carmine

2020-09-03 20:24:40 [JÁTÉK] carmine #42928

6. Brian élete

2016-07-03 21:30:33 [Foci EB 2016] carmine #509

Pogba a Manchester United-nél heti 250,000 fontot keresne, ha odamegy. Ez kerekítve HETI 94 millió forint, ami NAPI 13,5 milió forint, ami ÓRÁNKÉNT 560 ezer forint és PERCENKÉNT keresne majdnem 10 ezer forintot.... Ha alszik egy egészséges nyolc órát, azalatt megkeres majdnem 4,5 millió forintot. :)

2016-05-22 21:44:57 [Kritikus kód] carmine #1498

Nekem kicsit zsúfolnak tűnik így. A betűméret valóban nagy kicsit, illetve szerintem kicsit sok vélemény, meg írás van kint a főoldalon. De az újításnak örülök, remélem lesz még változás.
És továbbra is várom vissza a két tizedesjegyet. :)

Javítottam. Tényleg figyeljünk oda. ár megjegyzem, hogy a CC-mozikban a hivatalos (!) plakát is spoileres. Szóval ha valaki még moziban nézné, csak a padlót figyelje, nehogy a falon belefusson.

előzmény: Xuja (#45)

2016-05-05 11:06:11 [Általános fórum] carmine #6394

"Mint ahogy annyi más dolog sem nyilvános országunkban, így jövő héttől a mozik bevételi adatai sem lesznek azok. Az a forgalmazó, amelyik el szeretné mondani, hogy mennyi pénzt/nézőszámot hozott a filmje, természetesen megteheti, de megszűnnek a heti nézettségi toplisták, vagyis fogalmunk sem lesz arról, hogy egy film sikeres-e, netán megbukott Magyarországon, és azt sem fogjuk tudni, melyik sztárokért vagy franchise-okért vannak oda a magyarok. Ha visszafejlődésről van szó, Magyarország ismét az élvonalban jár."

via VOX Magazin Facebook

2016-04-30 13:54:34 [Általános fórum] carmine #6379

136 pont, 07:46. :)

előzmény: Killjoy (#6376)

2016-04-28 17:12:24 [Kritikus kód] carmine #1478

Nekem is nagyon tetszik. már nagyon várom. :) Nem beszélve a vesszőparipámról, a régi két tizedesjegyes átlag. :)

előzmény: cucu (#1471)

De a vígjátékot felvettem, mert szándékosan vicces.

előzmény: carmine (#11116)

Azért hivatalosan nem az szerintem, csak egy film, ami helyén kezeli magát és nem fél önmagán nevetni. :)

előzmény: coles (#11115)

2016-03-17 21:31:54 Ben-Hur (2016) carmine (?) #37

Sőt, az első az első fajtát is ketté lehet bontani, hogy a remake az adott regény alapján készült filmből készül vagy a regényt dolgozza fel másként. :)

Igen az lehet a megoldás. Gondolom mindenképpen jelezni akarták, hogy folytatás. Ha az eredeti metódust követték volna, akkor az lenne a címe, hogy Támadás London ellen. :) Egyébként az imdb-n az érdekességek közt ott van a magyar címválasztás...

2016-03-10 21:17:28 Crimson Peak (2015) / Bíborhegy carmine (2) #22

Nem állítom, hogy az előzetes Del Toro legjobbját ígérte, de azért ennél többre számítottam volna a mestertől. Abszolút kiszámítható és közhelyes minden egyes momentuma a filmnek, amit az sem ment meg, hogy akadnak benne szép képek és jobb vizuális megoldások. Számomra a rendező leggyengébb filmje eddig.

Még jó kis akciófilm is lehetne ez a Die Hard filmek stílusában. Azonban olyan szinten életszerűtlen az egész történet és annyi megmagyarázhatatlan baromság van benne, hogy közepesnél nem sajnos nem jobb. De az tény, hogy nem vontatott vagy unalmas, így azért egyszer simán nézhető.

2016-03-03 17:14:50 Grimsby (2016) / Agyas és agyatlan carmine (2) #1

Ennél azért jobbra számítottam, annak ellenére, hogy voltak benne nagyon eltalált poénok, nem is egy. Viszont annyira erőltetetten túl van tolva a gusztustalan poénok, hogy az már fárasztó és ezek nélkül jobban is működött volna a film. Mindezen javíthattak volna az akciójelenetek, főleg az előzetesben látható FPS felvételek. Azonban ezek is rendkívül gyengék és 10 perc a film után már nem emlékszem egyre sem.
Sajnos a film élvezeti értéken nem segített Cohen szinkronhangja sem, aki ezúttal nem Scherer Péter volt sajnos. Viszont ha jól érzem az első szerepe Cohennek, ahol nem kellett akcentust használni.

