s.csaba

Regisztráció: 2006. július 16. (13 év, 5 hónap)

Negyedíziglen

A csempész
1 2019-05-12 3,7

Producer Harvey Weinstein.

Producer Harvey Weinstein.

Ez egy ilyen history channel-re való film.

Vigyázat lesz benne spoiler.

Ezek miatt nem élveztem:

Már az alaphelyzet kizökkentett. A Jedi visszatér nekem ott ért véget, hogy győztek a fölkelők, a Halálcsillag elpusztul, vele együtt a Császár, Vader és maga a Birodalom. Ehhez képest itt megint ott tartunk, hogy "ellenállók" vannak meg poszt-birodalmiak. Honnan került elő egyáltalán ez a fő sith? És minek állnak ellen az "ellenállók", ha megint galaktikus köztársaság van? Ebben a felállásban inkább az Első Rend a lázadók.

Reboot, repeat
A teljes cselekmény a New Hope-ot másolja. Ez nem lenne baj, az utódok tényleg ismétlik az ősöket, csak így kiszámítható az egész. Ez alapján a következő rész sötét tónusú lesz (Birodalom visszavág), a sith főnök befejezi Kaylo kiképzését, Luke szintén kiképzi a lányát, az epizód végén Luke összecsap Kayloval és a fiatalabb győz. Harmadik részben Rey legyőzi Kaylot és a sith főnököt. Függöny.

Akció darálás
Túl gyors az iram. A cselekmény hihetősége látja ennek a kárát. Pl. teljesen nevetséges, ahogy a kis csapat ki-be járkál a szuper bázison, és inaktiválja a lézert.

Rey mindenféle képzés nélkül használja az erőt, fénykardozgat, de úgy, hogy legyőz egy - igaz sérült - sith tanítványt. Hiteltelen. Talán a legnagyobb hiba.

Egyebek.

Régen allúzióként jelent meg a náci esztétika a filmbeli Birodalom ábrázolásakor. Mostanra képregényből előlépett űrnácikat látunk. Ennyit hülyült a világ 30 év alatt. További 30 év múlva kis figyelmeztető animációk fognak segíteni az azonosításban, és a stormtrooper tábornoknak kefebajsza lesz.

Ha Finnek a Solo karakterét kell továbbvinni (laza, jószövegű csempész), az ciki lesz. Ahhoz túl bumburnyák.

A látvány volt egyedül rendben. De Lucas cgi világa után nagy is a kontraszt.

A rendező tevékenysége tisztességes iparosmunka, kiszolgálta a fanokat (és a megrendelőket). Nulla kockázatot vállalt.

(Az osztályzathoz. A filmet a propagandisztikus sugalmazásai miatt károsnak tartom, ezért ha élveztem volna is - egy propaganda filmet is lehet élvezni -, akkor sem adnék rá 1/5-nél jobbat. De nem élveztem.)

Ebben a filmben az a figyelemre méltó, hogy egyszerre két - egymással diagonálisan ellentétes - értelmezést is lehetővé tesz.

2015-08-24 22:49:42 It Follows (2014) / Valami követ s.csaba (3) #55

Vékony alapötlet szépen kivitelezve. Jó casting. Sikerült végig vinni hiba nélkül. A legnagyobb pozitívum a Carpenter filmeket idéző zene. Ajánlott.

2015-01-01 17:25:09 Áll a bál (1939) s.csaba (4) #2

"Első magyar világfilm" - így reklámozták akkoriban.

Ezen már ásítoztam. Kill Bill óta monoton csökkenő a QT filmek élvezeti értéke.

2013-07-16 01:24:07 Agora (2009) s.csaba (1) #47

Élvezhetetlenül buzis történelmi film. A témaválasztás érdekes, az ókori Alexandria sok jó történettel szolgálhatna. olyan volt mintha egy fiúbanda klipjét 2 órás rá nyújtották volna. Ridley Scott szokott ilyen vizes nyolcas történelmi filmeket csinálni.

2013-05-02 13:42:20 Karosszék (1939) s.csaba (5) #2

Kedvenc magyar filmjeim egyike. Minden és mindenki a helyén.