oscarmániás

Regisztráció: 2007. augusztus 4. (9 év, 10 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock

Der Wechselbalg
Elcserélt életek
3 2017-06-22 ?

2017-06-22 08:05:32 [Általános fórum] oscarmániás #7000

Oskar Fischinger szülinapja alkalmából egy rövid jópofa muzikális játék a google jóvoltából:
jó szórakozást!

2017-05-08 12:54:15 Oldás és kötés (1963) oscarmániás (5) #32

"holott üres mozik előtt játszottuk a filmjeit, hacsak nem volt bennük pucér nő."
Nagyanyámnak pont ugyanez a véleménye. (De hát ő -mármint nagymamám- E. Cecíliát is lek.ta a pucér filmjei miatt.-Innen is elnézést kérek a művésznőtől nagymamám nevében.)
Nincsen tyúxar? Ez nem doksi, hanem játékfilm.

2017-05-02 12:06:31 Get Out (2017) / Tűnj el! oscarmániás (4) #11

Kettő gond van vele csak:
1.Poéngyilkos az előzetes, aki még nem látta meg ne nézze!!!!
2.Mivel horror a műfaji besorolás, mást,többet vártam,és az előzetest látva, nem alakult ki a rettegés nálam, mint korábban látott filmeknél.(De valószínűleg magasabbra került az ingerküszöböm.)
Ennek ellenére egy igazi csemege a filmrajongóknak !

"Nagyon hideg van Moszkvában..."
passzol az áprilisi karácsonyi időjáráshoz :D
HelloGagarin

2017-04-19 12:53:50 Hanna (2017) oscarmániás (4) #2

Mindenkinek ajánlani tudom, remek kisfilm.

2017-04-11 14:08:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #22665

Sokszor eszembe jut a film, de kevés a szabadidő egy újra megtekintéshez...( pedig csak 50 perc..)
Nem az a fontos, Kun Béla meg egy páran zsidó ősökkel rendelkeztek, vagy hogy Károlyi erkölcstelen életet élt-e, Rákosi pajtás Horthy börtönének köszönheti-e túlélését, Sós Imre ( mint Pilátus a Credoban) mit keres ebben a dokumentumfilmben, mi szerepe volt Kádárnak ebben az egészben ( ha már olyan sokat látni a fényképét feltűnni, 1912-ben született) stb, stb...
Hanem hogy mit tettek politikusaink azért, hogy megakadályozzák a nemzeti kisebbségek elszakadási törekvéseit, vagy például mivel akadályozták meg a Tanácsköztársaság kikiáltását, vagy hogy volt-e valami alternatívánk, stb, stb...
Mivel közeledik az évforduló, gondolom hátradőlnek a készítők, mert csináltak valami tökéletes oktatási segédanyagot, a mandás archívum felhasználásával.
Hát szerintem ennél bonyolultabb a téma, és csak egyik tünete a Károlyi szobor körül kialakult hercehurca, például.
(A nemzeti érzelmek manipulálása meg szerintem nem szerencsés megoldás, 2017-et írunk...)

Van benne (szerintem) jó pár csúsztatás, hogy ez véletlenül nem odafigyelés miatt történt,vagy direkte, lehet sosem derül ki. Hosszabb, nagyobb lélegzetű, tágabb időintervallumot átölelő dokumentumfilmre lenne szükség, bugyuta hatásvadász jelenetek ( nem a dunapataji részekre gondolok!! ) nélkül. Egy száraz, de pontosabban felvázolt, történelmi témájú mű jobban szolgálná az akkori korszak feldolgozását, megértését.
A 133 nap története, előzménye és következménye érdekel, olvasgattam róla, az archív filmrészleteket már láttam korábban, nekem ez a rövidfilm újat nem tudott mutatni, mondani.
(OFF:Az elmúlt napok hatása és a tavalyi emlékév felemás hangulata miatt érzékenyebben érintett a film megtekintése.Nem erre számítottam.)

"Filmünk szándékolt célja, a Tanácsköztársaság későbbi feldolgozásának és így a megtörtént történelemhamisítás bemutatása is."
Rosszmájú vagyok: igenis kibújt a szög a zsákból ( történelemhamisítás! ). Aki a korszak iránt érdeklődik, kerülje el ezt a filmet, vagy pedig biztos távolságtartással álljon a megtekintésének!