Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (14 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

"- Na, Vendelin barátom, mi is történt azzal az asszonnyal?
- Elment, nagyságos uram.
- Elment?
- Sszty!
- Sszty!
- Kérem, én a Kaszinóban voltam fiatal pincérkoromban. Akkoriban még a Szemere, a Péchy, az Üchtritz voltak a vendégeim.
- Az Üchtritz...
- A zsokék odakünn várakoztak az ebédlőben, a trénerek meg a folyosón ültek.
- Üchtritz...
- Ott folyt a tippelés néha éjfél után is, és mi pincérek tegeződtünk a zsokékkal. Ritkán mehettem ki a lóversenyre, de azért ismertem minden lovat. Én persze sohasem nyertem...
- Milyen sültet lehetne itt enni? Látom kacsapecsenye van. De azt eleget eszem otthon.
- Igen, kérem, kacsa vöröskáposztával.
- Tudja, Vendelin fiam, én a leginkább vadat szeretek ebédelni. A régi Lippert-féle vendéglőben főzték a legjobb vadpecsenyét. Az öreg Lippert maga is nagy vadász volt, főlövészmester a budai lövészegyletben, én ezt tudtam, és odajártam nyulat enni. Na most van az, hogy fácán gesztenyével töltve. Most csak az a kérdés, hogy ez olasz gesztenye, vagy magyar gesztenye?
- Fácán gesztenyével.
- Igen... Hát ha különösebb baja nincs ennek a madárnak, akkor jöhet!"

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Fred Zinnemann, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Nyikita Mihalkov, Shinkai Makoto, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

Deux hommes dans la ville
Két férfi a városban

3 2020-11-17 3,3
The Long, Hot Summer
Hosszú, forró nyár
4 2020-11-16 4,2

Azon töprengek, hogy olyan ez a film, mint Jean Gabin tekintete: sztoikos nyugalomba oltott keserűség lappang benne. Nincs még egy ilyen tárgyalásos jelenet, amely ennyire felháborító és keserű lenne. Kolosszális film a Két férfi a varosban, két színészóriás, Gabin es Delon jutalomjátékával.

2020-11-27 06:53:37 Kárhozat (1988) / Damnation Jereváni Rádió (?) #48

A világ legszomorúbb dala.

Marilyn Monroe ide vagy oda, végtelenül gyönge film. Első csalódásom Billy Wilderben.

2020-11-24 07:32:34 Hosszú alkony (1997) Jereváni Rádió (3) #4

Tegnapi nap Törőcsik Mari tiszteletére - Isten éltesse ezúton is a Művésznőt - sikerült megnéznem.

Mit is mondjak, vele nem volt probléma, fantasztikusan játszott.

A filmről két másik film jutott az eszembe: a Puszta formalitás Tornatore-től és a Lost Highway Lynch-től. Előbbi zseniális fordulatait, utóbbi horrorisztikus hangulatát is nélkülözi (illetve csak nyomokban van jelen). Ez a film ugyanis még az álomlogikás mércével is hiányos. Legalább még fél órát meg kellett volna töltenie a különböző álom színterekkel így viszont csak lóg a levegőben a kétféle elmeséléssel.

Az atmoszférateremtéssel, a hangulattal nincs gond, a ruhák, a helyszínek, a díszletek oda lettek rakva, az operatőri munka kiemelkedő (kiváncsi vagyok, hogy hol forgathatták a filmet).

Marad egy közepes.

2020-11-23 16:52:29 [Általános fórum] Jereváni Rádió #8922

Törőcsik Mari 85! Isten éltesse!

A Holdkelte és a Polipka még durvább ebből a szempontból. :)

előzmény: VVega (#37)

2020-11-17 17:17:15 Csillagok, csillagok (2019) Jereváni Rádió (1) #1

Nézhetetlen borzalom.

Törőcsik Franciskát úgy látszik megtalálják ezek a fajta szerepek. A filmen még nem ártott volna agyalni egy cseppet, mert ez így elég fapados.

2020-11-16 12:36:44 Családon belül (2019) Jereváni Rádió (5) #1

Itt megtekinthető. (jelszó: SZFE)

Nem igazán lehet megszólalni ezután. Csak azt kívánom Andreának, Pirkónak és Bogyónak, hogy sikerüljön elköltözniük.

2020-11-14 23:38:14 Mephisto (1981) Jereváni Rádió (4) #40

Szabónak ez inkább önvallomás.

előzmény: sleepingdancer (#39)