Scarlett

Regisztráció: 2006. július 21. (17 év, 8 hónap)

All That Jazz
Gone with the Wind
Elfújta a szél
5 2007-05-14 4,1
Even Cowgirls Get the Blues
Néha a csajok is úgy vannak vele
3 2007-05-13 2,5
3 2007-05-02 4,3
Rain Man
Esőember
5 2007-05-02 4,3

Elég szkeptikusan ültem le megnézni, mert csak rossz kritikát halottam a filmről. Nem mondom azt, hogy ez Gus Van Sant egetrengetően nagy műve, de nem vészes. Szatíra, és ne feledjük el a szatíra mindig túlzásokra, képtelen helyzetekre épít. ha ezt elfogadjuk a film kellemes, sokszor vicces élmény lesz gyönyörű képekkel és különlegesen elgondolkodtató befejezéssel.
Rengeteg áthallás, oda-vissza utalgatás van az Idahóra, ami szerintem külön szépsége a Rivernek ajánlott filmnek.

Egyszerűen el voltam hűlve a film után...teljesen túl van értékelve. Ennyi díj és főleg Oscar-jelölés után többet vártam. Lehet, hogy kisebb felhajtással nem lett volna ekkora csalódás. Alan Arkin pedig mire kapott Oscart???? Rejtély...

Nemrég láttam Az utolsó adást. Engem magával ragadott. Persze nem Nashvile vagy A Játékos, de méltó befejezés. Egy igazi búcsúmű. Átjárja az elmúlás a végeérzés. Altman halála nélkül is megállná a helyét, de így valami olyan különleges érzés lengi be, ami nem csak a film két órájára rezegteti meg az ember lelkét.
A kedvenc jelenetem Lily Tomlin és Meryl Streep duettje. A két kedvenc színésznő búcsúdala. Hátborzongató.

2007-03-14 19:29:48 Scoop (2006) / Füles Scarlett (3) #2

Nagy kedvencem Woody Allen, de ez a sztori nem nagyon működik. Az alapötlet jó, eddig mindig be is vált, csakhogy a megvalósítás annyira lapos, hogy mire eljutunk a csattanóhoz az ember már csak félkómásan rábólint: Ok, Woody meghal, Hugh meg gyilkos. Néhány átlagos Allen-poént leszámítva , felejthető mű.

A Sky kapitány... nem akart eget rengetően nagy film lenni, egyszerűen jóbarátságban levő színészek örömmozija. A film egy digitális világban játszódó tisztelgés a 30-as, 40-es évek aranykorának klasszikus kaladfilmjei előtt. Az népszerűtlensége leginkább annak tudható be, hogy a mostani moziba járó generációnak halvány lila fogalmuk sincsezekről a filmekről, bájukról, csipkelődő humorukról.