oscarmániás

Teljesen egyetértek a véleményeddel.
"Ez a film részletszép."
Pont ezért adtam rá ötöst. Láttam és látni fogok jobbat, de ezt szépen megcsinálták.
És már meg van kit jelölök férfi ezüst vapitire ;)

2019-01-16 17:41:34 Slit (2016) oscarmániás (3) #5

Volt egy időskori elhülyülésben szenvedő nőrokonom, aki azzal is fárasztotta a környezetét (egyedül élt a házában), hogy a boszorkányok mindig elpakolják, eldugják előle a késeket és az ollókat is. Meghökkentő volt ott a filmben az a kupac olló :)

2019-01-16 17:37:02 Searching (2018) / Keresés oscarmániás (3) #13

Én azért adtam rá hármast, mert másodszori nézésnél nem ütne. Valahogy végig az volt az érzésem, a jó ötletet, forgatókönyvet, szokatlan látásmódot és mindezt még keretbe foglalhatná még egy csavar!, átcsúsztatták egy biztonságos "mederbe". Abszurd dolog, de ha úgy alakul, jelölöm Vapitira ezt is, a hármas osztályzás ellenére.

2019-01-15 11:08:11 Sicc Meseországban (2002) oscarmániás (3) #1

Korrekt mesefilm kicsiknek, nosztalgiázó nagyoknak, Mikó István rajongóinak:
Mintha Micimackó mondana mesét a magyar gyerekeknek...

2019-01-15 07:04:26 Slit (2016) oscarmániás (3) #3

Annál a jelenetnél csak arra gondoltam, hogy mocskos az egész ház, koszos a fürdő, a csaj pedig a vizes lábával belelép a dzsuvába, ami lehet, hogy tele van üvegszilánkokkal is. PFújjj. A maszk jó ötlet.

Itt lehet nosztalgiázni:

2019-01-14 10:40:56 Palincolni (2014) oscarmániás (4) #1

Hogy mit jelent palincolni?
Itt kiderül...

2019-01-13 13:38:21 [Vapiti 2018] oscarmániás #18

Még nem teljes, eddig ez van, nincs köztük a végső jelöltem, olyat próbáltam jelölni, akinek halvány esélye sincs, filmenként egy jelölt, marketing célból, figyelemfelkeltésnek:
Jakob Cedergren [Den skyldige / A bűnös]
Stan Lee [Avengers: Infinity War / Bosszúállók: Végtelen háború] (tiszteletből)
Toni Collette [Hereditary / Örökség]
Frances McDormand [Three Billboards Outside Ebbing, Missouri / Három óriásplakát Ebbing határában]
Busanhaeng / Vonat Busanba - Zombi expressz
The Babadook / A Babadook

2019-01-11 12:43:20 Skeleton Frolics (1937) oscarmániás (4) #1

A sötét éjjel csupa móka és buli az elhunytak számára.
Túlvilági tinci-tánci.

2019-01-11 12:06:53 Making Sausages (1897) oscarmániás (4) #1

Egy kis gyorstalpaló:
itt

Bár a néprajz és a népviselet távol van az érdeklődési körömtől, de a tizenkilenc éves srác lelkesedése, belülről áradó jóságos derűje, meg a nagymamához való szoros kötődése magával ragadott. Élmény volt, köszönöm a linket :)

2019-01-10 20:56:39 Cattle: The Cult (2018) oscarmániás (1) #5

Köszi az ajánlást :D

előzmény: St4nt0N (#3)

2019-01-10 20:07:40 Cattle: The Cult (2018) oscarmániás (1) #2

Ha jól sejtem (90%), hogy ez egy melltartó reklám :)

2019-01-10 11:07:51 Redl ezredes (1985) / Oberst Redl oscarmániás (5) #10

Redl ezredes a wiki-n
Hátha segít megkedveltetni vagy megértetni a filmet, a film elkészültének okát.

előzmény: dittike (#9)

Aki szereti a régi Pannóniás rajzfilmeket, az orosz meséket, az itt megnézheti:
2:1
oroszul tudók előnyben, a második mesére itt lehet osztályozni.

