Jill

Regisztráció: 2007. április 16. (10 év, 6 hónap)

Nem: nő

American Sniper
Amerikai mesterlövész
1 2015-02-20 3,4
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
A hobbit: Az öt sereg csatája
3 2014-12-19 3,4
The Hunger Games: Catching Fire
Az éhezők viadala: Futótűz
5 2013-11-26 3,6
Thor: The Dark World
Thor: Sötét világ
3 2013-11-16 3,1

2017-08-09 21:15:07 Coriolanus (2011) Jill (4) #5

Összességében tetszett, de ha igazán pergő, szenvedélyes verziót akartok látni, a Donmar Warehouse pár éve készült produkcióját ajánlom - teljesebb szöveg, mégis sodróbb. Plusz Tom Hiddleston >>>>>>>> Voldemort.

2017-08-04 04:50:20 Cleopatra (1963) / Kleopátra Jill (4) #4

Anno tévében, szinkronnal nem hagyott mély nyomot (azon túl, hogy Burton kiváló), azóta újranéztem eredeti hanggal, Blu-rayn, így már határozottan jobb. Összességében nagyon szép, pláne fantasztikus lehet mozivásznon. Csaták terén annyira nem erőltették meg magukat, egyedül Actium van normálisan megcsinálva, pedig statiszták voltak bőven.

Ami kissé zavaró, hogy fontos történelmi alakok sokszor háttérbe szorulnak, mert mindig Cleo a fókusz. Az egész "gyakjuk le Caesart" dolog nincs valami jól felépítve (bár ez a vágásoknak is köszönhető), aztán a polgárháborút mindenestől átugorja némi narrációval.

Amire nem számítottam: az egyik mellékszereplő, Rufio nagy kedvenc lett nálam. Senki sem hallgat rá, pedig jobban járnának.

*Dai Li voice* There was no movie made of our show

A rajzfilmverziót kell megnézni, az az egyik legjobban megírt sorozat (élőszereplősöket is beszámítva) amihez valaha szerencsém volt, de hogy ez miafaszom akart lenni, azt máig nem tudom.

Eleve mióta fehér bárki is ebben a univerzumban? Mióta indiai az egyértelműen japán Fire Nation? Mi a bánatos Odinfasza volt az a jelenet, mikor kb. hat earthbender* nekiáll táncolni és hadonászni, majd valaki egészen más irányból bedob egy nagyobbfajta kavicsot? Toph szerintem előbb röhögőgörcsöt kapna, aztán szétrúgná mindenki seggét.

Nincs egy olyan jelenet, ahol az ember ne facepalmolna.

*Angolul néztem a sorozatot, az idomár szótól meg sikítófrászt kapok.

Mik voltak ezek az óriás alagútásó férgek? Mióta vannak ilyenek Középföldén? És aztán nem is használják őket a csatában, csak úgy random előjönnek, eltűnnek, oszt jó napot? Visszamennek az Arrakisra?

2013-12-23 14:07:29 47 Ronin (2013) / 47 ronin Jill (?) #13

Te ismered az eredeti történetet, ember? Ez egy legendás történelmi eset. Az előzetes meggyőzött, hogy ne nézzem meg, minek ebbe mindenféle hülye természetfeletti elem? Csináljanak egy tisztességes, realista szamurájfilmet, attól még lehet látványos.

előzmény: Glasseye (#9)

2013-12-23 14:05:15 The Fall (2006) / Zuhanás Jill (?) #42

Y'all motherfuckers need The Princess Bride.

2013-11-16 08:17:55 Les Misérables (2012) / A nyomorultak Jill (4) #41

A Marius/Cosette dolog a könyvben is reménytelenül gyenge... Marius egy creepy stalker és mint POV bírhatatlanul nyafogós emo. Cosette viszont jóval tökösebb, mint a musicalben.

Ami viszont bűn, az a Dog Eats Dog kivágása. Ez az, ami megmutatja, hogy Thénardier nem csak egy comic relief, hanem igazi gonosz. De kellett a hely a hótt felesleges új Valjean-szólónak és a vacak filler Turninget ki nem bírták volna hagyni... az a szám csak azért létezik, hogy a még életben lévő szereplőknek legyen ideje átöltözni a fináléra (Cosette-nek is, mert színpadon hagyomány, hogy a két férfi főszereplőn kívül mindenkinek van legalább egy kisebb szerepe is).

előzmény: Eglaronion (#35)

Loki menti meg a filmet, mint általában. Mondjuk eleve miatta kezdem Marvel-filmeket nézni. Viszont Natalie Portman karaktere rémesen ostoba és nagyjából semmit sem csinál, csak bajban van, miközben pl. Frigga hosszú ruhában és tökéletes hajkölteménnyel is képes seggeket szétrúgni. Odin totális papucsférj lehet.

Malekith-t nem bírtam komolyan venni, mert végig Nine-t láttam magam előtt vicces sminkben, és hol van a S.H.I.E.L.D.? Már a Vasember 3-ban se voltak benne... ráadásul Londonban vagyunk, a film allatt nagyjából ez járt a fejemben: oké, hol a S.H.I.E.L.D., vagy legalább a UNIT/Torchwood? Oh wait, wrong show.

Odin egy seggfej, és Hopkins úgy tűnik, baromira unja... pedig valaha tudott játszani.

Heimdalls szeretem, bár sok dolga neki sincs, de Idris Elbának van annyi jelenléte, hogy érdekessé tegye. Sifet legalább annyira unom, mint Jane-t és az idegesítő barátnőjét.

Remélem, Loki kap majd egy saját filmet. A női nézők jelentős része így is miatta jár a moziba.

2012-12-30 05:17:24 Les Misérables (2012) / A nyomorultak Jill (4) #20

Egyvalamit viszont elfelejtettem említeni: Aaron Tveit olyan isteni "let others riiiiiiiiiiise"-t profukált, végén azzal az elképesztően gyönyörű magas hanggal, hogy ezzel még Anthony Warlow-t is túlszárnyalta.

Egyébként meg random Supernatural feels a Stars alatt. Eddig sose gondoltam bele.

2012-12-28 00:29:57 Les Misérables (2012) / A nyomorultak Jill (4) #13

Annak igazán jó, aki a könyvet és a musicalt is ismeri, mert rengeteg könyves apróságot adtak hozzá, ami a színpadon kimarad.

És aki Russell Crowe-ot szidja: sokkal gyengébb alakításokat láttam hivatásos musicalesektől (Drew Sarich, Norm Lewis). Nyilván nem Philip Quast, de kellemes csalódás volt.