Joeker81

(szerkesztő, moderátor)

• ...

Szia, fent filmek menüpont, majd Egyéni listákon belül fent Új lista létrehozása. Meglévő listáidat majd itt is, illetve a profilodon belül a toplisták fül alatt is tudod szerkeszteni.

előzmény: sisakrázó Hektor (#15217)

2024-02-13 07:17:53 Kontroll (2003) Joeker81 (?) #60

Fiktív filmajánló a Kontroll című film 20. évfordulójára: KONTROLL 2 - Kísért a múlt
Szívesen vennék egy jó kis folytatást.

Írd ide az idézetet, és arra átjavítom.

Igen, ez már jó. :)

A javított sem megfelelő, mert a beküldött linken nincs tartalom: (404) "A keresett oldal nem található."

2024-01-06 18:29:50 [Általános fórum] Joeker81 #10208

Szia! Február 1-től indul, itt minden részletet megtalálsz: Vapiti 2023

előzmény: dorothygale (#10207)

2023-12-21 11:51:40 Barbie (2023) Joeker81 (3) #149
2023-12-21 11:00:05 Most vagy soha! (2024) Joeker81 (?) #1
2023-12-14 21:09:41 [Filmet keresek] Joeker81 #3226

Ha még aktuális, akkor a 2. keresésedhez szerintem Szélsőség (2019) Mads Mikkelsennel.

előzmény: Mityu (#3108)

2023-12-07 12:52:14 [In Memoriam...] Joeker81 #3240

" - Diplomácia védettség!
- Pillanatnyilag felfüggesztve!"
Nyugodjék békében!

előzmény: manuva (#3239)

Használd kérlek erre a jövőben a Filmkérő topikot. Használat elött olvasd el az első hozzászólást a topikban.

előzmény: oldfan (#15106)

2023-11-23 22:46:38 Retribution (2023) / Megtorlás Joeker81 (2) #6

Szerintem:
1. Modine beszélt, mert rajta volt az aliexpress-ről rendelt hangtorzító a nyakán, illetve később volt egy hangfelvétel is, amit a telefonján játszott le, amin Neeson hangja volt torzítva, amivel gyanúba akarta keverni.
2. Szimplán őrült a faszi, ezért nincs racionális döntése sem, végigröhögi, ahogy beszél kollégái megöléséről.. vagy/és csak egyszerűen blöffölt Neesonnak, hiszen egy átlag családos embert, főleg amin átment odáig ezzel simán be lehetne feszíteni. Ez utóbbit igazolja, hogy amikor Neeson száguldozni kezd, Modine végig be van xarva, és csak fenyegtőzik folyamatosan, hogy mindketten meghalnak, ha nem húzódik le.
3. Ezzel egyetértek, de nem is azzal van a baj, hogy amikor már felborultak, mert ott látszik, hogy Neeson mindent elkövet, hogy az ülésben maradjon, folyamatosan kapaszkodik, feszíti magát a jobb kezével az ülések közötti kapaszkodót szorongatva. Azonban szerintem a boruláskor/lámpaoszlop kiütésekor tuti, hogy elhagyta volna a segge az ülést annyira, hogy működésbe lépjen a szerkezet.
4. Valószínűleg túlélte, mert a repesz nem lett kihúzva a lábából, nem vérzett el, illetve amíg a feleségével beszélt Neeson, addig a mentősök komótosan megvárták az anyát, majd csak utána indultak el a kórházba.
Én inkább azt nem értem, hogy egy ilyen fehérgalléros bűnöző, hogy a francba tör fel ilyen modern autókat, és telepít bonyolult bombákat, mindezt észrevétlenül..az nem derült ki, hogy profikat bízott meg ezzel...erre pedig egy youtube tutorial kevés lenne.

előzmény: Danesz99 (#5)

Az igen...port.hu már megint. 11 évig voltak házasok, nem 11 éve halt meg. Javítom.

De le ám, csak nem SLJ-ra, hanem Queen Latifahra :P

2023-11-05 15:39:07 Nyad (2023) Joeker81 (4) #2

Rendkívül hatásos sportdráma, az emberi kitartásról, az ember önmagába vetett hitéről, egy álom beteljesüléséért vívott harcról, igaz barátságról, az egyén és az őt körülvevő csapat áldozatvállalásairól. Nagyon szépen felépített történetvezetés, kiváló színészi munka, melyek együtt úgy tesznek izgalmassá egy kivülről akár unalmasnak is tűnő sportot, hogy a végén már szó szerint lélegzetvisszafojtva szúrkolunk a főszereplőnek. Diana Nyad élete egy olyan egyedüálló sikertörténet, amit kevesek élhetnek át. Fanatasztikus teljesítményt tett le az asztalra, ráadásul eredményei java részét 60 év felett érte el!
"A gyémánt csak egy széndarab, ami kitartó volt!"

Nekem elsőre Nic Cage Willy mesevilága ugrott be az előzetes alapján.

előzmény: Umberto (#3)

Igen, ebben van valami. Egyszerűen nem passzol úgy semmi, hiszen, ha az eredeti koncepció jelen esetben fekete-fehér, akkor mindent úgy állítasz be készítőként, hogy az vizuálisan a lehető legjobb legyen annak az adott formátumnak, és ha azt utána áterőszakolod egy másik technológiába, az esetek jónagy részében rohadtúl nem fog működni. Tartok tőle, hogy jelen film esetében volt benne egy kis fogyasztói nyomás is - ne legyen igazam -, hogy hát "nekem sziper-szuper-ultra-full-4K-HDextra+atommaghasítós tévém van otthon olyan színekkel, hogy elolvadsz tőle, nehogy már fekete-fehérben kelljen néznem", és erre reagált a Disney.

Idén felkerült a Disney+-ra színes verzióban is a film. A film stílusához illeszkedve némi technicolor hatást értek el, azonban a színekkel előhozták a film hibáit is, a gyenge CGI-t, és a smink egyszerűségét. A színezés jelentősége leginkább marketing szempontból, valamint a korabbeli filmek és a filmkészítési technológiák előtti tisztelgés miatt érdekesebb. Azonban míg a fekete-fehér passzolt a film hangulatához, a sötét éjszakai jelenektek hangsúlyosabbak, a fények és árnyékok játéka kontrasztosabb volt, addig itt ez a hatás eltűnik. A film így is az emlékezetesebb Marvel-filmek között marad, az osztályzatomat sem változtatja meg, azonban a fekete-fehér verziót szívesebben ajánlom.

Szia! Ne haragudj, de ezt át kellene fogalmazni, mert az első mondaton kívül a többi teljesen értelmetlen.

előzmény: dorothygale (#15073)

2023-10-26 17:30:18 [In Memoriam...] Joeker81 #3229

81 éves korában elhunyt Richard Roundtree színész. Nyugodjék békében!

2023-10-25 16:37:43 [Általános fórum] Joeker81 #10112

Boldog KT szülinapot Ugor, sok ilyet még! :)

2023-10-25 15:56:59 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Joeker81 #27058

Tényleg nem a legszerencsésebb leírás. Hirtelenjében lecseréltem a DVD-n találhatóra. Ez se az igazi, de azért egy fokkal közelebb áll a témához. Ha valaki kedvet érez egy jobb megírására, hajrá, lecseréljük arra!

előzmény: Dangar (#27054)

Köszi a jelzést, töröltem őket.

előzmény: o0o (#15071)

Bambula hol találtad meg ezt a gyöngyszemet? :) Kölyök korom óta nem láttam.

előzmény: bambula (#1)

2023-10-19 18:15:31 [In Memoriam...] Joeker81 #3225

83 éves korában elhunyt Burt Young színész. Nyugodjék békében! Ég veled, Paulie!

