Ivan/

Nagyon kiszámítható, és jellegtelen valami. A karaktereken múlna az egész, de azok meg egyáltalán nem érdekesek de cserébe legalább kellően ellenszenves mindegyik és így senkiért nem tud nagyon szorítani a néző. Brittany viszont legalább jól nézz ki így a nézhetetlen az talán erős lenne.

2020-03-25 13:18:35 Il caso Valdemar (1936) Ivan/ (2) #1

Meglepően durva horror, - az évszámot tekintve - de ettől ez még közel se lesz jó, de legalább kellően bátor és merész!

Itt megnézhető:

Az egész film annyira tipikusan ’80-as évekbeli, hogy arra nincs is szó! Ettől függetlenül - pedig imádom a korszakot - ez bizony egy dögunalmas trash mozi. A történet még nem volna gond, bár kellően B-kategória, de az egész filmben 90% nincs semmi csak dögunalmas striptease számok kellően jellegtelen hölgyekkel és műsorszámokkal. Akció vagy bármi érdemben az utolsó 10 percet leszámítva elvétve van csak, ráadásul a fordulat bár meglepőnek szánták elképesztően kiszámítható és nevetséges!!! Max egyszer nézhető csoda, és csakis a korszak rajongóinak!

Jaj már, pont a BL nyert csapatot, hogy nem lehetett nem szeretni? Lampard, Drogba, Terry, Cheh...

előzmény: Kempesbaba (#38)

Ez van :) Több, mint 20 éve Chelsea szurkoló vagyok :)

előzmény: Kempesbaba (#34)

Nos a játékot nem ismerem, de ez bizony egy minősíthetetlen nagy szarkupac minden téren! Egész egyszerűen egyetlen egy értékelhető pillanatot nem tudott felmutatni a másfél órás játékidő alatt, ami azért gáz.

Számomra a legkedvesebb klasszikus meccs, a 2012 BL döntő. Azt míg élek, nem felejtem el :)

előzmény: Kempesbaba (#30)

Dolgozom, és mivel a kereskedelemben így kényszerszabadság helyett kb. kétszeres, háromszoros nyomás alatt teszem ezt.

2020-02-24 19:51:35 Joker (2019) Ivan/ (3) #303

Pontosan. A sötét lovag egy jó film volt és bár annak se adtam volna soha legjobb film Oscart (bár mostanra úgy elértéktelenődött ez a díj, hogy franc se tudja...) de az sokkal lényegesebb kérdéseket boncolgatott... Ez inkább egy nagy blöff film volt, rohadt jó reklám kampánnyal és így a nem túl magas ingerküszöbbel rendelkező nézők megzabálták.

előzmény: Mizi (#301)

2020-02-19 00:16:33 Joker (2019) Ivan/ (3) #297

Jó nagy középszer, azt annyi. Az viszont meglepő, hogy ekkora sikere lett, és baromira mélynek gondolják sokan.

2020-02-16 22:16:40 The Irishman (2019) / Az ír Ivan/ (5) #56

Na ezt a filmet, jól benézte Oscar bácsi! Kb. az elmúlt 20 év legtökéletesebb alkotása - max 1-2 Eastwood film versenyezhet vele - amit óriási hiba volt nem díjazni semmivel. Azt meg külön öröm volt látni, hogy a Pesci + Pachino + De Niro trió továbbra is elképesztő erejű alakításokra képesek, csak az a baj, hogy az álomgyár manapság képtelen olyan filmeseket (rendező, forgatókönyvíró) kitermelni magából akik az ilyen istenadta nagy tehetségekhez fel tudnak nőni.

Az egész egy szörnyen erőltetett valami, de egy ideig azt gondoltam egy kettest legalább megér majd. Ez aztán valahol az üvegmedence robbantásánál teljesen megváltozott bennem. Ott kezdtem érezni, hogy egy igazi címeres gagyival van dolgom, amiről lehetetlen bármi pozitívat mondani.

