Bence01

Regisztráció: 2021. február 20. (3 hónap, 4 hét)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, Quentin Tarantino
Színészek: Al Pacino, Andy Serkis, Leonardo DiCaprio, Marlon Brando, Tom Cruise
Műfajok: akciófilm, kalandfilm, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, olasz

4 2021-06-07 4,0
Memento
Mementó
5 2021-06-06 4,4

Tegnap este egy igazán ütős filmet keresve, a toplisták fülre kattintva találtam rá erre a csodára. Régen láttam olyan filmet, ami azt a bizonyos aztakvaezdejó érzést adta nekem. Na ez a film ilyen volt...

Az alapstory már az ismertetőből is nagyon tetszett, tekintve hogy imádom az egyhelyszínes filmeket,a kamaradrámákat, úgyhogy úgy döntöttem hogy gyorsan leszedem (a Media Markt polcairól, természetesen :D) és vetek rá egy jóóó hosszú pillantást, természetesen egyáltalán nem bántam meg.

Nagyon tetszett, hogy a bűnesetet nem láthattuk, csakis az esküdtek elmondásából ismerhettük meg. A karakterek egytől egyig kiválóak voltak, a forgatókönyv talán az egyik legerősebb amit életemben láttam, és maga a film elképesztően feszült. Úgy képes teljes feszültséget teremteni, hogy az égvilágon semmi akció/ijesztgetés/akármi nem történik benne, csupán 12 ember másfél órán keresztül beszélget egyetlen egy szobában
A karakterek közti interakciók, viták zseniálisan megírtak, az ahogy a reagálnak a másikra, a másik esküdt véleményére, érvelésére az valami egészen elképesztő és lebilincselő, a karakterek közti kémia, interakciók csúcsra járatása történik ebben a filmben
A szereplőgárdára sem lehet egy rossz szó sem, ugyanis mindenki a maximumot hozta ki a szerepéből, a legtöbben pedig annál is többet
Illetve megemlíteném még a kiváló rendezést és a még annál is jobb vágást, na meg a zseniális kameramozgásokat.

Egy szó mint száz, a 12 dühös ember egy egyértelműen filmtörténelmi jelentőségű alkotás, ami tökéletesen bemutatja, hogy hogyan lehet pár kiválóan megírt karakterrel és állásponttal, na meg azok ütköztetésével a filmtörténelem egyik legfeszültebb, legérdekesebb és legizgalmasabb moziját összehozni, aminek még mondanivalója is van, méghozzá nem is kevés, és egészen biztosan (el)gondolkodásra készteti a nézőjét

Nem szokásom ilyen pontszámot adni, de ebben a filmben minden tökéletes, úgyhogy egyértelműen jár érte a

Túl hosszú, túl sok karakterrel, akikhez semmilyen szinten nem tudsz kötődni a film nézése során, de az akciók legalább ott vannak. Bautista lányának a szála nélkül sokkal jobb lett volna, kifejezetten irritáló és fölösleges volt. A német srác nekem bejött, a többiek viszont nettó klisék, ahogy a történet is borzasztóan kiszámítható, a lentebb már leírt logikai bakik pedig néhol már fizikai fájdalommal jártak.
Ezt leszámítva nem rossz, a képi világ elment, a rendezés, vágás szintén, de én azért valami nagyobbra, őrültebbre és töményebbre számítottam. Ebből az alapanyagból a fölösleges részeket kiszedve úgy 100-110 percben elmesélve egy marhajó filmet kaphattunk volna, kár érte...

Egyszer elment, több pontján élveztem is, nekem 10/6, úgyhogy ebből következik a 3-asom :)

Tavaly kezdtem el nézni 13 évesen, azóta kétszer lepörgettem már, kedvenc sorozatom lett, úgyhogy igen, elég durván időtálló :DD

2021-05-14 16:29:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Bence01 #25808

Köszi szépen az ajánlásokat, a Cinema Paradison és a Lidérces órákon gondolkodtam sokat, de végül az utóbbi nyert, úgyhogy idei első mérföldkövem a Lidérces órák lett, de nem is nagyon bánom :)
A Cinemat pedig 400. osztályozott filmemnek fogom majd megnézni, remélhetőleg minél hamarabb
Köszi szépen mindenkinek aki írt, több film is megtetszett, úgyhogy azokra is rá fogom vetni magam hamarosan :)

2021-05-14 14:34:37 [Általános fórum] Bence01 #9232

8 éves létedre már jó sok filmet láttál, irigylem hogy ennyi szabadidőd van :D

2021-05-13 19:15:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Bence01 #25796

Hali. Igen, tudom hogy van ilyen toplista, de ezek a legtöbb helyen nem az én ízlésemnek készültek, és a nagytömeg véleményét tükrözik, amik azért nem mindig pontosak számomra, ezért inkább konkrét ajánlókat kérnék, hátha megtetszik valami a leírás alapján
De azért köszi :))

előzmény: oscarmániás (#25795)

2021-05-13 16:47:40 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Bence01 #25794

Sziasztok! Holnap nézném az idei 100. filmemet, úgyhogy szeretnék egy ajánlást kérni tőletek, hogy mit javasoltok :))
Ezek a kritériumok:

-80-as években készüljön
-Nyugodtan lehet "alapfilm" mert nagyon keveset láttam ebből a korszakból
-Kérlek ne legyen franchise indító/tag/akármi (Gondolok itt SW, Terminátor, Die Hard, Alien stb.)
-Bármilyen műfajra nyitott vagyok, krimi, thriller, akciófilmre leginkább, de lehet más műfajú is, a lényeg hogy jó film legyen :) (Romkomoktól és tinivígjátékoktól kíméljetek meg pls)

Köszi szépen előre is :))

2021-05-10 17:33:08 Psycho (1960) Bence01 (5) #186

A filmtörténeti és popkultúrális jelentősége miatt sajnos ismertem már a nagy fordulatát a filmnek, viszont így is baromi nagy élmény volt. Kiváló feszültségteremtés, egy zseniálisan megírt story, borzasztóan jó zenével, és egy leírhatatlanul nagyot játszó Anthony Perkinssel.
Brutálisan bejött, még úgy is hogy a slusszpoént már tudtam. Természetesen 5-ös :)

2021-05-10 17:32:21 Rear Window (1954) / Hátsó ablak Bence01 (4) #102

Izgalmas egyhelyszínes történet, kiválóan vizualizálva, rengeteg feszült jelenetsorral. Nagyon tetszett hogy a film kb. egészét egy ablakon keresztül láthatjuk, nem mindennapi megoldás, nagyon kreatív.
Kiváló film, több izgalmas jelenetsorral, ismét gyönyörű Grace Kellyvel és lebilincselő krimi szállal. Nagyon tetszett, hajszállal marad le az ötösről, de ez még nálam 4-es

A személyes kedvenc filmem eddig a Mestertől, a dialógusok szenzációsak, a karakterek jól vannak megírva, John Williams és Ray Milland mindketten kiválóak, Grace Kelly pedig meseszép. Hihetetlen hogy a feszültséget csupán a párbeszédekkel milyen szintre vitte Hitchcock, még a lábkörmeimet is lerágtam szerintem :) Imádom azokat a filmeket ahol a végére összeáll az egész kép, na ez pont ilyen, ráadásul az egyik legjobban megírt storyval és fordulatokkal amiket valaha láttam. A tökéletes gyilkosságot szerintem a legcsavarosabban, legkreatívabban, legizgalmasabban és a legjobban mutatja be, mindenképpen a kedvenc filmjeim között a helye. Természetesen 5-ös :))