useless

Inkább poroljátok le bármelyik Columbo-epizódot.

2021-02-24 21:48:34 I Care a Lot (2020) / Fontos vagy nekem useless (5) #15

Nem biztos, hogy minden filmben a mögöttes propagandát kell keresni, sőt, ugyannyi érv van amellett, hogy ez a mozi szembemegy a PC-vel. Ugyanis az egyik főgonosz testi fogyatékos, a másik kettő pedig homoszexuális, és a színesbőrű bíró sem feltétlenül az éleslátáslátásáról marad meg emlékeinkben.

előzmény: magichorze (#14)

A Forrest Gumpra a plakát miatt ültem be, mert ez állt rajta :"Egész más lesz a világ, ha az ő szemével nézed", - Kinek a szemével? Egy padon ülő fickóéval? Na, ezt a filmet látnom kell - gondoltam magamban.

2017-06-26 23:23:59 A martfűi rém (2016) / Strangled useless (4) #21

Az ügyész elgázolása biztosan fikció

Itt nyilatkozik az ügyész az akkori eseményekről:

előzmény: fatbastard (#19)

2017-03-01 19:53:35 Mindenki (2016) / Sing useless (2) #177

Minden szavaddal egyetértek, be is jelöltelek kedvenc "user"-nek. :) Rengeteg problémám van a filmmel, főleg az, hogy ugyanolyan életszerűtlen helyzetekkel van tele, mint a legtöbb magyar film. Hollywood pedig nem a filmes értékei miatt díjazta, hanem az üzenete miatt, amit ők úgy értelmeztek, hogy: mindenki egyenlő. Nagyon jól kifejtetted, ez az eszme miért nem működik, és nem is fog soha.

előzmény: Kogaledo (#157)

Készülőben van egy sorozat, amely kettejük viszályáról fog szólni. Joan Crawfordot Jessica Lang, Bette Davist Susan Sarandon fogja alakítani.

2016-02-09 13:52:55 Félvilág (2015) / Demimonde useless (2) #35

Abszolút egyetértek veled Döbrösit Laura "játékát" illetően. Nincs mimikája, nem tud játszani az arcával. Bordán Irén a rövid jelenetében többet nyújt, mint a három főszereplő nő együttvéve.

"Persze kérdés, hogy akkoriban mennyire lehetett, lehetett-e már érezni a haláltáborok szelét például."

Annyira lehetett, hogy Hitlert 1938-ban az év emberének választotta a Times.

2014-11-08 22:13:37 Lucy (2014) useless (3) #30

Én folyamatosan a bukás szélén táncoltam fizikából, de azt még én is tudom, ha egy test egyre gyorsabban mozog, akkor egyszer csak nem azért nem látjuk, mert eltűnt, hanem mert a szemünk nem érzékeli, de attól még ott van. Ebből levonni azt a következtetést, hogy az idő az egyetlen mértékegység, finoman szólva is röhejes.

2014-03-26 23:56:40 A Seuso-kincsek rejtélye (1997) useless (2) #1

Csapongó, felületes szerkesztésű riportfilm, ami rengeteg fontos információt átugrik.

2014-02-21 03:59:30 Non-Stop (2014) / Non-stop useless (3) #1

Miért maradt le a stáblistáról Michelle Dockery?

Csak azért nem adtam nézhetetlen-t, mert szerintem ez egy paródia volt, és Wan nem gondolta komolyan.

2014-01-12 00:17:46 Lincoln (2012) useless (1) #70

Kifejezetten imádom a politikai filmeket, de ez a film valami kegyetlen kínlódás. Egy órát azért valahogy végig tudtam szenvedni, de egy jelenet, egy mondat, semmi nem maradt belőle. Totálisan jelentéktelen az egész, hatalmas bukás.

2013-12-31 12:44:46 Il postino (1994) / Neruda postása useless (4) #5

Kicsit "haragszom" erre a filmre, mert úgy érzem, a stáb hatalmas lehetőséget szalasztott el. Erőteljesebb karakteralkotás, több konfliktus és cselekmény és egy második Cinema Paradiso lehetett volna belőle. Nagy hiányérzetem van, így nem tudok rá ötöst adni.

