fempolip

Súly: 20125
Regisztráció: 2022. január 24. (1 év)

Rendezők: John Carpenter, Lucio Fulci, Mario Bava, Martin Scorsese, Quentin Tarantino
Színészek: Al Pacino, Bruce Campbell (I), Bud Spencer, Jack Nicholson, Jim Carrey
Műfajok: horror
Országok: amerikai, angol, francia, japán, olasz, spanyol
Korszakok: 1970-1990

Link, a majom
3 2023-02-03 3,3
Indiana Jones: A Droid Titka

2 2023-02-01 ?

Csak azokat tudom jelölni amikről hallottam már, bár a Titanic abszolút nem érdekel.
És van pár ami után meg kell néznem mi is az.
Ha nem is moziban, de vagy Blu-rayen vagy pedig Tv-n mindenképpen a filmek háromnegyede a listán lesz.

De A bálna kiemelkedik ezek közül nekem, valamint a kopogás..és az Asterixis.
Kokainmedve nagy trash élményt várok tőle.
Ahogy a Magic Miketől is. (nem tudom miért, de tetszett az első rész és a második is pedig sem meleg, nem vagyok sem pedig nő. valamint a táncos filmek sem állnak közel hozzám. Ráadásul a másodikban semmi különleges sincs.

Megannyi rendkívül kicsi, lassú, és nem éppen az ártalmasságáról híres állat került már a horror készítők keze nyomán vérszomjas fenevaddá. A csigák sem kerülhették ezt el. Szerintem ez egy szórakoztató mozi a nyolcvanas évek végéről. Nem kell túl sokat várni tőle. Ellenben a hangeffektek és néhány látványosabb rész elég jól el lett készítve így abszolút élvezhető.

2023-01-31 13:31:53 Flesh Eating Mothers (1988) fempolip (5) #1

Hatalmas horror vígjáték , tipikus nyolcvanas évek vége amikor a tini horror vígjátékok, paródiák tömegével jöttek a vászonra. Ellenben ez sokkal, de sokkal véresebb az átlagnál.
A játék kicsit színpadias, de talán még jól is áll ennek a filmnek. Remek szórakozás.

2023-01-30 15:05:34 Aranybulla (2022) fempolip (1) #25

Köszönöm szépen!
Ahogy olvasom azért bőven ellenfeszül itt pár politikai érdek egymásnak ez ügyben.
Mivel én kívül állok a körökön, nem különösebben foglalkoztat. Csak a film, vagy sorozat.
Ami viszont rettenetesen, borzalmasan rossz!

előzmény: elmouse (#23)

2023-01-28 23:43:43 Aranybulla (2022) fempolip (1) #22

Megnéztem, mivel esett a hó, havas eső, így volt időnk.
nekem nem sokat mond ez, de menyasszonyom magyarként azt mondta vágjunk bele.
Ő nem bírta ,én becsülettel végignéztem.
Nem értem mi volt ez. dokumentumfilm?
Nincs feltüntetve.
Én itt semmit, de semmit nem tudok felhozni különösebben pozitívként. A furcsa hangoktól a filmet teljesen szétszabdaló random odarakott valakitől akik elmond valamit amit a filmben látunk, vagy pedig a narrátor mondja.
A ritmusa néhol hányingert keltő. Össze vissza ugrál, teljesen borzalmas.
Az hogy minimumra van véve az egész oké, elfogadom, csak fura hogy párom állítása szerint nagyon sok pénzbe került.
De legyen. nem minden a látvány. Bár összességében is steril is az egész. Hangok is, és a látvány is.
De semmi nem működik. Nagyon semmi.
Filmnek borzalmas, dokumentumnak halál unalmas. De abszolút érdektelen és unalmas.
Nem tudok meg semmit szinte, nem is áll össze.
Az egész olyan mintha mindenki ártatlan lenne. Fura volt. De ha csak ilyen krónikák voltak elérhetők akkor oké.
A színészek is elég színpadiasak.
A zene teljesen ellentétes legtöbbször mint amit a filmben látok.

Imádom a trasht..de ez..ez nagy semmi!
Ezt nem is tudom mivel tehetném egy lapra.
Talán azokkal a dokumentumfilmekkel, ahol néha van valami jelzés értékű bemutatás.

Ez most amúgy iskolába készült? Vagy oktató film lesz?

Köszönöm, ez még borzalmasabb mint a Honfoglalás.

Nagyon szomorú vagyok.

De mivel történelmi, talán még olvassátok, egy kérésem lenne, tudtok könyveket mondani ami hiteles Magyar történelemből? Tudtok valakit ajánlani?
Köszi!

Ehhez a filmhez tartalom leírás:

A külvárosi háziasszonyok vérengző kannibálokká válnak, miután házasságtörést követnek el a környékbeli nőcsábásszal.

Köszönöm :)

2023-01-26 12:27:20 Attack the Block (2011) / Idegen arcok fempolip (5) #15

Nem tudom hogy miért, de nekem annyira betalált ez az alkotás hogy egyenesen tökéletes. Pedig mindent láttunk már valahol. Néhol komolytalan, de végig laza. Könnyed kikapcsolódás, amibe azért beletettek néhány kérdést, tanulságot, persze nem dráma szinten és csak úgy megemlítve. Nick Frost mellékszerepe pedig hatalmas slussz poén.

2023-01-25 11:42:24 Parasitic (2012) fempolip (4) #1

Méltatlanul lenullázott idegen lényes horror. Persze a grafika néhol 1992-ben felelt volna meg, de legalább nem CGI szörnyek vannak, ami már nekem plusz pont. Az átalakulás kárpótol és a gusztustalanság is valahol A dög szintjén van. Persze történet nulla, de ez már szokásos. Lényes horrorból most kevés van, főleg az ilyenekből, ezért én örülök neki.

Meg kellett néznem hogy ki ő pontosan. Pár alkotását láttam, a Coffe and Cigarettes nagyon tetszett tőle és a Talking Heads munkái..
De lehet hogy most jobban rákeresek hogy látom videoklipekben is bőven utazott, ráadásul nem popban.

2023-01-23 12:18:01 [Általános fórum] fempolip #9788

Sziasztok, be akartam küldeni egy Gamera filmet, de sikerült a felénél ráütnöm az enterre, töröljétek mert fele információ hiányzik. Beküldöm később.
Köszönöm!