ThomYerk

• ...

mivel mas cikknel nem volt ra reagalas bemasolom ide a velemenyem, hatha kicsit emgvilagosodom mktol tartjak/tok jonak ezt a filmet:
en nem tudom melyik filmet neztem, de hogy nem ugyanazt, mint a kritikusok az biztos. meglepett a csendes kezdes, azt nem mondanam hibanak, hogy a jovokep csak "oda van baszva", de valahol azert hianyzott egy indok, ahelyett hogy "azert, mert". szerintem a film a kozepeig nagyon jol eltalalt es kiegyensulyozott, quicksilver fojelenete meg az egesz karakter csodalatosan fel lett epitve. ami teljesen hianyzik: sentinels es trusk. ja hogy ez volt a tortenet lenyege? nem baj (tudom most jon a riposzt, hogy a karakterek viszonya volt a tortenet, kosz, nem). a film a kozepetol kezdve a jobbra-balra megyunk es valami talan tortenik vegtelensegig fokozasa, egyik szal vagja keresztbe a masikat, es teljesen szetesik a tortenet. a film nagyjelenete, a multbeli csucs harmatgyege, lagymatag, annyira nagyot akar mutatni hogy jelentektelen lesz (en komolyan vartam hogy vege legyen). igen, sok a kis kikacsintas, utalas meg miegyeb de valahol ez szet is tordeli a filmet, ami a hossza miatt nem tovabb elvezheto, hanem elnyujtott lett szerintem.
nagyjabol az a bajom mint pl az oscardijas american hustle-el, karakterkozpontu ami nem lenen baj csak emellett felaldozza a tortenetet es az izgalmakat, masodlagos lesz lassan, es nem ertem miert, pont ennel a mufajnal lehetne a tortenetekre koncentralni, sot mar az eredeti tortenet is szuper volt (bar abban sem volt tuls ok tortenes, de legalabb nem nyujtottak a vegtelensegig)

még egy parraghramma, te jó isten.

előzmény: coles (#149)

szintén filmszak, de nem tervezek ezzel foglalkozni a jövőben

nem tudom, hogy most épp a fanyalgókon, vagy az örömujjongókon csodálkozom jobban...talán az utóbbiakon annyiból, hogy szerintem túl megengedők. persze tök jó, ha nekik tetszett, és örülnek az új tolkiennek, de nem tudom megbocsájtani azt sem, hogy a film feleslegesen lett ennyire hosszú. a folyamatos akciók és gyermeki humor helyett sokkal jobban érdekelt volna tolkien világa, és annyi helyen lehetett volna plusz információt adagolni, mégsem lett jól kihasználva az idő. a konkrét problémám annyi, hogy mivel nagyon kevéske a történet és nagyon hosszúra nyújtanák, sok a töltelék. szerintem a koboldkirály esete sem egy számottevő próba, hanem egy szimpla akciójelenet, amit "csakazértis" beleraktak, nagyjából semmit nem tesz hozzá az egészhez, és talán nem csak ezt a jelenetet hozhatnám fel. megvolt a hangulat? igen. szép volt? igen., lett-e olyan, mint a gyűrűk ura? nem, mert unalmas lett, sokszor egy helyben topog a történet, Jackson pedig már a mozikba is a bővített extra kiadást küldte.

2012-11-27 21:14:01 [Filmet keresek] ThomYerk #1472

sziasztok, a test/antitest c. filmet keresem nagyjából 3-4 éve...ha valakinek van ötlete honnan szerezzem meg, akkor szóljon (amazon stb. megvásárolható verzióról tudok, köszönöm) itt egy adatlap is: [link]

2012-06-30 22:34:39 Prometheus (2012) ThomYerk (5) #260

rájöttem h erre akartam reagálni, de azért mindkettő fájt, csak zsocáé sokkal de sokkal jobban...brr

előzmény: Zsoca87 (#76)