2019-01-03 16:13:30 [Szomszédok] oscarmániás #102

Ugye ? Én is úgy emlékszem .... Szerintem két ilyen "rácsodálkozó" eset lehetett.

előzmény: hhgygy (#101)

2019-01-03 11:01:16 [Szomszédok] oscarmániás #99

10/12, pont azt a kettő rontottam el, amiben a legbiztosabb voltam :(

2019-01-02 07:15:47 [Általános fórum] oscarmániás #7750

Visszatekintve az évre, meglepően sok filmet sikerült megnéznem.
A kedvencek időrendi sorban:
Magány az erdőszélen
A ruha
Szelek szárnyán
Felvonó a vérpadra
Örök szolgaság (Bette Davis miatt)
Paisá
A múlt nélküli ember
Petra von Kant keserű könnyei
Táncos a sötétben
Mélyvörös (a zene miatt)
Solar Walk (van benne valami furcsa és megmagyarázhatatlan)
Alice a városokban
+ Testről és lélekről (remélem ötven év múlva is kedvencnek tartom )

"Mérei Ferenc (1909-1986), a magyar pszichológia egyik megteremtője filozófiát, szociológiát, pszichológiát és pedagógiát hallgatott, s meggyőződésévé vált, hogy a társadalom jobbá tételét a nevelés tökéletesítésével lehet elérni. Életútja három embernek is elég lett volna. Pszichológusból munkaszolgálatos, majd szovjet tiszt lett, s utána sorban intézet- és NÉKOSZ-vezető, Kossuth-díjas, állástalan, fordító, forradalmár, bebörtönzött. A Kádár-diktatúra enyhülésével párhuzamosan már egyre inkább tudós is lehetett. A társadalmi egyensúly letéteményeseinek a kis csoportokat tartotta.

„Nos, ettől volt ilyen nagyszerű a XX. század nagy vívmánya... És persze ezért kellett teljesen elpusztítani, merthogy ezt elpusztították..., nemcsak a Rákosi-rendszer..., mindenki elpusztítja. Mindenki, aki a hatalomra tör, annak ez a NÉKOSZ-féle képződmény az útjában áll. Tehát nincs hatalom, ahol egy ilyen csoport létezhet... Most ebből azt is tudjuk, hogy maga a csoport, a kis, emberi csoportosulások az egyetlen mód arra, hogy az ember szembeszálljon a hatalommal eredményesen. Mert minden más esetben a hatalom eltiporja a csoportokat. Mint, ahogy itten az ötvenes években minden emberi csoportosulást eltiportak.” (filmvilag.hu/xereses_frame.php?cikk_id=4965)

Mérei Ferenccel kevéssel halála előtt a Balázs Béla Stúdió égisze alatt Forgács Péter készített interjút. Visszaemlékezéseit gazdag dokumentumanyag illusztrálja, s Eric Satie zenéje festi alá."
Még pár napig itt látható.

2019-01-01 18:41:52 [Általános fórum] oscarmániás #7746

A https://kritikustomeg.org/film/84355/naked-zombie-girl-2014 tökéletes befejezés, ha már gyerekbarát a jelenkor éjféli tévéműsora szilveszterkor ;) , a Sámán Zolnay Páltól meg kitűnő felvezetés erre az évre :D

Igen, de Winston ezt visszaszívhatta suttyomban, hogy kedvezzen a cseh ellenállóknak és menekülteknek.... Nem tudom, csak spekuláltam.

Csak annyiban érdekel, hogy történetileg hű-e, vagy csak slendrián hozzáállás következménye. El tudom azt képzelni, hogy nem fogadták el Csehszlovákia szétdarabolását, megszállását, ezért nem módosítottak a hivatalos Európa térképen.

előzmény: hhgygy (#20)

Hát nem tudom, kikockáztam a felvételt, a szememet meresztgettem, erőteljesen ki volt húzva a határvonal, nekem nem tűnt úgy, de meg fogom nézni még egyszer. Úgy legyen, ahogy mondod :)

előzmény: hhgygy (#18)

2018-12-30 21:32:14 Az én városom (1959) oscarmániás (3) #1

Émelyítő szöveg hangzik el az '56-os események utáni fővárosi imázsfilmben.
Érdekesség, az egyik mozi ezt a filmet hirdeti :
Ketten a nagyvárosban.

2018-12-30 11:52:38 A mi szerelmeink (1990) oscarmániás (4) #2

Nem semmi riportok hangzanak el, igazi tabudöntögetés, vicces és egyben pirongató is. Komoly témák, hétköznapi arcok, meglepő képsorozatok. Vajon hogyan alakulhatott a szereplők sorsa a továbbiakban ?

