oscarmániás

2021-05-17 15:04:58 [Általános fórum] oscarmániás #9243

Ha már klippek... akkor a favoritokat is jelöljük :D és a Legborzasztóbb zenei videóklippek gyűjtőhelye :)) fórrumtémák JR nélkül nem lennének azok, "amik."
Külön, személyes köszönet a rövidfilmes ajánlókért :) És még sok-sok évfordulózást!

2021-05-17 09:23:31 La croce dalle 7 pietre (1987) oscarmániás (?) #2

Napok óta nem röhögtem ilyen jót, köszkösz :D

előzmény: jackbau33 (#1)

Legyél szíves és legközelebb használd a spoiler gombot:

Köszönöm szépen a többiek nevében is :)

előzmény: Kerno (#4)

2021-05-15 16:58:25 Film Farm (2017) oscarmániás (?) #4

Bemutató dátuma: 2017. május 18.
Gondolom ezért. Automatikus cselekedet volt. Más helyen más esetben is ehhez hasonló gyakorlat alakult ki, szakmai irományokban is kavarodást kiváltva.
Jött 1 busz is hasonló dolog, csak a Film Farm címe nem futott be olyan szép karriert.

2021-05-14 14:38:59 [Általános fórum] oscarmániás #9235

Úgy pörgeti, ahogy Johnny 5 az olvasnivalót.... :D
bocs Ugor, de nem hagyhattam ki :]

előzmény: Bence01 (#9232)

2021-05-14 13:56:23 [Általános fórum] oscarmániás #9230

:DD
Már minden érthető;)

2021-05-14 10:15:20 [Általános fórum] oscarmániás #9224

Öreganyám bátyuskája jut eszembe, akinél elcsaltak három-négy hónapot, hogy kedvező legyen a kötelező katonai szolgálatnál az életkora... Vagy Gábor Zsa Zsa, aki a legenda szerint elveszítette a születési anyakönyvi kivonatát... :D

előzmény: Ágó (#9223)

2021-05-13 17:16:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #25788

A bőség zavara, avagy a az étized a KT szerint.

előzmény: Bence01 (#25787)

Vajon a Nomadland vezetne akkor is, ha nem osztanak díjakat? És a Monster Hunger senkit sem érdekel?

Nos az elmúlt másfél két év alatt sikerült végigrágnom magam a sorozaton, nem időrendben haladva, hanem úgy össze-vissza. Olyan, amilyen. Művészfilmek és döngetős drámák közé kikapcsolódásképpen megteszi. Viszont rajongó legyen a talpán, aki észben tudja tartani a karakterek közötti összefüggéseket, mert ha még ezen kívül egy tucat - és keveset mondok - franchise-t is figyelemmel követ, akkor jegyzetet kell használnia.

Egymagam dobtam 26 címre szavazatot, ez gondolom még árnyalja a jelen állást.
Akkor mégis el vagyunk a fotöjben. Nem baj, miután kiégetik az avas nachot és megérkezik az új szállítmány, berobog a siserehad és jó lesz minden :D

Mit mondjak.... Hónapok óta nincs mozi, állítólag epekedve várják milliók, hogy kimozduljanak, egészen elfogadható a felhozatal, aztán érkezik 58 bejelölés húsz embertől? Akkor mégis csak el vagyunk a monitor előtt. Vagy az igazolvány hiánya tart vissza nézőket attól, hogy szavazzanak?

Nem csodálom. Csak azért maradt a köztudatban, mert botrányt okozott valamelyik fesztiválon.

előzmény: mimóza (#24)

Ez.Másfél órával hosszabb a kelleténél. És a felsoroltak (lentebb említettek is) ki tudják ütni a biztosítékot, ha nem készül fel rá az ember.

Aktuálisabb mint valaha, '90-ből!

2021-05-04 14:57:59 Blossom (2010) oscarmániás (4) #1

Itt látható, nem hosszú, viszont szép.

