kery

Regisztráció: 2004. június 10. (19 év, 9 hónap)

Születési év: 1977

5 2010-01-11 3,7
Pandorum

5 2010-01-11 3,3

2010-01-11 11:48:30 Pandorum (2009) kery (5) #12

A mutációt az összes utasnak beadott alkalmazkodást megkönnyítő enzim okozta sok száz év alatt, több generáción át. Én úgy értelmeztem, hogy Payton ámokfutása és újrahibernálása után nagyon sok idő (mondjuk 800 év) telt el. Időközben az űrhajó automatikus vezérléssel a Tanis-ra érkezett és leszállt/lezuhant. Sok kérdés felmerül még itt is de az nem is baj.Tessék fantáziálni.

miért csináltak vígjátékot egy scifi-ből?
miért kell telerakni felesleges és lényegtelen jelenetekkel (pl.: egyetem, anya parádé)
miért kell ennyire közelről mutatni a robotok harcát?
miért kell rángatni a kamerát?
csalódás
néhány jó jelenet azért akad

Kicsit rövidre sikerült, és a harcoknál kicsit zavaró volt a rángó kamera.

Délutáni matiné meglehetősen gyenge CGI-vel. A 3D miatt viszont érdemes megnézni.

Sajnos ebben a filmben a misztikum kifullad egy pedofil pap látomásaiban. A történet immár a "valóságra" épül. Illegális szervkereskedel van. Őssejt kísérletek vannak. A hírek szerint az oroszok valóban végeztek kutyákon fej transzplantációt, és ebben a csúnya világban simán elhiszem, hogy már embereken is csináltak ilyesmit. Csalódottságom abban gyökerezik, hogy egy sci-fi filmre váltottam jegyet és messze menően nem azt kaptam. Ha ezt a történetet egy sima krimiként tálalják valami más címen, akkor talán kevésbé lennék mérges, de film akkor sem lenne értékesebb.

Felháborító, hogy mivel akarnak megetetni minket 2008-ban. Egy sima NCIS epizód izgalmasabb.
Szánalmas, ahogy egy harmatgyenge történetet felcímkéznek egy X-Files matricával hogy lehúzzák a jónépet. Valahol olyan besorolást is olvastam miszerint ez egy Sci-fi/Horror. No persze.
Inkább Botrány.

Nagyon idegesítő volt Keaton ripacskodása. A történet roppant klisés, felesleges mellékszálakkal (pl.: a lélekdokihoz járó tag esete).

20 éve egyszerűbb volt izgalmas és egyedi kaland történetekkel előrukkolni. Ma már!!!?? Szinte mindenféle téma feldolgozásra került valamilyen formában, minőségben. Sokaknak biztos nem tetszik az UFO-s téma, de hát mi más tetszene? Mi olyat találnánk ami részben vagy egészben nem hasonlítható máshoz? A túlzások / lehetetlen dolgok jellemzőek ezekre a filmekre - bár tény, hogy az atomrobbantós-hűtős részt ki lehetett volna hagyni - így ezeket különösebb fejcsóválás nélkül elfogadom.
A leggyengébb rész, de még így is sokkal jobb mint a mostanában gyártott utánzások.

számomra kb másfél óra után unalmassá vált.

- elnézést a félregépelések miatt...