Igen, ezt értettem, de a részletek nem világosak:

Azért nem világos ez a mozzanat, mert a "terv" nem sikerült volna Katniss nélkül, aki nyílvesszővel áramot vezetett a rendszerbe. Tehát mi volt a konkrét terv? Az, hogy Beetee áramot vezet a tóba? Vagy konkrét terv nem is létezett, csak megbeszélték, hogy együtt próbálnak küzdeni a rendszer ellen? De ebbe miért nem lehetett Katniss-t beavatni?

Egy lényeges dolgot nem értek, és még nem írtatok róla:

Mi volt pontosan a terv, amibe nem avatták be Katniss-t?

Kicsit off, de azért érdekes. Egy különös dologra lettem figyelmes. A Most és mindörökké c. négyrészes filmsorozat (1979) első részében egy zenei betét kísértetiesen hasonlít Morricone Cinema Paradiso zenéjére.

Walter Scharf zenéje (1:15:20-tól) http://www.youtube.com/watch?v=J1ZpPbY5GEA

Morricone: http://www.youtube.com/watch?v=BvD8EiibPVo

2012-05-30 14:23:09 13 Tzameti (2005) / A 13-as useless (2) #5

Egyetértek. Körülbelül annyira izgalmas ez a film,
mint amikor egy három évados sorozatot elkezdesz, és az első részekben veszélybe kerül a főhős élete. Vajon túléli-e a megpróbáltatásokat?

A vége pedig nevetséges:

A főhős nyer egy rakat pénzt, majd vonattal utazik haza. Ja, persze.

2012-04-19 21:12:46 Csak a szél (2012) / Just the Wind useless (?) #11

Ajánlom figyelmedbe Kate Winslet "coming out"-ját, miszerint bizonyos témákban garantált a díj.

előzmény: somogyireka (#10)

A járványfilmek paródiája, a gagyibb változatból.

Limupei, ha nem láttad a Cinema Paradisot, hogyan tudod megítélni, miről szól?

Jesszusom, hogy lehet ilyen listáról kihagyni a Cinema Paradiso-t?

Nem figyeltél eléggé annál a bizonyos párbeszédnél,

amikor Gosling megzsarulja Clooney-t, és levezeti, hogy semmi bizonyíték a jegyzeten kívül: Nem lehetsz bedrótozva, mert minden, amit ajánlottál illegális. És nem boldogulnál túl jól
egy szövetségi börtönben. Kefélted őt és ő elmondta mi a gondja.Nincsenek felvételek a kettőnk
közt zajlott beszélgetésekről.És amióta abortusza volt, nincs DNS bizonyíték sem.

előzmény: GabN (#27)

Nagyon gyenge lábakon áll a sztori, amit jorgecosta alább jól ki is fejtett. Azzal egészíteném ki, hogy
Egy mobiltelefonos jegyzettömb bejegyzés nem bizonyít semmit, bárki írhatta. Ha Gosling nyilvánosságra hozná az ügyet, azon ő még nagyobbat bukna, mert ha egy nyomozó/újságíró összerakja a szálakat, rájön, hogy a lány öngyilkossága az ő lelkén szárad.

2012-02-08 03:03:25 The Tree of Life (2011) / Az élet fája useless (1) #231

"Nem fogott meg. Ha csillagködöket vagy természetfilmet szeretnék nézni bekapcsolom a NatGeo-t. Az többet ér. Ezeket a "különleges és művészi" részeket leszámítva egy egyszerű film, amit megpróbált a rendező úgy tálalni, hogy a filmes "elit" és a művészet iránt érzékeny értelmiség zabálja. Ha ebbe a csoportba tartoznék biztos 5-öst adnék rá... De számomra nem ad semmi plusszt a természeti képek és filmkockák összevágása gyönyörű zenei aláfestéssel. Külön-külön mindegyik jó. De egybeolvasztva csak művészieskedés."

