guybrush

Regisztráció: 2007. augusztus 1. (10 év, 5 hónap)

Rendezők: Brian De Palma, Dario Argento, David Cronenberg, Elio Petri, Hal Ashby, Juraj Herz, Luc Besson, Marco Ferreri, Nicolas Winding Refn, Olivier Assayas, Ôshima Nagisa, Paul Verhoeven, Sofia Coppola
Korszakok: '60-as/'70-es/2010-es évek

4 2018-01-08 ?
Thelma

4 2018-01-07 3,4

2018-01-09 12:01:39 Get Out (2017) / Tűnj el! guybrush (4) #49

Ira Levintől A stepfordi feleségek is egy az egyben ugyanez a sztori, csak nem a rasszizmusról, hanem a feminizmusról szól. Ráadásul A titkok kulcsával ellentétben elég nagyot durrant a maga idejében, úgyhogy tényleg értetlenül állok a Get Out eredetiségét méltató kritikák előtt.

előzmény: macready (#48)

A Cutthroat Island a Carolco utolsó projektje, és nem mellesleg minden idők legnagyobb mozgóképes buktája. Tippem szerint amiatt nem készült el az akkoriban tervezett Monkey Island film sem. Annak forgatókönyvírója végül A Karib-tenger kalózainál kötött ki.

előzmény: bambula (#11)

2018-01-04 11:55:32 Mother! (2017) / Anyám! guybrush (4) #53

Paul Verhoeven állítólag azért rakta tele vallási jelképekkel A negyedik férfit, hogy azoknak a sznob kritikusoknak kedvezzen, akik leszólták a korábbi munkáit.
A mother! hátterét is hasonló trollkodásnak tudom elképzelni, azzal a különbséggel, hogy Aronofsky messze nem olyan fifikás alkotó, mint a hírhedt holland direktor. Szimbólumai végtelenül szájbarágósak, túlságosan mesterkéltek, céljukat pedig egy mondatban össze lehetne foglalni.
Ráadásul a történet első felét átható bivalyerős klausztrofób atmoszférát is aláássák, amikor végképp ellökik a cselekményt a valóság talajától, puszta allegóriává csupaszítva a feleség tortúráját. Ebből kifolyólag sorsa érdektelenné válik, és a sokk-momentumok hatása is jelentősen eltompul.
Ennek ellenére továbbra is szórakoztató tud maradni a film, mert annyira over the top minden képkockája, hogy egyszerűen nem tudja levenni róla az ember a szemét.
Ráadásul még ironikus rendezői önreflexióként is értelmezhető, hiszen nem nehéz az Aronofsky-Lawrence páros toxikus művész-múzsa viszonyát is belelátni.

Persze, végig van a nemi szerepekkel ilyen játék a filmben.
Ha belegondolsz, a főhős maszkulinitása is annyak fényében apad, minél inkább Nicolodi figurájának segítségére szorul. A riporternő a film egy pontján konkrétan "kasztrálja" is szerencsétlent, amikor lenyomja szkanderben.

Argentótól később sem idegen ez a kettősség, a Tenebrae talán legemlékezetesebb jelenetében szereplő vörös cipős lányt is egy transznemű modell/aktivista alakítja.

2017-11-29 15:04:57 Ingrid Goes West (2017) guybrush (4) #12

Nem szólom le Plazát, sőt, a Zombibarátnőben kifejezetten jónak találtam, csak arra próbáltam utalni, hogy a vígjátékai általában nem a mélységükről híresek. Ez alól annyira az Ingrid Goes West sem kivétel, de én díjazom a próbálkozást.

előzmény: MicaHiro (#11)

2017-11-29 11:41:45 Ingrid Goes West (2017) guybrush (4) #9

Szerintem illik ez a befejezés a történet szellemiségéhez. A hamiskásan boldog felszín elfedi a kiábrándító valóságot. Abban viszont egyetértünk, hogy lehetett volna mélyíteni a mondandót, de egy Aubrey Plazás vígjátéktól még ez is jóval több, mint vártam.

2017-11-29 08:23:11 Ingrid Goes West (2017) guybrush (4) #7

Részben nyitva van hagyva a vége, szóval tényleg csak nézőpont kérdése.
A sajátom szerint nem egyértelműen happy, mert bár magukra ismertek a búcsúüzenetben az emberek, de milyen áron? Jelent egyáltalán az egész bármit egy pár napos #iamingrid-trendnél? A film addigi cinizmusának fényében kétlem.

2017-11-28 19:53:50 Ingrid Goes West (2017) guybrush (4) #5

Hol állítja, hogy meggyógyul? Ingrid utolsó mosolya szerintem inkább a Mechanikus narancsot idézi: "I was cured, all right!"