kekmedve32

(kitiltva)

Regisztráció: 2021. április 6. (2 év, 11 hónap)

Nem: ?

Bachelorette
Lánybúcsú
2 2021-04-06 2,3

2021-04-12 16:19:00 Casino (1995) kekmedve32 (2) #160

Köszi az ajánlást, de láttam már. Az egy sokkal érdekesebb film szerintem. Mondjuk az érdekes, hogy pont azok a filmjei nem tetszenek Scorsesének, amik a legnépszerűbbek. :)

előzmény: Xuja (#159)

2021-04-12 15:09:04 Casino (1995) kekmedve32 (2) #158

Szeretem a Keresztapát, a Sebhelyesarcút vagy a Volt egyszer egy Amerikát. Scorsese gengszterfilmjei viszont nem tetszenek, mert a tempó túl gyors, a filmek peregnek ezerrel, viszont pont ezért képtelenek a hatásuk alá vonni. A Nagymenőkkel is ez volt, a Wall Street farkasa pedig már kifejezetten irritált, amiért ilyen jófejkedve próbált ennyire ellenszenves karaktereket eladni a közönségnek.

A Casinóban is három órán keresztül csak szövegeltek a pergő képsorok alatt, ráadásul a fél film arról szólt, hogy De Niro és Sharon Stone hogy huzakodnak egymással. Ez Sharon karaktere miatt is volt baromi idegesítő, bár a színésznő jól játszott most is, a gond, hogy maga a karakter volt irritáló, főleg ilyen töménységben.

Nem tudom...

előzmény: Kempesbaba (#66)

Csak az a bajom a filmmel, hogy gondoljatok bele, hogy jön le az egész egy szélsőakármilyenoldali embernek: "Na, ilyen Amerika!" És máris igazolva látja a nézeteit. Szóval, szerintem több bajt csinál a film, mint amennyit meg akar oldani.

Én továbbra is azt mondom, hogy kár volt a holland rendezőt beengedni Hollywoodba. :)

Denise Richards angyali benne, talán ez az egy az igazi pozitívuma a filmnek. Egyébként végig azt éreztem, mintha a rendező nem tudta volna eldönteni, hogy most akkor szatírát akar csinálni, vagy egy számítógépes-grafikával "megáldott" háborús akciófilmet. Én az ilyen jellegű filmeket okolom a nyugati kultúránk elfelszínesedése miatt. Mert ezt vagy érti valaki, vagy nem. De igazán mély gondolatokat nem fog belőle kihámozni. Másrészt meg nem szeretem az olyan filmeket, ahol a karakterek inkább a rendező világlátása szerint viselkednek, mint "valószerűen". Ez Verhoevenre nagyon jellemző, még a holland filmjeire is. (Talán az Elemi ösztön az egyetlen kivétel, de még ott is "szórakozik" a nézővel, legalábbis a rendezői változatban.)

Jajj, istenem, ezek még mindig képernyőn vannak?

2021-04-06 18:23:25 Striptease (1996) / Sztriptíz kekmedve32 (4) #3

Ez egy erotikus vígjáték, pontosabban szatíra. Szerintem lehet rajta rötyögni, a színészek is elég jók, de persze Demi Moore táncjelenetei teszik igazán emlékezetessé. Egyszerűen bomba teste van. Azért én jobban örültem volna, ha egy jó erotikus filmet építenek a vetkőzésekre, de sajnos nem így lett.

Eszembe jutott viszont, hogy mennyire divat manapság a legalpáribb, szexszel kapcsolatos szóbeli humor a különböző ún. vígjátékokban, az erotika viszont mintha teljesen kiveszett volna a filmekből. Pedig a '90-es években sok moziban voltak izzasztó erotikus jelenetek: Elemi ösztön, Showgirls, Specialista, Két tűz között, Úszó erőd, Sivatagi lavina, Díszkíséret stb. Ha a kiskamasz szerencsés volt, láthatott egy-egy ilyen képsort. Jahh, de hiányoznak azok az idők...

Van egy olyan gyanúm, hogy Hollywoodban már szociopaták írják a forgatókönyveket. Itt is azt gondolták, hogy ha minden második szó valami primitív káromkodás, akkor attól már humoros lesz a film. De mondjuk az vicces, hogy valaki fagyiskocsiból ad el drogot gyerekeknek? Az vicces, hogy valaki arról beszél egy temetés után, hogy kell kutyákat kézzel "szaporítani"? Az vicces, hogy egy öregember a felesége temetésének másnapján fiatal lányokat akar dugni? Az vicces, hogy valaki lövöldözik az üzletéből, ami járokelőket találhat el, de őt nem érdekli? Remélem, ennél a filmnél már nincs lejjebb vígjáték kategóriában, de attól tartok, túl optimista vagyok.

A nőknek/lányoknak annyi pozitívum van a filmben, hogy láthatják ezt a Zac Efront majdnem teljesen ruha nélkül pár percig, bár az illető elég törpe termetű, és finoman szólva nem férfias. Férfiként én csak Zoey Deutch-ot tudom értékelni. Ez a lány szép, de nagyon, a tekintetében is van valami, ami megfogja az embert. Remélem, kap még jobb szerepeket is (bár ennél jobbat nem nehéz). De Niróról meg mit mondjak? Eljátssza ezt is, ahogy kell, csak minek?

2021-04-06 18:20:13 Bachelorette (2012) / Lánybúcsú kekmedve32 (2) #6

Nem elég, hogy a Másnaposokban menővé tették a férfiak előemberi szintre visszamászását, az egyenlőség nevében most a nők is megkapták az aljafilmjüket. Ocsmányul beszélhetnek, elmebeteg módjára viselkedhetnek, ész nélkül drogozhatnak, abortuszon viccelődhetnek, szóval csak gratulálni tudok, hogy sikerült a "Ki tudja lejjebb adni?"-játékban újabb mélységekbe süllyedni.

Amit viszont nem értek: hogy a francban van az, hogy ezt a filmet 15-ös karikával adják? Ha már ott kell lenni ezeknek a hülye jeleknek minden műsoron, legalább legyen már valami értelmük is! Jelen esetben mondjuk 18-as karika lenne a minimum, bár szerintem a "semmilyen korosztálynak nem ajánlott" lenne a megfelelő besorolás, annyira unalmas, humortalan és ótvar a film.