jorgecosta

Regisztráció: 2007. május 23. (16 év, 10 hónap)

Születési év: 1983

Tootsie
Aranyoskám
4 2013-11-11 3,9

2016-01-16 10:06:03 The Revenant (2015) / A visszatérő jorgecosta (5) #22

rég láttam ilyen bátor és jó filmet. tisztelgés herzog, kuroszava (egy az egyben van egy jelenet a derszu uzalából), tarkovszkij (andrej rubljov, vizes, lovas jelenetek) előtt. nem gondoltam volna, hogy erre valaki ad pénzt a 21. században.

2013-11-14 18:15:46 Trance (2013) / Transz jorgecosta (2) #48

hosszú idő óta magasan a legszarabb, de még éppen föl nem állok a tévé elől film.

az megvan, mikor az elején egy bézbólütős ember szétveri a monitorokat rablás közben? na kábé annyi értelme van a filmnek is.

nem tudom nem elmondani minden filmjénél, de nem hiszem el, hogy ő csinálta a trainspottingot is.

2013-10-29 13:05:16 [Kritikus kód] jorgecosta #42

1 ok, gondoltam persze, és ez így rendben is van akkor. sajnos pythonba én nem nagyon tudok kommitolni :S

2 persze, nem kötelező api kifele, de attól még nem jobb a jelenlegi fórum urlje úgy, hogy
a, /forum/186?reply=34432
b, /forum/186/reply/34442
c, /forum/kritikus_kod
stb.

mégiscsak rugalmasabb maradna az api, ha ugyanarról az urlről content-type-ot állítva kérhetnék htmlt, jsont vagy akár xmlt, és ha egyelőre nem is lenne más, mint html, a lehetőség megmarad, és veszteni való meg nincs. a html amúgy is csak egy megjelenítési forma, a jelenlegi példánál maradva a fórum tartalma a resource.
ugyanakkor nem tudom, hogy ez mekkora effort a kiválaszott frameworkkel. play-jel, spring mvc-vel egyáltalán nem lenne az, tuti van pythonos action based webes framework is, nem?
ebben a restes világban van némi tapasztalatom, ha mégis ilyen irányban indulnál el, tudok segíteni pár kérdésben. remélem amúgy, hogy érthető, amit mondok, nem a natív appra akartam kihegyezni a kérdést!

3 igen, ezt mondom, uxra kell rágyúrni, a többi már részletkérdés. css bármikor módosítható, a szerkezet kissé időigényesebb.

előzmény: cucu (#32)

2013-10-28 15:45:09 [Kritikus kód] jorgecosta #27

1 ez a pythonos stack nem határolja be nagyon a fejlesztők számát? mekkora a hazai python-közösség? sajnos én inkább a jvm-világban vagyok otthon, mostanában play! framework scala/java. milyen szempont döntött a python mellett?
2 a kiválaszott framework, megoldás mennyire restful? egy tisztán restful apihoz talán könnyebb új klienst írni: android, ios stb., hogy más előnyről ne is szóljunk elsőre.
3 sztem a UI kicsit idejét múlt. főleg a szerkezet, de maga a színvilág, dizájn is felülvizsgálatra szorul, utóbbi talán ízlés kérdése, de az elsőnek illik követnie az aktuális trendeket.

a hozzászólásokat elnézve két dologról beszélünk:
1 feature requestek
2 alkalmazás újraírása

a kettőt el kellene választani egymástól, mert akit az 1-es érdekel, azt a 2-es nem, a 2-essel kapcsolatos dolgokba csak beleszemetel. ráadásul a githubon mindenki nyithat feature requestet, bár azt elismerem, hogy csak ezért talán nem fog regelni az, aki nem ismeri az oldalt.

BVSC kilóg nagyon, értelmetlenné teszi az utolsó opciót.

2013-07-22 00:38:16 [Ki lenne a legjobb Wonder Woman?] jorgecosta #14

whoopy goldberg

a furcsa, hogy ahhoz képest, amit a kosaras naplójában láttam tőle, nem fejlődött. de az nagyon korrekt volt annyi idősen.

csak a pontosság kedvéért: van a normál film és van a kardozós-baszós-pattogatott kukoricás. művész, művészi nincs :P

A keresztapa az egyetlen könyv, amely filmben jobban tetszett.

egyet kell értenem, és bár az alpok-jelenet nélkül is található rajt fogás, az nálam nagyon kilóg.