Zeo

Regisztráció: 2021. június 2. (2 év, 9 hónap)

Rendezők: Anders Thomas Jensen, David Cronenberg, David Lynch, Ingmar Bergman, Joel Coen, Michael Haneke, Oriol Paulo, Pedro Almodóvar

Nem: nő

4 2024-01-04 3,9

2023-11-22 17:03:10 [Melyik filmen sírtál?] Zeo #76

Hachiko

2023-05-29 16:33:07 [Ki a kedvenc koreai filmrendeződ?] Zeo #13

Nálam régóta stabilan Kim Ki-duk :)

Dilisek vacsorája (Le diner de cons)

Káosz

2022-03-30 00:16:08 Autoreiji: Biyondo (2012) / Túl a haragon Zeo (5) #1

Sokkal szórakoztatóbb volt számomra mint az első rész. Az olyan benyomást keltett, mintha bekameráztak volna néhány yakuza irodát, és ide-oda kapcsolgatva nézették volna meg velünk a neurotikusabb napjaikat. Szerettem azt is, csak több kellett volna az olyan jelenetekből, mint a rendőrség épülete előtti kis csendes provokáció, vagy az éttermes elborult kirándulás. Visszatérve ide, nekem a 2. rész jobban bejött, mert... Vannak itt is kreatív halálnemek és büntetések, Kitanos humor, filmvégi csattanó, na de a karakterek miatt hangulatosabb az egész. Kezdjük a két zsaru figurájával, a savanyú képű colossal meg a kicsi, de mindig elbizakodottan mosolygó társával : ) Aztán ott a másik kedvenc duóm, a két dörzsölt yakuza vezér, Nishino és Nakata. Többek között miattuk is érdemes eredeti hanggal nézni a filmet, utóbbi aktor ahogy géppuskaként hadar mikor ideges lesz, azt szinkronizálni nem lehet :D A színészek mindegyike nagyon jó egyébként, talán a két utóbb megnevezett alakít a legjobban, és a Kato főnököt játszó nem annyira markáns, mint a többiek, de összességében nem lehet rájuk panasz, elhittem nekik hogy azok akik. Ja, és akkor még nem esett szó a főszereplőről, aki egy jelenség komolyan, hiába töltötte be - ha jól számolom - a 65-öt a film felvételekor. TK régi yakuzafilmjei azért picivel jobbak voltak, de hát múlik az idő, változik a japán alvilág is (gondolom én).

2022-03-29 18:21:06 Blues Harp (1998) Zeo (4) #1

Meglepően aranyos film Miiketől. Mindkettő főszereplő srác telitalálat a szerepére.

Már egy napja nem ment ki a fejemből a California Dreamin’, ezért újranéztem a filmet. Minden a helyére került...

2022-03-26 18:28:49 Nihon kuroshakai (1999) / Ley Lines Zeo (5) #1

Az egyik legjobb korai Miike film. Vadpunci, Barbie és a többiek kalandjaival, na meg Wong főnökkel, akinek a karaktere parádésan szatirikus. Franciásan édesbús hangulat Japánban, abszurd poénokkal kiegészítve, meg egy kis romantikával, akcióval, miegymással.

2022-03-05 13:17:14 Riten (1969) / Rítus Zeo (5) #9

Egyszer láttam egy szado-mazo performanszt ...

... ami a Rítus utolsó perceit dolgozza fel. Mivel semmit nem tudtam arról, hogy mik az előzményei a történetnek, viszont kíváncsi voltam rá nagyon, így elkezdtem felkutatni az eredeti művet. Elég sokára sikerült egyébként a magyar változatot beszereznem.

Nem bántam meg, hogy megtekintettem Bergman 69-es alkotását. Nem akkora mestermű szerintem, mint a Persona, de így is kihagyhatatlan. Anders Ek castingjáért külön piros pont.

Masaya Katô véleményem szerint az egyik legjobb japán színész, rengeteg - sokszínű - alakítással a háta mögött. Ebben a filmben is remekel, mint xenofóbiás harcművész. (Egyébként ez utóbbihoz is ért, de gyanítom, hogy nem tudnak tőle olyat kérni a rendezők, amibe eddig a pályafutása során ne kóstolt volna bele, vagy mondjuk ne konyítana a dologhoz legalább egy kicsit :))