2016-03-01 12:43:02 [Box-Office] carmine #353

Meg ott van az Életrevalók, ami még azt hiszem rengeteg pénzt keresett Franciaországban.

előzmény: The Hungarian (#352)

2016-02-29 01:04:44 [Megérdemelte-e az Oscart...] carmine #8937

Sok mindenre számítottam, de arra nem , hogy a második ember aki feltűnik a vörös szőnyegen, az egy volt NFL sztár, ráadásul riporterként. :)

2016-02-28 15:01:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] carmine #22187

Csak ezt máskor is fogják olvasni, ezért tettem hozzá az "egyik" szócskát.

előzmény: coles (#22186)

2016-02-28 12:21:24 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] carmine #22185

Javítom, hogy jobban megfeleljen a valóságnak és egyben megy is OFF-ba. ;)

Áthelyezve a(z) Magyarok a Barcáért topikból.

előzmény: Raul (#22184)

2016-02-26 21:43:58 [Vapiti 2015] carmine #194

A Whiplash meglepett, de csak mert nem volt olyan hype itt körülötte. Amúgy egy jó film, még ha nem is Top 3-as volt nálam.
Balsai Mónival nincs bajom, szerintem tökéletesen alakította karakterét.
Ugyan nem Simmons-ra szavaztam most, de a Top 3-ban benne volt.

2016-02-26 13:00:51 [Megérdemelte-e az Oscart...] carmine #8907

Tippem (aminek/akinek szurkolok)

Legjobb film: The Revenant (Spotlight)
Legjobb rendező: Alejandro Gonzalez Inarritu (Tom McCarthy)
Legjobb női főszereplő: Brie Larson
Legjobb férfi főszereplő: Leonardo Di Caprio (Leonardo Di Caprio)
Legjobb női mellékszereplő: Alicia Vikander (Jennifer Jason Leigh)
Legjobb férfi mellékszereplő: Sylvester Stallone (Mark Rylance)
Legjobb eredeti forgatókönyv: Spotlight (Spotlight / SOC)
Legjobb adaptált forgatókönyv: The Big Short (The Martian)
Legjobb nem angol nyelvű film: Saul fia (Saul fia)
Legjobb animációs film: Inside Out
Legjobb operatőri munka: The Revenant (The Hateful Eight)
Legjobb művészeti rendezés/látványterv: Mad Max: Fury Road
Legjobb kosztümtervezés: Mad Max: Fury Road
Legjobb smink/maszk: Mad Max: Fury Road
Legjobb vágás: Mad Max: Fury Road
Legjobb filmzene: The Hateful Eight (The Hateful Eight)
Legjobb filmbetétdal: Til It Happens To You (The Hunting Ground)
Legjobb hangvágás: Mad Max: Fury Road
Legjobb hang: Mad Max: Fury Road
Legjobb vizuális effektusok: Star Wars: The Force Awakens (Star Wars: The Force Awakens)
Legjobb dokumentumfilm: Amy
Legjobb rövid dokumentumfilm: Body Team
Legjobb animációs rövidfilm: Sanjay's Super Team
Legjobb rövidfilm: Ave Maria

2016-02-24 20:59:47 Turbo Kid (2015) carmine (5) #8

Tökéletesen megértelek. :) Remélem lesz folytatás vagy spinoff Apple-lel.

2016-02-24 20:11:01 [Vapiti 2015] carmine #171

Birdman/ Saul fia (még vacillálok: Birdman jobban tetszett, de a Saul mégiscsak a mi kutyánk kölyke és azért egy nagyon jó film :) )
Emma Stone
Steve Carell

2016-02-23 17:21:49 Deadpool (2016) carmine (5) #61

Azért más filmeknél tolják a marketinget ezerrel. Kellett hozzá egy jó film is. De azért így leverni az X-ment, akkor is durva szerintem.

2016-02-23 17:13:13 Deadpool (2016) carmine (5) #59

Azért arra szerintem az égvilágon senki nem számított, hogy mindössze 10 nap alatt a legtöbbet kereső X-men film az USA-ban...

2016-02-18 14:35:26 Deadpool (2016) carmine (5) #37

Ezekben lehet, hogy igazatok van, mert nem ismerem a képregényt. De tekintve, hogy azért Deadpool karaktere nem a közismertebbek közé tartozik, valamilyen eredettörténet kellett hozzá, amit szerencsére nem unalmasan hozott az első egy órában, minden akció nélkül, mint sok más képregényfilmben. Hogy szükség volt-e a szerelmi szálra azt nem tudom, engem nem zavart és a drámai részek kb kitettek 5 percet (kocsmás jelent vagy amikor követte).

