Jill

Regisztráció: 2007. április 16. (16 év, 11 hónap)

Nem: nő

The Last Airbender
Az utolsó léghajlító
1 2015-02-20 2,1

2021-03-12 23:51:36 Sekigahara (2017) / Szekigaharai csata Jill (4) #1

Jó kis film ez, bár azt hiszem, hozzánk el se jutott. Angol felirattal láttam.

A csata elég látványos, de azt is bemutatja, mi vezetett hozzá. És kivételesen a nyugati sereg vezére, Mitsunari a főhős, akit pedig vagy el szoktak hanyagolni különféle adaptációk, vagy gonoszként ábrázolnak, pedig nem érdemli meg. Ieyasu sem éppen szent, kavarja, mint Piszkos Fred, és magához ragadja a hatalmat.

Ezt a verziót nem láttam, de van egy orosz sorozat a 90-es évekből, ami szinte szó szerint követi a könyvet, és nagyon jó.

2018-04-24 19:34:06 Onegin (1999) / Anyegin Jill (4) #8

Összességében korrekt feldolgozás, bár angolul egy kicsit nevetséges :D Na meg az, hogy Arwen és Lord Voldemort románca XD

Fiennesnek jól állnak az ilyen típusú karakterek, de nekem azért az igazi Anyegin Hvorostovsky (Isten nyugosztalja) vagy Keenlyside.

2017-08-09 21:15:07 Coriolanus (2011) Jill (4) #5

Összességében tetszett, de ha igazán pergő, szenvedélyes verziót akartok látni, a Donmar Warehouse pár éve készült produkcióját ajánlom - teljesebb szöveg, mégis sodróbb. Plusz Tom Hiddleston >>>>>>>> Voldemort.

2017-08-04 04:50:20 Cleopatra (1963) / Kleopátra Jill (4) #4

Anno tévében, szinkronnal nem hagyott mély nyomot (azon túl, hogy Burton kiváló), azóta újranéztem eredeti hanggal, Blu-rayn, így már határozottan jobb. Összességében nagyon szép, pláne fantasztikus lehet mozivásznon. Csaták terén annyira nem erőltették meg magukat, egyedül Actium van normálisan megcsinálva, pedig statiszták voltak bőven.

Ami kissé zavaró, hogy fontos történelmi alakok sokszor háttérbe szorulnak, mert mindig Cleo a fókusz. Az egész "gyakjuk le Caesart" dolog nincs valami jól felépítve (bár ez a vágásoknak is köszönhető), aztán a polgárháborút mindenestől átugorja némi narrációval.

Amire nem számítottam: az egyik mellékszereplő, Rufio nagy kedvenc lett nálam. Senki sem hallgat rá, pedig jobban járnának.

*Dai Li voice* There was no movie made of our show

A rajzfilmverziót kell megnézni, az az egyik legjobban megírt sorozat (élőszereplősöket is beszámítva) amihez valaha szerencsém volt, de hogy ez miafaszom akart lenni, azt máig nem tudom.

Eleve mióta fehér bárki is ebben a univerzumban? Mióta indiai az egyértelműen japán Fire Nation? Mi a bánatos Odinfasza volt az a jelenet, mikor kb. hat earthbender* nekiáll táncolni és hadonászni, majd valaki egészen más irányból bedob egy nagyobbfajta kavicsot? Toph szerintem előbb röhögőgörcsöt kapna, aztán szétrúgná mindenki seggét.

Nincs egy olyan jelenet, ahol az ember ne facepalmolna.

*Angolul néztem a sorozatot, az idomár szótól meg sikítófrászt kapok.

Mik voltak ezek az óriás alagútásó férgek? Mióta vannak ilyenek Középföldén? És aztán nem is használják őket a csatában, csak úgy random előjönnek, eltűnnek, oszt jó napot? Visszamennek az Arrakisra?

2013-12-23 14:07:29 47 Ronin (2013) / 47 ronin Jill (?) #13

Te ismered az eredeti történetet, ember? Ez egy legendás történelmi eset. Az előzetes meggyőzött, hogy ne nézzem meg, minek ebbe mindenféle hülye természetfeletti elem? Csináljanak egy tisztességes, realista szamurájfilmet, attól még lehet látványos.

előzmény: Glasseye (#9)

2013-12-23 14:05:15 The Fall (2006) / Zuhanás Jill (?) #42

Y'all motherfuckers need The Princess Bride.

2013-11-16 08:17:55 Les Misérables (2012) / A nyomorultak Jill (4) #41

A Marius/Cosette dolog a könyvben is reménytelenül gyenge... Marius egy creepy stalker és mint POV bírhatatlanul nyafogós emo. Cosette viszont jóval tökösebb, mint a musicalben.

Ami viszont bűn, az a Dog Eats Dog kivágása. Ez az, ami megmutatja, hogy Thénardier nem csak egy comic relief, hanem igazi gonosz. De kellett a hely a hótt felesleges új Valjean-szólónak és a vacak filler Turninget ki nem bírták volna hagyni... az a szám csak azért létezik, hogy a még életben lévő szereplőknek legyen ideje átöltözni a fináléra (Cosette-nek is, mert színpadon hagyomány, hogy a két férfi főszereplőn kívül mindenkinek van legalább egy kisebb szerepe is).

előzmény: Eglaronion (#35)