branton

Súly: 2066
Regisztráció: 2024. január 14. (1 hónap, 1 hét)

Rendezők: Antoine Fuqua, David Leitch, Quentin Tarantino
Színészek: Al Pacino, Brad Pitt, Denzel Washington, Edward Norton, Jake Gyllenhaal, Jason Statham, Keanu Reeves, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Mark Wahlberg, Robert De Niro, Tom Hardy, Uma Thurman
Műfajok: dráma, thriller, vígjáték

Barbarian
Barbár
4 2024-02-22 3,4

2024-02-25 12:08:04 Ted (2024) branton (4) #1

Nagyon szerethető sorozat. Előzménysorozat szempontjából pedig igazán ritkaságszámba menő, hiszen az eredeti filmek szellemiségét abszolút sikeresen tovább tudja vinni, annak minden bajával és bájával. Könnyen ledarálható, könnyed kis korhatáros móka, amely egyébként kicsit sem fogja vissza magát. Helyenként roppantul átesik a ló túloldalára, talán annyira, amennyire már nem kellene. Ízléstelenkedésből messze lepipálja a két egész estés mozifilmet.

2024-02-24 11:10:39 Malignant (2021) / Eleven kór branton (2) #21

Másodjára is megnéztem, mondom nem-e éppen rossz hangulatban kapott el mikor először láttam. Nem. James Wan olyan filmet tett le az asztalra, melynek az alapötlete kétségkívül zseniális, viszont telis-tele van a történet logikai bukfencekkel, a film rossz színészi játékokkal, szekunderszégyenérzetet kiváltó karakterekkel. Például mit akartak ezzel a Kekoa és Sid közötti romantikus fellángolással,vagy mi volt ez a kihallgatószobában lévő telefoncsörgetés? ezek ultimate faszságok, melyből annyi van, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni. Ami hatalmas pozitívum, hogy Wan mozija az utolsó húsz percre iszonyatosan bepörög, kapunk nem egy, de nem is kettő pofás zúzást. Kár, hogy a befejezés biztonsági játéklett.

2024-02-23 19:14:37 Gran Turismo (2023) branton (4) #9

Neill Blomkamp jött, látott, nem győzött ugyan, de eléggé tisztességes helyen ért célba. A förtelmes Demonic után a f.sz gondolta volna, hogy ez az ember még képes értékelhető produktumra? A Gran Turismo egy kifejezetten jó film, a sok-sok Sony-PlayStation reklám ellenére is tele van szívvel és lélekkel. Nagyon szerettem, kiválóan szórakoztam rajta. Félreértés ne essék, semmi kiemelkedő nincs ebben a filmben, csupán egy baromi ügyesen felmondott házifeladatot kapunk. Épp annyira drámai, helyenként épp annyira könnyed, hogy az beleférjen a 12-es karikába, hogy el lehessen adni a gyerkőcöknek. Mondjuk egy két káromkodáson meglepődtem! Simán jó visszatérés ez Blomkamptól, David Harbour pedig nagyon jól játszik újfent, a többieket sem igazán érheti panasz. Nem vagyok egy autófanatikus, autósjátékok közül sem sokkal játszottam, viszont eszembe juttatta a régi emlékeket, mikor PS2-n a 2006-os F1 játékot játszottam. Emlékszem, arra forgattam a Joystickot, amerre az autó kanyarodott, úgy beleéltem magam. Nos, ha valami nosztalgikus dolgokat idéz belőlem elő, az már nem lehet egy rossz film, filmélmény. Jann meg nem semmi csávó, hogy ilyet véghez vitt...

Ha az első tízperc aranyosságát tovább viszik, akkor ebből még lehetett volna valami. Jelentem: nem viszik tovább! Helyette mit kapunk? Trágárságot, nulla kémiát, meg egy ördögien vagánynak, hű de trendinek szánt LMBTQ-vonulatot. Köszi Will Gluck, de ez majdnem egyenlő a nullával! Néhány jó pillanat, s mint ahogyan kezdő mondatom jelzi, az első tíz perc menti meg a nézhetetlenségtől ezt a moziba szánt, totál Netflix-kompatibilis b.zi nagy ausztrál lagzit.

