oscarmániás

2020-10-28 06:59:38 [Általános fórum] oscarmániás #8821

Másnak is, aki kedvet kap:
- akkor még nem volt offtopik,
- és alaposan kidolgozott szabályzat,
- a hasznos i.....k felpörgették az éjszakai KT-életet (órákig tartott másnap visszaolvasni)
- ővolt a kommentkirály évekig, amit a Bambi filmnél elkövettek terikával, szerintem iskolapélda:) (Ha vki emlékszik;))

előzmény: elzablues (#8820)

Korábbi filmjével és a hozzászólások elolvasásával rágyúrtam az "élményre", de még így is majdnem alulmaradtam. Meg sem próbálom megfejteni, mert szerintem nincs is értelmezése.

Nem emlékszem mikor láttam ekkora blöfföt.

Mindannak ellenére, hogy alábbi három hozzászólás nagyon is igaz, a hatáskeltés miatt több baki miatt is lehetne fejet csóválni, díjazom ezt a muszlim vonalat, meg egy váratlan kivitelezésű fordulatot. Könnyen vagyok, mert világosban néztem, este tíz után nem vállalnám, hát... Pedig van ennél parásabb is.

Nekem pont ez tetszett a legjobban, a " menthetetlenül rossz színészi játék." Meg a "film testébe fúrt ékek."

2020-10-26 09:24:29 [Általános fórum] oscarmániás #8818

"évről évre csökken a filmek nézettsége, ez főként az adott év legnézettebb filmjeinek az osztályozottságán látszik."
A hozzászólásod végén is fölsorolod az újdonságokat, a magam részéről hozzátenném, hogy már nem csak moziból és tévéből, meg letöltős helyekről fogyaszt a néző, hanem pl. a nyomulós Netflix is ok a bőség zavarára. Rengeteg sorozat beszippantja a filmbarátokat, az ember pedig idővel kifinomultabb ízléssel keresgeti az őt érdeklő dolgokat, ezért például rengeteg új film öt-tíz szavazatos itt az adatbázisban.
Érdekes lehet egy ilyen statisztika, hátha cucu utánajár az adatoknak. 2003 filmből, vagy 2020-as alkotásokból van több.

előzmény: BalaKovesi (#8808)

A népnevelés, politizálás és családi élet majdnem használhatatlanná teszi ezt a krimit, szerencsére óvatlan pillanatokban a helyére zökken és ettől kiemelkedik a középszerből valamint eltér a megszokott műfajbéli társaitól. De nem érzem magam igazságtalannak, ha Quincy Jones zenéjét tartom a legsikerültebbnek.

Gyenge, érdektelen, ostoba hidegháborús történet egyben maradt Titanic-kal. A zene jó, csak nem tengeralattjárós jelenetekhez való, és a néhány trükk elég látványos, de nem mentik meg a filmet.

2020-10-24 20:31:34 [Filmet keresek] oscarmániás #2921

itt
köszi hhgygy :)

előzmény: franci (#2917)

2020-10-24 20:10:02 [Filmet keresek] oscarmániás #2918

Ismerősnek tűnik, de nem találtam meg. Majd holnap még egyszer átgondolom.

előzmény: franci (#2917)

2020-10-23 17:51:11 [Általános fórum] oscarmániás #8801

Daemiaen hasznos, figyelmes, frappáns és a lényegre törő filmes hozzászólásai, minielemzései is nagyon hiányoznak!!

2020-10-23 08:14:36 [Általános fórum] oscarmániás #8777

Akkor kiemelném a sok hiányzó közül nejmed társunkat.
A Cesare-puttancsos eszmecserékhez +1. (Kár, hogy többnyire éjjelente voltak elemükben.)

2020-10-22 12:37:32 Oscar's Bell (2018) oscarmániás (4) #2

Nagyon ügyes. Csak este fogyasztandó.

2020-10-21 10:55:40 [Magyar filmek] oscarmániás #483

A kritika nem értelmetlen, és 100% egyetértek. Csak a hasznos energiát próbáltam másfelé terelni :)

2020-10-21 10:02:34 [Magyar filmek] oscarmániás #479

Hogy valami értelmes téma is legyen ebben a topikban ne csak szapulás, ezt találtam:
Támogatnám/megvenném Fehér György (1939-2002) operatőr-rendezőről szóló kötetet.
Úgy gondolom sokan szeretik nemcsak a filmjeit. Hátha.

