Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (11 év, 6 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

88 Minutes
88 perc
3 2017-12-09 3,0
Wonder Wheel
Wonder Wheel - Az óriáskerék
5 2017-12-09 ?
Mit csinált felséged 3-tól 5-ig?

2 2017-12-03 3,5

Az írógép

4 2017-11-17 ?
A titok

4 2017-11-17 ?

Gondolj bele abba, hogy mi a szerepe szerint: egy bukott színésznő, aki már régóta nem játszik a deszkákon, és pincérnőként kell keresnie a kenyerét. Nem tudjuk, hogy mennyire volt tehetséges (valószínűleg nem), de hogy hiányzik neki a színpadi lét, az a napnál világosabb. Egy ilyen emberről simán elképzelem, hogy hozza a színpadi manírokat a hétköznapi életben. Máshol úgysem tudná eljátszani.

előzmény: Umberto (#4)

Imádom ezt a filmet! Nem egy újabb Férjek és feleségek vagy Hannah és nővérei, inkább a Blue Jasmine-el rokon, de nem annyira brutális és keserű. Kate Winslet tökéletes benne, James Belushi is (!), csak a Timberlake srác volt néha gyengébb (főleg a vége felé, a drámai részben, Kate Winslet gyakorlatilag lejátszotta a vászonról). A múltidézés itt is pazar, és ha a Café Society-t tartottam a legjobban fotografált WA-mozinak, akkor ezt a kijelentésemet most visszavonom: a Wonder Wheel operatőri szempontból - nem tudok mást mondani rá - szemkápráztató film.

2017-11-13 14:17:07 A cenzor (1999) Jereváni Rádió (3) #1

A filmben szereplő cenzor sztorija lett volna olyan erős, hogy egy dupla hosszúságú filmet is elbírt volna, akkor szépen ki lehetett volna fejteni mindent, kellő érzékenységgel. Így viszont ez csak egy közepes.

Ilyen lett volna, ha Kurosawa olasz filmet készít. Egészen brutális erejű dráma, nagyszerű színészekkel és elképesztően szép operatőri munkával. A film leírása finoman szólva sincs köszönőviszonyban a filmmel. Egyrészt nem Walterről szól a film, hanem Francescáról és Silvana-ról. (zárójeles megjegyzés: egyik gyönyörűbb nő, mint a másik, tényleg szemkápráztatóan szépek), Vittorio Gassman itt csupán mellékszereplő. Másrészt Walter nem őrlődik itt semmin. Ő egy rohadt kisstílű strici, aki tudja, hogy jóképű, és ezért a macsó badass stílusával kihasználja a nőket a végtelenségig. Francescát úgy dobja, mint a pinty, pedig az a nő is mindent megtett érte, a börtönt is kockáztatva lopta el a nyakláncot, amikor látja, hogy a rizs ellopásával nagyobb haszonra tenne szert. A két nő drámája és tragédiája ez a film, szuper színészi játékkal, kőkemény fordulatokkal, és megkapó képekkel. A kedvenc jelenetem az, amikor Silvana megkérdezi a magtárban, hogy hord-e maszkot Walter, kb. olyanra gondol, mint a Zorro maszkja. Erre Walter kineveti. Fél perccel később, amikor öleli Silvanát a létránál, a létra árnyéka, mint egy maszk – és mint egy bűnöző szemét kitakaró csík – úgy simul rá Walter arcára. Csodálatos megoldás!

Igazi ismeretlen gyöngyszem Guiseppe De Santis filmje, nézzétek meg, fantasztikus film!

Itt megtekinthető.

Drámai módon előadott nagy semmi, a többi része meg unalmas.

2017-10-29 08:03:25 Afterparty (2013) Jereváni Rádió (1) #4

Uramisten! Azok a "színészi" játékok! Azok a hangsúlytalan mondatok! Azok a logikátlan dramaturgiai fordulatok! Uramisten!

2017-10-28 22:49:23 Rosszemberek (1979) Jereváni Rádió (4) #10

Az operatőri munka nem tetszett, miért nem lehetett legalább egy darab nagytotált elkészíteni? Egyébként piszok erős film minden téren.

Eredetileg négyest adtam rá, de aztán megnéztem az Oblomovot utána, vissza is kúszott egy közepesre. Az első fele nem tetszett, ez a bohókás világ, ez nekem talmi, maga a sztori is meglehetősen üres. Az utolsó egy óra az, ami helyrebillentette nálam a filmet, mert onnantól kezdve már kapunk egy szép sztorit, de ha belegondolok az Oblomovhoz és az Etűdökhöz képest ez a film sehol sincs. Más filmhez viszonyítva persze nem rossz, de a rendezőhöz képest ez kevés.

Viszont kérem azt ne feledjék: Mozart nagy zeneszerző volt! :)

2017-10-18 10:16:21 [Melyik filmen sírtál?] Jereváni Rádió #16

Hacsi, a leghűségesebb barát + a Táncos a sötétben fináléján könnyeztem.