Előfordul az ilyen, így ha valaki lát valami eltérést, szóljon/írjon bátran.

előzmény: kisbenceee2 (#1)

2021-05-04 10:04:12 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #25760

Gondolom duplázódás miatt.

előzmény: Xuja (#25759)

2021-05-04 09:29:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #25758

:D

Áthelyezve a(z) Bus Stop topikból.

előzmény: Xuja (#25757)

2021-05-04 09:05:14 Bus Stop (1956) / Buszmegálló oscarmániás (4) #1

Úgy jártam ezzel a filmmel mint a régi vadászós és/vagy sztereotip poénokat alkalmazó gyerekkori kedvencekkel: ma már lehet hogy ez ciki. Értsd, a helyi bárénekesnő és a vadóc cowboy kapcsolata. De a színészek nagyon jól játszanak, pörög a cselekmény, és ráadásként felfedezni véltem a buszsofőr és az étkezde tulajdonosnője között izzó "kémiát". Sokadszorra is bebizonyítja Hollywood, nagyon jó mellékszereplőket tudnak kreálni. Mély tisztelettel ajánlom MM soha ki nem ábránduló rajongóinak.

Szokásos Chan gógyi és szólások, kitalálható, de fordulatos történet, Gálvölgyi hangja telitalálat, de sokkal többet ad hozzá a magyar szinkron élménye az egyiptomi nyomozós kalandban.

Így, hogy könnyen kereshetővé váljon? A grúzok írásmódja mindig tetszett.

2021-04-30 13:27:41 [Általános fórum] oscarmániás #9167

pölö

előzmény: Bence01 (#9166)

2021-04-29 19:54:36 [In Memoriam...] oscarmániás #2864

Emléke velünk marad :D

előzmény: Mizi (#2863)

Négy szálon futó, három generációs női film a sárkányhölgyekről. A magyar cím megtévesztő, talán ez tartja vissza a célközönséget? Nem giccses, inkább felszínesnek mondható, európai szemmel pedig egzotikusabb a tálalás anyák és lányaik kapcsolatáról, ami több másik filmnek is témája, de itt ez "töményebben" van megírva, eljátszva.

Attól, hogy a hímvesszőt tucatszor emlegetik, vagy a játékbabák sikamlós pozitúrákba helyeződnek, nem lesz művészi. Majdnem követhetetlen cselekményű, nem kreatív, inkább összecsapott, összegányolt kísérleti film. Túlnyújtott, az a néhány ötlet, alaposabb és szebb kidolgozással simán megfelelt volna egy tíz-húsz perces kisfilmhez. Pedig nagy várakozással ültem elé. És nem értem, minek kellett ennyi hangot leszerződtetni. (Vö. Mel Blanc munkásságával például.) Vászkáék kalandjához elég volt egy mesélő is, pedig az is éppúgy elborult történet. Most ez tényleg az '56-os évfordulóra készült volna?

2021-04-28 17:14:29 Gerolsteini kaland (1957) oscarmániás (3) #1

Műanyag operett operettországnak az operett szerű rendszertől, csak a színészek mentik értékelhetővé a számomra befogadhatatlan, részben szinkronizált (?) énekes részeket. Valószínűleg, ha a történelem nem így alakul a bonvivánt játszó Darvas életében, a kutya sem emlékezne milyen kaland játszódott le Gerolsteinben.
A Kiss Manyi - Feleki Kamill páros még megérdemli a kitüntető figyelmet.

Bourvil nagyon jól játszik, csak nem vicces, B.B. különleges, alig lehet ráismerni elsőre, de nem kiemelkedő; ha nincs a gonosz szipirtyó karaktere, unalomba fulladna a film. Összefoglalván, aki szereti a francia vidéken, kistelepülésen játszódó történeteket, nem fogja megbánni.