2012-02-07 23:43:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #13197

Troll = a zseniálisnak kikiáltott filmeddel szemben ellenvéleményt megfogalmazó alany?

előzmény: deviant (#13178)

2012-02-07 23:39:44 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #13195

A "bedől"-nek valóban negatív felhangja van (bedőlt a hitel, bedől az euro), de ha filmekről, rendezőkről beszélünk, egyáltalán nem sértő az a megállapítás, hogy "a néző bedőlt a filmnek." Azt jelenti, hogy hatott rá, hogy elvarázsolta. Ilyenen megsértődni.. jézusom! Az, hogy egy film elvarázsol-e vagy sem, egy szubjektív élmény. Ha valakire nem hatott a varázslat, joggal mondhatja azt, hogy nem dőlt be a varázslatnak. Én például Spielbergnek szoktam bedőlni (kivéve a Hadak útján-t)

előzmény: cucu (#13175)

2012-02-07 23:24:50 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #13194

Az Őslakónak zseniális dialógusai vannak, nincs benne egyetlen felesleges mondat, percről percre halad előre a történet. Az élet fájában nyoma sincs ennek.

előzmény: slawter (#13169)

2012-02-05 20:41:29 War Horse (2011) / Hadak útján useless (3) #20

Ló közlegény megmentése
Spielberg a háborús filmek műfajában (Ryan közlegény megmentése, Schindler listája, Elit alakulat) eddig jelentőset alkotott, de aki a tőle megszokott realisztikus csatajelenetekre vágyik, hatalmasat fog csalódni. A Hadak útján a hűség és a remény eposza akar lenni, de nem több egy középszerű mesefilmnél. Bár a lovak szerelmesei teleplakátolják majd a falakat a film képeivel , de mindenki más gyorsan el fogja felejteni. Nem is a rendezéssel, a vizuális megjelenítéssel van a baj, hanem a kiszámítható történetvezetéssel, a kidolgozatlan karakterekkel. Nagy hiba volt egy ilyen témájú film forgatókönyvét a Mr. Bean és a Bridget Jones filmek írójára bízni. A történet középpontjában egy ló áll, amelyik egy családi farmon nevelkedve hirtelen az első világháborúban találja magát, és gazdáról gazdára vándorolva küzd a túlélésért. Az egyik jelenetben a Somme-i csatamezőn a szögesdrót csapdájába kerül, és az egymással farkasszemet néző ellenfelek összefognak, hogy kiszabadítsák. A jelenet megható is lehetne, ha felül tudnánk azon emelkedni, hogy csak a somme-i csatában másfél millió ember halt meg. Akinek halvány fogalma is van, mennyi ember veszett oda a Nagy Háborúban, nem tud izgulni Ló közlegény megmentéséért. Pedig e nélkül nem fog működni a film.

2012-01-15 02:42:16 Drive (2011) / Drive - Gázt! useless (2) #156

A zenéje jó volt.

2011-12-02 00:51:06 Triangle (2009) / Háromszög useless (4) #8

A film megoldókulcsa a

Sziszüphosz-mítosz

2011-10-26 18:26:51 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #12261

Rendben. De akkor te is tartsd tiszteletben, hogy nekem ez a film fájdalmat okozott.

2011-10-26 18:22:40 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #12260

Nem tudtam, és nem is érdekel.

2011-10-26 18:21:55 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #12259

Köszi. Depeche Mode után szabadon.

előzmény: Paul Ricard (#12251)

2011-10-26 18:20:36 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #12257

Köszi, nem vagyok egy nagy fórumozó. Csak ritkán szólok, általában akkor, amikor nagyon meghökkenek.

2011-10-26 18:18:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #12256

Igen, fáj. Körülbelül annyira, mint egy szépségkirálynő-választáson benyögni, hogy a "világbékéért küzdök." Banális blődség.

előzmény: Kalti (#12252)

2011-10-26 17:55:46 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #12250

Ezt az ÁVH-kínzókamrába való filmet még valahogy túléljük, de az olyan beírások, mint "vizuális gyönyör", "intellektuális utazás" és hasonló baromságok már nagyobb fájdalmat okoznak, mint egy körömletépés.

előzmény: Umberto (#104)

2011-10-13 12:06:46 Contagion (2011) / Fertőzés useless (3) #8

Amit még nem értek, vagy lehet, hogy volt róla szó, pusztán csak elszundítottam a film alatt :

Honnan jött az aranyfa-kivonat?

2011-10-10 19:26:14 Contagion (2011) / Fertőzés useless (3) #5

Sajnos nagyon unalmas film, ami semmi pluszt nem tesz hozzá az eddig látott vírusfilmekhez. Izgalmasnak nem izgalmas, drámainak sem elég drámai, főleg azért, mert nem a hétköznapi ember nézőpontjából mutatja be a történteket. Van ilyen szál is, de nem elég kidolgozott. Izgalmas, érdekes, feszes történet helyett a WHO, meg a CDC, és egyéb szervezetek vezetőinek nyilatkozatháborúját látjuk. Neves színészek szenvedése egy ötlettelen történetben.

