Ivan/

Regisztráció: 2004. április 29. (15 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Nyugalmazott szerkesztő :)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Clint Eastwood, Dario Argento, Dino Risi, Fábri Zoltán, François Truffaut, Fred Zinnemann, Ingmar Bergman, John Ford, Martin Scorsese, Michael Curtiz (Kertész Mihály), Oliver Stone, Stanley Kramer, Werner Herzog
Színészek: Alain Delon, Arnold Schwarzenegger, Cary Grant, Clint Eastwood, David Hasselhoff, Dolph Lundgren, Grace Kelly, Gregory Peck, Humphrey Bogart, Jean Gabin, Jean-Paul Belmondo, John Wayne, Klaus Kinski, Simone Signoret, Sylvester Stallone, William Shatner

Születési év: 1981

2 2019-07-20 2,7
Édes Emma, drága Böbe

3 2019-07-14 3,7

2019-08-10 00:03:25 The Lorax (2012) / Lorax Ivan/ (3) #22

Aranyos, csak picit túltolták a biciklit a készítők. A kevesebb (üzenetre gondolok elsősorban) több lett volna!

A filmek osztályzáskor nem dobja ki egy ideje a rendszer a facebookos közzétételt. Javítsátok majd léci köszi!

2019-08-07 12:43:01 A gyáva (1971) Ivan/ (4) #1

Talán a vége picit összecsapott, de színészileg mindenképpen az egyik legkiemelkedőbb magyar film, amit eddig láttam. Kállai Ferenc és Tordai Teri jelenete a film vége felé pedig... Kb. azért a 3 percért, szimplán megérte leforgatni a filmet.

Agárdy Gáborból kettő van jelenleg, léci vonjátok össze a kettőt. köszi :)

2019-07-28 00:49:39 Stagecoach (1939) / Hatosfogat Ivan/ (5) #25

A Liberty Valance szerintem ha másért nem is, de Wayne miatt mindenképpen erősebb :)

Amúgy nálam ez a John Ford top 3

1. Liberty Valance
2. Hová lettél, drága völgyünk?
3. Az üldözők

előzmény: Norbert Simon (#24)

2019-07-14 21:10:54 [Általános fórum] Ivan/ #7930

Nagyon túltoltad a biciklit :(

előzmény: Mardel (#7926)

2019-07-12 13:07:45 [Általános fórum] Ivan/ #7922

"Nem feltétele a lemezek és a lejátszók (hangszórók, kábel, erősítő) meglétei annak, hogy valaki igényes zenehallgatónak számítson."

Akkor finomítok rajta :) Szerintem ahhoz, hogy igényesen tudjál zenét hallgatni ezek elengedhetetlen kellékek. Lehet valaki igényes zenehallgató, de ezek nélkül nem fog tudni igényesen zenét se hallgatni. Tény ezek nem filléres dolgok és nem mindenki engedheti meg magának, de attól mert valami drága attól még lehet létjogosultsága csak max nem az én életemben.

Fejhallgatóval is lehet persze ezt azt hallgatni de azért többnyire kényelmesebb a nélkül, nem? Meg aztán a fejhallgató lehet nagyon jó, de önmagában nem fog jól szólni, ha nincs hozzá egy jobb hangkártya vagy valami külső forrás amire rá tudod kötni a gépet (pl. egy erősítő:) és akkor már megint a hangrendszer fontosságánál tartunk.

előzmény: dikalosz (#7921)

2019-07-11 13:03:00 [Általános fórum] Ivan/ #7920

Úgy gondolom a fizikai adathordozók lényegesen jobbak minden téren, mint holmi a byte és bit. A fizikai adathordozók közül meg nyilván az analóg (vinyl) a király!

"Azt meg végképp nem értem, miköze a minőségi ízléshez/igènyességhez egy erősítőnek, vagy hogy fizikális formátumban legyenek hallgatva a zenék."

Ízlésről nem beszéltünk eddig! Minden ember mást szeret, más tart jónak. De az, hogy min hallgat és hogyan az igényesség kérdése! Kamerával felvett mozifilmet, se tölt le valaki aki picit is igényes és ez pont ugyanez a kategória. Az erősítő, hangfalak kábelezés mind azt szolgálja, hogy a lehető legjobb minőséget nyerhessük ki az adott adathordozóból. Vagy szerinted ugyanúgy fog megszólalni mondjuk egy Ella Fitzgerald album egy ősrégi videoton erősítőn és hangfalon, mint mondjuk egy Cambridge Audio erősítőn és egy Focal hangfalon?

előzmény: dikalosz (#7919)

2019-07-11 11:38:08 [Általános fórum] Ivan/ #7918

Megbocsátok, de én így látom. A zenehallgatás nekem normális fizikai adathordozón kezdődik (pl. CD, vinyl) és végződik. Alapvető elvárás egy normális erősítő (nem házimozis) + CD lejátszó (ami arra van, nem dvd-re) + vinyl lejátszó és normális kábelezés. Számítógépen youtubon is lehet persze zenét hallgatni, csak nem feltétlenül érdemes...

előzmény: dikalosz (#7917)

2019-07-08 22:53:55 [Általános fórum] Ivan/ #7916

Annyira nem akartam az lenni, de legyünk őszinték hangzásban verhetetlen a vinyl a mai napig. Mondjuk a hifi a gyengém belátom! A hideg ráz, ha valami szutyok filléres rendszeren kell hallgatnom bármit is, pedig az én rendszeremet is lehetne még hová fejleszteni, de nagyjából elégedett vagyok vele mostani állapotában.