[: Azuroo andrew :]

Regisztráció: 2006. október 12. (11 év, 1 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, David Fincher, Stanley Kubrick
Műfajok: krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, angol, argentin, francia, magyar, német, osztrák, spanyol

Lakhely: Budapest

A Cure for Wellness
Az egészség ellenszere
2 2017-09-25 3,0

2016-11-13 15:09:42 Arrival (2016) / Érkezés [: Azuroo andrew :] (4) #21

A katonák egy kisebb csoportja (még talán neve is van az osztagnak a filmben), akikre későbbi utal is az egyik orvos: "túl sokat néztek tv-t"

előzmény: sokol (#19)

2016-09-13 20:44:24 Time Lapse (2014) [: Azuroo andrew :] (5) #9

A 2007-es Los cronocrímenes óta keresetem, kutattam egy low budget időutazós sci-fi-t, és bár a Time Lapse nem ér a spanyol film közelébe, de így is elképesztően kellemes meglepetés, érdemes lesz figyelni Bradley King-re aki most a Occam's Razor munkacímet viselő projekten dolgozik. Remélem, hogy Nacho Vigalondotól (ő a remek Los cronocrímenes készítője) eltérően felfelé fog ívelni a karrierje.

# asd - Szerintem jól gondolod, az indította el a folyamatot (bepánikolt, ahogy el is hangzik az egyik dialógusban) persze az is felmerült bennem ennek kapcsán, hogy ha ő tudott képet készíteni bármikor, miért nem készített még többet annak érdekében, hogy bebizonyosodjon a jövője ilyen fatális végéről.

előzmény: asd (#8)

Ha Pakula így fejezte volna be valóban szerencsésebb lett volt a vége, e helyett Bonnie Bedelia hajánál fogva előrántott beismerő vallomását látjuk, akinek története több ponton finoman szólna is hiteltelen. Pedig a Presumed Innocent első felének dramaturgiai alaphelyzete nagyon jó, ráadásul elég sokáig képes bizonytalanságban tartani a nézőt.

előzmény: Ivan/ (#2)

Ezra Edelman minisorozata minden várakozásomat felülmúlta, az igen pozitív kritikai fogadtatása is teljesen megérdemelt (érdemes egy-egy pillantást vetni az Metacritic, a Rotten Tomatoes és az imdb lapjára)

Annak ellenére, hogy a témával foglalkozó legtöbb korábbi dokumentumfilmet már láttam, a 464 perce bizony tartogatott eddig nem annyira ismert archív anyagokat (nem az A&E "The Hidden Tapes" képeire gondolok). Történelmileg igen aprólékos, rengeteg korabeli filmanyaggal igyekszik bemutatni a város fekete lakosságának és LAPD problematikus viszonyát a főbb botrányok, túlkapások bemutatásával több évtizedre visszamenőleg.

Az egyetlen kritikai megjegyzésem talán az volna - még úgy is, hogy ESPN filmről van szó - , hogy az első 1,5 - 2 óra sportkarrieres felvezetést valamennyire redukálni lehetett volna és helyette többet foglalkozni az 1996-2007 közötti időszakkal (főleg a polgári peres tárgyalás hátterével, részleteivel, résztvevőivel illetve a Las Vegas-i események előtti törvénysértésekkel, kicsit részletesebben OJ személyiségnek transzformálódásával)

Sajnálatos, hogy Christopher Darden és Robert Shapiro nem állt kötélnek, ugyanakkor Mark Fuhrman, Tom Lange vagy az "álomcsapat" kevesebbet hivatkozott/sztárolt jogásza Carl E. Douglas meglepően őszinte.

10/9,5

Kedves szerkesztők! Szeretném kérni Ezra Edelman zseniális minisorozatát felvételre http://www.imdb.com/title/tt5275892/

Köszönöm!

Érdekesség:

"A televízió tulajdonképpen csábíthatott volna bennünket a filmszerű megoldásra, a látványosságra"

Ha meg kellene neveznem a 90-es évekből egy minden elemében 10/10-es vagy az itten terminológia szerint "zseniális" filmet, magabiztosan vágnám rá James Ivory alkotásának címét mert ez egy mestermű.

Csatlakozom, Tenebra két mondatában minden érvem benne van ;)szóval a Mad Max 2.: Az országúti harcos

Örülök, hogy írtál róla. Én most a 4. évadnál járok, és nagyon megkedveltem ezt a "csapatot" Dramaval az élen no meg Ari Gold-al ;) Jeremy Piven alakítása torony magasan mindenkit ver, persze a sorozat/film többi karaktere közel se enged ekkora mozgásteret, játékot.

Cameok a sorozatban is szép számmal vannak, gondolom a nagyobb projekt kapcsán még több ismert név ment forgatni velük.

A film kampányához készült videók nagyon eltaláltak, hirtelen nem is tudnék olyan filmet mondani ami ilyen felvezető klip anyaggal érkezett volna...persze ez a sorozat/film sajátosságából is következik, ezek például nagyon bejöttek:

Hol láttad, hogy lehet már most megnézni? Megy már valahol premier előtt?

előzmény: Adam Taylor (#1)