Csenki Réka

Regisztráció: 2006. november 30. (17 év, 3 hónap)

Nem: nő

Don't Look Up
Ne nézz fel!
4 2022-01-01 3,7

2010-07-14 22:32:47 Legion (2010) / Légió Csenki Réka (1) #22

Ennél a forgatókönyvnél még egy középiskolás osztály kreatív írás órán is jobbat össze tudna hozni. Amúgfy miből van az az újszülött, ami túléli, hogy másfél métert zuhan, utána 3x körbefordul egy kocsival? Ja bocs elfelejtettem ő a kiválasztott....

Ja most olvasom a korábbi véleményeket. Azért nehogy már Harry Potterhez hasonlítsátok. Az legalább következetes és lélektanilag alaposan kidolgozott, de ez...

A görög mitológia megcsúfolása és megerőszakolása. Szánalmas, hogy Olümposzt az Empire State Building tetjére "tették", az alvilág Hollywoodból nyílik, és az egész film során egyetlenegy görög szinész(nő)t számoltam össze. Mitológia hülye (amerikai) gyerekeknek.

2010-01-23 15:48:18 Sherlock Holmes (2009) Csenki Réka (2) #67

Az lenne még hasonlóan "szép" alkotás, ha Guy Ritchie rátalálna Poirot-ra :P
Tény, hogy voltak akciók a Sherlock Holmes történetekben is, de azért ez egy kicsit túlzás volt. Pláne az Adleres szál volt számomra kiábrándító. Igazából nem sok baj lett volna a filmmel, ha a karaktereket az eredeti történetek alapján építik fel. Mellesleg a korrajz sem éppen az igazi. Hol vannak itt a genteman-ek, meg az úrihölgyek? Azok számára élvezhető, akik nem ismerik jobban az eredeti történeteket, illetve karaktereket, és csak úgy hallottak Holmesról már valamit.
És örülök, hogy vagyunk még párna Jeremy Brett-esek :D

2010-01-22 15:42:23 Sherlock Holmes (2009) Csenki Réka (2) #53

És még annyit: személyes sértésnek veszem az összes olyan kritikát, ahol Holmest James Bondhoz hasonlítják.

2010-01-22 15:39:29 Sherlock Holmes (2009) Csenki Réka (2) #52

Mióta az eszemet tudom Sherolck Holmes rajongó vagyok. Őszintém szólva ez a film egy századfordulós akciófilm Sherlock Holmes-történetből szedett nevekkel. Ez számomra nem Sherlock Holmes film. A karakterek kitekertek, eldeformáltak. Az egész olyan, mintha halomra tették volna az összes kötetet és felrobbantották volna. Már az önmagában felháborító, hogy egy tipikus amerikai színész játsza a valaha született legangolabb karaktert. Semmi bajom Downey-val, de nem illik rá ez a szerep. Még Jude Low egész jó Watson volt. Iren Adler karakteréről nem is érdemes beszélni. Teljesen olyan mintha ez történt volna a forgatókönyv írása során a karakterével: Író1: "Volt az a csaj, hogy is hívták? A Holmes belezúgott vagy mi." Író2:"Ja tényleg! Tegyük bele őt is, kell a Holmes-gyereknek is csaj."
Az egyetlen jó az egész filmben Hans Zimmer zenéje, aki mindig kiválót tud alkotni.
Nekem akkoris Jeremy Brett marad az örök Sherlock Holmes! Tegye fel a kezét, aki csatlakozik! :D

2009-12-13 15:51:02 Surrogates (2009) / Hasonmás Csenki Réka (3) #26

Többre számítottam. Igazából nem nagyon ad hozzá a robotos filmekhez, nem is nagyon eredeti. Kiszámítható, sőt az eleje még unalmas is. Nem fogok sokáig emlékezni rá :P

Semmi struktúra! Látszik, hogy csak a rajongóknak készült, mert más csak szenved rajta. Unalmas és feledhető.

Valóban meg lehetett volna oldani igényesebben is, nagyon látszott rajta, hogy nem sok energiát fektettek bele. Például a füstgép, meg a rengeteg technikai klisé borzalmas volt. Pláne, nem értem, hogy a szerző ha részt vett a létrejöttében, hogy engedhette, hogy így átírják az egészet. Pont az veszett el belőle, ami miatt izgalmas a sorozat, egyszerűen nincs feszültségkeltés és teljesen kiszámítható. A karakterek motivációi nincsenek alátámasztva, hiányzik az izgalom. Persze mért csináljuk jobban, ha a nézőnek az igénytelenebb is megfelel. A legidegesítőbb viszont az, hogy Tiny már itt megjelenik. Azért még annyira nem adok rosszat rá, mert a könyvsorozatot szerettem,de azért kár érte igazán :(

Ennél rosszabb filmet is régen láttam! Nagyon kellhetett a pénz Tim Rothnak!! Pedig a kisujjában több tehetség van, mint amit ez a szerep megkíván.