Miért érzem úgy, hogy ez a valami nem is film? Vagy minden mozgókép film? Egy rímes beszéd sem vers, ha nincs benne metafora, költői kép, stb. Milyen kötelező elemekkel kell rendelkeznie egy mozgóképnek, hogy azt filmnek lehessen nevezni? Te ezt biztos jobban tudod..

előzmény: Umberto (#61)

Engem az érdekel, hogy a dinoszauros jelenet mikor játszódik. Kr.e 125 millió 682 ezer 528-ban vagy kicsit később?
(Alig várom a dec. 15-ét, akkora nézhetetlent adok, hogy lefagy a szerver)

előzmény: Kalti (#58)

Nekem Teofil, Cinnyu, Doci, Zotya és persze Umberto.

2011-06-24 02:00:40 Straw Dogs (1971) / Szalmakutyák useless (2) #61

Nekem is a Reszkessetek betörők ugrott be rögtön, csak azt jobban élveztem. Még van a sztoriban egy kis Egerek és Emberek lenyúlás is.

2011-06-16 13:02:19 Los cronocrímenes (2007) / Időbűnök useless (3) #16

Én azt nem értem

hogy amikor a tudós mondja Hectornak, hogy nem kell semmit tennie, csak ülni és várni, nem szabad az eseményekbe avatkozni. Erre ő fogja magát, és kimegy, odacsalja Hector-t. Igen, de ha ezt nem teszi, és ül szépen a fenekén, Hector akkor is odament volna, mert ez történt a múltban.

2011-06-08 01:53:26 Ajeossi (2010) / Bácsi useless (1) #5

Modern Bruce Lee. Értelme annyi sem.

2011-06-05 12:15:20 Highlander (1986) / Hegylakó useless (2) #15

Nem hogy az idő próbáját nem állja ki, de én már akkor, 10 évesen sem tudtam végignézni. Most, 34 évesen újra nekiveselkedtem, és nagy nehezen végigszenvedtem.

előzmény: myke7 (#12)

Más világ

2011-03-13 13:54:14 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] useless #10383

"előjött benne egy két tipikus magyar művész filmes vonal"
hmm.. Tilda Swinton is aláírta azt a tiltakozást Vajna ellen, amit a magyar libsi filmesek jegyeznek.. nem tudom, van-e összefüggés a kettő között..

Áthelyezve a(z) Julia topikból.

2011-03-02 00:26:22 Zeitgeist: The Movie (2007) useless (3) #23

A Zeitgeist-elmélet egy baromság, mert bizonyított hazugságokon alapszik, de mindegy, úgysem tudlak meggyőzni.
Daniken-t jó 20 éve olvastam utoljára, az akkor meg is fogott.. Ha Daniken is a Biblia szövegeivel igazolná az UFÓ-k létezését, azt is kiröhögném. Egyébként Daniken-elmélete és a bibliai teremtéstörténet nem is biztos, hogy kizárja egymást, hiszen a Biblia nem az egész világegyetem teremtéséről szól, hanem csak a mi bolygónkéról.

2011-03-01 23:31:32 Zeitgeist: The Movie (2007) useless (3) #21

"Idézeteket citál a Bibliából, alá rendeli a Biblia szövegét az ő elméletének."
Helyesen: Idézeteket citál a Bibliából, hogy alárendelje a Biblia szövegét az ő elméletének.

előzmény: useless (#20)

2011-03-01 23:28:57 Zeitgeist: The Movie (2007) useless (3) #20

Lehet, hogy a Zeitgeist felhívja a figyelmet pár érdekes dologra, csak közben valótlanságokat állít, csúsztat, ha úgy tetszik hazudik a keresztény vallásról. Nem arról van szó, hogy nem tetszik, amit állít, hanem arról, hogy amit állít, az egész egyszerűen hazugság. Idézeteket citál a Bibliából, alá rendeli a Biblia szövegét az ő elméletének. Erre csak úgy lehet reagálni, hogy "Hazudsz! Ez nem úgy van a Bibliában, ahogy állítod, hanem úgy, hogy.."

