Jereváni Rádió

Regisztráció: 2006. május 17. (13 év, 8 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Andrzej Wajda, Billy Wilder, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Milos Forman, Miyazaki Hayao, Nyikita Mihalkov, Sidney Lumet, Wong Kar-Wai, Woody Allen

Nem: nem publikus

3 2019-12-31 2,4
The Descendants
Utódok
4 2019-12-17 3,6

Nekem azért nem volt gyanús, hogy sokat eszik, mert a házvezetőnő amúgy elég korpulens személy volt.

De azt, hogy amúgy x éve lejár a gazdag család által sem ismert pincerendszerbe, hogy az uzsorások elől rejtőzködő férjét etesse, na annak semmi jele nem volt. Én legalább is a "sokat eszik a házvezetőnőből" a büdös életbe nem jöttem volna erre rá.

Ezért volt számomra döbbenetes.

Az, hogy apa a pincében maradt, valóban nem egy nagy csavar. Inkább tök kézenfekvő, logikus. Bong Joon-ho szerintem ez utóbbit nem is csavarként rakta bele - annak tényleg gyenge lenne - , hanem a szomorú lezárás végett.

előzmény: Doc (#40)

Én felteszem a kezem. Engem meglepett. :)

előzmény: Doc (#32)

2020-01-18 23:49:02 Rushmore (1998) / Okostojás Jereváni Rádió (4) #8

Olyan kedves film ez. Kiforratlan, de eleven. Tetszett, jól esett nézni.

Borzalmas. A film is, Csányi is.

Valamilyen szinten átverés ez a film. Bár Willem Defoe mondja Pattinsonnak, hogy itt nincs rejtély, de mégis úgy van megalkotva, hogy az ember végig ezt várja.

És lőn a semmi.

Döbbenetesen hangulatos képi miliő jellemzi: csodálatos a helyszín, az operatőri munka, a fekete-fehér színvilág csillagos ötös, a hanghatásokért plusz pirospont.

A két színész remek alakítást nyújt. Defoe-tól az ember nem is várna mást, ez a Patisszon gyerek nekem eddig kimaradt, de abszolút felnőtt a szerepéhez.

Csak az a fránya tartalom, az, azt próbálják itt nekünk a képi világgal meg a hangulattal eladni, nem, ez így nem megy. Így nagyobb a füstje, mint a lángja, ez nekem kevés. Ugyanakkor megértem, ha valaki zseniálisnak tartja, de hogy nem a mondanivalója miatt, az is biztos.

Sajnálom, mert egy jobb forgatókönyvvel könnyen 4-es, 5-ös lenne, így viszont egy közepes.

Napsütötte Toszkánába oltott Woody Allen. Egyszerre mulatságos és melankolikus. Az első fél órája nem tetszett különösebben, de aztán szépen feljavult a film. Az Utódoknál jobb, a Schimdt történetéhez képest kevesebb.

Szívet melengető négyest adok neki.

Nekem az idei, mert idén néztem meg. :)

Megy is az Arany Vapiti jelölés!

előzmény: nightrace (#25)

Nem vagyok az a típus, aki minden héten látja az év filmjét, azonban ez most kivétel. Január 2-a van, és máris láttam az év filmjét. Kötve hiszem, hogy ennél jobb film lesz ebben az esztendőben.

Lenyűgöző alkotás az Élősködők, az Oldboy óta nem láttam ilyen jó dél-koreai filmet. Bong Joon-ho-t eddig is jó rendezőnek tartottam, de valami mindig hiányzott az igazán zseniálishoz, lehet a különböző stílusok keverése (általában a komédiától a horrorig) feküdte meg eddig a gyomromat, de ebben a műben végre tökéletesek az arányok. Úgy döbbensz, hogy röhögsz, úgy nevetsz, hogy közben nyomaszt.

2020-01-02 23:12:47 [Általános fórum] Jereváni Rádió #8222

12.31. Nagyfater elszabadul
01.02. Élősködők (ami egyúttal az Év filmje lett nálam)

2019-12-20 21:02:27 [In Memoriam...] Jereváni Rádió #2519

Isten nyugosztalja. A legszebb Bond-lány volt valaha. :(