2021-04-27 16:20:01 [Általános fórum] oscarmániás #9157

Nem volt ilyen közkérdés már korábban?

előzmény: budaik (#9156)

2021-04-26 14:17:55 [Megérdemelte-e az Oscart...] oscarmániás #11566

2021-04-24 13:40:11 [Általános fórum] oscarmániás #9138

Annak mindenképpen örülök, ha nem a megszokott címek, és rendezők kerülnek az élre :)

előzmény: szandika99 (#9133)

2021-04-24 11:53:27 [Általános fórum] oscarmániás #9131

Csodálkoznék, ha nem ezek szerepelnének az első tízben.

előzmény: Raul (#9130)

2021-04-24 10:13:40 Magyarok Kanadában (2002) oscarmániás (3) #1

Szokásos migrációs történelmi áttekintés, a nemzeti identitás megőrzése érdekében tett erőfeszítések bemutatása, majd rövid riportok sikeres kanadai magyarokkal, mint például Munk Péter, képzőművészek, vendéglátósok, vállalkozók, dohányiparban tevékenykedők. Az egészet megfűszerezi Fried Tamás egykori Honvéd sportorvos és Schulz Róbert reklámfilmes anekdotázása, és egy nagyon rövid bejátszás Faludy Györgyről, aki szerepelt egy autómárka reklámjában is.

Vajon ez így jó lesz?
Yoon Yeo-jeong / Youn Yuh-jung
Még visszacsinálható, átformálható.

előzmény: szandika99 (#13864)

2021-04-15 20:18:41 Parvaneh (2012) / A bevándorló oscarmániás (5) #2

Nagyon naiv, de megkedveltem, kösz.

:) Nem tudtam szó nélkül hagyni. Az a bohózat a strandon, ezt a sorozatepizódot juttatta eszembe.

előzmény: Joeker81 (#3)

Bemelegítésképpen. Archer kisujjában is több kraft van, mint az alább linkelt előzetesben.

2021-04-11 08:19:09 [Kritikus kód] oscarmániás #2146

Magamról részéről támogatom, jó ötlet.

előzmény: napola (#2145)

"Más kérdés, hogy most kellett-e bemutatni"
Naná, hogy most, a legjobb pillanatban, műgerillamarketinggel. A történet utóéletének ismeretében átértékelődnek a bemutatott jelenetek, a mondatok új többletjelentést kapnak, és ez igaz a németek riportfilmjére is. Ha egy évet késik a bemutatás, megkopott emlékezettel találkozik, az érdeklődés is veszít erejéből.
(Más téma, de éppen ezért megdöbbentőek a Föld elpusztításáról szóló természetvédő segélykiáltások, mert jobb esetben egy-két kiragadott javuló példával szemben ott hatalmasodik a megállíthatatlan környezetkárosítás. "Megnéztük, köszönjük, meghatódtunk. De holnap is nap van, folytatódik az élet. Tényleg? Vagy valami mégis mozgásba lendül?")

Az már nem került szóba, pedig egy doksisorozatot az is megérne, hogy a magyarországi kereslet-kínálat lassan abszurditásba hajló kölcsönhatása végett sikerül egy közszolgálati stábnak démonizálni egy személyt. [A lassan pejoratív jelzőként szereplő jelző az ókorban még szebben csengett, de a hetérákat is nagy becsben tartották...] Mindenféleképpen tanulságos, mit lát a hazai helyzetről a Lajtán túli érdeklődő, és kellőképpen informatív, mi zajlik a pénzünkből fenntartott intézményekben. Így szépen összeszedve, CEU-Iványi-kisvasút, a viselt dolgok egy szelete is (és a "Néphazugság" meg a "Zsindex" elő se kerül....pl.) halmozottan gyomorrontással ér föl. Mivel a gépezet nem áll le, s a "kedves alkotó" sem pihen, ne legyenek illúzióink.
((Volt egyszer egy dilemmám egy bizonyos személy felemelkedését illetően, ez a film is bizonyítja, nem egy emberen, nem is csak egy rendszeren, környezeten múlik, sok-sok összetevő van és "vétkesek között cinkos aki néma."))
Egyoldalúnak tűnik a tájékoztatás, de vége-hossza nem lenne, ha mindenki elmondhatná a véleményét. Szerintem ez riportfilm, így jó ahogy van, unokáink is látni fogják.

