wim

Regisztráció: 2021. január 8. (3 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Rendezők: Aki Kaurismäki, Andrei Tarkovsky, Andrey Zvyagintsev, David Lynch, Jim Jarmusch, Jiří Menzel, Ken Loach, Kitano Takeshi, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick, Taika Waititi, Terry Gilliam, Tim Burton, Tomm Moore, Víctor Erice, Werner Herzog, Wes Anderson, Yorgos Lanthimos
Országok: dán, japán, magyar, norvég, orosz

Nem: nő

Paper Spiders
Papírpókok
3 2023-12-25 3,5

2024-02-25 22:26:15 Psycho (1960) wim (5) #190

Szerintem az anya (vélt) jelenléte is hathatott megnyugtatólag, úgy emlékszem, a falon át a lány hallotta a beszélgetésüket - így nem kellett azt éreznie, hogy kettesben van egy pszichopatával.
Bennem legalábbis oldotta valamelyest a feszültséget, erre határozottan emlékszem, anno mikor először láttam a filmet. Persze, akkor még nem tudtam, hogy mi a helyzet valójában.

előzmény: manuva (#188)

2023-12-22 16:04:12 Elephant (2003) / Elefánt wim (3) #29

Eléggé összecsengenek a gondolataim Rékáéval, legalábbis a két évvel ezelőtti feljegyzéseim szerint. „Agyonhájpolt”, „tarrbéláskodó” művészkedés, közhelyekből összerakva. Akkoriban négy-öt hasonló témájú filmet pörgettem le egymás után, és igazából egyik sem tetszett, talán ez még a jobbak közé tartozott. Végül is nem volt rossz a koncepció (az egésznek az értelmetlenségét domborítja ki, az áldozatok szemszögéből - az elkövetőkről nem tudunk meg szinte semmit, minden csak úgy megtörténik, értelmetlenül) - csak béna a kivitelezés. Eddig még Az osztályt találtam a legjobbnak a témában, de második nézésre már az is kicsit didaktikusnak tűnt. A Villeneuve-filmet nem ismerem, kíváncsi vagyok rá.

előzmény: macready (#28)

2023-11-23 08:55:12 [Filmet keresek] wim #3214

Köszönöm, de nem is ez a film. Mivel nem az én emlékem, elég nehéz markáns jellemzést adni, úgyhogy el is engedem. Talán egyszer majd véletlenül előkerül.

előzmény: mimóza (#3209)

2023-11-21 14:13:49 [Filmet keresek] wim #3208

Köszi, nem ez a film az. Annyit sikerült még megtudnom, hogy középkori a sztori, csak két testvér szerepel benne, és talán tatárok rabolják el őket (vagy csak egyiküket).

előzmény: oldfan (#3207)

2023-11-19 21:31:30 [Filmet keresek] wim #3206

Valamikor a hetvenes években moziban látott kosztümös film (nincs kizárva, hogy szovjet), amiben egy testvérpárt rablók elszakítanak egymástól, majd felnőve egy háborúban egymás ellen harcolnak. Kb. ennyi az infó, amit tudok róla. Saját emlékeim nincsenek róla, nem magamnak keresem. Ráismer ez alapján valaki? Köszi előre is!

A zenegépeken lehet, hogy Nirvána szól (nekem fel sem tűnt), viszont az egész filmet a Gogol Bordello dalai kísérik végig, az egyik fő karakter pedig Eugene Hütz alteregója (nem is értem, miért nem ő játszotta). Úgyhogy már érzelmi okokból is felfelé pontozom, de ettől függetlenül is szerettem, különleges, kedves kis film.
Valaki azt írta róla a port.hu-n, hogy karácsony előtt kellene vetíteni főműsoridőben - van benne valami. Ritka nyomasztó atmoszférája van ennek a fakó, mosolytalan túlvilágnak, az egész egy fullasztó, lidérces álom, amiből annál felszabadítóbb az ébredés - szóval lehet egy kis visszatartó ereje. Kár, hogy kicsit nehezen indul be.

2023-11-03 15:18:27 [Tévésorozatok] wim #4374

Szerintem nem sokunknak néztek ki így az iskolás évei, legalábbis itt a fórumon nem hinném, hogy annyira alacsony az átlagéletkor (bár ebben lehet, hogy tévedek). A mostani tizen-huszonévesek világához már valószínűleg jobban hasonlít; de nem is annyira róluk, inkább hozzájuk szól ez a sorozat, őket akarja megszólítani (sikerrel). Harsány, túltolt, sarkított, agyonszínezett, néha kissé bugyuta és ésatöbbi, de ebbe a tiritarka köntösbe releváns kérdéseket és válaszokat csomagol - elsősorban persze a középiskolás korosztálynak. Úgyhogy én hasznosnak tartom. Másrészt pedig szórakoztatónak is, a jó karaktereknek köszönhetően, akiknek érdekelt a sorsa, úgyhogy végigtoltam a négy évadot.

2023-10-29 21:01:38 Édes Emma, drága Böbe (1992) wim (4) #30

Lehangoló, mennyire aktuális még ma is. Az a szereplőválogatás... :(
(És hogy erősebb legyen a dejá vu, még a farmerdivat is visszatért.)

Lehet, hogy számít a sorrend: az Erice-filmet láttam előbb és abszolút kedvenccé vált.

előzmény: oscarmániás (#50)