2023-10-16 20:45:14 Il passare del tempo (2023) Joeker81 (4) #6

Csodálatos képek, remek beállítások, és hát a varázslatos Olaszország. Kicsit nekem dokumentumfilmes, úti filmes hangulata volt, sokszor el is vitte a figyelmemet a táj a főszereplőkről, a történetről, illetve a narrátornak nem igazán hittem el amiről beszélt. Számomra a zene volt az igazi összetartó ereje a képi világnak és a történetnek. Olaszország csipetnyi szeletének legszebb oldalát sikerült bemutatni, amitől folyamatosan azt éreztem, hogy bárcsak ott lehetnék én is. Belőlem nem is az átélt pillanatokat nosztalgiáját hozta ki a film, hanem a kihagyott pillanatok és lehetőségek gondolatát, de hát sosem késő változtatni. Köszönöm Chris, hogy megosztottad velem, gratulálok, csak így tovább! :)

Olvasd el a PM-et amit írtam neked és megvilágosodsz ;)

2023-09-25 10:50:08 [Megérdemelte-e az Oscart...] Joeker81 #11878

A GG kapcsán sajnos valóban ez a legjobb hír eddig hosszú évek óta.

előzmény: Ágó (#11874)

2023-09-24 13:56:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Joeker81 #27035

Módosítottam, már szavazható.

előzmény: James Watherbee (#27034)

2023-09-16 16:46:16 Az aranykesztyű lovagjai (1968) Joeker81 (4) #1

Kifejezetten jó és élvezhető magyar film egy fiktív nyomozásról a Kennedy-gyilkossággal kapcsolatban, a kor legjobb színészeivel. Itt elérhető mind az 5 rész.

2023-09-08 22:33:45 Asteroid City (2023) Joeker81 (3) #17

Ízig-vérig Wes Anderson film Wes Anderson varázsa nélkül...

2023-09-07 21:41:43 [Filmet keresek] Joeker81 #3177

Talán ez? Schwarzfahrer

előzmény: Umberto (#3176)

Aki szereti a jó kis dél-koreai akciókat, annak ajánlom a "koreai Piedone" filmjeit: első rész itt magyar felirattal, második rész itt szinkronnal, harmadik rész magyar felirattal itt.

2023-08-30 15:35:55 Ferrari (2023) Joeker81 (?) #1

Friss, ropogós ízelítő itt.

Szia, #15004 kommentben a válasz.

előzmény: Fekist (#15011)

2023-08-08 14:56:14 A forint arcai (2023) Joeker81 (4) #1

Szép kis animáció lett, elnéztem volna még egy darabig.

2023-08-05 19:13:55 Fast X (2023) / Halálos iramban 10. Joeker81 (3) #6

10. rész...és végignéztem huh, mintha felértem volna a Csomolungmára. Szokásos modern blockbuster, semmi több, így a hétvégi ebéd után jó volt, elősegíti az emésztést. Az előző résznél "jobb", ezért egy hármaska. Galambos Peti, ha ezt olvasod valaha...imádom a szinkronjaidat, de ahogy most fullba toltad a vindieselt, komolyan utállak, ülj le az Alzamanó mellé :) Ismét jó ivós játéknak is, mindenki iszik egy felest a "család" szó hallatán, és tuti, hogy másnap Zacher Gábor bejelöl ismerősnek.

Ömmm...ismerve azt, hogy mit szeretsz, mit nem, nem merem azt javasolni, hogy folytasd :) A szerelmi vallomásig még egész tűrhető horror-fantasy-vígjáték, már-már hangulatos romantikus kaland, de utána a végére átmegy egy eszement horror-paródiába (szinte The Asylum kategória), ahol kb. ha az elején nem akartad, az összes karaktert holtan látni, itt már garantáltan akarod, arról nem beszélve, hogy nagyon elnyújtottá válik a második felére és úgy leül a sztori, mint annak a rendje. Ha maradt volna annál a tényleg hangulatos kis naiv tinglitanglinál ami a tök elején volt, és elhagynak belőle olyan durván 40 percet, akkor egy szerethető kis semmiség lett volna.

előzmény: dorothygale (#3)

2023-08-04 20:40:06 [In Memoriam...] Joeker81 #3200

Úgy-úgy..pedig: Ring-ring S-U-C-K Y....

előzmény: manuva (#3199)

2023-08-04 20:26:06 [In Memoriam...] Joeker81 #3198

83 éves korában elhunyt Mark Margolis színész. Nyugodjék békében! Sebhelyesarcú, Ace Ventura, Breaking Bad...jó kis karakterszínész volt!

-VENTURAAA!! -Távozz Sátán :)

Az. A japán manga, ill. abból készült filmek, rajzfilmek egy külön univerzum az már biztos, főleg európai szemmel. Nem jött be a búvárlábas zombicápa? :D Nekem ott dobta le az agyam az ékszíjat...

előzmény: dorothygale (#1)

2023-08-01 21:29:56 The Great Escaper (2023) Joeker81 (?) #1

Michael Caine egyik legjobb alakítása közeleg? Az előzetes alapján esélyes. Glenda Jackson pedig cuki.

2023-07-30 18:34:17 Living (2022) / Élj! Joeker81 (3) #1

Méltó feldolgozása Kurosawa eredetijének, szépen lett átültetve a történet a japán közegből a brit közegbe. Nighy jó választás volt a szerepre, remekül hozza a kimért, megfásult brit bürokratát, azonban meg sem közelíti Shimura Takashi szívbemarkoló játékát. Engem a brit modorosság egy kicsit távoltartott a történettől, ellenben a japán érzelemmel teli visszafogottságával, ahol Shimura némán könnyező, elgyötört tekintette szinte beleégett a retinámba.

2023-07-28 21:25:08 Barbie (2023) Joeker81 (3) #24

Jó volt, azt hiszem...

2023-07-25 16:39:27 [Humor] Joeker81 #37

Találó marketing :)

2023-07-24 20:18:27 Rimini (2022) Joeker81 (4) #4

Lenyűgöző atmoszférájú és egyedi hangulatú szerzői dráma. Nekem is Mickey Rourke The Wrestler-je ugrott be elsőre, miután a főszereplő fizimiskája, karaktere is hasonló és drámájuk közös vonásai is párhuzamba állítják a két filmet. Az adriai tengerpart egyik legnagyobb üdülővárosa, Rimini, ami nyáron egy pezsgő fényűző élettel és ígéretekkel, kalandokkal teli hely, addig a filmben télen egy ködös, kísérteties, elhagyatott, lepukkant, szinte már apokaliptikus hellyé vetkőzik le magát, ami tökéletes miliőt kölcsönöz a filmnek és a főszereplő fuldoklásának. Itt is párhuzam vonható a város képe és a főszereplő élete között, mintha a "nyári életbe" mindketten megfáradtak volna és a 90-es évek megkopott csillogásába kapaszkodnának "téli alkonyukban". Ritchie Bravo, mint kiöregedett Zámbó Jimmy alteregó, igazi emberi karakter, aki nem csak a film öregasszonyainak énekel, nem csak őket akarja elcsábítani, hanem a film nézőit is. Megmutatja magát kívülről, belülről és ezért akarva akaratlanul együtt rezonálunk vele, a film végéig nem is ereszti el a kezünket, amelynek megtekintése után a gondolatok úgy keringenek a fejünkben, mint Richie filléres alkoholpárlattal átitatott olcsó sanzonjainak dohos lehelete a hideg, ködös tengerparti levegőben... Mocskosul erős négyes.