Technikai megvalósítását nem véleményezném (suszter valóm maradjon a kaptafánál), ha szemcsés és szaggatott lenne, akkor is megnéztem volna. Bár azonosulni nehezemre esik a szereplőkkel - tér és idő választ el minket egymástól, pedig egy és azonos hazá/bárkában hánykolódunk -, mégis izgalmas az első perctől az utolsó(?)ig, egy modern kori Pilvax kávéházat véltem belelátni a Helybe, Helyzetbe. A katarzis (most per pillanat) elmaradt, mert a lehetőségekhez képest követtem a neten keresztül a történéseket, ezért a csúcsjelenetek ismertek voltak. De ez egy nagyon fontos film, a kilencvenes évek Almási Tamása, és Csillag Ádám dokumentumfilmes munkássága jutott eszembe.
Zseniális a maga módján és nézzétek meg minél többen!

Itt és csillagozható.
Mikkey és Bruce94 kérése is teljesítve.

előzmény: bambula (#1161)

Hogy milyen élményt adhat ez a régi jóféle francia bűnügyi kaland-vígjáték? Az egymást váltogató jobb-rosszabb jelenetekért féltucat forgatókönyvíró a felelős. B.B. és M.M. legjobb formáit hozó színésznő, fiatal Belmondo-Delon páros, tucatnyi keservesen, csikorogva összeollózott amerikai klisé, nézőket hülyének néző odabiggyesztett magyarázat; ha mindez nem zavar, kellemes másfél órában lehet részünk. Azt hiszem az a legnagyobb bajom vele, hogy nem harminc évvel ezelőtt láttam.

((Valahol az nagyon bizarr helyzet, hogy egy apró törékeny asszony, aki élőben tapasztalta meg a nyomor legmélyebb bugyrait életcéljának az abortusz elleni harcot is tekintette, jelen korunkban pedig tömegek feszülnek neki a hatóságoknak hogy legalább a szigorú törvények enyhítését elérjék. Közöm nincs hozzá, hogy elítéljek bárkit is, csak érdekes a jelenből visszatekinteni egy múltban elhangzott álláspontra. Fura dolog.
De nem ez az egyetlen film, ami más megvilágítást kap, ha évtizedek elteltével megtekintésre kerül. És ennek a filmnek nem ez a legfőbb mondanivalója, csupán életrajzi, ismeretterjesztő jelentéssel bír, egy dokumentumfilm az egyház egyik régi celebjéről.))

2021-03-31 07:25:45 Unsung Hero (2018) oscarmániás (4) #2

Nahát, egypercesek többet mesélnek, mint egy átlagos szociodráma. Megdöbbentő érzés más szemszögből rálátni "közös", emberek lakta világunkra.

2021-03-30 14:46:37 Bence és Bálint (2012) oscarmániás (4) #5

Eszembe sem volt kritizálni az adott jegyet :) Bizonyos szempontból a második hozzászólás is megállja a helyét. Nekem a két felnőtt főszereplő felbukkanása, kiket nem hiszem hogy 2012-ben ismertem volna és a számomra idegen helyszínek kanyarintották felfelé a jegyet, az álnok "csavarocskáról" nem is beszélve.

2021-03-30 14:07:28 Bence és Bálint (2012) oscarmániás (4) #3

De helyszíneket szépen összeválogatta, legalábbis nekem tetszett.

Két pislantásnyi időbe mily hatalmas drámát sikerült meglebegtetni, kétszer megnéztem, jól látok-e.