2012-06-29 21:55:12 Prometheus (2012) ThomYerk (5) #258

au, ez azért fájt :D
amúgy szerintem kifejezetten élvezhető volt, ahol izgulni kellett tudtam izgulni, szinte félni is. az utolsó fél óra viszont nálam elég zavaros volt, és összevágottnak/csapottnak tűnt...a hangulat ettől még működött, érdekes volt. talán írtam is valahol, kíváncsi leszek milyen lesz ebből egy rendezői változat. nem tudom rá ötöst adni, de ha az élvezeti értékét nézem szerintem elérte a célját, persze aki már közben azon agyalt, hogy szar a film biztos nem ezt érezte.

előzmény: THE (#256)

nálam képregény szempontból marvel, filmes szempontból talán DC..bár az xmenek..legyen döntetlen a filmes rész!

2012-05-25 11:02:43 The Avengers (2012) / Bosszúállók ThomYerk (4) #195

ok félreérthető volt, tehát: ha ennyire kidolgozatlanul volt hagyva az egész, miért nem találtak valami mást lokinak? igazából annyi a gondom, hogy attól kellett volna rettegnem, hogy most az űrlények mit csinálnak a földdel, és úristen. ez meg nem volt sehol dramaturgiailag. egy fél new yorkot veszélyeztettek, az avengers meg leverte őket egy perc alatt, semmi tét nem volt benne. sztem zárjuk le, értem h miért vannak benne, csak az nem tetszik, ahogyan :)

2012-05-23 13:16:36 The Avengers (2012) / Bosszúállók ThomYerk (4) #190

itt már megint az jön akkor elő: mi a francnak kellettek a filmbe? volt valami hatalmas szerepük?

Bonny:
amkap meg nyilván ilyen, de valahogy kevesebb nyál több lett volna, ennyi. a képregényekben szeretem h mindig a helyes döntést hozza és igazi vezető, de valahogy egyik filmbéli szereplésénél sem ezt éreztem, hanem egy túl érzelgős? melodramatikus? figurát...a jövőhöz való viszonyulás megvan, az oké is. a kötelező "amerikai film" körökkel van bajom úgy általánosságban és a tetőpont elcsúszásával, nálam az a shield bázis-jelenet, és még messze volt a vége.

2012-05-23 07:30:56 The Avengers (2012) / Bosszúállók ThomYerk (4) #183

2. csak úgy értem, hogy néhány résznél sztem eléggé küzponti figura lett, ő a menő (hatalmasakat ugrik, legügyesebben gyepálja a lényeket, "nyikhaj istenke" stb.), és kicsit nálam már sok volt, nem illett hozzá

3. lehet már csak én látom bele, amkap iszonyatosan idegesített a tipikus szövegeivel. baromi jól harcolt, de valahogy amint megszólalt, többször is a kötelező csapatépítő/mentsükmegaföldet és hasonló dolgokat mondta el...az egész figura nálam hatalmas mínuszpont, mondjuk legalább megvalósult, hogy nem találja a helyét a jelenben :D

4. nem is kell, nem várom el h mindenki térdre boruljon ;) a véleményem előtt, csak leírtam.
ill kicsit túl sok volt a hype nekem, valszeg ez is lehúzta :(

viszont bármennyire is iron man figurája tetszett a legjobban, nagyon reméltem hogy meglépik, hogy a kapun kívül marad, hatalmas húzás lett volna...eleve az a jelenet remek volt, de azért eljátszott/am a gondolattal hogy mi lenne ha nem menekülne meg

2012-05-22 21:35:33 The Avengers (2012) / Bosszúállók ThomYerk (4) #180

nem akarok gonosz lenni, de a sok jó mellett nagy problémáim is voltak a filmmel:
-az űrlények tök feleslegesek voltak benne, plusz semmi normális infót nem kaptunk felőlük. az pedig h hulk leveri őket egy ütéssel azt eredményezte, h a végső harcnak 0 tétje volt. hulk gyenge filmjei miatt most ő lesz a szupersztár?
-hawkeye nyugodtan maradhatott volna végig loki irányítása alatt...fejbeverik és annyi? hmm.
-erőltetett jelenetek, pl kap.am. beszerevezése gagyi volt, meg néha a nyálverés és epikus "éljen a szabadság" tematika - kevés filmben zavar a zene itt néha ezeknél feltűnő volt.
-az utolsó fél óra nekem nem volt nagyobb izgalom v akció mint az első 2, szóval nekem ez az űrlények vs new york lapos volt és csak látványorgia szeretett volna lenni, de itt is becsúszott egykét probléma önismétléssel stb-vel, kicsit túl próbálták licitálni az eddigieket de sztem nem sikerült