2023-07-24 14:52:18 [Humor] Joeker81 #36

"Nincs k@rva Barbie" - Cillian Murphy (Peaky Blinders) - ÁJEMDIBI újabb agymenése :D

2023-07-23 18:03:35 The Flash (2023) / Flash - A Villám Joeker81 (3) #19

Szórakoztató, azonban feledhető DC mozi lett. Tetszett az infantilis geek humora (néha) és fan service, de ez még nem visz el a hátán egy ilyen filmet. Nulla sztori, súlytalan karakterek, gyenge színészi teljesítmény, tesco gazdaságos rendezés és sajnos a CGI is olyan harmatos főleg az akcióknál ill. Flash mozgásánál, mintha a CW csatorna valamelyik DC sorozatát néznénk. Ekkora büdzséből azért szerintem ki lehetett volna hozni valami jobbat is. A terápiás kutya jól jellemzi az egész filmet. Egy stáblistás jelenet van a végén. A Keaton-Batman rajongó kisfiúi énem, és Nicolas Cage féle Superman-film fájó beteljesületlensége okozta bibimre adott szuperhősös sebtapasznak örülő geek énem egy hármast ad rá.

2023-07-21 10:34:19 [Humor] Joeker81 #35

:D

Egész korrekt, bár nem kiemelkedő folytatása lett az első résznek. Hangulatban nem nagyon tér el, hozza azt a feszültségi szintet amit az előzmény, azonban nem mindegy, hogy ezt milyen minőségben teszi. Míg Susanne Bier óvatosan lépkedett, és próbált szerzői filmet létrehozni a horror és dráma megfelelő vegyítésével, addig a Pastor tesók munkásbakanccsal trappolnak bele az egészbe elrugaszkodva a szerzői iránytól. A dráma itt névleges, annyira mély mint egy pocsolya, a horror elemek pedig sablonosak, erősen Final Destination hatásúak. A rendező páros semmit nem fejlődött a 2013-as Kilépni tilos alkotásuk óta (nem csoda, ha nem hallottál róla), olyan, mintha annak a folytatását látnánk. A történet azonban fejlődött, amellett, hogy tele van következetlenségekkel, érdekes új elemek kerültek be a vallás, szeráfok, az isteni büntetés és ezzel szemben a DNS szintig hatoló tudományos elmélet témakörének beemelésével, mint lehetséges válaszok a történtekre, vagy mint az előzetesben is kiemelt "látó" emberek fenyegető jelenléte. A feszültségkeltéshez eddig használt szülői féltés és abból eredő hajtóerő, illetve az ismeretlentől való legbelső emberi félelem mellett teret kap a gyász és a hit ereje is. Ismét egymásnak feszül a vallás és a tudomány ideológiája természetesen eredménytelenül, nem volt győztes kihirdetve és ezért valódi megfejtést most sem kapunk, ránk nézőkre bízzák, hogy melyik perspektívának hiszünk, mit fogadunk el. A záró képsorok erősen Resident Evil érzetet hagytak bennem, bízom benne, hogy nem abba az irányba indul el a franchise, amennyiben lesz még folytatás, hanem inkább visszatalál a szerzőibb útra. Hármas. @bambula, a főszereplő viselkedésére kapunk választ, csak a végén, így idő előtt hagytad abba, az már más kérdés, hogy elfogadható-e ez a megoldás számodra.

2023-07-19 22:47:34 [Tévés ajánló] Joeker81 #334

Megértem. Ilyen ez amikor a szívedhez nőtt egy jó kis regény, amihez akár egy kellemes élmény is kapcsolódik (nekem egy szuper kamaszkori nyaralás része volt a Kedvencek temetője), és ezt a személyes élményt rombolja le egy félresikerült adaptáció, vagy egy feleslegesnek vélt folytatás.

előzmény: Prüstü (#333)

A jó öreg Mokép Video :)
Köszi, beírtam a címet.

előzmény: toxi (#14993)

2023-07-19 09:27:21 [Tévés ajánló] Joeker81 #332

Szívesen :)

előzmény: dorothygale (#329)

2023-07-19 09:25:59 [Tévés ajánló] Joeker81 #331

Az Az is kap egy előzmény sorozatot: Welcome to Derry. Most ez a divat.

előzmény: Prüstü (#330)

2023-07-19 01:28:36 Scream VI (2023) / Sikoly VI. Joeker81 (3) #10

Talán egy fokkal jobban szórakoztam, mint az előző részen, de a végén megint fogtam a fejem, hogy íme egy újabb horror franchise, amit sikerült kifuttatni a semmibe és annak rendje és módja szerint kiherélni. Megint egy olyan film aminél azt éreztem, hogy öregszem. Itt sem volt magasan a léc, de sikerült leverni és halálra döfködni azt. A whodunit jól működött talán egy darabig, aztán a cselekmény során elvérzett és a banális, izzadságszagú megoldás pedig már szánalmasan vérbe fojtotta az egész sztorit a végére. Pozitív volt, hogy az ismerős kisvárosból átléptünk egy ismeretlen és zsúfolt nagyvárosi terepre (nocsak hát hogyhogy nem pont Halloween van, hogy ne nézzen ki hülyén, ha valaki Ghostface cuccban grasszál az utcán) ahol némi kritikai éllel bemutatta a rendezőpáros, hogy bizony simán kinyírhatnak akár a legnagyobb tömegben is és a kutyát sem érdekelné, illetve megint a közösségi média romboló hatása, hogy bárkiből csinálhatunk gyilkost pár bejegyzéssel, persze azért mélyre hatoló gondolatiságot, tanulságokat ne várjunk ettől a filmtől. A másik pozitívum (bár ez nézőpont kérdése, nem biztos, hogy még magammal is egyetértek-e ebben az esetben) ami már az előző részben is megvolt, hogy a macska-egér játékot sikerült felgyorsítani, ezáltal a lassú játszadozást követően a szekrényből kiugrás helyett a teljes térfeles letámadás került előtérbe, ami egy emeltebb szintű brutalitás érzetét keltette. Ez a fajta gyorsulás azonban a jumpscare és a feszültség kárára ment, ami szinte egy jelenetben sem működik, ugyanakkor a cselekmény is ezáltal gyorsabb lett, kevesebb a szünet két támadás között, a film ettől még indokolatlanul hosszú maradt. Azonban ezek a változtatások egy klasszikus slashert átminősítettek egy akció horrorrá, ami egy slasher esetében nem biztos hogy jó irány. Sok a klisé és a repetitív elem főleg az előző részekből, amit persze a kikacsintós "ugye tudod, hogy működnek a horror filmek" maszatolással akarják felfrissíteni, de ez inkább már kínos, mint megmosolyogtató. A girl power is erősen jelen van, ami szintén nem a klasszikus slasher jellemzője, azaz a hétköznapi lányt, aki sikít egy gyilkos láttán és menekülés közben megpróbálja megölni a gonoszt felváltotta a női terminátor figura, akit leszúrnak/leütnek, de akkor is felkel és megy tovább, akárcsak az őt elpusztítani akaró antagonista (megszűnik az alá-fölé rendeltségből, kiszolgáltatottságból eredő feszültség is), ami ebben a filmben ráadásul nagyjából minden korosztályt felvonultat a 20 évestől a középkorún át az idősebbig. Ez magával hozza azt a változást is, hogy nincs már egyértelműen jó és rossz, elmosódik a határvonal, amit folyamatosan meg is erősítenek felénk az alkotók, azzal is, hogy a főszereplő örökségét mindannyiszor az arcunkba tolja a már előző részben is kínosan felesleges és gyenge megoldással, a CGI Billy Loomis beszélő fejével. Egy stáblistás jelenet van a végén, de minek. Egy bizonytalan hármasra jó lesz.