2011-03-01 22:06:02 Zeitgeist: The Movie (2007) useless (3) #18

Szólni kéne Peter Joseph-nek, hogy a Római Birodalomban üldözték a keresztényeket. Mintha máshogy tudná. :) De persze ez csak dokumentumfilm, ő se tudhat mindent.

előzmény: useless (#17)

2011-03-01 21:55:29 Zeitgeist: The Movie (2007) useless (3) #17

Ebben mi a logikátlanság? Teljesen logikus. A film azt állítja a végén, hogy "a Kereszténység nem több egy római történetnél, amit politikai célokból hoztak létre." De most komolyan.. ilyen baromságot hogy lehet állítani? Mi erre a bizonyíték? Vagy akár egyetlen érv is?

Ha az ókori Rómában politikai célokból létrehoztak volna egy vallást, eszmét, bármit, annak a Római Birodalom érdekeit kellett volna szolgálnia, a Római Birodalom kultúrájából eredeztették volna, stb., császárkultusz, császárimádás, mondjuk anyafarkas-kultusz, vagy "Romolus és Rémusz"-imádat, vagy mit tudom én. De a kereszténység hogy a bűbánatban szolgálta volna a Római Birodalom érdekeit?

előzmény: Umberto (#16)

2011-03-01 21:20:15 Zeitgeist: The Movie (2007) useless (3) #14

Na, kíváncsi vagyok! :) Megengedő vagyok, válassz ki egyet, nem kell a teljes egészet.:)

előzmény: Umberto (#12)

2011-03-01 21:17:36 Zeitgeist: The Movie (2007) useless (3) #13

"Kezdjük ott, hogy ez a film NEM tudományos film, hanem dokumentumfilm."

Idézet a filmből:

"Nem akarunk udvariatlanok lenni, de tényszerűek akarunk maradni. Nem akarunk érzéseikben bántani senkit, de tudományosan korrektek akarunk lenni, és megmaradni annál, ami igaz."

előzmény: Umberto (#11)

2011-03-01 20:14:40 Zeitgeist: The Movie (2007) useless (3) #10

Nem, nem.. visszanéztem, a filmben szó szerint ez hangzik el: "Jézus Krisztus Betlehemben született, december 25-én, Szűz Máriától." Márpedig aki ilyet állít, valószínűleg életében nem vette kezébe a Bibliát. Ami nem baj, de ha valaki arra vállalkozik, amire a rendező, legalább beleolvashatna, mert ordít a film a hazugságoktól. Ez a tanulmány ízekre szedi ezeket a hazugságokat: [link] Ebből például kiderül az is, hogy nem is Hórusz volt a Napisten, ahogy a rendező állítja, hanem Ré.

A másik, hogy még a legvadabb ateista történészek sem tagadják, hogy Jézus létezett, ilyenre talán még a marxista-leninista-kommunista érában sem vetemedett senki. Akkor már inkább a "Jézus valójában nő volt" elmélettel kell próbálkozni. :) Pár link 5 perc guglizás után:

előzmény: Umberto (#9)

2011-03-01 02:00:42 Zeitgeist: The Movie (2007) useless (3) #8

Minden hülye gyerek tudja, hogy Jézus születési dátuma ismeretlen, nem dec.25-én született, csak akkor ünnepeljük. Az első részről az jutott eszembe, amikor valamiről csak felületes tudásunk van, és a szövegkörnyezetéből kiragadva emelünk ki féligazságokat.
-"Nincs Isten" - ez így szó szerint benne van a Bibliában, nem? Háhá, na mi van?
-Igen, benne van, csak az idézet így folytatódik: "..mondja a balga magában."

Viszont a két másik rész elég érdekes, de az első rész hibái nagyon lehúzzák az egészet.

Szerintem minden idők legjobb kutyás filmje a "Fekete fülű fehér Bim." Ajánlom mindenkinek.

2010-11-03 23:44:08 Inception (2010) / Eredet useless (5) #410

A film másodszori megtekintése után nekem is ez az elméletem. Saito azért ment velük, hogy megbizonyosodjon, sikerrel jár az akció, sikerül Fishernek beültetni az incepciót. Ígéretet tesz, ha sikerül, akkor az ébredés után az lesz az első dolga, hogy telefonál, és elintézi, hogy Cobb visszatérhessen Amerikába. Igen ám, de Saito a Váróban ragad, így nem tudhatja meg, mi lett az akció vége. De ez mindegy is, mert az, hogy telefonál a végén, az csak annak a színjátéknak a része, amit te levezettél.

előzmény: ekrekirts (#403)

Becstelen Brigantik? Na, ezen most nagyon kiakadtam..