2016-02-18 13:51:41 Deadpool (2016) carmine (5) #32

Mielőtt bárkit újabb csalódás érne a drámai és romantikus részek is deadpool-osan vannak megoldva. Senki ne mélylélektani drámát várjon.

2016-02-14 18:32:27 [Kritikus kód] carmine #1405

Köszi, úgy tűnik faszán működik. :)

előzmény: cucu (#1403)

2016-02-12 19:40:24 Deadpool (2016) carmine (5) #14

El kell keserítselek, bizony inkább hip-hop szól alatta vagy épp 80 évek zenéje. De nem is feltétlenül illet volna ide a metal zene, mert Deadpool inkább laza nagy dumás, mint dühős vadállat.

előzmény: deathcode (#13)

2016-02-11 18:47:19 Deadpool (2016) carmine (5) #4

Hát nem tudom, hogy idén melyik film fogja ezt felülmúlni nálam szórakoztatásban ezt a filmet. Tökéletes egyensúlyban van a kitűnő ironikus humor és a látványos akció. Sőt a szerelmi szál is stílusos és jól elővezetett, hogy ne legyen csöpögős. Nincs bajom a korábbi Marvel filmek többségével, de ez mindet kenterbe veri, valószínűleg pont azért, mert nem családbarát mozi. Ebből nem hiszem, hogy lesz iskolatáska vagy tolltartó.
Külön pluszpont, hogy az eredetfilmektől eltérően itt nem másfél óra eredet és 20 perc akció volt, hanem már az elejétől vegyítették az akciót és a múltat. Nem állítom, hogy hibátlan a film, de ettől még zseniális és simán bírtam volna még nézni. Rengeteg jó utalás és poén, persze a mocskos és morbid formában, de már nagyon rég kellett egy ilyen superhero film.
A szinkront se éreztem vészesen rossznak és szerencsére a fordításba sem erőltettek bele igazán magyaros poénokat.
Szóval veszettel mocskos és kegyetlenül szórakoztató film, ami simán kultfilm lehet.

2016-02-11 14:04:48 Lavalantula (2015) carmine (4) #1

Rég tetszett ennyire SyFy film, mint ez. Látványilag nem különbözik más hasonló filmektől, viszont viccesebb azoknál és itt szándékosan vicces. Árad a filmből a komolytalanság, amit jó pár kikacsintással és jelmezzel tesznek egyértelművé. Ha jól számoltam négyen is szerepelnek a Rendőrakadémiából és a Sharknado sem marad szó nélkül. Nem tudom, hogy valaha elér olyan kult-státuszt, mint a Sharknado, de kicsit drukkolok neki, mert annál szerintem jobb ez. A folytatás mindenesetre már készül: 2 Lava 2 Lantula!

2016-02-07 22:03:21 [Box-Office] carmine #345

Szerintem Amerikán kívül a vártnál gyengébben teljesít valami miatt. Egyelőre még a Furious 7 számát sem érte el. Arányaiban egy 900 milliós USA bevétel után egy 1,5 milliárd "külföldről" alap elvárás lenne.

2016-02-04 17:55:13 The Big Short (2015) / A nagy dobás carmine (3) #9

Nem is tudom hol kezdjem az értékelést, bár aki követ engem az tudja, hogy nem összefogott esszékben szoktam fogalmazni. Inkább csak úgy csapkodóan, mezei mozinéző szemmel. A legnagyobb bajom, hogy a film 80%-át nem értettem és a maradék 20-at sem biztos, hogy jól. Ez egyértelműen rontott az élvezeti értéken, de ez nem feltétlenül a film hibája, hiszen még szómagyarázatok is voltak. (Bár azokhoz is elfért volna plusz magyarázat.) Illetve nem tudom, hogy az átlagnéző számára lehetett-e volna ezt a témát közérthetőbben tálalni. Mert ha igen, akkor kicsit a film hibája is, hogy nem értettem. De ez biztos olyan, mint az Újoncok napja vagy a Pénzcsináló, amihez szinten benne kell lenni a témában, hogy érthető és élvezetes legyen. Talán azok pont emiatt tetszettek jobban.
A rendezés tetszett és a színészi játékok is hibátlanok voltak, még így szinkronosan is érezhetően. Amúgy a szinkronhangok nem zavaróak és talán feliratosan még kevésbé követhető a film a rengeteg szakkifejezés miatt.
Szóval nem rossz a film, csak rengeteg kérdést vetett fel bennem, de ezeket le se írom, mert itt írásban úgysem érteném ha jönnének is válaszok.

