oscarmániás

Súly: 12094
Regisztráció: 2007. augusztus 4. (13 év, 6 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock

5 2021-02-25 ?
Combat naval en Grèce
Naval Combat in Greece
2 2021-02-25 ?
Cinq minutes de cinéma pur
A tiszta film öt perce
4 2021-02-25 ?

Engem nem zavarnak ezek a reklámok, amíg nincs robotíze és nem válik vírussá. Átugrom, nem kattintok, de biztos valaki hasznosnak, érdekesnek találhatja. ((Nem rosszabb egy tenyérbemászó trollnál. :D)) De ez csak az én személyes véleményem, megértem, ha valakinek csípi a szemét.

Kösz.

előzmény: slawter (#13809)

2021-02-25 07:33:11 *Corpus Callosum (2002) oscarmániás (?) #4

2016-ban láttam, szerintem egyfélére gondolunk, bár nem emlékszem hogy három órán keresztül néztem volna, meglehet hogy felgyorsítottam.
Már hozzászoktam, hogy ami engem érdekel, csak gyenge képminőségben lelhető fel.

előzmény: gybE (#3)

2021-02-24 19:21:08 *Corpus Callosum (2002) oscarmániás (?) #2

Kiderül, hogy miért van becsillagozva a címe?

előzmény: gybE (#1)

2021-02-22 09:06:50 [Általános fórum] oscarmániás #9073

Lesz ez még több is :)

Zsidóüldözéses témakörben az n+1 feldolgozás, a franciák tükörbe néznek és nem valami szép, amit látnak. Szerencsére a rettenet szado-mazochista ábrázolásától megkíméltetve egy nagyon izgalmas kísérlet kiteljesedésének lehetünk tanúi. Több idősíkon és helyszínen, kivételes narrációval és néhány esetben bámulatos operatőri megoldás alkalmazásával csigázza fel érdeklődésünket a rendező. Amire nagy szükség van, mert egyébként egy hagyományos elbeszélő módon képre vitt dögunalmas filmmel kínozhatnánk magunkat álomba. Akinek vérét megbizsergeti Szergej Rahmanyinov említése, semmi esetre se hagyja ki.

Bugyuta párbeszédet használó, szerelmi háromszögekkel összekuszált, udvari intrikával terhelt történelmi divatbemutató.
Elnézegetve itt is a berendezésként funkcionáló szolgákat, valami olyat néznék meg szívesen, amelyben az alacsonyabb rendű emberek szemszögéből mutatja be az ehhez hasonló történeteket. Mint pl. Rosencrantz és cimborájának sztorija, csak gúnyolódósabb és szatirikusabb formában.

2021-02-14 13:04:18 Lajkó - Cigány az űrben (2018) oscarmániás (?) #22

Ha egy kicsit belemártóznál a témába, tudhatnád, hogy több hullámban, széles körű és nagy létszámú névmagyarítások zajlottak le a magyar történelemben. Ezért ez az összehasonlítás körülbelül annyira szellemes, mint a Stockholm=Istók Halma jellegű díszmagyaros, áltudományos párhuzam.
Ha meg aztán véletlenül neked lenne igazad, mi abban a rossz?
A kipcsak meg egy más "tészta", olvass utána, nem bántásból és/vagy kötözködésből írom.

előzmény: kovi1970 (#21)

Szerintem értem miről akart Ferreri filmet készíteni, ami az ő stílusában elfogadhatóan sikerült. Bár ha a többször, másképpen, eltérő stílusban mozgóképre vitt társadalmi válsághelyzetet kivonom a végeredményből (sokkoló jelenetet sem veszem figyelembe), akkor egy rossz, élvezhetetlen és ízléstelen szemét marad. (Marco Ferreri, ugyebár, ő ezt tudja, ehhez ért.) Ám szeretem a rendező munkásságát, az első alkalom óta, mikor lenyomtam a lejátszógombot.
Egyetlen dolgot tudok a mentségére felhozni, amiről ő nem tudhatott. A kis Pierrot korosztálya mondja ki a Harcosok klubjában: "A nemzedékünket nők nevelték fel. Nehezen tudom elhinni, hogy pont még egy nőre van szükségünk." Erre gondoltam, miközben a záróképen a távolba vesző lakótelepen nyugtattam szemeim.
De ez akkor is egy rossz film. (Ornella Mutinak szép mellei voltak, kár hogy csak kettő, nem három, mekkora show lenne.)

2021-02-05 15:20:45 Threads (1984) / Fonalak oscarmániás (5) #9

Emberkedős, ....méregetős világunkban ez is kötelező, súlyos és megrázó darab.