2020-10-21 09:34:19 [Magyar filmek] oscarmániás #477

Mindenki jobban járt volna, ha annak idején a DunaTv nem(csak) műholdról lett volna elérhető....
Nekünk pl. hiába volt tányérunk a tetőn, ha forgathatóvá kellett tenni. Később abban sem volt köszönet.

2020-10-20 16:52:54 [Magyar filmek] oscarmániás #469

Bennfentes információk szerint rem(a)eke lesz .

2020-10-20 16:14:28 Hungarian Dracula (1983) oscarmániás (4) #2

- Erő, izom, Drakula sporttárs! Hogy megy a meló?

2020-10-17 20:24:35 [100 napos filmes kihívás] oscarmániás #9

Bármelyik :)

2020-10-17 19:54:02 [100 napos filmes kihívás] oscarmániás #7

Mivel friss élmény, ezért THE RETURN OF THE LIVING DEAD (FULL ALBUM)
és szerintem bármelyik Goblin.

előzmény: elzablues (#6)

2020-10-17 13:21:09 Warbus (1986) oscarmániás (?) #1

Ha ichi és toxi KT-tagnak is jó volt, másnak is megteszi .

2020-10-17 08:40:15 [100 napos filmes kihívás] oscarmániás #4

Itt lehet kezdeni a kutakodást.
Ez a lista azért jó, mert a szavazatok mennyiségét tekintve nem elérhetetlen filmekről van szó. És nem egy-két ember gyerekkori kedvence.

Karácsonyi Kocka Videodrome beütéssel, akár a kultfilmek közé is besorolhat, ha az idő próbáját kiállja és a köz ízlését elnyeri. Egy helyszínen játszódó, lassú kamaradráma, hogy ne érjen csalódás. Egyszer mindenképp megéri.

2020-10-16 17:16:08 Phenomena (1985) / Jelenség oscarmániás (3) #17

Én is a vágott 82 perces (ezek szerint amerikai) suta verziót láttam, hangalámondással - ez nem zavart-, Hátborzongatók alternatív címmel. Aki tudja, az eredeti verziót kaparintsa meg, nem fogja megbánni.

2020-10-16 14:47:10 Psycho 60 (2020) oscarmániás (4) #4

Anna és Nóra közül melyik volt Marion?

előzmény: Raul (#3)

2020-10-16 14:16:49 Psycho 60 (2020) oscarmániás (4) #2

Mari nénénk és Erzsi anyónk nélkül nem lenne teljes ez az évfordulós megemlékezés.

előzmény: mimóza (#1)

2020-10-16 08:10:32 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #25324

Még egy gondolat engedtessék meg:
Ha másra nem is volt jó 2020, de azt bebizonyítja, hogy milyen is, ha kényelmi életmódunkból vissza kell venni. És itt nagyon fontos az összefogás, azonban az emberek nem egyformák. De ha egyformák, akkor az uniformizálódás, homogenizálódás, abból meg már volt két példa a történelem során. (Egy filmet megérne a fasizálódó zöldek társadalma....)

Az a hat perc se rossz.

Ezer köszönet, Ágó! :)

előzmény: Ágó (#2634)

Elolvastam a spoileres részt is, nagyon jó, ez is egyfajta arany középutas vélemény.
Eszembe jutott a 2008-as világválság és a környékén készült Zeitgeist filmek és a hasonló megmondjuk a tutit, jósoljuk a jövőt típusú megosztó filmek. Ha most visszanézünk, igencsak megmosolyogtató ötletelésnek tűnnek. (A alaphelyzet rosszabb és jobb lett azóta, és senkinél sincs a Szent Grál.)
Nem vagyok szkeptikus, tisztelem a természettudósokat, és inkább hódot eszek, hogy védjem a fákat, de abban biztos vagyok, hogy a filmben elhangzott "segélykiáltás" (?) süket fülekre talál a többségnél, és a főbb döntéshozásnál sokadik érv marad a környezetvédelem.

