Bence01

Regisztráció: 2021. február 20. (8 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, James Cameron, Quentin Tarantino
Színészek: Al Pacino, Andy Serkis, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Samuel L. Jackson
Műfajok: akciófilm, krimi, sci-fi, thriller
Országok: amerikai, olasz

No Time to Die
Nincs idő meghalni
4 2021-09-30 3,7

2021-10-15 22:42:47 Été 85 (2020) / '85 nyara Bence01 (5) #6

Gyönyörű film, tele érdekes és szépen kibontott gondolatokkal, két zseniális főszereplővel, elképesztően jól működő kémiával, és egy nagy adag hangulattal. Fantasztikus dialógusai vannak és nagy igazságot rejteget az életről és a szerelemről. Több ilyen film kéne! Rabul ejtő, érzelmileg megszorongató alkotás amit egy ideig biztosan nem fogok elfelejteni. Nem tudok zseniálisnál rosszabbat adni rá...

Az új Suicide Squad eddig simán az év legjobb blockbusterje és egyértelműen a DC eddigi legjobb filmje. Hihetetlenül pörög, az akciók kiválóan vannak megrendezve, baromi szórakoztatóak, a karakterek pedig tökéletesek és kellőképp őrültek. Az "Itt senki nincs biztonságban" feltevés csak félig igaz, ugyanis látszik hogy melyek azok a karakterek akik valószínűleg túlélik a mozi bonyodalmait. Ilyen tekintetben viszonylag kiszámítható, infantilis fekete humora viszont kiszámíthatatlanul vicces és szórakoztató. Bő 2 órás igazi fun ride, tele akciókkal, zseniális humorral és megannyi karakterpillanattal. Ilyennek kéne minden blockbusternek lennie! Messze kiemelkedik a tucat szuperhős-akciófilmek közül és az év eddigi filmtermése közül is. Nem hinném hogy látni fogok idén ennél szórakoztatóbb filmet. Gunn végre kiteljesedhetett, én pedig imádom azt a beteg elméjét! KELL, MÉG, MÉG!!!!
Első megtekintésre 4es, de valószínűleg újrázásnal följebb fog kúszni :D

2021-07-31 16:29:46 [Hamarosan a mozikban!] Bence01 #6526

Én most kezdtem olvasni az első könyvet, harmadán túljutva eddig nem volt olyan jelenet benne, ami indokolná hogy R besorolású legyen, és szerintem nem is nagyon lesznek benne nagy vérengzések. A 155 perc nem rossz, kicsit többre vártam, de pénzügyi stratégiát nézve lehet hogy okosabb döntés az hogy nem 3 órás a film, a több vetítés miatt nagyobb talán az esélye hogy anyagilag sikeres lesz és elkészül a folytatás. Én a magam részéről már baromira várom :D

előzmény: BalaKovesi (#6525)

2021-07-29 13:24:08 [Általános fórum] Bence01 #9279

Köszönöm szépen az ajánlásokat, mind nagyon ígéretesnek tűnik! Ha van még bennetek cím, kérlek ne tartsátok magatokban! :D

Eddig a Le trou-t (Az odú) néztem meg, hozzá is járultam egy kövér ötössel a film amúgy sem gyenge átlagához :)
Kiváló film volt, köszönöm az ajánlást! Remélem a többi is hasonlóan jó lesz :)

előzmény: mimóza (#9275)

2021-07-28 19:30:42 [Általános fórum] Bence01 #9271

Sziasztok! Tapasztaltabb fórumozó társaim segítségét kérném filmajánlás terén.

Megtekintés után nagyon tetszett ez a két film:

-Tizenkét dühös ember
-A vád tanúja

Ehhez hasonló krimiket/bűnügyi thrillereket keresek, legalább olyan jókat, mint a fent említett két mozi. Leginkább 50-es 60-as évek beli filmek érdekelnek, de ha vannak hasonló hangulatú/történetű/minőségű filmek más korszakból, arra is vevő vagyok. Előre is köszönök mindent! :DD

Tegnap este egy igazán ütős filmet keresve, a toplisták fülre kattintva találtam rá erre a csodára. Régen láttam olyan filmet, ami azt a bizonyos aztakvaezdejó érzést adta nekem. Na ez a film ilyen volt...

