oscarmániás

2019-06-17 10:09:16 Rubber (2010) oscarmániás (?) #16

Ezek után semmiféleképpen se nézd meg a dünnyögő paradicsomok vérszomjas, apokaliptikus ámokfutását :
:D

előzmény: Bogár Bence (#15)

Portos ajánló szolgai átmásolása volt. De ha átfogalmazod két-három mondatban, szívesen kicseréljük... és még meg is köszönjük a köz nevében :)

előzmény: desmond (#2)

2019-06-15 20:27:11 Első szerelem (2008) oscarmániás (4) #5

Aki még nem látta, nézze meg, érdemes. Az első hozzászólás linkje még mindig működik.

2019-06-15 20:23:03 [In Memoriam...] oscarmániás #2460

+1 !

2019-06-13 13:17:43 Dvoje (1967) / Ketten oscarmániás (5) #8

Vagy ez:
Maszkból a színek elmagyarázása.
(Előnyben, aki ismeri a filmet...)

2019-06-12 16:55:22 Dvoje (1967) / Ketten oscarmániás (5) #6

Egy tokiói verzió, egy másik évezredből, részlet a Bábelből:
18+

Köszönet a pozitív ajánlásokért :)

Köszönöm az ajánlást !

Aki teheti, nézze meg, ha szereti az "állati" filmeket.

előzmény: Ivan/ (#1)

2019-06-08 11:11:39 Pigskin (2015) oscarmániás (4) #1

Figyelemreméltó.
hüm-hüm

A francia Pál utcai fiúk, a 400 csapás felé félúton, kicsit az angol Hosszútávfutóhoz közelítve, de mégis saját lírai stílusban : filmbarátoknak.

OK

előzmény: paksiendre (#12930)

2019-05-31 13:07:42 Edward (2009) oscarmániás (4) #2

Egy jó történetet, egy korszakos költeményt még az esetlen animáció sem tud elrontani.

Nem egyértelmű, hogy csak négy része van, nem lesz-e második évad. Szerintem szeptemberben térjünk vissza a kérésre, hátha tisztázódik, mi is ez :)

előzmény: paksiendre (#12928)

2019-05-30 19:48:06 Chernobyl (2019) / Csernobil oscarmániás (5) #28

Szerintem a szinkron nem hangzik rosszul, így hatásosabb az orosz nyelvű szöveg, ami alá nem raktak feliratot sem. A hátam borsódzik tőle...

előzmény: Korben (#17)

Ha valakinek megjött az "étvágya" az új sorozattól, akkor ne hagyja ki ezt se:
angolul.
Biztos van feliratos verzió, nem kerestem rá.

Pszichedelikus utazás a Pink Floyd közreműködésével : itt.
Nem ez az eredeti zene, aki arra is kíváncsi: részekre szabva, angol felirattal.

2019-05-30 06:43:20 In Fabric (2018) oscarmániás (?) #1

Még mielőtt nyakunkat törve szaladnánk, hogy megnézzük ezt a fincsi filmet,
előzze meg ez !
De Jurk (1996) Trailer

2019-05-27 10:21:00 Invaders (2014) oscarmániás (3) #1
2019-05-26 20:53:11 Gunslinger (1956) / A seriffnő oscarmániás (3) #1

Kellemes meglepetés, nyerő kikapcsolódás egy művészfilmes maraton után .

Columbo rajongóinak jó szívvel tudom ajánlani. Meg aki szereti Berlint, az se hagyja ki. Akit lenyűgöz Wenders mesélő stílusa, nem fog csalódni, megéri rászánni azt a majdnem két és fél órát.

Ez a film minden ízében, s a végkifejlet is, meghökkentő élmény, a bemutatása idején pedig biztosan megdöbbentő volt. Valahogy így kell rövid idő alatt atmoszférát, feszültséget teremteni, ráadásul a történet is hátborzongatóan elgondolkodtató. A fogadósnét alakító szipirtyó, Una O'Connor ( ő a hisztérikus Minnie nénét játszotta Frankenstein menyasszonyában ) színészi munkájával az egész stábot a láthatatlan homályba száműzi. Kiérdemli a megkülönböztető figyelmet.

