crayne

Regisztráció: 2004. április 19. (19 év, 11 hónap)

Születési év: 1986

Little Miss Sunshine
A Család Kicsi Kincse
4 2024-02-13 4,1

2016-10-16 19:19:50 [Kritikus kód] crayne #1700

Ha korábban szavaztam egy filmre, a szavazat alatt látszik a dátum amikor értékeltem. Újranézés esetén változhat mennyi csillagot adok a filmnek. Ilyenkor ha újra értékelem, a dátum nem változik meg csak a csillagok száma.

Ez hogy jelenik meg a statisztikában? Csak a legelső szavazás dátumához kerül? Lenne értelme a dátumot is frissíteni?

2013-10-26 18:29:17 [Kritikus kód] crayne #7

Néhány gondolat a részemről:

1. A betűméret tökéletes. A színvilág változtatnék leginkább: fehér, fekete és árnyalatai dominálásának örülnék a legjobban. A mostani design többnyire letisztult, és ez nagyon jó tulajdonsága az oldalnak.
2. Személyre szabhatóság: A bal menüből jó ha 5 dolgot használtam rendszeresen az elmúlt közel 10 évben. Vagy az elrejtési lehetőség, vagy sorrend megváltoztatásának lehetősége tetszene.
3. Az adatlapokon minél több a szavazó és így a név, annál rondább. Tetszene egy opció a nevek elrejtésére, és csak azok maradnának láthatóak akiket bejelölök, hogy érdekelnek.
4. Előzőhöz kapcsolódik, hogy saját adatlapnál vissza tudom nézni milyen sorrendben szavaztam az elmúlt x filmre, más adatlapján csak az utolsó 5 nézhető meg időrendben.
5. Sokakat érdekelhet box office információ, arra is lehetne külön szekció, vagy legalább link az adatlapokon a boxofficemojo.com-os adatlapra.
6. A statisztikákat, pl. "éveid" grafikusan is megjeleníteni.
7. Fórumban, véleményekben szűrési lehetőség.

+ Én szívesen letöltenék az általam osztályozott filmekről egy ,csv-t olyan oszlopokkal mint cím, gyártási év, osztályzat, stb. De ez jó eséllyel rajtam kívül nem sokat érdekelhet. :)

2008-02-02 23:15:45 Magnolia (1999) / Magnólia crayne (5) #7

Nem kötekedésképpen, de ha egy film 2/3-át nézed meg, hogyan is várhatsz választ a film lényegére? (mellékessen szerintem akkor már egy 1-est is nyomhattál volna).
Kb. 2 éve láthattam a filmet utoljára, így minden momentumra és kapocsra én sem emlékszem, de szerintem nem is feltétlenül az volt a lényeg, hogy minden passzoljon, összefonódjon. Nálam inkább a hangulat volt a nyerő (igen, szerintem van) és a színészi alakítások. Említhetném a film végét is, de így hogy nem láttad, nem érdemes. Ez a két, ill. három tényező pedig biztosan vitt már előre a szemedben egy filmet legalább a 4-es, de talán még az 5-ös szintre is.

Az sem elhanyagolható, hogy míg otthon az ember megnézheti a filmet a családjávál, barátaival vagy akár egyedül, addig a moziban el kell viselni a sok idegesítő embert, akik végigkommentálják, végigcsámcsogják a filmet. Persze ettől még lehetne otthon dvd-zni, de ha mindig a megjelenésekre várnék, fele ennyi filmet ha láttam volna, a pénzről nem is beszélve. Mifelénk egy "új" film kölcsönzése közel annyiba kerül, mint egy olcsó dvd.
A filmes izlésemnek pedig nem kedveznek a mozik, még a fővárosi sem mindig, és én is a székesfehérvári multiplexbe kényszerülök, oda is csak utazás árán.
Szóval van sok érv a letöltés mellett és ellen is, de amíg megnézem azokat a moziban, amik igazán érdekelnek (és elérhetőek), addig eszem ágában sincs változtatni.

Nem túl széles körben ismert a film sajnos, viszont annál jobb. A film első felét még csalódásként éltem meg, hisz a trailer alapján óriásiak voltak az elvárásaim. Szokásos gettótörténet, nehéz az élet, kevés a pénz, a fiatalok bandákba tömörülnek, nem foglalkoznak semmi komoly és hasznos dologgal, csak a nők, haverok, alkohol...
Ám a második felénél egyre inkább azt vettem észre, hogy egymást követik a jobbnál-jobb jelenetek, és szinte mindez a nagyszerű színészeknek és a hangulatnak (amolyan 25th Hour-szerű szerintem) köszönhetően.
A film lezárását húzhatták volna még egy keveset, de a negatívumaival együtt (kár az első 40-50 percért) így is az utóbbi 2-3 év legjobbjai közt van a helye nálam.

2006-11-06 13:31:43 [Tévés ajánló] crayne #55

Van valakinek információja arról, hogy honnan lehetne tájékozódni az MGM csatorna programjáról?

2005-12-19 20:48:58 [Havonta kb. hányszor mész moziba?] crayne #23

Ilyenkor sajnálom, hogy nem budapesti vagyok. Székesfehérváron pl. egyszerűen 1190 Ft alatt be sem jutni a moziba...

előzmény: azazell0 (#22)

2005-08-01 21:11:47 Black Knight (2001) / Fekete lovag crayne (2) #1

Tudom, hogy az RTL KLUB ezen a néven futtatta, sőt, a port.hu-n is Gagyi lovag a címe, de megjelenésekor mintha még mindenhol A fekete lovag lett volna. Most akkor hogy is van ez?

Bár nem tudom, milyen arányban gondolták a készítők munka közben a dráma, romantika és a komédia elemeket, részemről elégedett vagyok mindegyikkel. Az elején nem indul be könnyen, ám utána szinte végig mosoly ült az arcomon. A színészek jók voltak (Sandler is), volt pár tetszetős beszólás is...de ami mégfontosabb: az utóbbi idők legcsodálatosabb nőjét láthattam a vásznon Paz Vega személyében.

2005-07-24 00:14:30 Juice (1992) / Hosszú lé crayne (4) #1

Ha szigorúan szubjektív akarnék lenni, a zseniálist is megérdemelné. Talán a legjobb gettófilm, amit láttam, Tupac-, és rapzene-rajongóknak kötelező!