fempolip

Regisztráció: 2022. január 24. (2 év, 1 hónap)

Rosebud

5 2024-03-17 ?
Leviatán
A halál kutyája
4 2024-03-17 ?

Nagyon jó folklórhorror és tanmese. Valahol ott van benne a The VVitch és a Hagazussa is de ebben a formában sokkal inkább a dráma mellett valami valósághoz van köze. A téma lassan bontakozik ki, és a történet egyre jobban vonszol magával. Nincsenek jump scare elemek, csak komótos pillanatok és nagyjából lehet találgatni hogy mi is fog történni. A végére picit felpörögnek az események, jönnek a szebb jelenetek na meg persze a csattanóval véget érő dráma.
A szereplők jók voltak, a minőségre nem lehet panaszom, a történet érdekes, tehát összességében nálam ez zseniális.

Ez a film nem horror stb, hanem egy animáció

ttps://kritikustomeg.org/film/102962/back-to-school-with-franklin-2003

Pontosan ez:

Megvan :)

előzmény: oscarmániás (#15246)

Sziasztok, ez a film kettőször van feltéve.

2024-03-12 15:34:59 Babylon (2022) fempolip (5) #52

Én színészeket nem is választok. De elképzelhető hogy nem innen lenne.

2024-03-12 13:45:10 Babylon (2022) fempolip (5) #50

Nálam a megmaradt díjazhatók közül ő a befutó... :)

2024-03-04 12:02:21 Vespa (2010) fempolip (1) #47

Feadtam. Ez nekem így kora reggel sok(k) volt. Ritkán látok ennyire nyíltan rasszista filmet. Vagy csak én éreztem annak? Azért mert minden olyan random megtörtént, hogy pont úgy esett? Bevallom, itt még az előző kommenteket sem olvastam, máskor ha Magyar filmel kapcsolatban van valami akkor utánajárok, de ez kétlem hogy az amúgy is pocsék film, negativ mondanivalóval még pluszban bármin változtatna.
Egyedül innen a Vespa robogót sajnálom, az legalább valamire használható. Ez film pedg kerülhet a szemétdombra.

2024-03-01 17:07:24 Der Golem (1915) / Gólem fempolip (?) #8

Ahogy lent is írta már valaki, ez a film sajnos feltehetőleg megsemmisült. Mindössze 4 percnyi anyag és pár darab kép maradt fent belőle!
De ha valaki még frissebb infót tud, akkor jelezze, nagyon érdekelne..nem csak engem.

2024-03-01 11:06:27 La Bête (1975) / A bestia fempolip (5) #2

Annyira elborult bestialitás ez, hogy leolvadt az agyam ettől. A zene valami elképesztő irritáló, a film utolsó harmada pedig felülmúl nagyon sok..bármit..amit eddig elég extrémnek gondoltam filmen..

2024-03-01 09:22:32 Buddy Games (2019) / Spanviadal fempolip (2) #6

Ami a filmben megjelenik ..fuhh..olyan "rég" láttam és annyira jellegtelen volt..nehéz visszaemlékeznem. Nos szóval nagyjából a középosztály alja lehet. Esetleg tehetősebb szülőkkel.
Kellene egy egyedfejlődés, de egyrészt kialakult a mamahotel életvitel, rengetegen tovább élik ki gyerekkori vágyaikat, sőt most már felvállalni sem ciki aka. legyél önmagad szlogen. A maszkulinitás mára nem teljesen egyenértékű az olajtól csöpögő szerelővel, vagy az öltönyös bankárral. Ma már azt vettem észre hogy a Seth Rogen féle haver is nagy tiszteletnek örvend. Be lehet vallani hogy az emberek figurákat gyűjtenek, képregényeket, társasjátékoznak, és az anime partikra is járnak.
Persze itt nem annyira "vészes" a helyzet, már amire emlékszem, tényleg csak óvodás viselkedés van.
Másrészt ez a pisi-kaki poén mehet még filmeken, vígjátékokban.
Legjobb megnézni és összevetni a Shop Stop 1 és mostani vígjátékokat. Vagy Gyalog galopp? szerintem tiltott lenne ahogy az Amerikai pite is, de talán Annie Hall-ra is kiakadna sok ...ember..maradjunk annyiban.
Így ezt lehet legyártani..
Mennyi vígjátékot mutattak be 10-20 évvel ezelőtt..rengeteget. Most alig van évente 2-3 abból 1 alkalommal legalább Sandler terrorizál a szintén legtöbbször gyerekbarát filmjeivel.
Ezeket meg kénytelenek bedobni mert van Valentin nap, nyár, stb. amikor nem a filozofia vagy a rettegés kell hanem könnyed szórakozás. Ráadásul a nevek elég sok női nézőt is bevonzanak. Olcsó elkészíteni, kicsi a lehetősége a veszteségnek, és ha nem ők, majd más legyártja ugyan ezt a vacakot.
Pár éve a Koszorúslányoknál éreztem ugyan ezt..csak az "csajos" film volt. A viccesnek szánt jelenetek közül egy az agyamba égett..mikor a fehér ruhába rájött a hasmenés és az utca közepén ürített a bugyiba...fantasztikus..hatalmas poén volt..
Pedig ha lenne önirónia, és szabad kezet kapnának, mehetne mindenféle vígjáték. És nem kelleke az ilyenekkel mint ez csalódástól csalódásig jutni. Talán 3-4 vagy 5 év múlva...

előzmény: dorothygale (#5)