tangerine

2022-08-02 10:13:51 The Book of Eli (2010) / Éli könyve tangerine (3) #104

Az a könyv nem úgy néz ki, mint amit 30 évig naponta "olvastak" (koszos kézzel). Inkább vadiújnak tűnik.

2021-09-30 23:46:50 Host (2020) / Az utolsó rítus tangerine (1) #4

Yay! Vajon milyen lehet a többi? Azokat legalább már meg sem kell néznem. Ebbe 2x is belealudtam. A szokásos gagyi ijesztgetős horror, kliségyűjtemény. Ha egy ilyet láttál, akkor láttad az összeset.
Ez csak annyiban különbözik a többitől, hogy még a lányok is csúnyák benne.

előzmény: Umberto (#2)

Tényleg sokkal jobb az eredeti. Inkább azt nézzétek!

2019-01-21 20:57:28 I, Tonya (2017) / Én, Tonya tangerine (3) #22

De a Tonya / Margot Robbie párhuzam kapcsán eszembe jutott az is, mikor Deborah Lipstadt-ot Rachel Weisz-el játszatták el.

Pedig a képeit nézve kiköpött Mare Winningham. Keresve sem találtak volna hasonlóbbat.

Na majd én kompenzálok jól, látatlanul. :)
Magyar filmet úgyse nézek.

előzmény: Ivan/ (#3)

2007-11-24 00:37:04 The Green Mile (1999) / Halálsoron tangerine (5) #3

a "187"

Kettőre? Én 13-ra szavaztam. :)
Sőt párat én írtam be.

Heh, én majdnem mindet bejelöltem ezek közül, amelyiket láttam. (Sőt jó párat én írtam be, de egyik sem marad egyedüli voks)
Melyikről beszélgessünk? :)

ec-pec-kimehecc, Hetedik, Játsz/ma és Pánikszoba! :)
Az alien 3 sem rossz és a a HK is elmegy, de az első három sokkal jobb (szerintem)

Hótt gagyi film, noname béna színészekkel tűzdelve. Kár időt vesztegetni rá. Nem tudom ezek után meg merjem-e nézni az első részt.

Az "imdb szerint" alatt úgy értettem, hogy az imdb userek szerint. Szal nem az imdb választotta a sorrendet, hanem a felhasználók. Kb. ugyanúgy, mint itt.
Én személy szerint a gyűrűk urát 20 percig bírtam nézni, a Halálsoront viszon nem tudtam abbahagyni, pedig éjjeli 1-kor kezdtem. Nem tudtam róla semmit, és betettem, hogy majd csak elalszom rajta. Helyette reggel aludtam/késtem el:)

legjobb

Egyértelmű, hogy a Remény rabjai, és a Halálsoron.
Nemcsak hogy a legjob S.K. adaptáció, hanem az abszolút legjobb filmek közé tartoznak szerintem. A Remény rabjai az IMDB szerint is a második legjob film, csak a Keresztapa előzi meg (szerintem érdemtelenül).

Mindkettő idegesítő.
Ezért kellene az, hogy no reklám, és előadás elkezdése után senkit be nem engedni. Aki nem ért oda időben, az ne zavarja a többit.
Persze ha számít valaki a reklámra, akkor annál később jön. Tehát emiatt is káros a reklám, mert sokan nem ülnek be a moziba időben miatta.

Mindkettő idegesítő.

A 15-20 perc reklám akkor is idegesítő, úgy látom másnak is: http://index.hu/kultur/media/cc/minimozi

Nézz be egy vidéki moziba

Nézz be egy vidéki moziba

Lehet, hogy szomorú, de:
1. Nem vagyok hajlandó a súlyos pénzekért vett jegy mellé kötelezően reklámo(ka)t nézni.
2. Rendszeresen levágják a végefőcímet, ami a filmnek a része.

Lehet, hogy szomorú, de:
2. Rendszeresen levágják a végefőcímet, ami a filmnek a része.

Egy ilyen című filmet meg sem próbálnék beülni a moziba. Már a címe is vérgagyi.

Minden idők egyik legjobb filmje.
Az imdb-n is a 2. helyen van a legjobb 250-es listában.

2005-03-22 21:05:05 The Animal (2001) / Tök állat tangerine (3) #1

Sokkal gyengébb az első résznél (Tök alsó).

A gagyi (magyar) címe ellenére meglehetősen jó vígjáték.

Kicsit hosszúlére eresztették, néha uncsi, de azért tetszett.

2005-03-22 20:55:07 American Pie (1999) / Amerikai pite tangerine (2) #1

erőltetett, gyenge

2005-03-22 20:54:15 Road Trip (2000) / Cool túra tangerine (4) #1

Az első tinivígjáték, amely valóban vicces és szórakoztató.

2005-03-22 20:50:28 Sling Blade (1996) / Pengeélen tangerine (5) #1

Egy alapfilm, csodálom, hogy ilyen kevesen látták. A Forrest Gumphoz szokták hasonlítani, de annál jobb.
Ha ki kellene választani a 10 legjobb filmet, ez biztosan benne lenne.
Nincs meg valakinek aviban magyarul? Esetleg egy magyar hangsáv, vagy akár csak egy magyar felirat is elég lenne.

Nagyon jó kis film! Sokáig elkerülte a figyelmemet, mert a címe megtévesztő. Én valami huszadrangú kínai, csihi-puhi ninja filmnek hittem. :)
Akinek tetszett a "Bárányok hallgatnak" és a "Hannibál" azoknak igen ajánlott megnézésre. Egyébként az utóbbinál IMHO sokkal jobb!