Az alapstory már az ismertetőből is nagyon tetszett, tekintve hogy imádom az egyhelyszínes filmeket,a kamaradrámákat, úgyhogy úgy döntöttem hogy gyorsan leszedem (a Media Markt polcairól, természetesen :D) és vetek rá egy jóóó hosszú pillantást, természetesen egyáltalán nem bántam meg.

Nagyon tetszett, hogy a bűnesetet nem láthattuk, csakis az esküdtek elmondásából ismerhettük meg. A karakterek egytől egyig kiválóak voltak, a forgatókönyv talán az egyik legerősebb amit életemben láttam, és maga a film elképesztően feszült. Úgy képes teljes feszültséget teremteni, hogy az égvilágon semmi akció/ijesztgetés/akármi nem történik benne, csupán 12 ember másfél órán keresztül beszélget egyetlen egy szobában
A karakterek közti interakciók, viták zseniálisan megírtak, az ahogy a reagálnak a másikra, a másik esküdt véleményére, érvelésére az valami egészen elképesztő és lebilincselő, a karakterek közti kémia, interakciók csúcsra járatása történik ebben a filmben
A szereplőgárdára sem lehet egy rossz szó sem, ugyanis mindenki a maximumot hozta ki a szerepéből, a legtöbben pedig annál is többet
Illetve megemlíteném még a kiváló rendezést és a még annál is jobb vágást, na meg a zseniális kameramozgásokat.

Egy szó mint száz, a 12 dühös ember egy egyértelműen filmtörténelmi jelentőségű alkotás, ami tökéletesen bemutatja, hogy hogyan lehet pár kiválóan megírt karakterrel és állásponttal, na meg azok ütköztetésével a filmtörténelem egyik legfeszültebb, legérdekesebb és legizgalmasabb moziját összehozni, aminek még mondanivalója is van, méghozzá nem is kevés, és egészen biztosan (el)gondolkodásra készteti a nézőjét

Nem szokásom ilyen pontszámot adni, de ebben a filmben minden tökéletes, úgyhogy egyértelműen jár érte a

Túl hosszú, túl sok karakterrel, akikhez semmilyen szinten nem tudsz kötődni a film nézése során, de az akciók legalább ott vannak. Bautista lányának a szála nélkül sokkal jobb lett volna, kifejezetten irritáló és fölösleges volt. A német srác nekem bejött, a többiek viszont nettó klisék, ahogy a történet is borzasztóan kiszámítható, a lentebb már leírt logikai bakik pedig néhol már fizikai fájdalommal jártak.
Ezt leszámítva nem rossz, a képi világ elment, a rendezés, vágás szintén, de én azért valami nagyobbra, őrültebbre és töményebbre számítottam. Ebből az alapanyagból a fölösleges részeket kiszedve úgy 100-110 percben elmesélve egy marhajó filmet kaphattunk volna, kár érte...

Egyszer elment, több pontján élveztem is, nekem 10/6, úgyhogy ebből következik a 3-asom :)

Tavaly kezdtem el nézni 13 évesen, azóta kétszer lepörgettem már, kedvenc sorozatom lett, úgyhogy igen, elég durván időtálló :DD

2021-05-14 16:29:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Bence01 #25809

Köszi szépen az ajánlásokat, a Cinema Paradison és a Lidérces órákon gondolkodtam sokat, de végül az utóbbi nyert, úgyhogy idei első mérföldkövem a Lidérces órák lett, de nem is nagyon bánom :)
A Cinemat pedig 400. osztályozott filmemnek fogom majd megnézni, remélhetőleg minél hamarabb
Köszi szépen mindenkinek aki írt, több film is megtetszett, úgyhogy azokra is rá fogom vetni magam hamarosan :)

2021-05-14 14:34:37 [Általános fórum] Bence01 #9232

8 éves létedre már jó sok filmet láttál, irigylem hogy ennyi szabadidőd van :D