Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (13 év, 2 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Shinkai Makoto, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

A nimfomániás: 1. rész
3 2019-07-07 3,7
Naran Ja

1 2019-07-02 2,2
Tudni illik, hogy mi illik...

5 2019-06-26 ?

Hibátlan film. Rájöttem, hogy Wise ugyanolyan zseni volt, mint Billy Wilder, egyszerre tudott különböző műfajokban maradandót alkotni.

2019-07-02 08:42:49 Naran Ja (2012) Jereváni Rádió (1) #5

Nagyon idegesített, hogy ki a fene fog még lejönni arról az átkozott hegyről. Féltávnál már halálosan untam.

2019-06-27 12:53:00 [In Memoriam...] Jereváni Rádió #2463

Ő is elment...

Billy Drago
(1945 - 2019)

Zseniális!

előzmény: oscarmániás (#1)

Az utolsó fél óra és Robert De Niro miatt felkúszott egy négyesre. Addig meglehetősen szokványos a film, nézzétek el nekem, de számomra a csoda - az ébredések bemutatása - nem szögezett a képernyőhöz, mint inkább a csoda eltűnése. Na azok az utolsó jelenetek, amikor visszaesik Leonard az állapotába, azok az igazán szívszorító pillanatok. Nagyon jó, hogy nem mondja ki, csupán érzékelteti, sejteti a film, hogy a gyógyuláshoz nem csupán az kell, hogy emeljük a gyógyszeradagot, hanem az is, hogy - mivel már felébredtek - kimehessenek az utcára, a való életbe. Mivel ezt nem tehették meg, ezért zuhantak apátiába, és ezért nem volt elég már a gyógyszer sem.

Ugyanakkor az orvosok álláspontja is érthető: évtizedekig nem tudták mi történik kint a nagyvilágban - Leonard kb. 10 (!) éves kora óta volt bénult állapotban, neki a komplett pubertáskor kimaradt - , ők még betegnek számítottak, akik egy kísérleti gyógyszernek köszönhették állapotjavulásukat, ergo nem tudták maguk sem a gyógyszer hatását hosszútávon, egyszerűen nem lettek volna képesek figyelemmel kísérni őket a kórház falain kívül. Teljesen logikus, hogy ilyen kockázatot az orvosok nem vállalhattak.

Teljesen logikus.

Minthogy az is, hogy ezeknek a felébredt embereknek lelkük is van.

Ezért tragikus ez a történet, mert mindenkinek igaza van, mégsem jó senkinek.

De Nirot mindenki dícséri, így én csupán röviden hozsannázom, az a táncbéli jelenet feledhetetlen. Tényleg így van: ha ez nem Oscar díjas alakítás, akkor nem tudom mi lehet az.

Nem is kapta meg.

Ne már, hogy spoilerbe kell rakni egy JFK-ről szóló filmnél, hogy az elnököt anno megölték.

előzmény: MicaHiro (#79)

De jó, ez a nap filmje! :)

Ha ilyen lenne minden amerikai remake, a fejem sem fájna tőlük.

A történetet nagyjából hozza az eredetit, kb. 75-80%-ban, a többit kicsit átvariálták, illetve kipótolták, de nem bántóan. Sőt, a telefonkábel, mint szimbólum egyszerűen szép. De Niro úgy nagyszerű itt, hogy közben nem tudja megközelíteni Mastroianni szívfacsaró alakítását, mégsem érzem ezt problémának. Persze a vége átmegy némi giccsbe, és naná, hogy olyan mélységekig nem hatol, mint Tornatore mozija, de sebaj. Nem tudták elrontani, és ma már ezt is értékelni kell. Soha rosszabb filmet.

2019-05-26 14:13:24 Küldetés (1977) Jereváni Rádió (5) #2

Itt megtekinthető, teljes egészében.

Zseniális minden egyes képsora. Illetve hát, maga Balczó az, aki eszméletlen. Nem egy sportoló néz velem szembe a vásznon, ő több annál, egy mitológiai hőst látok megszólalni. Minden egyes mondatát gyakorlatilag be lehetne rakni az idézetek közé.

Ahogy nézem őt, óhatatlanul eszembe jut: ami Latinovits volt a színészetnek, az Balczó az öttusának. A tépelődő, zseniális értelmiségi, aki soha meg nem alkuszik. A különbség az, hogy míg Balczót az egzakt eredmények igazolták (a vb arany, az vb arany, az olimpiai első helyet sem sem tudták az elvtársak elvitatni soha), addig a színészetben sajnos nincs ilyen objektív mérce. Talán ezért tudták Latinovitsot úgy lenyomni annak idején, Balczóval is megtették ezt, de őt igazolták az objektív eredmények, ez biztos segített túlélni neki. Ezen felül Balczó családot alapított, gyermekei születtek, a Bibliához fordult, és fegyelmezett életvitele miatt nem züllött el, nem lett alkoholista. Szerencsésebb volt.

Balczó az öttusától eljut egészen 1956-ig, a sportról vallott nézetei egyúttal a Kádár-rendszer kőkemény kritikája is, nem csodálom, hogy az aczéli kultúrpolitika betiltotta Kósa Ferenc remekművét.

Nézze meg mindenki, aki teheti.