László Ági

Regisztráció: 2007. június 9. (16 év, 9 hónap)

Nem: nő

Confessions of a Shopaholic
Egy boltkóros naplója
3 2009-08-02 2,6

2009-02-07 11:31:06 Intim fejlövés (2008) László Ági (4) #4

A legpozitívabb kritika az origóról: http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20090202-szex-hazugsag-het-milliobol-szajki-peter-intim-fejloves-kritika.html

2009-02-07 11:29:36 Intim fejlövés (2008) László Ági (4) #3

Nagyon pozitív benyomást tett rám a film. Egy jó párszor mosolyt csalt az arcomra. :) Aki nem látta a Filmszemlén, az bepótolhatja: február 7. - Odeon LLoyd - 15:00 óra

Engem különösen a Dylan Thomas-t alakító Matthew Rhys idegesített. De Keira Knightley és Cillian Murphy játéka számomra élvezhető volt!

Mindenki messzire kerülje el ezt a filmet. Bárgyú poénokkal van tele, én egyszer sem mosolyodtam el a film alatt. Vaughn és Witherspoon baromira nem összeillő pár! Már csak az a kérdés, h hogy sikerült megnyerni 5 Oscar-díjas színészt erre a borzalomra?! Nálam a Négy karácsony benne van a 2008 - legrosszabb filmek listában.

2008-09-19 09:42:09 Half Nelson (2006) / Fél Nelson László Ági (5) #46

Végre eljutott a hazai mozikba is. Tudom, volt a Titanicon is, de így az igazi. Kb. 1 éve láttam a Half Nelson-t, és nagyon bejött. Elsősorban Ryan Gosling miatt! A Plasztik szerelmet is ő viszi el a hátán. Előbb-utóbb Oscart fog kapni!! ;)

2007-12-13 16:32:00 Fargo (1996) László Ági (3) #6

Tényleg nem nagy szám! Én sem értem a 8,2-őt! Van benne egy pár jó poén, de nekem semmi több!

2007-12-07 15:51:46 Noel (2004) / Karácsony László Ági (2) #2

NOEL – DEPRESSZIÓS HANGULATBAN

Közeleg a karácsony, és sokan egy jó filmre vágyunk ebben a témában, mondjuk egy olyanra, ami egy kicsit is megközelíti az Igazából szerelem színvonalát.
Nem a Noel lesz az a karácsonyi opusz, ami után áhítozunk, erről biztosíthatok mindenkit.
Egy ünnepi filmtől az várjuk, hogy kedves, vicces, szívet melengető legyen, és ne tragikus, rossz értelemben misztikus. Pedig a Noel ilyen. Van benne sok-sok kórház, alzheimer-kór, kínlódó szerelmes pár.
Pedig, ha a színészgárdára vetünk egy félpillantást, bizakodni kezdünk, Susan Sarandon, Alan Arkin, Robin Williams, Paul Walker, Penelopé Cruz. Nem akármilyen névsor, ugye?
Ők sem húzzák ki a mocsárból ezt a filmet, habár esetemben annyit jelentettek, h csakis miattuk nem vettem ki a lejátszóból a lemezt.
A film akár ígéretesen is indulhatna, volt is lehetősége, de a rossz utat választotta. Hogy is volt ez? Susan Sarandon találkozott egy régi osztálytársnőjével, akit azzal az okkal rázott le, hogy egy 35 fős családi vacsorát kell elkészítenie. Ehelyett bement a kórházba az Alzheimer-kóros édesanyjához, bárcsak a konyhába ment volna.

Szerelmünk lapjai (The Notebook) – ’A szerelem erejével’

A filmet Nick Cassavetes rendezte Nicholas Sparks könyvéből, szintén az ő tollából származik az Üzenet a palackban c. romantikus alkotás könyvváltozata is.
A történet a mindent elsöprő szerelem erejéről szól és arról, hogy ez a fantasztikus érzés mennyi mindenen átsegíti az embert.
A film egy idősek otthonában kezdődik, ahol egy élemedett korú férfi egy hölgynek olvas fel, ennek a könyvnek a lapjai elevenednek meg képekben. A két főszereplő, Noah Calhoun (Ryan Gosling és Allie Hamilton (Rachel McAdams). A fiú első látásra szerelmes lesz a lányba, de keményen meg kell küzdenie Allie kegyeiért. Azonban rövid idő múlva végzetesen egymásba szeretnek. A nagy filmes szerelmek előtt mindig van egy jókora akadály, e film esetében sincs ez másként. Itt az jelenti a nehézséget, hogy Allie gazdag családból származik, Noah pedig egy szegény, fatelepi munkás. Allie szülei nem egy ilyen osztályhelyzetben lévő fiút képzeltek lányuk jövendőbeliének. A szülőknek köszönhetően be is indulnak a bonyodalmak. A kérdés már csak az, hogy a szerelmesek megbirkóznak –e ezzel az ellenállással és a későbbi problémákkal.
A film két szálon fut, követi az idősek felolvasását az otthonban, illetve nagyobb részt Noah és Allie szerelmei történetét. Azt, hogy a két szál miképpen is kapcsolódik egymáshoz nem szeretném elárulni, nem szándékozom elvenni az örömöt attól, aki még nem látta ezt a gyönyörű filmet!
Az idős vonal hasonlóságot mutat, egy a mozikban most futó alkotással, az Egyre távolabbal.
A színészek teljesítménye elképesztően hiteles, Ryan Goslingon különösen látszik, hogy még a csillagokat is lehozná ezért a lányért. Feltörekvő tehetségről van szó, ugyanis legutóbb Oscar-díjra jelölték a Half Nelsonban nyújtott alakításáért, amely filmet nálunk méltatlanul mellőztek a mozivásznakról a forgalmazók.
Rachel McAdams is nagyon sok filmben tűnt fel az utóbbi pár évben. (pl. Bajos csajok, Ünneprontók ünnepe, Éjszakai járat).
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a két színész a való életben is egy párt alkot. A film forgatása közben kifejezetten ellenszenvesnek találták egymást, és csak jóval utána jöttek össze, már ha hinni lehet a pletykáknak. :)
A 2005-ös MTV Movie Awardson övék lett a legjobb filmes csók, amit a színpadon meg is ismételtek a nézők nagy örömére.
A filmet elsősorban a romantikus filmek kedvelőinek ajánlom, de azok is nyugodtan megnézhetik, akiknek nem a szíve csücske ez a műfaj, mert egy gyönyörű filmet kapnak cserébe, és semmi okuk azt feltételezni róla, hogy csöpögős, de erről győződjenek meg ők maguk! ;)
95 %