Semprini

• ...

Brigantyk mint háborús film - kac kac! Gyakorlatilag egyetlen háborús jelenet se volt benne.

2010-04-19 17:00:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #7679

Nem akadályozásról van szó, hanem olyan felsőbbrendű hangnemben torkoltok le mindig, mintha teljesen természetes lenne, hogy ab ovo nem lehet semmiben igazam (persze ez nem új, csak egy ideje a fórumon már nem adok rá alkalmat, mivel oda nem írok).

Áthelyezve a(z) Melyik volt a 2000-2009-es évtized legjobb kalandfilmje? topikból.

Szerintem az animáció műfaji kategória, és azon belül vannak technikai kategóriák: rajzfilm, komputeranimáció, stop motion bábfilm, gyurmafilm.

Ezek a műfaji besorolások pedig legalább az esetek felében (de inkább kétharmadában) erősen vitathatóak, sőt továbbmegyek: vannak filmek, amelyek legalább két-három műfajba beletartoznak, de csak egy helyen lettek indítva, mások pedig máshol, mint ahova tartoznak (A Karib 1. sztem sokkal inkább kalandfilm mint fantasy).
Persze a listák kész vannak, nem lehet módosítani, de véleményem azért talán lehet (bár ITT már ezt is megkérdőjelezem.)

Tökmindegy hogy szerintem mi lehet és mi nem, ha egyszer olyan szabályokat szabtok, ami eleve kizárja a műfajba tartozók nagy részét, aztán egy csomó olyan kerül bele ami köszönőviszonyban sincs a műfajjal.

Hát igen. Múmia-epizódok sehol, Karib-tenger kalózai epizódok sehol (az első rész a fantasynál lett indítva- ez is fura azért), Indiana jones 4. része sehol. Viszont itt van egy rakás animációs film meg egy pár olyan, amelyik jóindulattal sem nevezhető kalandfilmnek.
Amúgy meg naná hogy a King Kong! ;-)

Talán azért, mert az évtized legjobb horrorjai közt a helyük. Amúgy ráadásul elég sok szavazatot is kaptak, már csak ezért is értelmetlen a kérdés.

Az Avatar bevétel szempontjából MINDEN MÁS filmet megelőzött (mármint nemcsak az elmúlt évtizedben, hanem a filmtörténelemben), úgyhogy az erőlködő fikázók hiába is kínlódnak, bizony filmtörténelmi jelentőségű tettet hajtott végre. Még akkor is ha egy klisés kalandfilmről van szó. Spelberg, Jackson, Lucas, és a többiek: Lehet utána csinálni!

Gondoltam, különben nem lenne itt egy sereg, teljesen humortalan film is.

A Nyomozó és a Sin City tetszett, a többit nem érdemesítettem ara, hogy megnézzem.

Hannibal, Tökéletes trükk és Kontroll, bár az utóbbi kettőn lehetne vitázni, hogy mennyire thriller, de ha egyszer ide kerültek, rájuk szavaztam.

A bőség zavara... de ha hármat emelhetnék ki akkor mindenképp a Király visszatér, a Csillagpor és a Hellboy II.

Ezeknek jó ha a fele vígjáték, legalábbis a szó klasszikus értelmében. Ha aszerint nézzük, mennyire humorosak, mennyit lehet nevetni rajtuk, akkor a Másnaposok vitán felül a legjobb, de van vagy 4-5 olyan vígjáték amiket szívesebben látnék a listán, persze azokra vagy kevesen szavaztak, vagy nem elég magas az átlaguk.

Jó musical gyakorlatilag nem készült ebben az évtizedben - az Operaház fantomja orbitális megagiccs lett, a Moulin Rouge meg inkább a műfaj karikatúrájának nevezhető, és a Sweeney Todd is nagy csalódás volt. A többi pedig zenés film (már amelyik - a Billy Elliot pl nem), de a musicalhez abszolúte semmi közük. Ha mégis szavazni kell, akkor a Tenacious D és a két animációs film mellett teszem le a voksomat.

A Zombieland valóban közelebb áll a vígjátékhoz, a Fűrész első része pedig egyértelműen thriller, nem pedig horror. Az "Engedj be" nem értem, miért kap ennyi szavazatot, tényleg pocsék és unalmas film volt, horrornak meg pláne nem lehet tekinteni azt sem.
Ezzel együtt az elmúlt évtized a horror-folytatások és remake-k évtizede volt, soha ennyi még nem készült, futószalagon ontották az ázsiai horrorokat és azok amerikai újráit, nem egyhez folytatás is készült, kár, hogy a mennyiség nem jelent egyszersmind minőséget is. És jónéhány régi horrornak elkészült a mai remake-je, kiemelkedik közülük a Sziklák szeme, ami szerintem magasan verte a mezőnyt - kár, hogy nem szerepel a listán.

Három olyan volt, amire ötöst adtam, a Descent, a Terrorbolygó és a Sziklák szeme. Mivel ez utóbbi nincs a listán, még a Köd-re is szavaztam.

Az Engedj be nálam az évTIZED csalódása volt, túlzás nélkül.

