oscarmániás

Regisztráció: 2007. augusztus 4. (11 év, 9 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock

4 2019-05-24 4,3
Anima persa
Elveszett lélek
5 2019-05-24 4,0
A mezzanotte va la ronda del piacere
Éjfélkor indul útjára a gyönyör
3 2019-05-24 3,5

4 2019-05-22 ?
The Spiral Staircase
Csigalépcső
4 2019-05-20 4,1

Columbo rajongóinak jó szívvel tudom ajánlani. Meg aki szereti Berlint, az se hagyja ki. Akit lenyűgöz Wenders mesélő stílusa, nem fog csalódni, megéri rászánni azt a majdnem két és fél órát.

Ez a film minden ízében, s a végkifejlet is, meghökkentő élmény, a bemutatása idején pedig biztosan megdöbbentő volt. Valahogy így kell rövid idő alatt atmoszférát, feszültséget teremteni, ráadásul a történet is hátborzongatóan elgondolkodtató. A fogadósnét alakító szipirtyó, Una O'Connor ( ő a hisztérikus Minnie nénét játszotta Frankenstein menyasszonyában ) színészi munkájával az egész stábot a láthatatlan homályba száműzi. Kiérdemli a megkülönböztető figyelmet.

Ebben a filmben nem a titokzatosság, a horror hangulat a zseniális, hanem a színészi játék, az arisztokrata pár kopott, de fenséges palotája, a koszos, büdös Velence és ráadásként a szép Lucia meg a csodás cukrászda.
C. D. és V. G. rajongóknak egy garantáltan óriási filmélményben lesz részük!

Ja igen, mert láttam a kérdőjeleket, de részemről lezártnak tekintem a témát.

előzmény: Kempesbaba (#35)

II. János Pál és Ferenc fiatalembereknek számítanak a többiekhez képest, ráadásul nem arisztokraták és olyan országból és földrészről érkeztek, ahonnan azelőtt még soha nem. Szakítottak elődjeik zárkózott és merev szokásaival, közben tiszteletben tartották a hagyományokat is. Volt már többször egyházszakadás, ők az egységet képviselik, ahová minden megkeresztelt római katolikus tartozik. De vallják a személyi- és vallásszabadságot, ezért a megkeresztelteknek nem kötelező hittanra meg templomba járni, sőt a gyerekeiket ateista szellemben is nevelhetik, nem sújt le az egyház tüzes pallosa. Mivel felszentelt papnak nem igazán van vagyona, a beosztottjai nélkül nem intézkedhet csak így-úgy, a "feletteséről" nem is beszélve.
Világi szemszögből nézve pedig a csapból is a pápa folyik - úgyhogy van itt lobbi rendesen, csak a római katolikus egyház a fontolva haladók hagyománytisztelő pártjához tartozik. De : lassú víz partot mos...

előzmény: Kempesbaba (#33)

Nem mondta senki, hogy egyet kell érteni :)
No meg ott (még) nem tartunk, hogy kötelezően meg kell nézni, el kell olvasni valamit, mert ha nem akkor...
A pozitív hozzászólások a figyelem felhívását szolgálták végső sorban, mert a jelenkori információ áradatban nehéz navigálni, könnyű elszalasztani valami számunkra talán érdekes dolgot. Wenders mester neve meg önmagában a minőséget sugallja a rajongóknak, ezért látatlanban is nyitottabban közelít a néző.
Szerencsére még szabadon dönthetünk vasárnap is.

előzmény: agymosott09 (#25)

Pont Ferenc pápa az, aki zéró toleranciát hirdetett, és igyekszik napvilágra hozni a pénzügyi visszaéléseket - is.
Ajánlanám ezt a filmet megtekintésre:
https://kritikustomeg.org/film/815/todo-modo-1976 ;)

előzmény: agymosott09 (#21)

Köszönöm az ajánlást, meg a linket!

2019-05-19 08:31:20 Cronos (1993) oscarmániás (5) #8

Élményszerűbbé vált a film, hogy korábbi, de még friss filmes tapasztalataimból (animáció és egy felnövés történetű) tudatosult a mexikóiakkal együtt élő halott- és szellemkultusz. Így nem tűnik furcsának, hanem már-már inkább megható az egész.

2019-05-16 07:06:57 Rabja vagyok az életnek (1996) oscarmániás (?) #3

Ezt is ajánlanám:
A szívben még megvan.. - Portré Zerkula János gyimesi pímásról
Itt a KT felületlehet értékelni, csak bátran bátran :)

előzmény: mimóza (#2)