Kérlek, dobj egy forrást, hogy mi alapján ez a magyar cím.

előzmény: toxi (#14990)

2023-07-17 19:34:06 [Tévés ajánló] Joeker81 #328

Médiaklikken most egész érdekes válogatás érhető el július 23-ig:

- Lauretta (2018) magyar rövidfilm - Rainer-Micsinyei Nóra, Murányi Tünde - itt
- A fiam családja (2013) japán filmdráma - Fukuyama Masaharu, Ono Machiko - itt
- Végakarat (2001) angol-német dráma - Michael Caine, Bob Hoskins, Helen Mirren - itt
- A nagy akció (1959) francia-olasz krimi, vígjáték - Vittorio Gassman, Renato Salvatori, Claudia Cardinale - itt

De jó :/ Szuper lesz úgy nézni, hogyha már a főszereplőn elbukik. Érdemes azért adni neki egy esélyt, vagy nagyon 1-es az 1-esed?

előzmény: bambula (#2)

Válaszolva a kérdésedre, hogy "tényleg, mi kell még egy jó kis filmhez?" Szerintem az kellene ebben az esetben, hogy mindez, amit te is kiemeltél működjön is együtt és legyen alatta egy jó forgatókönyv. Mert hiába a sztárparádé, ha nincs mi összetartsa ezt a filmet, és sajnos hiába a jó rendező, ha jóval több volt a manír, mint kellett volna, Deray tudott ennél jóval többet is.

előzmény: Jereváni Rádió (#2)

2023-07-12 17:53:02 [Tévésorozatok] Joeker81 #4360

Sorozatként támasztják fel a Piedone-filmeket - Ez "szentségtörésnek" tűnhet, figyelembe véve a legutóbbi borzalmasan gyenge Különben dühbe jövünk remake-et. Azonban én bizakodó vagyok, miután a Gomorrából ismert Salvatore Esposito lép Bud Spencer nyomdokaiba (nem Piedone lesz). Ha megközelíti minőségben a Gomorrát és az első Piedone film komoly vonalát veszik alapul (Salvatore-t nem is tudom vígjátékban elképzelni), akkor egy igazán ígéretes sorozatra számíthatunk.

2023-07-07 12:11:17 Cobweb (2023) / A félelem fészke Joeker81 (3) #1

Az apáca 2. elé idén kapunk még egy ígéretesnek ígérkező horrort, szinkronos előzetes. Szegény főszereplő kissrácnak nem sok jót jelent, ha Annie Wilkes (Lizzy Caplan - Castle Rock) az anyja és Homelander (Antony Starr - A fiúk) az apja.

2023-07-07 11:31:37 Corner Office (2022) Joeker81 (?) #1

Amikor a borús kafkai szürrealizmus találkozik a Fekete tükörrel, előzetes. Érdekes szerzői darabnak néz ki.

2023-07-06 19:13:37 The Nun II (2023) / Az apáca II. Joeker81 (3) #1

The Conjuring univerzum tovább bővül, Az apáca 2. előzetese, a plakát pedig instant éjszakai rémálom.

2023-07-05 20:04:05 Pearl (2022) Joeker81 (3) #11

A X-re négyest adtam, mert meglepett. Ti West egyedi hatásvadász módon idézte meg az amerikai popkultúra szerves részét képező '60-as és '70-es évek szexuális forradalmát ötvözve a klasszikus hillbilly horrorral, tette mindezt szélsőséges humorral keretezve. Azonban a Pearl már nekem egy kicsit messzire ment a hatásvadászattal annak ellenére, hogy az utóbbi évek egyik legjobb horrorját láttam. Egyfajta önreflexív pszichodráma keretezve a '40-es évek Fred Astaire nevével fémjelzett musicaljeivel, amely korszakba kritikus felhanggal csap bele a film - egyfajta karikatúra eszközeiként kivont - horror baltájával és vasvillájával (szó szerint és átvitt értelemben is ... szegény Ginger Rogers és Judy Garland, de még Clark Gable sem ússza meg), már-már megerőszakolva még az Óz a nagy varázslót is Fred Astaire cilinderében (Pearl kefélése a szalmabábuval a kukoricás közepén cilinderben eléggé pikírt eszköz). Mindezen filmek mesterkéltségének és beállítottságának kifigurázása érdekében tovább nyújtja a szélsőséges horrorba ágyazott humort a már nem annyira vicces szintig, mellette azért túl drámai is akar lenni. Értem, hogy ez egy fricska akart lenni az amerikai popkultúra, társadalmi berendezkedés, a "nagy amerikai álom" felé, de a kevesebb talán több lett volna. És ez Miára is értendő, a játéka hatása alá kerül az ember, de aztán a szélsőség, a teátrális viselkedés ki is zökkent rendre. Erős hármas. Kíváncsian várom a harmadik etapot, a MaXXXine-t, ami már a számomra kedvesebb '80-as éveket fogja kifigurázni.

Megérkezett a hosszabb előzetes.

2023-07-05 16:15:21 [Általános fórum] Joeker81 #9908

Részlet a 2023-as Ride On című filmből ÁJEMDIBI-től Facebookon, ahogy Jackie Chan karaktere visszatekint karrierjére...igazi könnyek. Gombócos részlet az már biztos.

Kedvenc kommentem a videó alatt: "Sosem felejtem el... Annyiszor kölcsönöztem ki a Részeges Karatemestert hogy, a tulaj inkább nekem adta..." :)

2023-07-04 18:53:00 Poor Things (2023) / Szegény párák Joeker81 (?) #1

Furcsa, beteg, egyedi, Yorgos Lanthimos ... imádom! Feliratos előzetes.

Remek cím, majdnem olyan jó, mint az eredeti magyar "pornós" címe. Én azért jobban csíptem volna, ha inkább a Mazsola címet kapja. :)

előzmény: Umberto (#63)

2023-07-03 12:18:09 [Tévésorozatok] Joeker81 #4359

Igen, jól emlékszel, volt egy hajós sorozat, ami a Pumukli és a kék hajómanó egészestésre épült, azt hiszem ez a sorozat nálunk meg sem jelent, illetve volt egy unokatestvéres egészestés a Pumukli - Kaland a cirkuszban. Ezek mind bukták voltak rajongói körben is, ezért nem is folytatták eddig a sorozatot. Közben bírósági ügy is volt, az eredeti alkotók között, ami 10 évig elhúzódott, közben Ellis Kaut, az író meg is halt. A lánya abban látja a legnagyobb buktát, hogyha túl "modern" környezetbe kerül a kaland (tényleg azok a részek nem működtek anno sem, ami máshol játszódott, a műhelyen kívül), azaz nagyon eltér az eredeti sorozat felépítésétől, hangulatától. Állítólag ezt figyelembe is vették az alkotók most, ezért vissza is helyezik a műhelybe a történetet, és itt jön a képbe egy fiatalabb unokaöcsi majd. Ha tényleg sikerül az eredeti hangulatát visszaadni egy kicsit, amellett, hogy kap(hat) a fiatalítás miatt egy dinamikusabb működést, talán élvezhető lesz. Az mondjuk két esélyes még, hogyha a bírósági ítélet alapján, ahol az írónővel szemben döntöttek, Pumuklinak lehet majd családja, és ezt be is vetik az alkotók, mennyire fog igazán tetszeni a nézőknek.

