einstein

Regisztráció: 2021. április 18. (2 év, 11 hónap)

Rendezők: Dario Argento, Darren Aronofsky, Michael Haneke, Roman Polański, Stanley Kubrick

Születési év: ?

Gyilkos vágyak
5 2024-02-12 2,8
Tanmesék a szexről

3 2024-02-02 3,2
A skorpió megeszi az ikreket reggelire

3 2024-02-02 3,6

Cabin Fever
Cabin Fever: The New Outbreak
2 2023-12-25 1,7

2023-09-30 17:27:13 Barbie (2023) einstein (1) #133

Hú, most aztán nagyon lehúztad a szöveget! Ezen elmosolyodtam. De ne légy túl büszke magadra, még nem vagy a humorista király!

Mindenesetre én jól érzem magam, de úgy tűnik, néhány dolog kissé megborzolt téged.
Ne aggódj, a humor segíthet túljutni ezeken a dolgokon!

előzmény: MicaHiro (#132)

2023-09-30 03:25:53 Barbie (2023) einstein (1) #131

Ha már ennyit viccelődtetek azon, amit írtam, akkor érdemes megnéznetek ezt a rövid videót:

Szerintem a videó számos dolgot érthetően elmagyaráz.
Beállítható magyar felirat is hozzá.

A videóhoz tartozó hozzászólásokat is érdemes átnézni. Látható, hogy milyen sokan osztják azokat a gondolatokat, amelyeket leírtam.

2023-09-28 04:02:18 Barbie (2023) einstein (1) #123

Nem, ez csak egy megfogalmazás volt.
A Chat gpt sajnos nem tud elemezni új filmeket, mert már annyira le van butítva (az ingyenes változat) hogy nem képes azok elemzésére, amelyek 2021 után jelentek meg.
Választ pedig felesleges vele generálni.
Főleg ide.

Az, ahogyan pedig Doc reagált, nekem nem okozott meglepetést, mert pontosan azokat a részeket emelte ki, amelyek elterelik a figyelmet.
Ez hasonló volt ahhoz, amikor Albert Einstein szándékosan hibázott, és mindenki csak arra összpontosított. Na persze itt nem volt szó hibáról, de sikerült találni valamit, amibe bele lehetett kötni.
A lényeg pedig sajnos lemaradt. Ez van:)
A tudatalattira való hatásnál csak magárol írt: "Mert a "VINTAGE" rám nem hat - a tudatalattim nem tud angolul..."
(446 millió anyanyelvi beszélője van)

Albert Einstein:"Amikor a táblára írtam, mindenki csak a hibát látta."

Egyébként úgy gondolom, hogy az idősebb emberek hajlamosabbak ellenállni az új gondolatoknak és elképzeléseknek, függetlenül attól, mit írok vagy mondok nekik? Kérdőjellel.

Fempolip is érdekesen értelmezte az írásom.
Az érvek, amiket felsorolt, azok sem illettek ide.
Talán úgy értelmezte, hogy számomra ez az EGYETLEN ilyen hatású film?
Hát írtam én ilyet?

Ő viszont ilyet is írt: "Ugyanis ennyi 9-10-14-17 éves rózsaszínbe öltözött kislány között nem igazán éreztem jól magam"
Vissza lehet keresni.
RÓZSASZÍNBE öltözött gyerekek. Miért pont rózsaszín? Érdekes.

Tehát ebből is látszik, hogy a mozinézők között sajnos főként gyerekek vannak, akik ezt a filmet nézik.

Természetesen vannak filmek, amelyek nagyobb hatást gyakorolnak, míg mások kevésbé. Általában az újabb filmek erőteljesebb hatást gyakorolnak.

Egyébként pedig bármennyire is jól van megfogalmazva, úgy sem foglalkoznak igazán a tényekkel. Ráadásul még vitáznak is rajta. Sokan csak azt várják, hogy itt az oldalon mit jelenthet? Kérdőjellel. Legutóbb például ezt jelentették:
"Ezt szerintem 90-es IQ felett könnyen lehet értelmezni, mert eléggé egyértelmű"
Figyelmeztettek is érte, mert ez itt személyeskedésnek minősűlt.
Most ha azt írom, hogy 145+ Iq-val nehezen kommunikálok a legtöbb emberrel? Akkor az személyeskedés?
Kérdőjellel természetesen.
Igaz, ezeket nem neked kéne írnom:) Csak egy kérdést tettél fel, és teljesen barátságosan.
Ezért is válaszoltam normálisan.

A lényeget mégegyszer leírom: Az Emberek és a társadalom is változnak a filmek hatására, mert a filmek befolyásolhatják az értékrendet, a sztereotípiákat és a kultúrát. A filmek segíthetnek megváltoztatni vagy erősíteni nézeteinket és viselkedésünket.
A Hangsúly pedig azon van: Mindezt egyre inkább teszik!! Gyerekeknek szánt filmekkel!
EZ A LÉNYEG! Ezen szerintem nem kell vitázni.

