Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (12 év, 6 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

Amikor megállt a Föld
2 2018-11-01 2,4

2018-11-15 22:46:44 Vadon (1989) Jereváni Rádió (5) #1

Itt megtekinthető.

Nézzétek meg! Páratlan kincs!

A Jelenetek egy házasságból-t ajánlom.

előzmény: PeggyG (#62)

Itt megtekinthető.

Valóban akciókomédia a javából, mégpedig hibátlan formában. A főhős olyan, mintha a James Bondot és Indiana Jones-t keresztezték volna egy tejfölösszájú kölyök képében (tudom, hogy a történet szerint legalább 30 éves és nagy nőcsábász, mégis fiatal csikónak ábrázolták), az európai közeg - a mesebeli Cagliostro hercegség - iszonyú hangulatos, egyszerűen perfekt a miliőábrázolás. Ráadást annyi AKCIÓ és KALAND van benne, amennyi tíz filmben sem, esküszöm, még a Laputát is tudta überelni, pedig az is egy expresszvonat gyorsaságával száguldott az események terén.

Az ifjú Miyazaki korai remekében már teljes vértezetében tündökölt, a többi műve már komolyabb lett (sőt sokkal komolyabb), itt még derűs és bájos volt, de a III. Lupin egy pillanatig sem lett gagyi, és csak épp annyira börleszk, amennyit még a történet és a hangulat elbírt. 10/10 ez, vastagon.

Ez az amikor Shinkai úgy gondolta, hogy ideje elkészíteni a maga Vadon hercegnőjét. Nem kellett volna.

Erőltetett és humortalan, egyedül a bál jelenet miatt ért valamit (tény, hogy amikor a professzor, a segédje és Sára lebuknak a tükörben, az egy szenzációs megoldás).

Az első 20-30 percet furcsálltam, olyan volt, mintha egy gyerekesre vett tini vígjátékot látnék. De aztán jön a fordulat: amikor kiderül, hogy az üstökös három évvel ezelőtt elpusztította a falut, köztük a lányt is., onnantól kezdve pedig ragyogóan operál az időutazással és az álom logikával. Nagy bravúr ez Shinkai részéről: meghaladta a Voices/The Place Promised/5 centimetres világát, illetve nem haladta meg, hanem sikerült továbblépnie, nem lett önismétlő, és nem lett unalmas sem. Arigato gozaimasu, Sensei!

Itt megtekinthető eredeti nyelven, magyar felirattal.

Bár a Voices of a Distant Star/The Place Promised in Our Early Days/Másodpercenként 5 centiméter mesterhármasához nem ér fel, és emiatt csak szimplán "jó" lett a végeredmény, azért ez is egy kis apró csoda, amit a japán mester letett az asztalra. A képi világ pedig egy szó, mint száz: lenyűgöző. A szokásos Shinkai minőség.

Köszi. Ez a rövidfilm meglehetősen semmilyen, olyan cukormázas, aranyos, habos-babos, semmi több.

előzmény: Timon (#1)