2023-07-02 17:54:47 [Tévésorozatok] Joeker81 #4357

Folytatódnak Pumukli kaladjai
Harminc év után újabb 13 részt kapunk a vörös hajú kis kobold kalandjaiból. Remélem hamarosan nálunk is elérhető lesz Pusztaszeri Kornél szinkronjával. Gyerekkori nagy kedvenc volt :) Olyan remek kis mesesorozat amit szívesen néztem újra a gyerekkel is.

Ez különösen érdekes a fenti cikkből: "Az új epizódok készítésekor a sorozatot forgalmazó német RTL+ nézői év elején szavazhattak, hogy a képernyőre visszatérő Pumuklit Schafroth hangján szeretnék-e hallani megszólalni, avagy az eredeti változathoz hűen, azaz a 2005-ben elhunyt Hans Clarin hangján. A készítőknek mesterséges intelligencia (MI) segítségével sikerült elérni, hogy néhány részben Clarin kölcsönözhesse hangját a rosszcsont koboldnak."

Természetesen stílusosan az ehhez megfelelő pólóban:

Dettó :)

előzmény: Ágó (#1)

Egyetértek az előttem kommentelőkkel. Szép, látványos, a mai trendnek megfelelően kapunk egy túlpörgős, némi nosztalgia gőzzel befújt videójáték-adaptációt. Azonban lóg a levegőben az egész, nincs igazán története, a fő elképzelés az lehetett, hogy a játékból minden ismert elemet átmentsenek némi cukiságfaktorral megkeretezve, humora sótlan, még a gyerekek - nálam egy gyereken tesztelve - számára is. Két stáblistás jelenet van benne. Borítékolható a folytatás. Gyenge hármas.

Ismét egy francia "vígjáték", ami szerint az humoros, ha szegény újgazdag/felső középosztálybeli gondja nincsen család "problémáin" lehet nevetni. A gond az, hogy se nem humoros, se nem hihető, illetve az ő "problémáik" még csak meg se közelítik az emberek többségének valós problémáit. Két olyan értéket egyáltalán nem teremtő karakter van a középpontban, amit az emberek többsége rühell - ügyvéd és HR vezető - és az ő elkényeztetett csemetéik, tipikusan olyan emberek akik mindenkit lexarnak. Már ez érdektelen, ahogy az alap konfliktus is, hogy szegény háztartásbeli, tökéletes anyuci, aki házvezetőnőt is tart, elfáradt 4 gyerek "nevelésében", ezért hirtelen, hopp lelép nyaralni 10 napra görögbe', hátrahagyva a nélküle azonnal diszfunkcionálissá váló (vele is az volt, de hát a látszat a minden ugye) családot egy olyan férfira, aki nemhogy apának és vezető beosztásra alkalmatlan, de még az életre is. A "humor" további forrása, hogy a két kretén vezetőbeosztású figura, tehát az apa, és a nála jóval fiatalabb, a helyére pályázó törtető DiCaprio névre hallgató macsó, aki 1 év alatt elérte azt, amit ennek a nyomorult "keményen küzdő" lúzernek nem sikerült 18 év alatt azon versenyzik seggnyalásban a főnök felé, hogy egy fiatal "proli" bolti eladólányt, aki "ellopott" pár csavart(!) mikképpen lehetne megalázni, azaz egymásra licitálnak, hogy mennyit vonjanak le a fizetéséből, hány napra küldjék el fizetés nélkülire és végül legnagyobb licitként kirúgják-e. Aztán a "nyomorult" tanárokba és nevelőkbe is belerúg a főszereplő, ami szintén "humor" forrásnak szántak, hogy ez a semmirekellő nem bír a saját 4 gyerekével, és mi az hogy a tanároknak van olyan napja, amikor nem tanítanak, és azonnal vegye be a gyerekeket, mert ő kikészült és szeretne pihenni, tv-t nézni. Itt szerencsére kap egy fricskát a tanártól, kimondja amit végig gondol a néző is:"Szóval túlterhelt? Nem én mondtam, hogy csináljon 4 gyereket! Én nem kértem semmit. Azért akartam az oktatásban dolgozni, mert imádom. Erre a végén tökkelütöttek vesznek körül! Akar látni egy képet rólam a pályám kezdetén? Friss voltam, hamvas, egy igazi bombázó, 56 kiló és nem volt rá szükség, hogy kifessem magam, hogy megbámuljanak. Szóval, már megbocsásson, de a maga sirámait, mert a felesége épp utazgat, momentán magasról leszarom!" Azért érezzük, hogy ez a film nem gondolja komolyan amit a tanár mond, nem szatíra, de még csak társadalmi kritika sincs benne, tényleg el akarja hitetni, hogy humoros és vicces az egész, miután még a főszereplő is egy vicces fejbólintással elhessegeti ezt a kritikát is, éreztetve, hogy ő még inkább lexar másokat. Ótvar, szemellenzős alkotás! És akkora "siker" lett, hogy a prolik nézhetik a folytatást hamarosan...

2023-07-01 15:43:30 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Joeker81 #26990

Áthelyezve a(z) 10 jours encore sans maman topikból.

2023-06-30 18:18:10 [In Memoriam...] Joeker81 #3183

Nyugodjék békében! :( Nagyon kedveltem. Legutóbb a Kominsky módszerben láttam, zseniális volt.

2023-06-28 20:15:21 Retribution (2023) / Megtorlás Joeker81 (2) #1

Megérkezett a 2015-ös spanyol eredeti "Megtorlás" német és dél-koreai remake-je után az amerikai feldolgozás is Antal Nimród rendezésében. Rögtön két előzetessel támadnak a forgalmazók (nemzetközi itt és amerikai itt), ami nagyjából el is spoilerezi az egész filmet, bár a 3 film után nem sok titkolnivaló maradt. Hozzánk szeptemberben érkezik.

Az első részt kedveltem, a második spanyol rész érkezik a Netflixre július 14-én. Az előzetes alapján ígéretesnek tűnik.

2023-06-28 14:02:32 False Positive (2021) / Álpozitív Joeker81 (2) #1

Ez a film egy szánalmas moslék, olyan mértékig, hogy egy disznó sem enné meg! Az utóbbi idők egyik legzavarbaejtőbb képével is sikerült ennek a filmnek a végén találkoznom, ami sokkolt, de nem jó értelemben, ahogy ezt egy horrortól elvárhatnánk, hanem egyszerűen egy "Mi a franc akart ez lenni?!" érzést hagyott maga után, még egy spoileres említést sem érdemel. Ugyanezért a címért versenyben volt Gretchen Mol utolsó jelenete is a filmben, de aztán végül a főszereplő ellopta a show-t. Ahhoz külön "gratulálok" az alkotóknak, hogy sikerült beleerőszakolniuk vazelin nélkül Donald Cline nőgyógyász botrányos bűnügyét.