2018-12-28 11:01:22 Hajrá, mozdony! (1972) oscarmániás (4) #1

Bár régen készült, de talán aktuálisabb, mint valaha .... ha értik mire gondolok...

2018-12-27 14:35:13 Circus Maximus (1980) oscarmániás (3) #2

Egyik iskolapéldája annak, "miért rosszak a magyar filmek". Valami hihetetlen. Pedig jó a téma. Fantasztikusan jók a színészek: Major-Páger kettős zseniális, Gobbi Hilda pedig a legszebb orr-trombitát adta elő, amit valaha hallottam, láttam. A csavar még jóvá is tehetné az egészet, de aztán.... semmi. Ennyi? Mint a magyar filmek kb. ötven százalékánál. (Aztán csodálkoznak az alkotók, hogy egy generáció nő fel Terminátoron és Avatáron. Meg hogy lassan a Disney körül forog a filmuniverzum.)
Pedig olyan de olyan..., fantasztikusan megkomponált, felejthetetlen jeleneteket lehet látni, a popcornmozik gyorséttermis, C+C stílusához képest erőteljesen kimagaslókat. Mi hiányzik? Jó forgatókönyv? Ötlet? Alkotói szabadság? Vagy a sztárok agyonnyomták a jelenlétükkel az egész végeredményt? Nem volt pénz?
Ennek ellenére nem sajnálom ezt a másfél órát.

2018-12-24 18:27:27 A Pogány Madonna (1981) oscarmániás (4) #13

"Kardos doktor"..., szakadtam a röhögéstől :D

előzmény: Jereváni Rádió (#10)

2018-12-23 21:08:48 [Általános fórum] oscarmániás #7726

"Boldog Karácsonyt !" ;)

2018-12-21 10:08:37 [Általános fórum] oscarmániás #7723

Nem semmi válogatás! Van mit pótolnom :) Szép karácsonyi ajándék :)

előzmény: St4nt0N (#7722)

2018-12-17 07:50:58 [Általános fórum] oscarmániás #7721

Nap filmjéhez kedvcsináló:
Kelly's Heroes - Theme Song HD (Burning Bridges)
az egyik legjobb jelenet:
Kellys Heroes 1970 Tank Tunnel Attack
Donald Sutherland eszméletlen :)

2018-12-14 14:10:41 [Animáció] oscarmániás #276
2018-12-14 09:26:17 [Általános fórum] oscarmániás #7720

Most nem hiszem, hogy ezzel a módszerrel élek.

előzmény: hhgygy (#7719)

2018-12-13 20:46:56 [Általános fórum] oscarmániás #7718

Ez nagy királyság, eszembe nem jutott volna, működik másik címnél is köszi :)

előzmény: St4nt0N (#7717)

2018-12-13 19:53:36 [Általános fórum] oscarmániás #7716

Szoktam csemegézni, de túl gyorsan eltelik az a pár nap :P Nem baj, több kolbász mint nap :D

előzmény: St4nt0N (#7715)

2018-12-13 15:11:34 [Általános fórum] oscarmániás #7714

Kösz a választ.

előzmény: St4nt0N (#7713)

2018-12-13 09:07:46 [Általános fórum] oscarmániás #7712

Tudja valaki, lesz idén is NAVA/MNFA karácsonyi ajándék a filmbarátoknak?

2018-12-09 20:34:45 Wake up call (2014) oscarmániás (3) #2

Még mindig egy kopott nyomógombos nokiát használok, ennek ellenére a családban, csak nekem, ez már a hatodik mobilom....Három nagy műanyag tárolódobozt töltenek meg az lakatrészek, tartozékok, a számlákról és szerződésekről nem is beszélve...
Itt megtekinthető, így bronzvasárnap alkalmából

2018-12-07 20:41:55 My Baby Left Me (1995) oscarmániás (4) #1

A Ruben Brandt, valamint a groteszk, szürrealizmus és abszurd iránt fogékony filmbarátoknak ajánlott ez a szexuálisan túlfűtött freudi mese.
My Baby Left Me

