bearney

2023-12-04 23:40:56 Sátántangó (1994) bearney (5) #93

És igen! Évtizedes vágyakozás után, 2-3 éves rákészüléssel, eljött az idő és megérkeztem rá. Tudtam, hogy csak moziban tudom végignézni, különben feladom, elalszom. Sokkal lassabb filmre számítottam mint amilyen volt. Az első 10 perc után már tudtam, hogy ez a film kell nekem. Eddig nem értettem, hogy lehet ezt a filmet többször is megnézni, milyen "elvetemült" dolog. Azt meg, hogy rajongótábora van, azt végképp nem. De most már megvilágosodtam. És most annyira boldog vagyok, hogy láttam, igazából kritikát nem tudok mondani róla, még visz az áramlat. :-)

2022-12-18 16:42:33 Megyünk a semmibe (2007) bearney (5) #3

Minap hallgattam a rádióban Ragályi Elemért erről a filmjéről. Ott elmondta, hogy szerette volna után követni a sorsokat és a film ikonikus pipázó emberét meg is találta egy kórházban. Már nem ismerte meg őt, annak ellenére, hogy minden nap találkoztak a film alatt és mindig ismerősként tekintett rá. Kopaszra nyírták a haját, leborotválták a szakállát, így elvesztette teljesen az addigi identitását. Ekkor döntött úgy a rendező, hogy a további sorsokat nem kutatja ...

2022-11-18 06:53:27 Nagykarácsony (2021) bearney (3) #9

Kedves családi vígjáték. Időnként hangosan felröhögtem a mai poénokon.

(Srác nálam egyenlő a "fiúk-lányok"-kal, szóval nemcsak a fiúkra gondoltam itt, hanem természetesen a lányokra is.)

előzmény: The Cortez (#13)

2020-03-03 17:53:59 Lili (2019) bearney (3) #1

Érdekes dokumentum a film a "női sors öröklödéséről". A 2020-as filmszemlén láttam, azt viszont nem tudom, hogy kiknek készítették. Ugyanis amikor magyarul beszéltek angolul feliratozták, amikor angolul beszéltek azt magyarul nem feliratozták. Ahhoz képest, hogy dokumentum filmet adtak aránylag elég sok néző jött be, majd a film alatt ki, mert fontos lett volna a szöveg, de így követhetetlen volt sajnos. :-(

A filmszemlén sikerült beletraffálnom a filmbe, mely igazán sokkoló volt.
A közönség között az átlagos filmszemléseket vártam, de egyszer csak megjelent egy tanár úr, vagy negyven diákkal és feltöltötték a sorokat. Gondoltam a gyerekek szerepeltek a filmbe azért hozta el őket. De nem, valószínűleg ezt "tanulmány útnak" szánta a tanár, és milyen jól tette. Nagyon büszke voltam rá, hogy elhozta a 16-18 éveseket. És egy idő után nem volt már, pattogatott kukorica hang sem. A drámai résznél akkora csend volt, hogy megfagyott a levegő. A stáblistát is mindenki csendben ledermedve nézte. Szeretném hinni, hogy minél több srácot visznek el erre a filmre a tanárok.
A film nagyon mai generációról szólt, a fiataloknak és szüleinek kötelező filmmé tenném!

Sikerült még egyszer megnéznem a filmet. Ennyi év elteltével másképp adnám az osztályzást, de nem változtatok. Iszónyúan szájbarágósnak tűnik, de tényleg a téma a fontos. És ha egy 20 éves megnézi talán ért valamit remélhetőleg.

2017-08-07 12:48:36 Letűnt világ (2008) bearney (5) #4

Itt megtekinthető: https://youtu.be/W7PXbdqpD6o

2017-02-28 00:40:27 [A film vasúti emlékei] bearney #74

Halj már meg! című filmben szerepel az M61 001 pályaszámú NOHAB-GM típusú dízelvillamos mozdonya. Gyönyörű tájon halad keresztül. Többször is feltűnik a film alatt, nem véletlenül hisz aki körül forog a cselekmény, mozdonyvezető.