legyen jó is: thor-amkap-ironman verekedése, beszólások, shield és maga h szétszedték, az avengers együttműködése is jól nézett ki (~több jedi harcol egyszerre), loki figurája tényleg meglepően jó volt

nálam a zene hozta meg a végső döntést, ennyire otrombán arcbamászó zenét csak a németek képesek sztem film alá rakni, szal passzolt végülis a történethez, de rémes volt az egész. ha a film közepét kivágják talán 3ast érdemelt volna, de így inkább csak elhúzódott a katyvasz.

2012-01-19 23:10:15 Moneyball (2011) / Pénzcsináló ThomYerk (5) #23

előzővel egyetértek szinte teljesen
nálam szinte teljesen megegyezik a social networkkel, egy bizonyos dolog teljesen más szemszögből elmondva, amiről nem gondolod, hogy érdekes egyáltalán. a forgatókönyv nekem tetszik annyiban, hogy ugyanúgy megvannak a kis célok, értettem hova kell eljutni, és izgultam...
a színészek is nagyon jók voltak, pittben már többször csalódtam pozitívan, de most is mintha teljesen magától idegen, teljesen új szerepet játszott volna.
valószínű azért nagyobb a hatása, mert nem számítottam ilyenre, és ezért is rímel a facebook filmre, szóval tényleg az egyik legjobb film idén szerintem

2012-01-19 14:15:48 Beginners (2010) / Kezdők ThomYerk (4) #3

nálam ez nagyon erős 4es, ötös határon mozog. ha sophia coppola inkább ezt rendezte volna meg, akkor pacsiznék is vele. néha picit szétesett a film, de valahogy tényleg annyira egyszerű volt (zene sem mindenhol, díszletek, kép is "lepusztult"), hogy illett hozzá még a pár perc üresjárat is

2012-01-17 15:41:12 Cars 2 (2011) / Verdák 2. ThomYerk (2) #43

az első részt szerettem, de ez a rész...valahogy harmadszorra próbáltam befejezni, de még mindig nem megy...

Tape/Visszajátszás

2012-01-07 18:45:33 In Time (2011) / Lopott idő ThomYerk (2) #48

na átgondoltam, tnap még hármast adtam volna neki, de ennyire semmilyen filmet ilyen jó ötletből...

2011-12-08 13:42:42 The Rum Diary (2011) / Rumnapló ThomYerk (2) #6

ha adaptációként nézem, akkor végül is egész jól volt megcsinálva, igaz az egésznek a hangulata valahol elveszett. ha csak egy szimpla filmként, mintha nem ismerném a regényt viszont lapos és szinte cselekménytelen az egész, pár jobb résztől eltekintve tényleg semmitmondó az egész, inkább még két gilliam feldolgozást.

2011-10-17 19:55:50 [JÁTÉK] ThomYerk #23851

2011-10-09 22:39:05 [JÁTÉK] ThomYerk #23704

2 amerikai szépség?

2011-10-09 21:51:03 [JÁTÉK] ThomYerk #23701

8. magánbeszélgetés?
6. így neveld a sárkányodat?

2011-10-04 20:16:40 [JÁTÉK] ThomYerk #23577

1. Hair?

2011-09-25 21:15:12 [JÁTÉK] ThomYerk #23417

4. okostojás? (távoli a tipp eléggé :D)
6. Nosferatu, az éjszaka fantomja (herzog)?

2011-09-19 22:30:40 Drive (2011) / Drive - Gázt! ThomYerk (4) #72

én nem teljesen értem, hogy ez a film hol akar megfelelni a populáris igényeknek, meg amúgy sem értettem, hogy plázaplexekbe hogyan került be...de ez hol akart tömegfilm lenni? a brutálitásnál? annál, hogy vontatottan beszélnek? vagy a rózsaszín betűtípusnál?