Az Legjobb film Oscar-jelöltekből hatot láttam (a Room és a Brooklyn egyelőre nem keltette fel az érdeklődésem) és személy szerint a Kémek hídjának és a Spotlight-nak szurkolok. A Mad Max-szel kapcsolatban kettős érzésem van. Egyrészt faék egyszerű akciófilm, remek látvánnyal, de ennyi. Viszont ha egy ilyen film nyer, talán teret nyit a közönségfilmeknek az Oscar-on.

2016-01-27 14:39:47 [In Memoriam...] carmine #1862

Elhunyt Abe Vigoda (1921–2016)

Nyugodjék Békében!

Hibái ellenére ez egy zseniálisan jó film, a műfaj egyik legnagyobb hatásairól. Az való igaz, hogy bőven maradtak ki részek, még olyan is, amik egyes előadókra rosszabb fényt vethettek volna. De 11 évet 2 és fél órában se lehet elmesélni, főleg ha ilyen sűrű és egy idő után szerteágazó. De szerintem jól mutatta be a dolgokat, még ha a második fele a filmnek valóban kicsit kapkodós is. Én külön örülök annak, hogy nem egy biopic-be bújtatott anti-rasszista filmet csináltak belőle, hanem egy rendes biopic, aminek része volt a rasszizmus is, így kihagyhatatlan is. A rendezés és a színészek is kitűnő munkát végeztek, bár az elején fura volt a sok ismeretlen (és a valód személyekhez nagyon hasonlító) arc között Giamatti. De azért ő sem okozott csalódást, ahogy máskor sem szokott.
A zenéről kár is beszélni, klasszikus és korszakos számok sorakoznak fel, amik ma is megállják a helyüket és jó volt nosztalgiázni.

Az előttem szólók kritikáival, meg nem érdemes foglalkozni és ezt nem bántásból mondom. De láthatóan nem szimpatizálnak se a zenével se a szubkultúrával. Amivel persze nincs is baj, ahogy azzal sem, hogy véleményezik a filmet. De aki szereti ezt a műfajt, annak tetszeni fog.

2016-01-16 22:30:20 [Megérdemelte-e az Oscart...] carmine #8773
2016-01-15 22:10:14 The Revenant (2015) / A visszatérő carmine (3) #21

A film negatívumai közt leginkább a hossz hozható fel. Kissé feleslegesen hosszúra van nyújtva és bevallom néha kicsit untam. Az első két órában gyakorlatilag csak "baktat" Glass. (És még gyűrű sem volt nála.) Illetve azért akadtak benne logikátlan dolgok vagy hihetetlen dolgok.
Viszont a fényképezés az több, mint zseniális. Különösen úgy, hogy csak természetes fényeket használtak. Szebbnél szebb képek és csodálatos képi hangulat. A rendezés is remek, ám a hossz miatt nem tökéletes. Számomra üdítő volt a színészi játék. DiCaprio számomra az utóbbi időben átesett a ló túloldalára. Valahogy mindig túl nagyot akart alakítani és ettől túl harsány lett az egész. Itt viszont nekem pont amiatt tetszik, amiket sokan felrónak neki. Visszafogott és érett alakítás, szerintem évek óta a legjobb.

2016-01-14 15:00:12 [Megérdemelte-e az Oscart...] carmine #8723

12 egész pontosan.

előzmény: Kavics (#8722)

2016-01-14 14:47:34 [Megérdemelte-e az Oscart...] carmine #8720

Elsősorban nagy gratuláció a Saul fiának!

Másodsorban számomra az a nagy kérdés, hogy a Mad Max vajon utat nyit-e a látványos közönségfilmeknek a jövőben, még ha nincs is nagy mondanivalója és faék egyszerűségű is a történet.

2016-01-12 17:35:26 The Martian (2015) / Mentőexpedíció carmine (4) #99

Vannak benne humoros részek, de ettől még nem lesz vígjáték. 144 percből 10-15 perc össtesen talán. Ennyi erővel a A kémek hídja is vígjáték...

2016-01-10 19:22:05 The Visit (2015) / A látogatás carmine (4) #31

Végre egy jó film Shyamalan-től, talán a Jelek óta a legjobb. Ugyan nem kevés logikátlan cselekmény van a filmben, azonban képes fenntartani a feszültséget és a szokásos fordulatot is egész jól titkolja. Remélem marad ezen a vonalon a rendező és hanyagolja, a léghajlító-féle borzalmakat.

