Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (11 év)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

3 2017-05-10 ?
Rozmarné léto
Szeszélyes nyár
5 2017-05-01 3,9
Per qualche dollaro in piu
Pár dollárral többért
5 2017-04-23 4,4
Fellini - Satyricon

3 2017-04-22 3,9
Samsara
Szamszára
3 2017-04-22 4,0

2017-05-22 17:39:07 [Magyar filmek] Jereváni Rádió #303

Puzsér listája is csupán egy a sok közül, olyan, mintha egy kellő ízléssel megáldott KT-s felhasználó listáját néztem volna. :)

Nálam 10-ből 4 az egyezés, annyira ez nem meglepő, mert mondjuk Az ötödik pecsét szerepeltetése alap.

Azért kész csoda, hogy a Szindbád is felkerült a listájára, hála FAM-nak. Puzsér szangvinikus természetéhez nem illik Huszárik világa, szépen meg is mondja neki a beszélgetőtársa, hogy miért nem tetszik neki a film. :)

Egyedül az Indul a bakterház 10. helyét nem értem, a többi viszont rendben van.

Makk Károly mellőzése fájó, Fábri meg a legnagyobb magyar rendező, pont.

Az én listám amúgy a következőkből áll:

1. Szindbád
7. Megáll az idő
8. Eldorádó
9. Pacsirta
10. Dögkeselyű

Nehéz egy tízes listát összehozni, egyébiránt nekem olyan filmek maradtak le róla, mint az Ének a búzamezőkről, a Veri az ördög a feleségét, a 80 huszár, A tanú, az Isten hozta, Őrnagy úr!, a Két félidő a pokolban, vagy az A tettes ismeretlen.

Maga a film meglehetősen közepes. GG Allin-nel kapcsolatban több álláspont áll rendelkezésre:

1. Ő volt az utolsó punk, az utolsó rocksztár, aki túlment minden határon, aki már életében legendásan hírhedt volt. Hozzá képest pl. Marilyn Manson egy köhögő nikkelbolha. A koncertrészletekből látszik, hogy nála tényleg nem volt limit semmilyen téren. Maximum csak azzal tudta volna magát überelni, ha valóban öngyilkos lesz a színpadon, vagy ha megöl valakit valamelyik koncertjén. Ismerve az életét, lehet, hogy ez csak pusztán a véletlenen vagy a szerencsén múlott.

2. A szabadosság legszánalmasabb manifesztációja, aki azt hiszi az a megvalósult szabadság, ha véresre veri a fejét a mikrofonnal, vagy ha a saját szarát dobálja szét a közönségre. Annyi biztos, hogy GG elmebeteg volt, az fix. El is mondja, hogy olyan szintű kontrollálatlan düh van benne, hogy ha nem koncertezne, tuti sorozatgyilkos lenne. Talán tényleg jobb, hogy a színpadon vezette le az energiáit.

Mindenesetre el tudnék képzelni egy játékfilmet a komplett őrült énekesről. Na az überbrutál lenne. Csakis +18-as karikával.

Másodszori megtekintéssel a csodálatom fokozódik. Az eleje valóban olyan, mintha egy Menzel-filmet néznénk, de a derű itt csalóka, máz csupán. A mosolygások után kínos csöndek jönnek, majd csak a beszólások maradnak. Az utolsó negyedórára meg tényleg nincsenek szavak. Illetve van egy: KATARZIS.

2017-04-23 09:50:17 Fellini - Satyricon (1969) Jereváni Rádió (3) #5

Hát, mit is mondjak, ráfért a rómaiakra a Jézus Krisztus.

Az el paso-i bankrablás után feledhetetlenné válik minden képkockája.

2017-04-08 15:32:30 Jaffa (2014) Jereváni Rádió (4) #1

Itt megtekinthető.

Rockbanda, hófödte táj, hétvégi ház, lányok és fiúk, megcsalások, szerelmek, odafigyelések és bántások. Az első igazán komoly kapcsolatok korszaka. Nagyon jó kis film ez!

2017-04-08 11:23:03 Tetemre hívás (2014) Jereváni Rádió (3) #3

Nekem ez közepes, de a célt méltányolom, ismerje csak meg jobban az ifjúság Arany János költészetét!

2017-04-08 10:36:54 Dialogue (2016) Jereváni Rádió (2) #4

Valóban, az operatőri munka legalább tetszetős. Ezért kettes.

2017-04-08 10:07:15 En passant (2015) Jereváni Rádió (5) #2

Te jó ég! Honnan jött ez a hiperrealizmus Magyarországra? Hogy a sztori, a helyszín, a karakterek olyan húsba vágóan hitelesek? Hogy annyira felismerem az embereket, az elhízott szemüveges, jópofizó - de azért az illető háta mögött morgó - anyukától kezdve, az övtáskás, melegítős sakktréneren keresztül, egészen a nyakkendős-tabletes pszichopata apukáig bezárólag? Hogy miért fáj, amikor Gryllus Dorka átmenet nélkül elsírja magát, és a gyerek szinte bénultan nézve közli, hogy ő majd megvédi őt? Nem tudom honnan jött ez az attitűd a magyar filmgyártásba. De jó, hogy ide betört hazánkba, és maradjon is itt egy darabig. Ámen. Az ötös meg jár neki.