maLakai

Regisztráció: 2007. február 11. (11 év, 6 hónap)

Születési év: 1984

The Big Sick
Rögtönzött szerelem
4 2017-12-16 4,1

2011-06-29 02:36:01 Source Code (2011) / Forráskód maLakai (3) #38

A párhuzamos világos időutazós dolognak lenne igazából több értelme. Ha egy gép által generált virutális valóságról van szó, akkor már ott megbukik az alapötlet, hogy egy halott ember utolsó 8 perce alapján az információ, amit a "nyomozó" ott kideríthet irreleváns. Hisz végülis a gép generál le mindent, amit az igazi Sean nem látott, vagy amit tényként nem tudtak előrre meghatározni.
Tehát azt még a gépbe betáplálhatták, hogy az emeleten milyen színű a padló, amit Sean nem láthatott, de hogy a bomba hol volt, hogyan robbantották és ki a tettes azt miből? Az egész maximuma az, hogy akit beküldenek az emlékek alapján megmondja, hogy ki hogyan viselkedett, minden apró részletet, amit az eredeti Sean látott.

Ha párhuzamos univerzumokról van szó, akkor viszont minek a 8 perces memória egy halottól? :/

Jópofák, viccesek, Hádész és Yzma. :)

1. Terminator 2
2. Avatar (igen, bejött :P)
3. Aliens
4. The Abyss
5. True Lies
6. Titanic
6. The Terminator
Piranha 2 kimaradt, a dokumentum, meg kisfilmjeit meg ha jól látom amúgy se vettétek figyelembe. :)

Egyet megjelölni nem tudok. :)
Különösen várom: Alice, Inception, PoP (a játék fanja vagyok :P), Expendables (kihagyhatatlan gárda).
Másodsorban meg sokminden: Titans, Iron Man 2, Kick-Ass, Shutter Island, Book of Eli, Wolfman, Toy Story 3, Tron.
És azért kicsit a Machetet is. :)
Social Networkben semmi fantáziát nem látok így előzetesen, hiába Fincher rendezi (azért meg lesz nézve)...

Picit tényleg hiányos a lista, inkább a "melyik nagy amerikai animációs filmeket gyártó cég filmje..."-re hasonlít. :) Innen viszont Pixar..

Szakmailag Miyazaki innen, egyébiránt meg Tarantino, mert jófej.. :)

2009-02-13 14:29:36 Gran Torino (2008) maLakai (5) #33

Én nem éreztem olyan ellentmondásosnak Kowalski figuráját.

Igen, nem éppen egy szerethető figura, vaskalapos, durva, maradi öregember, aki a rasszista szereotípiákat fújja miközben élete romjain gyászolva kuporog. És a film végére is megmarad vaskalapos, durva, maradi öregembernek.
A borbéjnál lévő jelenet Thaoval együtt is szerintem a helyén volt, ahol lényegében azt tanította a gyereknek, hogy legyen határozottabb, lazább, amikor majd besétál az építkezésen a főnökhöz, persze a maga, nem feltétlen csodás módján... :)

A játékával kapcsolatban, igen a szemöldökráncolós morgás tényleg kicsit sok volt... :)

A film közel se hibátlan, de egy "sima jóval" nem tudom elintézni, úgyhogy ment a zseniális Fincher filmek közé (Se7en, Fight Club).