MDM

2010-12-24 11:27:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] MDM #9205

Ne haragudj, nem használtam még, fel se tűnt...
Sorry

2010-12-23 16:34:30 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] MDM #9201

kritika

Áthelyezve a(z) 127 Hours topikból.

2010-11-03 17:21:29 Mindszenty - Szeretlek, Faust (2010) MDM (1) #10

Nem a fizetett szavazat a fő probléma. A legrosszabb az, hogy borzasztóan teátrális, komolyan vehetetlen és már koncepciójában is minden jó ízlést nélkülöző.

Végülis tényleg sorozat, de nincs folytatólagos történet, részenként változik a rendező és a színészek, a barbárok Nagy Zsolttal, ami ugyancsak egy epizód ugyanebből a szériából már úgyis fent van.
No mindegy, köszi.

Előre is köszi!

2009-09-06 20:02:25 [JÁTÉK] MDM #13016

6. Hannibal

2009-06-28 18:33:42 [Melyik a kedvenc Wong Kar-Wai filmed?] MDM #2

Ejnye Brumi, mi lenne ha nem is szeretnéd az ázsiai filmeket?:)

Amúgy a szoros mezőnyből nekem a Vadító Szép Napok a legnagyobb kedvencem, de a Csungking Expressz és a Bukott Angyalkák is mesterművek.

Synecdoche, New York kritika [link]

2009-03-09 17:35:27 Death Racers (2008) / Halálos futam MDM (1) #12

trash film. olyan rossz hogy már jó:)

előzmény: hattori (#11)

2009-02-08 10:45:17 W. (2008) / W. - George W. Bush élete MDM (4) #11

W. kritika [link]

Sosem értettem, hogy a Yumát, hogy említhetik egy lapon a másik kettővel...
Válaszolva a kérdésre: Jesse James (de csak hajszállal van a Proposition előtt)

kérném:

2008-08-15 13:06:54 [DVD topic] MDM #461

Eladó filmek:

Dogville 2 DVD Digipak 4000 Ft
Doktor House: Második Évad 4000 Ft
Martin Scorsese Gyűjtemény (Casino, Krisztus Utolsó Megkísértése, A Rettegés Foka) 3500 Ft
Meghokkentő Mesék: Első Évad, 2 DVD Digipak 2000 Ft
8 mérföld 500 Ft
Holtak Hajnala (2004) 500 Ft

Egyben az egész 13000 Ft

Mindegyik tökéletes állapotú, karcmentes, némelyik még lejátszóban sem volt. Átvétel Budapesten XIII. kerületben.

Meg vagyok győződve róla, hogy az Avatar lesöpör mindent. Emlékezzünk csak Cameron eddigi kasszarobbantóira, és a világ bizony nem felejtette el a nevét ebben a 12 évben. Nem beszélve arról, hogy az egész 3-D-ben lesz, no meg a Fox sem hülye, szóval 7-8 hónappal a bemutató előtt biztosan elkezdik a reklámkampányt.

2008-03-23 20:32:41 Mon meilleur ami (2006) / Van barátod? MDM (3) #2

A Franciáknak márpedig van humora, és kész. Bár ez a teória nem túl divatos bizonyos berkekben, de ennek ellenére kár lenne tagadni. Nem kellenek ide világmegváltó ötletek, de még Michel Gondry fergeteges vizualitása, és Charlie Kaufman őrült sztorijai nélkül is készülhet kellemes francia film. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a Mon Meilleur Ami (magyar ferdítésben Van Barátod?), ami már az első tíz percben eszünkbe vési, hogy kellemes, de erős közepesnél nem jobb filmmel állunk szemben. Azzal pedig nincs semmi baj, ha üdítő eleganciával bohóckodik a vásznon Daniel Auteil, hisz nem lehet minden filmje akkora, mint a 36. A lényeg, hogy Patrice Leconte filmje nem nézi le nézőjét, van annyi önkritikája, hogy észrevegye, képtelen a spanyolviasz feltalálására, viszont nem is alacsonyodik le sok nyugatabbi gagyi szintjére, s ennek betudhatóan kifejezetten szórakoztató. Kellemes kezdése egy hosszú éjszakának.