Merjél kijönni a moziból! :)

előzmény: whiteman 01 (#18)

Nagy szenvedve egy óráig bírtam nézni. számomra totál érdektelen, mi lett a film vége.

2010-04-07 00:07:07 9 (2009) useless (1) #23

Miért nem mer erre a trágyadombra senki egyest adni?

2010-03-29 01:08:34 Igazából apa (2010) useless (?) #7

A pokolba már ezekkel az amerikai utánzatokkal!

2010-03-19 01:11:05 The Road (2009) / Az út useless (1) #32

Rég láttam ilyen masszív dögunalmat. Abszolút nézhetetlen, két részletben azért valahogy végig szenvedtem.

Végignéztem nagyon szenvedve, de egyetlen értékelhető jelenet, egyetlen értékelhető dialógus nincs a filmben.

Március elsején, az indexen jelent meg először ez a hír, amiről már jóval előbb írtam:

Az iraki és afganisztáni háborúkban részt vett amerikai veteránok bírálják A bombák földjén című Oscar-esélyes filmet, amiért az szerintük „megbocsáthatatlan pontatlanságokat” tartalmaz.

A lényeg:
Rieckhoff azt írta internetes bejegyzésében: egy szava sem lenne, ha a film egy kitalált háborúról szólna. De nem ez a helyzet, egy valóságos háborúról van szó, ezért az, hogy Hollywood ezt a „marhaságot” dicsőíti, arculcsapás minden katonának - írta.

Műfaját tekintve nem dokumentumfilm, de mivel dokumentarista elemeket használ, ezért elvárható tőle egy kis hitelesség is. Elolvasva néhány Irakot megjárt katona véleményét, (amire úgy látom lusták vagytok) a film totálisan valósághűtlen, mese, hablaty.

Imdb fórumon Irakot megjárt katonák felháborodott beírásait lehet olvasni. Nem véletlen, hogy az amerikai hadsereg sem támogatta a filmet, mert hiteltelen. Például:

Az EOD katonái csak a tűzszerészettel foglalkoznak, nem lövöldöznek, nem harcolnak, pláne nem indulnak portyázó körútra. Van egy jelenet, amikor James őrmester egy autóba rejtett pokolgépet keres, úgy, hogy leveszi a védőöltözetét. Amerikában ezért bármilyen rangfokozatú katonát hadbíróság elé állítanak.

Idegesítő, ellenszenves karakterek, giccses díszlet, erőltetett történet, ami se nem izgalmas, se nem humoros. Ebben a műfajban a Zuhanás, vagy a Sejt (The Cell) nagyságrendekkel jobb.

előzmény: JeszKar (#34)

Próbáltam megfejteni a cím jelentését, de nem megy. A "The Lovely Bones" egyszer hangzik el a filmben: Amikor a végén Ray megcsókolja Susie-t, majd azt mondja:"You're beautiful, Susie Salmon." Susie nem felel, csak mint narrátor szólal meg: These were the lovely bones, that had
grown around my absence"

2009-12-29 21:03:08 Avatar (2009) useless (2) #588

Én minimum négy 4D-ben szeretném újranézni.

2009-12-27 17:00:48 Avatar (2009) useless (2) #567

Egész mozi alatt vártam azt a nyomorult pillanatot, amikor beleélhetem magam a történetbe, akár csak egyetlen percre is. A film közepétől bebizonyosodott, hogy erre hiába várok, így már csak a végét vártam, de nagyon.

Mária is volt Párizsban, de még Anna előtt.

előzmény: jo21 (#4)

Kellemes meglepetés volt ez a film. Scarlett Johanssont pedig egyre jobban kedvelem.

2009-10-24 12:45:28 Public Enemies (2009) / Közellenségek useless (3) #105

"Depp jó színész, Bale talán még jobb,"

..és Cotillard a legjobb! :) Sürgősen nézd meg a Piaf-ot, nem fogsz csalódni. (Tán ezt kéri Karácsonyra?)

