B-side

Nem tudom megmondani miért néztem meg sokszor, mi tetszik benne, de valamiért nálam nagyon működik ez a film.

2021-03-12 18:46:02 Crown Vic (2019) / Az éjszakai járőr B-side (2) #2

Közepes (is lehetett volna, ha nincs benne annyi erőltetett véletlen)

2021-03-12 18:37:51 Angel Heart (1987) / Angyalszív B-side (3) #46

A maga korában jó volt, legalább is úgy élt az emlékeimben, hogy egy nagyon jó thriller. Közel 30 év után újranézve a történet elképesztően naiv, de a sötét noir hangulat miatt nézhető.

2020-07-25 20:21:45 Nomis (2018) / Éjjeli ragadozó B-side (3) #3

aki egy klisékkel teli sorozatgyilkosos thrillert nézne, akkor ez egynek jó, végül is nem nézhetetlen, csak ha ennél valamire többre számít valaki.

2020-05-28 09:06:40 Bird on a Wire (1990) / Palimadár B-side (2) #2

Akkoriban egy egyszeri kikapcsolódásnak megfelelő volt, de újranézve egy kínszenvedés volt, annyira gagyi. Vannak filmek, amiket nem szabad újranézni.

2020-04-20 08:40:18 Savior (1998) / A megmentő B-side (4) #2

Meglepően ismeretlen alkotás. Nem az a tipikus háborús film, az egésznek van egy pesszimista hangulata, néhány brutális jeleneten meghökkentem, nem ilyesmire számítottam. Érdemes megnézni, jó film, de nem árt felkészülni rá lelkileg!

2020-04-13 18:28:26 Blues Brothers 2000 (1998) B-side (3) #5

A negatív kritikák miatt több mint 20 évig vártam a megtekintéssel, pedig az elsőt nagyon szeretem. Mostanában viszont viszonylag sok blues zenét hallgatok, úgyhogy gondoltam megpróbálkozom vele. A kritikák részben jogosak voltak: a történet ötlettelen a poénok pedig erőltetettek. A zenék viszont nagyon jók és körülbelül a film felét kiteszik, úgyhogy kicsit bánom, hogy nem néztem meg előbb.

2019-11-30 20:55:46 Security (2017) / A biztonsági őr B-side (3) #1

Ez annyira b kategóriás, hogy már majdnem a 80-as/90-es években éreztem magam. Tipikusan az a film, aminek egyes jeleneteinél nem tudok dönteni, hogy viccnek gondolták vagy komolyan. Szerintem direkt nem vették komolyan, de nem merték olyan lazára venni, mint például a Golyózáporban-t. Mondjuk már az alapszituációból is sejthető volt, hogy sok életszerűséget nem szabad várni: "gengszterek elől egy plázába menekülő kislányt kell megvédenie az ott éjszakai műszakban dolgozó néhány biztonsági őrnek. A biztonsági őrök élén egy épp az első munkanapját kezdő veterán katona. A gengszterek mindenre elszántak, hogy elkapják a kislányt és kifogyhatatlan mennyiségű bérgyilkost küldenek..."

El lehet rá bambulni. A vége viszont a 80-as évek legesleggagyibb B filmjeit juttatta eszembe.

2017-07-22 17:37:32 Life (2017) / Élet B-side (3) #23

Élvezhető kis Alien-utánérzés lett volna, de a befejezés nálam tönkretette.

2016-01-08 09:27:31 Get Crazy (1983) / Szilveszter éjszaka B-side (3) #1

Egy giccses, zenés nagy összevisszaság, összességében rossz film. Csak azért néztem végig mert néha vannak benne jó ötletek, és a 80-as évek hangulatát meg Lou Reed-et nagyon szeretem.

2014-07-20 18:28:27 Homefront (2013) / Harcban élve B-side (4) #6

Hiába középszerű, pont ilyenhez volt kedven, úgyhogy fölfelé kerekítek.

80-as évek fordulatmentes, de hangulatos, átélhető akciófilmjeihez áll közel.

Csalódás volt sajnos. Nekem az előző (2011-es) jobban bejött. Voltak benne jobb részek is, a látvány vitathatatlanul pazar (a 3d viszont tök fölösleges), de ötlettelennek éreztem a forgatókönyvet, az emberek pedig jellegtelenek voltak, kicsit már vártam a végét..

