zephon

2012-12-02 02:21:45 Total Recall (2012) / Az emlékmás zephon (3) #51

Nagyon gondolkoztam, hogy 3-ast, vagy 4-est adjak-e, de végül a 3-as mellett döntöttem néhány logikai és/vagy SF világba nem passzoló hiba miatt, viszont teljes mértékben egyet értek Rorschach véleményével, tele van remek ötletekkel, a látvány eszméletlen jó, plusz nekem a pörgős cselekmény is eléggé bejött.

2012-09-18 16:41:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] zephon #16056

Bár én ELTE-s vagyok (még egy szakdoga kéne dec15-ig..), de ez Orosz László lesz szerintem is. YouTube-on meg lehet tekinteni munkásságát :)

Áthelyezve a Dühöngő topikból.

a zenéje valami iszonyatosan jó

azt a büdös életbe :D sikerült most belenézni (most is megy) az RTL Klubon, de tényleg istentelen szar :D

kár, hogy a Coen tesók rövidfilmje nem került rá, magasan az egyik legjobb. De Lars Von Trier, Polanski, és Cronenberg kisfilmjei is teszettek. A többi számomra túl elvont volt, és valóban nem voltak szórakoztatóak, de valamilyen szinten értékelem a tiszteletadást, a film szeretetét.

úgy tűnik egyedül vagyok a véleményemmel, de nekem nagyon nem tetszett... és nem azért, mert nem értettem. a film hangulata, a szereplők, a játékuk szerintem pocsék volt. talán, ami tetszett és ami miatt kettest adok, az a szerelmi háromszög (bár az sem volt egy nagy wasistdas). nem az én filmem, na... pedig nagyon bíztam benne, valami mindfuck movie listről szedtem, azokat pedig eléggé kedvelem, és a sci-fi is közel áll hozzám, de úgy tűnik most mellélőttem

akkor mire fel az ötös osztályzat? vagy csak nagyon picit fog csalódni? :D

2010-05-06 21:51:17 Machete (2010) zephon (3) #1

Steven Seagal, na az a nem semmi :D

Wikus ökörködik egy kicsit :)

2010-03-28 21:50:10 Dead Man's Shoes (2004) zephon (5) #3

igazad volt, valóban zseniális

nagyon kevés filmet osztályozok nézhetetlenre, de ez joggal dicsekedhet a címmel :)
ennyire amatőr rendezést, forgatókönyvet... rég láttam ilyet, amikor ennyire szembetűnően sz*r valami :)
szegény nic cage-et is sajnálom, valóban hihetetlen, hogy milyen szerepeket vállal

miért mi a baj az Adaptációval vagy a John Malkovich menettel. Ezeket rendezte, meg sok videoklippet még.
Az, hogy miket írt (Jackass meg ezek a sz*rságok) az nem nagyon izgat, van egy olyan érzésem, hogy ő sem úgy gondol ezen projektjeire, mint az általa rendezett filmekre. Az csak móka (még, ha én személy szerint hülyeségnek tartom is a Jackasst)

előzmény: Major Róbert (#10)

2009-12-25 00:37:18 Election (1999) / Gimiboszi zephon (4) #2

nem ismertem a filmet egyáltalán, a magyar címből pedig egyáltalán nem erre számítottam, de kellemesen csalódtam

2009-12-24 23:55:09 [Általános fórum] zephon #1263

huh még nem késtem el :D
Boldog karácsonyt mindenkinek!

ja azt azért hozzá teszem, hogy a 2009-es top 8-ról van szó. nem all-time
sry a post-duplázásért

Tarantino Top 8-ában a 3. helyet foglalja el, többek között ezért néztem meg, kíváncsi voltam, hogy miket szeret a mester :)
Nem lesz a kedvenc filmem, de nem egy rossz film.