Ha valaki tudja, hogy hol halad át a vonat, amikor átszel egy folyót vagy tavat, írja meg légyszi.

2015-11-05 21:28:06 Elhallgatott gyalázat (2013) bearney (4) #12

Áh valóban! Kikockáztam - igazatok van - tényleg ott van .....

2015-02-20 00:18:31 Bebukottak (1985) bearney (4) #24

Akiket érdekel a szereplők későbbi sorsa, az a "Káin gyermekei" (2014) című filmben követheti nyomon őket.

2014-02-15 22:38:01 Időben elmosódva (1980) bearney (4) #5

Igen! Nálam pont a vége miatt emelkedett négyesre a szavazatom.

előzmény: pókmacska (#3)

2014-02-15 22:18:32 Az ebéd (1980) bearney (5) #1

Zseniális a humora! Itt megtekinthető: Varga Csaba: Az ebéd

2013-11-29 13:22:15 Elhallgatott gyalázat (2013) bearney (4) #8

Szóval egyszer mindenkinek meg kellene nézni, nemtől kortól pártállástól függetlenül.

2013-11-29 13:08:14 Elhallgatott gyalázat (2013) bearney (4) #7

Szanyi? Tegnap láttam a filmet, de Szanyira nem emlékszem.
Akik ott ünnepelték az "felszabadulás ünnepét", azok "őskommunista" szánalomra méltó öreg emberek voltak. Úgy gondolom azért kerültek be a filmbe, hogy ütköztessék még inkább a véleményeket.
Valóban nagyon felháborító volt a megnyilatkozásuk, ezt többen is megjegyezték az előadás előtt (és közben.)
Amellett, hogy tudtam miről fog szólni a film és néhány kockát már láttam vagy hallottam belőle, nagyon megrendítő volt az áldozatoktól hallani, hogy valójában milyen embertelen dolgokat éltek át.
Elmesélni sem volt könnyű nekik ....

előzmény: cucu (#4)

2012-10-12 22:23:10 Csalódások (1973) bearney (?) #2

A "remekbe szabott" dalok miatt képtelen voltam nézni. De talán egyszer még adok neki egy esélyt...

2012-07-13 23:54:20 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] bearney #15036

megtekinthető.

Áthelyezve a(z) Adás topikból.

2012-07-13 23:53:29 Adás (2009) bearney (1) #2

Türelemmel itt Adás

Nekem ennyi idő után is még mindig tetszik. A mondanivalója most is átjön, és újabb értelmet kap minden alkalommal. Az, hogy thriller kategóriában is fut, az egy dolog. Talán azokat is meg akarta fognak akik ennek a műfajnak a kedvelői.

Eyes Wide Shut Soundtrack - Ligeti and Liszt
A zongora játéka a filmben

2011-10-22 18:48:08 [Tévés ajánló] bearney #244

Kódolatlan hétvége van az HBO-n. Legalább is a Digi körzetében.
Ma este 20h-kor adják le a Gettó Milliomos-t!

2011-09-02 21:11:56 Csere Rudi (1988) bearney (3) #1

Kissé vontatotnak tűnik az eleje. A gyerek nem igazán tudnak spontán érvényesülni a filmben, a kötelező mondatok miatt. Nekem gyenge volt. A hármast leginkább azért kapta, mert ez volt az ifjúsági filmek közül az egyik utolsó amit még forgattak.

2011-08-13 01:49:11 Részletkérdések (2006) bearney (2) #2

Durva, de életszerű.
Emellett nem értem miért volt fontos leforgatni.

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

2011-08-13 00:55:15 Kész cirkusz (2005) bearney (4) #9

Nekem viszont "sz@r napom van Tesó hagyj ma békén" napom volt, és ezen a filmen szétröhögtem magamat. Hangulat kérdése is, mikor tudsz a kényszredett pénokon röhögni. Az egész egy burleszkfilm volt.
Szerintem.

