Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (12 év)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

4 2018-05-05 3,6
Avengers: Age of Ultron
Bosszúállók: Ultron kora
3 2018-05-03 3,3
Svoj sredi chuzhikh, chuzhoj sredi svoikh
Idegenek között
Ítélet Magyarországon
Judgment in Hungary
5 2018-04-02 3,9

2018-05-14 10:38:11 [JÁTÉK] Jereváni Rádió #31646

5. Tükör által homályosan/Úrvacsora/A csend?

2018-05-14 10:37:16 [JÁTÉK] Jereváni Rádió #31645

1. Andrej Rubljov/Hetedik pecsét?
5. Ez történt egy éjszaka?

2018-05-14 10:35:22 [JÁTÉK] Jereváni Rádió #31643

4. Amelie csodálatos élete?

Itt megtekinthető. Döbbenetes. Minden szempontból.

2018-03-16 08:22:09 Presszó (1998) Jereváni Rádió (1) #11

Ha jól tudom ezzel a filmmel került a köztudatba a rendező, nekem ez kimaradt, hát most pótoltam. Általában jó véleménnyel vannak a Presszóról, ha a rendező további celluloid hulladékait veszem figyelembe (filmeknek azért nem nevezném, mert pl. az Apám beájulna nekem egy filmnek álcázott kínzóeszköz volt), akkor ezekhez képest nyilván jobb ez a film. De önmagában véve katasztrófa. Az egy szögből felvett jelenetek miért olyan különlegesek nem tudom, itt maximum az operatőrt spórolták meg, ennyi haszna lehetett, mert szerintem gyenge megoldás. De ez legyen a legnagyobb bajom. A szerelmi háromszög (illetve a végén már voltaképpen négyszög) nem lenne rossz, de ilyet már százezerszer láttunk. Meg azért tegyük fel a kérdést: milyen jó barátnős társaság az, ami eleve úgy indul, hogy a Kecskés Karina már korábban lefeküdt valamelyik nőnek a pasijával? Hogy maradhatnak eleve úgymond jó barátnők? A színészek milyenek voltak? Hát...Stohl hozza a kötelezőt, Fullajtár maníros, Söptei so-so, Kecskés Karina meg rettenetesen túljátssza a karakterét. Benedek Miklóst mindig öröm látni a filmvásznon, itt is megoldja szépen a feladatát, de könyörgöm, hogy mondhatja folyamatosan magáról, hogy: "Winston vagyok, problémamegoldó"?! Miért? Könyörgöm, miért? A mellékszálak gyatrák, értelmük nincs, csak idő-és helykitöltő funkciójuk van, semmi több. Aztán azokról az apróságokról nem is szólva, mint a szilveszteri jelenet, a "vér" fröccsenése a kirakatüvegen, Kaszás Géza védelmi pénzes jelenete, uramisten, köze nincsen nemcsak a magyar valósághoz, hanem egyáltalán bármilyen valósághoz.

Ostoba, de egyszer megnézhető akció zúzda. Azért írhattak volna valami épkézláb kerettörténetet, mert az valami hihetetlen bárgyú.

20 éves film, velem együtt 217 szavazat, vélemény egy sem. Pedig nem rossz film ez, csak valahogy olyan szimpla. Ami viszont szemkápráztatóan gyönyörű, az az operatőri munka. Emmanuel Lubezki korai remeke, gyönyörű munka, még egyszer.

2018-02-28 06:59:37 Pacsirta (1963) Jereváni Rádió (5) #21

Nincs mit. A rendezőtől ajánlom még: A tettes ismeretlen, Aranysárkány, Árvácska.

2018-02-24 22:16:21 The Host (2013) / A burok Jereváni Rádió (1) #29

Uramisten, de szar film! Andrew Niccol, mi lett belőled? Sci-finek pocsék, szerelmi történetnek röhejes, ráadásul még dögunalmas is.

De most komolyan: akkor az egyik srác - a nevét sajnos nem jegyeztem meg, annyira jellegtelen feje volt, a karaktere nem különben - most konkrétan beleszeretett a földönkívüli lénybe? Komolyan? Erre még a főszereplő csaj is azt mondja neki, hogy nem engem szeretsz, hanem ezt a testet. De nem, a srác azt a kis fényes bizbasz Vándort/Vandát szereti, abba szerelmes. Azon gondolkozom, hogy a Shop Stop 2-ből a Jay (aki azon morfondírozik, hogy asztronauta lesz, hogy elmondhassa magáról, hogy "Ő az Arc, aki megkúrt egy marslakót") semmivel sem perverzebb, mint ez a srác. XD Még kész szerencse, hogy egy újabb csinos csaj haldoklott, akibe beletehették a földönkívülit, és nem egy kétszáz kilós kopasz pacákot találtak, akit aztán ölelgethetett volna ám napestig! :)

Ó, de szép film! Nem akar nagyot markolni, de azt nagyon szépen és stílusosan teszi. Az utolsó jelenetek miatt hozzáteszem: kellő érzékenységgel. Van ebben a filmben némi japán jelleg, a hangulatában, amihez nagyon jól passzol ez a kedves francia miliő.

Nem zseniális, de nagyon szerethető, és szívet melengető alkotás ez. Nagyon erős négyes.