Miután már kialakult egy közepes filmes vhs-gyűjteményem, a jószerencsém egy hipermarketbe vezetett, ahol rábukkantam az évtizede vágyott filmes kiadványokra: Robin Hood, Tűzszekerek, Dr Jekyll és Mr. Hyde, Lázadás a Bountyn, Grand Hotel, Hová lettél drága völgyünk, Nagy Ziegfeld, stb.stb. Kíváncsi voltam egy teljes oscar-díjas listára. A filmkatalógusra találtam először, de az teljesen hiányos volt, aztán eljutottam a KT-re, egy idő után regisztráltam, felcserélve a választott nevet a kigondolt jelszóval, aztán fejest vetettem magam az adatbázisba.
(Aztán később egy gyenge pillanatomban lenulláztam magam, kiszálltam egy kicsit de hát ez már az életem része, úgyhogy itten vagyok és maradok remélem még sokáig :))

2018-12-04 20:32:24 Anytime is ice cream time (2013) oscarmániás (3) #1

Itt megtekintheti mindenki, de csak saját felelősségre :
Anytime is ice cream time
(Előre szóltam!)

2018-12-03 08:09:26 The Lorax (2012) / Lorax oscarmániás (2) #21

Ez a korai verzió is elég rövidre sikerült, viszont velősebb és meglepő módon jobb adaptáció.
Például itt is meg lehet nézni, érdemes, tanulságos és napról-napra aktuálisabbá válik.

előzmény: Havierez (#19)

Kansha :)

előzmény: von Schatu (#12651)

2018-11-27 06:41:56 [Általános fórum] oscarmániás #7701

Azt hittem egy tünemény hölgyike, pedig csak norisz. Bocs :)

Aki szerette az Egyszer volt... címmel kezdődő rajzfilmsorozatokat, ezt a filmet is szeretni fogja. Sok-sok ötlettel, humorral elmesélt Teremtéstörténet, nemcsak kreacionistáknak. Bár a dalbetétek helyenként fárasztóak, a forgatási dátum okozta retró érzés és a csehszlovák filmekre jellemző hangulat kárpótolhat.

Kellemes, meglepően egyszerű történettel bíró, világsztároktól mentes kis táncos limonádé, karikatúraszerűen ábrázolt alakokkal, egyenesen Ausztráliából.

2018-11-21 13:56:00 Käre John (1964) / Drága John oscarmániás (?) #2

Belepörgettem a youtube-on, egy erős, érzelmes drámának látom ( Oscar-díj esélyes is volt), érdekelne egy bővebb emlékbeszámoló :)

előzmény: Sziez (#1)

2018-11-16 11:48:22 [Általános fórum] oscarmániás #7684

Személyes kedvenceimet ajánlanám,( de másoknak is). ( Nagyon sok van, de ezek ugrottak be először: )
Hely a szívemben
Pekingi bicikli
Még nem giccses-szirupos, de nem is döngöl a földbe, szórakoztat, elgondolkodtat. Mindenkinek meg van a "saját" története, filmje, nekem ez a kettő nagyon "bejött", csodamódon "egymásra találtunk".

előzmény: mimóza (#7679)

2018-11-15 13:16:18 Egy átgondolt pillanat oscarmániás (4) #4

Ma is óriási szükség lenne erre, megbecsülték, hogy év végéig 100-an beadják a kulcsot. De jó volna egy mi illik/ mi nem illik felvilágosító kampány is.

2018-11-15 12:28:08 Egy átgondolt pillanat oscarmániás (4) #2

Szájbarágós stílusa ellenére az oktatófilmekben több feszültség és poén van, mint némelyik népszerű nagyjátékfilmben.

2018-11-13 20:53:40 Vrooom! (2008) oscarmániás (3) #1

Talán még nem volt ilyen :
:D

2018-11-13 20:25:24 Your Date is Here (2017) oscarmániás (4) #1

Hát ezen jót nevettem :)
Your Date is Here :D

Nem tudom mennyire számít, a magyar felirat alapján:
a film elején a nagybácsi megkérdezi a nevelőnőt, hogy van-e képzelőereje, és hogy ez a munka szempontjából fontos, a nevelőnő bizonytalanul válaszol. Később a bújócskázás előtt elmeséli a gyerekeknek, hogy kis házban élt, ahol csendben kellett lenni, mert a lelkész apuka folyton a következő prédikációra készült. A kisregény utolsó oldalát vagy ötször olvastam újra, annyira hirtelen vége szakadt, így a film vége hűen adja vissza Henry James írói szándékát.
Ha valakit érdekel, itt megnézhető:
Az ártatlanok

2018-11-10 09:56:45 God: City (2018) oscarmániás (4) #2

Leegyszerűsítve így gondolják sokan, lehet hogy igazuk van, de akkor ellentmondásba keverednek önmagukkal.
Kisiskolás koromban akaratlanul is hitvallásba keveredtem egy ateista tanítónővel szemben. Ennek dicsőségében fürödve eltelt 20-25 év, mire megtudtam, kamaszlány korában váratlanul elveszítette az édesapját. Lehet, hogy az olthatatlan ellenszenv és harag onnan ered? Mindenesetre levontam a következtetést, a magam személyét illetően.

