oscarmániás

Regisztráció: 2007. augusztus 4. (9 év, 8 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock

4 2017-04-24 3,1
Wavelength
Hullámhossz
3 2017-04-22 ?

"Nagyon hideg van Moszkvában..."
passzol az áprilisi karácsonyi időjáráshoz :D
HelloGagarin

2017-04-19 12:53:50 Hanna (2017) oscarmániás (4) #2

Mindenkinek ajánlani tudom, remek kisfilm.

2017-04-11 14:08:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] oscarmániás #22628

Sokszor eszembe jut a film, de kevés a szabadidő egy újra megtekintéshez...( pedig csak 50 perc..)
Nem az a fontos, Kun Béla meg egy páran zsidó ősökkel rendelkeztek, vagy hogy Károlyi erkölcstelen életet élt-e, Rákosi pajtás Horthy börtönének köszönheti-e túlélését, Sós Imre ( mint Pilátus a Credoban) mit keres ebben a dokumentumfilmben, mi szerepe volt Kádárnak ebben az egészben ( ha már olyan sokat látni a fényképét feltűnni, 1912-ben született) stb, stb...
Hanem hogy mit tettek politikusaink azért, hogy megakadályozzák a nemzeti kisebbségek elszakadási törekvéseit, vagy például mivel akadályozták meg a Tanácsköztársaság kikiáltását, vagy hogy volt-e valami alternatívánk, stb, stb...
Mivel közeledik az évforduló, gondolom hátradőlnek a készítők, mert csináltak valami tökéletes oktatási segédanyagot, a mandás archívum felhasználásával.
Hát szerintem ennél bonyolultabb a téma, és csak egyik tünete a Károlyi szobor körül kialakult hercehurca, például.
(A nemzeti érzelmek manipulálása meg szerintem nem szerencsés megoldás, 2017-et írunk...)

Van benne (szerintem) jó pár csúsztatás, hogy ez véletlenül nem odafigyelés miatt történt,vagy direkte, lehet sosem derül ki. Hosszabb, nagyobb lélegzetű, tágabb időintervallumot átölelő dokumentumfilmre lenne szükség, bugyuta hatásvadász jelenetek ( nem a dunapataji részekre gondolok!! ) nélkül. Egy száraz, de pontosabban felvázolt, történelmi témájú mű jobban szolgálná az akkori korszak feldolgozását, megértését.
A 133 nap története, előzménye és következménye érdekel, olvasgattam róla, az archív filmrészleteket már láttam korábban, nekem ez a rövidfilm újat nem tudott mutatni, mondani.
(OFF:Az elmúlt napok hatása és a tavalyi emlékév felemás hangulata miatt érzékenyebben érintett a film megtekintése.Nem erre számítottam.)

"Filmünk szándékolt célja, a Tanácsköztársaság későbbi feldolgozásának és így a megtörtént történelemhamisítás bemutatása is."
Rosszmájú vagyok: igenis kibújt a szög a zsákból ( történelemhamisítás! ). Aki a korszak iránt érdeklődik, kerülje el ezt a filmet, vagy pedig biztos távolságtartással álljon a megtekintésének!

2017-03-20 13:00:48 Happy End (2016) oscarmániás (4) #1

Egy kis cseh fekete humor, annak aki szereti J. Menzel figuráit:
itt

2017-03-01 11:50:28 Mindenki (2015) / Sing oscarmániás (5) #159

Érdekes riport egy szakmabelivel :. Legalább megtanították volna szegény színésznőt vezényelni. Az a film egy óriási égetés az énektanároknak
(Ez egy játékfilm, nem pedig dokumentumfilm, ettől függetlenül szemfüles észrevétel a népszerű és sikeres kórusvezetőtől !)

Én csak mazsolázgatok, májusra talán végére érek:)

Üdv!:) Mikor zöldülnek be az idei filmek?
Egyébként ritka jó dolog, látni és olvasni, ami az elmúlt napon történt a díjkiosztó után, ezt a rengeteg hozzászólást! :D