nejmed

Regisztráció: 2007. március 16. (14 év, 10 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alexander Petrov, Andreas Hykade, Andrej Tarkovszkij, Bill Plympton, Christopher Nolan, Darren Aronofsky, Miyazaki Hayao, Shinkai Makoto, Wes Anderson, Woody Allen
Színészek: Natalie Portman, Nicole Kidman
Műfajok: animáció, anime, dráma, rövidfilm
Országok: cseh, japán, kanadai, magyar, szovjet
Korszakok: mindegyik

A Dog's Journey
Egy kutya négy útja
2 2021-09-06 2,9
Love, Weddings & Other Disasters
Szerelmek, esküvők és egyéb katasztrófák
2 2021-07-31 ?
Hot Fuzz
Vaskabátok
4 2021-02-23 4,0

2021-11-06 09:53:02 Post Mortem (2020) nejmed (2) #28

Hát ez jó nagy marhaság volt! :D

A barátnőm gyerekotthonban dolgozik, kb ilyen sztorikkal járt haza. Elég reális a film, azzal együtt is hogy nem ad válaszokat, Miért is adna, hisz jelenleg nincs sok válasz a valóságban sem.

Nem véletlenül emlegette zéel Wes Andersont, ha vizuálisan nem is, de bizonyos jelenetek abszurditásában abszolút hozza azt a világot. Egyébként egy nagyon jó kis dráma, novellákra hajazó felépítéssel, kis abszurd humorral, szép fényképezéssel, jó gondolatokkal. Nagyon kellemes meglepetés volt.

Az a véleményem, hogy a Rowling által felépített világ eléggé kulissza-szerű, amely a varázslóiskola falain belülről nézve még teljesnek tűnik, de mihelyt kiszakadunk ebből össze-vissza csuklanak és dőlnek le az összetákolt díszletek. Ezek a baromi nagy sötét foltok kézzel tapinthatóak a Fantastic Beast filmekben, amiket bármennyire is szeretnék szeretni, egyszerűen nem megy sajnos.

2018-10-07 02:23:42 Napszállta (2018) / Sunset nejmed (1) #107

Én ugyan nem várok egy hetet, hogy leülepedjen! :D Egy szóval: Csapnivaló! A filmre jellemző kétsoros párbeszédek sem voltak rendesen megírva! Nem tudom, hogy ez azért van-e, Nemes László is tudja, hogy egy átlag magyar színészre még mindig nem lehet rábízni egy sornál többet, de mindegy, ezt hagyjuk most. :3

Ami még zavaros volt számomra, hogy mire volt jó annyira ragaszkodni a koncepció tisztaságához a kamerakezelésben? Néha fél percek is elteltek úgy, hogy tiszta homályos volt a kép, mire végre bejött valaki az élességi tartományba. De mindegy, ezen túlteszem magam, de annyira nem éreztem, hogy nekem, nézőnek készült a film, ennek szól a karó. Nem tudom, de ez az iskolapadban elsajátított, tervezőasztalon tökéletesre csiszolt művészet nem működik. Majd biztos bekerül az esztétika tankönyvekbe, és élvezkednek rá a bölcsészek, de filmnek csapnivalóan rossz volt.

Ez a nap is eljött. :3

előzmény: nejmed (#16)

2018-05-23 10:48:45 Entebbe (2018) / 7 vérfagyasztó nap nejmed (4) #2

Semmi, de semmi elvárással nem rendelkeztem, mikor beültem a filmre, talán annyival csak, hogy a túszdrámák nem a kedvenceim. Ennek ellenére nemcsak hogy nem unatkoztam a két óra alatt, de meglehetősen lekötött. Tetszett az a megközelítés, hogy a feszültség forrása máshol volt, mint a hol a zsáner megkövetelte volna ti. általában a túszejtőkkel nem azonosul a néző, úgy vannak bemutatva, mint gonosz. Itt meg ilyen zavaros eszméktől hajtott szánalmas nyomorultak, akik attól rettegnek, hogy mi van, ha tényleg meg kell ölniük a túszokat.
Kiemelendő a színészi játék is, kivétel nélkül, de főként a főszereplők: Daniel Brühl és Rosamund Pike.

2018-05-20 23:34:21 Annihilation (2018) / Expedíció nejmed (1) #102

Minden pocsék és talmi volt ebben - nem is értem miért néztem végig - onnantól, hogy milyen bénán nézett ki, odáig hogy mennyire nem volt megirva senki karaktere. Értelem meg aztán pláne semmi.

2018-04-28 18:23:16 Lajkó - Cigány az űrben (2018) nejmed (2) #18

Én vinnyogva röhögtem a Bajakonúr poénon, de amúgy inkább szomorú volt az egész. Fárasztó-kínos, kivételesen a színészek kiválóak voltak, de ez a koncept vagy szüzsé volt harmatgyenge.

Az a vehemencia is figyelemre méltó, ahogy a nem-birkák kinyilvánítják nemtetszésüket a PR jelenséggel kapcsolatban. Bárki mással kapcsolatban egy oldalbezárással, vállrándítással elintéződik a nem tetsző médiatartalom, kritika stb ignorálása. Érdekes.