Rituska

Regisztráció: 2007. augusztus 11. (12 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Before the Flood
Özönvíz előtt
5 2019-08-27 3,9

2019-11-03 00:15:55 [Tévésorozatok] Rituska #3690

A "legjobb netflixes sorozat" aranyérmese nálam A nagy pénzrablás. Már csak egy rész van hátra az első évadból, le a kalappal, régen tapasztaltam magamon ilyen intenzíven a függőség tüneteit.

2019-11-01 20:36:48 Girl, Interrupted (1999) / Észvesztő Rituska (4) #8

A pszichiátriai intézetes filmek esetében gyakran megfordul bennem a kérdés: kik az igazi őrültek, a kezeltek vagy a külvilág? Ez most sem volt másképp. A vegytiszta igazság kimondása, szemtől szemben, könyörtelenül, mindig valami változást eredményez. Olykor halált, olykor újrakezdést, vagy csak simán megkönnyebbülést. Ez talán az a gondolat, amit magammal tudok vinni a filmből.
Jolie és Ryder piszok jól játszanak, ez kétségtelen. Összességében tetszett, de végig hiányérzetem volt, azt hiszem mehettek volna az alkotók egy picit mélyebbre is.

Ez borzasztó. Ennél azért valamivel többre számítottam. Határozott, kétségek nélküli karó.

2019-10-20 19:36:18 Gisaengchung (2019) / Élősködők Rituska (5) #9

Nehéz kiemelnem azt, hogy mi az, ami leginkább megfogott benne. Tetszett a stílusa, már önmagában az, hogy dél-korai film adott neki egy ízt, profi munka. Talán egy dolgot említenék: nagyon ritka az a fajta dráma, amiben ilyen sok a humor. De mégis az első perctől az utolsóig átitatja valami nyomasztó légkör. A mélyszegénység szaga.... könnybe lábad a szemem a kilátástalan helyzetektől, a nyomortól, az irtózatos társadalmi különbségektől. A periférián élők lelki elkorcsosulása először megvetést váltott ki belőlem, majd ahogy egyre mélyebben és mélyebben haladt előre a történet átváltott sajnálatba, és a nagy kérdésbe: vajon én milyen ember lennék, ha egy nyomornegyedben kellenne élnem, a létminimum alatt?
Súlyos film, szomorú látlelet egy nem mindennapi, fordulatos sztoriba öltöztetve.

2019-09-03 21:37:04 [Tévésorozatok] Rituska #3672

Remek sorozat a Wisting, északi krímikrajongóknak különösen ajánlom.

Fontos, szomorú és nagyon aktuális film.

2019-05-28 12:25:17 Chernobyl (2019) / Csernobil Rituska (5) #22

Valóban az egész sorozatot átlengi a mérhetetlen emberi ostobaság és gonoszság. Számomra ez ijesztőbb, mint az atomkatasztrófa.

előzmény: kaamir (#21)

Bárcsak 24 karátos lenne a lelkem.... de jajjjj, nagyon messze vagyok én attól. Mint Makó Jeruzsálemtől.
Sokféle hatással lehet az emberre egy jól összerakott dokumentumfilm. Bár szerintem ez sokkal, de sokkal több, mint egy jól összerakott dokumentumfilm.
Egy életre kelt művészeti alkotás.
Mélyen megérintett.
Született egy új álmom, szeretnék találkozni Ferenc pápával.

Az elejétől a végéig könnyeztem. Nem találok szavakat.

2019-05-17 18:45:44 Rabja vagyok az életnek (1996) Rituska (4) #5

Az utóbbi időben rengeteg sorozatgyilkosokról, pszichopatákról - vagy mély, útkereső drámákról- szóló filmet és sorozatot láttam. Mindkét téma felzaklat és megvisel, nem is beszélve a hétköznapokban ezerirányból ömlő mocsokról.
Néha úgy érzem elfáradt a lelkem. (ezért újranézem a Másfélmillió lépés Magyarországon-t)
Egyik este szerencsémre (hála a KT-nek) ráakadtam erre a bűbájos kis filmre, ami azért is különösen szívmelengető nekem, mert imádom a hegedűt, és megnyugtat az egyszerű, modern világ vivmányaitól romlatlan falusi képi világ.