CyberDave

2011-12-31 02:59:35 Ôdishon (1999) / Meghallgatás CyberDave (2) #10

Csiki, csiki! :D

2011-09-01 20:48:34 Derailed (2002) / Vakvágányon CyberDave (1) #2

Ezt nem nevezném munkának. Teljesen összecsapott jelenetek, borzalmas vágások, érdektelen story, a színészi is játék nulla. Selejt. :(

A legértékelhetőbb dolog a filmben - ami nem egyszer szemet szúrt - Maggie formás kis keblei voltak. :D

2011-08-28 01:10:06 Frost/Nixon (2008) CyberDave (4) #91

Uh, talán egy kis spoiler is becsúszott... Sorry, ne szedjétek le a fejem! :D

2011-08-28 01:07:43 Frost/Nixon (2008) CyberDave (4) #90

Valóban van egy kis Nicholson beütése, de azért nem közelíti meg a mestert. :) Ettől függetlenül a színészi alakítások jók voltak (főleg Langella). Engem nem zavart, hogy nem Nixon nem hasonlít Nixonra, mivel amúgysem ismerem nagyon. A film alapján, illetve az utána lévő guglizással viszont már kicsit képbe kerültem.:) A 2 óra játékidő gyorsan eltelt, nem éreztem hogy belassult volna a cselekmény, a rendező végig fenn tartotta az érdeklődést. A vége erős volt, nekem átjött a siker/bukás utáni kontraszt is (csillogás-villogás, híres és népszerű riporter vs. golfkocsibol kiszálló, bottal sétáló megtört nyugíjas). Hans Zimmert kedvelem, de szerintem most nem sikerült kiemelkedőre a zenei aláfestés.

Nehezemre esett végig nézni, ami nálam is sokat jelent már. Engem kimondottan idegesített ez a Michael Cera gyerek. Gyenge volt a játéka, még azt sem nézem ki belőle hogy 5 percig tartani bírja a gitárt, nemhogy lehentel 100 embert. Úgy látszik a tini lányoknak ez kell, még harcolnak is érte... :D A képi világ merész, voltak részek, amik rendben voltak, de alapjában too much volt az egész, és a konzolos okosság sem tetszett már a végén. Nem értem mire fel ez a hype, szerintem eléggé túlértékelt ez a film, valójában csak egy hulladék.

2011-08-22 01:00:04 Sucker Punch (2011) / Álomháború CyberDave (3) #93

Az egész egy nagy lejtő. Az eleje kifejezetten jó volt, gondoltam kapok egy kis bűnös élvezetet... Aztán szép lassan unalmassá vált a sok lassított felvétel meg az értelmetlen hentelés, a végére már too much volt. Baby Doll megérne pár patront, kár hogy nem láttunk táncolni, a többi csaj nem nagy durranás. A vége próbált jó lenni, de csak közepesen jött át, a zene viszont ott volt. Nagyon gyenge hármaska, jóindulattal.

Hm, kiváncsi voltam, ezért én is megszámoltam: 65
Jellemzően a régebbi filmeket nem láttam.

2011-03-04 20:45:08 Skyline (2010) CyberDave (2) #23

Ez azért nem remek, mert nem annak szánják. Amúgy tényleg az lenne :D

előzmény: Szalay Gábor (#22)

2010-11-15 13:22:14 Berlin Calling (2008) CyberDave (4) #14

A diliházas, bulizós rész emlékeztet egy kicsit a Száll a kakukk fészkére hasonló jelenetére. :)

Donnie Darko? Ez most komoly?

Ja és a többiek...
... Mickey Rourke, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger (!!!), Danny Trejo. WOW mi lesz itt?:)

The Expendables. Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren (!!!), Eric Roberts = Tömény hentelés! :)

2009-10-30 15:57:45 Begotten (1991) CyberDave (1) #1

Ép eszű embernek, felfoghatatlan vontatott képsorok összessége. A szenvedést teljes mértékben átadja, borzalmas.

