Ivan/

Regisztráció: 2004. április 29. (13 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Nyugalmazott szerkesztő :)

Rendezők: Dino Risi, Ingmar Bergman, John Ford, Michael Curtiz (Kertész Mihály), Oliver Stone
Színészek: David Hasselhoff, Dolph Lundgren, Gregory Peck, John Wayne, William Shatner

Születési év: 1981

Along Came a Spider
A pók hálójában
3 2018-02-14 3,1

2018-01-31 10:14:14 Dracula 2000 (2000) / Drakula 2000 Ivan/ (1) #3

Elképesztően semilyen Drakula adaptáció ez, ami még megbocsátható volna, de a befejezés (konkrétan Júdás behozatala a Drakula történetbe) sajnos annyira erőltetett és hatásvadász lett, hogy az megbocsáthatatlan!

2018-01-28 15:16:05 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ivan/ #23451

Egyébként ez a kötelezően jelöljünk nőket és feketéket az egyenlőség nevében annyira szánalmas... Miért nem lehet elfogadni simán, hogy ez nem a nők vagy feketék terepe!? Ha tehetsége jelöljék és nyerjen is, de NE a píszi nevében! Érdekes azon nem háborognak az egyenlőség nevében, hogy az NBA-t nézve mennyire tulsúlyban vannak a negrók!!! Nyilván azért, mert jobban fekszik nekik a terep, ha tetszik, ha nem! Aztán vannak jellegzetesen fekete (férfi) zenei műfajok is! (hip-hop, reggae) Itt miért nem akarnak tisztes egyenlőséget?! Pedig szerintem itt is fontos lenne akkor! Innentől kezdve egy kiadó, csak akkor adhasson ki ilyen zenéket, ha minden feketére tud egy fehér előadót is biztosítani ebben a feketék által uralta műfajban!

2018-01-19 11:43:14 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ivan/ #23446

Lassan úgy érzem magam, mintha egy bóhozatban lennék :) Na jó átmenetileg (vagy végleg) kiszállok mert ez számomra nem túl konstruktív eszmecsere így!

2018-01-19 10:19:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ivan/ #23440

Ne vedd személyeskedésnek, de Te kérted, hogy mondjam el....

Demagóg: olyan szónok, aki tetszetős dolgokat mond (mindig fontos, hogy a közönség milyen összetételű és mire fogékony) amik részigazságot tartalmaznak ugyan, de összeségében életképtelen dolog és csak lázításra jó!

A KT-n ha úgy nézzük van egy ilyen vadliberális hajtás (sajnos lehet, hogy egyre nagyobb, és én Téged bizony ide sorolak) aki szerint minden társadalmi változás szinte csak jó lehet! Szerintem meg nem! A MeToo kampánynál kevés undorítóbb dolog nincsen (rögtönítélő bíróság, semmi jogorvoslat az állításokra) mostanság valljuk be, és aki szerint ez jó, hogy ilyen 5-10-20-30 éves dolgokat felszínre hoztak és így oldják meg, nos hát...

Az pedig, hogy a Matt Damon kiátkozása szerinted rendben van az bizony így úgy de demagóg ebben a mostani KT közegben.

2018-01-18 00:45:19 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ivan/ #23421

"Szerintem ez így cakk-pakk rendben is van. "

Ez rendben? Tudom, hogy más értékeket vallunk minden téren szinte, de néha elképesztően demagóg vagy, ne haragudj már meg érte :)

2018-01-18 00:32:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ivan/ #23420

"Nyilván nem kell/nem szabad mosdatni/elfogadni pl. az akkori rasszista ábrázolásmódot, csak meg kell érteni, hogy más világ volt, más normákkal, és lehet örülni, hogy már magunk mögött hagytuk. "

Tényleg örülni kellene? (a kötekedés elkerülése véget nem feltétlen a rasszista ábrázolásmódra értem a kérdést)

2018-01-17 11:56:33 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ivan/ #23398

Egyébként pl. Chaplinről is lehet tudni, hogy elég kemény perverziói voltak (szereposztó divány "bevezetése"), azt mivel halott őt már nem lehet megvádolni. Kérdés utólag miért nem tiltjuk be a filmjeit és zuzzuk be a kopiáit? Az, hogy halott számomra ezek után nem indok! Ha viszont az az ok, hogy életében emiatt nem meszelték el, akkor halottként a pedigréje már értékesebb az meg szintén nem szerencsés szerintem.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2018-01-17 11:47:28 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ivan/ #23394

"Ez is megérne egy vitát. Kinski filmjeit például kerülöm, mióta tudom, miket állítanak róla egybehangzóan a lányai. Spacey botrányai után nincs kedvem a Kártyavárhoz."

Mi köze a magánéletben elkövetett dolgoknak ahhoz, hogy mint művész mit alkotott? A kettőt összemosni szimplán egy igen elhibázott dolog. A Kinski Herzog filmek zseniális megkerülhetetlen filmművészeti remekművek, hivatkozási pontok.

A másik, hogy valaki / valakik álítanak valakiről valamit! Ok, állítsanak, de ez úgy helyes ha jogorvoslatért bírósághoz fordulnak, mert ami most zajlik az szimplán boszorkányüldözés McCarthy 2.0 módra. Akkor náciztunk, most szexuális zaklatás játékot játszunk. A történelem újra ismétli önmagát, csak kérdés miért nem tanulunk belőle?

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2017-11-12 21:46:00 By the Sea (2015) / A tengernél Ivan/ (3) #7

Szép képek, színészileg se rossz, csak az egész amire az egész kifut... Jolie Bergmant akart játszani, csak ehez csórikám kevés volt, mint mackósajtban a brummogás. Jóindulattal középszer alja.

2017-10-29 13:40:22 Szabad a pálya (1971) Ivan/ (3) #1

Van egy fajta bája ezeknek a kádári korszakos propagandafilmeknek, amiért igazán nem lehet utálni őket, bár remekműnek se mondanám őket.

Itt megnézhető!