Ezek a sorok jól estek, igazán örülök :)

előzmény: mimóza (#35)

2018-11-09 20:15:57 Legends of Crystal Lake (2010) oscarmániás (3) #4

Nekem pont a gyér képi minősége tetszett, az Ideglelés jutott eszembe róla.

előzmény: GothMan (#3)

2018-11-08 06:41:26 [Magyar filmek] oscarmániás #363

Lehet, hogy a miértekre a választ mások szemüvegén keresztül kapnánk meg. Megtörténhetne a csoda, megszünne a "turáni átok" .

Ha már beszédtéma lett a Kígyótojás (sok-sok éve a Bácsfi Diána-ügy kapcsán hallottam először a címet), kérdezném: rokonságba hozható-e a szellemisége, gondolatvilága, rendezői/alkotói szándék a Napszállta című filmmel?

2018-11-07 08:02:11 Eve and the Handyman (1961) oscarmániás (3) #2

Tegnap nagyjából újranéztem a filmet. Ha jól tudom, a cenzúra még nagyon szigorú volt, nem sok minden lehetett megmutatni. Így itt inkább csak sejtetés van, minden jelenet, pl. a cukrászdás is, kétértelmű, ez adja a poénforrást. Mint egy őskori Móricka újság a vicceivel, a fantáziára és a kétértelműségre épít. Russ Meyer művészetén nincs mit nagyon magyarázni, ő a női keblek hivatásszerű rajongója, ügyes, fantáziadús egyéniség, aki a világháborúban edződött, a felesége meg a filmjeinek a producere, szerintem ez is ritkaság.
A korhű városi felvételek és a filmzene pedig patinát kölcsönöz ennek a nem is hosszú alkotásnak.

előzmény: velvetgristle (#1)

2018-11-07 07:41:56 Romper Stomper (1992) oscarmániás (4) #11

Az első fele egy nagyon megdöbbentő ábrázolása egy szélsőséges szubkultúrának, szerintem ez a legerősebb és legjobb része a történetnek. A másik fele egy akciódráma, amely könnyen felejtendő (ez persze nem igaz), mivel könnyen elhiteltelenítheti az első felét. Innen a fotelból azt gondolom, a másik felének egy dokudrámának kellett volna lennie, vér nélkül, több mocsokkal, lepukkant városrészekkel, elrettentő zenével.

Olyan magas szinten összehazudoztak mindent, hogy akár az ellenkezőjét is elhihetném, amiről nem beszéltek, nincs megmutatva, a történetbe sem illik, de el lehet róla fantáziálni .

Meglepő dolgok hangzanak el a szereplők szájából, ami az idők távlatából értékelendőek. Van egy rendőr kontra néger gyerekek jelenet is többek között, ami különösen hátborzongató a legutóbbi zavargások ismeretében. Kár, hogy a bérgyilkos-, és a romantikus szál felettébb bénára sikerült, de gondolom hozni kellett a nézőszámokat. A betétdalok nosztalgiát ébresztőek, hiába, kilencvenes évek. Aki szerette a Wag the dog és Dzsentlemanus című szatírákat, nyugodtan tegyen vele próbát.

A Szent Antiokhiai Kézigránátokra mondom, kösz-kösz :D

Szerintem is remek, kellemes meglepetést okozott. Lehet, hogy rossz időben készült, a nagy klasszikusok elhomályosították az erényeit és nem éppen szerencsés a szereplők kiválasztása, de egy horror-thriller maraton után élvezet volt minden perce :)

előzmény: Leppard (#1)

Anyukámtól még el kell kéredzkednem. :D de tényleg

2018-10-31 07:00:03 [Általános fórum] oscarmániás #7666

Ezzel a listával nagyon nehéz vitába szállni. Az idő múlásával egyre nehezebb a klasszikusokat begyömöszölni egy toplistába, sok film holtversenyes, ha már pontozzuk. A jó filmek száma miatt logikus, hogy magyar filmnek kisebb százalék esélye van.