Ezt valami kínszenvedés volt nézni. Inkább egymás után kétszer a Batman & Robin, mint még egyszer ez és ezzel azt hiszem mindent elmondtam a film minőségéről...

Elég vérszeg folytatás lett, és Elton John számomra az egésznek a mélypontja. Kár érte, mert amúgy jól kezdődik csak az első fél óra után teljesen szétesik és önmaga paródiájává válik a film.

A történet ritka bárgyú, és több jelenet finoman szólva is megmosolyogtató, ami miatt elég nagy B (inkább C) kategória ez, de ettől függetlenül is van egyfajta hangulata (bája) és a zenéje kedvemre való.

2019-09-18 22:56:21 Nyom nélkül (1982) Ivan/ (4) #2

Elképesztően ütős kis film, Cseh Tamás zseniálisan jó, egyedül a történetben a nyomozási szál irtóan gáz. A rendőrség gyakorlatilag semmit se csinál a szuper gépük meg megoldja helyettük a feladatot :) A záró képsor és hozzá a dal pedig tényleg remek!

Borzalmasan gyenge film, ami mindenről akar szólni azt semmiről se szól igazán. Az utolsó jelenetsor meg... Nos igen, az a hab a tortán.

Elképesztően silány történet ami ráadásul nincs is rendesen lezárva + az animációt nem tudom mi értelme volt megváltoztatni...

eddig is választható volt....

előzmény: xaladu (#13049)

Felhozom, mert lehet csak kimaradt!

A filmek osztályzáskor nem dobja ki egy ideje a rendszer a facebookos közzétételt. Javítsátok majd léci köszi!

előzmény: Ivan/ (#13002)

2019-08-25 11:14:15 Rock Dog (2016) / Rock csont Ivan/ (3) #2

Tipikus betonközépszer amit megnéz az ember és egy hét múlva már arra se emlékszik, hogy látta.

2019-08-10 00:03:25 The Lorax (2012) / Lorax Ivan/ (3) #22

Aranyos, csak picit túltolták a biciklit a készítők. A kevesebb (üzenetre gondolok elsősorban) több lett volna!

2019-08-07 12:43:01 A gyáva (1971) Ivan/ (4) #1

Talán a vége picit összecsapott, de színészileg mindenképpen az egyik legkiemelkedőbb magyar film, amit eddig láttam. Kállai Ferenc és Tordai Teri jelenete a film vége felé pedig... Kb. azért a 3 percért, szimplán megérte leforgatni a filmet.

Agárdy Gáborból kettő van jelenleg, léci vonjátok össze a kettőt. köszi :)

2019-07-28 00:49:39 Stagecoach (1939) / Hatosfogat Ivan/ (5) #25

A Liberty Valance szerintem ha másért nem is, de Wayne miatt mindenképpen erősebb :)

Amúgy nálam ez a John Ford top 3

1. Liberty Valance
2. Hová lettél, drága völgyünk?
3. Az üldözők

előzmény: Norbert Simon (#24)

2019-07-14 21:10:54 [Általános fórum] Ivan/ #7930

Nagyon túltoltad a biciklit :(

előzmény: Mardel (#7926)

2019-07-12 13:07:45 [Általános fórum] Ivan/ #7922

"Nem feltétele a lemezek és a lejátszók (hangszórók, kábel, erősítő) meglétei annak, hogy valaki igényes zenehallgatónak számítson."

Akkor finomítok rajta :) Szerintem ahhoz, hogy igényesen tudjál zenét hallgatni ezek elengedhetetlen kellékek. Lehet valaki igényes zenehallgató, de ezek nélkül nem fog tudni igényesen zenét se hallgatni. Tény ezek nem filléres dolgok és nem mindenki engedheti meg magának, de attól mert valami drága attól még lehet létjogosultsága csak max nem az én életemben.

