oscarmániás

Regisztráció: 2007. augusztus 4. (13 év, 4 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock

3 2020-11-30 ?
Flesh for Frankenstein
Test Frankensteinnek
2 2020-11-30 3,3
C'est arrivé près de chez vous
Veled is megtörténhet
5 2020-11-30 4,1
Laura Palmer

2 2020-11-30 ?

2020-12-02 07:36:27 [JÁTÉK] oscarmániás #44922

És stílusosan 20:00 körül érkezik az aktuális epizód a folytatásos kalandregényből. :)

2020-12-01 11:10:20 [Általános fórum] oscarmániás #8936

Gratula, boldog Kt-szülinapot. :)

előzmény: Ágó (#8935)

2020-12-01 09:24:02 Le professionnel (1981) / A profi oscarmániás (4) #37

Érdekes, milyen sokféleképpen viszonyulunk egy filmhez, és mennyire eltér az ízlés, s ki milyen időpontban látta ezt a klasszikust, szinkronnal, vagy felirattal, kedveli az alkotókat, vagy sem. A lentebb megfogalmazott negatív észrevételekkel semmi bajom nem volt, idei első találkozásunkkal a filmmel is rendben volt, a majdnem négy évtized távolsága nem érződött. Viszont a zene engem is zavart, de nem eléggé, meg Belmondo humoros pillanatait éreztem kilógónak, de hát sokan ezért szeretik. A bevezetés gyengébb, a befejezés erősebb nálam, mint ahogyan mások látják. Az pedig fel sem tűnt, hogy hősünknek áll a zászló, a kollégákkal való kapcsolat teljesen elvonta a figyelmet. És ráadásképpen egy kiváló autós üldözésben is gyönyörködhetünk.
Nem késő még pótolni.

Arra gondoltam az elején, a vígjátéki besorolás nem állja meg a helyét. Dehogynem. Az egyik legfeketébb komédia, amit valaha láttam, nehéz lesz túlszárnyalnia másnak. Hatványozottan 18-as karikás erőszakmozi, mert bár nincsenek kiontott beleken való üzekedéses jelenetek, mégis az emberi méltóságot súlyosan sértő fordulatokban nem szenved hiányt. Benoît Poelvoorde egyszemélyes showja, alakítása telitalálat, iszonyatosan erős, egy félprofilból elkapott ajakbigyesztős grimaszában Robert De Niro arcjátékára ismertem, legalábbis emlékeztetett rá. (Nem valószínű hogy hatottak volna egymásra. Szemkáprázat is lehet.) Egyfelől végtelenül zsigeri szórakoztatás, aljas mazochizmus, másfelől döbbenetes látlelet, összefoglalás és önbeteljesítő jóslat, nemcsak a médiát illetően. Zseniális.

2020-11-30 18:15:16 [DVD topic] oscarmániás #1217

:D

2020-11-30 18:04:42 [DVD topic] oscarmániás #1214

Szerintem senki nem kicsinyelte. Sokszor a kevesebb több. Hiába az a nagy gyűjtemény, ha felét sosem látta. A díszdobozok ámulatba ejtőek...

"kommunista hazafiak"
Egy helyiség van szétplakátolva Mao portréjával. Nem Lenin, hanem Mao. Az ő kultuszát sosem fogom megérteni.
Népszerűtlen vagy inkább ismeretlen film? És vajon mi a csudáért. Elképesztő jeleneteket és szövegeket találni az első bő egy órában is. A tetőn, hangosbemondóval Jane Fondát is felismerni véltem. Nem ez az egyetlen alulértékelt film, csak ehhez képest a Hair túlértékelt, a Zabriskie Point pedig álművészieskedő. De tegyük fel, hogy az utolsó húsz perc hatásvadász. De az amcsi rendőröknél még most is fehér színű a védősisak. Akaratlanul is jelenkori párhuzamok ugranak be. Volt hazai kiadása? Nekem nem rémlik, de 2005 előtt lehetett.

"Nyugtalanító, érdekes alkotás, bár nem mentes attól a szokványcsillogástól, felületesebb hatáskeltéstől sem, mely sajátja az ilyenfajta új-hollywoodi filmeknek, melyekben a lázadás és az ellene fellépő brutalitás ábrázolása, jól átgondolt számítások után, hirtelen szalonképessé vált." Filmvilág 1980.05.
Árulja már el valaki, miért nem jó, miért nem működik, mi a baj ezzel a filmmel? Miért jutott neki ilyen mostoha sors, érzéketlen közeg.
Semmivel sem rosszabb, mint a Hair vagy a Zabriskie Point.

2020-11-28 20:19:41 [DVD topic] oscarmániás #1208

El kell jutni, hogy ember elengedje a tárgyakat, lassan erénnyé válik...Sok sikert hozzá. :)

2020-11-28 18:36:31 [DVD topic] oscarmániás #1204

Döbbent arcot vágok. A fényképen szereplők közül van egy-két nagyon különleges darab, ne hagyjátok ki! Néhány kivételtől eltekintve, ami nem érdekel, vagy megvan, vagy láttam már. A felsorolt gyűjtői kiadásokból is megvan vagy három, még ha nincs is hozzá doboz.... Nem semmi ide eljutni, kell a hely a pelenkázóasztalnak? :D