Timon

Regisztráció: 2006. október 5. (11 év, 4 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Alexander Payne, Alfonso Cuarón, Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Buster Keaton, David Fincher, David Lean, David Lynch, Fritz Lang, Jim Jarmusch, Joel Coen, Jules Dassin, Kim Ki-duk, Luis Buñuel, Martin Scorsese, Miyazaki Hayao, Nicolas Winding Refn, Park Chan-wook, Paul Thomas Anderson, Quentin Tarantino, Richard Linklater, Sam Peckinpah, Sergio Leone, Sidney Lumet, Stanley Kubrick, William Wyler
Színészek: Humphrey Bogart, James Stewart, Lauren Bacall, Marlene Dietrich, Marlon Brando, Paul Newman, Vivien Leigh
Műfajok: animáció, dráma, film noir, horror, sci-fi, western
Országok: ausztrál, dán, dél-koreai, izlandi, japán

Születési év: 1987

The Walk
Kötéltánc
4 2018-02-01 3,6

2018-02-13 23:36:22 Black Panther (2018) / Fekete Párduc Timon (2) #9

Disney: Marvel 1:0 :) A moziból kifele jövet próbáltam összegezni a film pozitívumait, de egy-két kreatív, high-tech cuccon és a legutóbb Black Mirror: Black Museum-ban bizonyított Letitia Wright karakterén kívül semmi sem tetszett. Black Panther nem volt elég domináns és karizmatikus, Michael B. Jordant nem tudtam teljes értékű főgonoszként kezelni, Serkis-ben lett volna még kraft, viszont nem kapott elég teret. A cselekményt százezerszer láttuk (a Lion King analógia jogos), se az akciójelenetek, se a (szokásosnál kevesebb és kínosabb) humor, se a finálé nők vs. férfiak!
hirigje nem tudtak szórakoztatni. A család közös, szappanoperába illő jeleneteiről nem is beszélve.
Abszolút érthetetlenül állok a kritikusok egekbe magasztaló értékelései előtt.

Erőltetett, infantilis és ötlettelen, eddig a leggyengébb Aardman animáció. Minden jó poénra jut ötször annyi csetlő-botló geg, a történet röhejes, és a figurákat sem sikerül megkedveltetni a nézővel. Park fárad, amit a Wallace & Gromit-filmek rajongójaként különösen rossz volt látni.

2018-01-26 11:43:26 Garden Party (2016) Timon (4) #1

Misztikum békaperspektívából. Itt megtekinthető.

2018-01-26 11:38:57 Dear Basketball (2017) Timon (3) #1

Itt nézhető. Kobe Bryant ódája a kosárlabdához.

2017-12-25 20:04:57 How the Grinch Stole Christmas! (1966) Timon (4) #1

Dr. Seuss meséjének klasszikus feldolgozása a legendás Boris Karloff hangjával.
Itt nézhető.

+1 John Carpenter. A The Thing-en és a Halloween-en kívül egyik filmjét sem igazán kedvelem.

A The Last Jedi-ban - a korábbi SW epizódokkal ellentétben - Chewbacca-t nem Peter Mayhew alakította, hanem Joonas Suotamo.

2017-12-14 08:20:38 Happiness (2017) Timon (5) #1

Újabb pengeéles kritika Steve Cutts-tól napjaink fogyasztói társadalmáról. Itt nézhető.

2017-12-10 14:35:28 Santa sangre (1989) / Szent vér Timon (5) #3

Én is kicsit féltem, h. megint A szent hegy-féle öncélú és hatásvadász Jodorowsky-t kapom. Szerencsére nagyon pozitívan csalódtam, erre a filmjére nyugodt szívvel nyomom rá a zseniálist. Úgy látszik az én ízlésemhez közelebb áll Jodorowsky szimplán szimbolista stílusa, mint a szürrealistával kiegészült. A Szent vér sokkal könnyebben befogadható, a cselekménye lineáris és koherens, a szimbólumrendszere és a szereplők motivációja világos. A tabudöntögetés ezúttal is érezhető, csak jóval finomabban és árnyaltabban, nem pedig hardcore polgárpukkasztó eszköztárral, mint A szent hegy esetében.

Sziasztok!

Szeretném kérni a Godless-t. 7 részes western minisorozat, vacilláltam hogy van-e helye az oldalon, de ha pl. a Texasi krónikák és A Hatfield-McCoy viszály átment a rostán, akkor elvileg ez is elférhet az adatbázisban. Köszi!