2005-03-20 17:35:27 Hide and Seek (2005) / Bújócska tangerine (3) #1

Nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Csalódtam benne.

2005-03-07 10:24:57 Fright Night (1985) / Frászkarika tangerine (4) #1

Egész jó kis vámpír muvi. Korához képest meglepően látványos effektekkel.

2005-03-01 05:52:22 Saw (2004) / Fűrész tangerine (3) #6

Gyengus. Elsősorban a hotgyenge színészek miatt hiteltelen.

Egyszerűen nem értem miért kapott ilyen jó értékelést ez a film. A felénél tovább nem bírtam nézni.

Talán ezen a filmen röhögtem a legtöbbet életemben.

Nagyon jó film. A zenéje meg főleg!

Azért annyira nem tetszett, jobbra számítottam.

Pont ez a kétértelműség a poén benne, amit nem lehet lefordítani. Talán még a "baszakodik" megközelíti.

Szerencsére nem szoktam elkövetni azt a hibát, hogy megnézek egy olyan folytatást, aminek már az első része is gyenge. Asszem ezt is kihagyhatom lelkiismeretfurdalás nélkül.

2005-01-06 19:32:19 Near Dark (1987) / Alkonytájt tangerine (3) #1

A film gyengus, de a zene király (na jó én úgy is kissé elfogult vagyok :)) csak a zene miatt vadásztam rá/néztem meg

Ez is egy q* sz@r film, ne nézzétek meg, ha rám hallgattok. Nem érdemes.

2004-12-24 03:38:36 Elephant (2003) / Elefánt tangerine (1) #2

Ez részemről esélyes a "minden idők legszarabb filmje" címre. Ennél még az "ideglelés" is jobb, pedig azt hittem annál szarabb nem lehet. Tévedtem.

2004-11-30 18:50:06 A tanú (1969) tangerine (3) #2

az élet nem habostorta

2004-10-01 23:06:21 [Melyik a kedvenc filmes műfajod?] tangerine #2

Mi az , hogy "tankos romantikus"?

2004-10-01 22:52:35 [Ki a legidegesítőbb tinisztár?] tangerine #7

> Christina Ricci mióta tinistár?

Az Addams Family óta. :)

Egyébként tényleg tökmindegy, csak néha elég hülye magyar címet adnak.
Emlékeztek a "Cell" című filmre? Na azt "Sejt"-nek fordították. Ha megnézték volna előtte a filmet, rájöttek volna, hogy semmi köze a sejthez, sokkal inkább a "Cellá"-hoz.

A címét IMHO rosszul fordították, mert a filmből az derült ki, hogy a Mystic nem jelző hanem a folyó neve.

2004-05-29 23:44:07 [Általános fórum] tangerine #25

Köszi a bepótlást!

2004-05-26 01:57:32 [Általános fórum] tangerine #24

Meg van bocsátva! De azért igyekezz! :)))

2004-05-25 11:30:24 [Általános fórum] tangerine #21

Mostanában nem nagyon frissülnek a címek. :-?

A film jobb is lehetne a sztori alapján, de a szereplők elég gyengék, egyszerűen nem hiteles (vagy hogy szokták mondani). Olyan "barátok között" színvonalú (szerintem). Kár érte.

2004-05-10 17:12:49 [Általános fórum] tangerine #16

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de ha az 'ajánló'-ra kattintok, akor ez jön be:

504 Gateway Time-out
The server didn't respond in time.

A melóhelyemen próbálva is u.a.
Ha jól rémlik ez régebben ment.

2004-05-10 17:03:19 [Általános fórum] tangerine #15

Köszi Leslie!

2004-05-10 15:24:12 [Általános fórum] tangerine #13

Magyarázza már el valaki, hogy a "kompetencia" mitől annyi amennyi?
A súlyra rájöttem (nem volt nehéz :)) látott filmek * kompetencia

2004-05-07 16:17:39 Kill Bill: Vol. 1 (2003) / Kill Bill tangerine (2) #10

Lehet, ízlések és pofonok. :)

2004-05-07 12:03:03 Kill Bill: Vol. 1 (2003) / Kill Bill tangerine (2) #8

Na és, akkor hasra kell esni? Felőlem lehet Kovács János film is, ha szar.
Ha az általam látott Tarantino-filmeket veszem, tán még a Alkonyattól pirkadatig és a Kutyaszorítóban a legjobb, de ezek sem azok a "hú, ez igen"-filmek. De pl. a Jackie Brown, vagy ponyvaregény pl. nagyon tré.
Arra pedig nem tudom, se nem akarom rávenni magam, hogy megnézzek egy olyan filmet mégegyszer, ami már egyszer nem tetszett.

2004-05-05 09:22:12 [Általános fórum] tangerine #12

Szerintem a színészeket fordítva kéne sorba tenni. Pl.: "Hanks, Tom"

2004-05-04 22:43:34 Seven (1995) / Hetedik tangerine (5) #1

Király film!

Nem csodálom, hogy ennyire elöl van. Ha 6-ost lehetne adni, akkor ez az lenne. :)
Akinek tetszett javaslom megnézni az "Utolsó erőd" (The Last Castle) c. filmet. Kicsit hasonló jellegű, elég jó film (azért nem annyira mint ez)

2004-05-04 22:33:37 Kill Bill: Vol. 1 (2003) / Kill Bill tangerine (2) #6

Nekem nem különösebben tetszett. Olyan 12 egy tucat kategória.
Pint, minek megnézni mégegyszer, ha először sem tetszett?

2004-05-04 22:13:06 [Általános fórum] tangerine #11

Végre egy értelmes (és hasznos) oldal! Grat. a készítö(k)nek!