Ebben a filmben nem a titokzatosság, a horror hangulat a zseniális, hanem a színészi játék, az arisztokrata pár kopott, de fenséges palotája, a koszos, büdös Velence és ráadásként a szép Lucia meg a csodás cukrászda.
C. D. és V. G. rajongóknak egy garantáltan óriási filmélményben lesz részük!

Ja igen, mert láttam a kérdőjeleket, de részemről lezártnak tekintem a témát.

előzmény: Kempesbaba (#35)

II. János Pál és Ferenc fiatalembereknek számítanak a többiekhez képest, ráadásul nem arisztokraták és olyan országból és földrészről érkeztek, ahonnan azelőtt még soha nem. Szakítottak elődjeik zárkózott és merev szokásaival, közben tiszteletben tartották a hagyományokat is. Volt már többször egyházszakadás, ők az egységet képviselik, ahová minden megkeresztelt római katolikus tartozik. De vallják a személyi- és vallásszabadságot, ezért a megkeresztelteknek nem kötelező hittanra meg templomba járni, sőt a gyerekeiket ateista szellemben is nevelhetik, nem sújt le az egyház tüzes pallosa. Mivel felszentelt papnak nem igazán van vagyona, a beosztottjai nélkül nem intézkedhet csak így-úgy, a "feletteséről" nem is beszélve.
Világi szemszögből nézve pedig a csapból is a pápa folyik - úgyhogy van itt lobbi rendesen, csak a római katolikus egyház a fontolva haladók hagyománytisztelő pártjához tartozik. De : lassú víz partot mos...

előzmény: Kempesbaba (#33)

Nem mondta senki, hogy egyet kell érteni :)
No meg ott (még) nem tartunk, hogy kötelezően meg kell nézni, el kell olvasni valamit, mert ha nem akkor...
A pozitív hozzászólások a figyelem felhívását szolgálták végső sorban, mert a jelenkori információ áradatban nehéz navigálni, könnyű elszalasztani valami számunkra talán érdekes dolgot. Wenders mester neve meg önmagában a minőséget sugallja a rajongóknak, ezért látatlanban is nyitottabban közelít a néző.
Szerencsére még szabadon dönthetünk vasárnap is.

előzmény: agymosott09 (#25)

Pont Ferenc pápa az, aki zéró toleranciát hirdetett, és igyekszik napvilágra hozni a pénzügyi visszaéléseket - is.
Ajánlanám ezt a filmet megtekintésre:
https://kritikustomeg.org/film/815/todo-modo-1976 ;)

előzmény: agymosott09 (#21)

Köszönöm az ajánlást, meg a linket!

2019-05-19 08:31:20 Cronos (1993) oscarmániás (5) #8

Élményszerűbbé vált a film, hogy korábbi, de még friss filmes tapasztalataimból (animáció és egy felnövés történetű) tudatosult a mexikóiakkal együtt élő halott- és szellemkultusz. Így nem tűnik furcsának, hanem már-már inkább megható az egész.

2019-05-16 07:06:57 Rabja vagyok az életnek (1996) oscarmániás (?) #3

Ezt is ajánlanám:
A szívben még megvan.. - Portré Zerkula János gyimesi pímásról
Itt a KT felületlehet értékelni, csak bátran bátran :)

előzmény: mimóza (#2)

2019-05-13 09:00:27 Commando Ninja (2018) oscarmániás (?) #1

Van itt minden mint a jó boltban
az utolsó 30 sec üt igazán !!

"Zűrös éjszaka" címmel is ismert lehet... valakinek.

2019-05-11 05:38:46 Mosquito (1995) / Moszkítók oscarmániás (3) #5

Ritka jó szórakozás :D

2019-05-10 09:33:15 L' udienza (1971) / Az audiencia oscarmániás (4) #1

Kafka a pápánál - lehetne ez az alcíme. Nagyszerű mellékszereplők és szexi C.C. : hamisítatlan Ferreri. Hangulatkeltő zene, a Bazilikához pedig már csukott szemmel is odatalálok, mindemellett van egy-két aktualitás is benne, pl. a kereszténység védelmében fegyverkező, gyakorlatozó zsoldoskatonák.

Legelső horrorszerű filmélménynek ezt a remeket ajánlanám, annak, aki most kezdi a műfajjal való ismerkedést!