Fejhallgatóval is lehet persze ezt azt hallgatni de azért többnyire kényelmesebb a nélkül, nem? Meg aztán a fejhallgató lehet nagyon jó, de önmagában nem fog jól szólni, ha nincs hozzá egy jobb hangkártya vagy valami külső forrás amire rá tudod kötni a gépet (pl. egy erősítő:) és akkor már megint a hangrendszer fontosságánál tartunk.

előzmény: dikalosz (#7921)

2019-07-11 13:03:00 [Általános fórum] Ivan/ #7920

Úgy gondolom a fizikai adathordozók lényegesen jobbak minden téren, mint holmi a byte és bit. A fizikai adathordozók közül meg nyilván az analóg (vinyl) a király!

"Azt meg végképp nem értem, miköze a minőségi ízléshez/igènyességhez egy erősítőnek, vagy hogy fizikális formátumban legyenek hallgatva a zenék."

Ízlésről nem beszéltünk eddig! Minden ember mást szeret, más tart jónak. De az, hogy min hallgat és hogyan az igényesség kérdése! Kamerával felvett mozifilmet, se tölt le valaki aki picit is igényes és ez pont ugyanez a kategória. Az erősítő, hangfalak kábelezés mind azt szolgálja, hogy a lehető legjobb minőséget nyerhessük ki az adott adathordozóból. Vagy szerinted ugyanúgy fog megszólalni mondjuk egy Ella Fitzgerald album egy ősrégi videoton erősítőn és hangfalon, mint mondjuk egy Cambridge Audio erősítőn és egy Focal hangfalon?

előzmény: dikalosz (#7919)

2019-07-11 11:38:08 [Általános fórum] Ivan/ #7918

Megbocsátok, de én így látom. A zenehallgatás nekem normális fizikai adathordozón kezdődik (pl. CD, vinyl) és végződik. Alapvető elvárás egy normális erősítő (nem házimozis) + CD lejátszó (ami arra van, nem dvd-re) + vinyl lejátszó és normális kábelezés. Számítógépen youtubon is lehet persze zenét hallgatni, csak nem feltétlenül érdemes...

előzmény: dikalosz (#7917)

2019-07-08 22:53:55 [Általános fórum] Ivan/ #7916

Annyira nem akartam az lenni, de legyünk őszinték hangzásban verhetetlen a vinyl a mai napig. Mondjuk a hifi a gyengém belátom! A hideg ráz, ha valami szutyok filléres rendszeren kell hallgatnom bármit is, pedig az én rendszeremet is lehetne még hová fejleszteni, de nagyjából elégedett vagyok vele mostani állapotában.

2019-07-08 11:55:57 [Általános fórum] Ivan/ #7913

"még bakelitlemezek is vannak..."

Gáz is volna, ha nem lenne! A mai napig hangzásban a legjobb. Aki egy kicsit is igényes zenehallgatás terén annak otthon biztos vannak lemezei és lejátszója is.

előzmény: saatonda (#7910)

Minősíthetetlen szarkupac, de Don Johnson miatt, jár a +1 pont.

2019-07-03 21:28:31 [Általános fórum] Ivan/ #7884

Most se olyan nehéz csak ismerni kell a forrásokat...

pl. Luis Bunuel 2 filmje is 1000 alatt...

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7871)

2019-07-02 10:29:22 The Core (2003) / A mag Ivan/ (2) #3

Irgalmatlan nagy baromság tele jobb sorsra érdemes színészekkel. Kicsit nekem Armageddon utánérzés, csak az valamivel jobb volt talán.

előzmény: Kempesbaba (#2)

Néha meglepő, hogy egy ilyen kaliberű filmet, ennyire nem ismernek sehol. Elképesztően szép film, egy igazi ismeretlen gyöngyszem kategória!