Ha az első fél órát túl éled, és nem fáradsz le a szereplőktől teljesen, utána már kezd nézhető lenni. Tényleg vannak benne jó ötletek, hogy mit tehetnél meg ha kiürül egy város.

2011-05-01 16:23:10 Dunaparti randevú (1936) bearney (4) #1

Valaki mondja már meg, hogy ez miért volt magyar-szovjet film?

Valóban fontos ez a film! Már csak a téma választásért is megkapja az ötöst! Amúgy meg most szedem össze magam a hamvaimból... mégis hogy lehettem ilyen naiv, hogy "elhittem, hogy nyílik még a sárga rózsa". A szemem nyílik, de igen nagyra...

előzmény: Szívtiproimi (#23)

Psota Irén is nagyon jó volt. Meg egy kicsit hasolított is a színésznőre akit szinkronizált.
annak idején azért még erre is figyeltek.

2011-03-05 22:42:37 Casablanca (1942) bearney (5) #50

Engem is nagyon meghatott ez a jelenet, meg is lepődtem magamon! :-)
De most már tudom, hogy nem véletlenül, hiszen többen is kiemeltétek a La Marseillaise részt.
És persze nem is véletlen tették bele a filmben..

előzmény: Darwin (#31)

2010-07-23 20:51:11 [Tévés ajánló] bearney #217

[http://kritikustomeg.org/film.php?fid=16664]
Tökéletes trükk ismét 2010.07.24 16:15 Cool-on!

Úgy érzem ebből a filmből sokkal többet ki lehetett volna hozni.
Rendben, hogy egy "bestseller" alapján forgatták, de ha már több mint 2 órásra sikerült kihozniuk a film időtartamát, több kulturális és társadalmi részt is bemutathattak volna.
Nekem túl hosszú volt ahhoz, hogy csak a két ember vivódását mutassák be, azt ahogy és ahol élnek azt sokkal kevésbé.

2010-04-04 12:36:56 Czukor Show (2010) bearney (3) #10

A zárókép azért megér egy 10 pontost!

2010-03-02 00:05:45 [Tévés ajánló] bearney #191

2010-03-02 00:02:25 [Tévés ajánló] bearney #190

Ismét adják a Tökéletes Trükk c. filmet!

Péntek
film+ 18:50

ismétlés

Szombat
film+ 13:35

előzmény: Gasz András (#171)

2010-03-01 23:43:50 [Tévés ajánló] bearney #189

Köszi, legalább nem kell kigyűjtenem! :-)

2010-02-22 23:03:18 Tejút (2007) bearney (2) #9

Ahhoz, hogy ezt mind leírjad, hányszor kellett végig nézned a filmet? :-)

előzmény: Jereváni Rádió (#6)

2010-02-16 20:38:23 Tejút (2007) bearney (2) #5

A filmmel kétszer találkoztam. Mind kétszer a tévében.
Elsőre egyedül végig néztem volna, de nem nálam volt a távkapcsoló ....
Második alkalommal már bevállalósabb csapattal, és dafke végig néztük!
Kíváncsi voltam meddig fog elmenni. Némely jelenetnél már érteni véltük a filmet,
de az igazság az, hogy úgy éreztük, hogy "egy más tudatállapotban" nézve ez a film
biztosan többet mondana.
Mert önmagában a film ezt nem tette meg.
Pedig vevő vagyok az úgy nevezett "művészfilmekre"
de ez nem vitt magával. Képes lettem volna egy jelenetet 30 percen keresztül nézni, vagy
rövid filmekben némelyiket - de így egymás után klipenként, nem jött át nekem sajnos a mondanivaló.

2010-01-10 21:12:01 Félálom (1991) bearney (5) #6

Szintén annak idején láttam még moziban.
Túlságosan életszerű, és talán pont ezért is nagyon jó film!

