesege is elvalt tole.
2012-ben megirta az emlekiratait is, ami jelzi, hogy befejezettnek tekinti a karrierjet.

2019-03-13 20:58:57 [In Memoriam...] PG #2420

George Morfogen III.8-an elhunyt az IMDB szerint.

2019-03-13 20:24:32 Sötét parkolási ügyek Budapesten (2019) PG (3) #15

Most jutott eszembe, ha felkeszultebb lett volna, Rogan Antaltol az egykori interjuja alapjan ujabb interjut kellett volna kerni, kulonosen, mert o V.ker polgarmesteri mivoltaban erintett is lehetett.
Ezzel rogton elvarrhatta volna azt a - filmbol kovetkeztetheto, de ki nem mondott - szalat, hogy a parkolasi bulibol par onkormanyzati kepviselo reven omlik a fekete penz a partkassza(k)ba es az ogy kepviselok mossak a kezuket, hogy ok ilyesmirol nem tudnak.

előzmény: Tibcsaninja (#13)

2019-03-13 20:19:15 Sötét parkolási ügyek Budapesten (2019) PG (3) #14

Most be vagyok havazva es nagyon keresek egy golfos filmet, csak egyetlen pelda a dilettantizmusra:
Akinek minimalis esze van, az tudja, ha egy hivataltol allasfoglalast ker, azt nem a sajtoosztalytol kell kernie, hanem magatol a hivataltol, akar webes urlapon, akar emilen, akar levelben. A sajtoosztalyos a telefonba ezert majdhogynem rohogott rajta, igy csak mindig azzt mondta neki, hogy kuldjon meg egy emailt, amivel a fonokeinek tudja bizonyitani, hogy van egy pancser, aki erdekelt a temaban, de evek ota nem jon ra az eljarasra, es mivel a valaszadas nem a sajtoostaly feladata, igy nem valaszol ra, mert ha valaszolna, meg kellene irnia a megoldast, amit, ugye, a hivatal nem akar megtenni.

Ha valoban allasfoglalast kert volna - ahogyan azt mas ujsagirok is megtettek mas ugyekben - akkor nemcsak, hogy 30 napon belul reszletes valaszt kapott volna pontos jogszabalyi hivatkozasokkal, hanem azt nyilvanosan koze is tette volna a hivatal, ahogy az szokas.

Amugy meg par dolog, ami eleg feltuno volt:
Bp-i parkolasrol beszel, majd leszukiti par keruletre - es kiderul, hogy csak azokrol a keruletekrol van szo, ahonnan vannak interjualanyai. Ezzel kiadta a forrasait, ami ujsagiroi etikaba utkozo cselekedet.

Hivatalos forrast soha nem mutat be, csak utal ra, hogy a cegeknek utana nezett - messze hatasosabb lett volna bemutatnia akar egy listaban az erintett cegek fobb adatait, amelyek elvileg nyilvanosan hozzaferhetoek a cegbirosagon, mondjuk minimum a merlegfoosszeg es arbevetel es ezek valtozasait nehany ev alatt, es ezt osszevetni az egyes becslesekkel, hogy adott keruletekbol vajon mennyi lehetett a tenyleges illetve e becsult bevetel.

A video nagy resze pedig ugy tunik, par nyari napon volt felveve, az erdemi kifejtes pedig biztosan par ora alatt, amikor egy szobaban mozgatja a penzermeket az asztalon, sok reszre vagva.

előzmény: Ágó (#10)

2019-03-13 20:05:18 [Filmet keresek] PG #2462

Picit hasonlo a vege, de nem, Costner happy endre ment.
Abban a filmben a jatek kozepen tortent az eset, a segito annyira merges lett, hogy eltort nehany botot, akkor a jatekos felrevonta es kozolte vele, hogy mar nem nyerheti meg ezt a jatekot, egyetlen eselye, hogy megcsinalja az utest es bekeruljon a hirekbe. Ez sikerult neki, az utes utan az ellenfele nevetve megkoszonte neki, mert igy mar csak par utese maradt, de tobb luk van hatra, fizikailag nem nyerhet.

A film vegen pedig volt egy felirat, hogy ez valoban megtortent es bar az illeto valahol a par szazas ranglista kozepen volt egesz eleteben, azota is o tartja ezt a rekordot. Talan erdeti tv filmes bejatszas is volt benne.
Talan tv film volt, azert nem talalom?

előzmény: elmouse (#2461)

2019-03-13 15:01:14 [Filmet keresek] PG #2460

Biztosan nem Morgan Freeman volt a seged, es biztosan nem a The Legend of Bagger Vance film.
Valamint biztosan nincs az altalan lepontozott amerikai filmek kozott, amiben a golf kulcsszo szerepel.
Rejtely.:-(

előzmény: PG (#2456)