2009-12-24 23:15:21 Star Trek (2009) zephon (4) #93

Úgy ültem le a film elé, hogy az univerzumhoz nem volt sok közöm. Ismertem a hírhedté vált szavakat/szereplőket, mint romulán, enterprájsz, szpokk, körk, de hogy ki-kicsoda, illetve mi-micsoda, arról halvány lila gőzöm nem volt.
Én csak a hasonló tudással rendelkező emberek nevében tudok nyilatkozni, és azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon jól szórakoztam, miközben megismertem ezt a csodás világot :)
Nem mondom, hogy leszedem a sorozat korábbi részeit, de ezt a rebootot mindenképpen követni fogom.
Az akció kellően rendben volt, humor is a helyén volt, a sci-fiből a science is rendben volt (persze ne várjunk tőle teljes tankönyvi korrektséget). Egyedül talán a főgonosz, Nero karaktere volt egy kissé bugyuta.
Egyébként ajánlott

2009-12-24 23:01:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] zephon #5982

3. mondat környékén van egy kis gubanc :D szóval:
Az Avatart kissé korai még a Star Warshoz hasonlítani, hiszen senki nem láthatja előre, hogy mi lesz belőle, maximum tippelni lehet.

jól jönne egy szerkeszt funkció

Áthelyezve a(z) Avatar topikból.

2009-12-24 23:00:43 Avatar (2009) zephon (3) #544

szerintem annyira felesleges még ezt a filmet a star warshoz hasonlítani. A star wars már nem "csak" egy film, hanem egy popkulturális jelenség, amely kinőtte magát az idő előrehaladtával.
Az én tippem egyébként, hogy nem lesz akkora generációkon átívelő filmopus, mint ami most a star wars. Sőt lehet, hogy kissé merész, vagy szűklátókörű megjegyzés, de szerintem nem is lesz már ilyen, egyszerűen nem tudok elképzelni akkora újítást, ami annyira sokkolná a közönséget, mint az, akkor és ott.
De hát ha Lucas is így képzelte volna, akkor nem lenne Star Wars sem, és lehet, hogy pár év múlva az Avatarról is lelkendezve fog mindenki beszélni... ki tudja?
Majd jön a holiday special... stb stb :D

2009-12-21 23:42:16 Swordfish (2001) / Kardhal zephon (4) #10

ebben van az időre feltöröm a rendszert, miközben jóféle blowjobot kapok? :D

2009-12-21 23:38:43 Avatar (2009) zephon (3) #491

a 2-es pont szerintem is elég "érdekes" volt... tört volna ketté piciny karja :D
amúgy meg tök mindegy, szerintem sem sarkalatos.
más filmben valószínűleg meg sem említenénk... pedig ott is, mint mindenhol megtalálhatóak ezek a hibák... de szólok, ez csak film!

2009-12-21 17:59:14 Avatar (2009) zephon (3) #485

ez jó eredménynek számít?
bocs a hülye kérdésért, de nem vagyok otthon a bevételekben, illetve mozilátogatási statisztikákban.

előzmény: Daemiaen (#483)

2009-12-19 18:37:39 Avatar (2009) zephon (3) #307

szerintem a nép nem csak a filmvilágból meg a port.hu-ból áll, de nem szólok bele a vitába :)
élvezet olvasni ;) csak így tovább!

2009-12-18 06:02:17 Avatar (2009) zephon (3) #192

nekem is ez lesz az első 3D-s filmem. Kíváncsian várom, remélem tetszeni fog szülinapi ajándékom Camerontól :D

2009-12-17 01:33:31 2012 (2009) zephon (3) #97

nem szabad őt (mármint Emmerichet) komolyan venni, de teljesen érthető az álláspontod

2009-12-13 19:16:39 2012 (2009) zephon (3) #95

semmi baj nem volt ezzel a filmmel
bugyutának bugyuta, de ha kikapcsolja az ember az agyát, akkor simán lehet élvezni :D

nyugi, a főszereplő Isaach De Bankolé-t kivéve mindenki nyúlfarknyi szerepet kapott