Bocsi, helyesbítek, nem a Másnaposokkal, hanem az Igazából szerelemmel-t akartam írni. De a lényeg talán érthető volt.

Na a dráma meg a vígjáték se egy kategória, hiában romantikus mindkettő; nem is értem, hogy lehet pl. az Elveszett jelentést vagy a Malénát a Másnaposokkal egy kalap alá venni.
Amúgy a válasz ennek ellenére könnyű: az Igazából szerelemre szavaztam.

Nagyon szeretem a Kung Fu Pandát is és a hihetetlen családot is, de nem túlzás animációs filmeket az akciófilmek közé betenni? Mindkettő külön kategória. Legyen bármilyen pörgős egy rajzfilm, az akkoris animáció, nem pedig akciófilm.

Úgyhogy a szavezetomat a Kill Billre és a 300-ra adtam le.

Egyetértek a többséggel, Hanks és Hopkins érdemelték meg a legjobban.

Nicholsonnak közel sem a legjobb alakítása a Lesz ez még így se, (legközelebb akkor adnék neki Oscart ha egy normális embert is el tudna játszani), Cage-nak viszont talán az egyetlen igazán jó alakítása a Las Vegas, bár amiket azóta művelt, azok alapján inkább elvenném tőle a díjat. XD

A gyűrűk ura - Tim Burton rendezésében (na jó, csak viccelek)
Született gyilkosok - Tarantino rendezésében (azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül)

Az éttermi jelenet (Monty Python Az élet értelme)

2009-09-23 22:42:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4934

Sokat javítana ám az összképen ha egyszer véletlenül valaki -mondjuk tévedésből- nem gúnyolódva szólna vissza egy mezei usernek!

2009-09-23 22:28:39 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4930

Ez is több mint semmi...

2009-09-23 22:26:11 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4928

Már tegnap feltetrtem, csak aktiválnotok kell... :-) Ez jó válasz?

2009-09-23 22:20:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4925

tudom hogy nagy kérés, de le lehetne szállni rólam. Ha ennyire nem bírtok elviselni, miért nem bannoltatok már réges rég?

2009-09-23 17:12:32 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4904

Már csak te hiányoztál, teljes a brancs! :-P Egyesült erővel, hajrá!

2009-09-23 16:32:12 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4900

A szerkesztőknek nem kell elfogadni semmit, egyszerűen azért, mert ők a szerkesztők, ők itt az urak, övék ez az oldal, mindenki más csak outsider betolakodó lehet, jobb esetben megtűrt, rosszabb esetben kiutált, mint pl. én is. Ja és marha jóindulatú volt Hannibal előző két hozzászólása, méltó a nicknevéhez, aki ugyebár egy emberevő sorozatgyilkos. :-P

előzmény: carmine (#4899)

2009-09-23 00:06:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4885

Talán abból, hogy magyar a címe, rendezője, és a főbb szereplők(egy része), kiderül egy filmről, hogy magyar. Ha mégsem, egy kattintás, és az imdb-n ott van. Ez ennyire egyszerű.

előzmény: cucu (#4884)

2009-09-23 00:01:05 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4883

És gondolod hogy én nem unom a tiéteket?

előzmény: Ivan/ (#4882)

2009-09-22 23:55:08 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4881

Gúnyolódni a legkönnyebb, inkább néznétek egyszer magatokba.

2009-09-22 23:40:30 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4878

Ezt készséggel elhiszem. :-P

előzmény: Ivan/ (#4876)

2009-09-22 23:34:30 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4875

Ti meg nemcsak belterjesek vagytok, de veszíteni se tudtok.

2009-09-22 23:32:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4873

Persze ha most valaki bebizonyítja, hogy lehet egyszerre valami fekete fehér meg lila (mármint nem mintás hanem egyszínű), akkor befogtam.

2009-09-22 23:30:11 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4872

Nana, én nem a magaméról beszélek, a ti háromféle válaszotokat hasonlítottam össze, eléggé nagy ellentmondás van köztük, olvasd csak el egymás után a hármat. Na melyik az igazi? Itt a piros, hol a piros! XD

előzmény: Ivan/ (#4871)

2009-09-22 23:27:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4870

Nem tudom, de valamiért az az érzésem, hogy attól kezdve hogy én is merészeltem beleszólni, már rég nem magukról a magyar filmekről van itt szó... de most abba is hagyom, mert megint paranoiásnak leszek bélyegezve...
Mindenesetre én jót akartam, szerintem senkinek nem ártottam azzal, hogy támogattam a javaslatodat. :-)

2009-09-22 23:18:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4868

Azért az baromira érdekes, hogy Ivan erős túlzásnak nevezte ezt az állításomat (3867. hsz.), limupei vérig sértve kérte ki magának és utasította vissza (3871) míg te nagyban helyeseltél. Akkor most hogy is van ez? Háromféle igazság egy és ugyanazon témában?! :-)

előzmény: cucu (#4867)

