Golyo

Regisztráció: 2006. szeptember 8. (12 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

5 2017-02-10 4,2
Waking Life
Az élet nyomában
5 2017-02-05 4,1

Kérdezte valaki lejjebb, hogy mi az üzenet, de igazából senki nem írta meg eddig. Érdekelne másé is.
Szerintem: borzasztó igazságtalanságok vannak a világban, de a tetején lenni azt jelenti, hogy olyan döntéseket hozol meg, amik lentről nézve embertelennek tűnnek, de ez kell a túléléshez. Például apró kis gyerekek biorobotnak, akiket rendszeresen cserélni kell, mert tönkremennek. De ezt ugye megszülik neked hátul, csak el kell venni tőlük.

Kinek tűnt fel még, hogy a moziban az elején a sráccal az Enter the Void-ot nézik?

A közepe a filmnek szerintem is leült, az egy erősebb mínusz. Azt pedig nem akarom tudni, hogy mi kell ahhoz, hogy ennyire beteg törzset találjon ki valaki. A végén a most inkább menjünk rész nekem nagyobbat ütött, mint bármi korábban.

2017-01-14 01:48:01 Prisoners (2013) / Fogságban Golyo (4) #121

Milyen szerencse, hogy méreggel akarta megölni a kiscsajt a spiné, ha csak levegőt nyom a vénába, már az is elég lett volna jó eséllyel.
Ami meg azt a kérdést illeti, hogy ki meddig menne el, hasonló helyzetben, mint Keller, ezt jobb nem megtudni. Tartok tőle, hogy akik itt kritizálják a szereplőt, hasonlóan működnének.

2014-12-26 00:21:00 A Most Wanted Man (2014) / Az üldözött Golyo (5) #12

Régebben láttam, de az az emlék, hogy az PSH által vezetett csapat nem közvetlenül a német titkosszolgálat része, hanem egy újabb csapat, amit a 2001-es terrortámadások után létrehoztak a németek. Nincs közvetlen alá- és felérendeltség.

előzmény: ender1112 (#6)

2014-12-25 23:59:20 Life of Pi (2012) / Pi élete Golyo (5) #212

Most aludtál közben vagy két és fél órát elrabolt tőled a film? El kéne ezt dönteni!

előzmény: Antihős (#211)

2013-05-10 00:10:44 The Great Dictator (1940) / A diktátor Golyo (5) #35

Az említett beszédben a kommunizmust is osztja. Furcsa pont ezzel vádolni.

előzmény: w.e.g.a. (#21)

2013-04-04 00:06:34 Life of Pi (2012) / Pi élete Golyo (5) #130

Szerintem fontos részlet, hogy Pi gyerekként találkozik a három vallással, amikor még nyitott - ha úgy vesszük, nem korlátozzák dogmák. Nem a különbséget keresi, nem az ellentmondásra figyel, hanem a párhuzamra, a közös üzenetre. Arra, hogy van itt még valami más is.

előzmény: Jereváni Rádió (#125)

2013-04-03 23:59:02 Life of Pi (2012) / Pi élete Golyo (5) #127

Ha valaki hívő, akkor létének alapelemévé teszi, hogy olyat fogad el, amiben nem lehet bizonyos. Ez az, ami közös az összes vallásban. Ha úgy vesszük abban hisz, hogy van valami más azon kívül, ami bizonyítható, megfogható, látható, egyértelmű. E gondolat mentén számomra elfogadható, hogy valaki a létező vallások összességéből gyúr magának saját hitet, mert mindegyikben megtalálja azt a fölöttes szervező erőt, ami számára biztonságot ad a mindennapokban. Meghökkentő gondolat ez, nem kérdéses, hogy az. De én el tudom fogadni. Nekem ebben segít az, hogy a nagyon erős szkepszisemen sikerült lyukat ütnie a két legjobb barátomnak saját tapasztalataikkal. Nem tudnám vallások mentén pontosan definiálni a saját hitemet, de nem is érzek késztetést rá, hogy ezzel foglalkozzam. Hiszek abban, hogy nem csak az létezik, amit látok és amire bizonyíték van. Érzem.
Ehhez csatlakozik még az a gondolat, hogy úgy látom, az engem körülvevő világban rengetegen hisznek abban, hogy a többi ember között rengeteg a gonosz, hogy azok közül sokan az életükre is törnének akár. Hisznek ebben, és emiatt rettegnek. Én nem akarok rettegni. Én abban hiszek, hogy majd' minden ember arra törekszik, hogy saját szemében jónak láthassa saját magát. (a kivétel a pszichotikusok köre, azok közül is kiemelkedően a pszichopaták - de ez már messzire vinne) Nekem ez a gondolkodásmód segít megérteni az embereket magam körül, csökkenti a frusztrációmat velük kapcsolatban, és alapvetően javítja az életminőségemet. És ez is csak döntés és hit kérdése. Emellett közismert még a placebóhatásként definiált jelenség, ami szintén hitbeli kérdés. Szerintem a történet üzenete sokkal univerzálisabb annál, hogy leszűkítsük vallásokra. A hitünk alapvetően befolyásolja a mindennapjainkat, és még a magukat ateistának leíró emberek között is nagyon nehéz találni olyat, aki sosem választja azt, hogy hisz valamiben.

Ennyire sok idővel a film bemutatása után nem igazán érzem, hogy hijackelném ezt a fórumot, de nyugodtan szóljatok rám, ha ezt nem (itt) kéne!

előzmény: Jereváni Rádió (#117)

2013-04-03 22:52:42 Life of Pi (2012) / Pi élete Golyo (5) #116

Nem látom be, miért kellene jobban tisztelni azokat, akiknek nincs hite. Ezzel nem lebecsülöm őket, hanem csak nem akarom felmagasztalni. Ezt választották.

előzmény: Xuja (#114)