Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (14 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

"- Na, Vendelin barátom, mi is történt azzal az asszonnyal?
- Elment, nagyságos uram.
- Elment?
- Sszty!
- Sszty!
- Kérem, én a Kaszinóban voltam fiatal pincérkoromban. Akkoriban még a Szemere, a Péchy, az Üchtritz voltak a vendégeim.
- Az Üchtritz...
- A zsokék odakünn várakoztak az ebédlőben, a trénerek meg a folyosón ültek.
- Üchtritz...
- Ott folyt a tippelés néha éjfél után is, és mi pincérek tegeződtünk a zsokékkal. Ritkán mehettem ki a lóversenyre, de azért ismertem minden lovat. Én persze sohasem nyertem...
- Milyen sültet lehetne itt enni? Látom kacsapecsenye van. De azt eleget eszem otthon.
- Igen, kérem, kacsa vöröskáposztával.
- Tudja, Vendelin fiam, én a leginkább vadat szeretek ebédelni. A régi Lippert-féle vendéglőben főzték a legjobb vadpecsenyét. Az öreg Lippert maga is nagy vadász volt, főlövészmester a budai lövészegyletben, én ezt tudtam, és odajártam nyulat enni. Na most van az, hogy fácán gesztenyével töltve. Most csak az a kérdés, hogy ez olasz gesztenye, vagy magyar gesztenye?
- Fácán gesztenyével.
- Igen... Hát ha különösebb baja nincs ennek a madárnak, akkor jöhet!"

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Fred Zinnemann, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Nyikita Mihalkov, Shinkai Makoto, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

Gigli
Gengszterrománc
1 2020-09-17 1,5
If It's Tuesday, This Must Be Belgium
Ha kedd van, akkor ez Belgium
4 2020-09-16 3,6

2. Mátrix?

2020-09-23 20:37:22 [JÁTÉK] Jereváni Rádió #43299

7. Lidérces órák?

2020-09-23 20:33:38 [JÁTÉK] Jereváni Rádió #43298

1. Bullitt - San Francisco-i zsaru?

2020-09-23 20:32:48 [JÁTÉK] Jereváni Rádió #43297

3. Casino Royale? 2006-os

2020-09-23 20:31:47 [JÁTÉK] Jereváni Rádió #43296

5. Erőszakik?

A Szuperbojzt a forgatókönyv hiánya miatt írtam példaként, nem a színészek miatt.

Egyébként én végignéztem a Szuperbojzt. :) Nem a legrosszabb magyar film, de az első 10-ben benne van, mondjuk a 9-10. hely környékén.

előzmény: budaik (#12)

2020-09-21 07:22:11 [JÁTÉK] Jereváni Rádió #43269

5. Hetedik?
5. A bárányok hallgatnak?

Nem csak hogy rendezte, ő írta a forgatókönyvet is! Nem mondhatta azt, hogy ezt kaptam kézhez, ennyit tudtam belőle kihozni.

Azért hoztam a Szuperbojzt példaként, mert vannak pocsék hollywood-i filmek, de olyan, hogy egy film a forgatókönyvek legalapvetőbb minimum kritériumait sem képes teljesíteni, na az szerintem igen ritka.

előzmény: TheDriver (#9)

A kevés nézhető Adam Sadler-filmek egyike, ami persze csupán egy halovány közepest ér, de legalább nem kapartam a falat tőle.

Olyan ez a film Hollywoodnak, mint a Szuperbojz a magyar filmgyártásnak.

Nem tudom mi járhatott Martin Brest fejében, amikor nem csak hogy megrendezte, de meg is írta ezt a fércművet. Csúnya leszek, mert más épkézláb magyarázat nem jutott eszembe, minthogy az járhatott a fejében, hogy „vajon milyen lehet egy dögös leszbikus nővel szexelni?” Túl sok ilyen témájú pornót nézett akkoriban? Mert azokban vannak ilyen eszeveszett baromságok. Nem tudom, fogalmam sincs, mert a fent említett kérdőjeles mondaton kívül más nincs ebben a szó szerint nulla filmben. Egy biztos, Martin Brest-et rendesen hazavághatta ez a filmnek alig nevezhető celluloid hulladék, mert azóta (17 éve!) sem rendezett filmet, hogy fog-e még valaha, nem tudhatjuk, 69 éves, szóval még lenne rá esélye. Kár érte, mert az Éjszakai rohanás egész jó volt, az Egy asszony illata meg azon kevés kivételek közé tartozik, amikor a remake jobban tetszik, mint az eredeti.

Ben Affleck borzalmasan színészkedik. JLo szépen mosolyog meg pucsít a polifoamon. Justin Bartha finoman szólva nem egy Esőember, amit játszik. Aztán van itt még egy Louis nevű karakter, akit nem tudom ki játszott, meg egy Robin nevű barátnő, szintúgy számomra noname emberek sorát gyarapította, előbbi teljesen semmilyen karakter, utóbbi meg arra volt jó, hogy öt perccel kitöltse a játékidőt. Akárcsak Christopher Walken, bejön az egyik jelenetben mint egy kemény nyomozó, akitől a „gengsztereknek” tartaniuk kell(ene), aztán kisétál a lakásból, hogy aztán soha többé ne lássuk őt. De komolyan ezért minek kellett szerepelnie? Elmondta, hogy az egyik államügyész fogyatékos testvérét elrabolták. És ennyi, oké, történik valami a nyomozóval? Csinál valamit ott a lakásban? Semmit, de tényleg semmit. Telefonba is elmondhatta volna.

Aztán itt van még Al Pacino öt perces jelenete, egy pszichopatát játszik, aki úgymond nem viccel, és akitől főhőseinknek be kéne szarniuk, de alaposan. Fejbe lövi Louis-t, aztán ordítva közli Benniferékkel, hogy nem elég, hogy szar ötlet volt elrabolniuk az államügyész fogyi tesóját, de még azt is szarul oldották meg, lévén mindenki rájött, hogy nem a lüke gyerek hüvelykujját küldték el postán. Aztán Lopez kisasszony meggyőzi őt, hogy meg fogják oldani a dolgokat, Pacino meg szó nélkül belemegy ebbe. (Miért? Meg sem kérdezi hogyan fogják megoldani?) Jön a nagy terv, lelépnek, és visszaviszik Briant az otthonba. Útközben belefutnak a Baywatch forgatásába, amelyet annyira szeret a fogyatékos kölök, megállnak, majd nyálaskodások közepette otthagyják a szerencsétlen srácot a tengerparton és elautókáznak a francba. Marhára megszerették meg törődtek vele, mi? Egy értelmi fogyatékost se szó, se beszéd étel, ital, pénz és segítség nélkül otthagynak egy zsúfolt tengerparton, majd ellesz ott valahogy a szerencsétlen.

Adódik a kérdés, mégis mi a franc volt ez? Volt ennek valami forgatókönyve, vagy csak azokat az üres lapokat, amelyekre meg kellett volna írni a történetet leöntötték kávéval és akkor már úgy is mindegy alapon hagyták a fenébe az egészet? Ki láthatott ebben fantáziát? De tényleg, rejtély az egész.