2009-09-22 00:48:57 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4864

Nem, számomra abszolút nem egyértelmű, hogy miért ne lehetne létrehozni még egy kategóriát. De bebizonyíthatjátok, hogy nem úgy van, ahogy állítom. Felraktam egy közkérdést, ha aktiváljátok, és nyer az igen, akkor legyen meg a "mezei halandók2 akarata! :-)

előzmény: Ivan/ (#4863)

2009-09-22 00:37:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4862

Nyilván nem terrorizáltok MINDENKIT, ilyet soha nem is állítottam, de elég sok vérre menő vitát olvastam (és volt is részem néhányban) ezen az oldalon, az tény. Most is javasolt valaki valamit, de természetesen meg se fordul a fejetekben hogy esetleg jó ötlet is lehet, mivel nem a ti agyatokból pattant ki, eleve csak elutasítani lehet. Hát többek közt ettől IS olyan belterjes ez a fórum. Persze, tudom, ez is unalmas. (Vagy inkább csak az igazság fáj?...) :-P

előzmény: Ivan/ (#4861)

2009-09-22 00:25:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4860

Tudtam hogy ez lesz a válasz. Az is nyilvánvaló, hogy nekünk, mezei halandóknak semmi beleszólása, hogy az oldal Gazdái hogy és mit alakítanak a Vapitin vagy bármi máson. De lassan már hozzászólást sem lehet írni úgy hogy ne hurrogja le valaki az embert.

előzmény: Ivan/ (#4859)

2009-09-22 00:09:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4858

Ha az Oscaron lehet külön kategória a külföldi filmeknek, nem értem, itt miért ne lehetne a magyaroknak. De úgyis az lesz amit ti akartok. :-P

2009-09-21 23:44:13 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4856

Elméletileg igen. Csak az nem valószínű, hogy statisztikailag megelőzne egy külföldi filmet. Még a legeslegjobbaknek is alig van esélye.

előzmény: Ivan/ (#4855)

2009-09-21 23:37:15 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4853

Én támogatom az ötletet, ha ez jelent valamit (de nem jelent.)

2009-09-21 23:32:58 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Semprini #4850

...és eléggé valószínű, hogy soha nem fog magyar nyerni.

előzmény: Ivan/ (#4849)

Nem értek egyet, szegény Pesci nem tehet arról, hogy ilyen szerencsétlen hangja van, viszont jól játszik, és Reviczky szinkronja igenis sokat javít a karakterén, ettől lesz még jobb az alakítása és ezzel a film is. Most nyilván lesz még pár eredetihang-mániás aki belém fog kötni, előre is köszönöm nekik is, de én már csak maradok ilyen hülye "szinkronbuzi". :-(

előzmény: vadPINGvin (#13)

Ez nyilván megint valami gúny akar lenni, de Revicky ha héliumot szívna, akkor se lenne olyan férfiatlan kappanhangja mint Pescinek. Itt az előzetes, ebből kiderül, miről beszélek:

Abból amit alább leírtam. Belenézrtem mivel DVD-n van meg és hallottam, hogy Pescinek milyen irtózatosan béna hangja van, és hogy a Reviczkíyé mennyivel jobb.

előzmény: Ivan/ (#9)

Nyilván nem csak magyarok élvezhetik, sőt azt sem állítottam (mivel vígjátékokat nem nézek eredeti nyelven), hogy szar film lenne. Csak annyit hogy a szinkron nagyon szuper, ezért azzal érdemes nézni. Pescinek eredetiben egyébként nagyon béna hangja van.

Mi a baj? Most miért kell kötözködni, csak mert valaki dicsérni merészelte a szinkront? Eddig a kutya se írt ide, most meg hirtelen "elég nagy baj"? Nem értem. :-(

Úgy valahogy... :-)

előzmény: w.e.g.a. (#3)

Maga a film csak közepes, eléggé csöpögős melodráma-szerűség, de Marisa Tomei ebben a filmben is szenzációs, ekkor vált végérvényesen egyik kedvencemmé. Christian Slatert viszont azóta se sikerült megkedvelnem...

Szenzációs vígjáték! Joe Pesci és Marisa Tomei alighanem a filmtörténet egyik legKEVÉSBÉ összeillő párosa és mégis nagyon jól működik a dolog! De csakis szinkronnal érdemes nézni, mert a magyar hangok (Reviczky Gáborral az élen) rengeteget tesznek hozzá az élményhez!!!

Minden bizonnyal ez volt a legelmebetegebb, legvalószerűtlenebb, legidiótább sztorijú és legidegesdítőbben megvágott akciófilm amit valaha láttam. A mellékszereplőgárda ráadásul karikatúra volt egytől egyig, hozzájuk pedig társult egy Steven Seagal fapofaságát is túlszárnyaló főszereplő, Jason Statham, aki gyakorlatilag semmivel nem volt szimpatikusabb mint a rosszfiúk (ez volt a bajom a Halálfutammal is).
Végignéztem becsülettel, mert kíváncsi voltam, mit hoznak ki belőle de ahogy ment előre a cselekmény, a film egyre idiótább, egyre blődebb, egyre elborultabb lett.

