morcosmedve

Regisztráció: 2007. március 22. (10 év)

Nem: nem publikus

3 2016-09-29 3,3
Love Me Tender

4 2016-09-29 ?
The Secret Life of Pets
A kis kedvencek titkos élete
2 2016-08-23 3,4

3 2016-08-16 3,7
Witness for the Prosecution
A vád tanúja
4 2016-08-16 4,7

Erősen hullámzó színvonalú alkotás, ahol B-kategóriás jelenetek és hangulatok keverednek szuperprodukciós jegyekkel. A szenzációs nyitányt rögtön agyonüti anyuci indokolatlan fenyegetőzése. A realisztikus ábrázolás közepette ugye el kellene hinnem, hogy a jól menő és jól fizető, kényelmet garantáló multis állás helyett inkább a kősivatagot választja, ahol még egy nyavalyás pocok sem tűnik fel, hogy enyhülést nyújtson. Az ilyen elvi aggályokat egy családanyánál a valóságban viharos gyorsasággal temeti maga alá az első kisebb kőomlás. "Apukám, téged nem üldöznek, téged akarnak. Fogadd el a melót!" Itt és most még eszembe juthatna a náci Németország példázata, hogy igen, ellent kellene állni a zsarnoknak, de ezt a helyzetet már régen elmosta a globalizmus világgazdasági kényszere. Mész és melózol (de legalábbis keresel egy pénztermelő modult). Ennyi.

Ha már a karakterek motivációs alapjait sokszor ürgeöntéssel se sikerül előcsalogatni, a karakterközpontú ábrázolás helyett vihetné a hátán a filmet a lehengerlő dramaturgia. De a mackósajt cammogású filmes ütemterv sokszor (dög)unalmas, és 5 percenként kérdezem meg magamtól, miért is nézem mindezt.

Mindezt ellenpontozzák a vaderes badass jelenetek és csatapercek, a mellbevágóan egyszerűen eleső katonák és fő karakterek. Ott éreztem, hogy szembesülök a film főtervezőjének eredeti koncepciójával. Na arra tényleg vevő lettem volna!

A slágerek ellenére eléggé lapos filmélmény. Judy Tyler jelentett üdítő színfoltot, de ehhez képest alig szerepelt, később meg már egyáltalán nem. A rockkorszak egyik áldozata. :(

2016-09-29 13:31:24 Love Me Tender (1956) morcosmedve (4) #1

Leszámítva az elvis-es szappanopera-betéteket (ezek eléggé kizökkentőek), viszonylag mentes a halivúdi hülyeségektől. Meglepően jó, könnyed polgárháborús western, valószerű történettel és fordulatokkal, tisztességes színészekkel, forgatókönyvvel és dramaturgiával, enyhe nosztalgikus bájjal spékelve a déli farmerek tisztességes mivoltáról (bár így belegondolva még ez is kapott ellenpontozást).

Ez egy örök érvényű mese. Ez egy borzasztó ostoba film.

2016-08-07 02:57:32 Riddick (2013) morcosmedve (4) #18

Ja.

előzmény: Havierez (#17)

2016-08-05 21:42:04 Riddick (2013) morcosmedve (4) #16

Nem tudom megunni, és minél többször nézem, annál jobban üt.

Saját olvasatom a végén a Lincoln-levélre: Lehet, hogy hamisítvány, de a benne foglalt tartalom mégis olyan, mintha igazi volna, akár Lincoln is írhatta volna. Ők meg a levél szellemében hozták meg a döntéseiket. Mintha a körülöttük lévő mészárszéken túlemelkedve mégiscsak létezne felemelő gondolat, ami kiemel ebből, amiért érdemes élni. Csak nyakig vérben fetrengve mindez eléggé kontrasztos. Ez lehet a tükörképe az amerikai polgárháborúnak.

Meghalt a király! Éljen a kukás!

Mert nekem is eszembe jutott erről a filmről egy metafora:
"Az előzmények romjaiból ma már csak annyi darabkát tudunk kikukázni és piacra dobni, ami a fél fogunkra is alig elég." Legalábbis az alkotók szerint. Ezért valami újba fogtak. Lényeg a piacra dobás, hiszen 60db vacsora több, mint a negyed. Ezzel nem tudok azonosulni. Számomra SW-ot csupán nyomokban tartalmaz. Ami miatt szeretem és érdekesnek találom ezt az univerzumot, abból itt semmit nem kaptam. Bőven van miből válogatni, tehát maradok tisztelettel elégedett kukatúró...

Nem volt rossz.
És nem volt jó sem.

2015-06-05 13:59:04 Ex Machina (2015) morcosmedve (4) #32

Tele van baromi jó megoldásokkal. Tele van pakolva az MI-vel kapcsolatos kortárs elméletek többségével, fogyasztható, de nem lebutított formában. Szemináriumi dolgozatokat lehetne írni a film által felvetett témákban minimum esztétikából, nyelvészetből, biorobotikából, filozófiából.
És a dramaturgia is zseniális. Mikor
a faszi elkezd kételkedni benne, hogy ő ember-e, aztán később kiderül, hogy csak megjátszotta,
az ütött. És egyik elem sincs a másik rovására eltúlozva. Kivéve a legvégét. Azt tök fölösnek éreztem, mert már semmi lényeges nem változott azután, hogy a nő belép a liftbe.

És végre egy MI film, ami nem az MI-ről szól, hanem rólunk, emberekről!