oscarmániás

Regisztráció: 2007. augusztus 4. (15 év, 5 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock

4 2023-01-21 3,5
Tillsammans
Együtt
4 2023-01-21 3,9

Közepesen gyenge, itt-ott néhány jó pillanat és ötlet (randira várva a kidőlt fa mellett, az adatfelvétel az őrszobán, vagy amikor a riporternő a barinőjével közeledik a fotocellás ajtóhoz), de az összhatás nagyon, franciásan rossz. Ez az a film(-vígjáték), amiben csalódni szoktam volt gyerekkoromban. Csak Pierre Richard rajongóknak.

2023-01-20 08:05:44 [Vapiti 2022] oscarmániás #18

Nos, nekem tetszett a Nope megoldása; míg az elején kibontakozó, felszínes négeres túljátszást nem csíptem , de aztán Steven 'Glenn Rhee' Yeun felbukkanása mentette a dolgot.
A Maverick vadászgépeiben veszettül szédültem, csúcs egy élmény volt.
A luxusjachton elszabaduló rókafalka pavlovi reflexet indított be nálam, e savanykás keserű íz egészen a film végéig kitartott. És mennyire vicces tudott lenni a film második harmada? Nagyon!

Nem ezekre szavaztam, de nyerhetnek nyugodtan. :)

Észrevételem a nem szerkesztőknek:
- Azoknak, akik a színészek, rendezők nemeit beállítják: érdemes az imdb-n leellenőrizni előzőleg, mert állítólag trendi volt egy időben nőknek férfi nevet viselni, és vannak nőiesnek tűnő férfinevek is, aki pedig profilképet tölt fel, egy kattintással meggyőződhetne arról is, hogy passzol-e a beállítás.
- Ha valaki olyan filmet látott (és osztályoz), aminek kevesebb 20-nál a szavazata, és a KT-n 70000-nél kisebb a sorszáma, érdemes megnézni, hogy jó-e a port.hu és a wikipedia-s meg az imdb linkje. Ha valami nem jó, akkor nyugodtan észrevételezze.
- Színészeknél is rá lehetne nézni, különösen ott, ahol gyakori előfordulású a név, hogy jól vezettük-e föl, a római szám nagy segítség mindenkinek.
(Imdb és wiki éppen ráncfelvarráson esik túl, nekem nem tetszik, nehezebb, de a port.hu is nagyon megérett a pontosításra.)
Ha valaki csak két hibát fedez föl, már nagyban előrevitte az adatbázis pontosítását, úgyhogy hálásan köszönjük:)

[Amelyik filmre húsznál többen szavaztak, már biztosan érdemes megnyesni az extra hosszú tartalomleírásokat, de meghagyhatjuk kordokumentumként is a tetején nagybetűvel, hogy Vigyázat SPOILERES! Szerintetek? (Az átlagból és a kedvencek szavazatai alapján kábé lehet sejteni, milyen minőségű film lehet, aztán ami x-nek logikus, y-nak még lehet meglepetés...)]

2023-01-14 04:18:29 [Vapiti 2022] oscarmániás #9

Vörös rakéta
Préda
Mosolyogj!
Maverick
Nem könnyű választás, és még pár filmet meg akarok nézni egy héten belül.

2023-01-08 12:15:09 Ivanhoe (1952) oscarmániás (3) #1

Egy átlagos francia kosztümös film is izgalmasabb, látványosabb. Nagyon hiányzik egy Errol Flynn, vagy egy Douglas Fairbanks, Charlton Heston karizmatikus jelenléte de jól jönne itt, ... de van egy tüneményes Liz Taylor, miatta mindenképpen megnézendő.

2023-01-08 12:11:44 Vojna (2002) / A háború oscarmániás (4) #1

A pokoli háborús akciófilmek közé beékelődő apró gyöngyszem, olyan Rambós film, aminek a végével, lezárásával maradéktalanul elégedett lehetek. És a táj fantasztikusan szép.

2023-01-08 12:08:06 Am zin (1999) / Fogy az idő oscarmániás (3) #1

Sokat ígérő szentimentális bénaság, ami humoros akar lenni, de az elmúlás kellemetlenül beárnyékolja. Se John Woo, sem Jackie Chan akciókavalkádját ne várjuk számon tőle. És még a zenéje is csapnivaló.

2022-12-30 14:26:54 Billy Jack (1971) oscarmániás (3) #1

Csodaszép helyen, egy rezervátumban játszódó hippi western és szociodráma, karatézó félvér "csendőrrel", szokásos rasszista elemekkel, sok iskolással és pedagógussal, számtalan lóval, jelenetekbe bénán belógó mikrofonokkal, feltartott ökölbe szorított kezekkel. Milyen ismerős a helyzet, és ráadásul Tom Laughlin játéka nagyon hasonlít Steven Seagaléra.
Kicsit hosszú, láthatóan olcsó, de mindenképpen említésre méltó film.

"Hallmark szerű" produkció + Gagyi mami + keresztény sziruposság hosszúra nyújtva. A jó szándékot díjazom, és nem utolsó sorban háromszor nevettem a könnyeimet törölgetve. Csak saját felelősségre.

Egyáltalán nem a nézhetetlen kategória, kifejezetten aranyos (néhol vicces is), de a végére már elvesztettem a türelmemet és kiütéseim lettek a rózsaszíntől. Bárcsak paródiát és nem egy tinisorozatepizódnak gondolt végterméket láttam volna....