Timon

Regisztráció: 2006. október 5. (13 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Letterboxd

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alexander Payne, Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Bong Joon-ho, Buster Keaton, David Fincher, David Lean, David Lynch, Fritz Lang, Jim Jarmusch, Joel Coen, Jules Dassin, Kim Ki-duk, Luis Buñuel, Martin Scorsese, Miyazaki Hayao, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook / Chan-wook Park, Paul Thomas Anderson, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Raoul Walsh, Richard Linklater, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sergio Leone, Shindô Kaneto, Sidney Lumet, Stanley Kubrick, William Wyler
Színészek: Bette Davis, Catherine Deneuve, Gregory Peck, Humphrey Bogart, James Cagney, James Stewart, Joan Crawford, Klaus Kinski, Lauren Bacall, Mads Mikkelsen, Marlene Dietrich, Marlon Brando, Mifune Toshirô, Monica Vitti, Paul Newman, Vivien Leigh
Műfajok: animáció, anime, film noir, horror, sci-fi, western
Országok: ausztrál, dán, dél-koreai, japán

Születési év: 1987

Ford v Ferrari
Az aszfalt királyai
4 2019-11-18 4,2

2019-04-29 22:51:41 [In Memoriam...] Timon #2437

51 éves korában elhunyt John Singleton, nyugodjék békében.

2019-02-18 08:58:32 Climax (2018) / Eksztázis Timon (4) #4

A kezdeti intenzív és kreatív táncbetétek a film második felére egy neonfényes acid trip és rémálomszerű pokoljárás egyvelegévé torzulnak. Ha létezik az alvilág, az így nézhet ki, vibráló vörös színekkel, szűnni nem akaró sikolyokkal és féktelen ösztönlényekké korcsosult emberekkel.

2019-01-29 14:42:09 Late Afternoon (2017) Timon (4) #1

Idei Oscar-jelölt animáció egy demenciás idős nő visszaemlékezéseiről. Itt nézhető (amíg nem törlik).

2018-08-27 22:10:42 Summer of 84 (2018) / '84 nyara Timon (4) #2

Eléggé zavaró, hogy nagyon szembetűnően a Stranger Things hullámain lovagol, de a szintipopos hangulat és a váratlanul merész utolsó negyed óra miatt a négyes alsó határát még súrolja.

2018-07-18 20:24:03 Superbia (2016) Timon (2) #1

Ez nagyon nem az én világom volt. Látszik, h. sok munka van benne, de rettentően groteszk, szürreális és inkoherens, kevés mankóval az üzenet dekódolásához. Se az animáció, se a koncepció nem tetszett. Úgy gondolom inkább az érzékekre, mint értelemre ható pszichedelikus élmény szeretett volna lenni, nálam viszont csak öncélú hatásvadászatként és üres művészieskedésként csapódott le. Egy vmiben viszont emlékezetes marad: nem rémlik, h. animációban valaha is láttam volna ennyi nemi szervet.

Toronymagasan a Mad Max, az összes többi egy teljesen más ligában játszik.

2018-04-06 08:51:17 [In Memoriam...] Timon #2294

82 éves korában elhunyt Isao Takahata, a Studio Ghibli társalapítója, a Szentjánosbogarak sírja és sok más népszerű anime rendezője. Nyugodjék békében.

A listáról a Lesz ez még így se és a Hacsi, amúgy pedig A sorompók lezárulnak, White Dog és Frankenweenie (2012).

2018-02-13 23:36:22 Black Panther (2018) / Fekete Párduc Timon (2) #9

Disney: Marvel 1:0 :) A moziból kifele jövet próbáltam összegezni a film pozitívumait, de egy-két kreatív, high-tech cuccon és a legutóbb Black Mirror: Black Museum-ban bizonyított Letitia Wright karakterén kívül semmi sem tetszett. Black Panther nem volt elég domináns és karizmatikus, Michael B. Jordant nem tudtam teljes értékű főgonoszként kezelni, Serkis-ben lett volna még kraft, viszont nem kapott elég teret. A cselekményt százezerszer láttuk (a Lion King analógia jogos), se az akciójelenetek, se a (szokásosnál kevesebb és kínosabb) humor, se a finálé nők vs. férfiak!
hirigje nem tudtak szórakoztatni. A család közös, szappanoperába illő jeleneteiről nem is beszélve.
Abszolút érthetetlenül állok a kritikusok egekbe magasztaló értékelései előtt.