Anderson kommentemig elkészült filmjeit figyelembe véve messze nem egy zseniális darabja filmográfiájának az Édes vízi élet. Tenenbaum, a háziátok esszenciáját próbálta meg átültetni azonban a forgatókönyv nem túl erős, ezért a legtöbb karakter csak úgy lóg a levegőben, valamint a különböző kapcsolatok kibontása sem erénye a filmnek, bele-belekap aztán elengedi, hogy egy újabb kapcsolatot mutasson be, közben pedig a cselekmény is ott van, hogy megzavarja ezt az egészet. Ebben a filmben érdekes módon inkább a nem annyira színpadias Aderson-jelenetek működtek jobban nálam. Bill Murray uralja a filmet, megkerülhetetlen a jelenléte minden egyes jelenetben. Ami még kiemelkedő, hogy Anderson úgy drámázik, hogy közben simán lekerekíti annak éleit humorral, vagy helyzetkomikummal, ettől kap ez a film is egyfajta mesebeli varázslatot, amiben a szereplők drámái ugyan mélyek, mint a tenger, de mégis, mintha a Hófehérke hét törpéjének menetelését látnánk egy mesebeli világban.

2023-06-24 21:54:04 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Joeker81 #26981

"az oldal tele van "o1g", "narancsillatú végbél" és hasonló, legalja fröcsögéssel" - Kérlek, írd meg hol láttál most ilyet, hogy kezelhessük, köszönöm!

előzmény: HejjaX (#26978)

2023-06-21 11:04:19 [Tévésorozatok] Joeker81 #4355

Csatlakozom, végignéztem a sorozatot. Nem mondom, hogy mindig mindent értettem, de baromi jó kis trip az egész, van benne fantázia. Szépen elkülönül a filmes Marvel-kánontól. Dan Stevens és Aubrey Plaza is remekelt benne.

2023-06-21 11:00:36 [Hamarosan a mozikban!] Joeker81 #6626

Páros lábbal lép ki az biztos. Bevállalós, tabukat feszegető, jó lesz ez.

2023-06-20 21:05:32 [Programajánló] Joeker81 #31

16. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál

(KAFF) Idén 16. alkalommal rendezik meg a legnagyobb és legrégebbi hazai animációs eseményt, a KAFFot, mely az elmúlt két év magyar termésének bemutatásán túl sokszínű válogatást ad a legfrissebb európai alkotásokból is. 15 egészestés film - melyek között a világ legrangosabb animációs filmfesztiválján, Annecy-ban, Bucheonban és az Európai Filmdíjon és a Tokyo Anime Award-on is díjat nyert alkotások is találhatóak -, 6 kiállítás, 5 könyvbemutató, 2 koncert, tematikus vetítések, retrospektív válogatások, filmszakmai programok, workshopok és gyerekprogramok színesítik az ingyenes összművészeti fesztivál kínálatát.

Nyolc egészestés film van versenyben az idei KAFFon: az ismert francia gyerekkönyv-sorozat címszereplője elevenedik meg a tavaly Annecy-ban a legjobb film díját elnyert A kis Nicolas - Eljött a boldogság ideje! című alkotásban. Két díjat is bezsebelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon az Európai Filmdíjas Kutyáknak és olaszoknak tilos! című film és a napokban nyerte el Gauder Áron a Kojot négy lelke című munkája Annecy-ban a zsűri díját. De látható lesz kedvenc medvénk és egerünk az Ernest és Celestine: A dallamok útján című filmben, vagy a My Grandfather's Demons című alkotás, melyben a nagyvárosban élő Rosa nagyapja váratlan halálával rájön, olyan helyen él, ahol nem érzi, hogy szeretetet kapna. A Nayola az Angolában 25 éven át tartó polgárháború három generáció nőtagjaira gyakorolt hatását ábrázolja, a Hol van Anne Frank? Kitty-t, a kislány képzeletbeli barátját követi nyomon, míg az idei Annecy versenyprogramjában is futott a Műanyag égbolt 100 év múlva, a jövőbe repíti a nézőt.

Kecskemét főterén, óriás kivetítőn olyan alkotásokat nézhet majd meg a közönség, mint Az ember tragédiája, az idei Annecy versenyprogramjába beválogatott Toldi, a Petőfi évhez kapcsolódóan a János vitéz vagy a legendás Macskafogó és ugyanott ad majd koncertet a Kaláka és a Bohém Ragtime Jazz Band. A KAFFon vetítik többek között Buda Flóra Anna Cannes-i nyertes és immár Annecy-ban is díjazott 27 című alkotását, vagy az idei Annecy-ban a legjobb TV produkció díját elnyert Kavics domb című filmet.

Június 21-én 17 órakor a Hírös Agórában nyílik az Így készült a Toldi mozifilm, Jankovics Marcell utolsó munkájának kiállítása, 17.30-kor a Kodály teremben a Kojot négy lelke - Teremtés, másként, 18 órakor pedig a 105-ös teremben a Buborékban beszélők: 150 éves a magyar képregény című kiállítás. Június 22-én 17 órakor a Kápolna Galériában a 80 éves Haris Lászlónak nyílik tárlata, de a Hírös Agórában láthatóak lesznek a Kecskeméti születésű animációs alkotó és illusztrátor, Ulrich Sári munkái és a 21 éves KEDD stúdió munkásságát bemutató kiállítás is.

Az Ifjúsági Otthonban az NFI interaktív foglalkozásra várja a kicsiket és nagyokat, ahol a résztvevők elkészíthetik a saját animációs kisfilmjüket 35 mm-es filmszalagra, a Primanima Animációs Játszóházban pedig egy korszerű technikával, számítógépekkel, kamerákkal, lámpákkal, bábfilmes trükkasztalokkal professzionálisan felszerelt műhelyben ismerkedhetnek a gyerekek az animáció világával. Az idei fesztivál új kezdeményezése a KAFFFER művészeti vásár, ahol öt művészeti egyetem tehetséges hallgatói saját készítésű portékáit fogják árusítani. (nfi.hu)

További infók: https://2023.kaff.hu/

2023-06-20 11:39:53 [Star Wars - The saga is complete] Joeker81 #100

Amiben igazi szív dobog, az csak jó lehet, már most kedvelem :) Javában készül a magyar Star Wars mozi, ami felveszi a versenyt az eredeti epizódokkal -
Makranczi Zalán (Obi-Wan Kenobi) felé a kérdés:
- "Miért szállt bele a filmbe, tudván, hogy a honorárium nagyjából a nullával egyenlő?"
- "Mert én játszhatom Obi-Wan Kenobit, hát ez kérdés? Van kérdés?"

2023-06-20 10:16:56 [Tévésorozatok] Joeker81 #4352

Pár naponta rá szoktam nézni a SorozatJunkie-ra, de valahogy ott sem akadtunk össze :) Teljesen meglepetés volt.

2023-06-20 10:10:13 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Joeker81 #26970

Igen, lehet benne valami. Pedig még reklámozta is a CC a filmet, mert a 06/15-én érkezett hírlevelükben is benne volt, de a jegyelővételi oldaluk zárva van.

Áthelyezve a(z) No Hard Feelings topikból.

előzmény: bambula (#26969)

Megérkezett az előzetese. Eddig nagyon Morbius érzetre, ami nem jó jel...

2023-06-19 21:34:30 [Tévésorozatok] Joeker81 #4349

From / Kiút S01E01-02

Hadd ajánljak nektek egy gyöngyszemet, amibe most futottam bele pár napja az HBO Max-on. Nem tudom, hogy kinek mennyire volt képben ez az érkező, Stephen King agyondicsérte fémjelzésű MGM sorozat, de mellettem teljesen elment a híre.
Totál bex.ratós fajta, igazi gore horror cucc, amolyan Walking Dead hangulatú The Leftovers / Outcast sorozatok szerelemgyereke, ahol a készítésnél a Midnight Mass volt a gyertyatartó. Még csak 2 részt láttam, amit rögtön egyben néztem, de teljesen beszippantott. Tartalom leírás az HBO-tól: "A rémálmok városa foglyul ejt mindenkit, aki ide érkezik, miközben az akaratuk ellenére itt élők próbálnak elmenekülni." Ennél többet én nem is írnék, mert minden spoiler lenne. Az az érdekes benne eddig, hogy nincsenek igazán de kedvelem, vagy de utálom karakterek, mindenki egy kicsit emberi..éppen ezért fel is áldozhatók. Aki érzékeny lelkű, annak nem ajánlom, de tényleg, aki viszont szeret éjszaka rettegni a paplan alatt, annak nagyon.