"Szépségem. A szélső sáv a kamionoké. Húzódj le a szélre,vágd ki a villogódat és már...itt se vagy!"

2020-10-14 18:08:33 Anima (2019) oscarmániás (3) #2

Ez jó, ez nagyon tetszik. :)

előzmény: mimóza (#3)

Nem tetováltatnék. De pólón bármelyik felirat jöhet.

Nos, elhamarkodott, hirtelen felindulásból elkövetett kérdésfeltevés. Vagyis a lemaradt kérdés: Szerinted? Fórumban (pl. általános fórumban) hoztam volna föl témának még tavasszal, de úgy gondoltam a figyelem elsikkad róla. (Az a baj, már nem tudtam törölni, hogy átírjam.) Az elmúlt időszakban figyeltem föl rá, hogy elszaporodtak a kannibalizmussal kapcsolatos filmes fordulatok, még sorozatban is, már inkább szórakoztató, mint elrettentő, inkább öncélú, mint társadalmi kritika. Csak kíváncsi voltam, nekem tűnik fel a gyakori emberevéses téma alkalmazása.
Hang nélkül 2 előzetesének az utalása verte ki a biztosítékot, nálam.

Réges-régen volt ilyen, és úgy emlékszem azért szűnt meg, mert a vaktában osztályozók csataterévé vált. Megjegyzem, ihletet meríteni kezdetekben előszeretettel használtam.

előzmény: elzablues (#1089)

Osztom metal_face véleményét. Nem a "videocsippek" az oldal főprofilja.

2020-10-08 13:36:53 Szürkület (1990) oscarmániás (4) #24

NFI részlet
gondolom ez a legjobb minőség.
Hátha kijön dvd-n.

Bűbájos vígjáték a békebeli Angliából a vasút és a régi gépek szerelmeseinek, rajongóinak. Ha szabad így fogalmazni, akkor ez olyan konkurenciaharcos témájú, tehát nem pikáns, vagy félreértéses poénokra építkezik. Muszáj ilyen nyakatekerten fogalmaznom, mert ez egy jókora fokkal elmarad a Folytassa sorozattól, messze nem használja ki a lehetőségeket, mint Buster Keaton legrosszabb burleszkjei, és van olyan naiv, mint egy korabeli magyar termelési film. Ezért aztán kevés, és ráadásul újdonságnak ható gegen lehet kuncogni. Mégis érdemes rászánni az időt, mert egyáltalán nem sikerült rosszul és ez nagyban köszönhető a vidéki Anglia szikrázó szépségének (meg a Technicolornak).
A Thunderbolt nem motoros bandára, vagy rockerekre utal, hanem a mozdony neve. A magyar cím nem hivatalos, én így találtam rá, az alternatív, sufni felirat címe A titfieldi villám, a Filmművészet története című ősrégi könyvben A görcsös Titfield (sic!) címmel látták el.

De a srác nem azt mondja nem bírja elviselni? Meg aztán biztosra akarnak menni.

előzmény: Jereváni Rádió (#2)

Emlékszem, a régi világban, amikor a tévé leadta ('93-ban?), a bemondó bácsi vagy néni külön felhívta a nézők figyelmét, hogy a filmben nincsenek párbeszédek, tehát ne a tévékészülékben keressék a hibát. (Ugyanezt a szélesvásznú alkotásoknál -alul felül fekete csík- is elmondták...)

előzmény: The Cortez (#6)

2020-10-04 07:57:59 [Filmet keresek] oscarmániás #2856

Nem is a hangulat, inkább azért, mert víz alatt:
felmelegedés után
(Az első hsz linkje még működik)

előzmény: elzablues (#2854)

2020-10-03 19:27:02 Casting (2019) oscarmániás (2) #8

Négy játékfilmre valót beleszuszakolni egy rövidfilmbe, aztán Liljásra venni a figurát, majd így befejezni: nekem ez csalódást okozott. De őszintén örülök, hogy sokan megnézik és tetszik az embereknek.
Aztán lehet, hogy lesz egy játékfilm, ezt pedig előtanulmányként fogja értékelni az utókor. De azt hiszem, addig is inkább megnézem a Dobray György filmjeit e témában.
(Magamat kijavítva az előző hozzászólásomban: iszonyú hiteles lehet az első fele.)