2018-10-29 13:49:37 Solar Walk (2018) oscarmániás (5) #3

Zavarbaejtően csodaszép futurisztikus mese nem kevés mitológiai, őstörténeti kapcsolattal. Lenyűgöző :)

előzmény: mimóza (#2)

2018-10-29 12:04:29 Ugly (2017) / Csúnya oscarmániás (5) #2

Engem nem a történet, hanem ez az abszurd, csúnya szürrealista képi világ fogott meg.

előzmény: mimóza (#1)

Szépen összefoglaltad, jó és érdemes volt elolvasni.

előzmény: McCl@ne (#29)

2018-10-20 09:48:58 Sose halunk meg (1993) oscarmániás (5) #15

Számomra ez a film évről évre egyre jobb. Merem állítani, hogy a legjobb magyar filmek közé tartozik egy képzeletbeli dobogón.

829 és 828 kiérdemelt egy-egy zöld pipát :)

Szerintem ez határeset, nem szoktak tévéműsort (TV special) feltenni az adatbázisba (úgy tudom), bár vannak kivételek...

előzmény: Zalaba Ferenc (#826)

Ez rettenetes volt...

Nem gondoltam volna, hogy meglepetést tartogat számomra a film utolsó harmada, negyede. Kőkemény gyomros : a magyar és erdélyi színházi és filmes élet egyik legnagyobbját a zsidótörvénnyel jutalmazzák. Ezt nem gondoltam volna....
Megtekinthető itt is :a film a rendező jóvoltából

2018-10-06 07:47:12 Besence Open (2013) oscarmániás (4) #1

Ha a hétvégén kedved szottyan egy dokumentumfilmhez, akkor ez legyen az :)
a film

feltéve

előzmény: soadmano (#822)

2018-10-01 06:49:22 Love (2015) oscarmániás (?) #6

Igen ez nagyon örömteli, drukkolok neki !

2018-09-25 18:03:25 Szikigyakor, Végsö utca (2013) oscarmániás (4) #3

Hosszú futásodra mindig számíthatunk,
de leginkább ezzel rokonítom: Archaikus torzó, vagy ha a végét nézem:
A Jánó testvérek

2018-09-25 13:22:58 Szikigyakor, Végsö utca (2013) oscarmániás (4) #1

Aki fogékony az ilyesmire, megnézheti itt :
a film

Nagy durranás 2, Rendőrakadémia 2, Üvegtigris 2, Házibuli 2 - ezekre szívesen gondolok, de nem adnék rájuk szavazatot. Az biztos, hogy az a folytatás, ami az első rész sikerét lovagolja meg, nem sikerül olyan jól, régen gyakorta felmerült beszélgetés közben, vajon fordított megjelenési sorrendben is lesújtó a vélemény? Amelyik történetében szorosan kapcsolódik az első részhez, az az esetek többségében sikert ért el, mert a film univerzuma, atmoszférája, a szereplők sorsa, vagy a még ki nem használt kiváló ötletek sokasága bővíteni képes a rajongók számát. Így egy kicsavart gondolatfolyamatom során a fent megnevezettek közül egyre sem adnék szavazatot.
Csupasz pisztoly 2. 1/2

2018-09-15 13:52:32 Puni puni poemi (2001) oscarmániás (2) #2

Itt megnézhető az első rész feliratosan, hát nem egy Ghibli-studió minőség:

2018-09-13 09:28:06 [Általános fórum] oscarmániás #7633

Kár érte :(

előzmény: Raul (#7632)

2018-09-13 06:49:38 [Általános fórum] oscarmániás #7630

Szerintem esélye sincs, több okból. Akkor már jobban járt volna a magyar filmes szakma, ha meglovagolja az elmúlt évek kampányait és ezt küldi :
Egy nap

2018-09-08 15:15:14 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #23926

Erőteljesen OFF, de leírom:
Az elmúlt évek során megfigyeltem, hogy a hátrányos helyzetű, rossz környezetben élő gyerekeket lehet a legnehezebben megijeszteni, megfélemlíteni, szabályok és korlátok közé szorítani. Szabályosan megkeményednek, csapatot alkotva sikeresebben szembenéznek az erősebbel és gondolkodásmódjukban is a kerülő megoldásokat keresik, szerintem az alapvető problémamegoldó képességük fejlődik, a napi létfenntartásra korlátozódva, jó csapatszellemben, feladatok megosztásával. Tehát szerintem a horror, pláne ha csak vizuális, az ingerküszöböt emeli meg, egészséges lelkületű ember nem sérül. Fura személyiségűek meg mindig is voltak és lesznek. Zajlik az evolúció is, a stressztűrőbbek és alkalmazkodóbbak nagyobb esélyekkel indulnak az életbe. A horrorfilm ezen nem oszt nem szoroz, csak szórakoztatja a nagyérdeműt.