A köpenyeseket mindenféleképpen. A Hihetetlen családban a ruhatervező hölgy meg is indokolja, miért járt el felettük az idő.

A belinkelt cikk tökéletes jellemzést nyújt. A film kissé túl hosszú, de aki szereti a motoros filmeket, az olyan sztorit, ahol a főhősök egy régi kor bűvöletében élnek, az ne hagyja ki ezt a különleges filmélményt.

Akkor toljuk meg egy kicsit.
"Az egyik legtökéletesebb alkotás, (minden téren) ami sajnálatos, hogy ennyire ismeretlen a KT közönsége előtt."

2019-04-27 19:45:51 Alien: Alone (2019) oscarmániás (3) #2

A zene stílusa, hangulata sem passzol, nem tudom hogyan is képzelték ezt el...

2019-04-27 13:09:42 Alien: Harvest (2019) oscarmániás (3) #3

Egyszerre idézi meg a klasszikus trilógiát a kliséivel. Kár, hogy nem mernek bátrabban hozzányúlni az alapanyaghoz, el kéne szakadni már attól az úgynevezett fan service (?)-től.

2019-04-27 12:29:29 Alien: Harvest (2019) oscarmániás (3) #1

Ez már egészen pofásra sikerült:
öveket becsatolni...

Szerintem aki idén kategóriát vált, lefelé kerekítsen, úgy hitelesebb lesz a végeredmény, tekintve, hogy négy hónap is eltelik, a kérdés lezárásáig.

2019-04-27 10:34:57 Én, Kőhalmi Zoltán (2015) oscarmániás (?) #5

Ez is határeset, mint minden más (zenei klip, filmcsillagokkal forgatott reklámfilm, mobillal készített valami, kísérleti avantgárd szárnypróbálgatások, Edison cég félperces szösszenetei az ókorból, stb...), a dilemma is ugyanaz, mint Cannes-ban (Netflix jöhet nem?) vagy mi számít nemzeti filmprodukciónak. Miután múlt szombaton végigröhögtem egy régi Bődöcs előadást (átpörgetve a régi bandzsás politikai tréfaalanyon), szerintem kevesebb lennénk, ha hiányozna az adatbázisból a Showder Klub szellemi krémje... Egyre nehezebb választás elé kerül az, aki szeretné meghúzni a határt a mai digitalizált világban.

2019-04-24 13:06:56 Smear (2017) oscarmániás (4) #1
2019-04-24 12:36:43 Box Room (2014) oscarmániás (4) #1

Volt már barack és almás pite, van a Taxidermia állatos jelenete, az erdélyi filmesek autó fétis rövidfilmje, meg még biztos számtalan szebbnél szebb gondolat :(
Ez a felsoroltakhoz tartozik...

Az még nagyon jó korszak volt, amikor a buliból hazajövet, még felpörgött állapotban leültem a tévé elé, hajnali három és négy körül, még nem volt kábelcsatornás előfizetésünk, és kapcsolgatás közben felfedeztem a "csigatévén" a kora hajnali animációs blokkot. Azt hiszem onnantól lettem rajongója a rövidfilmeknek...

2019-04-22 20:17:09 Alien: Ore (2019) oscarmániás (3) #4

:D

2019-04-22 20:16:25 Alien: Night Shift (2019) oscarmániás (3) #2

Mint Ripley. De legalább ő megörvendeztetett bennünket a macskás jelenettel . ;) És Vasquez közlegény ?

2019-04-21 21:06:42 Alien: Ore (2019) oscarmániás (3) #1

Végül is ha nem vársz tőle nagy durranást, élvezni lehet azt a jó kis retró nyolcadik utasos atmoszférát.
A fiúk a bányában dolgoznak...

Rákattantam keresztanyám férjének VHS-gyűjteményére '92-ben, órákat eltöltöttem a tékában, egész héten a szombat esti filmről beszéltünk/vitatkoztunk az iskolában, megnéztem hangalámondással a német nyelvű SW trilógiát, és nem mellesleg jól viselkedtem, hogy kilenc után is fönt maradhassak tévézni. Az Orákulumtól megtudtam, hogy a kanál nem létezik.
És mindörökké az első számú kedvenc Hitchcock és a ma is lúdbőröztető FILMje.