2011-09-19 19:59:31 Drive (2011) / Drive - Gázt! ThomYerk (4) #64

na ezekkel tökre egyet tudok érteni, olórin elég jól megfogta az én véleményem. a történet kiszámíthatatlanságáról: szerintem egy két apróbb dologban a főhős már jelezte, hogy ő azért nem csak nézni tud bociszemekkel, hanem cselekedni is...most jutott csak eszembe, hogy a hangtalanság és félénkség (ahogy éreztem az elején) csak egy jó álca volt a meglepő állati kitöréshez.
valahol nekem is mintha a film megint be akarna emelni már "lejárt" dolgokat, vagy hangulatot vagy stílust, nem is tudom pontosan...de ezt már írtam.
a karakterről még annyit amúgy, hogy ma beszéltem egy ismerősömmel, hogy neki tetszett a film, mert jó volt nézni. tény, hogy nagyon szépen komponált az egész, de nem tudtam kihagyni nála sem a megjegyzést, hogy "te azért tudtad ilyen szemmel nézni, mert közben csorgott a nyálad goslingre" :D tehát valahol viccesen a látványfilm begyűrűzését is látom az egész hypeolásban (kizárólag ismerősi körben!!), mert a nőismerőseim mind hosszan fejtegették a főhős kinézetét :D (bocs hogy ennyire bölcsész lett az egész, de már nem tudtam elszakadni a megfejtős hangvételtől :D:D)

2011-09-18 20:09:23 [JÁTÉK] ThomYerk #23235

9. las vegas, végállomás?

2011-09-18 20:08:24 [JÁTÉK] ThomYerk #23230

2. 10 dolog amit utálok benned?
3. jackie brown?
10. ez történt egy éjszaka?

2011-09-18 15:45:43 Drive (2011) / Drive - Gázt! ThomYerk (4) #28

nekem alapvetően tetszett, messze nem annyira, amennyire itt egyeseknek, de pont ez a "filmtörténelemben jártas" kifejezés kicsit most megütötte fülem. mert valahogy pont olyan, mintha azoknak szólna, akik nem láttak még kiüresedést, vagy magányt bemutató "művészfilmet". mert szerintem a drive nagyon sok régi dologból lett összeszedve, és én nem is tudok emiatt elvonatkoztatni attól, hogy már láttam hasonlót...csak nem 2000 után (mainstream filmben, psze). szóval valahol a párbeszédek lassúsága és a főhős dzskijének állandó kiemelése miatt (azaz, hogy nyakigé véresen sem hajlandó levenni) áthelyezett egy nem-normális folyású világba, és onnantól kezdve már zavart a dolog. szóval, vannak jelenetek, amelyekben a karfát törtem izgalmamban, de van olyan is, amelyik kifejezetten idegesített a maga lassúságával.

előzmény: Kalti (#25)

grievious mellbelövése: szerintem az egész jó volt, végül is az eddig áthatolhatatlan páncélt meglazította (ha van force push meg minden ilyesmi, akkor szerintem a feszítőerő sem gond) és szétlőtte a védett szervet (szív?), ezzel tényleg nem értem mi a gond!

a buckalakók a taszkenek, a sárgaszeműek a dzsavák (jawa)

mondjuk az szerintem is kicsit nevetséges, hogy windu mellől a 3 jedi szó szerint kiesik, tényleg két perc alatt nyírja ki őket palpatine, pedig sejtették hogy nem kezdő, plusz azok a jedi mesterek sem voltak sztem ennyire gyengék....na mind1, ott kicsit össze lett volna csapva a dolog, sok volt a pofázás :D

2011-09-15 10:40:33 [JÁTÉK] ThomYerk #23188

3. a passió?

2011-09-12 13:14:01 [JÁTÉK] ThomYerk #23162

na jó, legyen, mert még ráfázom:
1. hosszú jegyesség?
1. vidocq?

bocs a floodért :(

2011-09-12 13:12:20 [JÁTÉK] ThomYerk #23161

1. elveszett gyerekek városa?
1. delicatessen?
1. Micmacs - (N)agyban megy a kavarás?

