nejmed

Regisztráció: 2007. március 16. (11 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Nem értem a mai világot, és várom, hogy a posztmodern blöffölésnek/giccselésnek vége legyen valahára.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alexander Petrov, Andreas Hykade, Andrej Tarkovszkij, Bill Plympton, Christopher Nolan, Darren Aronofsky, Miyazaki Hayao, Shinkai Makoto, Wes Anderson, Woody Allen
Színészek: Natalie Portman, Nicole Kidman
Műfajok: animáció, anime, dráma, rövidfilm
Országok: cseh, japán, kanadai, magyar, szovjet
Korszakok: mindegyik

Entebbe
7 vérfagyasztó nap
4 2018-05-23 3,1

2018-10-07 02:23:42 Napszállta (2018) / Sunset nejmed (1) #107

Én ugyan nem várok egy hetet, hogy leülepedjen! :D Egy szóval: Csapnivaló! A filmre jellemző kétsoros párbeszédek sem voltak rendesen megírva! Nem tudom, hogy ez azért van-e, Nemes László is tudja, hogy egy átlag magyar színészre még mindig nem lehet rábízni egy sornál többet, de mindegy, ezt hagyjuk most. :3

Ami még zavaros volt számomra, hogy mire volt jó annyira ragaszkodni a koncepció tisztaságához a kamerakezelésben? Néha fél percek is elteltek úgy, hogy tiszta homályos volt a kép, mire végre bejött valaki az élességi tartományba. De mindegy, ezen túlteszem magam, de annyira nem éreztem, hogy nekem, nézőnek készült a film, ennek szól a karó. Nem tudom, de ez az iskolapadban elsajátított, tervezőasztalon tökéletesre csiszolt művészet nem működik. Majd biztos bekerül az esztétika tankönyvekbe, és élvezkednek rá a bölcsészek, de filmnek csapnivalóan rossz volt.

Ez a nap is eljött. :3

előzmény: nejmed (#16)

2018-05-23 10:48:45 Entebbe (2018) / 7 vérfagyasztó nap nejmed (4) #2

Semmi, de semmi elvárással nem rendelkeztem, mikor beültem a filmre, talán annyival csak, hogy a túszdrámák nem a kedvenceim. Ennek ellenére nemcsak hogy nem unatkoztam a két óra alatt, de meglehetősen lekötött. Tetszett az a megközelítés, hogy a feszültség forrása máshol volt, mint a hol a zsáner megkövetelte volna ti. általában a túszejtőkkel nem azonosul a néző, úgy vannak bemutatva, mint gonosz. Itt meg ilyen zavaros eszméktől hajtott szánalmas nyomorultak, akik attól rettegnek, hogy mi van, ha tényleg meg kell ölniük a túszokat.
Kiemelendő a színészi játék is, kivétel nélkül, de főként a főszereplők: Daniel Brühl és Rosamund Pike.

2018-05-20 23:34:21 Annihilation (2018) / Expedíció nejmed (1) #102

Minden pocsék és talmi volt ebben - nem is értem miért néztem végig - onnantól, hogy milyen bénán nézett ki, odáig hogy mennyire nem volt megirva senki karaktere. Értelem meg aztán pláne semmi.

2018-04-28 18:23:16 Lajkó - Cigány az űrben (2018) nejmed (2) #18

Én vinnyogva röhögtem a Bajakonúr poénon, de amúgy inkább szomorú volt az egész. Fárasztó-kínos, kivételesen a színészek kiválóak voltak, de ez a koncept vagy szüzsé volt harmatgyenge.

Az a vehemencia is figyelemre méltó, ahogy a nem-birkák kinyilvánítják nemtetszésüket a PR jelenséggel kapcsolatban. Bárki mással kapcsolatban egy oldalbezárással, vállrándítással elintéződik a nem tetsző médiatartalom, kritika stb ignorálása. Érdekes.

2018-02-12 15:28:47 Az állampolgár (2016) nejmed (?) #24

Off
Szerintem egy és ugyanaz, én nem tudok finom distinkciót vonni a kettő között, talán csak annyit, hogy az egyiknél globálisan stílusát tekintve él az iróniával, mint retorikai eszközzel, a másik meg a hozzászólást minősíti a szellemesen csipkelődő humoráért, amivel az iróniát azonosítjuk. Vagy úgy jó, mintha azt írta volna, hogy A hozzászólás dícséret volt. Ugyancsak értelmes, de mást jelent ez esetben a párja: A hozzászólás dicséretes volt. Persze neked nem muszáj ezt így használnod, ha neked nem felel meg, de szerintem kisebbségben vagy. No offens.

előzmény: MicaHiro (#23)

2018-02-03 23:12:19 [Animáció] nejmed #274

Filmes kontent audió formában: Pátria Rádió mai Filmsarkában Havran Kati beszélgetett velem animációs filmekről. Enjoy ';)

2018-01-30 12:20:49 Maria Theresia (2017) / Mária Terézia nejmed (3) #7

Azt hittem nem egészen történelem hű a vége, de úgy tűnik mégiscsak van valami benne...
"Külön figyelmet érdemlő kérdés a háborúval kapcsolatban Magyarország magatartása volt. Bécs helyzete válságosnak tűnt, sok függött tehát attól, hogy a magyar politika milyen útra lép.
Mária Terézia tisztában volt azzal, hogy segítséget adott pillanatban csak a magyaroktól remélhet. 1741 tavaszán a pozsonyi országgyűlés elégedetlen hangulatát az ő személyes közbelépése fordította kedvezővé. A rendek eleinte sérelmeiket hangoztatták. 09.04-én a királynő beszédet intézve a magyar urakhoz, elmondta, hogy mindenki elhagyta őt, és hogy a magyarok lovagiasságára és vitézségére bízza magát és gyermekeit. A rendek erre életüket és vérüket ajánlották, és megadták a kellő katonai segítséget. Nemsokára több mint 60 ezer magyar küzdött a császári lobogó alatt a bajorok ellen meglehetős, a poroszok ellen kevesebb sikerrel."

2018-01-25 14:47:13 [Amikor a filmrendező nő…] nejmed #14

Kíváncsiságból végignéztem a filmes naplómban lévő ötös filmeket, kimazsoláztam belőle a női rendezőket. Egyöntetűen olyan alkotások, amik emberi kapcsolatokról, nők egymás közti viszonyáról szól, érzelmekről stb szólnak. És emlékeim szerint ebben a témában ezek a legmagasabb polcon lévő alkotások nálam (aminek a nagy része animációs rövidfilm...) Ezen a téren mások, utolérhetetlenek, tapintható a különbség.

Míg szerintem az összes többi esetben nem tudnék különbséget tenni. Úgy értem a nem kifejezetten nőies témákkal operáló filmek esetében vagy akármilyen átlagos minőségű filmekkel között. Azaz nők is lehetnek ugyanúgy jó iparosok és vagy jó-rossz adottságokkal megáldott művészek, állhatnak félszívvel menedzselt projektek élén, mint a férfiak. És azért valljuk be, ezek vannak többségben.