2016-01-10 11:29:50 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] carmine #21963

A képarányokhoz nem értek annyira, de van alul felül fekete box és nem is kicsi. :)

Áthelyezve a(z) The Hateful Eight topikból.

előzmény: ChrisAdam (#21962)

2016-01-01 16:18:09 [Általános fórum] carmine #6087

Igen sajnos (vagy nem sajnos) akkor még nem tudtam, hogy nem tudok a mai napon ugyanakkor egy újabb képet készíteni. :)

2015-12-31 13:50:08 [Vapiti 2015] carmine #10

Szokásomhoz híven január első három hete a pótlásoké, legalább a súlyom emelkedik.

Egyelőre: Birdman, Hétköznapi vámpírok, Kémek hídja
Simmons, Keaton, Carrell
A nőit még nem tudom.

2015-12-19 16:17:40 [Kritikus kód] carmine #1353

Azt szeretném kérdezni, hogy a Vapiti zöldülés várható-e a közeljövőben? Köszi

2015-12-17 11:27:23 [Tévésorozatok] carmine #2619

Köszönöm

előzmény: Mizi (#2618)

2015-12-17 11:00:17 [Tévésorozatok] carmine #2617

Srácok kéne egy kis segítség. Mi a válasz?

Melyik az a vár Westeroson, melyet bevehetetlennek tartanak, és az Öt Király Háborúját ott vészelte át az egyik nagy család?

Köszönöm. Akár privátban is jöhet válasz.

Pont megelőztél. :)

2015-12-11 16:27:17 [Kedvenc lemezek] carmine #479

Én mostanában kezdem böngészni az év végi Rock/Metal album toplistákat és Spotify-on hallgatni amit nem ismerek. Mondjuk én inkább a populárisabb kemény zenéket szeretem 10-12 éve kiéltem a Black Metal korszakom, most már azért a tömény darálás és üvöltözés untat. :)

Eddig számomra az év albuma a Five Finger Death Punch - Got Your Six, ami egyszerűen zseniális, szinte nulla üresjárattal. Magyar szinten a Dorothy zenekar második albuma jött be nagyon a Jobb ha hozzá szoksz!. De az új Faith no More, Disturbed, Ektomorf, Motörhead és Skindred is remekre sikeredett.

Eddig két visszatérő album csalódás kissé (Coal Chamber, Ugly Kid Joe) és az új Slayer. Tudom, hogy sok újat nem kéne várnom tőle, de azért ennél többre számítottam. Lemmy-ék sem azok progresszív zenészek, de valahogy az új albummal ők tudtak frissíteni kicsit.

2015-12-10 17:50:47 [Megérdemelte-e az Oscart...] carmine #8491

A The Martian besorolása kissé meglepő, bár nem láttam a filmet.
Mad Max jelölése meglepő számomra, mert szerintem nem több egy korrekt akciófilmnél, faék egyszerűségű történettel. Bár valahol jó, hogy ilyen filmet is jelölnek, ami kommerszebb.
Aljas nyolcast látatlanban sajnálom, de elfogult vagyok.
Viszont a Narcos-nak nagyon örülök, az utóbbi évek legjobbja szerintem.
És legfőképpen nagyon drukkolok a Saul fiának.

2015-12-07 14:18:02 [JÁTÉK] carmine #31224

Egyrészt felesleges most visszanézni a képeket, mert valóban van, hogy egyik nap nem dob ki semmit a kereső, másnap meg igen. Így lehet, hogy most kidobna olyanra megoldást, amire annak idején nem dobott ki vagy épp pont fordítva. Valószínűleg vagy a játék átreformálása lesz a megoldás vagy egy teljesen új játék. Vagy semmilyen játék...

cucu programozta így neki jár a csoki az öltözőbe, a virágot helyben fogyasztja. :)

2015-11-30 13:08:59 Creed (2015) / Creed - Apollo fia carmine (?) #10

Mégis bemutatják nálunk is: január 21.

Az adott évben magyar mozikban bemutatott filmek száma, amiket láttál.

előzmény: Szamár (#10918)

2015-11-19 10:07:09 Lila akác (1934) carmine (?) #5

Nem tudom, de javítottam.

előzmény: Ubul (#4)

2015-11-06 22:07:49 [Kritikus kód] carmine #1211

Köszi cucu! Hány film a minimum műfajonként aminél már mutat hasonlóságot?

előzmény: cucu (#1210)

2015-10-18 20:04:08 [JÁTÉK] carmine #30471

3. Égető bizonyíték?