Itt megnézhető: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=Q-JadTdVuRk

Egy pillanatra azt hittem rám érteted, de aztán úgy ítéltem meg, hogy ez egy igazán dicséretes önkritika Pam Grier csöcseinek legnagyobb magyar rajongójától! Remélem nem tévedtem :)

Sose késő megpróbálni felnőni :)

Unalmasnak nagyon nem mondanám! Nekem egyedül ami (igaz az nagyon) nem tetszett, hogy Simone Signoret karakterében bizony jóval több lehetőség lett volna! Kár, hogy ezt a készítők nem ismerték fel, mert az rengeteg plusszt adhatott volna a filmnek.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#1)

Kb. az összeset és örökkre. Túl primirív 99%-ban az összes Batman kivétel. Az ő karakterében van lehetőség, ha valaki képes lenne Tim Burton stilusában újraértelmezni. Mindenesetre ha mindenképpen választani kéne ezek a dobogosok nálam! 1. Pókember - latexruhás hülyegyerek, fárasztó poénkodásokkal! 2. Csodanő - mit mondjak, a női szuperhősőket, ha lehet méginkább megvetem. 3. Vasember - leginkább Robert Downey Jr. véget kéne eltüntetni! Fájdalmas látni, hogy egy tehetségesebb színész mikét cseszi el a karrierjét egy ilyen hülye sorozattal.

"Bruno Nicolai a giallok egyik legemlékezetesebb témáját hozta." Így van, pont most boszankodom, hogy az 1 hónapja erre a filmzenére leadott vinyl rendelésemet éppen törölték :(

2019-05-01 08:45:21 Room at the Top (1959) / Hely a tetőn Ivan/ (5) #2

Tökéletesen egyetértek minden szavaddal. Az egyik legtökéletesebb alkotás, (minden téren) ami sajnálatos, hogy ennyire ismeretlen a KT közönsége előtt.

10*/10

2019-05-01 08:33:27 Rablópártok (2019) Ivan/ (4) #2

Tök korrekt doksi, informatív és lényegre törő! Egyedüli bajom Gulyás Márton személye. Néha egész egyszerűen túl sokk, a kevesebb több lenne az ő esetében.

Nagyon nem Disney és nem is nagyon jó! Valahogy az egész összecsapottnak tűnik és ötlettelenek. A karakterek semmilyenek a történet pedig szintén nem túl erős. Nem csodálom, hogy a mai napig ez az egyik legkevésbé ismert egészestése az egérgyárnak, mert ha nem ők csinálták volna mára még ennyien se ismernék.

2019-04-14 23:58:18 Dreamcatcher (2003) / Álomcsapda Ivan/ (2) #12

Kb. Morgan Freeman miatt nem vágom rá a karót! Értelmezhetetlen jelenetek, amiknek oka a szerintem az elképesztően szar rendezés és pocsék forgatókönyv. A vége meg...

2019-04-09 19:40:31 To All a Good Night (1980) Ivan/ (2) #1

Szimpla átlagos nyolcvanas évekbeli tinihorror ez, amit sajnos az utolsó ráadás fordulat elképesztően kínossá varázsol.

köszi Ugor :)

átraktam

Egészen szórakozató kis Bolondos dallamok epizód a kezdeti időkből!

2019-04-07 15:33:42 The Highwaymen (2019) / Útonállók Ivan/ (4) #1

Igazi régi vágású, sallangnélküli kis gyöngyszem. Nincsenek látványos akciók, de cserébe vannak elég jól megírt dialógusok és egy igazán jól működő Costner - Harrelson páros. Az meg csak hab a tortán, hogy Bonnie és Clyde történetét ilyen tálalásban eddig még nem nagyon láthattuk!

Teljesen korrekt kis giallo, amivel csupán az a bajom, hogy a gyilkos motivációja elképesztően gyenge lábakon áll.

Sajnos az a bajom, mint a legtöbb llyen jellegű mesével! Ezt anno megcsinálták rendesen rajzfilm sorozat formájában és tök jól müködött. Ez így animálva sokkal gyengébb lett, ráadásul a disneyre hajazó énekbetétek se váltak a film javára...

Az a baj, hogy szinte semmmi nincs itt (vagy csak nagyon minimálisan) ami nekem fontos egy ilyen jellegű animációs filmnél. A történet cérnavékony, szerethető karakterek egyáltalán nincsenek, a poénok harmatgyengék, az animáció meg olyan tök átlagos. A dokumentarista megközelités meg ugyan eredeti, de pont egy ilyen jellegű műfajhoz szerintem nem kifejezetten illik és éppen ezért nem is müködik nagyon.