2023-06-19 20:54:41 [Tévésorozatok] Joeker81 #4348

"ennyi cuccot egy kiadós disznóvágáson sem lát az ember" - ez jó :D

előzmény: GothMan (#4347)

2023-06-19 20:40:39 [Tévésorozatok] Joeker81 #4345

Sajnos valóban nem. Ennyit változtak az évek alatt a filmes trendek (véleményem szerint nem jó irányba), ami jól lemérhető a BM egyes évadain. Míg régen nem kellett megmagyarázni a cselekményt, sőt direkt "dolgoztatták" a nézőket, hogy agyaljon a látottakon, beszélje ki másokkal pro és kontra, ma már a szájába kell rágni a fősodorban ülő kedves nézőnek a magyarázatot, mert nem igazán szán rá energiát, és inkább lehúzza és puffog rajta mint egy kisgyerek, akinek elvették a játékát, ha ő ezt nem érti (képesek lemondani ilyenek miatt a komplett streaming előfizetést, ahogy egy munkatársam is tette). Pedig működött anno, hiszen hatalmas rajongótáborra tett szert a széria. Talán ezért nincs akkor a hype a 104-es szoba vagy éppen Inside No. 9, hasonlóan jó antológia sorozatok körül, bár kitudja. Most pedig ott tartunk, hogy pl. a Joan Is Awful részben Michael Cera szépen felmondja, hogy mit is láttunk eddig. Nekem is a 4. rész, a Mazey Day volt ami a legkevésbé tetszett. Összességében tényleg szórakoztató, talán lesz újabb évad, ami remélhetőleg még feljebb teszi a lécet.

előzmény: VVega (#4344)

Corridor Crew csapata forgatott egy kis videót, hogy szemléltessék mekkora meló egy olyan többstatisztás verekedős akció jelenetet leforgatni - két amatőrrel a főszerepben -, mint ami ebben a filmben volt látható a több, mint 20 perces börtönös jelenetben. Sam Hargrave-vel is beszélgetnek, illetve az általuk profi kaszkadőrökkel készített kisfilmet is értékeltetik vele.

előzmény: Joeker81 (#3)

2023-06-18 19:10:51 Renfield (2023) Joeker81 (3) #6

Ez legalább akkor agymenés, mint Willy mesevilága volt Cage-től. Bűnös élvezet, splatter a javából, Cage pedig szó szerint lubickol a szerepében. Sajnos tényleg rossz a fókusz, a diverzitás oltárán karóval a szívében áldozták fel Drakulát, aki lesilányult mellékszereplővé, ami nem feltétlen baj, ha a címszereplő kapná a fókuszt és az ő többször hangoztatott kapcsolati dilemmája a főnökével, amolyan Zombiland-es stílusban, ehelyett elnyomják egy elég vértelen Awkwafinával és az ő totál felesleges mellékszerepével (valamiért Chris Rock üvöltözős Banks nyomozója ugrott be róla a Spirál: Fűrész hagyatékából, ami nem volt jó jel), amit simán felduzzasztottak főszereppé, de muníció nélkül. Ha tényleg csak a Cage-Hoult pároson és a töméntelen gore-on lenne a hangsúly ez egy nagyon jó film is lehetett volna, így viszont csípte a szemem a fokhagyma. Hármas, Cage miatt.

2023-06-18 12:21:46 [Tévésorozatok] Joeker81 #4343

Én most fejeztem be a teljes 6. évadot. Nem csoda, ha az előző évadnál jobbra tartják már csak azért is mert csak 3 rész volt, ami ráadásul érezhetően lezáró hangulattal és nem túl emlékezetes részekkel operált. Érezhető volt, hogy a Netflix nem tudott mit kezdeni a sorozattal, míg az új évadban megtalálták talán a hangjukat (beépítették 2 részbe is magukat - "Streamberry" - némi önkritikával vegyítve, jó húzás), azonban az első évadokhoz nem ér fel ez az új sem, de jó irányba haladnak.

2023-06-18 12:09:03 Black Mirror (2011) / Fekete tükör Joeker81 (4) #124

Ledaráltuk a 6. évadot. Az 5 új rész után is még mindig ez a legjobb antológia sorozat. A jól megszokott irónia és misztikum az új évadot is végigkíséri. Érezni, hogy próbáltak ismét megújulni, mai témákat bevonni az egyes történetekbe, ahogy a korábbi évadokra is ez jellemző volt: az egyén elszigetelődése, média, celebség, streaming, diverzitás, LMBTQ, rasszizmus, politika, MI stb. Az öt rész: Salma Hayek miatt elfogult vagyok, de önmagában jó kis szezonnyitó rész a Joan Is Awful, nagyon emlékeztet a Nosedive részre. Vannak benne logikai bukfencek, kicsit erőltetett a téma vezetése, de hangulatos sci-fi dráma. A Loch Henry amolyan Loch Ness-i szörny városi legendára építő (de történetben ahhoz semmi köze) kisvárosi thriller némi horror elemmel. Maga a sztori elég szokványos, a csavar jó benne, de valahogy már az elején sejthető mire megy ki a játék. Van benne egy kis kikacsintás a digitális filmkészítésre montázs formájában. Samuel Blenkin remekül játszik, míg Daniel Portman humora pezsdítő. A Beyond the Sea a leghosszabb rész az évadban (80 perc), ami önálló filmként is megállná a helyét. Már a felütése is érdekes, hogy egy alternatív 1969-ben járunk, ahol már van olyan csúcstechnológia, aminek ma még a közelében sem járunk. A szereplőgárda is erős: Aaron Paul, Josh Hartnett, Kate Mara, akik simán hozzák a kötelezőt. Mivel a történet vezetése szempontjából rövid a film, marad némi hiányérzet a megnézése után, de drámai velő azért nyomot hagy az emberben. A Mazey Day egy klasszikus szörny horror. A legbicskanyitogatóbb rész, ahol képet kapunk paparrazók gerinctelen és gátlástalan világáról, a celebség árnyoldaláról. A végén azért jóleső elégtételt kapunk, amikor elnyeri az összes görény a jól megérdemelt jutalmát. A CGI borzasztó, nagyon megúszós. Az összes rész közül ezt éreztem minden szempontból a leggyengébbnek. A második leghosszabb (74 perc) rész a Demon 79 az abszolút nyertes nálam. Egy jellemzően pszichológiai horror, démonos történettel, jó forgatókönyvvel. Már a kezdéssel megnyert amikor a történet 1979-es dátumához illően stílusosan megidézi az akkori horrorfilm kezdéseket a szövegezéssel, képpel és zenével, de az egész rész hangulata jól megidézi azt a korszakot. A film főszereplő párosa (Anjana Vasan, Paapa Essiedu) között nagyon jól működik a kémia, igazi buddy movie hangulatot kölcsönöz a filmnek a közös játékuk. A horror tematika erősen jelen van, de kapunk egy Lucifer sorozatba illő humorfátylat is a történet köré, valamint a mellékszereplők is olyan főként drámai sorokat kaptak, amelyek miatt mi nézők kézzel fogható, hús-vér karaktereket kapunk, ezek összessége ami kifejezetten szerethetővé teszi a filmet. Anjana a legjobb az egész évadban, zseniálisan játszik. Összességében megérte várni az új évadra, szívesen beneveznék további történetekre.