2020-10-03 17:37:20 Casting (2019) oscarmániás (2) #5

"Vad Katalinról nem gondoltam volna, hogy ilyen jól tud játszani"
15 éve szerepelt a TV2 sohavégetnemérős sorozatában egy rövid ideig. Az ő szerepeltetése telitalálat, és ettől iszonyú hiteles az első fele a történetnek. Aztán végzetesen félresiklik a második felében az egész sztori.

előzmény: Jereváni Rádió (#4)

Köszi a tippet.
No és ez se rossz kezdés:
Zuijia Paidang

előzmény: Ivan/ (#6)

2020-10-01 16:36:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #25298

Még jó, hogy nem magyaráztam meg, miért nem tetszett nekem, még letolt volna - jogosan -, hogy spoilerezek.
"különböző fesztiválok kérése, kikötése miatt"
Igaza van, de erre gondolhattak volna korábban is.
Különben meg FREESZFE. :)

2020-10-01 16:06:26 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #25296

Ezer bocsánat, nem szándékoztam kellemetlenséget okozni.

előzmény: csoma.sandor85 (#25293)

2020-10-01 11:57:24 Jakab (2019) oscarmániás (2) #1

Az utolsó pillanata zseniális. De nekem ez az egész érdektelen marad.

2020-10-01 11:39:34 Halak a hálóban (2019) oscarmániás (5) #1

Térdre esve gúvadt szemmel röhögős. Yeah.

Fejen állva sírva vihogós: Kafffka beszabadult az jó magyar egészségügybe.

2020-10-01 08:42:15 [Magyar filmek] oscarmániás #455

A köszönet és hála az SZFE-nek jár a lehetőségért, az érdem pedig bakocsáé, mert az ő hozzászólása nélkül, magam is lemaradtam volna erről a lehetőségről.

2020-10-01 07:11:43 [Magyar filmek] oscarmániás #452

Felhozom a frissbe, mert teljesen érthetően (hiszen javában munkanap van) elsikkadhatott a figyelem:
Azért innen, mert átláthatóbb. Igazi ritkaságok, csúcsteljesítmények, a bőség zavara. Ha nem indul a film, a jelszó SZFE (vagy kicsi, vagy nagy betű). Igyekezzen, aki tud, mert 29-30-a volt a két aranynap.

2020-10-01 07:08:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #25292

casting

* a rendező kérésére törölve (Ugor)

2020-09-30 13:51:53 Casting (2019) oscarmániás (2) #1

Hát ez maximálisan csalódás volt.

2020-09-30 12:07:39 Tinder meccs (2018) oscarmániás (3) #1

Nem az első eset, de hogy a viharba lehet helyesírási hibát ejteni a stáblista fontosabb pozíciójánál: írta és redezte (sic!) ....

Amikor elkezdtek énekelni, kétségbeesetten a kijárat felém igyekeztem, de aztán maradtam és nem bántam meg. Nem egyszerű darab, de szépen megcsinálták.

előzmény: dr. caligari (#1)

2020-09-29 14:39:19 1956 november (1959) oscarmániás (5) #3

Aztán az is lehet, hogy nem véletlen, és az elvárt verzió tűnne hihetetlennek.
Az ablakon kukucskálós pillanat az fenomenális, még ha képminőség miatt látszik annak.

előzmény: bakocsa (#2)

2020-09-29 14:22:44 1956 november (1959) oscarmániás (5) #1

De kár hogy ilyen hamis a vége.

2020-09-29 10:20:42 Chronopolis (1982) oscarmániás (?) #2

Köszönöm,hogy felhívtad a figyelmet Kamler úr munkásságára. :)

előzmény: oguszt (#1)

2020-09-28 17:04:46 Az új lány (2018) oscarmániás (2) #2

Hiába aranyosak meg ügyesek és a szándék jó, ez akkor is kettes. De lesz ez még jobb is :)

2020-09-28 15:34:45 [Filmet keresek] oscarmániás #2838

pölö

előzmény: Zuzmo (#2837)

2020-09-27 20:15:48 Princess Rajah Dance (1904) oscarmániás (4) #2

Külön díjazom, hogy elmaradtak a szalagok, meg a tündér/pillangó táncika motívumok.

