oscarmániás

Regisztráció: 2007. augusztus 4. (11 év, 7 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock

Submission

Gremlins: Recall

Scenes from Django Unchained - UK Winner

3 2019-03-14 ?

Sivatagi képeskönyv tevékkel, bennszülött katonákkal, bajuszos Depardieu-vel. Hosszú film sok katonai vonulással, kevés csatajelenettel, felesleges párizsi résszel, halovány szerelmi szállal. A részletek érdekesek itt, úgy mint az erőd és a marokkói romok, a katonai élet a sivatagban.

Gyatra feliratozással láttam, mindenképpen egy jó minőséghez kell ragaszkodni, a szinkronos részletet megnéztem, meghallgattam, az valami frenetikus. Szinte biztosra veszem, hogy soha, de soha nem fogják tévében vetíteni. Mert annak ellenére, hogy a korszak elmúlt, a régi szereplők helyére rafináltabbak léptek, a globalizáció pedig egyre szorosabbra fonta polipcsápjait. A külső utcai felvételek a legjobbak, az emberrablás roppant érdekesre sikerült, a zene fantasztikus, a fogvatartás klausztrofóbiás hangulatát hiányolom, de a titkosszolgálat ténykedése kárpótol. A rendezés hamisítatlan Costa-Gavras minőség.

2019-03-14 09:35:42 Vexed (2016) oscarmániás (4) #1

Aki szeret a barátjával/barátnőjével éjszaka horrort nézni, ajánlom, mert aranyos :)
csak kb. 12 perc

2019-03-13 19:03:13 Chernobyl (2019) oscarmániás (?) #1
2019-03-12 08:56:49 My Baby Left Me (1995) oscarmániás (4) #2

Miután a rajzfilm begyűjtött egy Ezüst Medvét, megjelent az alkotóval egy interjú a '95 májusi Cinema Video Plus magazinban, ahonnan idéznék néhány gondolatot:
"[..] egy test hagyományos ábrázolását unalmasnak tartom, itt azt akartam a folytonos formaváltoztatással érzékeltetni, hogy a hangulatok, az érzelmek fejlődése testünkön is látszik.
[...] a Férfi nem kész arra, hogy megismerje a Nőt, csak élvezetekre hajt. Úgy gondolja, a szerelem egyenlő az élvezettel. Fel se merül benne, hogy a lány nem élvezi ugyanúgy ezt a dolgot.
[...] egyre vadabbá, sőt durvává válik kapcsolatuk.
[...] nem a történet volt a fontos, hanem a képek, a ritmus, vagyis a kifejezés módja....Mindenről szabad filmet csinálni, csak a formát kell jól megválasztani.
[...] A női testet egészében nem is látom, hanem a részleteit veszem észre. Ha szembe jön velem egy nő és jó a lába, egyáltalán nem érzem szükségét, hogy feljebb emeljem a tekintetem.
[...] Abszolút vizuális típus lévén, beindult a fantáziám Wahorn András zenéire. Nekiláttam a forgatókönyv megírásának. Aztán a Varga Stúdióban elkészítettem a Magyar Mozgókép Alapítvány támogatásával. "

Itt pedig következzék egy üzenet a Ruben Brandt rajongóinak a múltból, 1995-ből:
" Csinálnék játékfilmet, ötvözve animációt, dokumentumfilmet, pornórészleteket. Ötletem van temérdek."

De most már helyre állt a világ rendje :D

Csak az olvassa el aki látta a filmet :
spoiler

2019-03-08 08:13:11 [Általános fórum] oscarmániás #7785

Boldog nőnapot a Hölgyeknek !

2019-03-07 08:37:56 Senso (1954) / Érzelem oscarmániás (3) #2

Ez egy régimódi, nagyon is régimódi romantikus dráma, kemény dilemmák által satuba szorított, színészi alakításában erotikát sem nélkülöző főszereplővel.