2015-10-14 21:38:16 [Általános fórum] carmine #5919

Na az internet segítségével megvan mind, megnyugodtam, hogy a maradékból nem sok volt, amire illet volna rájönnöm. Vagy nem láttam a filmet vagy a segítség olyan apró.

2015-10-14 21:31:38 [Általános fórum] carmine #5917

Ja azt is tudom mi, csak az kimaradt. :) Zombieland

előzmény: St4nt0N (#5916)

2015-10-14 21:29:05 [Általános fórum] carmine #5915

Basszus köszi. :) Már csak 12 hiányzik...

előzmény: St4nt0N (#5914)

2015-10-14 21:24:58 [Általános fórum] carmine #5913

Amiket én tudok ezek közül:kutya - keresd a nőt, sárga cipő - kill bill. De a terpentin, a zöld virág és a fogsor nálam is passz.

előzmény: Killjoy (#5911)

2015-10-14 21:22:20 [Általános fórum] carmine #5909

52, de jó lenne tudni a többit is. :)

Most már fejezze be mindenki a személyeskedést. Frogman különösen te, mert egyelőre annyi választ el az egy hetes figyelmeztető kitiltástól, hogy még nem lett a funkció aktiválva az új oldalon és pont.

Mindenkinek szól, nem csak Neked!

előzmény: frogman (#28)

Egyszer már szóltunk. Fejezzétek be légyszíves vagy folytassátok privátban!

2015-09-23 13:45:02 [Kritikus kód] carmine #958

Szerintem arra gondol, hogy a filmek adatlapjain nem kattinthatóak az országok és a műfajok. Se a főoldalon, se a kulcsszavak alatt.

előzmény: cucu (#957)

2015-09-13 12:36:24 [Kritikus kód] carmine #890

A betűméret problémával én is egyetértek. Túlságosan nagynak tartom, ráadásul az oldalsó menü sem fér el az oldalon. (Mondjuk levettem az oldalt 90%-ra így a menü elfér.)

előzmény: simijohnny (#889)

2015-09-08 21:36:23 [Kritikus kód] carmine #845

Alaphelyzetben az utolsó hozzászólás dátuma a sorrend. De sorba tudod rakni abc és kommentek száma szerint is.

2015-09-08 17:58:59 [Kritikus kód] carmine #838

Többet nem hozna ki senkiből, viszont megtévesztő lenne.

Fent vannak.

2015-08-31 10:43:58 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag carmine (5) #1248

Joker mégis jófiú volt A sötét lovagban?

Érdekes elmélet. :) (Spolier-es)

2015-08-30 19:02:09 Get Hard (2015) / Keményítőkúra carmine (4) #6

Annyiban más hogy ott azért a film nagy része a börtönben játszódik, itt meg a börtönt megelőző felkészülés van.

előzmény: GothMan (#4)

2015-08-22 18:21:17 Child 44 (2015) / A 44. gyermek carmine (2) #25

Azért haragszom a filmre, mert nem azt kaptam tőle, amit vártam. Előzeteseket már rég nem nézek a spoiler-veszélyek miatt, de a tartalom alapján, azt gondoltam, hogy újabb feldolgozása a Rosztovi-rém körüli nyomozásnak egy másik szempontból. (Bár nyomozói szempontból készült a Citizen X is).
Azonban egyértelműen csak az volt a cél a filmmel, hogy bemutassák, a kegyetlen és igazságtalan Szovjetuniót, amihez kerestek egy háttértörténetet, ami viszont csak jelzés értékűen van meg a filmben, ráadásul a valósághoz annak sincs semmi köze. Viszont ilyenkor az is felmerül az emberben, ha azt meghamisították a készítők, a hatás kedvéért, akkor a film többi részében mennyi volt a ferdítés....

2015-08-17 22:38:07 [Kritikus kód] carmine #390

Az elején valamilyen okból így lett kialakítva a rendszer. Már nem emlékszem pontosan az okokra. Viszont most már az átállás elég problémás lenne, mert minden felhasználónak, minden filmet újra kéne osztályoznia.

előzmény: erasto (#389)

2015-08-17 22:34:12 Ted 2 (2015) / Ted 2. carmine (5) #7

Én azt kaptam tőle amit vártam, kicsit talán több drámával, mint amennyire szükség lett volna. Kissé önismétlő voltak a szituációk, de ez már a Reszkessetek betörők 2-ben sem zavart annyira. Viszont a poénok és a rengeteg utalás nagyon ott volt és én rengeteget nevettem. Liam Neeson cameo meg több, mint zseniális benne.
Az már az első résznél is rejtély volt, hogy elviekben felelős szülők miért viszik el a 8-10 éves gyerekeiket egy ilyen filmre. Ezúttal ráadásul talán még több a káromkodás, a drog és a szexuális utalás.