Harmadszori nézésre tudtam csak befejezni. Igazi hetvenes évekbeli üldözős "intellektuális" akciófilm, amolyan aszfalt-western, ahol a szereplők öltönyben szaladgálnak, csípőből tüzelnek és röhejesen színpadiasan halnak meg, amikor találat éri őket. Klasszikus bűn film, amerikai-európai kavalkáddal, ami gépesen működik, nincs igazán kémia a szereplők közt. Nagy hangsúlyt fektet a kornak megfelelő akció-trendeknek: például az üldözésre legyen az futva, vagy éppen autóval, vagy éppen arra, hogy a főhős és az atagonista természetesen igazi férfi-jellem, acélos tekintetű, csendes, ravasz és határozott, míg a női szereplők alárendelt cicababa, vagy éppen butácska háziasszony szerepben amolyan biokellékként funkcionálnak (Ann Margaret bombasztikusan néz ki, de ennyi is az érdeme a filmben), lásd a film plakátja, ami tökéletesen visszaadja a nemek közötti felállást. A hangulata és stílusa jó, elviszi az embert a hetvenes évekbeli Amerikába (zene, divat, szórakozás, autók, enteriőr, stb.). Ebben a filmben van a leggroteszkebb felravatalozás, ami olyannyira az, hogy a fickót kinyíró bérgyilkos is zavarba jön, amikor meglátja. Tisztes középszer, de nem tud többet nyújtani egy Kojak-filmnél, hármas.

Hát kérem ilyen egy jó akciófilm, ha egy képzett és elismert kaszkadőr/kaszkadőr-és harckoordinátor veszi kezébe a gyeplőt. Sam Hargrave segédrendezőként is jó néhány jellemzően képregény-adaptációs blockbusternél közreműködött 2016 és 2020 között, mely filmek jól teljesítettek a mozipénztáraknál, ráadásul neves franchise-hoz köthetők. Így nem csoda, hogy a Netflix lecsapott rá (szerintem Chris Hemsworth keze is benne lehetett, akivel együtt dolgoztak néhány Bosszúálló ill. Thor filmen is), és lehetőséget adott neki egy akár mozi szintű, de a körülmények miatt odáig nem el nem jutó nagyobb lélegzetű képregény-adaptációs (Ande Parks: Ciudad) akciózúzdához, ami jól teljesített, olyannyira, hogy megkaptuk Hargrave rendezésében a második részt is, sőt a film vége alapján várhatóan elkészül majd egy harmadik is. A rendezőből kiindulva az akciókra nem is igazán lehet panasz, patikamérlegen van minden szépen kimérve és adagolva: videojáték érzetű, folyamatosan pörgős, látványos, tátott szájjal nézhető küzdelemcunami. A 2 órás filmhosszban szépen el vannak osztva 3 fő részre a folyamatos, egy percre sem leálló akció-szekvenciák (az első 21 perc, a második 19 perc és záró 9 perc), közte természetesen a nyugis részek némi karakterfirkálgatással, drámai flashback-ekkel, kicsit izzadós humorral, és ezek a nyugis részek amiken érződik, hogy a forgatókönyv csak töltelék és a rendezőnek sem komfortos a környezet. A CGI is egész vállalható, nem érezni, hogy azon spóroltak. Thriller elem nem igazán van benne, így ez a műfaji megjelölés kicsit túlzó. Összességében, talán a hangulata miatt nekem jobban bejött, mint az első rész, jól szórakoztam rajta, várom a folytatás, kategóriájában gyenge négyes.

2023-06-16 01:49:59 [Tévésorozatok] Joeker81 #4337

FUBAR S01

Röviden: True Lies Light a Netflixtől. Kicsit tényleg olyan mintha ezzel a sorozattal folytatták volna az 1994-es True Lies történetét. A sorozatban is osztrák származású Arnie kiöregedő titkos ügynökként dolgozik a CIA-nál, van fedő foglalkozása (stílusosan kondigépeket árul), éppen visszavonulna, amikor a család a nyakába szakad... A True Lies nosztalgiafaktort növeli még hogy Tom Arnold itt is tiszteletét teszi, csak úgy mint a CBS szintén idei évben debütált True Lies sorozatában. Gyengécskének érzem a sorozatot, sőt helyenként kifejezetten bárgyúnak, Arnie nélkül valószínűleg nem is működne, neki/róla írták (tele easter egg-el, pl. egy az egyben átvették zenével együtt az Ikrek szex utáni jelenetét). Dinamikára, karakter ábrázolásra egy kicsit a 2016-os MacGyver sorozatra emlékeztet, csak míg előbbi visszafogottabb, addig a FUBAR egyáltalán nem. De nehéz eldönteni, hogy mennyire próbálja komolyan venni magát a sorozat, sokszor próbál drámai és akció orientált lenni, de aztán átcsap önnön paródiájába az egész, például az apa-lánya konfliktus kifejezetten idegesítő és gyermeteg, se nem igazán humoros, se nem igazán drámai az évődésük, de ez az egészre elmondható. Arnie néha olyan, mintha ott se lenne, beültették a set-be és ott nézelődik. Szóval nem érdemes komolyan venni, nálunk ez is amolyan "vacsora mellé sorozat" volt. Ahogy Arnie mondta is, a szintén a Netflixen futó Arnold című doksiban, ő nem a színészetével adja el a filmet, hanem a rohadt sok marketinggel, ennek része persze az említett doku is. Nos, a Netflixnél gőzerővel nyomulnak, mert az Osztrák tölgy mindenhol ott van, még egy kamu pozit is kreáltak neki, ő lett a Netflix "Chief Action Officer"-je, mellyel önmagát kifigurázva fulladásig promótálja most a FUBAR mellett a Netflix soron következő akciófilmjeit. Mondjuk a Bécsben található FUBAR kültéri promója nagyon vagány :) Tény jól csinálja az öreg amit csinál. Ha lesz is folytatás az valószínűleg ennek köszönhető, nem pedig annak amit a sorozat adhat nekünk, azaz a masszív reklám nélkül valószínűleg úgy járhat, mint az említett True Lies sorozat: egy évad után kasza. De mi a frászt jelent az, hogy FUBAR? (Kifejezetten vicces, ahogy Arnie kiejti ezt a szót pl. itt, amikor találkozik Chris Hemsworth-el a Netflix székház liftjében, vagy pl. ebben a kifejezetten kínos videóban.) Nos, mint kiderült ez egy katonai mozaikszó, kifejezés arra, ha valami félrement az akció során, magyarul finoman fogalmazva: totálisan és helyrehozhatatlanul el lett cseszve (Fucked Up Beyond All Repair vagy Fucked Up Beyond All Recognition) Na igen, találó. Én szinkronnal néztem, Reviczky Gábor kapta ismét Arnie-t, nincs gondom a szinkronnal a filmet jobban nem tudja elrontani. Végül egy kis bakiparádé. Aki könnyed szórakozásra vágyik annak ajánlom, de aki egy kicsit sem szereti az infantilis és altesti humort, annak nem igazán.

2023-06-15 12:30:00 [JÁTÉK] Joeker81 #53121

Boldog Születésnapot BonnyJohnny! Köszönöm a játékot neked és minden résztvevőnek! Gratulálok a dobogósoknak!

• ...