2009-10-25 23:47:07 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CyberDave #5376

Banlist!

Áthelyezve a(z) Álom.net topikból.

2009-10-25 16:57:33 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CyberDave #5328

Sry, 1-nél többet (vagy 1 pontnál)

Áthelyezve a(z) Álom.net topikból.

2009-10-25 16:56:04 Álom.net (2009) CyberDave (1) #198

"Szerintem szerinted: 1,71"

Hogy lehet hogy 1.00-nál többet ajánl, amikor senki sem adott 1-nál többet? Ráférne egy kis upgradelés az ajánlattevő rendszerre, segítsek? :)

2009-10-25 16:13:05 Álom.net (2009) CyberDave (1) #195

Becsleseim szerint 1.05-ot kapna az alkotas (mivel a KisVuk 1.10el buszkelkedik), mindenkeppen javitana az atlagon. :)

előzmény: puttancsospeti (#194)

2009-10-25 14:45:43 Álom.net (2009) CyberDave (1) #189

1.00 50 szavazat alapjan? Azt hiszem ezt latnom kell! :)

Az egész film egy nagy lejtő. Az eleje 5ös a vége meg 1es. Számoljuk ki az átlagot. :)
Ha pusztítást a kiskölyökkel kezdik, akkor erős közepes is lehetne, így csak egy gyengus 3-as.

Olyan filmeket, amelyekhez nagy kivetites es bivalyeros hangcucc kell (pl Sci-fi, Horror). Emiatt nem tartom szuksegesnek, hogy regi magyar filmeket, szerelmes filmeket, regi orosz tortenelmi filmeket jatszanak a moziban. Ha van mondanivaloja a filmnek, az atjon mozi nelkul is itthon DVDn.

1. Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag (9/10)
2. Az elveszett frigyláda fosztogatói (8/10)
3. Indiana Jones és a Végzet Temploma (7.5/10)
4. Indiana Jones és a kristálykoponya királysága (5/10)

Nem láttam még a kezdeteket, de nagyon valószínű, hogy nem fogja überelni a 2. részt, így tehát: X2

Érdekes story, szivesen adtam volna egy 4-est is, de voltak olyan jelenetek, amik egyszerűen sokkoltak. Kár érte... :/

Ez nem e világi! :D

előzmény: deathcode (#4)

SW. Nem is kérdéses...

Ami még beférhetett volna a listába:
John McClane - Bruce Willis (Dörner György)
Dr. Stanley Goodspeed - Nicolas Cage (Józsa Imre)
John Spartan - Sylvester Stallone (Gáti Oszkár)
továbbá gyakorlatilag bármelyik szereplő - Al Pacino (Végvári Tamás)

2009-04-05 03:15:56 Doomsday (2008) / Végítélet CyberDave (2) #19

A darabolós-cafatolós jeleneteken kívül abszolút semmi élvezhető nincs a filmben. A szinkron siralmas, a zene nagyon gyenge, a történet ultragagyi, tele logikai bukfencekkel. Egy középsőcsoportos ovodás matchboxozó kisgyerek agyában összetettebb gondolatok kavarognak, mint a film egészében.
Ha nem keresem az értelmet a filmben, akkor legjobb indulattal is egy 2-es.

Az én Oscar listám:
2000 - Hatodik érzék (10/10)
2001 - Gladiátor (8/10)
2002 - Egy csodálatos elme (8/10)
2003 - A zongorista (9/10)
2004 - A Gyűrűk Ura - A király visszatér (10/10)
2005 - Millió dolláros bébi (8/10)
2006 - Ütközések (8/10)
2007 - A Tégla (de igazából egyik sem...) (7/10)
2008 - Nem vénnek való vidék (de igazából egyik sem...) (7/10)
2009 - ???

Kétlem hogy Nicholson és Ledger Jokere után meg tudnék megbarátkozni egy újabbal. Egyelőre...