Számomra azért ez inkább horror volt mint vígjáték, persze a végletekig eltúlzott gusztustalanságot találhatja valaki viccesnek, másnak meg pont attól válik nézhetetlenné (ld. még: Hullajó). Az utóbbi évek horrorterméséhez képest azért elég ütős kis darab lett ez, bár a végső csavar nekem már nem hiányzott (bár számítottam rá...) és nem tetszett a női főszereplő sem, nem volt se túl bájos, se igazán szimpatikus, nincs kisugárzása, olyan semmilyen volt, nem főszereplőnek való.
Mindent összevetve gyenge négyes.

2009-09-19 15:38:43 Brüno (2009) Semprini (1) #50

Hát ez valami förtelmesen ízléstele és visszataszító film. Inkább csináltak volna egy Borat 2-t, az nagyon tetszett, szerethetően bugyuta volt, az Ali G-ben is volt valami jópofa, de ez??? Nálam kiverte a biztosítékot. Köpedelem.

Hát gyalázatos átlaga van a filmnek, én megnéztem és nem találtam benne semmi olyat, ami miatt egyest érdemelne, sőt, egy gyenge közepest simán adok rá. A Cloverfieldből megimert Odette Yustman pontosan az a fajta színésznő, akit az ember szívesen néz másfél órán át egy horrorfilm főszerepében, remekül áll neki ez az áldozat-naiva szerep, és hát igencsak dekoratív. A sztori nem sok eredetiséget tartalmaz (de ugyan hány horrorról lehet ezt mostanság elmondani?), inkább összegyúrja az emúlt két évtized ismertebb horrorjainak kliséit, azonban a finálé kellőképpen látványos és prögős lett, néhány sokkeffekt pedig valóban üt, úgyhogy egyszeri nézésre remekül megfelel. Én nem bántam meg, hogy megnéztem.

Tényleg meg se közelíti az első három részt, de azért egy erős közepest még így is bőven megérdemel, részemről jöhet az ötödik rész! (Biztos jön is előbb-utóbb..)

A Moziünnepen néztem meg a filmet, de előtte elolvastam jópár véleményt. Bár voltak közül negatívabbak is, a többségüknek inkább dicshimnusz-jellege volt. Hát ez nálam már szinte borítékolja a csalódást. Be is jött. Persze nem volt azért rossz, de túl hosszú és vontatott igen (bár nem annyira mint a Jackie Brown), ráadásul témáját tekintve sem áll túl közel hozzám. de mindenképpen látni akartam, a rendező miatt. Hát igen, a nagy QT, igazi kultrendező, biztosan ez a filmje is megkapja a kultstátust (szerintem érdemtelenül), és alighanem ez lesz a legtúlértékeltebb filmje. De persze nem akarom lehúzni, tény, hogy volt benne pár jó poén amin én is nevettem sokakkal együtt, a Tarantino védjegyének számító vég nélküli szómenésből ezúttal kicsit sok volt.
A szereplők többnyire jók voltak, bár Diane Krüger nekem egyáltalán nem tetszett, Melanie Laurent viszont igazi felfedezés, na és persze Christoph Waltz, aki gyakorlatilag a hátán viszi a filmet. Brad Pittet eddig se bírtam, ebből a filmből sem kedveltem meg jobban, de az olasz nyelvvel való reménytelen próbálkozása a film talán legütősebb poénja volt, persze bárki más szájából ugyanilyen jó lett volna.
A zenéről már többen is leírták hogy helyenként bántóan nem passzolt a filmhez, néha valóban zavaró volt, annyira ütötte egymást a hang és a látvány. A Mester ezúttal nagyon mellényúlt.
Szóval nálam ez a film egy jó erős hármas, de azért mégegyszer biztos meg fogom nézni. Tarantinótól azonban a kedvencem továbbra is a Kill Bill marad.
10/6,5

A gép szerint nekem 2,5-öt kéne adnom erre a filmre - hát nagyon jól eltalálta. Csakhogy fél pont nincs, márpedig ez a film nálam pontosan a kettes és hármas közé esik. Szerintem sem a sztori, sem a színészi alakítások nem olyan szenzációsak, és ez a nyugdíjas Bonnie és Clyde-jellegű történet engem abszolút nem nyűgözött le. A film tempója lassú és döcögős, talán feszesebbre kellett volna vágni, a karakterek pedig kidolgozatlanok. Ami pedig a legjobban idegesített végig a film alatt: hogy egy 50 éve együtt lévő pár hogy beszélhet egymással magázódva?! Ez gyakorlatilag agyonvágja a párbeszédeket, amik amúgy se valami acélosak. Keres Emil és Földi Teri nem rossz, de azért annyira odáig se voltam tőlük, Schell Judit pedig amilyen jó volt a Csak szex és más semmiben, itt eléggé szürke és jellegtelen, Schmied Zoltán meg egyenesen eltűnik a többiek árnyékában.

Talán a legrosszabb film, amit életemben láttam.

Egyetértek, a Darth Maul-os és a Lávatengeren játszódó a két legjobb.