2009-11-16 21:37:41 Slacker (1991) / Henyék zephon (2) #1

pedig olyan sok jót hallottam a filmről, de úgy tűnik, nem az én világom :(

2009-10-04 16:43:25 Surrogates (2009) / Hasonmás zephon (2) #16

ilyen eseménytelen "akciófilmet" is rég láttam
unalmas, azért esti mesének jó volt

nem néztem meg, nem akarok semmilyen mozgóképet látni az egész film megtekintése előtt

2009-09-07 01:18:03 District 9 (2009) zephon (5) #25

nagyon jó, tisztára, mint egy játék, nem véletlenül Neill Blomkamp rendezte volna a Halo filmet. Tele van jó akciójelenetekkel, amiben nem feltétlenül van egész végig rángó kamera, tehát végre látni is lehet valamit :)
elején még eléggé undorodva tekintünk az idegenekre, de a végére már egészen megkedveljük őket (legalábbis azt az egy értelmes példányt, aki hazajut az űrhajóval :))
Mechaval a zúzás komoly :)
ja és a film vége is nyitott szóval készüljünk a District 9 2-re vagy esetleg District 10? :D ez mondjuk film alapján még lehetne is. persze csak tréfa, de ha nyereséges lesz, akkor ki tudja

kérném ezt:
The Killing Room
köszönöm!

2009-07-30 12:54:07 The Roller Blade Seven (1991) zephon (?) #34

tessék
Entertainment Weekly Interview, November 1993 alul írja
egyébként valóban nem nevetséges, egy csipetnyit inkább ironikus, hogy egy ekkora rendező szájából hangzik el. persze totál érthető, hogy mire gondolt
héten nézem ezt a mesterművet ;)

2009-07-30 09:28:52 The Roller Blade Seven (1991) zephon (?) #32

In an interview in Entertainment Weekly, director Oliver Stone stated that The Roller Blade Seven was one of the most inspirational films he had ever seen.
wikiről :D

2009-07-29 14:01:29 Avatar (2009) zephon (3) #12

Ha tényleg hihetünk azon emberek beszámolóinak, akik láttak belőle pár percet és hihetünk Cameron papának, akkor ennek a filmnek a bemutatása történelmi pillanat lesz a mozi eddigi történetében :). + ha behozza az árát, ami szerintem nem olyan kétséges, akkor ezentúl még több ilyen technikával készült filmet láthatunk a mozikban, legalábbis remélem.

2009-07-15 17:21:58 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők zephon (5) #168

hát én igazából Kevin Smith véleményét osztom. Slashfilmen fent van majdnem 2 órás beszélgetés vele. Egyébként megértem mindenki véleményét, és talán igazat is adok nekik, de engem nagyon elkapott a hangulat és rögtön a film után utánajártam minden apró részletnek, ami azért ritkán van képregényfilm esetén (nálam). pl.: Ironman, nagyon jó volt, de azért nem kezdtem el azonnal kutakodni, hogy ki ez, mi ez.
+ eléggé odavagyok a tudományokért, lévén félig matematikus leszek, szóval Dr. Manhattan karaktere igencsak lenyűgözött :) igen tudom egy nerd/geek vagyok :) de vállalom
ja és nem akarok vitatkozni senkivel, meg nem akarom, hogy hülyének nézzetek, ezért is írtam ritkán a fórumra. itt azért elég masszív :) és értelmes forumozóközönség van, szal csak próbálok beilleszkedni :P és ezentúl remélem, hogy aktívabb leszek :)

2009-07-15 16:35:32 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők zephon (5) #165