2011-09-07 11:15:11 [JÁTÉK] ThomYerk #23031

7. A félelem megeszi a lelket?

2011-09-03 11:04:54 [JÁTÉK] ThomYerk #22931

9. torrente valamelyik része?

2011-09-02 10:23:29 [JÁTÉK] ThomYerk #22917

7. ház a kísértet-hegyen?
7. Az élőhalottak visszatérnek?

2011-08-28 22:33:32 [JÁTÉK] ThomYerk #22866

3. szeress ha mersz?
3. csak egy szerelmesfilm?
4. majmok bolygója?

nagyon remegett a kezem a 2es felett, mert ez a film rémes. a párbeszédek, a szereplők cselekedetei unalmasak és rémesek, a történet baromi egyszerű és ez látszik is abban, hogy szinte egy nagy üresjárat az egész film...az alapötlet nyilván zseniális, de carpenter nálam eléggé kiszámíthatatlan, mert vagy csinál egy átlagos, vagy jó filmet, de sokszor iszonyatosan mellényúl szerintem. és a feszültség keltése nálam nem egyenlő a sztori elhúzásával

2011-07-11 20:04:20 Paul (2011) ThomYerk (5) #14

hú, hát elsőre ez nagyon erős négyes, de tulajdonképp nekem nem ült le, jobb mint amire számítottam, plusz volt eddig pár csalódás, ez pedig épphogy túlteljesített, vicces és friss, szóval mégis maradok az 5nél egyelőre

2011-06-28 12:25:24 Super 8 (2011) ThomYerk (3) #42

nagyon jó film ez nosztalgiának, a lentebb említetteket felidézi, de mégsem tudja elérni azok szintjét. inkább tiszteletadásnak érzem, mint érdemnek, mert egy darabig elvoltam a nézelődéssel, de sok volt az üresjárat. többször is inkább drámának éreztem, mint kalandfilmnek vagy scifinek, az űrlényes vonalat pedig szinte feleslegesnek, az infóadagolás lassúsága-mértéke miatt szinte elveszett a filmből, vagy talán nem lett annyira érdekes, mint szerettem volna

nem tudok dönteni hányast adjak, de talán megérdemli az 5t, utóbbi idők legemlékezetesebb animációs filmje, és a 2d-s animációk tényleg feldobják

eszembe jutott, hogy zavaró dolgok is vannak benne, tudom ne várjak agyvihart egy nyári filmnél, de hogy a bújkáló nácik lugerrel meg a késükbe vésett náci jelszavakkal rohangáljanak az netto baromság, szerintem érthető volt e nélkül is, hogy kiket is kaszabolunk éppen le

nem tudom hova tenni ezt a filmet, az biztos, hogy jobb mint a rozsomák, de nekem sokmindenkivel ellentétben a 3. x-men is tetszett, és ez alatta van...a párbeszédek néhol szörnyűek, a trükkök többször is gagyik kifejezetten, és az egész túl könnyed valahol, pl a fiatal tehetségek rész néha szörnyű. kicsit túl nyárias lett ez a film, több komolyság nekem elfért volna benne. egyáltalán nem maradt meg bennem, talán legközelebb jobban sikerül.

2011-05-23 10:21:56 [JÁTÉK] ThomYerk #22700

7. szeress, ha mersz

2011-05-21 15:21:27 Thor (2011) ThomYerk (3) #61

nekem iszonyatosan b*ssza a szememet, elfárad kb fél óra után, mert hiába 3D a film, a fényerőt elfelejtik felnyomni, és erőltetni kell a szememet...plusz a szemüveg mellé sem kényelmes még egyet felvenni, drágább is, és nem is annyira jó. 3D-ben max imaxet nézek, mert abból látok is valamit, és nem fáj utána látni...
szóval szerintem egy elég jól megérthető álláspont, ha valaki nem akar többet fizetni azért, amire semmi szüksége

előzmény: Kalti (#59)

