oscarmániás

Regisztráció: 2007. augusztus 4. (10 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Jó rövidek, orrvérzésig, nyakló nélkül, orrba-szájba, gyomorrontásig. Mi a rövidfilm és a kisfilm között a különbség? Csak kérdezem....

Rendezők: Alfred Hitchcock

Reason and Emotion

Reaping for Dummies

Put-Put Troubles

Puss in Boots: The Three Diablos
Csizmás, a kandúr: A három sátánfajzat
3 2017-10-16 3,4
Pushkin

2017-10-17 14:59:45 [Hamarosan a mozikban!] oscarmániás #6313

Bizony szalad az idő :)

2017-10-17 14:02:43 [Hamarosan a mozikban!] oscarmániás #6311

Megvan az új Viszkis előzetes:) Remélem valaki felkarolja Pándy András történetét is egyszer, jó kis zaftos sztori...

Tartalmak:
The DucktatorsVilágháborús propagandafilm. A baromfiudvarban egy fekete tojásból egy öntelt, hatalomvágytól fűtött bajszos kacsa kel ki. Beszédeket tart, és szövetségesekre talál. Elszabadul a káosz.
The Dognapper Ellopják Minnie egér kiskutyáját, Fifit. Mickey és Donald, a két motoros rendőr egészen a fűrészmalomig üldözik a tettest.
The Apple Egy körülkerített területen egy magas fán egy szem piros alma csábítja hősünket, aki szeretné leszedni, de folyton megakadályozza valaki tettében. Hogy miért ragaszkodik ennyire az almához, csak a filmecske végén derül ki.
TeatriporgandEgy éhes nyúl szeretné elcsenni a hóember orrát képező sárgarépát. Üldözés közben egy nézőközönséggel teli színházba keverednek. Elkezdődik az előadás.
Tarô-san no kisha Egy japán kisfiú játékvasutat kap ajándékba. Ha lehetne, egész éjjel játszana, de eljön a lefekvési idő. Álmában megelevenedik az utazás, amelyben ő a kalauz, aki megpróbálja fenntartatni a rendet az utasokkal.
SwimmingA gyermeki fantázia a nagy nehézségeken is átsegít.
The Return of John FrumEgy posztapokaliptikus világban a szuperhős szövetségre lép egy helybelivel.
PehlivanŐsi, hagyományos szabadtéri birkózás török területen. A látványos, izgalmas erőpróbát cigány lányok erotikus hastánc bemutatója kíséri.
A Düh NapjaEgy férfi és egy nő. Egy kés. Autó az út szélén, a csomagtartóból csöpög a vér.
Ceremonija Egy fotós sikertelen próbálkozása egy csoportkép beállítására.
Can You Take ItPopeye a harcosok klubjában.
Canary RowSzilveszter kijátssza Nagyit és a recepcióst, hogy egy hotelszobából elcsenje Csőrikét.
Canned FeudSzilvesztert otthon hagyják bezárva a lakásba. Konzervkaját talál a konyhaszekrényben, viszont a konzervnyitót egy minden hájjal megkent egér bitorolja. A családi vakáció pedig két hétig tart.
Bug Crawls Ebben a szürrealista rémálomban egy bogár mászik keresztül a ház tetején.
A Trip Down Memory LaneA rendező filmrészletek segítségével rekonstruálja a történelmet.
1:42.08Az autóversenyző egy időmérő edzésen szeretné kvalifikálni magát a versenyre.
What on Earth!Földönkívüli létformák tanulmányozzák az autózási szokásokat a Földön.
Drei Amerikanische LP's
Peter Handke és Wim Wenders az amerikai zenéről folytatnak eszmecserét. Filozofikus road-movie.
BisztróBudapesti külterületi vendéglátó egységek és közönségük bemutatása filmes eszközökkel.

2017-10-12 11:11:27 [Magyar filmek] oscarmániás #335

Már éppen ideje volt hogy elmeneküljenek onnan, csoda hogy eddig bírták

2017-10-11 13:15:59 The Audition (2015) oscarmániás (3) #2

Leo arcra nagyon hasonlít Orson Welles rendezőzsenire.

2017-10-07 10:46:22 A napló (1966) oscarmániás (5) #2

Jules és Jim története Budapesten, ha párhuzamot lehet vonni a két eltérő stílusú film között:) Csodálatos:)

2017-10-07 10:27:10 Bűvös vadász (1994) oscarmániás (5) #1

Ehhez a filmhez nagy türelem, kis odafigyelés és filmrajongás kell. Egyedül azt nem értem, hogy mi alapján lettek ezek a színészek kiválogatva a főszerepeikre.

2017-09-28 19:56:28 [Általános fórum] oscarmániás #7097

Van képük leírni,hogy ők a legelsők... :)
A google kereső használatánál már észrevettem a nyomulást, azt hittem van vmi állami hátszelük, de inkább rejtélyes összefonódásról írnak egy helyen, hát egészségükre.
Kedves necksprain :) ne köszönd inkább adakozz az oldal fenntartására ( ha már kaptál a másolásért valamit):) úgy fair szerintem :)

2017-09-28 15:28:03 [Általános fórum] oscarmániás #7093

a pofámleszakad :)
reklám

The Absent-Minded Waiter
Egy átlagos étterem, egy átlag feletti párocska, és egy nem hétköznapi pincér. Steve Martin mindent elkövet, hogy a vendégei elégedetlenül és felháborodottan távozzanak. Vagy mégsem?
Spinnolio Egy fordított Pinokkió jellegű történet. Egy magányos asztalos farag egy bábút, amit fiaként nevelne. Elküldi iskolába, ahol kiderül a fabábú abszolút passzívan viselkedik.
No Apple for Johnny Példázat arról, milyen nehéz helytállni a kezdő tanároknak új munkahelyükön.
Kit for Cat Elmer Fudd éjnek évadján befogad két macskát. Hosszas töprengés után úgy dönt, reggel csak egyet tart meg közülük. Megindul a vetélkedés a macskák között.
The Wonder Ring New York egyik sugárútja a vonat ablakából filmezve.
Cornell, 1965 Joseph Cornell amerikai avantgárd művész munkáinak bemutatása.
Konflikt Gyufaszálak segítségével az emberek között kirobbanó konfliktusok hatását és eredményét mutatják be a film készítői.
The Girl Chewing Gum A rendező úgy tesz, mintha londoni utcán zajló események az ő instrukcióit követnék.
Le paysagiste A festő az általa készített festménybe belépve egy különös világba csöppen.
Jänes Egy tudós robotnyulat alkot, ami a gyárból kiszabadulva megbolygatja a szigorú rendben zajló hétköznapokat.
Ságpuszta A falusiakat ki akarják költöztetni otthonaikból, mert a területre nemzetközi úttörőtábort építenek. Az emberek ellenállnak, nem akarnak menni.