guybrush

Regisztráció: 2007. augusztus 1. (11 év, 4 hónap)

Rendezők: Brian De Palma, Dario Argento, David Cronenberg, Elio Petri, Hal Ashby, Juraj Herz, Lars von Trier, Luc Besson, Lucio Fulci, Marco Ferreri, Nicolas Winding Refn, Olivier Assayas, Ôshima Nagisa, Paul Verhoeven, Sofia Coppola

Lakhely: Puerto Pollo

4 2018-12-04 4,5
'G' Men
A rend katonái
4 2018-12-02 3,4

A 2. résztől. Az új filmből már szerencsére kihagyják ezt a hülyeséget.

2018-09-01 20:30:52 [Megérdemelte-e az Oscart...] guybrush #10656

Micsoda egy amatőr cég ez a Sony, hogy A MEGBÍZHATÓ CANNES-I BENNFENTESEKET nem kérdezték meg! Pancserek! Pedig elég lett volna csak ide felnézni.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#10655)

2018-08-29 20:31:54 Suspiria (2018) / Sóhajok guybrush (?) #13

Arra próbáltam kicsit gúnyosan utalni, hogyha Argentós stílusú filmet akar nézni, akkor esetleg nézzen Argentót. Ugyanazt számon kérni Guadagninón nem sok értelme van szerintem, már csak azért sem, mert nem törli el az eredeti művet, továbbra is bármikor elő lehet majd azt venni.

2018-08-29 19:31:31 Suspiria (2018) / Sóhajok guybrush (?) #10

Akkor nézd meg a '77-es változatot!

előzmény: VVega (#9)

2018-08-25 09:44:28 [Általános fórum] guybrush #7602

Ez a Fidelitas-retorikájú óvodás nyafogás lenne az igényes kontent?
Ha már Star Wars meg elfeledett szörnyfilmes gyöngyszemek, akkor Red Letter Media.

előzmény: BalaKovesi (#7601)

Vicces, hogy pont az altesti humort hozzátok fel a legtöbben, miközben abban kivételesen hű Swifthez. Eredetileg Liliputból is azért száműzik Gullivert, mert lehugyozza az országházat és vele együtt a királyné hálószobáját. Később az óriások országában végig kell néznie, ahogy a legyek rendszeresen beköpik meg összeszarják az ebédjét, aztán Lagadóban olyan tudósokba fut, akik úgy próbálják kigyógyítani betegeiket nyavalyáikból, hogy 30 centis tárgyakat dugdosnak a seggükbe, és még sorolhatnám tovább, mert tele van ilyenekkel. A fő különbség annyi, hogy míg a regényben az ízléstelenség valamilyen szinten a mondandót szolgálta, addig a filmben kevésbé, de tegyük hozzá utóbbi nem is a szatírára fogékony korosztálynak készült.

Gondolom a filmet elsősorban (az apokrifként jegyzett) Mária Magdolna evangéliuma inspirálta. Annak a végén olvashatunk arról, hogy néhány tanítvány Mária ellen fordult, miután ő azt állította, hogy Jézus olyan tudást bízott rá, amelyet az apostolok elől elhallgatott. Péter pedig kimondja benne, hogy van egy nő, akit Jézus jobban szeretett a többinél.
Ami a leírtak hitelességét illeti az megkérdőjelezhető, aki a történeti Jézusról szeretne olvasni, azoknak inkább Paul Verhoeven könyvét tudom javasolni. Rendkívül alapos és felkészült, mégis olvasmányos munka. Külön vicces, ahogy a korábbi feldolgozásokat szétszedi: "És hát igen, Mel Gibson. Az ő filmjében Isten elmebeteg." :D

2018-07-01 20:16:21 [JÁTÉK] guybrush #31830

1. "Maguktól mindössze egyet kérek, éljenek úgy mintha itt se volnék." + Latinovits (őrnagy) + Isten hozta, őrnagy úr!
2. A gyilkos csókja
3. Nicolas Cage
4. Dakota Fanning
5. Dombokon túl

A film magyar címe nem A lélek társat választ, hanem A lélek saját társat választ. Károlyi Amy gyönyörű fordításából származik:

A lélek saját társat választ,
S ajtót betesz.
Őnéki már a majoritás
Kívül reked.

Nem mozdul, hogyha hintó áll meg
A kapunál
Nem mozdul, hogyha császár térdel
Lábainál.

Tudom, hogy egyet választott csak,
Az volt övé,
Aztán figyelme héját zárta,
Akár a kő.

2018-06-30 12:11:35 Napszállta (2018) / Sunset guybrush (?) #4

Kik suttogják?
Egyébként francia bemutató már van, február 27.