Továbbá nem szeretnék több véleményt kifejteni a filmről, hogy ne okozzak esetleges vitákat. Főleg azok kedvéért, akik elkötelezett támogatói, és védelmezői ennek a műnek. Hagyom, hogy mások mondják el véleményüket, hiszen úgy látom sokan szeretik ezt a filmet.

előzmény: sa22 (#122)

2023-09-23 18:30:44 Barbie (2023) einstein (1) #115

Remek kommentek.
Igazán komoly.
Nagyon jó.
Csak így tovább.
Ő. Milyen színvonal is ez? Ja.
Jó szórakozást másnak is:)

2023-09-23 18:27:01 Barbie (2023) einstein (1) #114

Hát nagyon sajnállak.

2023-09-23 15:02:17 Barbie (2023) einstein (1) #109

Ez a film, egy összetett üzenetet hordoz, ami nem mindig könnyen érthető mindenkinek az első pillantásra. Különféle jelentéseket és érzelmeket kelthet, és azok, akik nézik, különbözőképpen értelmezhetik azt. Ahhoz, hogy teljesen megértse mindenki, miért tartalmaz ilyen jeleneteket vagy üzeneteket, lehet, hogy több időre és gondolkodásra van szükség.

A filmek és a televíziós műsorok gyakran bemutatnak különböző párkapcsolati dinamikákat és viselkedési mintákat. Ezek a minták befolyásolhatják egy gyerek felfogását arról, hogy milyenek lehetnek a párkapcsolatok, és hogyan kell viselkedni mondjuk egy ilyen kapcsolatban!

Pozitív példák esetén egy jól megírt és pozitív párkapcsolatot bemutató film segíthet abban, hogy a gyerek megtanulja a kommunikáció, az együttműködés és az empátia fontosságát egy párkapcsolatban. Ugyanakkor negatív példák is hatással lehetnek rá, ha például erőszakos vagy diszfunkcionális párkapcsolatot mutatnak be.

Egyébként rengeteg ilyen információ van a filmben!
1-2 példát írnék csak, de mint írtam, nagyon sok van. Többnyire annyira elrejtve, hogy a néző szinte észre sem veszi, de a tudatalattira sajnos hatással lehet.

00:52:36 perc körül, mikor két férfi kézen fogva látható, rövid két másodperces jelenetben. Ez a pillanat rövid, de mégis figyelemre méltó, mivel kézen fogva történik, ami egy intim kapcsolatra utalhat.
Közben még mást is sugall ez az 1mp-es jelenet, de bővebben most nem írok róla.

Még a színek is üzenetet hordoznak (akár a rózsaszín nyakkendő). Például a rózsaszín a filmben lehet a hagyományos nemi szerepek elleni lázadás jelképe.
Ez szimbolikus üzenet. Amitől hemzseg a film. Akár csak egy Lady Gaga videoklip.

00:57:26 percnél pedig miközben egy férfi súlyzózik (VINTAG) felirat van hátul, ami természetesen az agy számára VINTAGE
Közben a férfiak elfutnak, a nők pedig megjelennek.
A "vintage" lehet egy utalás a múltra vagy az örökségre, és azt sugallhatja, hogy azok az elképzelések, amelyeket hagyományosan a férfiak és nők közötti kapcsolatokról vagy szerepekről gondoltunk, már változásra szorulnak.

A lényeg az, hogy a filmeknek igenis van hatásuk a tudatalattinkra. Amikor egy film nézése közben érzelmeket, gondolatokat és reakciókat élünk át, amelyek mélyen beivódnak a tudatalattinkba. Ezáltal a filmek képesek lehetnek befolyásolni a gondolkodásunkat és az érzelmi reakcióinkat is, még akkor is, ha nem vagyunk teljesen tudatában ennek.

előzmény: Doc (#108)

2023-09-12 00:55:48 Critical Thinking (2020) einstein (4) #1

Egész jó volt, de leginkább csak sakk kedvelőknek fog tetszeni.

2023-09-10 22:31:26 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] einstein #27053

Már megtették.
Elég gyorsan feketelistára is tettek.

előzmény: The Cortez (#27051)

2023-09-08 23:38:07 Barbie (2023) einstein (1) #96

Én leírtam a véleményem.
Részemről ennyi.

2023-09-08 13:35:33 Barbie (2023) einstein (1) #93

Úgy látszik könnyen elsiklanak itt afelett, hogy több tucat cikk van róla! Nem csak azok az oldalak írnak erről, amiket belinkeltem. Nem a FOX News-ról van szó, hanem főleg a rendezőtől, és a szereplőktől származó kijelentésekről. Értlemezni tudni kell. Újra fussatok neki.
Hari Nef transznemű színész nyilatkozata, aki a "Doktor Barbie"-t alakítja, azt mondta az Out Magazine-nak, hogy a filmnek erős üzenete van a transzneműségről.

Ismétlem, hogy rengeteg nyilatkozat van róla, amiket a rendező, és a színészek maguk tettek.

Az sem számít, ha sok ember nem veszi komolyan a filmet, mivel sok fiatal komolyan veszi! Szóval ez nem ilyen egyszerű. – nem veszélyes, mert én nem veszem komolyan alapon– Ez aztán a komplex gondolkodás.

Ugor tökéletes hasonlatára, most nem reagálok, mert a másik értélmiségű (ryood) már nem csak trollnak, hanem veszedelmes trollnak minősítene.