PPGlam: nem tudom nekem címezted-e, az első mondatodat, amennyiben igen, hadd adjam tudtodra, hogy én is pont ezt mondom, hogy hangulatfilm a javából, és hogy a storyline csak elhanyagolható töredéke a film egészének. Nem is emiatt nem adtam ötöst neki, hanem egyéb gyengeségei miatt, melyek egyébként elnézhetők, és mert Kar-Wai többi filmjéhez mérten ez azért annyira nem nagy műremek, "csupán" egy jó film.

Hát nem tudom, bennem egyik említett film sem merült fel a Jesse James kapcsán...

Részben igaz, de valóban nem voltam elég pontos. Az árnyaltabb karakterek nem feltétlenül minősülnek újdonságnak, de főhősök státuszukkal (jó-rossz) ellentétes tulajdonságaik egyik lejjebb említett műben sem voltak olyen hangúslyosak, mint Dominik filmjében.

Peckinpah westernjeitől függetlenül is azt gondolom, hogy ez a jellemábrázolás ebben a műfajában újszerű és merész. Ha úgy véled, az írásom félreinformálja az oldal látogatóit, mert véleményed szerint valótlant állítok benne, nyugodtan töröld. Gondolom ez adminisztrátorként jogodban áll.

Peckinpah-tól még nem értékeltem? pfff...hopsz. Ezúttal tagadhatatlanul én vagyok a hülye, mivel elküldtelek vizsgálódni mert úgy tűnik a lista nem teljes. Ezért kérlek ne haragudj. Peckinpah-tól láttam a Wild Bunch-ot, a Pat Garrett and Billy the Kid-et, a Major Dundee-t és a The Ballad of Cable Hogue-t. Sajnos a régebben látott filmek közül még nem osztályoztam le mindent.

Igen, én is gondoltam, hogy nem láttad, mivel nem tetted le a voksodat. Csak mivel olyan erőteljesen vitattad az igazamat, elbizonytalanodtam. De nyugodtan nyugodtan kikeresheted a látott filmjeim közül a westerneket, és akkor nem kérdés a kérdés.

Minden esetre szívesen folytatom Veled ezt a vitát, ha már megtekintetted a filmet. Előre is jó szórakozást hozzá!;)

Olórin: nem veszem rossz néven. amit írtam, nem szentírás, csak egy szubjektív vélemény. lesz aki egyetért, lesz aki nem.

2008-02-03 20:12:25 Rocket Science (2007) MDM (4) #1

Keserédes karikatúra a gimnáziumi szenvedésekről, teletűzdelve Wes Andersont idéző szituációkkal, ez a Rocket Science. Egy újabb film, mely nem a világ megváltására hivatott, csupán nagyszerű szórakozást biztosít a maga száz percében. Sokan a Little Miss Sunshine-hoz hasonlítgatták, ami egy részről érthető, hisz valamelyest Blitz filmjének hangulata eszünkbe juttathatja a Család Kicsi Kincsét, de míg a tavaly két Oscarral jutalmazott road-movie szerethető történetének elbeszélése közben azért igen erősen rugdossa az amerikai társadalmat, jobban mondva annak a sznob "be happy" középosztályát, addig a Rocket Science csak sokkal visszafogottabban minősít, és a hangsúly megmarad a történetmesélésen. A sztori azonban nem túl vaskos. Ginny, a gonosz, stréber lányka megkörnyékezi szegény dadogós, kommunikálni is alig tudó fiút, Halt, és meggyőzi, hogy csatlakozzon a vitacsapathoz. A dolog azonba rosszul sül el, Hal leég, Ginny meg lelép. A gyámoltalan fiú azonban nem adja fel. Ha most szemeitek előtt már kezd derengeni a kép, amint Hal üdvrivalgásban kitörő tömeg előtt lemossa a színről a többi versenyzőt, gyorsan hessegessétek el ezt az otromba képet, a filmet nézve sem lesz szerencsétek hozzá. És bizony ezért lett a Rocket Science kiváló hangulatmozi, mert első percétől a földön jár, nem repdes hollywoodi magasságokba. Hagyja kibontakozni bizarr hőseit a még náluk is bizarrabb kisvárosi terepasztalán. Blitz ezzel a darabbal ötösre elvégezte a Wes Anderson "iskolát". Mi pedig mit tehetünk, jó képet vágunk hozzá, a végkicsengés pozitív, de rezignált, a mozi átélhető, szerethető szimpatikus. Nem túl eredeti? Majd legközelebb.