2014-07-01 07:43:24 Coming out (2013) B-side (3) #55

Nagy baromság az alaptörténet, eleve negatívan álltam hozzá, meg sem akartam nézni, de szerintem akadtak benne jó poénok is. Ha az utóbbi évek magyar "vígjátékaihoz" viszonyítok, akkor ez még egy tisztességesen összerakott film. Nem kiemelkedő, de egyszeri kikapcsolódásnak jó volt egy hétköznap estére.
Homofóboknak és melegeknek nem ajánlanám.

2014-06-21 16:59:29 Das Experiment (2001) / A kísérlet B-side (4) #19

magyar szinkronos kisfilm az eredeti kíséretről:

Dr. Philip Zimbardo egyébként épp Magyarországon van, múlt héten ott volt a BP.Parkban, a Hősök fesztiválon is.

Én csak rosszat olvastam a filmről, úgyhogy csak azért néztem meg, mert bírom a képregényt. Nekem egész jó kikapcsolódást nyújtott, a második rész után ez tetszett a legjobban. Jó-jó vannak benne bénább (valószínűleg gyerekeknek szánt) poénok, de vannak igazán jók is.

Nem olyan jó, mint amire számítottam az előzetes alapján. Néhány jó poén és a hangulata miatt azért nézhető szerintem, de leginkább csak Ferrel rajongóknak. Nem egy szokványos film, aki belevág az készüljön fel a sok esetben díszletekből álló háttérre, plüssállatokkal helyettesített állatokra, éneklésekre és jól összerakot lövöldözésekre is.

2012-08-27 08:27:23 The Big Year (2011) / Vad évad B-side (3) #1

egyáltalán nem vígjáték, mindössze néhány poén van benne, úgyhogy aki a színészek alapján (jogosan) nevetésre számít, az lehet csalódni fog. Inkább egy vasárnap délutáni "könnyed" drámának mondanám.

Hibái ellenére engem kellemesen kikapcsolt másfél órára.

A forgatókönyv gyenge, a zenék (Eddie Vedder, Neil Young...) és a helyszínek miatt nézhető volt szerintem.

2011-01-21 21:38:51 Easy A (2010) / Könnyű nőcske B-side (3) #9

szerintem rossz film, de van benne pár poén, ami miatt egyszer elmegy. Szinkron pedig elég szar lett.

2010-09-12 18:18:48 The Baker (2007) / A pék B-side (3) #1

eléggé erőltetettek az ötletek benne, tulajdonképp rossz film, de ha épp megy a tv-ben, 1-szer el lehet bambulni rá. Félálomban legalább is nekem sikerült...

alulról súrolja a közepest

2010-02-15 12:13:33 Wall Street (1987) / Tőzsdecápák B-side (3) #7

Aki teheti az ne szinkronnal nézze! Utoljára a rocky szinkronján idegesítettem fel magam, ahol a szurkoló tömeget kábé 3-man szinkronizálták, itt is vannak hasonló megoldások:(

A film amúgy kicsit elavult, engem nem kötött le. Az meg kifejezetten nevetséges volt, hogy szinte minden szereplőnek akad mindenre egy közmondása, vagy bölcsessége. Azon legalább nevettem egy idő után:))

Klasszikusként élt az emlékezetemben. Így újranézve uncsi. Carpenter atmoszférája és a cool Kurt Russel miatt kellemesen elbambultam rá, de azért csak nosztalgiázásnak ajánlott, aki először látja, az ne várjon sokat!

2009-11-16 22:32:32 Pandorum (2009) B-side (4) #3

Végre egy hangulatos sci-horror. Már nagyon vártam egy ilyet. Ugyan eszembe jutott több film is a nézése közben, a Halálhajó, Alien, Barlang... de azért vannak benne eredeti ötletek is. Érdemes megnézni szerintem, főleg annak, akinek tetszettek az említett művek.

Nálam 9 pont a 10-ből.

Aki szereti a The Velvet Underground-ot és Lou Reed-et, annak mindenképp ajánlott.
Kellemes volt, 7 pont a 10-ből.

2009-11-04 18:32:04 Pale Rider (1985) / Fakó lovas B-side (2) #2

Az egyik legrosszabb western, amit valaha láttam. Nem is akarom elhinni, hogy Clint Eastwood csinálta.