2009-09-13 22:45:41 Rózsaszín sajt (2009) Semprini (3) #3

Szerintem is egy erős közepest érdemel a film, a legnagyobb bajom a két főszereplővel volt. Bezerédy Zoltán kiváló karakterszínész, számos komikus és negatív figurát oldott meg kiválóan, azonban azt nem igazán hiszem el róla, hogy egy strigulagyűjtögető nőcsábász macsó, akinek minden este más topmodell landol az ágyában. Ez nekem sok volt. A másik főszereplő, Tóth Barnabás pedig kicsit egyszínű, vagy inkább színtelen alakítást nyújt. Egyetértek az előttem szólóval abban, hogy kicsit sok volt a csúnya beszéd a filmben, ezt leszámítva korrekt kis filmecske lett ez, hangulatos és egyedi filmzenével. Bevallom, erről a hang drum nevű, valóban létező hangszerről korábban sosem hallottam, de érdekes.
10/5,5

Persze, nyilván megvan rá a logikus magyarázat, de ettől a tény még tény marad. :-)

Ez a film inkább vígjáték mintsem igazi horror, nem szabad egy percig sem komolyan venni és akkor jól szórakozhatunk rajta. Egy gyenge négyest adok rá, mivel a trükkök színvonala toronymagasan felülmúlja a hasonló filmekét.
10/7,5

Ez a film a "fordított koppintása" a Katicák-nak, bár annál azért valamivel jobb, ott végképp ciki volt a srác csajnak. Nagyon erőltetett volt, hogy a nevek Shakespeare Vízkereszt-jéből származtak, mert maga a sztori még nagy vonalakban sem igazán hasonlított. Ráadásul Malvolio a madárpók neve volt, míg az eredetiben az egyik szereplőt hívják így. A főszereplő engem Maggie Gyllenhaal-ra emlékeztet fiatalabb kiadásban és eléggé túljátszotta, és nem igazán nézett ki fiúnak, a nagy melák fiúszereplők közül meg pláne kilógott.
Egyszer meg lehetett nézni, de nem volt egy nagy eresztés.

2009-09-10 20:05:16 Mázli (2008) Semprini (1) #7

Engem meglep a 3 fölötti átlaga, szerintem ez is egy merő celluloidpazarlás, filmnek semmiképp nem csúfolnám, vígjátéknak meg aztán végképp nem lehet nevezni, humor híján ugyebár. Nem is tudtam végignézni, pedig többnyire kedvelem a benne játszó színészeket, de ezt még ők se tudták élvezhetővé tenni.

2009-09-08 22:33:31 17 Again (2009) / Megint 17 Semprini (1) #30

Az összeset? XD

előzmény: Bigacsiga (#29)

2009-09-08 16:28:43 [In Memoriam...] Semprini #461

Nagyon sajnálom, remek szinkronhang volt, én még a 70-es években az Onedin családban hallottam először, azonnal felismerhető, jellegzetes orgánuma volt. 67 évet élt.

előzmény: budaik (#460)

Egyetértek, nekem is tetszett, főleg a film első felének atmoszférája vérfagyasztó. Amikor megmutatják a lényt, valóban veszít a varázsából, de még így is megérdemel egy gyenge négyest.(A második rész se volt rossz szerintem.)
10/7,5

Szerintem sem annyira jó film, de nem is olyan rossz, mint amennyire a kritika lehúzta. A 2,52-es átlagot kicsit kevésnek tartom, de ennél jobb filmeknek is van néha alacsonyabb átlaga. Igen egyedi műfaji kevercs, a western, vígjáték és sci-fi akció elemeit ötvözi, nem nagyon láttam korábban hasonlót. Sonnenfeldet én a Men In Black és Addams Family-filmekből ismertem meg, ez a filmje ezek fényében enyhe csalódás volt, de persze azért még bőven a nézhető kategórián belül van így is.
Ami pedig Salma Hayeket illeti, hát ő itt viszonylag keveset mutat magából (mondjuk az Alkonyattól pirkadatig, vagy a Frida c. filmekhez képest.)

2009-09-08 13:08:54 Álom.net (2009) Semprini (1) #178

Valahogy le kéne tornázni egyes alá. XDXDXD

előzmény: Mr. Bandi (#177)

Az engem is meglepett, hogy a feliratos filmeket reklamálják, mivel még mindig abból van több. sokkal több. Nem beszélve arról, hogy a látványcentrikus filmek (sci-fi, fantasy, rajzfilm) szinkronnal élvezhetők igazán, mert nem kell egyszerre olvasni és a képet nézni. A vígjátékok szintén jobbak szinkronnal.

2009-09-07 11:54:44 [Milyen rajzfilmeket szeretsz?] Semprini #1

Mindegyik kategóriában vannak nagyon jók és gyengébbek. Legtöbbször egész estéseket nézek, de a mézga-sorozatot vagy a Gusztáv-epizódokat is nagyon jónak tartom, be is szereztem őket DVD-n. A zenés rajzfilm nem külön kategória, hiszen pl. az egész estés Disney-rajzfilmek többségében sok
betétdal van. A pár perces sorozatokat főleg gyerekkoromban néztem, ma már nem annyira.
A Babe viszont egyáltalán nem rajzfilm, hanem élőszereplős film, idomított állatokkal, animációs rásegítéssel (szájmozgás).

