Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (13 év, 4 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Shinkai Makoto, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

4 2019-08-13 3,2
High Noon
Délidő
5 2019-08-04 4,5

Én úgy vagyok vele, hogy részleteiben jobb a film, mint egészben. Vannak ikonikus jelenetei (főcím, "szeretem a napalm szagát reggel", Brando bárhol), de tele van töltelékjelenettel, nagyon elnyújtott és vontatott. Hozzáteszem, nem a mostani "végső" (?) vágást láttam, hanem a három órás verziót.

2019-08-23 15:29:26 Death Metal (2016) Jereváni Rádió (1) #2

Ócska szar.

Pár megjegyzés, gondolat a filmhez:

1. Analógia: ez olyan a hatvanas éveknek, mint a Spinédzserek a kilencveneseknek. Annyira 1969, hogy maga 1969 sem volt ennyire az. :) (Persze hozzátéve 1969 Hollywoodja, mert ugye tudjuk, hogy pl. nálunk finoman szólva is más élet volt akkoriban és most is.)

2. Tényleg egy nagy kaleidoszkóp a film. Az egész annyira kurva jól néz ki, hogy még azt is feledteti, hogy a sztori amúgy papírvékony. Az első másfél órát úgy néztem, hogy nem értettem (nem tudtam) mi a sztorija, mire fut ki a film, mégsem volt zavaró. Fura.

3. Di Caprio zseniális.

4. Brad Pitt is nagyon jó.

5. Al Pacinot egy picit sajnálom. Nagyon kevés szerep jutott neki, az is teljesen semmilyen lett. Mindegy, Tarantino kipipálhatta Pacinot, vagy Pacino Tarantinot? Tényleg mindegy.

6. A rendező úr mérhetetlenül szerelmes a saját múltjába, ez már bizonyos.

7. Bruce Lee nevetségessé tétele, a spagetti western lesajnálása, amolyan önirónia a részéről?

8. A lényeg, hogy „igazságot szolgáltatott” – amolyan tarantinosan (ez is persze a megszokott fölényeskedés tőle, de itt ez sem zavaró) – Sharon Tate-nek, a hippiket elküldi a picsába, és finoman nosztalgiázik a klasszikus (nem spagetti!) western előtt. Ki tudja, lehet, hogy QT öregkorára republikánus lesz? :)

9. Summa summarum: a Kill Bill óta nem néztem ilyen jó szívvel Tarantino filmet. Nem ötös, nem lehet az, mert akkor a Kutyaszorítóban, Ponyvaregény, Jackie Brown, Kill Bill hatos lenne, így viszont egy frankó négyes.

2019-08-13 12:21:28 Simpan (1999) / Justice Jereváni Rádió (5) #6

A bibliai salamoni döntés egy kifordított, morbid, fekete humorú verzióját láttam. Nagyon jó ahogy a végén - szó szerint! - jön a megvilágosodás, itt azzal, hogy kiszínesedik a kép. A legvégén az androidok szétesését (illetve azt, hogy egy kivételével mindenki android volt) túlzásnak éreztem, sima hús-vér emberekkel jobb lett volna az eredmény. Ettől függetlenül remek rövidfilm. Színházban, kamaradrámaként is működne.

2019-08-06 08:27:52 High Noon (1952) / Délidő Jereváni Rádió (5) #114

A klasszikusok azért klasszikusok, mert nem kell magyarázni őket.

Elegáns rendezés Zinnemann-tól. Az, hogy szinte végig a Sakál szemszögéből látjuk a történteket, parádés megoldás. Nem tudom, hogy aki ebben az agyonpörgetett világban most szocializálódik, milyennek tartaná ezt a filmet. Nyilván lassúnak és emiatt rém unalmasnak. Pedig nem az, nagyon nem. Megérdemli az ötöst.

2019-08-02 12:49:34 Convoy (1978) / Konvoj Jereváni Rádió (3) #17

Hazárd megye lordjai felnőtt módra.

Az első rész hibátlan, ez meg amolyan kellemes B-film lett. A vége túl van nyújtva, ezért csak hármas.