A recept: Kétarc "feltámad", a város megbutul, Riddler behülyíti őket és mindenki Batman-re fog vadászni!:D
Remélem Rébuszbácsi ad valami feladványt amin gondolkodhatom film után is :)

Az Eraserhead mindent visz! :)

Ritkán.

Ne nagyon reménykedj benne, hogy sokat fog mozgolódni az IMDb toplistáján, ugyanis egyelőre a 6. legtöbb szavazattal rendelkező film.
Szerintem ez már most is értékelhető.

A film kimeríti az igénytelenség minden fogalmát. Egyes jelenetek megtekintése néha fizikai fájdalmat okozott. A vége mindent überel! MUST SEE kategória, persze a legrosszabb értelemben.

Hogy pozitívumot is mondjak: Federal Network rulez! Komolyan mondom már tetszett, ahogy tolták a népbutítást!

2008-08-16 21:58:29 Aladdin (1992) CyberDave (5) #24

Tehát egy mese sem érdemel 5öst, jól mondom, Rea?

2008-08-15 04:03:40 The Godfather (1972) / A keresztapa CyberDave (5) #17

Szerintem is.

előzmény: -senki- (#15)

Szerintem aki 1-est ad ilyen esetekben az:
1) vagy nem tud értelmesen osztályozni (nem csak 1es, meg 10es létezik, ahogy KTn sem 1 meg 5)
2) vagy direkt adott 1est, hogy rontsa az átlagot (igaz ez a 10esre is amúgy)
3) vagy valami oknál fogva rühelli a filmet/elfogult
4) vagy tényleg ekkora sokkoló élmény volt neki

Ebben a gyakorisági sorrendben lehetnek az 1es osztályzatok.

Velem nem egyszer előfordult, hogy a sokak szerint nagyszerű filmek nem nyerték el a tetszésemet, és 8-10 helyett csak 4 vagy 5st adtam. Ennyi jött át belőle, nem értettem meg amit a többség igen. De ez az én hibám, nem a filmé. Aztán volt amit újra láttam és sokkal jobban bejött mint először, és már 6-7est is hajlandó voltam adni rá, azonban nem volt példa olyanra, hogy 1est adjak akármelyikre is.

Nem lehet más az ízlésük?
Ez akkor sem lehet nézhetetlen kategória. Ha valakinek ekkora kint jelent végignézni a 80% által tökéletesnek mondott alkotást, akkor ott komoly problémák vannak a fejben, vagy nincs tisztában a nézhetetlen fogalommal.

Csak hogy viszonyítani tudjunk: A Kis Vuk, na igen, az a tipikus bullshit kategória! Egy igénytelen moslék.
Na de kérem, egy Golden Globe díjas sorozatban, vagy egy IMDB TOP250 jelenlegi #1 helyezettben, mi az ami nézhetetlen, vagy ami miatt még egy 2/10-et sem érdemel meg?

Én nem akarom kérdőre vonni az emberek véleményét, meg azt, hogy erre meg arra miért annyit adott, de azért van 10es skála, hogy 1-től 10-ig adjunk pontokat, és nem azért, hogy vagy 1-est vagy 10est adjunk.

Az IMDb szerint 105ezer szavazatból, 3000 ember 1-est adott (2-est csak 300an!). Nem hiszem, hogy 1-est érdemelne egy olyan film, ami a szavazók 76%-a szerint 10/10et kap. Ha valaki 1-est ad, 10 másik embernek kell 10et adni, hogy az átlag 9 körül legyen. A Keresztapa fanok meg fogják találni a módját, hogy megfosszák a tróntól a The Dark Knightot. Innentől kezdve nem is érdemes azon morfondírozni, hogy megtartja e az első helyet, miután lecsengenek a szavazások. Sajnos ilyen világban élünk... :(

Fogalmam sincs, nem nézek ilyeneket. Nincs olyan opció, hogy Egyik sem? :S

2008-04-16 16:30:30 Kis Vuk (2008) CyberDave (1) #26

Kameramozgás iszonyat amatőr! Szánalom...

Senki sem szeretni a forduló rúgásokat? :D