Ivan/

Regisztráció: 2004. április 29. (15 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Nyugalmazott szerkesztő :)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Clint Eastwood, Dario Argento, Dino Risi, Fábri Zoltán, François Truffaut, Fred Zinnemann, Ingmar Bergman, John Ford, Martin Scorsese, Michael Curtiz (Kertész Mihály), Oliver Stone, Stanley Kramer, Werner Herzog
Színészek: Alain Delon, Arnold Schwarzenegger, Cary Grant, Clint Eastwood, David Hasselhoff, Dolph Lundgren, Grace Kelly, Gregory Peck, Humphrey Bogart, Jean Gabin, Jean-Paul Belmondo, John Wayne, Klaus Kinski, Simone Signoret, Sylvester Stallone, William Shatner

Születési év: 1981

2 2020-01-19 2,7
Joker

3 2020-01-19 4,3

2020-02-16 22:16:40 The Irishman (2019) / Az ír Ivan/ (5) #56

Na ezt a filmet, jól benézte Oscar bácsi! Kb. az elmúlt 20 év legtökéletesebb alkotása - max 1-2 Eastwood film versenyezhet vele - amit óriási hiba volt nem díjazni semmivel. Azt meg külön öröm volt látni, hogy a Pesci + Pachino + De Niro trió továbbra is elképesztő erejű alakításokra képesek, csak az a baj, hogy az álomgyár manapság képtelen olyan filmeseket (rendező, forgatókönyvíró) kitermelni magából akik az ilyen istenadta nagy tehetségekhez fel tudnak nőni.

Az egész egy szörnyen erőltetett valami, de egy ideig azt gondoltam egy kettest legalább megér majd. Ez aztán valahol az üvegmedence robbantásánál teljesen megváltozott bennem. Ott kezdtem érezni, hogy egy igazi címeres gagyival van dolgom, amiről lehetetlen bármi pozitívat mondani.

Ezt valami kínszenvedés volt nézni. Inkább egymás után kétszer a Batman & Robin, mint még egyszer ez és ezzel azt hiszem mindent elmondtam a film minőségéről...

Elég vérszeg folytatás lett, és Elton John számomra az egésznek a mélypontja. Kár érte, mert amúgy jól kezdődik csak az első fél óra után teljesen szétesik és önmaga paródiájává válik a film.

A történet ritka bárgyú, és több jelenet finoman szólva is megmosolyogtató, ami miatt elég nagy B (inkább C) kategória ez, de ettől függetlenül is van egyfajta hangulata (bája) és a zenéje kedvemre való.

2019-09-18 22:56:21 Nyom nélkül (1982) Ivan/ (4) #2

Elképesztően ütős kis film, Cseh Tamás zseniálisan jó, egyedül a történetben a nyomozási szál irtóan gáz. A rendőrség gyakorlatilag semmit se csinál a szuper gépük meg megoldja helyettük a feladatot :) A záró képsor és hozzá a dal pedig tényleg remek!

Borzalmasan gyenge film, ami mindenről akar szólni azt semmiről se szól igazán. Az utolsó jelenetsor meg... Nos igen, az a hab a tortán.

Elképesztően silány történet ami ráadásul nincs is rendesen lezárva + az animációt nem tudom mi értelme volt megváltoztatni...

eddig is választható volt....

előzmény: xaladu (#13049)

Felhozom, mert lehet csak kimaradt!

A filmek osztályzáskor nem dobja ki egy ideje a rendszer a facebookos közzétételt. Javítsátok majd léci köszi!

előzmény: Ivan/ (#13002)