Budzoli

Regisztráció: 2006. június 5. (17 év, 9 hónap)

Születési év: 1986

The Hobbit: An Unexpected Journey
A hobbit: Váratlan utazás
5 2013-01-03 3,8

2010-01-30 20:23:00 Taken (2008) / Elrabolva Budzoli (5) #68

Álmosan ültem le a film elé.
Az első 25 perc kicsit lassúnak tűnt, de aztán beindult a film, és egyre csak gyorsult és gyorsult. Hihetetlenül brutális, egyszerűen nem akar elengedni az utolsó 5 percig. Nem is emlékszem mikor láttam ilyen baromi jó "bosszúfilmet".
A film végére annyira pörögtem, hogy utána nem tudtam aludni.
A végén levő "tárgyalás" kísértetiesen hasonlít Corban Dallas tárgyalási módszeréhez. Gondolom nem véletlenül, hiszen ugyanaz a személy írta mindkettő forgatókönyvét. :)

Abszolút semmit nem tudtam a filmről, mielőtt leültem volna megnézni, és egy kellemes csalódás volt így a film.
Külön meglepetésnek számított Anna Faris, illetve a nekem IT Crowd-ból ismerős Chris O'Dowd szereplése.

2009-10-12 02:15:23 Gran Torino (2008) Budzoli (5) #153

Jogos a dorgálás, bár szerintem túl intenzíven reagáltál :). Ez nem változtat a tényen, hogy a két személy közel sem azonos kategória. Tom Cruise csak álmodhat arról, hogy valaha is olyan elismert legyen Hollywoodban, mint Clint Eastwood.

Van, aki nagy, és van aki nagy szeretne lenni. Cruse-ra az utóbbi vonatkozik, míg előbbi Eastwoodra(Ez ráadásul két értelmében is igaz Cruise-ra :)).

Ami pedig Eastwood színészi képességeit illeti: Elismerem, hogy nem a legjobb színész, de legalább mindig olyan szerepekben tűnik fel, amit vagy rá írtak, vagy nagyon is illik a karakteréhez, tehát nem lóg ki a szerepből, ellenben néhány Cruise szerepvállalással.

2009-09-27 08:19:27 Gran Torino (2008) Budzoli (5) #151

Eastwood zseniális, de azt hozzá kell tenni, hogy ez neki nem egy szerep, ez ő maga. Aki meg Tom Cruise-szintjéhez méregeti, az elmehet a sunyiba... Olyan rossz senki nem lehet.

2007-01-12 00:28:57 Hard Candy (2005) / Cukorfalat Budzoli (2) #2

Meglehetősen elborult sztori, és ahelyett, hogy azt az üzenetet közvetítené, hogy a pedofília milyen beteges dolog, a film pont az ellenkezőjére hangolja a nézőt. Ezalatt azt értem, hogy a kiscsaj kibírhatatlan kis szajha volt, és abszolút átéreztem a férfi helyzetét, még szánalmat is éreztem iránta, pedig valahogy úgy jött le, mintha a rendező pont az ellenkezőjét akarta volna.

Ejnye, nem volt ez azért ilyen rossz, túldramatizálod a dolgot! :)

Azért szvsz egy Uwe Boll film mellett mestermű ez is. :D De önállóan is megállja a helyét.

Sztoriban elég sovány a film, de kivitelezés szempontjából véleményem szerint mesteri.
Arról meg nem tehet, hogy szimplán akciófilmnek készült, és nem Lynch-féle többszörmegnézős-elgondolkodós filmnek.

Véleményem szerint olvasni is kell a könyvet, mielőtt valaki megnézi ezt a filmet. A könyvnek pedig ennél jobb adaptációja nem is lehetett volna. Szimplán tökéletesen visszaadja a könyv hangulatát, és mondanivalóját. Lehet, hogy Teletubby, de ez így van rendjén, lévén gyerekkönyv-adaptáció.

2006-06-13 17:17:12 Rain Man (1988) / Esőember Budzoli (5) #2

Ez a film könnyfakasztó.
Csodálatos.

2006-06-13 16:03:05 Cypher (2002) Budzoli (5) #3

Tényleg jobb, ha semmit nem tud róla a néző, mikor leül, és megnézni. Sokkal nagyobb a hatása! :D Én is csak azért jutottam el ehez a filmhez, mert körülnéztem mi mást rendezet még a Kocka rendezője.

Egyébként meg tényleg sajnálatos, hogy így, mindenféle felhajtás nélkül eltünt ez a film, és ezért sajnos sokan nem is fogják látni, mert nem hallottak róla.

2006-06-05 02:14:34 Cypher (2002) Budzoli (5) #1

Ez a film egyszerűen zseniális!
Szvsz az elmúlt húsz év bármelyik James Bond filmjét hazavágja, fergeteges kémsztori. A filmbeli események végig pörögnek, nincs megállás, nincs hosszas filózás.

Két napja láttam, de már most örökre beékelte magát a kedvenc filmjeim közé.