Epokszi

Regisztráció: 2022. augusztus 9. (1 hónap, 4 hét)

Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
4 2022-09-30 4,4
Indiana Jones and the Last Crusade
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
4 2022-09-30 4,2

Samaritan
Szamaritánus
4 2022-08-26 2,7

2022-08-15 22:47:21 Zazongpari (2021) Epokszi (4) #15

Igen, kedvelem ezeket a rendezőket. Új vagyok az oldalon, és szerintem fogok még pár véleményt írni. Talán egyszer David Lynchnek is néznek majd.
Helstáb Martinról valószínűleg te többet tudsz, mint én. Nekem bejött ez a munkája.
– Ahogy újra megidéztek itt, mindig meglep ennek a filmnek az egyöntetű nézhetetlen értékelése. Valóban furcsa formailag, meg a cselekmény is lassan eszkalálódik, de ezeken kívül élvezetes volt. Lehet, hogy csak én vagyok túl nyitott.

előzmény: Atazzz (#14)

2022-08-12 18:11:23 Zazongpari (2021) Epokszi (4) #11

Nem haragszom, de nem én vagyok. A filmet a kommentszekció felkapottjaként találtam, és különös figyelemmel követem a fiatal magyar kísérleti filmesek munkáit. Hogy hasonlít a rendezővel az érdeklődésünk, az megalapozhatja, hogy miért nyerte el a filmje a tetszésemet. Arról látom értelmét véleményt írni, amiről még nem mondtak a gondolataimhoz hasonlót.
Azért nem adtam 5-öst rá, mert –akár alkotói szándék vagy sem- sok (harc)jelenet és beállítás redundáns, nagyobb kreativitásnak engedett volna teret. Ez vélhetően megvan a rendezőjében – például a hasonló Tort ül a kondor című kisfilmjében – csak itt nem élt vele. A tartalmi szinten tetszik, hogy a film gondolatisága a cselekményre szorítkozik, mégis kíváncsi lennék, hogy kiterjesztve az élet más területeire, milyen elveket fogalmazna meg.
Ezért is remélem, hogy tovább kísérletezik ebben az irányban, és adhatok még 5-öst is neki. :)

előzmény: Atazzz (#9)

2022-08-11 18:05:03 Zazongpari (2021) Epokszi (4) #8

Szerintem van ebben érték, én kifejezetten élveztem. Alapból közel áll hozzám a slow cinema, és olyat még nem láttam, hogy 2 perces statikus snittekben kardozik mozdulatlan rajzolt szellemekkel valaki. Persze attól még nem lenne jó, hogy sosem láttam ilyet.
->Az a fajta film, ahol nehéz eldönteni, hogy megpróbált egyedül létrehozni egy hagyományos fantasyt olcsón, és sz@r lett, vagy felépített egy sajátos világot, méghozzá elég komplexet, és sikerrel járt. Utánaolvasva Helstáb Martin munkáinak, úgy vélem, az utóbbi a helytálló explanáció. Művésznek elég real és rendezőnek meg érdekes.
Remélem csinál még hasonlókat. :)