nejmed

Regisztráció: 2007. március 16. (10 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Nem értem a mai világot, és várom, hogy a posztmodern blöffölésnek/giccselésnek vége legyen valahára.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alexander Petrov, Andreas Hykade, Andrej Tarkovszkij, Bill Plympton, Christopher Nolan, Darren Aronofsky, Miyazaki Hayao, Shinkai Makoto, Wes Anderson, Woody Allen
Színészek: Natalie Portman, Nicole Kidman
Műfajok: animáció, anime, dráma, rövidfilm
Országok: cseh, japán, kanadai, magyar, szovjet
Korszakok: mindegyik

Magic in the Moonlight
Káprázatos holdvilág
2 2017-12-05 3,4

2018-01-14 10:38:00 Maria Theresia (2017) / Mária Terézia nejmed (3) #1

Nem indul rosszul, de a második rész elég vérszegény lett. Főleg azok a jelenetek nagyon szörnyűek, amiben a magyar nemesek mórikálják magukat. De az az út,
amíg a trónig eljut nagyon szerethető volt. Amúgy az a filmvégi beszéd, amit Mária Terézia a pozsonyi országgyűlésen előad, könnyek között rimánkodva a magyarok segítségéért, aminek hatására éljenzéssel és kardlengetéssel biztosítják támogatásukról a magyar urak... Nem tudom, hogy magyar vagy osztrák szemmel nagyobb szégyen-e végignézni. :D
Mediaklikken még fenn egyelőre.

2018-01-12 14:28:08 [Általános fórum] nejmed #7277

Kérdések, amiket sosem mertem feltenni - rovatunkban ma:
Azt tudja valaki, hogy miért a háromszemű szemüveg a KT logója? :D

2018-01-11 14:16:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] nejmed #23269

Áthelyezve a(z) His Master's Voice topikból.

előzmény: oscarmániás (#2)

Azt nem tudjuk, hogy mi van ezzel a filmmel? (ami számomra a 2017-es legjobban vár filmje volt, mindhiába?) Ezt mikor láthatjuk?

Látom lelki szemeim előtt, hogy a Disney marketingesei átfésülik az internetes fórumok bugyrait, és mondogatják: lám-lám, ezekre a seprős kisfiúkra, mint díszítő, hangulatfestő elemekre gondoltunk, de nem is rossz ötlet, pláne ha már látatlanban kajáljátok! So dear Disney, don't even think about them! :D :D :D

Tegnapelőtt megnéztem a Baljós árnyakat, és egész jónak tűnt ezekhez az újakhoz képest. :D

Amúgy érdekes, hogy a Lobsterre meg csak négyest adtál és pont ezt emelted fel a pajzsodra. A Lobster pont azért volt egy kiváló film, mert az emberek személyiségét annyira absztrahálta, amennyire csak lehetett, de a film világában, abban a disztópikus felállásban attól még jól működtek. Szerintem itt is elvégezte ugyanazt a műveletet, (de konkrétan ugyazt...) csak ebbe a világba már nem simultak bele olyan jól, mint a Lobster világába. Sokkal kevesebb intellektuális munka van ebben a filmben így, a Homárhoz képest főként, meg ha engem kérdezel az is ennek a jele, hogy "nem lehet magyarázni" és "kézzelfoghatatlanabb, a látottakon túlmutató dolgokról van szó". Persze van benne egy jó kis para, feszkó de hát erre nem jár kitűnő osztályzat.

előzmény: dikalosz (#55)

Még évekkel ezelőtt az volt a policy, hogy angolos átírással, de az eredeti japán sorrendet követve kell ezt oldani, tehát Miyazaki Hayao, Shinkai Makoto, Kon Satoshi, de már például Kurosawa Akira is Akira Kurosawaként van fenn. :P Amúgy az angol források is billegnek néhol, pláne ha nem élvonalbeli szereplőkről van szó, szóval nem nehéz nagy mennyiségű hibát kimutatni az adatbázisban.

előzmény: St4nt0N (#12133)

Paula Beer [Frantz]
Nicole Kidman [The Beguiled / Csábítás]
Scarlett Johansson [Ghost in the Shell / Páncélba zárt szellem]

Férfiak
Lehet csak mert nem voltam túl kompetens (16 filmmel), egy emlékezetes férfi alakítást sem rémlik, úgyhogy ezt üresen hagyom.

A filmes eszközöket nagyon jól használja, nem lehet nem észrevenni, hogy milyen zseniális az operatőri munka, és milyen jó beteg állat filmzenét csináltak alá. Érdekes, hogy Colin Farrell első filmje, amiben nem gyűlöltem nézni a szomorú kutya tekintetét. Nagyon erős a felütése, az elején szerettem nagyon, viszont itt vége is a dicséretek sorának, mert borzasztóan üresnek és kiábrándítónak találtam a filmet. Posztmodern giccselés kategória: magyarázat - semmire, végkifejlet - triviális még ha kegyetlen is, közben úgy érzed - becsaptak. Köszönöm szépen, ebből már egy életre elegem van.