Úgy látom többen látni szeretnék, itt például belekukkantható:

2019-04-19 20:31:54 [Megérdemelte-e az Oscart...] oscarmániás #11127

Köszönjük :)

Ez egy nagyszerű hozzászólás volt. Az első feléhez hasonlót szerettem volna írni tegnap - csak nem szántam rá időt- , az utolsó harmada meg pontos meglátása a lényegnek.

Klímaváltozás biztos, mert nyerő műfaj a katasztrófafilm, ide venném még a környezetvédelem kérdését is.
Egyébként az összes témát bele lehetne passzírozni egy csípős szatírába, vagy egy korhatáros gialloba.

Felnövéstörténet a maffia által uralt szicíliai kisvárosban egy baloldali érzelmű rádiós fiatalember sorsán keresztül. A "tizenkettő az egy tucat" tipikus példája, mire izgalmassá válna, addigra véget ér, kellemes délutáni kikapcsolódás a téma iránt érdeklődőknek.

2019-ben látni először ezt a filmet, megdöbbentően hátborzongató élményt nyújt :O

Most már megvan. :)

előzmény: xladyhorrorx (#885)

Olyan nagy a nyomor a Kárpátok románok, ukránok és lengyelek által lakott völgyeiben, bércein, hogy a szegény ember vásárra viszi nagyobbacska fiait, hogy a legkisebbeknek enni tudjon adni az értük kapott pénzecskéből. Sem csörgőórák csempészetéből, sem a lakodalmakon való muzsikálásból nem lehet megélni. A második világégés közeledtére megérkeznek a "hős és csodálatos" szovjet katonapajtások, akik elhozzák a faluba a modernizálást és szabadságot, de a fasiszták közeledte nem hagyja, hogy teljesen kibontakozhassanak. Egy szép lány van csak a vidéken, a papnak a lánya, akit egy helybéli legény megszöktet és kiélvezi a nászéjszaka örömeit is, annak ellenére, hogy az egyik szőke szovjet katona üli meg aznap a lakodalmat a pap leányával. Zavaros? És ez még nem minden... Viszont a néprajzosok örülhetnek a díszletnek, jelmeznek, sőt van pár jelenet, amit kár lenne kihagyni...

Egy fiatal orosz emigráns küzd meg a Szovjetunióból érkezett idős mesterrel Svájcban, egy többfordulós, élő közvetítéses, közönségnyilvános sakkmérkőzésen. Kettejük párharca nemcsak személyes okokból válik egyre drámaibbá , hanem mert Kelet és Nyugat is kihasználja az alkalmat, hogy összemérjék erejüket és tudásukat, a két nagymestert felhasználva. Az eszközökben nem válogatnak egyik oldalról sem, de azért nem csap át durvaságba. Aki szereti a sakkot és a korszak is érdekli, bátran nekifoghat a film megtekintéséhez.

2019-04-10 10:32:53 Alien: Containment (2019) oscarmániás (3) #1
2019-04-10 10:25:37 [Személyes toplisták] oscarmániás #211

Idén eddig egy csomó jó meg még jobb filmet láttam, a legfigyelemreméltóbb top hetese erre a negyedévre:
(Az osztályozás nem tükrözi ezt, lehet közte négyes is.) Időrendi sorrendemben:
A hosszútávfutó magányossága a sorstörténet miatt
Menny és pokol zseniálisan izgalmas
Hulot úr közlekedik elegáns módon tud vicces maradni
Hitchcock no comment

2019-04-10 09:14:33 Alien: Specimen (2019) oscarmániás (2) #1

Az Alien franchise évfordulós rövidfilmje:
hű+ha

2019-04-08 20:07:24 Cast Away (2000) / Számkivetett oscarmániás (3) #19

Kár hogy nem lehet lájkolni a hozzászólásokat ... :)

előzmény: mimóza (#18)

882 és 883 szavazható :)

Végtelenül cinikus szatíra kiszőkített Marcello bácsival és trükkösen szexi Ursula nénivel .

nem jó helyről kerested :)

előzmény: xladyhorrorx (#879)

2019-04-01 12:56:05 The Maiden (2016) oscarmániás (3) #1
2019-03-31 20:21:02 Silent Running (1972) oscarmániás (4) #19

"bár nem tudom elképzelni hogy fértek bele az emberek."