Passz, de '75-ben (igaz az 7 évvel később volt) azért Pasolini csinált egy Salot, azt ne felejsd el...

előzmény: desmond (#3)

Konkrétan minősíthetetlen kategória minden téren, pedig minden baromsága ellenére (is) szeretem ezt a műfajt, de ebben konkrétan egy másodpernyi értékelhető dolgot nem találni.

Van hangulata, a feszültséget is jól adagolja, de az utolsó 10 perc sutasága könnyedén megmenti a zseniálistól.

Tök középszer lenne az egész, de Moore és Keach párosa nagyon jól müködik együtt és e mellett kapunk még jópár igazán eltalált szórakoztató jelenetsort is ami véget akár többszöri nézésre is alkalmasá válik a film.

2019-02-27 12:22:35 Spin (2005) / God is a DJ Ivan/ (2) #4

Hiába rövidfilm, szerintem túlnyújtották és e mellett ráadásul semmitmondó is az egész.

Jó téma, középszerűen megvalósítva. Lóg az egész a levegőben, és egyszer csak vége. Ráadásul Ács Dániel stílusa se a legszimpatikusabb. Jobban komolyan lehetne venni, ha picit normálisabb megjelenése lenne és mondjuk a basball sapkát elhagyná...

2019-02-21 20:31:11 Cold Pursuit (2019) / Dermesztő hajsza Ivan/ (3) #2

Az előzetes alapján lassan azt kezdem gondolni, hogy Liam Neeson napjaink Charles Bronsona.

2019-02-20 12:52:00 Megint tanú (1995) Ivan/ (2) #11

Ezt bizony kár volt megcsinálni. Semmit nem tesz hozzá az első részhez, de legalább két óra isszonyatosan kínos erölködést láthatunk. A kettes kizárólag a színészeknek szól!

2019-02-20 11:20:36 Aquaman (2018) Ivan/ (1) #14

Talán a legborzalmasabb képregényfilm mind közül, amit eddig láttam! Ráadásul szívfájdalom egy ilyesfajta szarkupacban látni egy Willem Dafoet vagy Nicole Kidmant. Dolph Lundgren meg... Nos hiába bírom őt, kevés alkalmak egyike mikor bizony nem volt vicces egy picit se!

2019-02-13 23:23:58 Lady Bird (2017) Ivan/ (3) #21

Középszerű identitáskereső mozi, egy egészen korrekt Saoirse Ronan alakításal megspékelve.

2019-02-10 18:43:16 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ivan/ #24084

"Goblin hangulatgyilkos zenéitől sem kell szenvednünk."

Nem szeretem az eredetit, (de legalább ezt se) de azért a Goblinra ezt mondani....

Áthelyezve a(z) Suspiria topikból.

előzmény: The Cortez (#47)

2019-02-07 09:19:57 Fordul (2011) Ivan/ (1) #2

Igazi semmitmondó, halálérdektelen kisfilm.

Azért néha sajnálom, hogy ilyen tipusú ilmeket manapság nem igen csinálnak :( Mindenesetre ez jónak tűnik, ugyhogy ha tehetem bepróbálkozom majd vele :)

előzmény: necksprain (#1)

2019-01-31 23:58:31 [In Memoriam...] Ivan/ #2389

Nyugodjék békében! Picit sajnálatos, hogy az igen gazdag éleműve szinte teljesen hozzáférhetetlen fizikai adathordozón :(

előzmény: Jereváni Rádió (#2388)

2019-01-31 23:53:38 Az első busz előtt Ivan/ (2) #4

Ha csak a vége lenne az...

előzmény: oscarmániás (#3)

2019-01-31 23:52:55 Hurt (2016) Ivan/ (1) #3

Megmodom öszintén baromira nem hat meg a jó szándék, ha a megvalósítás olyan amilyen. Ami pl. 6:07-nél történik az valami gyomorforgatóan hatásvadász számomra. Már az a kb 5 mp-es jelenetsor is megérné a nézhetetlent.