2015-08-13 22:15:53 The Captive (2014) / A fogoly carmine (3) #2

Kicsit feleslegesnek éreztem az időben való ugrálásokat, főleg, hogy mindenféle rendszer nélkül. Talán a gyengébb forgatókönyvet próbálták ezzel feldobni. A film maga nem olyan rossz, csak olyan kusza és semmilyen. Két alakítást ki is tudnék emelni, de Reynolds-on én már nem lepődöm meg, korábban is bizonyította, hogy jó színész. Viszont Kevin Durand valami kegyetlenül rossz. Egy valóságshow-ban is jobb színészek vannak. Inkább maradjon meg a pár szavas kemény fiú mellékszerepeknél. Ami nem megy, nem kell erőltetni.

Ezzel nem az a baj, hogy nem hivatalos, mert igényes alternatív poszterek vannak fent. Inkább csak az a baj, hogy baromi ronda és amatőr. De más feltöltését én nem szívesen törlöm. Meglátjuk lekerül-e.

Havas Jon vacsorapartija

Aki nem látta még az összes évadot, annak SPOILER-es lehet!

Amúgy meg nagyon vicces. :)

2015-07-06 19:34:54 [Kedvenc lemezek] carmine #469

Megoldva. ;)

2015-06-23 20:05:32 [JÁTÉK] carmine #30448

4. Robert Pattinson - Országúti bosszú

2015-06-23 12:11:57 [JÁTÉK] carmine #30440

3. Felicity Jones - A mindenség elmélete?

2015-06-13 14:51:31 Saul fia (2015) / Son of Saul carmine (4) #56

Egy nagyon jó film, aminél szinte minden hibátlan. A rendezés és a koncepció zseniális, még ha az elején kicsit fura volt és féltem is tőle. Fura egy ilyen filmnél ilyet írni, de a hangulata is tökéletesen volt megcsinálva. Nagyon jó volt, hogy az esetek 90 %-ban nem mutatják a borzalmakat, hanem csak hangokkal és fényekkel jelezték.
Ami miatt nem tudok rá maximális pontot adni, az a Röhrig Géza alakítása. Nagyon hullámzó volt az alakítása, néha tökéletesen, hozza a megtört embert, gyakran azonban nagyon lehetett érezni, hogy egy színészt látunk. Ráadásul fájt hallgatni a magyar mondatokat a szájából, ami lehet, hogy a hangmérnök hibája, de nagyon rossz volt.
Ennek ellenére magyar szempontból egy fontos film és ha egy külföldi alkotás lenne, azt mondanám, hogy érdemes megnézni, de mivel magyar filmről van szó, íg azt mondom, hogy kötelező látni. Aztán mindenki maga eldönti, hogy milyen az alkotás.

Jó film volt, de azért annyira nem zseniális szerintem amennyire olvastam róla a kritikákban és a véleményekben. Kiemelkedik a mai akciófilm mezőnyből. Látványos akció jelenetek, amit nem tesznek tönkre a gyors vágásokkal és remek hangulatú képi világ. Azonban az 5 csillagos értékeléshez kéne nekem valami plusz is a filmbe, mert a történet az semmilyen. Tudom, nem is az a lényeg egy akciófilmben és egyik Mad Max film sem erről volt híres, de azért ennél kicsit többet is tartalmazhatott volna a forgatókönyv. Elmennek A pontból B pontba, majd vissza A pontba és közben autósüldözés.
Viszont tényleg egy kiváló akciófilm, amit muszáj megnézni a műfaj szerelmeseinek és számomra jobb, mint az eredeti trilógia bármelyik része.

Korben: manapság nehéz akkora sztárnak lenni egy fiatalabb színésznek, mint akkoriban. De mint színész szerintem lesz olyan elismert és már most biztos vagyok, legalább egy Oscar-díjban. Engem nem lepne meg, ha Russel Crowe-hoz hasonló lenne a karrierje, aki szintén kemény fiú karakterekkel lépett be Hollywood-ba.

2015-05-25 00:01:37 [Tévésorozatok] carmine #2477

Trónok harca szakértő segítségét kérném majd privátba, hogy ne a topik legyen teleszemetelve az értetlenkedésemmel. A lényeg hogy most kezdtem el a sorozatot de a második résznél már van ami nem tiszta. :) MEGOLDVA
Köszi

2015-05-23 19:28:09 [Megérdemelte-e az Oscart...] carmine #8097

Köszönöm.