Áthelyezve a(z) The Nun topikból.

2018-09-08 14:36:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #23924

Van abban igazság, amit írsz, de hálistennek nem kötelező horrort nézni. A híradók és a rajzfilmek is riasztó, meghökkentő látványelemekkel érik el a fogyasztót, eredményesen. Vagyis a hétköznapok részévé vált. A szellemesdihez annyit fűznék hozzá, hogy egyidős az emberiséggel, nem fog eltűnni, inkább csak mérséklődhet. Aztán a piaci igények miatt megint erősödik és így tovább. (A fürdőruhás reklámozás sem lesz betiltva sosem a prüdériára hivatkozva, bár némelyik modell elég ijesztően néz ki...)

Áthelyezve a(z) The Nun topikból.

előzmény: angel (#23922)

2018-09-08 14:05:38 The Nun (2018) / Az apáca oscarmániás (1) #7

Nehéz dolog a filmek pontozása, bár ez lenne a legnehezebb az életben. A magam részéről jelzésértékűnek szánom az egyest, vállalom, hogy erőteljesen szubjektív voltam az osztályozásnál. Nem tartom magamat jártasnak a horror műfajban, átlagosan félősnek ismernek, nem szeretem a gusztustalanságot sem. Az apáca előzményfilm, elvárható hogy jobb legyen a többinél, és mint írtam alább, fel is csillan a lehetőség, aztán győzedelmeskedik a gyártói akarat és a piaci elvárás a tehetség és az ötlet fölött. Nos erre ment az egyes. De ha már kétszáz szavazat adja ki az átlagot, akkor az már közelít az objektív ítélethez, és az így lesz jó :)

előzmény: VVega (#6)

2018-09-08 09:58:01 The Nun (2018) / Az apáca oscarmániás (1) #5

Tulajdonképpen jópofa kis ijesztegetősdi, bőven beleférne a oké/elmegy kategóriába. Két dolog miatt kár nagyon-nagyon érte. Az egyik, hogy görcsösen tartják magukat a 16-os karika követelményeihez, pedig ez a tizenpár éves lurkóbanda edzettebb, mint valaha, nem ijednek meg az árnyékuktól, pláne nem egy teltházas vetítésen. A másik, hogy két ziccert kihagytak. Az egyik a megoldás, ami jó kis inkorrekt zaftos dolog lehetett volna, de akkor nem lesz szórakoztató játékfilm. A másik meg hogy a legjobb jelenet kinyújtásával szinte az egész filmet kiskirálynővé tehette volna a merész rendező, ha van vér a pucájában. Ha annak nekifekszik, sok-sok rajongó nyüszíthetett volna feloldozásért. Kár, hogy ez az élmény megfosztatott tőlük....

Ezt nem teszem fel, a többi felkerült, na meg a kért filmek közül volt kettő, amelyik "szerepel" az adatbázisban egy ideje.

előzmény: PG (#803)

790 már fent volt, 792-ig elkészült(em).

788-ig kész van PG kérései.

2018-09-01 12:47:36 A 78-as körzet (1982) oscarmániás (?) #1

Tegnapelőtt láttam az aktatáskás epizódból egy részletet, a szódáspatronos jeleneteket, hát az elképesztően valósághűre sikerült. A Sztankay-Shütz páros, mint házastárs rengeteg kabaréban is előfordult, zseniálisan játszanak együtt. Vajon csak véletlen, hogy Mundruczó filmjében is feltünik a 78-as szám?

"De valamit mégis hagy maga után."
Bennem például ezeket:
1. Nagyon jó zenéket csináltak a '60-as években (bár ez sosem volt kérdéses számomra) :),
2. Dustin Hoffman piszok jó színész - kár hogy az elmúlt években ezt elfelejtette :(,
3. Anne Bancroft csuda jó nő :D és pont.

764,765,766 kész van.

760, 761, 762 kérés kész van.

2018-08-11 17:56:33 A sápadtarcú varázsló (1935) oscarmániás (?) #1

Duna-menti indiánok megelőzve a Cseh Tamás féle időket :