2011-05-18 19:12:47 Thor (2011) ThomYerk (3) #52

nekem ez azért sem ment volna, mert teljesen meglepődtem mikor megláttam kenneth branagh nevét :D csak szimplán nem működött annyira a film amennyire kellett volna. akciószegény volt, és egy popcorn szuperhősfilm ne legyen már ilyen nyeszlett! jó, nyilván emberi erővel nem lehet aprítani, de valahogy elcsúszott mindenféle a csúszka nálam, lazának nem laza, akciónak nem az, és tényleg egy tök jó egyszernézős mozi, de semmi több. nem mintha mást vártam volna, de ezt sem ugrotta teljesen meg, ezért a 3as

előzmény: JohnnyJohnny (#51)

2011-05-08 16:56:58 Thor (2011) ThomYerk (3) #48

ne ezekkel egész egyet tudok érteni! néha nagyon bugyuta az egész, és valahol elveszik a komolyanvehetősége...de volt amikor tetszett is a vicceskedés pl ahogy beszél thor. tényleg picit én is vasember próbálkozást érzek, de ami az egyiknek jól áll, az itt kicsit kevésbé kellett volna, hogy laza legyen...
ami még megragadt a korábbi véleményekből, hogy talán azért sikkadt el nekem is a vége, mert az első harc viszon tényleg brutáljó lett! (mondjuk a szörny fején átsuhanó kalapács kicsit inkább komikus volt, mint jó, de azt elnézhetjük :D)

előzmény: Corey (#46)

2011-05-04 10:16:57 Thor (2011) ThomYerk (3) #32

oké. vagyis nem oké, de köszönöm! :D

2011-05-04 10:12:54 Thor (2011) ThomYerk (3) #29

én mondjuk azt nem értem, miért volt ott a csaj, mármint mi szükség volt rá a filmben, azon kívül, hogy beszólogatott? teljesen komoly kérdés, ha valakinek van ötlete szóljon.

előzmény: Adam Taylor (#28)

2011-05-03 21:10:52 Thor (2011) ThomYerk (3) #23

szinte tökéletesen egyetértek. nekem semennyire nem húzta ki a szuperhősfilmet a katyvaszból - nem volt egyáltalán rossz film, élvezhető, de semmi extra, semmi több. valahogy iron man 2 jobban bejött, pedig az elsőt nem szerettem, stb. kicsit megint lebutítva érkezett az összes szereplő, és kevéssé érdekelt, hogy mi is történik, valahol nekem elveszett az egész tétje.
zárójelesen, nem tudom, konvertált volt e, vagy sem, de a grafikus kezét - vagy a konvertáló kezét letörném néha, annyira ronda volt az egész. ha nem közelik voltak akkor egyetlen egyenes vonal elárulta, hogy mennyire rémes az egész kép (pl lépcsők). a másik meg ez a kameradöntögetés, hát ez minden volt, csak jó nem, következetlen és zavaró is.

2011-05-01 20:27:27 [Filmet keresek] ThomYerk #1065

sziasztok a body/antibody c filmet keresem bármilyen formátumban...egyszerűen képtelenség hozzájutni! köszönöm

2011-04-05 15:35:20 [JÁTÉK] ThomYerk #22019

2. Holtak hajnala 1978?

2011-03-31 14:21:49 [Filmet keresek] ThomYerk #1052

Hello! Úgy emlékeztem, hogy már kerestem ezt a filmet, de nem találtam a bejegyzéseimben. Szóval, arról szól a film, hogy páran be lettek zárva egy iskolába (?) és nem tudnak kijutni, de közben furcsa dolgok történnek, pl. a tévében látják, hogy kint rendőrök, tűzoltók stb. vannak, de az ablakon kinézve nincs ott semmi. Nagyjából ennyire emlékszem összvissz, meg ami megmaradt, hogy a tévét egyszercsak észreveszik, hogy ki van húzva, mégis megy benne az adás.

