Ivan/

Regisztráció: 2004. április 29. (16 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Nyugalmazott szerkesztő :)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Clint Eastwood, Dario Argento, Dino Risi, Fábri Zoltán, François Truffaut, Fred Zinnemann, Ingmar Bergman, John Ford, Martin Scorsese, Michael Curtiz (Kertész Mihály), Oliver Stone, Stanley Kramer, Werner Herzog
Színészek: Alain Delon, Arnold Schwarzenegger, Cary Grant, Clint Eastwood, David Hasselhoff, Dolph Lundgren, Grace Kelly, Gregory Peck, Humphrey Bogart, Jean Gabin, Jean-Paul Belmondo, John Wayne, Klaus Kinski, Simone Signoret, Sylvester Stallone, William Shatner

Születési év: 1981

5 2021-02-21 ?
Il delitto di Via Poma
A Poma utcai bűntény
4 2021-02-18 ?
Milano odia: la polizia non può sparare
Milánó gyülöli, de a rendörség képtelen tüzelni
5 2021-02-18 4,5
A bosszú nyomai
2 2021-02-02 ?
A gyilkosok emlékműve

4 2021-02-01 4,2

Rengeteg filmzenét hallgatok, de csak egy bizonyos korszak érdekel ('60-as, '70-es, 80-as évek olasz filmjei) igazán. Ott rengeteg kedvenc van - Franco Micalizzi, Morricone, Bruno Nicolai, Riz Ortolani, Stelvio Cipriani stb. - akik viszont nem szerepelhetnek egy ilyen listán. Valahogy az amerikai vonulat, többnyire annyira nem fog meg.

2021-02-09 22:08:49 Bombshell (2019) / Botrány Ivan/ (3) #35

"önként adsz oda valamit, vagy ha zsarolnak, ugyanolyan érzés lesz?"

Persze, hogy nem de igyekszem úgy létezni, hogy ne válhassak zsarolhatóvá :)

előzmény: Bubu (#33)

2021-02-09 21:07:21 Bombshell (2019) / Botrány Ivan/ (3) #32

"Te szívesen váltanál szakmát, mert nem teszel eleget egy immorális kérésnek / utasításnak,"

Nyilván nem szívesen, de megtenném. Én szeretek következetes lenni és esténként tükörbe nézni.

"korrupció az vagyon elleni bűncselekmény, ez pedig személy elleni"

Már amikor! Ha orvos tesz ajánlatot (pénz VS. egészség), hogy márpedig ez ennyi lesz, akkor átcsúszik a vonal egy picit a személy ellen is, nem? (jogilag nem, de azért mégis...)

előzmény: Bubu (#30)

2021-02-09 20:46:12 Bombshell (2019) / Botrány Ivan/ (3) #29

Úgy gondolom ilyen esetben is fel lehet állni és azt mondani, kösz, de kösz nem! Max, keres más munkahelyet, vagy marad alsóbb szinteken. Én ezt nem zaklatásnak hívom, hanem egy bunkó és visszataszító ajánlattételnek! Kb. a korrupcióval van egy polcon (annyi különbséggel, hogy itt a szex = cash).

2021-02-09 20:15:52 Bombshell (2019) / Botrány Ivan/ (3) #25

Azért a szexuális zaklatás is érdekes! Robbie karaktere pl. simán mondhatott volna nemet és semmi nem történik! Kimegy a szobából és ennyi. Max. lassabban kerül előtérbe vagy sehogy. Az ilyen "zaklatások" nekem mindig kérdésesek. Genyó dolog az ajánlattevő részéről, de jellemzi az "áldozatott" is ha elfogadja az ajánlatot. Azért itt nem elesett kiszolgáltatott, kiskorú lányok voltak az áldozatok, hanem karrierista felnőt nők.

előzmény: Bubu (#24)

2021-02-09 19:54:19 Bombshell (2019) / Botrány Ivan/ (3) #23

Beton középszer, rohadt felületes karakterekkel és rendezéssel! Az egésznek a legnagyobb hibája, hogy nem tudtam kivel azonosulni! Ailes valóban egy tetű, de a "zaklatott" nők is megérték a pénzüket! Valahogy egyik félt se tudom sajnálni a nők és Alies is megérdemelték egymást!

Más! Méreg a tündérkéknek (Carlos Enrique Taboada)! Sajnos szinte senki nem ismeri a mai napig itt se, pedig egy igazi kis gyöngyszem :)

Futó zápor (René Clément)

Magyaroknál nálam egyértelműen Cseh Tamás a nyerő!

Színészileg semmi probléma nincs vele, de sajnos jó néhányszor émelyítően giccses és hatásvadász. Ettől függetlenül nézhető és a középszernél talán valamivel jobb is.