crayne

2016-10-16 19:19:50 [Kritikus kód] crayne #1700

Ha korábban szavaztam egy filmre, a szavazat alatt látszik a dátum amikor értékeltem. Újranézés esetén változhat mennyi csillagot adok a filmnek. Ilyenkor ha újra értékelem, a dátum nem változik meg csak a csillagok száma.

Ez hogy jelenik meg a statisztikában? Csak a legelső szavazás dátumához kerül? Lenne értelme a dátumot is frissíteni?

2013-10-26 18:29:17 [Kritikus kód] crayne #7

Néhány gondolat a részemről:

1. A betűméret tökéletes. A színvilág változtatnék leginkább: fehér, fekete és árnyalatai dominálásának örülnék a legjobban. A mostani design többnyire letisztult, és ez nagyon jó tulajdonsága az oldalnak.
2. Személyre szabhatóság: A bal menüből jó ha 5 dolgot használtam rendszeresen az elmúlt közel 10 évben. Vagy az elrejtési lehetőség, vagy sorrend megváltoztatásának lehetősége tetszene.
3. Az adatlapokon minél több a szavazó és így a név, annál rondább. Tetszene egy opció a nevek elrejtésére, és csak azok maradnának láthatóak akiket bejelölök, hogy érdekelnek.
4. Előzőhöz kapcsolódik, hogy saját adatlapnál vissza tudom nézni milyen sorrendben szavaztam az elmúlt x filmre, más adatlapján csak az utolsó 5 nézhető meg időrendben.
5. Sokakat érdekelhet box office információ, arra is lehetne külön szekció, vagy legalább link az adatlapokon a boxofficemojo.com-os adatlapra.
6. A statisztikákat, pl. "éveid" grafikusan is megjeleníteni.
7. Fórumban, véleményekben szűrési lehetőség.

+ Én szívesen letöltenék az általam osztályozott filmekről egy ,csv-t olyan oszlopokkal mint cím, gyártási év, osztályzat, stb. De ez jó eséllyel rajtam kívül nem sokat érdekelhet. :)

2008-02-02 23:15:45 Magnolia (1999) / Magnólia crayne (5) #7

Nem kötekedésképpen, de ha egy film 2/3-át nézed meg, hogyan is várhatsz választ a film lényegére? (mellékessen szerintem akkor már egy 1-est is nyomhattál volna).
Kb. 2 éve láthattam a filmet utoljára, így minden momentumra és kapocsra én sem emlékszem, de szerintem nem is feltétlenül az volt a lényeg, hogy minden passzoljon, összefonódjon. Nálam inkább a hangulat volt a nyerő (igen, szerintem van) és a színészi alakítások. Említhetném a film végét is, de így hogy nem láttad, nem érdemes. Ez a két, ill. három tényező pedig biztosan vitt már előre a szemedben egy filmet legalább a 4-es, de talán még az 5-ös szintre is.

Az sem elhanyagolható, hogy míg otthon az ember megnézheti a filmet a családjávál, barátaival vagy akár egyedül, addig a moziban el kell viselni a sok idegesítő embert, akik végigkommentálják, végigcsámcsogják a filmet. Persze ettől még lehetne otthon dvd-zni, de ha mindig a megjelenésekre várnék, fele ennyi filmet ha láttam volna, a pénzről nem is beszélve. Mifelénk egy "új" film kölcsönzése közel annyiba kerül, mint egy olcsó dvd.
A filmes izlésemnek pedig nem kedveznek a mozik, még a fővárosi sem mindig, és én is a székesfehérvári multiplexbe kényszerülök, oda is csak utazás árán.
Szóval van sok érv a letöltés mellett és ellen is, de amíg megnézem azokat a moziban, amik igazán érdekelnek (és elérhetőek), addig eszem ágában sincs változtatni.

Nem túl széles körben ismert a film sajnos, viszont annál jobb. A film első felét még csalódásként éltem meg, hisz a trailer alapján óriásiak voltak az elvárásaim. Szokásos gettótörténet, nehéz az élet, kevés a pénz, a fiatalok bandákba tömörülnek, nem foglalkoznak semmi komoly és hasznos dologgal, csak a nők, haverok, alkohol...
Ám a második felénél egyre inkább azt vettem észre, hogy egymást követik a jobbnál-jobb jelenetek, és szinte mindez a nagyszerű színészeknek és a hangulatnak (amolyan 25th Hour-szerű szerintem) köszönhetően.
A film lezárását húzhatták volna még egy keveset, de a negatívumaival együtt (kár az első 40-50 percért) így is az utóbbi 2-3 év legjobbjai közt van a helye nálam.

2006-11-06 13:31:43 [Tévés ajánló] crayne #55

Van valakinek információja arról, hogy honnan lehetne tájékozódni az MGM csatorna programjáról?

2005-12-19 20:48:58 [Havonta kb. hányszor mész moziba?] crayne #23

Ilyenkor sajnálom, hogy nem budapesti vagyok. Székesfehérváron pl. egyszerűen 1190 Ft alatt be sem jutni a moziba...

előzmény: azazell0 (#22)

2005-08-01 21:11:47 Black Knight (2001) / Fekete lovag crayne (2) #1

Tudom, hogy az RTL KLUB ezen a néven futtatta, sőt, a port.hu-n is Gagyi lovag a címe, de megjelenésekor mintha még mindenhol A fekete lovag lett volna. Most akkor hogy is van ez?

Bár nem tudom, milyen arányban gondolták a készítők munka közben a dráma, romantika és a komédia elemeket, részemről elégedett vagyok mindegyikkel. Az elején nem indul be könnyen, ám utána szinte végig mosoly ült az arcomon. A színészek jók voltak (Sandler is), volt pár tetszetős beszólás is...de ami mégfontosabb: az utóbbi idők legcsodálatosabb nőjét láthattam a vásznon Paz Vega személyében.

2005-07-24 00:14:30 Juice (1992) / Hosszú lé crayne (4) #1

Ha szigorúan szubjektív akarnék lenni, a zseniálist is megérdemelné. Talán a legjobb gettófilm, amit láttam, Tupac-, és rapzene-rajongóknak kötelező!

Ha végig sem tudtad nézni, miért nem szavaztál egyből a nézhetetlenre? :)
Egyébként való igaz, az első fele nem túl jó, nekem sem tetszett, de örülök, hogy nem adtam fel, hisz végülis egy jó film kerekedett ki belőle.

Ahogyan egyszer egy netes szavazásban is volt, a "legszebb nem szép színésznő": Julianne Moore :)

A francia kapcsolaton mindig gondolkodóba esem, hogy tényleg ilyen rossz film is kaphat Oscar-díjat (na meg nagy rajongótábort), vagy ennyire rossz lenne az izlésem...

2004-07-18 13:38:09 [Általános fórum] crayne #30

Leslie: sorozatokról a www.moziplussz.hu oldalon olvashatsz a tvguide című rovatban.

Hali
Szeretem a klasszikus filmeket, de szerintem nagyon pocsék egy film ez. Iszonyú unalmas és semmitmondó, a sokat emlegetett üldözési jelenetre pedig fel sem figyeltem volna, ha nem olvastam volna róla elötte.
Ki tudná valaki fejteni bővebben, mi olyan jó ebben a filmben?

2004-04-19 14:46:36 Forrest Gump (1994) crayne (5) #1

Örök kedvenc...