1. A király beszéde
2. Közösségi háló
3. Black Swan
4. Inception

a többi amit láttam (toystory, félszemű,) egyáltalán nem érintett meg annyira, a fighter meg egyenesen borzalmas volt sztem (kivéve Bale-t)

2011-03-06 11:13:54 [Ki a kedvenc horror gonosztevőd?] ThomYerk #17

más: Dracula, és a zombik mindegyike :D

2011-01-04 19:43:29 Antichrist (2009) / Antikrisztus ThomYerk (3) #49

a remek és hasznos, sőt megvilágító erejű elemzések ellenére sem tudok 3asnál jobbat adni rá, főleg az öncélúság túlzásba vitele miatt:
az, hogy a nő több percig keresi a férjét, vagy a prológus kinyújtottsága ill. a vérengzések néhol nekem már sok volt, nem látványilag. feleslegesnek éreztem sokszor bizonyos cselekedeteket

egyetértek, most néztem újra, így hogy fel voltam készülve, már tetszett összességében, de ez 4es a képregény pedig nagyon vaskos 5ös!

2010-11-21 21:28:19 [JÁTÉK] ThomYerk #21020

12. álmodozók?

elsőre egy hármas, de csak mert olvastam előtte a képregényt, és nagyon zavar, hogy tönkrevágja az egészet tulajdonképpen :D
másrészt a film közepe nagyon leül, az eleje és a vége rendben van, remélem még javulni fog a szememben.

2010-11-08 22:48:14 [JÁTÉK] ThomYerk #20653

3. Pi?

2010-07-25 17:02:04 Inception (2010) / Eredet ThomYerk (5) #122

hmm még nem olvastam végre az érveket, de azért az nekem gyanús, hogy a gyerekek ugyanabban a ruhában vannak, ugyanakkorák, és michael cane is ugyanabban a ruhában jelenik meg. ami pedig emlékekre utal, nem a valóságra, sztem

2010-06-27 12:14:43 [JÁTÉK] ThomYerk #19120

nálam meg az a vicc, hogy tegnap láttam, de az arc nélkül meg nem mondtam volna h ez az a film :D (mondjuk lehet hogy még azzal együtt sem :D)

előzmény: critixx (#19118)

2010-05-19 19:59:53 [JÁTÉK] ThomYerk #18787

1 vágy és vezeklés?

2010-05-19 10:55:32 [JÁTÉK] ThomYerk #18755

7. valami amerika 2.

2010-05-17 10:45:39 [JÁTÉK] ThomYerk #18708

3.: tiszta románc?

2010-04-25 21:12:34 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők ThomYerk (4) #203

egyetértek, nekem is sokkal jobban tetszett ultimate cut-ként, bár a képregény világától még mindig nagyon-nagyon messze van, amit sajnálok. plusz a zenei betétek miatt nem is kaphat 5-t nálam.

előzmény: gringo (#202)

ha a 28 nappal később itt van, akkor hol a 28 héttel később? nekem az sokkal jobban tetszett pl...

2010-03-23 15:00:17 [JÁTÉK] ThomYerk #17455

9. édes vizi élet?
6. 13 nap - a idegháború
4. nincs kettő négy nélkül?

2010-03-10 08:11:00 [JÁTÉK] ThomYerk #16926

2. bolse vita?
2. meteo?
2. idő van?

2010-03-07 21:27:23 [JÁTÉK] ThomYerk #16812

2 taxisofőr?
2 aljas utcák?
9 jackie brown?

hello, véletlenül vettem észre, hogy a pom pokonak a mosómedvék birodalma az alcíme, de a porton is meg a dvdmen is "a tanukik birodalma" alcímmel fut, nem zavar, csak gondoltam szólok!

hú hát forgatókönyvre nem sokat költöttek, sok akció egymáson, teljes hülyeség az egész. a CGI is sztem iszonyat, nemtudom miért nem tudtak normálisan vagy legalább hihetően megcsinálni dolgokat. a színészi játék szerintem a legkevésbé sem javított volna a dolgokon, nem tehetnek róla h hülyén írták meg a párbeszédeket, logikátlanságok és klisék halmaza az egész. elég nagy csalódás :(