2019-01-31 13:34:58 Hurt (2016) Ivan/ (1) #1

Parádésan giccses, ízléstelen, szirupos LMBTQ film.

2019-01-31 11:58:47 Az első busz előtt Ivan/ (2) #1

Rövid, de legalább néhol kínosan erőltetett!

2019-01-28 23:38:00 A színésznő (2017) Ivan/ (5) #2

Konkrétan az utobbi évek egyik legkiválóbb alkotása. Szinte semmibe se tudok belekötni, ráadásul Szávai Viktória alakítása valami egészen elkpesztően fantasztikus.

2019-01-26 13:22:28 Rossz versek (2018) / Bad Poems Ivan/ (?) #27

"Amúgy sok kiváló magyar film van mostanában, volt pozitív hozománya a magyarfilmalapnak :)"

Kérdés megmarad-e ez a tendencia Andy papa után is. Sajnos nem feltétlenül vagyok bizakodó.

előzmény: budaik (#26)

2019-01-25 10:16:24 New Chance (2015) / Új esély Ivan/ (1) #8

Ez mi a szent szar? Ilyesfajta propaganda szerű kellemetlenkedés még életemben nem volt szerencsém látni, mint ami itt folyik másfél órában.

2019-01-12 22:02:02 Creed II (2018) / Creed II. Ivan/ (?) #6

Na kiváncsi vagyok rá. A legelső rész mellett ugyanis a Rocky 4 a kedvencem :)

2019-01-12 20:58:09 Journal 64 (2018) / A 64-es betegnapló Ivan/ (5) #4

Az előző szinte tökéletes részekre is sikerül jócskán rápakolni, így számomra egyértelműen ez lett a sorozat legjobb darabja.

10*/10

2019-01-04 13:44:21 Bushwhacked (1995) / Mintamókus Ivan/ (1) #2

Ez kamaszként még valamennyire végignézhető volt, de most majd negyedszázaddal később azt kell mondanom, hogy egy elképesztően kínos valami. Daniel Sternt Marvként imádom a mai napig is, de ez amit itt összeripacskodik az valami félelmetes.

Ez a film túl sok mindenről akart szólni, azt a végén nem szólt semmiről. Annyi mindent akartak egész egyszerűen belerakni, hogy a másfél órás játékidő nagyon kevéske erre. Kár, mert potenciál lett volna benne bőven!

2018-12-26 19:54:15 Magyar hangja.... (1975) Ivan/ (4) #1

Aki szereti a régi magyar szinkronokat azoknak kötelező darab, de másoknak is érdekes lehet!

Itt megnézhető:

Igen, én se értem miért kevertem. Az egy igen jó rész pedig. AZ ölni már nincs idő borzalomra gondolok, ahol a Melrose Place 2 színészét is láthatjuk ripacskodni.

Tejesen korrekt és élvezetes rész. Istenigazából Jack Cassidy neve garancia a jó minőségre. Bármelyik részben amiben ő volt az elkövető, mind az erősebb epizódok közé sorolandó.

A karakterrel is baj volt, mert ahogy írtad Falk (durván) megöregedett és ezekben a modernebb új epizódokban ez a karakter nem illett szinte soha abba a közegbe ahova került. Itt is vagy pl. a Holt tárgyakban is, még véletlenül se beszélhetünk intelligens, ravasz és méltó ellenfélről. Az meg más kérdés, hogy az elkövetőket játszó színészek is írtó gyengék néha...

Borzalmasan gyenge! A sorozat mélypontja minden tekintetben. Semmmi, de semmi köze Columbohoz. Az egész egy elképesztően elnyújtott, halálunalmas rész, tejesen érdektelen jelenetek halmazával.