2021-03-29 20:19:17 Slaxx (2020) oscarmániás (?) #2

1996-ból. "amiben egy ruhadarab volt a hunyó"

előzmény: The Cortez (#1)

2021-03-26 09:09:11 Herr K und der E (2012) oscarmániás (3) #2

"Ladagyár" a téeszcsében.

2021-03-25 12:34:31 Variációk egy témára (1961) oscarmániás (3) #5

Remélem volt értelme a régiek újra fazonírozott kiadására, a rusnya fekete borítót felváltotta egy esetlenebb (lásd Macskafogó kiadványkritika) de sokkal szebb design, megkésettnek (-20 év) tartom a működésüket, de vásárlással támogatom a tervezett (?) filmeket, ám szerintem kevesen vagyunk hozzá és az összeg már nem az alkotókhoz juthat el...
Egyébként a film tűrhető minőségben megtekintésre ajánlható.

előzmény: budaik (#4)

Nem hiszem hogy kártékonyabb lenne, mint pl. az Új norma című "zagyvalék".

előzmény: budaik (#3)

2021-03-22 17:18:33 [Melyik a kedvenc sitcomod?] oscarmániás #26

A Tót Mucsi János is jó volt, pedig nem vagyok rajongója, mégis a megnyilvánulásainak kétharmad részén felszabadultan tudtam röhögni. Szatírának se utolsó.

2021-03-22 13:02:01 [Melyik a kedvenc sitcomod?] oscarmániás #13

Munkaügyek.

2021-03-22 09:03:14 Umbrella (2020) oscarmániás (2) #2

Lusta, ötlettelen zene, szokásos ocsmány nagy fejű figurák, a jól bejáratott sémákhoz mániákusan ragaszkodó történet, mindezt valami elképesztő profi technikával és látvánnyal hozták össze, de nem tudom szeretni, inkább taszít az egész. Most, pillanatnyilag.

Hozzon neki szerencsét a 110914. sorszám.

előzmény: Adam Taylor (#1148)

2021-03-19 14:25:24 Zwemparadijs (2009) oscarmániás (4) #4

No meg különösen jól esik "ilyen időkben" efféle dolgokat nézegetni.

2021-03-19 09:48:29 Zwemparadijs (2009) oscarmániás (4) #1

Bájosak:)
csobbanj!

2021-03-18 19:37:14 Ghost Train (2013) oscarmániás (3) #2

Már csak Pennywise hiányzott a lufijaival.

Gyerekkoromban I.J. H.S. és dr. R.K. voltak a kedvencek, ebben a sorrendben, de mára elveszett "valami", és hidegen hagy, ha Ford filmek/szerepek/karakterek kerülnek szóba, olvasok róluk. Talán Indy kalandjai öregedtek, váltak legkínosabbá számomra a legjobban, nem ajánlanám megtekintésre egy kamasznak sem. (És sajnos a zenétől is feláll a szőr a hátamon...)
"Egyik sem": erre szavazok.

Megjegyzem, nem volt "szívbajos"...

2021-03-08 09:03:42 [Általános fórum] oscarmániás #9068

Sok boldog nőnapot :)

Köszönjük az infót:)

előzmény: cucu (#24)

2021-03-03 11:45:11 Világítani fogok (2018) oscarmániás (4) #2

Ágó, kösz, hogy felhívtad rá a figyelmet!

előzmény: Ágó (#1)

Nos eltekintettem attól, hogy dokumentumfilmként nézzem: krimiként hatásos és szenzációs.
A spoileres véleményekkel maximálisan egyetértek, elképesztően bicskanyitogató az egész történet. A negyedik hozzászólás utolsó szavára bizonyítékot szolgáltat maga a főszereplő, érthetetlen, miért nem esik róla szó bővebben.

