branton

Regisztráció: 2024. január 14. (6 hónap)

Bemutatkozás

Nem csupán "filmek" érdekelnek, hanem alkotások.

Rendezők: Antoine Fuqua, David Leitch, Quentin Tarantino
Színészek: Al Pacino, Brad Pitt, Denzel Washington, Edward Norton, Emily Blunt, Jake Gyllenhaal, Jason Statham, Keanu Reeves, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Mark Wahlberg, Robert De Niro, Ryan Gosling, Tom Hardy, Uma Thurman
Műfajok: dráma, thriller, vígjáték

La piel que habito
A bőr, amelyben élek
2 2024-07-13 3,9

2024-07-16 09:02:35 Cannibal Holocaust (1980) branton (4) #123

Ami miatt nagyon működik Deodato műve, az a mocskos hangulat. Az pedig zseniális amit a legelején csinál. Vidám, nyugtató zene, majd megkezdődik a borzalom. Első élményem nagyjából kilencéves koromban volt vele, mondanom sem kell, hogy belém égett. Véletlen a televízió elé keveredtem. :) A hentelések mai szemmel sem rosszak, de egyes pontokon kilóg a lóláb, a hitelességüket illetően. Remek társadalom-és médiakritika jellemzi ezt a kannibálos kalandot. A förtelmes képsorok ellenére sem nevezném horrornak, inkább egy ultraerőszakos kalandfilm.

2024-07-16 08:11:49 Expend4bles (2023) / Feláldozh4tók branton (2) #8

Az igazán elkeserítő a Feláldozhatók negyedik részével kapcsolatosan az, hogy nem egy tisztességes negyedik rész. Nem is az a bajom hogy rossz, hanem az, hogy ily' hányásszerűen rossz. Összevissza, egymásra rakott jelenetek, szériaidegen, rossz vágások. Stallone sem élvezte, Statham sem, Lundgren sem és senki sem, pláne mi, nézők nem. Sőt, tovább is megyek, egyszerűen nem ezt érdemeltük. Nem hiszem el azt, hogyha ezt nagyon akarta volna a brigádból bárki, akkor ne tudta volna felkarolni. Jaj, meg az a csapnivaló húzás és dramaturgia ott az első harmadban... Kicsit szemenköpése a nézőknek, nem egy sokkoló pillanat. Tony Jaa és Iko Uwais elpazarlására nincs mentség. Vagy ha már kevés a pénz, úgyis összelehet rakni combos akciójeleneteket. Nem csak Tony Jaa és Iko Uwais elpazarlására nincs mentség, pontosítok: erre az egész zöldhátteres, olcsó, félamatőr fércmunkára nincs mentség. A két csillag Statham one man showjáért és az azokból fakadó poénokért jár. Annak ellenére Statham vitte a hátán ezt a kínszenvedést, hogy nyilván szenvedett ő is a szerepben, de legalább mindent megpróbált.
Van egy olyan sejtésem, hogy rettenetesen semmilyen hangulat uralkodott a forgatáson. Stallone meg elmehet a búsba, ahogyan öregszik úgy válik egyre kevésbé szimpatikussá, mert már nem az első filmje ez ahol beharangoz egy emlékezetes, de minimum egy méltó folytatást/önálló darabot, aztán kapjuk a nagy szart. Többre képes ő is, meg ez az egész banda, még 5 forintból is. Ott a tökös, vicces, macsó és stílusos első két rész, melyet egy gyenge, de legalább korrekt harmadik követett, aztán kapunk alulhasznált harcművészeket, pocsék és filléres akciókat, kínos dramaturgiai húzásokat, meg egy szopós szájú Megan Foxot, no meg egy tetovált japán csajt, aki csak azért van benne, mert a nyolcvanharmadik élőszereplős anime forgatása szüneteltetik, aztán kellett az a csekély (?) zsozsó. Köszi baszki, igazán kellemes volt minden perce!