Nálam minden újranézésnél egy osztályzatot veszít. most tartok kettesnél :-)
Az biztos, hogy nagyon erős elfogultságra van szükség ahhoz valamelyik szereplő irányába, hogy ne lássuk meg ennek a filmnek a temérdek gyengéjét. Komolyan mondom, olyan mint ha az első két rész elfuserált, ötlettelen és zagyva paródiája lenne. Még Depp se jó benne, mi több: a film legrosszabb, legidegesítőbb, leggázabb jelenetei hozzá köthetők, pl, amikor meg van többszörözve, és az egyik ilyen "klón" elhagyja az agyát - hát az valami hihetetlenül vérciki, tényleg még paródiának is rossz. A sztori szinte követhetetlen, mint ha nem is lett volna forgatókönyv. Egyedül a trükkök érnek benne valamit, de az első két részhez képest ez egy silány fércmunka. Egyszóval ezt nagyon elszúrták.
Most 10/4,5-re értékelem. De könnyen lehet, hogy lesz ez még így se! :-)

előzmény: kezdetektől (#94)

Hát... szerintem egy erős közepest megérdemel, de a jótól azért nagyon messze van, az "utóbbi évek egyik legjobb magyar filmje "-t barokkos túlzásnak érzem. A kiscsaj majdhogynem idegesítően fapofa volt benne, Cserhalmi pedig elég sokat énekel ahhoz képest hogy mennyire nincs hangja, persze valahol ez is komikumforrás (miért is lenne hangja egy bárzongoristának?) A dalbetétek nem voltak rosszak amúgy, amikor meg rázendít a Szomorú vasárnap-re átköltött szöveggel, hát azon hatalmasat kacagtam. A sztori kicsit emlékeztet a Tapló télapó-ra de azért koppintásnak nem neveztném, és itt jóval kevesebb a humor, Ez inkább amolyan édes-bús történet akar lenni szerintem. Végülis egynek nem rossz, nem bántam meg, hogy megnéztem.
10/6,5

Szerintem egyáltalán nem annyira pocsék, sőt, először közepest akartam rá adni, (akkor lenne pont kettes az átlaga, ami sztem reális), de végülis a kettes mellett döntöttem. A sztori szerintem jó volt, a trükkök gyengébbek, a főszereplő csajszi viszont kimondottan jó választás volt.

Megnézem, ha érdekel. Az eredetit nem feltétlenül kell ismerni, sőt néha jobb is... ;-)

Végre egy jónak ígérkező sci-fi! Természetesen én is a District 9-et várom legjobban, és alighanem moziban fogom megnézni.

2009-09-04 14:26:32 Martyrs (2008) / Mártírok Semprini (3) #46

De hát ha nem derített ki semmit, azzal kárbaveszett volna, nem? Egyébként nem biztos hogy a nyanya hívta össze a bandát, valamelyik famulusa is tehette, amikor a nyanya bezengte nekik, hogy végre megtudta a nagy igazságot, amire régóta vágytak. Vagy amikor látták, hogy a kiscsaj beszél az öregasszonyhoz, máris riadóztattak mindenkit. Aztán a nyanya úgy gondolta, hogy inkább megtartja magának a titkot...

előzmény: "L" (#45)

2009-09-04 13:46:47 Martyrs (2008) / Mártírok Semprini (3) #44

Az egy dolog, hogy ha ez valóság lenne, mi történne, persze, nyilván nem élné túl és ha mégis, beszélni már aligha lenne képes. Csakhogy a film befejezése szerintem azt sugallja, hogy a lány beszámolt, méghozzá valami nagyon pozitív dolgot mondhatott, különben a nyanya aligha lőtte volna főbe magát. Ráadásul a társaságot is összecsődítették és beharangozták nekik, hogy mindjárt valami szenzációs következik. Ha a csaj csak káromkodott volna, akkor miért kerítenének neki ekkora feneket? Nem, szerintem a készítők azt akarták sugallni, hogy van túlvilág és erről be is számolt a lány, az öregasszony pedig sietett, hogy mielőbb ő is megtapasztalja és mivel önző volt, még csak meg sem osztotta ezt a többiekkel.

előzmény: "L" (#43)

2009-09-04 10:05:13 Martyrs (2008) / Mártírok Semprini (3) #42

"Ne mondja nekem senki, hogy ennyi szenvedés és kín után valakit is érdekelne, hogy igazából ő egy mártír (a szó bármelyik értelmében is) és információkkal(megoldással) látná el kínzóit. Én legalább is így gondolom, mert ez a racionális emberi reakció".
Ezt én is hasonlóképpen gondolom, csakhogy ugyebár az alanyok igencsak megőrülnek a fogvatartásuk ideje alatt, ezt az öregasszony is elmondja és látjuk is a két korábbi alany esetében. Aztán amikor a főszereplő magában beszélget, odaképzelve a másik lányt, láthatjuk, hogy immár ő sem ezen a viláégon él, hanem egy módosult tudatállapotban leledzik. ennek fényében nem biztos, hogy amikor "visszatér", akkor felméri, hogy az öregasszony egyáltalán kicsoda és mérlegeli, hogy mit is kéne mondania, hanem akár még igazat is mondhat - bár hogy MIT, az nem derül ki. De hogy azért lőné főbe magát az öregasszony, mert nem tudott meg semmit, azt nem tartanám valószínűnek.

előzmény: "L" (#38)

2009-09-01 22:02:20 Made in Hungaria (2009) Semprini (4) #35

Újranézve ugrott felfelé egy osztályzatot nálam, gyenge hármasról gyenge négyesre. A korábban írt véleményemet (27.) persze továbbra is fenntartom - értelemszerűen az utolsó mondat kivételével), csak az osztályzatot feljavítottam.