A végső pillanatban elbizonytalanodtam, vajon az eredeti, vagy egy pontos másolat?
zumm

Stockholm szerelmeseinek:
itt.

:D:D

előzmény: Mizi (#4)

2020-09-24 11:53:10 The Farmer's Daughter (1947) oscarmániás (5) #5

Szerintem sosem egyértelmű, csak annak látszik. A díjosztók logikáját egyre kevésbé értem.
Utólag könnyű spekulálni, de mint az itteni KT ábra mutatja, ez a film kevésbé ismert :)
No de hát ha sikerült kedvet csinálni ehhez és Megszállott meg Katasztrófa - Egy asszony története című klasszikusokhoz.

2020-09-24 11:10:23 The Farmer's Daughter (1947) oscarmániás (5) #3

Csodálkozom, mert tényleg nagyágyúkról van szó, de ott hiányosak még az ismereteim, pótolnom kell. :)

előzmény: JcWh (#2)

2020-09-24 07:43:28 The Farmer's Daughter (1947) oscarmániás (5) #1

Loretta Young egyszemélyes showműsorában mindenki igyekszik tőle lemaradva lépést tartani, de a "fonott kalács" szerű frizura és vékony testalkat egymagában is képes lehengerelni a nézőt. Minden tekintetben kellemes film és történet annyi politikával és romantikával csak amennyi muszáj, ügyes egyensúlyozással a jelenetek között, szép külső és belső felvételekkel. Éppen annyira vicces, hogy az még nem bohózat és ajándékba kapunk egy finom kis bunyót és trükköket megfázás gyógyítására is. (Loretta ruháit Edith Head tervezte, ha valakit érdekel.)

2020-09-24 07:29:31 None But the Lonely Heart (1944) oscarmániás (4) #1

A pitbull kutyát sétáltató Cary Grant nem nyújt csalódást, mégsem kiemelkedő, mert annyira erős filmográfiával rendelkezik. A beteg édesanya megdöbbentő és jelenléte egyáltalán nem giccses. A film önmagában szerintem nagyon hosszú, az igazi drámai hatást pedig az utolsó jelenet cenzúrásával teljesen zárójelbe tették. A film címe a csellón játszó szomszéd lány által dúdolt dalra utal.

2020-09-24 07:22:53 Morning Glory (1933) oscarmániás (4) #3

Katharine Hepburn hadarása, ahogy stand-up komikusokat megszégyenítően nyomja a szöveget, önmagában is vicces, nevetésre gerjeszt. A Hamlet monológot is kiemelném az erkélyes Júlia szerep mellett, érdekesen megoldották a helyzetet.
(Bár a Mindent Éváról című remekmű teljesen más történet, a Bette Davis főszereplésű film ismeretében ez a darab is gondolkodásra késztetett, vajon Linda Eva Lovelace-nek is olyan sors adatik meg mint a többi színésznőnek: Ritának és Nellie-nek.)

2020-09-24 07:12:06 The Hurricane (1937) / Hurrikán oscarmániás (4) #2

Hamisítatlan melodráma a régi világból, ami egyáltalán nem fárasztó, ennyi évtizeddel később sem, mert a kalandfilmes vonal megfelelően izgalmas és tartalmas, a koronát pedig a hurrikán teszi fel. Meg a meztelen lábszárak egyértelműen.
A negatív karakterek a dülöngélő, izzadó orvossal megízesítik a történetet, jelenlétük gyöngyszemekként csillognak a fekete-fehérben is káprázatos külső felvételek mellett. De csak az tegyen vele próbát, akit nem ráz ki a hideg a melodrámától.