2024-07-16 07:39:31 Silent Rage (1982) / Néma düh branton (3) #2

Részleteiben egész jó, mert abszolút benne van az esély egy valóban szórakoztató, kellemes akcióra, de a film nem igazán tudja eldönteni, hogy akkor most mezei akciófilm, tudományos sci-fi, vagy ijesztgetős horror legyen. Együtt a három szerintem itt nem igazán működött, csak néha. Ami igazán dícsérhető Csák Norisz :) egyik legkevésbé ismert projektjében, az bizony a fullasztó, nyomasztó hangulat. Nem rossz film, olyan kegyelemhármas szaga van.

Ez tipikusan az a film, amely vígjátéknak túl komoly, kemény és erőszakos, akcióthrillernek meg nem elég komolyanvehető. Egyébként jópofa kis film, Maggie Q-ra szabva, mellette mindenki más csak egy platónyi ragasztószalaggal elviselhető Neil LaBute agymenésében.

2024-07-15 19:11:49 Nope (2022) / Nem branton (2) #52

Peele megrendezte a 2010-es évek egyik legjobb thrillerét, amit nagyon szeretek a mai napig. Azután rendezett egy piszok ötletes, hangulatos, ám kifejezetten kusza, idegesítő horrort. Majd jött ez, amit láttam jönni, de talán nem hittem el, hogy ekkora minőségzuhanással. Dögunalmas, értelmetlen, túlszimbolizált, kissé rasszista kutyagumi. Emlékszem a napokra mikor nagyon vártam, vártam, hogy Peele ledob ismét valami emlékezeteset, igazán odaverőset. Nos, ezt a szintet csak a már sokat emlegetett majmos jelenet tudta számomra hozni. Színészi játék terén is elmarad az előző daraboktól. Főszereplő hölgyünk pedig minden idők egyik, ha nem a legidegesítőbb karaktere. Gyengus ez, nagyon!

2024-07-15 18:45:07 The Black Mamba (2011) branton (4) #9

Hát ez haláli, de kár, hogy csak Kobe halála után látom. Rodriguez stílusos, vicces, pofátlan. Ezt szeretem benne. :)

Felfoghatatlan számomra is. Ennyire foglalkoznak a filmnézők igényeivel, kívánságaival. Egy dolgot felejtenek el igazán: nagyrészt belőlünk élnek, nézőkből.

előzmény: bambula (#10)

Az abszolút kibaszás még az lett volna, hogyha Nagy Ervint lecserélték volna mondjuk Elek Ferencre. :)) (Látom Rob Deaney már megkapta.) :D
Nem tudom, én szerintem megpróbálom szinkronosan is megnézni, aztán legalább szenvedek egy jót rajta. Weil Róbert az egyik legrosszabb választás. Balfékek ezek a szinkronrendezők.

előzmény: bambula (#8)

2024-07-15 15:55:36 Cobweb (2023) / A félelem fészke branton (4) #12

Nem is tudom pontosan, hogy most ez hármast vagy négyest érdemelne igazán. Az első egy óra egy tök jó thriller, ráadásul ötletes, aztán jön a csavar és váltunk horrorba, trancsírba, mely szintén nem rossz, de nem kifejezetten ezt szerettem volna látni így az utolsó harmadra. A színészi játék abszolút rendben van Lizzy Caplan és Anthony Starrtól. Cleopatra Coleman inkább instamodellnek való mint tanárnéninek, de nem volt legalább zavaró. A gyerkőc szerintem tehetséges, jól játszotta a szerepét ilyen fiatalon. Gyenge négyest adok, mert őszintén szólva egy nagy rakás fekáliára számítottam, ehelyett kaptam egy 70%-ban jó, 30%-ban közepes, korrekt kis horror-thrillert.

2024-07-14 14:29:56 Force of Nature: The Dry 2 (2024) branton (?) #2

Akkor összességében gyengébb mint az első felvonás?