Állítólag amputált színészek bújtak a kacsalábúak "bőrébe".

előzmény: -senki- (#11)

Fenomenális szinkron !
Ha egyszer új hangot keresnek Michel Piccoli szerepére, szeretném, ha Stohl András kölcsönözné neki, az lenne ám a fricska!

2019-03-31 08:40:51 Silent Running (1972) oscarmániás (4) #18

"hülyeségnek tartom, hogy felrobbantsák az erdőket. Mi értelme? "
Egyik közös beszélgetésük során egy rövid mondattal intézik el a kérdést : mert senkit sem érdekel igazán vadvilág sorsa, a fogyasztók hozzászoktak és függő váltak az uniformizált, műanyag világnak.
(Mivel a televíziózás ártó jövőjéről, az orwelli negatív jövőképről is rengeteget és számtalan formában beszéltek, és mégis, lassan-lassan a hétköznapok részévé betonozódik, szimbiózisban élünk a rendszerrel; nos szerintem hihető a válasz : mert csak, miért ne, na és akkor mi lesz.)

2019-03-27 20:14:37 Mockingbird (2010) oscarmániás (3) #1

Gyakorló apukáknak, anyukáknak, *

Csak egy ötlet, de nem rossz ...iiiitttt

2019-03-27 16:52:04 The Captured Bird (2012) oscarmániás (4) #2

Roppant hangulatos.

előzmény: Umberto (#1)

A kanadai határon zajló rész tényleg, nagyon pompásra sikeredett, emlékszem számomra onnantól vált izgalmassá az egész film :)

előzmény: kaamir (#95)

2019-03-27 08:35:12 Pappa pia (2017) oscarmániás (?) #93

Még pappább a Zen(Ed)!

Sivatagi képeskönyv tevékkel, bennszülött katonákkal, bajuszos Depardieu-vel. Hosszú film sok katonai vonulással, kevés csatajelenettel, felesleges párizsi résszel, halovány szerelmi szállal. A részletek érdekesek itt, úgy mint az erőd és a marokkói romok, a katonai élet a sivatagban.

Gyatra feliratozással láttam, mindenképpen egy jó minőséghez kell ragaszkodni, a szinkronos részletet megnéztem, meghallgattam, az valami frenetikus. Szinte biztosra veszem, hogy soha, de soha nem fogják tévében vetíteni. Mert annak ellenére, hogy a korszak elmúlt, a régi szereplők helyére rafináltabbak léptek, a globalizáció pedig egyre szorosabbra fonta polipcsápjait. A külső utcai felvételek a legjobbak, az emberrablás roppant érdekesre sikerült, a zene fantasztikus, a fogvatartás klausztrofóbiás hangulatát hiányolom, de a titkosszolgálat ténykedése kárpótol. A rendezés hamisítatlan Costa-Gavras minőség.

2019-03-14 09:35:42 Vexed (2016) oscarmániás (4) #1

Aki szeret a barátjával/barátnőjével éjszaka horrort nézni, ajánlom, mert aranyos :)
csak kb. 12 perc

2019-03-12 08:56:49 My Baby Left Me (1995) oscarmániás (4) #2

Miután a rajzfilm begyűjtött egy Ezüst Medvét, megjelent az alkotóval egy interjú a '95 májusi Cinema Video Plus magazinban, ahonnan idéznék néhány gondolatot:
"[..] egy test hagyományos ábrázolását unalmasnak tartom, itt azt akartam a folytonos formaváltoztatással érzékeltetni, hogy a hangulatok, az érzelmek fejlődése testünkön is látszik.
[...] a Férfi nem kész arra, hogy megismerje a Nőt, csak élvezetekre hajt. Úgy gondolja, a szerelem egyenlő az élvezettel. Fel se merül benne, hogy a lány nem élvezi ugyanúgy ezt a dolgot.
[...] egyre vadabbá, sőt durvává válik kapcsolatuk.
[...] nem a történet volt a fontos, hanem a képek, a ritmus, vagyis a kifejezés módja....Mindenről szabad filmet csinálni, csak a formát kell jól megválasztani.
[...] A női testet egészében nem is látom, hanem a részleteit veszem észre. Ha szembe jön velem egy nő és jó a lába, egyáltalán nem érzem szükségét, hogy feljebb emeljem a tekintetem.
[...] Abszolút vizuális típus lévén, beindult a fantáziám Wahorn András zenéire. Nekiláttam a forgatókönyv megírásának. Aztán a Varga Stúdióban elkészítettem a Magyar Mozgókép Alapítvány támogatásával. "

Itt pedig következzék egy üzenet a Ruben Brandt rajongóinak a múltból, 1995-ből:
" Csinálnék játékfilmet, ötvözve animációt, dokumentumfilmet, pornórészleteket. Ötletem van temérdek."