Teljesen egyet értek!
Színdarabnak tünt, hosszú jelenetekkel.
Bár a moziban elsőzör arra gondoltam, hogy ennyi erővel rádiójátékként is hallgathatnám, mert annyira látványmentes volt a film. A zene tényleg jó volt, már amikor volt! Ha jól számoltam 3-szor volt zenei bejátszás. Az elsőnél rögtön fellélegeztem, hogy végre! Szóval engem lesúlytott...

előzmény: Kremy (#2)

2009-04-27 16:48:16 Toter Mann (2001) / Halott ember bearney (4) #3

Ha végig szenvedted - az utcsó fél órában végre kiderül, hogy mi miért is történik - ha eljutsz odáig már egész jó filmenk tűnik.

2009-03-21 17:59:32 Gentille (2005) / A kedves lány bearney (?) #2

Csak kockákat láttam belőle, de összerakhatatlan volt.. :-)

előzmény: hhgygy (#1)

Annak idején meg bőven a "Macskajaj" előtt néztem, de valahogy nekem sem jött be. A Zenéje viszont nagyon! Lehet, hogy meg kéne mai fejjel is néznem...

előzmény: DjManian (#8)

Hihetetlenül jó film! Nem először látom, de most is magával ragadott a film! Pontosabban a képernyő elé szegezett! Akármilyen hosszú is, de szét vetett volna az ideg, ha ezt egy kereskedelmi adón adják le, és telenyomják reklámokkal..

De attól még ÍGY SZERETEM! :-)
Lehet, hogy koppintás, de attól még tetszik.

előzmény: Jereváni Rádió (#688)

Apppám! ez nem gondoltam volna! :-(
Azt hittem ez egy önálló reklám!
De, hogy a reklám tárgya is ugyanaz....

előzmény: cucu (#693)

Igen az operatőri munka kiváló volt!
A bennem megmaradt kép: a golyóról visszatükröződő játékos arca! Nagyon klasszul megoldották!

Nekem tetszik! :-)
Végre valaki úgy reklámoz, hogy annak szól aki nézi!
Nem kell búskomornak lenni, nem kell Amerikát majmolni, legyen az jó ami nekünk van.
Legyen mindenki tudatában, hogy az éremnak azért van másik oldala is. (Jó oldala!)

előzmény: Jereváni Rádió (#682)

2009-02-03 21:29:26 Letűnt világ (2008) bearney (5) #3

"minden az enyészet sorsára, majd a pénz fogságába jut"
(kissé elírtam lentebb :-)

előzmény: bearney (#2)

2009-01-29 23:50:26 Letűnt világ (2008) bearney (5) #2

Sajnos nagyon jó dokumentum film volt! Semmi beszéd csak kép ... kép.... és képtelenség, hogy minden a hatalom sorsára, a pénz fogságába jut.

2009-01-19 00:59:59 Point Break (1991) / Holtpont bearney (5) #4

Na azt nem láttam, majd megnézem.
Viszont mozivásznon nézni a hullámokat....mintha ott lennél!

előzmény: ronin07 (#2)

2009-01-19 00:56:50 Point Break (1991) / Holtpont bearney (5) #3

Először én még '91-ben láttam, és moziban. akkor nem nagyon érdekelt a szinkron, inkább a szabadság tudat volt ami lenyűgözött! Lehet, hogy nem jó a szinkron, de ha leadják mindig megnézem.
Ha már nem tehetem meg, hogy így éljek legalább egy kis időre elhitethetem magammal, hogy van ilyen! :-)

előzmény: k3pl3r (#1)

2009-01-05 20:04:57 Kis Vuk (2008) bearney (1) #272

Nem vagyok Gát György rokon! :-)
Sőt!!!
Mellé nyúltam!!! :-))
Pont le akartam szavazni!Még jó, hogy benéztem véletlen a fórumba! A Dargay féle VUK az igazi!

előzmény: Jereváni Rádió (#271)