2020-09-22 17:25:15 Werewolves on Wheels (1971) oscarmániás (2) #3

Nem felejtődött el, az is már egy eredmény.
Több vért, meztelenséget, erőszakot vártam, ezek hiányában belefér a gyerekmatinék közé.

előzmény: Raul (#2)

2020-09-22 16:20:40 Werewolves on Wheels (1971) oscarmániás (2) #1

Vannak benne jó dolgok, mint a motorozós jelenetek, a zene, a lángoló kaszkadőr meg a benzinkút és roncstelep. A sátánistás tákolmány a bugyuta rítussal a leggyengébb láncszem, még a hitvány maszkokat is alulmúlja. Paródiának egészen jó lenne, de szerintem abszolút komolyan gondolták az egészet.

2020-09-21 20:08:12 Amona Putz (2009) oscarmániás (4) #1

Ha még nem volt elég a nyaralásból, ráadásul kis gyerekekkel vagy körülvéve, ha megnézed (ha érzel hozzá kedvet), megtudhatod, mit csinál a pumpával apuka.

A fasizálódó Európában egy csehszlovák művész házaspár ilyeneket rittyentet össze az ilyen-olyan magyar hon szomszédságában.
Csak annak, aki szereti az avantgárdot.

2020-09-20 20:53:00 Beer Run (2005) oscarmániás (3) #1

Akárcsak a Z világháborúban.

2020-09-20 14:17:31 [Filmet keresek] oscarmániás #2828

Azt sajna nem ismerem.
Egy hónapra elegendő filmajánlás érkezett :)

előzmény: The Cortez (#2827)

2020-09-20 14:06:28 [Filmet keresek] oscarmániás #2826

No és ez?

előzmény: elzablues (#2819)

Így jó lesz?

előzmény: marcilu (#13598)

Mélabús kísérőzene, meg az idejétmúlt lassítások ellenére figyelemreméltó.
Mert megérdemlik.

előzmény: hhgygy (#8720)

Köszi.

előzmény: hgl (#13591)

2020-09-12 09:53:35 Sounder (1972) / Csibész oscarmániás (5) #1

Az egyik legjobb film, amit rasszizmus témában láttam eddig, százszor jobb, mint például a Zöld könyv.
"Ezt nem fogom elfelejteni, seriff." E vátesziként berobbanó mondat, a hamis, hazug ál-Tamás bátya karakterek hiánya, és az egyedi filmzene elfelejtett gyémántdarabbá nemesíti ezt a majdnem elfelejtett remekművet.
Csak az nézze meg, aki küzd a toleranciáért, óvakodik a giccstől és nem érti miért akarják betiltani például Huck Finnt, valamint tudni szeretné, ki az a Taj Mahal.

2020-09-10 07:37:04 [JÁTÉK] oscarmániás #43065

Nos hát akkor sok boldogságot :)

2020-09-09 13:39:35 [Általános fórum] oscarmániás #8662

Úgy fog szólni az új internacionálé, : "Ha a világ az isten kalapja, Pirézbirtok a bokréta rajta" : :) Csudimód elégedett leszek :)

előzmény: dikalosz (#8661)

2020-09-09 13:30:18 [Általános fórum] oscarmániás #8659

Szerencsére van más díj is, felértékelődhetnek. Ott van például hőn szeretett Vapitink. :)

2020-09-08 06:56:48 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #25236

Jobb ha mindenki tisztában van azzal, hogy Ugor nélkül már évekkel ezelőtt rúdra piszkolt volna az oldal. Ő "Bandi", aki a "farmon" évek óta a munka nehezét cipeli, és megértem, ha türelmét veszti, mikor a partvonalról kötözködik valaki. És drogasszonyság pont ezt próbálta.

2020-09-07 13:16:24 [Filmet keresek] oscarmániás #2810

Így szokott ez lenni, sajna.Lütyő felügyelő és Hitch Mester is azután vált kedvencemmé, miután elhaláloztak. Ilyen is van.

előzmény: elzablues (#2809)

2020-09-07 10:56:38 [In Memoriam...] oscarmániás #2717

Személy szerint sokat köszönök(hetek) a filmjeinek, munkásságának. Szebb lett a világ, hogy itt alkotott nem messze, a "szomszédban". Děkuji, Mistře.

XXX! Aki kicsit is vágja az angolt, annak jó lesz :)
Az animáció ettől függetlenül is "szuperzöld".