2009-07-16 19:33:37 The Man from Earth (2007) / Az őslakó useless (3) #53

Ez a Buddha-Jézus vonal sajnos teljesen elrontotta a történetet. Nem kicsit, nagyon túlzásba vitték a fantizálgatást, és a történetvezetés átment komikumba, erőlködésbe. Ha a történet kifutása "csak" annyi lett volna, hogy kiderül, a pszichológus a gyereke, akkor minimum egy osztályzattal többet adok. Túl sokat akart a film, és keveset fogott.

Enyje Tornatore mester.. hogy lehet ilyen unalmas filmet csinálni egy Cinema Paradiso után? Még megérteném, ha a Csillagok embere tíz évvel a Cinema előtt készült volna, de így nagy csalódás..

2009-06-21 02:23:14 Blindness (2008) / Vakság useless (2) #13

Nekem ez a film műfajilag inkább paródia, szatíra, mint dráma. Abból is a legunalmasabb.

Nagyon bugyuta, unalmas történet.

2009-05-08 02:59:25 Szíven szúrt ország (2009) useless (?) #10

Mert ez csak egy felnőttcsíny volt..

előzmény: sztich (#9)

Szinte semmit nem lehet megtudni a rendről.

"Izolda: ő már tud egy kicsit játszani, de szerintem keríthettek volna egy szebb színésznőt is."

Én pedig kifejezetten örültem, hogy végre nem "az isteni szépségű" Keira Knightley-t kellett bámulnom.

előzmény: Jereváni Rádió (#3)

Elég legyen már ebből a Che-kultuszból. Fasz ki van vele.

2009-03-03 17:15:36 BMX Bandits (1983) / BMX banditák useless (4) #3

A régi idők emlékei miatt megkapja a négyest. :) Elég nagy kultuszfilm volt a tini korosztály köreiben.. tulajdonképpen ötöst kéne adnom. :)

2009-02-15 18:58:06 Changeling (2008) / Elcserélt életek useless (4) #13

Ez szép volt! :) Gondoltam, hogy te megtudod fogalmazni.

előzmény: Umberto (#12)

2009-02-13 23:56:54 Changeling (2008) / Elcserélt életek useless (4) #10

Mi az üzenete ennek a filmnek?

2009-02-13 23:54:15 Changeling (2008) / Elcserélt életek useless (4) #9

Ebben a filmben sem szerettem meg Joliet, pedig nagyon reménykedtem..

A film egyik legnagyobb hibája, hogy nem mutatja be a lányok lelkivilágát. Mi van a lelkükben? Düh? Harag? Szomorúság? Egyetlen erre utaló jelenet van, amikor el kell égetnie a rocklemezeit az egyik lánynak. Több ilyen kellett volna.

Az Apádra ütök utánzása akar lenni.. elég szánalmasra sikerült.

2008-12-12 22:31:24 Bangkok Hilton (1989) useless (5) #4

Megvettem a díszdobozt! Újra átélhetem gyerekkorom legizgalmasabb sorozatát. :)

2008-11-24 03:25:34 WALL·E (2008) useless (3) #161

A Földön játszódó jelenetek zseniálisak, az Axiómán játszódóak pedig majdnem nézhetetlenek. Így jön ki egy erős hármas.

Egyetértek annyiban, hogy a szinkron borzalmas volt.Eredetiben kell nézni.

előzmény: DrSzolon (#71)

2008-10-16 00:43:28 Forrest Gump (1994) useless (5) #29

Egy kicsit vitába szállnék azzal, aki azt mondta, hogy Forrest boldog életet élt. Csak az életének nagyon rövid szakaszában volt igazán boldog. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem élt boldogtalan életet, de boldogat sem.

2008-10-09 04:34:05 Next (2007) / Next - A holnap a múlté useless (2) #35

Ja, így már értem. :)

előzmény: Brumi (#34)

2008-10-08 01:00:13 Hwal (2005) / Az íj useless (3) #4

Csak az a zene.. csak azt tudnám feledni..

2008-10-06 02:39:56 Next (2007) / Next - A holnap a múlté useless (2) #32

Ha 5-ből 3-mat adsz rá, akkor nem értem, hogy 10-ből hogy lehet 7? Ugyanis:
10= erős 5
9= gyenge 5
8 = erős 4
7 = gyenge 4
6 = erős 3.. és így tovább. Ezt sokan el szoktátok rontani. :)

előzmény: Brumi (#1)