Valóban félreérthetően fogalmaztam, ezen Zack Snyder által rendezett filmen felül értettem a Motion Comicot, szóval láttam ezt is.
A kérdésem inkább az, hogy ha egyszerűen nem lehet ennél hűebben (vagy hogy kell írni) vászonra vinni a Watchmen képregényt, akkor mi a bajuk a képregényfanoknak? Itt már csak komolyan azt tudom elképzelni, hogy egyszerűen azzal van probléma, hogy filmre vitték. Azért mégis mit képzelnek a Watchment ne filmesítgessék má'meg! Azé' mégis mit képzelnek ejha!
És még mindig senkit nem akarok megbántani :)

előzmény: morcosmedve (#164)

egyiket sem láttam... még ;)
komolyra fordítva a szót, sztem ha lenyomnék egy Friedberg-Seltzer maratont, biztos újra kéne tanulnom az ábécét

valóban klasszikus és a kedvenc befejezésem is ebben van

2009-07-12 21:51:50 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők zephon (5) #161

ja kicsit sok lett az ezt szócska :) bocsánat, és még valami. Senkit nem akartam megbántani, végülis szíve joga mindenkinek úgy osztályozni a filmet, ahogy jónak látja.

2009-07-12 21:50:36 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők zephon (5) #160

nem értem azokat, akik egyest adtak a filmre, akárhogy nézem ez a film nem érdemel egyest. El fogom olvasni a képregényt is, még csak a Complete Motion Comicot néztem meg, de annak az ismeretében sem hiszem, hogy ez a film ezt érdemelné. Nem tudom, hogyan lehetne pontosabban filmre vinni ezt, de ha azzal van baj, hogy egyáltalán filmre vitték, akkor meg csak szimplán hülyeségnek tartom ezt (és Alan Moore véleményét is)

2009-06-30 22:27:52 The Hangover (2009) / Másnaposok zephon (3) #49

A film alapötletéből és a jó kritikákból kiindulva sokkal jobbra számítottam... nekem ez csak egy közepest ér meg. Nem volt sok szívből jövő kacaj a film közben, egy vígjátéknál pedig nem árt.

hál' istennek nem láttam egyiket sem

2009-01-14 21:36:01 Dead Man's Shoes (2004) zephon (5) #1

ezt meg kéne néznem... már csak Aphex Twin miatt is? Egyébként elhangzik a filmben a szám vagy csak a soundtrack cd-re rakták fel? (Nanou 2)

szeretnék kérni:
Lakeview Terrace
Köszönöm!

2008-08-09 18:37:52 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag zephon (5) #731

azta, ez nagyon durva :)
kicsit sok a hasonlóság :)

előzmény: Jereváni Rádió (#729)

máskor ha ennyi linket raksz be, akkor rakj mellé valami számozást vagy a címet írd oda, mert, aki feltölti nem fogja tudni, hol tartott :)

Harcosok Klubja + Psycho + Tökéletes Trükk :)

2008-08-06 10:15:36 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag zephon (5) #576

szerintem a legtöbb imdb top 250-ben szereplő film tömegfilm
vagy te a tucatfilm kifejezést kerested?

2008-08-04 18:30:18 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag zephon (5) #540

lefoglaltam a jegyet csütörtök 13:00-ra, nagyon kíváncsi vagyok már :)

ezt még moziban "izgultam" végig
az osztály úgy döntött, hogy nekünk ez megéri a mozijegy árát, szóval nem önszántamból nyugi :)

2008-08-02 18:46:21 Titanic - Two the Surface (2006) zephon (?) #9

nehogy komolyan vedd a "filmet"
az egész csak egy vicc

előzmény: Rea (#7)

2008-07-30 23:54:39 Psycho (1960) zephon (5) #31

most sikerült megnéznem teljes egészében, hát le a kalappal hitchcock előtt, hogy olyan filmet tudott csinálni 1960-ban, ami 48 évvel elkészülte után is ilyen izgalmas és fordulatos. el kéne kezdenem Hitchcock filmeket nézni :)

Jugendlichnek üzenem: Azért a Hitman 4-es ugye? ;)

kérném ezt a filmet:
Taken

nem láttam sok filmet... 3,28 lett az átlag

2008-07-06 16:07:22 The Happening (2008) / Az esemény zephon (3) #274

a How'd it get burned youtube videókért megérte elolvasni a hozzászólásokat :D:D
you made my day :)
egyébként 3-as. nem vártam semmit, nem kaptam semmit :)

valahogy sejtettem, hogy ilyesmi lesz az eredmény :)

ha úgy kattintok az összes idei bemutató linkre, hogy nem vagyok bejelentkezve, akkor ezt a hibaüzenetet kapom:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'where year(bemut)=2008 or bemut_ev=2008 order by bemut_ev desc, bemut des' at line 18

bár végülis nem baj, mert bejelentkezés után jó, csak gondoltam szólok.

