Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (11 év, 3 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

Béka-parti

3 2017-08-02 3,3
Sötétség

4 2017-08-02 ?
Blackwood - Hogyan írjunk Blackwood-cikket?

3 2017-08-01 ?

A vörösbegy

1 2017-08-01 ?

2017-08-03 21:44:55 [In Memoriam...] Jereváni Rádió #2179

Elhunyt Vásári József

Hajdu Szabolcs filmjeinek szereplője, az Off Hollywood-ban nyújtott alakítása örökre megmarad számomra!

*javítva: szerk.

Itt megtekinthető.

Na, ez már valami! Gyönyörű, ötletes animáció, aminek még üzenete is van. Bravó!

2017-08-02 06:01:20 Sötétség (2010) Jereváni Rádió (4) #2

Ez már sokkal szimpatikusabb, mint a Blackwood-animáció. Aranyos kis mese, semmi több, de ez így van rendjén.

előzmény: coles (#1)

Itt megtekinthető.

Tim Burton találkozása a Happy Tree Friends-el.

Felejtsd el a Macska-jaj-t vagy a Cigányok idejét, azok csak szünidei matinék ehhez képest. Röhögtél a Trabantot rágó disznón? Nézd meg a putri oldalába épített buszt, a törött pohárba direkt beletenyerelő főszereplőt, vagy a bíróság előtt arra fogadást kötő cigányokat, hogy pénzbírságot vagy elzárást kap-e a társuk. Nagyon kemény film, merem ajánlani.

"Az a kérdés jött fel bennem ugyanakkor, hogy vajon Celine és Jesse szerelme igaz?"

Nem kérdés, igaz. Viszont érdekes lenne feltenni másképpen a kérdést. Ha egy párkapcsolatban sosem egyforma mértékben szeretik egymást az emberek, akkor melyikük szereti jobban a másikat. Van egy elmélet, miszerint egy párkapcsolatban mindig valaki szeret, a másik meg elviseli, hogy szeretik (én nem akarok hinni benne, nem abban, hogy ez a jelenség nem létezik, hanem hogy minden egyes párkapcsolatra igaz lenne ez az elmélet). Adódik a kérdés, melyik az amelyik szereti a másikat, és melyik az, amely csak elviseli (rohadt undorító szó, hogy elviseli, de ugyanakkor nagyon kifejező is), hogy szeretik. Celine vagy Jesse? Ebből a filmből nem derül ki. Még a másodikból sem önmagában véve. A harmadikból derül ki úgy, hogy abból tudsz következtetni a másodikban lévő jelekre.

2017-07-25 17:34:28 Zygote (2017) Jereváni Rádió (5) #11

Gyönyörűen megidézte a Dolog világát. Előjött az a mérhetetlen klausztrofób érzés, amit Carpenter műve okozott anno. Megérdemli az ötöst.

Ezennel visszavonok mindent, amit a filmről írtam. Annyira kicseszettül szép film, hogy az valami hihetetlen. Hiába 23 évesek, és hiába mondanak oly sok intelligens mondatot egymásnak (ezt hibaként róttam fel korábban, hülyeség volt, az éjszakából ellesett pillanatokról van itt szó), mégis benne van a két szereplő összes nézésében és mozdulatában az a tinédzser báj, ami később már sosem jön vissza. Mert megkeményedsz, mert csalódsz, mert te is szemét leszel később. Ilyenkor még nem. És ezért csodálatos, mert naiv és tiszta még. Briliáns mű!