De most már helyre állt a világ rendje :D

Csak az olvassa el aki látta a filmet :
spoiler

2019-03-08 08:13:11 [Általános fórum] oscarmániás #7785

Boldog nőnapot a Hölgyeknek !

2019-03-07 08:37:56 Senso (1954) / Érzelem oscarmániás (3) #2

Ez egy régimódi, nagyon is régimódi romantikus dráma, kemény dilemmák által satuba szorított, színészi alakításában erotikát sem nélkülöző főszereplővel.

Ez a történet az európai hadszíntéren is játszódhatna akár. Egyetlen negatívuma a lassúság, ami az első harmadát jellemzi elsősorban, kell az a bizonyos késztetés hogy felvegye a néző a ritmust. A filmre vitt idegőrlő várakozás, a katonák egyik demoralizáló ellenfele. A Nobi erősen különbözik a megszokott háborús klasszikusoktól, viszont irgalmat nem ismerő jelenetekkel sokkol. A műfaj kedvelői és megrögzött pacifisták számára kötelező remekmű.

Igazán érdekes helyzet... Tarkovszkij és a stáb belefut egy peches helyzetbe, nem sikerül amit részletesen megterveztek, csalódott mindenki, és erről az eseményről kitűnő minőségű felvétel készül. Itt ennél a pontnál azt mondtam, ez a dokumentumfilm zseniális. Vége, megy az ötös. És most már megértem, elfogadom, sőt nem zavar a CGI és photosop széles körű alkalmazása. Mert ez a biztonságos és tisztességes, és mert olcsó és könnyű módszer, kell, az egyértelművé válik - sajnos, ez van. De szerencsére, ennél az alkotásnál másképpen alakulnak a dolgok . Tarkovszkij nem egy vásári bohóc, hogy a balszerencséjével érjen el sikert, mert ő egy művész, egy igazi Művész, Képíró. És a dokumentumfilmnek is van eleje-vége, meg veleje-tartalma, íve a történetnek, de nincs slusszpoén, így betonbiztos négyes. De ez igazságtalan (?).

2019-03-05 09:09:22 [In Memoriam...] oscarmániás #2417

Emlékezzünk:
Megalkuvó macskák (Macska-duett, 1979)
"Cuki macska vagy, jaaaajjjjj ... " - mondja Hofi :)
"Ne zavard a tanítást, ez a Kandúr-iskola ! "

előzmény: Danesz99 (#2415)

2019-03-04 12:49:49 [In Memoriam...] oscarmániás #2413

"Elment" a Prodigy frontembere
inmemoriam

Olyan emberről néznék meg szívesen, akit a világ nagy része rühel. Egy abszolút negatív karizmájú, önsorsrontó fazon, akit a zenei világ szűk része ismer, fanatikus rajongótábora miniatűr. pl.GG Allin, mert róla már hallottam.
Hasonló stílusban leforgatva, mint a Bronson.
A felsoroltak közül pedig csak a csúcskorszak, vagy egy kiemelkedő turnéjuk bemutatása lenne érdekes, pátosztól, gyerekkortól, betegség bemutatásától mentesen, bulizós hangulatban.

Nem hiszem el, hogy ez eddig kimaradt, nem hiszem el.......

A négyes hozzászólás nagyon-nagyon megérdemli a lájkot !

2019-02-25 13:34:00 Kitbull (2019) oscarmániás (4) #3

Megértem. De pont valami hasonló pajtulást láttam péntek éjjel a szomszédban, mikor hazaértem. JT pannó, szakadok a röhögéstől ;D

2019-02-25 12:34:18 Kitbull (2019) oscarmániás (4) #1

Aki kutyát macskát szeret : itten