2021-02-27 12:17:12 [Vapiti 2020] oscarmániás #125

Szerintem eloszlottak a szavazatok, és kevesebben is voksoltak erre a díjra, mint például a legjobb filmre.

előzmény: Xuja (#124)

A romantikus filmek rajongóit ne riassza el az alacsony átlag, bízzanak benne, hogy egy majdnem elfelejtett gyöngyszemre találnak.

Akciójelenetekben dúskáló, gyönyörű tájakon, temérdek ló felhasználásával forgatott, sajnos erősen a korszak trendjét idéző; nem nézhetetlen, de valószínűleg csak egy kevesek számára élvezhető rétegfilm. Nem lepődnék meg, ha kiderülne a Tenkes kapitánya című kalandfilm sorozat alkotóira hatással lett volna.

Engem nem zavarnak ezek a reklámok, amíg nincs robotíze és nem válik vírussá. Átugrom, nem kattintok, de biztos valaki hasznosnak, érdekesnek találhatja. ((Nem rosszabb egy tenyérbemászó trollnál. :D)) De ez csak az én személyes véleményem, megértem, ha valakinek csípi a szemét.

Kösz.

előzmény: slawter (#13804)

2021-02-25 07:33:11 *Corpus Callosum (2002) oscarmániás (?) #4

2016-ban láttam, szerintem egyfélére gondolunk, bár nem emlékszem hogy három órán keresztül néztem volna, meglehet hogy felgyorsítottam.
Már hozzászoktam, hogy ami engem érdekel, csak gyenge képminőségben lelhető fel.

előzmény: gybE (#3)

2021-02-24 19:21:08 *Corpus Callosum (2002) oscarmániás (?) #2

Kiderül, hogy miért van becsillagozva a címe?

előzmény: gybE (#1)

2021-02-22 09:06:50 [Általános fórum] oscarmániás #9065

Lesz ez még több is :)

Zsidóüldözéses témakörben az n+1 feldolgozás, a franciák tükörbe néznek és nem valami szép, amit látnak. Szerencsére a rettenet szado-mazochista ábrázolásától megkíméltetve egy nagyon izgalmas kísérlet kiteljesedésének lehetünk tanúi. Több idősíkon és helyszínen, kivételes narrációval és néhány esetben bámulatos operatőri megoldás alkalmazásával csigázza fel érdeklődésünket a rendező. Amire nagy szükség van, mert egyébként egy hagyományos elbeszélő módon képre vitt dögunalmas filmmel kínozhatnánk magunkat álomba. Akinek vérét megbizsergeti Szergej Rahmanyinov említése, semmi esetre se hagyja ki.

Bugyuta párbeszédet használó, szerelmi háromszögekkel összekuszált, udvari intrikával terhelt történelmi divatbemutató.
Elnézegetve itt is a berendezésként funkcionáló szolgákat, valami olyat néznék meg szívesen, amelyben az alacsonyabb rendű emberek szemszögéből mutatja be az ehhez hasonló történeteket. Mint pl. Rosencrantz és cimborájának sztorija, csak gúnyolódósabb és szatirikusabb formában.

2021-02-14 13:04:18 Lajkó - Cigány az űrben (2018) oscarmániás (?) #22

Ha egy kicsit belemártóznál a témába, tudhatnád, hogy több hullámban, széles körű és nagy létszámú névmagyarítások zajlottak le a magyar történelemben. Ezért ez az összehasonlítás körülbelül annyira szellemes, mint a Stockholm=Istók Halma jellegű díszmagyaros, áltudományos párhuzam.
Ha meg aztán véletlenül neked lenne igazad, mi abban a rossz?
A kipcsak meg egy más "tészta", olvass utána, nem bántásból és/vagy kötözködésből írom.

előzmény: kovi1970 (#21)

