oscarmániás

Regisztráció: 2007. augusztus 4. (12 év, 8 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock
Korszakok: 1880-tól

Születési év: 1980
Lakhely: kmiklos

Banlieue 13
B13 - A bűnös negyed
3 2020-04-06 3,3
The Tragedy of Othello: The Moor of Venice
Othello, a velencei mór tragédiája
4 2020-04-05 4,3

Opening Night
Premier
5 2020-04-03 4,2
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága
2 2020-04-02 3,0
Fitzcarraldo

5 2020-04-02 4,2

Daemiaen értékeléseit mindig egy élmény olvasni :)

Társadalmi szatíra és egyben a motoros filmek paródiája. Ízléstelenségtől mentes és tanulságos.
Néhány affektáló, náci és konföderációs jelképekkel felcicomázott motoros legényke utazása, amit nem hogy megnehezítene, hanem inkább előresegít pár buta rendőr, egy kiéhezett rivális banda, tucatnyi kiguvadt szemű átlagpolgár és a dilettáns, kivénhedt generális. Egy-két jelenet kifejezetten tetszett, mint például a büfében lezajlott kajacsata, vagy élelmiszerbolti szédelgésük, de megemlíteném még az elején feltűnő beton csővázak közötti bóklászást is. A zenéje igazi betétdal-cunami, ami nem tetszett maradéktalanul, de érdemes lehet az összegyűjtése egy lejátszási listára. A legvégső jelenet pedig zárójelbe teszi a vígjáték besorolást és új értelmet ad a különleges hangulattal bíró legelső jelenetnek.
Akit irritálnak a motoros bandák, ne hagyja ki: kekeckedő fricska mozi.

"Amúgy az normális, hogy a szülők mossák a gyerekek fogát?"
Hallottam már cifrábbat is, nem lepődök már meg semmin sem.

előzmény: biri (#13)

Ha moziban látott filmről van szó, akkor a Romeo+Juliet, ha csalódás, akkor Hook, de ezeket még nagyon fiatalon láttam, és nem tervezem a közeljövőben az újranézést.
Ha friss élménybeszámoló, akkor Look Who's Talking, ami értelemszerűen egy emlékezetes '89-es haveri traccsparti keretében történt, ketten hallgattuk álmélkodva és röhögéstől fetrengve az idősebb szomszéd gyerek mozis élményét.
Egyébként Mulholland Dr., kicsit megelőzve a Ponyvaregényt.
A legpozitívabb csalódás Man on the Moon volt.
A kérdésben felsoroltak közül mindösszesen négyet (4!) láttam csak szélesvásznon.

Nem kitalált, de felejthetetlen:
Death Proof - chase scene

2020-03-26 20:08:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #24647

Mivel új vagy itt, ajánlom elolvasásra az offtopikot több évre visszamenőleg. Mindegy, hogy hány évet mész vissza az időben, 20000. vagy 8000. hozzászólásnál kezded, biztos lehetsz benne, hogy óriási, személyeskedésbe torkolló vitára akadsz.
A szabályzatot a régi szerkesztőség és az oldal elindítója nem véletlenül találta ki, voltak előzményei. Nem egy tucat, hanem sok tucat. Az csoda, hogy nem előbb történt meg a dolog. Majdnem ugyanabban az időszakban szerte a világon szigorú kommentszabályokat voltak kénytelenek elfogadni, az internet "atyjának" szomorú beletörődésével, aki a szólásszabadság csúcstermékének tartotta a világhálót.
Ha kicsit elhamarkodottnak tűnik is a védekezési reflex, az a régi negatív tapasztalatok okozata.

előzmény: Zuzmo (#24640)

2020-03-26 07:36:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #24603

Nem értem miért írtad ezt és így.
A 175-ös hozzászólásból én azt olvastam ki, hogy a cenzúra szigorúsága ellenére is ilyen merész lépésre szánta el magát a rendező, pedig forgathatott volna valamilyen giccses musicalt is, vagy háborús melodrámát. De nem így történt, és ezért rajongunk Hitch-ért, meg hozzá hasonló zsenikért.
[Az utolsó tőmondatra pedig Forrest Gumpnak van egy jó viszontválasza, amit most nem idéznék, úgyis mindenki tudja fejből. :)]

Áthelyezve a(z) Rope topikból.

előzmény: XERADERIN3 (#24602)

2020-03-25 19:02:05 El hoyo (2019) / A platform oscarmániás (5) #8

Ha negyven éve kerül forgalmazásba, a világraszóló botrány ingyenreklámjával ismertté vált volna, így viszont hálás lehet a járványnak, ami kiterelte a moziból a filmbarátokat.

"Csodás napunk van."

2020-03-21 17:30:05 [Magyar filmek] oscarmániás #422