2010-03-06 00:25:11 Twilight (2008) / Alkonyat ThomYerk (1) #86

belenéztem, annyira szidták, de nem tudtam végignézni, kb fél órát bírtam belőle...komolyan, sajnálom. azt hittem h azért egy nézhető dolog, de nem úgy néz ki. talán könyvben jobban fog tetszeni

(btw hallottam már "nem szokványos vámpíros" sztoriról, de ez a film alapján egy iszonyat, nem pedig történet)

eléggé hármashatáron mozog ez a film, az eleje szempontjából, amit aztán a végére behoz valamennyire. de sajna a kezdet annyira lapos, hogy rátelepszik az egész műre, és az sem pozitív annyira, h pár jelenetet csak a soundtrack vitt el :( kicsit csalódtam a nagy hype miatt

2010-01-03 19:53:24 [Vapiti 2009] ThomYerk #95

nálam:
1. nord
2. basterds
3. man on wire (ritkán nézek dokut, de ha akkor is úgy elámulok mint itt...plusz filmügyileg is nagyon rendben volt)

ezüst ffi (a nőit igazából csak úgy kb x-eltem, emlékezetes egyik sem volt annyira)
1. rourke
2. pitt
3. bill murray - zombieland (avagy a legjobb szereplési idő/érték arány :D)

2009-12-16 00:07:12 S. Darko (2009) ThomYerk (2) #11

én vártam h lesz vmi, de végül egy nagy semmi.

2009-12-14 12:48:27 Moon (2009) / Hold ThomYerk (4) #37

nem tudom, az alapötlet sztem sokkal jobb volt, mint a megvalósítás. nagyon hamar lett lelőve a poén, és abban a helyzetben sztem nem volt annyi feszültség, mint kellett volna. tetszett a film, de zseniálisnak nem nevezném, de igazából csak a történetmiatt. ja meg én is kíváncsi lettem volna a végefőcím utáni dolgokra, azok izgattak leginkább, és túl egyszerűen lettek elintézve.

2009-12-13 21:29:10 [JÁTÉK] ThomYerk #16306

6. a nagy szökés?

2009-11-15 20:48:09 [JÁTÉK] ThomYerk #15183

8. zodiákus?

2009-11-15 20:46:37 [JÁTÉK] ThomYerk #15182

hupsz bocs, már kitalálták, csak nem láttam mert nem volt kiírva h megfejtve, sry

előzmény: ThomYerk (#15181)

2009-11-15 20:45:54 [JÁTÉK] ThomYerk #15181

7. idegenek a vonaton

2009-11-09 21:17:27 [JÁTÉK] ThomYerk #14955

8 a test?

gondolom nem véletlen, hogy 5 perc helyett 10 lett belőle, a hosszas szenvedést bizony át kell érezni :D

2009-10-30 22:42:22 Szuperbojz (2009) ThomYerk (?) #19

hmm most néztem utána h kik követték el ezt a borzalmat, és kiderült, hogy ha jól értem az oldalukon a dolgot, akkor az operatőr, máthé tibor fényképezte a woyczeket is (szász), ami sztem gyönyörű volt, pedig nem értek hozzá/nem figyelem ált. most ilyenekre mit lehet reagálni? :(

rám nagy hatással volt, mindig is vonzott a gondolat egy ilyen közép-dél USA-beli túrára, meg ilyen látványokra :)

előzmény: Il Matto (#12)

2009-10-19 13:07:34 [JÁTÉK] ThomYerk #14506

5. mindhalálig zene?
7. csinibaba?

2009-09-30 22:29:47 District 9 (2009) ThomYerk (4) #72

kár h ezt a filmet is széthájpolták, tetszeni tetszett, nadehogy a világ legjobb scifije szinten álljon, vagy mi...kicsit sztem túl lett dimenzionálva kritikák és vélemények által.

2009-09-27 12:01:30 Mýrin (2006) / Vérvonal ThomYerk (3) #1

őszintén szólva láttam jobb filmet 2006ban titanicon. lehet h nem is egyet

bocsi, nem linkeltem, szal ezt: [link]

előzmény: ThomYerk (#6005)

kérném: http://www.imdb.com/title/tt0054809/