-senki-

Regisztráció: 2006. december 18. (13 év, 9 hónap)

Születési év: 1987

A platform
3 2020-05-25 4,0
Gettysburg

5 2020-04-28 3,7
Ookami kodomo no ame to yuki
Farkasgyermek
5 2020-03-25 4,2
Pocahontas II: Journey to a New World
Pocahontas 2. - Vár egy új világ
1 2020-03-17 2,7

2020-05-25 18:52:16 El hoyo (2019) / A platform -senki- (3) #16

Jó alapötlet, de ahogy ilyeneknél lenni szokott, ez kevés ahhoz hogy egy történet legyen. A vége felé folyamatosan kamuzik, alibizik, nincs sok értelme szerintem. legalább annak örültem volna ha látni jobban hogy örülnek az alsóbb szinteken a kajának de még az se volt.

2020-05-04 22:06:20 Glory (1989) / Az 54. hadtest -senki- (4) #9

Újranézve azért számos üresség tátong a forgatókönyvben. Broderick és Washington csúcspontra felvezetőnek szánt dialógusa a tónál úgy ordít az ürességtől hogy az fáj...

-Nem önért harcolok. - Hát miért? - Nincs értelme. - Igaz. - Legyen valami értelme... akkor menjünk az erőd ellen meghalni!

egy hibátlan cipőt lehúz a lábáról ami alatt szarrá ment a lába... hát tényleg kell már cipőket szerezni.

Azért működik mert a "farkasság" nem egy bugyuta fantasy elem, hanem szimbólum. A minden ember lelke mélyén lévő rejtett kis dolog amit felfedez az ember ahogy felnő, egyszersmind óv a többi embertől, kitárulkozni. A két testvér a két utat járja be, és pont másként ahogy gondolnánk.

2020-03-08 23:06:17 All the Way (2016) / A végsőkig -senki- (4) #3

Korrekt politikai adok-kapok film, remek alakításokkal számos szerepben. Bryan Cranston valóban parádézik...!

2019-10-04 16:48:46 [Filmet keresek] -senki- #2518

az lesz az, köszi!

előzmény: bambula (#2517)

2019-10-04 16:25:05 [Filmet keresek] -senki- #2516

A Jokerről jutott eszembe, hasonló komikusról szól a film mint Murray. Nem jut eszembe a címe, kb. Az utolsó showman, vagy valami nevettető. Régebbi kb. 1970-80. Köszi

2019-10-04 16:20:50 Joker (2019) -senki- (5) #21

Év filmje.

Jó lett volna a világa, eddig így nem láttuk még a benépesített naprendszert. De sci-fineknek ennyi blőd zöldséget belerakni, amik tudománnyal összeegyeztethetetlenek alapkérdésekben azért sok volt.

Pár darab
1. Mi a fenéért lehet jobban alient kutatni a naprendszeren kívülről mint a mondjuk Föld körüli pályán? Amúgy meg akkor már miért ment csak Neptunuszig a fater, ha az volt a sztori hogy a naprendszeren kívülről a jó.

2. Mi a fenéért kellett a Marsig szenvedni hogy onnan küldje Brad Pitt az üzenetet? Hogy a Holdra miért kellett közben leszállni azt nem is kérdem. Egyrészt miért kell lézerrel küldeni? A rádió vagy más is kb. fénysebességű. Másrészt ha nem tudták hol van az elveszett hajó akkor hogy küldték meg neki lézerrel...?

3.Arra sem derült fény, bár miért is derült volna - hogy miért kellett antianyag annak az űrhajónak, ha a többi is vidáman utána ment. Vagyis az antianyagosok voltak? Mindegy. Másrészt ha konkrétan felrobbantotta az miért nem okozott akkora vagy nagyobb kárt mint ami eddigi robbanás/szivárgás volt? Bár ez az antianyag hogy mennyire van tudományosan megalapozva azzal nem vagyok tisztában.

4. Mi a nagy biznisz hogy a Holdon lövik egymást mint a hülyék? Túl nagy fosztogatást nem lett a szétrobbant holdjárókból... A majmokat is hagyjuk.

5. Ellenben mi az már hogy nagyban fel vannak már gyorsulva a Mars felé , de egyszer csak megállnak fél úton? Azért az űrutazás nem így megy. Rendesen elfogó pályára kéne állni, és általában nem is úgy van üzem anyag hogy azután megint egy tök másik pályára meginduljanak.

Kb. ennyi jutott most eszembe, de volna még biztos. Az hogy amúgy művészi szempontból is semmitmondó volt végkép unalomba fulladt.

2019-02-11 21:58:42 First Man (2018) / Az első ember -senki- (3) #42

A látvány, a űrutazás bemutatás koncepciója remek.

De amit a karakterekkel csinálnak az botrányos. Történelmi filmben ami ilyen jól dokumentált nem lehet ennyire művészkedni.

Lehet a szinkron is rátesz egy lapáttal, de Armstrong karaktere nevetséges olyan mint egy kiégett drogos, állandóan depressziós. Komolyan arra várunk mikor lesz öngyilkos amikor a Holdra lép. Eleve olyan pszichológiai tesztek voltak hogy ilyen embert közelébe nem engednének űrhajónak. Neil éppen higgadtságáról volt híres. Nem hogy odabasszon a műszerfalra.
Ajánlom pl a A teljes csoda - Amerika örök emlékű hősei (2007) dokut. A űrhajósok egyáltalán nem ilyenek voltak.

2018-10-24 02:34:04 Napszállta (2018) / Sunset -senki- (3) #127

A Saul fiában azért működött ez a minimál recept mert közismert a helyzet (holocaust). Itt a film végén se derül ki hogy mi a lópikuláért a nagy hacacáré, kik egyáltalán és miért a szemben álló felek, miért gyújtogatnak. Semmi indíték, a főszereplőről se tudjuk hogy miért duracell nyuszi, a dialógusok szándékoltan mind el vannak törve, és véletlenül sem derül ki semmi, ami oké hogy design, de rohadtul hiteltelen is egy idő után hogy senki szájából nem jön ki egy rendes alany hogy kiről van szó. Akkor már csinálna néma filmet.

Elvileg így a filmnyelvből kéne nagyon értelmeznünk. Hát 1 óra után ez is erősen bukó mert állandóan olyan logikátlanul mozog a követendő hölgy, hogy egyértelművé válik hogy csak azért megy ki-be Irisz mert a játék szabályok szerint a kamera csak úgy tudja megmutatni mi van kint ha ki megy, meg mi van bent ha egyből vissza is megy ha már kiért.

Vidáman súlytalan a bóklászás hogy a rejtélyes helyre amikor eljutunk nem tudjuk meg mi a pláne mert azonnal ki is fordulunk.

Kíváncsi vagyok lesz-e még több dobása Nemes Lászlónak. Nekem úgy tűnik nem tud újat mutatni - én legalábbis kétlem hogy moziba legközelebb beülök rá.