Tényleg nem tartozik a jobb fajta amcsi vígjátékok közé, de én jót bambultam rá. Néha röhögtem is. Viszont sokkal jobbaknál is rányomtam az oké/elmegyre, így ez most rossznak számított nálam.

2009-10-12 22:13:57 Duplicity (2009) / Kettős játék B-side (2) #14

Nem tudom miért, de baromira untam. Pedig általában bírom az ilyen átverős amcsi filmeket, de ennél az egész szinte a film végi csattanóra épül (ami amúgy tényleg valamennyire eredeti is) közben viszont nem túl szórakoztató. Azt hiszem ez pont az a típusú mozi, ami nagyon függ a néző hangulatától...

Kellemes kis thriller, nem hoz újat, de manapság már szinte örülök is ennek...

Középszerű thriller. Ha a forgatókönyvet nézem akkor rossznak mondható, semmi újdonság, új ötlet. Viszont engem mégis lekötött, talán a 70-es évekre hajazó régimódi stílus miatt.Nem tudom.

Összességében 70%

2009-08-25 20:03:53 Mon meilleur ami (2006) / Van barátod? B-side (3) #4

Egész nézhető tipikus francia mozi lett volna, de az utolsó negyedóra nagyon lerontotta az egészet.

2009-07-16 06:50:58 Joy Division (2007) B-side (5) #2

Csak a netről lehet letölteni, vagy külföldről tudod megrendelni:(

előzmény: puttancsospeti (#1)

2009-07-06 20:05:20 Transsiberian (2008) / Transz-Szibéria B-side (4) #8

Azt hiszem idei év eddigi legjobb filmje nálam. Igazi régimódi thriller, semmi újat nem hoz, de mégsem kiszámítható. És tényleg nagyon jó a hangulata.

2009-06-24 07:03:00 21 (2008) / 21 - Las Vegas ostroma B-side (3) #15

Szerintem egész szórakoztató film. Emeli a színvonalat, hogy rohadt jó zenék is felcsendülnek a film alatt.
10-ből 7 pont

Elég felejthető film volt, ha jók az emlékeim. Játszik benne David Bowie is.

A legjobb az egész filmben, hogy leadják a Massive Attack Angel-jét teljes egészében az egyik jelenet alatt.

A megvalósítás, effektek mai szemmel kiábrándítóak. Történet nem lenne rossz (Philip K. Dick ugye), de abban is vannak bénaságok.

2009-05-20 16:27:39 Spun (2002) / A por B-side (3) #1

Nézhető, néha erőltetetten pörgős drogfilm, jó zenékkel. Egy-egy cameo-szerepben feltűnik Rob Halford (Judas Priest) és Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) is. Utóbbi szerezte egyébként a film zenéjét.

2009-05-19 10:28:40 Soldier (1998) / A katona B-side (4) #3

jó, abban igazad van, hogy így nem sok értelme van az értékelésnek, úgyhogy módosítom 4-esre. :)
( A gyűrűk ura nem ötös nálam )

előzmény: gellert01 (#2)

Egész jó. Társadalmi drámánának indul, az utolsó fél óra meg hozza az utóbbi évtizedben megszokott fordulatokat...

Tegnap ismét megnéztem a tv-ben. Nagyon el lett találva. A szomorú az, hogy nem csak amerikaiakra igazak a filmben bemutatottak, hanem nálunk is megvannak egyre inkább, igaz, sok minden kicsit másképpen.

Off: Én is most hagytam egy multit, ahol számomra elfogadhatatlan mentalitást próbáltak rámerőltetni, sajnos nekem nem sikerült ilyen hősiesen távoznom :(

2008-09-07 19:48:24 Conspiracy (2008) / Határtalan indulat B-side (4) #1

Teljesen kiszámítható sztori, közepes alakítások. A western-hangulat miatt nekem mégis bejött. Meg lehet azért is, mert már rég láttam ilyen b kategóriás bosszú-filmet.

2007-07-17 17:47:44 Soldier (1998) / A katona B-side (4) #1

Természetesen ez nem egy csúcsfilm, csak azért adok 5-öst, hogy emeljem az átlagot. Semmi mondanivaló, művészkedés, csak szórakoztatni akar. Anno kölcsönkaptam, a rengeteg negatív visszhang után tökre kellemes volt nézni, és a végén megállapítani, hogy jól szórakoztam.