jablonsky

Regisztráció: 2007. február 28. (12 év, 2 hónap)

Születési év: 1981

3 2019-04-23 2,8
Donnie Brasco
Fedőneve: Donnie Brasco
3 2019-04-22 4,1

semmi értelme a 'horror' és 'thriller' szavaknak a műfaji besorolásnál, ez egy családi/szerelmi dráma. semmi ijesztő vagy hátborzongató nincs benne, de nem is úgy tűnt, hogy egyáltalán lenne ilyen irányú cél. minden részletét (boldognak induló házasság; elvesztett gyerek; a másik hibáztatása; válás; kiégés; új - természetfeletti - lehetőség; békülés; megbocsájtás; új élet) ezerszer láttuk már.

2019-01-06 02:48:29 Rubber (2010) jablonsky (4) #14

egy modernkori monty python-film, nagyjából a negyedik percétől kezdve szándékoltan komolytalan megoldásokkal jelezve, hogy márpedig aki ebbe többet gondol, az meg is érdemli. lehet dobálózni a dadaizmussal, meg mindenféle irányzatokkal, de most komolyan: egy film, amiben egy darab gumiabroncs önmagától elkezd gurulni, tényleg ki kell, hogy váltson ilyen gondolatokat? pont itt nem kéne levezetni a más, túlmisztifikált blöffökön keresztül felgyülemlett frusztrációt. ez egy film, amiben egy gumiabroncs elindul ölni. azt viszont zseniálisan teszi.

2018-12-09 11:39:36 A Quiet Place (2018) / Hang nélkül jablonsky (2) #65

mennyit változik a világ... szűk húsz évvel ezelőtt shyamalantól a jelek a világ egyik legröhejesebb filmjének lett kikiáltva, ma meg szinte ugyanaz az év egyik legjobbja, és micsoda atmoszféra, és micsoda alakítások, és micsoda zene...

aki még életében nem látott horrorfilmet, annak nyilvánvalóan rendben lesz ez is, de én közvetlenül az első rész megtekintése után nagyjából a film felénél egész egyszerűen annyira mérges lettem erre a blöffre, hogy már akkor ráadtam volna a nézhetetlent. lehet, hogy a nemrégiben megtekintett, amúgy sajnos szintén a kilátásokhoz képest gyengébben muzsikáló "the house of the devil" hatása alatt állok még mindig, de meggyőződésem, hogy ti west nagyságrendekkel erősebb beállításokkal tud feszültséget teremteni, mint a kizárólag a biztosra játszó wan. a "the conjuring" ugyanez pepitában, a horrorok paprikás krumplijai ezek. teljesen ehető, nagyjából szereti is mindenki, de úgy egyébként főzhetnénk valami jobbat is. arról nem is beszélve, hogy ennyire bárgyú módon mellőzni/késleltetni patrick wilson karakterének az első rész végén megismert jelentőségét nettó baromság. rendkívül idegesítő zene, egy pillanatig sem kedvelhető szereplők, értelmetlen és rossz rémisztgetések sora - ja, és ha bárkinek gondja lenne azzal, hogy az első rész még csak le se lett szinkronizálva, hát nyugodtan mondhatom, hogy a második rész szinkronmunkája (főleg az effektezések tekintetében) a legnagyobb horror, ami erre a filmre jellemző lehet.

2016-06-02 12:53:56 The House on Pine Street (2015) jablonsky (2) #1

amityville horror? rosemary egy újabb gyermeke? nem sikerült a két keelingnek eldöntenie, így egy-két jópofa tempóváltást leszámítva csak egy lufi az egész.

2016-02-14 03:55:21 A turné (1993) jablonsky (5) #3

nem hogy nem langyos, nem hogy nem gyenge kivitelezés, de egy önmagát kellően ismerő színházi társulat szemszögéből nézve egy idény végi turné gondolata pontosan ugyanígy nézne ki. bereményi száz százalékosan ismerte és tudta az efféle ripacskodást, és hogy törőcsik mari kapja a "legerőtlenebb" karaktert, hát az maga a csúcs. ez a film tökéletesen mutatja be a színészi exhibicionizmust, az önértékelési problémákat, az öltözőben melletted ülő iránti színtiszta gyűlöletet. csodálatos darab.

Lassan húsz év töretlen imádat után változatlanul tartom, hogy a filmtörténelem egyik legkiválóbb vígjátéka ez. Két olyan színész, akik eltérő zsánerben érzik jól magukat, remekül megvannak egymás mellett, sőt. A sztori kifogástalan, a magyar fordításból minden szót megjegyeztem (megjegyzem: Makai Sándor, Perlaki István, Hernádi Judit, de főleg Maros Gábor csodálatos munkát végeztek), Miles Goodman zenéje nem hagy kívánnivalót maga után - az átlagos filmes adatok alapján nehéz elhinni, mégis ez minden idők egyik legkiválóbb, legelegánsabb, legagyafúrtabb vígjátéka.

2013-12-06 21:35:58 Alex Cross (2012) jablonsky (1) #18

2012-ben egész egyszerűen szégyen egy minden szempontból ennyíre gyenge filmmel mozikba kerülni. nulla feszültség; teljesen hiteltelen és hihetetlen történet; fox annyira ripacs, hogy körbe lehetne röhögni; perry abszolút mellőz minden karizmát; logikai buktatók dömpingje; a vizuális trükkök még asylum-szinten is vállalhatatlanok - komolyan egy sima robbantást nem lehet undorító CGI-utánzat nélkül megoldani? ha egy totálisan kezdő csapat vizsgafilmjéről lenne szó, még keresgélném esetleg a rutintalanok báját, de rob cohen akkor sem ma kezdte, ha eddigi "művei" sem csillogtak a nívótól. bűnrossz darab.

2013-08-21 10:49:51 The Hole (2009) / A rettegés mélye jablonsky (3) #2

így, ahogy mondod: ennek annyi köze van a horrorhoz, mint egy disney-rajzfilmben a boszorkánynak. pg13-as besorolással megtámad egy (valóban) ijesztőre megalkotott stop-motion báb. alkonyat helyett, húsz év alatt.

előzmény: Hicks (#1)

azért kíváncsi lennék egy olyan szatírára fegyverekkel, alkohollal vagy zsíros ételekkel kapcsolatban, amelyet úgy tudnak izgalmassá tenni, hogy közben a film során egyáltalán nem használják fel őket még csak megmutatás szintjén sem. a fegyvernepper pont ezért összehasonlíthatatlan reitman darabjával. beszéljünk úgy a futballhuliganizmusról, hogy képek és videók bevágása nélkül vidáman elfecsegünk a törött bordákról meg az agyontaposott drukkerekről. rossz.