rth

Regisztráció: 2006. június 23. (17 év, 8 hónap)

Születési év: 1983

Cowspiracy: The Sustainability Secret
Cowspiracy: A fenntarthatóság titka
5 2021-08-14 ?
Seaspiracy
A fenntartható halászat valódi arca
5 2021-08-14 4,0
My Octopus Teacher
Tanítóm, a polip
5 2021-01-17 4,3

2024-01-03 17:58:07 Oppenheimer (2023) rth (4) #74

Nekem tetszett. Külön örültem annak, hogy Nolan képes még ilyen visszafogott filmet készíteni annak ellenére, hogy tőle mindenki valami extrát vár.

Mellesleg, ahogy minden amerikai film vagy propaganda, vagy reklám, úgy a jelenlegi világpolitikai helyzetben nem érzem véletlennek a film időzítését.

2021-10-24 23:48:20 Dune: Part One (2021) / Dűne rth (5) #26

Nem kell héterkedni, jó ez annak is aki olvasta és szereti, meg annak is, aki most találkozik vele először. Szép és igényes. Kábé 8 év után az első mozifilm, amire beültem a nejemmel. Jó volt.

2021-03-21 11:25:45 Clerks. (1994) / Shop-stop rth (4) #29

Ritkán nevetek fel filmnézés közben, de eközben számtalanszor megtörtént.

Ritka az ilyen gyöngyszem manapság. Ezekért találta fel az ember a filmezést.

2021-01-11 13:40:58 Pieces of a Woman (2020) rth (2) #8

Két eshetőséget látok: Vagy a rendező nem látott otthonszülést (de talán szülést se), vagy szándékosan csúsztat a hatás érdekében. Ez elszomorít. A téma ugyanis eleve kényes. Az emberek fejében torz kép él az otthonszülést (de úgy álatlában a szülést) illetően, amit a film csak megerősít. Mintha a film tájékoztatás helyett tudatosan meglovagolná az emberek otthonszületéssel kapcsolatos félelmeit. Az első fél óra éppen ezért nekem, akinek három gyermeke született otthon, a második a kezeim közé, borzasztó volt. Háborítatlan környezetben tipikusan nem hanyatt fekve szülnek a nők. Nem jellemző a csúnya beszéd. Az anyán elképesztő energiák folynak át; vibrál a helyiség. Mire oda jut, a szülő nő együtt dolgozik a tolófájásokkal, azokat nem irányítják, nem szólítják fel arra, hogy ne nyomjon, stb. Ezek a valótlanságok nagyon bosszantóak voltak nekem és a feleségemnek.

A film erőssége annak a bemutatása, hogy az anya mennyire egyedül marad a gyászával. Szörnyű, hogy az alap dráma nem volt elég: kényszeresen jobban és jobban igyekeznek fűteni a filmet. Alulról hármas.

2020-01-13 01:16:10 Modern Times (1936) / Modern idők rth (3) #34

Korábban ötösre értékeltem. Az eleje maradt meg nekem régről. ideje volt újranézni, hogy mai fejjel is jó film-e számomra. Hát sajnos nem. Az eleje valóban nagyszerű, bár már akkor is ellentétes érzéseket kelt bennem, hogy nevettetnek egy szerencsétlen ember baján. Később a történet szétcsúszik: már nem egy korrajz, hanem egy végtelen hullámzás fel és le, és talán ennyiben van mondanivalója. (A konjunktúra és a dekonjunktúra a kapitalizmus nappala és éjjele, mégis mindezt a szereplők történetével összemosni erős belemagyarázás volna.)

A hősök nem etikusak, ezzel szemben a hatalom és a környezetük igen megbocsátó. Minden esélyt megkapnak.

Most komolyan, a végén várhatta volna egyszer az ember is a lányt amikor azt kiengedik az intézetből, ahova a kora alapján nem került volna sokáig. Aztán boldogan folytathatták volna az életüket az étterem alkalmazásában.

Vannak dolgok, amiken szívesen nevetek és vannak amiktől inkább szorongok, ha komikusan adják elő ezeket. Ilyen az erőszak, a lőfegyverek, az élőlények (ember és állat egyaránt) megaláztatása. A bemutatott efebofiíára hajló kapcsolat sem emelte a filmet a szememben.

Alig vártam a végét. Az első húsz perc miatt hármas, amúgy sajnos egy rossz film.

2019-11-22 16:04:50 Zimna wojna (2018) / Hidegháború rth (2) #9

Egy gyönyörűen fényképezett rossz film. A szereplők közös boldogságának csaknem a történet végéig semmi valós akadálya nincs, ezért a tetteik teljesen szembe mennek az állítólagos szándékaikkal. A film drámát kreál oda, ahol nincs, ezért bosszantóan mesterkélt. Nagy csalódás volt.

2019-11-22 15:58:24 Long Shot (2019) / Csekély esély rth (1) #9

Haha, bele som gondoltam milyen magas labdát adok.

Írok, ha kell. Elképesztően primitív az első néhány jelenet. Ráadásul a beszéd is hamar otrombává válik. Az itteni pozitív hozzászólások miatt választottam. Nyilván nem vártunk sokat tőle, de ez mindent alulmúlt. Nézhetetlen szemét, kár volt rá minden dollár.

előzmény: Danesz99 (#5)

2019-11-15 19:25:55 Long Shot (2019) / Csekély esély rth (1) #4

10 percig bírtuk a nejemmel.

2014-12-25 23:00:12 Interstellar (2014) / Csillagok között rth (5) #243

Logikai bukfencek? Köszönöm fizikusaim. Túlagyaljátok. Én csak beültem a moziba és jó élménnyel jöttem ki. Végre egy jó sci-fi ami mellesleg nem beteg, sőt kifejezetten a szeretetet állítja központba. Hollywoodból ritkaság az ilyen.