2018-12-24 20:39:34 [Általános fórum] Ivan/ #7732

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

2018-12-24 20:17:53 Argo (2012) / Az Argo-akció Ivan/ (4) #96

A film ami után egyértelmű, hogy Affleck jobb rendezőnek, mint színésznek.

A 3D rémesen gyenge időnként, a történet meg klasszikus ugyan, de itt ilyen formában nem nagyon hozza ki a benne rejlő (klasszikus) értékeket. Gyenguszka ez nagyon, főleg egy Zemeckistől.

2018-12-11 23:53:34 Mara (2018) / Amikor lehunyod a szemed Ivan/ (1) #1

Borzasztóan erőltetett valami, ami az ázsiai horrokra próbál hajazni, (azok se a kedvenceim) csak éppen se nem félemetes, se nem misztikus se semmi. Szimplán csak szar és botrányosan kínos.

2018-12-02 23:20:24 Karácsonyi fény (2018) Ivan/ (1) #3

A jó ízést még hírből, se ismerik az alkotók! Igazi szirupos, hatásvadász szörnyeteg.

2018-12-02 22:33:58 Krampus (2015) / Krampusz Ivan/ (2) #12

Az első fele egész szórakoztató volt, de ami utána történt... A befejezés meg felteszi az i-re a pontot. Így kell egy használhatóbb ötletből valami igazi nagy szart alkotni.

2018-11-30 11:51:50 Venom (2018) Ivan/ (1) #15

Sötétebb tónusú Marvel agymenés Se több, se kevesebb. A szar ettől még bizony szar marad, kár szépíteni.

2018-11-30 11:50:13 A mi kis családunk... (1971) Ivan/ (4) #4

Én is így vagyok vele, ráadásul a szereposztás azért elég erősre sikeredett némelyiknél, így pl. itt is!

előzmény: Cesare Gonzago (#2)

2018-11-20 00:38:14 Stellar (1993) Ivan/ (1) #1

Brakhage mester egyik kései remekműve! Zseniálisan nézhetetlen, mint a régebbi művei is :)

2018-11-20 00:15:45 Day of the Dead (2008) / Holtak napja Ivan/ (1) #15

Az erdeti se volt egy nagy eresztés, de ez minden téren egy tök felesleges és értékelhetetlen valami lett.

A negyedik történetért és a befejezésért kár, pedig addig szinte tökéletes volt minden.

+1 az, hogy minden dalnál a zenekar a szerző a jogviták miatt az valóban megtörtént, de joval később The Miracle album elkészítése elött!

Ja és a kedvenncem!

Azért válnak szét, mert Mercury szólózni akart! Nos a valóság az, hogy eddigre már Brian May összehozott a '70-es évek legvégén egy minialbumot és Roger is kiadta már első szolóalbumát és már tervbe volt a második is talán. Ezekről a film hallani se akart. A Sun City beli kis konfliktusukról meg szintén nem kapunk semmit, ami nem is volt olyan pici botrány szerintem...

Mint sima film: középszer alja, minden eredetiség nélkül, egészen jó színészi játékka, borzasztóan nagy hatásvadászattal! 4/10
Mint Queen film: ultragáz, történethamísitás. 1/10
Össze vissza kavarnak az időrendel, olyan dolgokat visznek bele ami meg se történt! Csak pár a sok közül:
- Soha nem voltak feloszlás közeli állapotban a zenekar, a '80-as évek elején közös megegyezéssel szüneteltek egy évre és utána minden újra ment. Ráadásul mindez a Hot Space album után történt nem pedig a The Works után, ahogy a filmben van.
- Deacon-t egy évvel Freddy után vették be egy meghallgatás után, tehát nem egyszerre mutatkoztak be!
- Mercury '87 áprilisában tudta meg, hogy AIDS-es. A Live AID koncert elött szó se volt erről.
- A házát a LIVE AID után vette, nem a '80-as évek eljén.

2018-08-05 21:00:38 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Ivan/ (2) #33

2018-07-23 20:43:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ivan/ #23837

Ez egy jó hülye példa volt..

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

előzmény: kaamir (#23835)