2015-05-23 19:11:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] carmine #8092

Valahol lehet követni a dolgot élőben?

előzmény: Leslie (#8091)

2015-05-21 14:29:08 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] carmine #21557

Na kit hogy hívnának? :)

Blaster Killer

2015-05-20 20:17:30 St. Vincent (2014) carmine (3) #13

Egy átlagos történet, ami ennek ellenére jól indul a kiváló Bill Murray alakításával. Aztán átment erőltetett drámába, amibe igyekeztek minél több konfliktust és tragédiát beleerőltetni.
Amiket aztán egyik pillanatról másikra gyakorlatilag el is vág, hogy aztán egy hatásos lezárással befejezze a filmet.

Igazából van, ami jobb benne és van, ami rosszabb, mint az első részben. Az első rész történetében is voltak fekete pontok, de itt ezek mellet még több benne a kidolgozatlanság és az alibi megoldás. Például az ikrek indítéka. Ha elüt egy autó, nem az autógyárat neheztelek... Vagy az olyan önismétlő momentumok, hogy ki bízik, kiben.
Viszont itt kevesebb üresjárat volt, mint az első részben, amit néha kicsit untam. Itt végig fent volt a színvonal és egyszer sem néztem az órámra.
A poénok minősége és mennyisége is tökéletesen volt eltalálva, hogy nevetni is lehet rajtuk, de nem válik önmaga paródiájává a film. Az akciókról meg igazából kár is beszélni, mert azok hibátlanok és látványosak, de ez valahol a minimum is szerintem.
Összességében legalább annyira tetszett, mint az első rész, talán még egy lehelettel jobban is. A fő erőssége a sorozatnak, hogy nem akar sokkal többnek látszani, mint ami.

Abszolút egyetértek veled. Én is moziban láttam anno és hiába sejtettem, hogy mi az igazság, akkor is tele volt feszültséggel a film. Valódi értékelést ma megnézve, már nehéz adni, mert tényleg sok (az esetek többségében gyenge) utánérzet jött ki azóta. De valahol ez a film indította el igazán a found footage hullámot.
Az jutott erről eszembe, mikor valaki mostanában megnéz egy Texasi láncfűrészest vagy egy Halloween-t és azt mondja, hogy mennyire klisés...

előzmény: Calavera (#61)

2015-05-05 17:08:28 [Honlapajánló] carmine #229

Csináltam egy horrorfilm-plakátos oldalt facebookon. Ha valakinek tetszik, nyugodtan nyomhat egy Tetszik-et. :)

Horror Movie Posters Art

2015-05-04 09:45:55 [Hamarosan a mozikban!] carmine #5705

Suicide Squad

Én bizony lesre futottam a filmmel, talán a magyar cím vitt tévútra. valamiért könnyedebb és morbidabb filmre számítottam. Ehhez képest egy nagyon lassú folyású, művészi filmet kaptam, aminek van egy hangulata, de nem az én világom és ezért untam. Úgy gondolom, hogy van az 'értelmező' film néző és az 'élvező'. Én az utóbbi vagyok inkább, aki az esetek 80%-ban inkább élvezni szeretem a filmet, mint kielemezni. Ezt a filmet inkább értelmezni kell, de engem nem talált meg.
Viszont hangsúlyoznám, hogy az értékelésem egy 2/5 és nem 'rossz'!

2015-04-16 09:18:26 Furious 7 (2015) / Halálos iramban 7. carmine (3) #21

Nehéz mit mondani a filmről, mert ennyi baromság, életszerűtlenség és kellemetlen egymondatos beszólás, az elmúlt 6 részben együtt nem volt, mint itt. Szinte 5 percenként jött valami bődületes baromság, mintha valami gagyi Asylum filmet néztem volna, csak éppen a költségvetés a sokszorosa. Sorolni nem is kezdeném, mert az egész oldalt beterítené. Viszont vannak benne látványos és néhol izgalmas akciójelenetek (már amelyik nem volt ellőve az előzetesben...), szép nők és Gibson karaktere és dumái. Én bírom a sorozat filmjeit és a Tokyo Drift-nek köszönhetően, nem is ez a leggyengébb rész, de több mint 2 órában ez a film teljesen komolyan vehetetlen és szerintem ennyire blődnek biztos nem szánták a filmet.
Viszont a film legvége és Paul Walker búcsúja nagyon szépre sikeredett. Amiatt le a kalappal a készítők előtt, kár hogy el kellett készíteni...

2015-03-25 22:27:06 Tusk (2014) / Agyar carmine (4) #5

Te most akkor dicséred itt Depp-et vagy nem? :)

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#3)