Huh...
Régóta terveztem megnézni Elem Klimov leghírhedtebb rendezését, ma végre sort kerítettem rá. Milyen jól tettem! Iszonyatos filmélmény, de tényleg. Kevés háborús filmet szeretek, még kevesebb háborús filmre adok ötös érdemjegyet. Nem lehet kérdés, hogy ez a darab ötöst érdemel! Azt gondolom, hogy a Ryan közlegény megmentése a legjobb giccses háborús film, a Jöjj és lásd! viszont a legjobb hiteles háborús film, kvázi a LEGJOBB HÁBORÚS FILM. Nem lehet kérdés! Ötös ez is, az is, de van köztük egy ördögi nagy különbség. Elemi erővel csapja arcon a nézőt úgy, hogy a fal adja a másikat. Hozzátesz a kiváló operatőri munka, a frenetikus zene és hangeffektek, na és a kissrác arcjátéka. Borzalom! Borzalmasan nagyszerű film. Azt gondolom ezt mindenkinek látnia kell egyszer, fogjuk már fel mit jelent a háború...

2024-02-20 09:11:24 Napoleon (2023) / Napóleon branton (1) #32

Ez nem kicsit ment mellé, rendkívülien. Egy unalmas, röhejes és taszító zanzára sikeredett Scott bácsi újabb műve. Talán az eddigi legrosszabb alkotása, ami azért szomorú, mert ez az ember egyébként nagyszerű rendező, mint már bizonyította. A Napóleon erőtlen, vontatott és képtelen működni élvezhető filmként. Amíg nekem az "A Gucci-ház" kifejezetten tetszett, "Az utolsó párbaj" kifejezetten nem, ez pedig nagyon, de nagyon nem. Pedig vártam, hogy majd kapunk abból az igazi Scott-fűszerből, amely jellemezte rengeteg filmjét, karrierje háromnegyedéig.

2024-02-19 10:46:48 A Lonely Place to Die (2011) branton (3) #3

Ahogyan emlékszem a filmre régebbről: néha meglepően jó, néha meglepően szar. Nem tudom hogy sikerült ezt így elérni, de ez is művészet. A thriller része teljesen korrekt, ahogyan a történet is megfelelően "bonyolult" ( :D) egy ilyen kaliberű filmhez. Talán néhány színész amatőr játéka okozza ezt a kettős érzést, vagy a logikátlan megoldások. Nincs szívem hármasnál rosszabbat adni.

Nos, ez még mindig egy jó kis thriller, habár rengeteg hihetetlen, logikátlan dologgal. Gyengébb mint négyes, viszont egy Ashley Judd, Bruce Greenwood, Tommy Lee Jones trióval erősebb mint hármas. Az az alkotás, amit néha tök jó elővenni, de nem azért mert korszakalkotó vagy bármi más szuperlatívuszt kiérdemlő darab lenne, hanem egyszerűen csak jó nézni. Semmiféle erőltetettség, csak szórakoztatni akar.

Láttunk már ilyet, igen. Beugorhat a Wall Street farkasa, vagy akár Bay Pain and Gainje is, de ez a felemelkedés-bukás téma iszonyat szórakoztató és lebilincselő tud lenni még mindig. Előbbi kettőhöz talán (egyértelműen!) nem ér fel Yates filmje, de remek kis mozi ez. Emily Blunt nagyszerű, Chris Evans szintén, de a legnagyobb meglepetés nekem most Andy Garcia volt. Fel sem ismertem egy ideig, utána kapcsoltam, hogy hoppá, ez Andy. Piszok jó színészek, mocskos, de lebilincselő történettel. Ajánlott!

2024-02-14 15:33:46 [Általános fórum] branton #10245

Ez engem is érdekelne! :D