Messze ez a legjobb, leglátványosabb és legakciódúsabb Potter-epizód és ezen már alighanem az utolsó (két) rész sem fog változtatni, mivel ugyanaz rendezi aki az 5.-6. részt is elcseszte. Bár a többi részt is Newell rendezte volna!
Voldemort életrekeltése hátborzongatóra sikeredett, és itt üt a legnagyobbat mivel itt jelenik meg először teljes valójában. A trimágus tusa három próbatétele pedig lenyűgöző vizuális orgia, mely egy perc szusszanást sem enged a nézőnek.
Szóval nálam a sorozat darabjai így következnek:
Legjobb: 4. rész
Szoros második: 3. rész
valamivel gyengébb: 2. rész
enyhe csalódás volt: 5. rész
nagyobb csalódás volt: 6. rész
felvezetőnek elmegy: 1. rész

2009-08-31 13:56:27 Woyzeck (1994) Semprini (3) #3

Nem lett rossz ez a magyarosított-modernizált adaptáció, bár azért a Herzogétól szerintem messze van, de a szereplők itt is többnyire jók, viszont engem zavart hogy sokminden kimaradt és pl. a Tamburmajorból Rendőr lett. Nekem Herzog szöveghűbb, korhűbb feldolgozása az igazi, bár abból is maradtak ki dolgok.
ui: Mindig zavar magyar filmek esetében, amikor a szereplők szájmozgása nem stimmel az utószinkronnal. Ez itt is sokszor előfordult, néha egészen mást mondanak, mint a forgatóson felvett jelenetben.

2009-08-30 19:40:50 Magyar vándor (2004) Semprini (4) #43

"szerintem ilyen filmet te is bármikor tudnál alkotni másnaposan és leszedálva is kb 20 perc alatt megírnád a forgatókönyvet".

Mivel nem foglalkozom filmkészítéssel és nem szoktam másnapos lenni, ez a feltételezés merőben légből kapott és ellenőrizhetetlen, Valami észérv nem ártana a pocskondiáűzás mellé, de mindegy, én nem vitázom tovább, nem kötelező, hogy mindenkinek tetsszen.

előzmény: puttancsospeti (#42)

2009-08-30 18:56:49 Magyar vándor (2004) Semprini (4) #39

Ez nagyon durva túlzás szerintem. De ízlések és pofonok, nekem kifejezetten tetszett, a zenéje meg külön megvan CD-n.

előzmény: puttancsospeti (#38)

Egyetértek az előttem szólóval, egész jó kis filmecske volt ez, kicsit több pénzből még jobb lehetne, de a sztorija így is elég érdekes volt.
Erős hármas-gyenge négyes közé tenném.
10/7,5

Nem sokat láttam a filmjei közül, de a Tiszta románc első helye borítékolható - elvégre kultfilm lett. (Én is arra nyomtam természetesen).

2009-08-29 14:33:24 Moszkva tér (2001) Semprini (1) #29

"Rojál karaktere borzasztóan eltúlzott és szarul eljátszott karakter"
Örülök, hogy nem csak én látom így.
Egyébként tegnap megkíséreltem újranézni, hogy hátha elsőre rosszul ítéltem meg, nos, kb. a közepén elaludtam rajta. Marad egyes. :-)

Próbálom megérteni amit írsz, de én ritkán tudok röhögni azon, ha egy film szar. ez most nem az az eset volt. :-)

előzmény: Ivan/ (#9)

Fel nem foghatom, miért szapulják többen is ennyire a szinkront, nekem semmi bajom nem volt vele. Máté Gábor tökéletesen passzolt Carellhez, Katherine Keenernek pedig keresve sem találhattak volna jobb hangot Tóth Enikőnél. De még a mellékszerepekben is olyan kiválóságok brillíroznak, mint pl. Pusztaszeri Kornél aki Martin Lawrence állandó szinkronhangja, ezúttal is afroamerikai karakternek adta a hangját, de a Paul Rudd-Széles Tamás párosítás is ideálisnak mondható..
Maga a film elsőre jobban tetszett, mint újranézve, a gyantázós jelenewt pl. nagyon gáz és volt még pár olyan cikis jelenet amik miatt én száégyelltem magam az alkotók helyett, úgyhogy összességében egy erős közepes.