2008-04-08 06:42:00 Secret Window (2004) / A titkos ablak zephon (3) #5

a film nem rossz, erős közepes szerintem, viszont nagyon zavaró a hatalmas fordulat a végén:
kettős személyiség
kaufman megmondta már, hogy kissé unalmas :)

2008-03-19 06:57:19 [In Memoriam...] zephon #115

Nyugodjék békében!

2008-02-11 16:10:22 [In Memoriam...] zephon #109

R.I.P. :(

2008-01-23 06:25:13 [In Memoriam...] zephon #38

amikor megláttam a hírt rss-ben egyszerűen nem hittem el...
nyugodjék békében! :(

A The Howling (Üvöltés) című filmnél úgy tűnik rosszul van megadva a dátum
imdb szerint 1981-es, itt 1980 szerepel

2008-01-05 12:17:45 Grass Action (2004) zephon (1) #1

ez tényleg nagyon szar :)
na és ki rendezte? :D Voxos jóbarátunk :)

2008-01-01 11:38:22 [Általános fórum] zephon #608

Boldog új évet minden KT tagnak!

az Elfen Lied egy sorozat nem?
sorozatok nincsenek fent KT-n. (ha nem tévedek)

szeretném kérni a következő filmet: The Man from Earth
imdb adatlap

reméltem is, hogy nagy lesz az egyetértés :)

Uwe Boll mester újabb remekműve:
imdb link

szóval a link: [link]
sry...

Keresgéltem az új Jet Li-Jason Statham filmet, de nem találtam. Lehet fent van, csak én vagyok a láma.

2007-09-24 17:32:46 [Webferdítős játék] zephon #82

itt egy szép:

Raoul herceg egy gyógyszert összekevernek gonzo*újságíró. őt küldik, hogy cikként befedjen egy motorkerékpárversenyt a magazinjáért, de akkor a helyzet fokozódik bele és a pszichózisos ügyvédébe, akik kutatnak az amerikai álom után támogatott majdnem minden gyógyszer, ami volt ismert ember számára a piros kabrioletje csizmájában.

2007-09-24 17:24:06 [Webferdítős játék] zephon #81

Amerikai pite :)

a Sympathy for Mr. Vengeance-nél lévő bemutatószöveg nem oda tartozik, hanem a Sympathy for Lady Vengeance-hez. (Park Chan-wook bosszú-trilógiájában)

ki tudjátok javítani az utolsó idézetet az Ameriaki szépségnél? :)
Nem Ricky Fitts mondta, hanem Lester Burnham.
(ja és nem én írtam :D)

2007-07-28 11:01:39 The Truman Show (1998) / Truman show zephon (5) #4

nekem is benne van az alltime top 10-ben. hatalmas film.

furcsa neve van :)
én a Csilla nevet adtam volna neki, jobban CSeng :)

Magyar cím: Mama pici fia
Eredeti cím: Only the Lonely
Rendezte: Chris Columbus

tegnap volt a tévében, ha jól emlékszem. nem volt annyira rossz szerintem

2007-03-23 18:12:37 300 (2006) zephon (4) #17

na mégnéztem én is. (Sugár 14:30-as vetítés - volt ott vki egyébként?)
a film tetszett, bár nekem az a véleményem, hogy a túl nagy hype miatt nem álltam fel teljesen elégedetten a székből. Valami jobbra számítottam. Egyszer azért még DVD-n biztos megnézem.

