oscarmániás

Regisztráció: 2007. augusztus 4. (10 év)

Rendezők: Alfred Hitchcock

Les filles du Roy

The Hungry Goat

The House of Tomorrow

4 2017-08-16 ?

A kisdobos ahol tud segít:)

előzmény: Ugor (#11910)

A férfi és felesége egy vidéki házban tölti a délutánját, egy biciklis baleset kissé kizökkenti őket megszokott hétköznapi életükből. https://kritikustomeg.org/film/55403/mes-parents-un-jour-dete-1990
A tudós megpróbálja megértetni a teleportációs gépének működését egy szkeptikus nővel.To Be
Dúl a spanyol polgárháború. Amerikai filmesek célul tűzik ki, hogy filmjük segítségével gyógyszereket szereznek be külföldről a szorongatott helyzetben lévő köztársaságiaknak.Heart of Spain
Szürrealista rémálom, burleszkszerű befejezéssel.Wolnosc nogi
Garfieldnak nagyon nincs kedve kempingezni, de más választása nincsen. Jon és Odie társaságában egy erdei tó mellett vernek sátrat. A nyugalmat árasztó táj veszedelmessé válik, amikor a szomszédos állatkertből kiszabadul egy fekete párduc.Garfield in the Rough
A mindig elbűvölő és sokoldalú színésznő, Asta Nielsen egy tizenhét éves neveletlen, lázadó fiatal hölgyet alakít, aki tizenkét évesnek hazudja magát egy távoli, gazdag nagybácsinak.Engelein
Fent a hegyekben, távol a fővárostól csak úgy lehet iskolát vezetni, hogyha a tanulók létszáma eléri a tizenkét főt. A messziről jött idegenben a tanító iskolafelügyelőt gyanít. A gyerekek válaszolnak az idegen kérdéseire és elmondanak egy mesét.Madresei keh baad bord
Hogyan működik az angyalok szárnya? Erre a problémára keresi a megoldást a főszereplő tudós.How Wings Are Attached to the Backs of Angels
Két fiatal rablást tervez, de a kivitelezéshez kell egy harmadik társ is.Bottle Rocket
A filmek restaurálása és megőrzése az utókornak elkerülhetetlen és fontos feladat, mert múltunk része és az emberiség közkincse. Erre hívja fel a figyelmet ez a dokumentumfilm.1001 films
Két fiatal férfi betér egy bárba, ahol felcsípnek két lányt. Ez a hangulatos rövidfilm a barátságról és a szerelemről szól.I Just Want to Kiss You
Hiányzó tartalmak, biztosan lehetne bővebbre is venni, vagy figyelemkeltően megfogalmazni, de szűkös idő áll rendelkezésemre, meg vannak itt jobb tollú felhasználók is:) Köszi:)

Bugyuta párbeszédek, látható minőségi különbség a műtermi és a külső felvételek között, meg amikor a Buci beverte a fejét a sorompóba, a jelmezekről meg ne is beszéljünk. Viszont a zeneválasztás egészen különleges ízlésre vall, ugyanolyan pozitív meglepetés, mint a Bojtorján együttes country-s muzsikája A fazék című népmesében.

Egy alacsony, erősen kopaszodó, fekete keretes szemüveget viselő férfi betér egy bárba és a pultostól fémdobozos narancslevet kér. Miután kiitta a kért italt, szóváltásba keverednek, és az újonnan jött vendég egy hatalmas fegyverrel vérengzésbe kezd. Mirindas asesinas
Négy különböző jellemű férfi ül a kocsiban, várakoznak, beszélgetnek. Megpillantanak egy kismotorral közlekedő férfit, utána erednek hogy megöljék. Cauchemar blanc
Egy kisfiú véletlenül beszorul egy használaton kívüli üres fagyasztóba. Az esetnek csak egy alkoholista pár a szemtanúja. Megpróbálnak segíteni, segítséget kérni, de az idő sürget és közben felszínre kerülnek a nézeteltéréseik is.Fridge
Meztelen férfiakat, nőket és gyerekeket zárnak be egy teherautóba jól szituált, rideg jellemet sugárzó polgártársaik. A kipufogógázt a légmentesen lezárt raktérbe vezetik és a sofőr elindul, az emberek pedig dörömbölnek és kiabálnak a kocsiból. A főhős a kamerába néz és elkezd mesélni...Härlig är jorden
Az író a tengerparton sétálgatva felfigyel egy különös hölgyre. Megszólítani nem meri, de kiderül hogy ugyanabban a hotelban szálltak meg. A nőt vonzónak és titokzatosnak találja. Egyre inkább erotikus képzelgéseinek lesz a rabjává . The Insatiable Mrs. Kirsch
Tartalmak, köszi :)

"Egy idősödő asszony magához vesz egy négyéves kislányt az intézetből. Kettejük kapcsolatáról szól a főiskolás vizsgafilm, amely elkészülte után számos jelentős díjat kapott, köztük 1991-ben a diplomafilmek Oscar-díját." (port.hu-s tartalom)
itt megnézhető
Akinek tetszett a Mélyen őrzött titkok, az nem fog csalódni, bájos történet és igazi '80-as évek végi hangulat.

2017-08-02 08:09:04 Mese (2015) oscarmániás (4) #1

Megnézhető itt.
Ritka jó szórakozás:)

(Az ötös hozzászólást kinyomtatom és bekereteztetem:) )A legkülönlegesebb a Memento, detto.

2017-07-21 09:11:17 Dunkirk (2017) oscarmániás (5) #18

Ja így már értem ( csodálkoztam is :) ).

2017-07-21 08:54:55 Dunkirk (2017) oscarmániás (5) #16

"Mert mióta Dunkirk Dunkerque? "
Úgy tudom az angol neve a városnak, és a film az angol katonák kimentéséről szól- vagyis a szigetország szemszögéből közelítik meg a történetet.
Aztán meg egy örök dilemma (válaszolván a 14-es hozzászólásban a spoilerben elrejtett mondatra), hogy a Führer miért húzta az időt,és húzta-e egyáltalán .

Ajánlanám olvasásra, akit érdekel a történelmi háttér : John Lukacs: A párviadal ; Robert Merle: Két nap az élet , (például).

Csak bemásoltam, hátha hozzápasszítható az ismertetőhöz, jobban "meghozza az étvágyat" a díjak felsorolása.