Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (13 év)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Shinkai Makoto, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

Retouches

4 2019-05-22 ?
78 Tours
78 R.P.M.
3 2019-05-22 2,9
La jeune fille et les nuages
The Young Girl and the Clouds

Exodus: Istenek és királyok
2 2019-05-12 2,8
Calvin Klein: Dowtown

3 2019-05-10 ?

Én meg ezt merem ajánlani, ugyancsak jó szívvel.

Itt megtekinthető.

Szkeptikus vagyok, hogy ez film noir lenne, a Csigalépcső szerintem műfajilag közelebb áll a Manderlay-ház asszonyához. Egyébként az utolsó 15-20 perc miatt ötös.

Itt a trailere.

Az Imdb infói szerint idén szeptember 18-án debütál Franciaországban. Októberben olasz, spanyol, portugál, novemberben argentin premier. Amerikai bemutató nincs eddig. Remélem nálunk is bemutatják majd.

2019-05-17 11:03:43 Ikiru (1952) / Élni Jereváni Rádió (5) #62

Van egy listám a legjobb 21 filmről, amit valaha láttam. Közte van ez is.

2019-05-13 19:17:02 [In Memoriam...] Jereváni Rádió #2442

97 éves korában elhunyt Doris Day.

(1922-2019)

2019-04-14 11:12:36 Hello, Dolly! (1969) Jereváni Rádió (4) #2

Nagyjából egyetértek, kivéve Streisandot, szerintem igenis jó volt erre a szerepre. Nem kiemelkedő film a Hello, Dolly!, de abszolút kellemes néznivaló. Az utolsó "aranykorszakbeli" musicalek egyike, utána már nem nagyon készítettek ilyen filmeket.

2019-03-12 23:16:58 The Lobster (2015) / A homár Jereváni Rádió (2) #33

A szívtelen nő vagy a magányosok vezetője, aki most hirtelen eszembe jutott.

előzmény: The Cortez (#32)

2019-03-12 08:01:07 The Lobster (2015) / A homár Jereváni Rádió (2) #31

Beteg és visszataszító egy film.

Az, hogy a szereplők 90%-a pszichopata, és 100%-a úgy játszik, mintha egy autista átesett volna egy lobotómián, nos az számomra nem több mint egy szimpla álművészi onanizálás.

Itt megtekinthető magyar felirattal.

Gyenge négyes, mert valóban vannak üresjáratok a filmben, az a rövidhajú "vizuális művész" vagy mi a szösz emberke meg nagyon nem illett ebbe a filmbe, teljesen felesleges volt (ahogy szerintem Frost milánói érfelvágós performansza is nem több puszta parasztvakításnál, az mindenesetre nagyon mókás, amikor a kihúzott szemű, nagyon átszellemült, nagyon fáraóarcú, nagyon mizantróp zenészre ránéz a kisgyerek a repülőgépen).

Aki viszont döbbenetes, az Varg Vikernes. Tökéletes pszichopata, félelmetes, hogy a gyilkosságáról olyan szenvtelenül beszélt, mint egy turnéélményről. A black metal Hannibal Lectere.

Ma nem akarok semmiféle nehéz filmet nézni, agy kikapcs, irány a Tranformers 4. Valami szuperszemétre számítottam, az első fél óra még nagyjából hozta az ebbéli elvárásaimat (sic!), de aztán utána valahol mélyen elpattant egy húr. Ennyire ostoba filmet is régen láttam már. A történet érthetetlen, lehetetlen, szerintem a készítők is negyedtávon elengedték az olyan fogalmakat, mint a cselekmény, dramaturgia, elemi logika, stb. Egyszerűen követhetetlen, hogy mi miért történik, mi ennek az egésznek az értelme, ha csak nem az, hogy minden percben autók törjenek össze, városok dőljenek romba, meg robbanjon minden.

Ez a film Michael Bay állatorvosi lova, a tömény esszencia, az aszú, amely mindenfajta sallangot levet magáról, és csak a lényeget tartalmazza: csillagos sávos lobogók, naplemente, lassítások, vagány verdák, forrónacis csaj, izmos amerikai legények, fegyverek, robbanások, ütközések, imbecilis humor.

Megspékelve illogikátlan, patetikus, oda nem illő, értelmezhetetlen egysoros mondatokkal és olyan szintű reklámokkal, hogy Sas Tamás is megnyalná mind a tíz ujját (kedvenc példa: miután szépen látszódik a fiatal srác kocsiján a Redbull logója, a következő jelenetben az apával való diskurzus során közli, hogy a Redbull volt a szponzora. De így bele pacekba. Tényleg? Közölni kellett a nézővel a szponzor nevét is?).

Mindezt 165 (!!!) percen keresztül.

Valahol tényleg páratlan ez a mű, valahol a szürrealizmus és a dadaizmus határán mozog. Most már meg kell néznem az ötödik részt is, nincs mese, állítólag az még lejjebb van színvonalban. Kíváncsi vagyok, mert ezt bizony nehéz lesz alulmúlni.