2007-01-16 18:46:35 The Grudge 2 (2006) / Átok 2. zephon (?) #3

elkurvul :D:D:D

előzmény: Brumi (#2)

szegények... sajnálom az ízlésficamos embereket
egyébként meglestem már azóta és tényleg nagyon jó, mint már oly sokan mondták előttem.
SPOLER!!! ON
kedvenc jeleneteim: mikor megtámadják őket az autóban (motoros)
másik pedig a vége felé, amikor menekülnek a bexhilli táborból. na ott van egy nagyon hosszú vágatlan rész. eszméletlenül jól van megcsinálva az egész movie.
SPOILER OFF

magáért a hangulatért megéri megnézni (engem egész végig a hl2-re emlékeztetett (aki játszik az tudja mi az))

előzmény: mrszpp (#48)

új film az adatbázisba:
American Pie 5: The Naked Mile

sztem szánalmas, de hát ők tudják. (mondjuk még nem láttam, de hát vannak elképzeléseim)

2006-11-25 14:10:39 [FilmQUIZ] zephon #146

úgy van! :)
te jössz!

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#144)

2006-11-25 08:19:30 [FilmQUIZ] zephon #140

- Ki beszél?
- Az, aki éppen kirabolja.

lehet, hogy nem pontos, de ez rémlik.

2006-11-22 17:32:43 [Most láttam...] zephon #26

na azt megnéztem volna, csak a paychecket kezdtem el nézni (tudom... tudom... mérföldekkel szarabb, mint a strangelove, csak gyűlölök filmet félbehagyni)

de sztem hamarosan bepótolom ;)

2006-11-22 17:25:30 [FilmQUIZ] zephon #137

Kutyaszorítóban?
mikor szőke bejön kólával és kihívja a másikat a kocsihoz :D:D
legalábbis szerintem

előzmény: Leslie (#134)

ja most már semmi, bocsi :))
észrevettem az impresszumot sry

az oldalt egyébként ki üzemelteti vagy ki találta ki? és mióta van?

2006-11-15 17:09:14 [FilmQUIZ] zephon #99

Robotzsaru :D:D
nagy rész volt :)

erre kíváncsi vok nagyon!! Vox 100% :)
amikor láttam a trailerét már akkor nagyon megfogott. kiv. leszek véleményekre

nem tetszett... lehet, hogy velem van a hiba :)

2006-11-11 10:47:18 Crank (2006) / Crank - Felpörögve zephon (4) #4

már nem azért, de a film egyáltalán nem is akart komoly lenni, de hát ti tudjátok. a vizualitást, képi elemeket, kameraállásokat én nagyon szerettem. látszik, hogy eddig videoklipekkel foglalkozott a két srác (ha jól tudom). ja és tiszta gta :)

milyen ember lehet az, aki erre a filmre 1-t vagy 2-t ad??? simán 5-ös!

be tudjátok rakni az adatbázisba a következő filmet?

Magyar cím: A gyűlölet ára
Angol cím: Born to Defend
Kínai cím: Zhong hua ying xiong
Év: 1986
Rendező: Jet Li

tegnap volt a tévében, kíváncsi voltam, hogy jet li hogyan teljesít rendezőként: azt mondom, hogy inkább maradjon a kaptafánál

miért van az, hogy az adatlapomon a regisztráltál részhez 155 napot ír, amikor már több, mint 1 éve vagyok tag??

2006-08-16 09:59:51 Bandidas (2006) / Las Bandidas zephon (?) #5

nem "sajnos" nem láttam, de hidd el tudom, miből maradtam ki. de valszeg egyszer úgyis látni fogom és majd akkor szavazok

2006-08-15 11:02:01 The Benchwarmers (2006) / Lúzer SC zephon (?) #5

meg is érdemli

2006-08-13 15:58:47 Bandidas (2006) / Las Bandidas zephon (?) #3

ez igaz, de ha már George Clooney-Brad Pitt-nél tartunk, akkor hadd jegyezzem meg, hogy az Ocean's Eleven jó is volt (twelve már nem annyira), ellentétben a Las Bandidas-al.

előzmény: bengeeno (#2)