Timon

Regisztráció: 2006. október 5. (11 év, 1 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alexander Payne, Alfonso Cuarón, Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Buster Keaton, David Fincher, David Lean, David Lynch, Ethan Coen, Fritz Lang, Jim Jarmusch, Joel Coen, Jules Dassin, Kim Ki-duk, Luis Buñuel, Martin Scorsese, Miyazaki Hayao, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook, Paul Thomas Anderson, Quentin Tarantino, Richard Linklater, Sam Peckinpah, Sergio Leone, Sidney Lumet, Stanley Kubrick, Terrence Malick, William Wyler
Színészek: Humphrey Bogart, James Stewart, Lauren Bacall, Marlene Dietrich, Marlon Brando, Paul Newman, Vivien Leigh
Műfajok: animáció, dráma, film noir, horror, sci-fi, western
Országok: ausztrál, dán, dél-koreai, izlandi, japán

Születési év: 1987
Lakhely: Leatherhead

Jim & Andy: The Great Beyond - The Story of Jim Carrey & Andy Kaufman Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

4 2017-11-20 ?
American Made
Barry Seal: A beszállító
4 2017-11-11 3,7
The Tragedy of Othello: The Moor of Venice
Othello, a velencei mór tragédiája
4 2017-11-07 4,3
Happy Death Day
Boldog halálnapot!
3 2017-11-01 3,5
Mute Witness
Néma tanú
4 2017-10-29 3,5

2017-11-14 08:31:50 Paddington 2 (2017) / Paddington 2. Timon (4) #2

Ilyen magas értékelést nem adnék neki, de rendkívül bájos és ártatlan mese, remek vizuális ötletekkel és felnőttként is élvezhető humorral. Még a folytatások gyerekbetegségeitől sem szenved, King arányérzéke nem szállt el, nagyon érzi a Paddington univerzumot. Ha marad ő a rendezői székben, szívesen néznék újabb kalandot.

előzmény: bambula (#1)

Jópofa inside joke az alkotók részéről, h. az a színész játssza Pablo Escobart, aki a Narcos-ban a Los Pepest vezető Castano fivérként vadászott rá, és vele együtt az egész Medellín Kartellre.

Eléggé megoszló a mezőny. Én szívesen beneveznék egy horror/thriller minisorozatra Park Chan-wook-tól.

Egy közepes cápás B-filmnek még elment volna, de a bűnrossz szövegek és a fájóan amatőr lassítások miatt inkább a kettes felé húzott a kezem.

2017-08-02 12:18:01 Béka-parti (2008) Timon (3) #2

A lenti link már nem él, itt nézhető.

2017-08-01 12:56:00 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure Timon (4) #31

Szinte katarzis :D Én amúgy furcsállottam, h. ennyire provokatív és tabudöntögető a téma, mégis sehol egy Taxidermiára hajazó maszturbálás, vagy h. Sono-nál maradjunk, a Hideghal szoftpornója. Marad a lightos obszcenitás, az erekció és bugyifotózás szintjén, talán a legbotrányosabb még a pénisztörés. :)
Persze fel lehet hozni pro-ként, h. a Love Exposure sok más mellett végülis egy tiniszerelemről szól, és Sono amúgy is épp eléggé kiélte a perverzióit más filmjeiben. :)

előzmény: dikalosz (#30)

2017-08-01 10:07:47 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure Timon (4) #29

Igazatok volt, sok mindent láttam már, de ehhez foghatót még nem. Teljesen egyedülálló, baromi komplex és intenzív négy órás élmény. Felsorolni is nehéz lenne, h. hány műfajt és témát vegyít, de eklektikusságáról röviden annyit, h. egy japán filmben Krisztus és Kurt Kobain simán megfér egy lapon. Egyelőre egy vaskos négyes, néha kicsit 'over the top' volt, de így is az egyik legeredetibb szerelmi történet.

2017-07-27 22:31:11 Dunkirk (2017) Timon (5) #37

Csak a hangját adta a filmhez, rádión keresztül beszélt a pilótákhoz.

előzmény: BalaKovesi (#36)

Kedvenc tagok véleményére adok, de nem befolyásol az átlag vagy a többség álláspontja. Ha nem tetszik, a magas átlagú klasszikust is lehúzom, és ellenkezőleg, pl. egy alacsonyra értékelt horrorra jó osztályzatot adok.