-senki-

Regisztráció: 2006. december 18. (12 év, 6 hónap)

Születési év: 1987

The Killing of a Sacred Deer
Egy szent szarvas meggyilkolása
3 2018-06-17 3,6

2019-02-11 21:58:42 First Man (2018) / Az első ember -senki- (3) #42

A látvány, a űrutazás bemutatás koncepciója remek.

De amit a karakterekkel csinálnak az botrányos. Történelmi filmben ami ilyen jól dokumentált nem lehet ennyire művészkedni.

Lehet a szinkron is rátesz egy lapáttal, de Armstrong karaktere nevetséges olyan mint egy kiégett drogos, állandóan depressziós. Komolyan arra várunk mikor lesz öngyilkos amikor a Holdra lép. Eleve olyan pszichológiai tesztek voltak hogy ilyen embert közelébe nem engednének űrhajónak. Neil éppen higgadtságáról volt híres. Nem hogy odabasszon a műszerfalra.
Ajánlom pl a A teljes csoda - Amerika örök emlékű hősei (2007) dokut. A űrhajósok egyáltalán nem ilyenek voltak.

2018-10-24 02:34:04 Napszállta (2018) / Sunset -senki- (3) #127

A Saul fiában azért működött ez a minimál recept mert közismert a helyzet (holocaust). Itt a film végén se derül ki hogy mi a lópikuláért a nagy hacacáré, kik egyáltalán és miért a szemben álló felek, miért gyújtogatnak. Semmi indíték, a főszereplőről se tudjuk hogy miért duracell nyuszi, a dialógusok szándékoltan mind el vannak törve, és véletlenül sem derül ki semmi, ami oké hogy design, de rohadtul hiteltelen is egy idő után hogy senki szájából nem jön ki egy rendes alany hogy kiről van szó. Akkor már csinálna néma filmet.

Elvileg így a filmnyelvből kéne nagyon értelmeznünk. Hát 1 óra után ez is erősen bukó mert állandóan olyan logikátlanul mozog a követendő hölgy, hogy egyértelművé válik hogy csak azért megy ki-be Irisz mert a játék szabályok szerint a kamera csak úgy tudja megmutatni mi van kint ha ki megy, meg mi van bent ha egyből vissza is megy ha már kiért.

Vidáman súlytalan a bóklászás hogy a rejtélyes helyre amikor eljutunk nem tudjuk meg mi a pláne mert azonnal ki is fordulunk.

Kíváncsi vagyok lesz-e még több dobása Nemes Lászlónak. Nekem úgy tűnik nem tud újat mutatni - én legalábbis kétlem hogy moziba legközelebb beülök rá.

Hát azért ez a többi filmjéhez képest gyerek mese, de azért nem rossz.

Elégé hasonlít rá a Mátrix 3 vége...

2018-05-19 12:15:57 Fekete vonat (1970) -senki- (4) #5

Az a kis gyerek van felnőve a A pártfogoltban is, az RTL szerint: http://rtl.hu/rtlklub/21szazad/egy-zart-vilag-kepei-melyrol-remtortenetek-szulettek-1

előzmény: necksprain (#4)

2018-04-14 23:47:19 A Viszkis (2017) / The Whiskey Bandit -senki- (2) #28

Ha már ilyen közönség filmet csinál a filmalap akkor visszahozzá a költségvetést vagy közcél hálivúdit csinálni közpénzből?

Mindenesetre az egyik legszebben megvilágított film, úgy néz ki egy ilyen cím kell hogy ilyet merjenek lépni. :)

2018-03-18 19:09:51 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] -senki- #23564

Áthelyezve a(z) Annihilation topikból.

Ügyes stílus gyakorlat, ahogy észrevétlen átcsúszik filmből-valóságból színdarabbá. Azután pedig korrekten eljátsszák.

3-4 között. Igazából meg lehetett nézni, de túl sok mindenen, mindenkin átszaladtunk csak úgy letudva módon, felvillantva. Nem sikerült úgy igazán maradandó élményre összerakni nekem.

Ami az igazán lényeg A MAGYAR SZINKRONNAK VÉGE hogy lehet ilyen AAA kategóriás filmbe egy ilyen színészt berakni Yodának?! Versényi László nyugodjék békében.