Szerintem értem miről akart Ferreri filmet készíteni, ami az ő stílusában elfogadhatóan sikerült. Bár ha a többször, másképpen, eltérő stílusban mozgóképre vitt társadalmi válsághelyzetet kivonom a végeredményből (sokkoló jelenetet sem veszem figyelembe), akkor egy rossz, élvezhetetlen és ízléstelen szemét marad. (Marco Ferreri, ugyebár, ő ezt tudja, ehhez ért.) Ám szeretem a rendező munkásságát, az első alkalom óta, mikor lenyomtam a lejátszógombot.
Egyetlen dolgot tudok a mentségére felhozni, amiről ő nem tudhatott. A kis Pierrot korosztálya mondja ki a Harcosok klubjában: "A nemzedékünket nők nevelték fel. Nehezen tudom elhinni, hogy pont még egy nőre van szükségünk." Erre gondoltam, miközben a záróképen a távolba vesző lakótelepen nyugtattam szemeim.
De ez akkor is egy rossz film. (Ornella Mutinak szép mellei voltak, kár hogy csak kettő, nem három, mekkora show lenne.)

2021-02-05 15:20:45 Threads (1984) / Fonalak oscarmániás (5) #9

Emberkedős, ....méregetős világunkban ez is kötelező, súlyos és megrázó darab.

2021-02-04 20:25:48 [Általános fórum] oscarmániás #9049

Valóban, sose nem hallottam eddig róluk :O

2021-02-01 12:26:39 Casino Royale (1967) oscarmániás (5) #13

Miért is tetszetős? - A zene, a csinos hölgyek, de legfőképpen a nyugat-berlini jelenetek expresszionista díszlete miatt, a többi az csak a ráadás. Méltatlanul lehúzott és széles körben agyonutált blődség az egész, míg más Bond filmekben többnyire találtam kínos szituációt (pl. Polipkában a Tarzan utánérzés), itt egyet sem leltem, pedig logikátlan "baromságból" van éppen elég, de itt nem zavaró. Pont jó időpontban készült.

Már javítva :) azt volt egyszerűbb átírni, mert nincs rajta szavazat.

Ok.

előzmény: franci (#1132)

+1 :D

Az eredeti 162 perces remekműnek jár a nagyon pozitív elismerés. A magyar verzióból pont a legérdekesebb jelenetek maradtak ki. És a díszmagyar arc pofára esik egy falra szegezett felirattól, s szégyenpír égeti a pofát....

Törzstag vagy, ott van feltüntetve a regisztráció időpontja alatt:D

előzmény: Filozofus (#13742)

(Érdekes, mikor kisgyerek voltam, két rendezőt szidtak a környezetemben jó hangosan: Bacsó és Jancsó.)

előzmény: Sziez (#4)

Okés:)

előzmény: bambula (#1122)

2021-01-22 08:13:32 [Vapiti 2020] oscarmániás #36

Nyulak a ruhatárban...

2021-01-21 17:14:27 [Vapiti 2020] oscarmániás #29

Végleges arany: Vad erdők, vad bércek - A fantom nyomában, The Hunt / Vadászat, Les misérables / Nyomorultak, Ezüst hölgyek: Saoirse Ronan [Little Women / Kisasszonyok], Ana de Armas [Knives Out / Tőrbe ejtve], Haley Bennett [Swallow / Nyelés], Silvermen: Bartosz Bielenia [Boze Cialo / Corpus Christi], John David Washington [Tenet], David Attenborough [David Attenborough: A Life on Our Planet / David Attenborough: Egy élet a bolygónkon]
A célom a reklám és a kevésbé esélyesek meglódítása, köszi a tippeket és a tékások szorgalmát :) Hajrá második forduló!

2021-01-21 12:21:10 D-Day Plus 2 (2021) oscarmániás (3) #5

Aki volt sorkatona, vágja mi a szitu.
A történet nagy duplanulla, de a szándék az dicséretes. Különben meg azt hallottam, a négereket küldték előre golyófogónak.

2021-01-21 06:08:08 [Általános fórum] oscarmániás #9032

Vágod, csótány?