Elképesztően gagyi film, logikátlanul idióta sztorival.Óráskobra, ami a víz alól jön ki, hüllők, amiket nem fog a golyó, a fickó akit megtámad az óriáskobra ahelyett hogy lélekszakadva elrohanna, ottmarad és elkezd kiabálni a többieknek hogy "hozzátok a kamerát"... És mindez olyan harmatgyenge trükkökkel tálalva, amilyenek már tíz évvel korábban is bénának számítottak volna, de 2005-ben, 12 évvel Spielberg Jurassic parkja után pláne vérciki. Tény hogy van benne pár viszonylag dekoratív csajszi, de ez nem menti meg a filmet.
10/2,5

Eléggé elhúzott a Pixar, majdnem 60 szavazattal van lemaradva a második helyezett... Mondjuk várható volt.

Mindenesetre második helyen áll a saját DVD, és csak jóval utána lemaradva következik a mozi és a tévé (ha a vegyeset nem számítjuk). Engem inkább az lep meg, hogy tékából milyen kevesen kölcsönöznek...

2009-08-27 15:47:49 RRRrrrr!!! (2004) Semprini (3) #11

Jaja, főleg hogy francia a film, ők pedig tudvalevőleg egytől egyig mind raccsolnak. XD

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#8)

2009-08-27 15:28:20 The Mist (2007) / A köd Semprini (4) #76

Megkérdezhetem, hogy pontosan mit értesz "kritikán aluli lény megjelenítés" alatt? Mert szerintem nagyon is jók voltak a lények és a CGI sem hagy kívánnivalót...

előzmény: myke7 (#75)

2009-08-27 14:08:31 Le a fejjel! (2005) Semprini (3) #11

Nagyon lent van az átlaga ennek a filmnek, de szerintem csak azért, mert sokan nem a helyén kezelik. Tímár Péter nekem egyik kedvenc rendezőm, kettő kivételével valamennyi filmjét láttam és a legtöbbjük tetszett is. Hármat az abszolút kedvencek közé sorolok (Egészséges erotika, Csinibaba, Zimmer Feri, és további néhányat a jók közé (Mielőtt befejezi, Moziklip). Eddig legkevésbé a Herceg haladéka tetszett.
A Le a fejjel szerintem egy ártalmatlan kis középkori vígjáték, természetesen nem éri el a legjobb tímár-filmek színvonalát, ezért nem is adtam rá még négyest sem, de egy erős közepest szerintem megérdemel, hogy mást ne mondjak, messze jobb mint pl.a régi filmvígjátékok remake-jei (Egy szoknya egy nadrág, Meseautó, stb.). A szereplők jól lettek kiválogatva, bár pl. Bajor Imre egyáltalán nem tartozik a kedvenceim közé, helyette szívesebben láttam volna valaki mást, mondjuk Revicky Gábort. De a többiekre nem nagyon lehet panasz. Telitalálat volt a hóhér szerepére Ganxsta Zolee-t kiválasztani, abszolút jól oldotta meg, Hernádi és Gálvölgyi rutinos komédiások, szinte ujjgyakorlatként hozzák a figurát. Nagyon tetszett az eddig ismeretlen Csonka Szilvia, és persze nem hagyhatom ki Dolák Saly Róbertet, mivel nagy rajongója vagyok a Lart pour Lart társulatnak. Még Kamarás Ivánt is bírtam ebben a vicces bérgyilkos-szerepben, kifejezetten jól állt neki a bolondozás.
Nem állítom, hogy nincsenek a filmnek hibái, a ganxsta rap-stílus például bántóan kilóg a miliőből, az egyáltalán nem kéne bele, aztán vannak dramaturgiai hibák is, a kis feltaláló gyerekről pl. teljesen megfeledkeznek a film közepe táján, utána már nem is mutatják. A vége is összecsapott lett, a slusszpoén egyáltalán nem ül, a befejezés nem elég frappáns. A klipszerű vágáson viszont nincs mit csodálkozni, ez Tímár egyik stílusjegye, nem mondom, hogy muszáj bele, de engem annyira nem zavart.
10/6,5

Én tényleg kedvelem az animációs filmeket, de ezt kihagyom, irtó gagyi lehet az alapján amit láttam belőle.

Eddig 17 szavazat a Filmmúzeumra, 15 az HBO-ra, 10 a Film+ra, ez nem éppen senki, mégha nem is a túlnyomó többség, a három együtt viszont már több, mint akik a Nem nézek tévét-re nyomtak..

Most néztem meg újra, és hármasra javítottam az osztályzatát. Tény, hogy nem egy nagy eresztés, de a magyar vígjátékok közt így is egy üdítő színfolt, a poénokon jókat röhögtem. A színészi alakítások közepesek, de igazából senki nem rossz benne, a srácok kellőképpen szerencsétlenek, Cserna Antal és Molnár Piroska remek, Gesztesi olyan mint bármikor, Gáspár Kata pedig aranyos. Sőt még Gregor Bernadett is a neki való szerepkörben egész meggyőzően alakít, bár a jó színésznő fogalmától nagyon messze van. Egyedül Németh Kristófról nem hiszem el, hogy gimnáziumi töritanár.
Szóval nézhető, elfogadható tinivígjáték.
10/5,5

• ...